MOTORWIELRIJDEN Guthrie wint WIELRIJDEN KORFBAL R.K. VOETBAL LAWNTENNIS POSTDUIVEN. OLYMPISCHE SPELEN COLF. MAANDAG 13 JUL'I 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 7 De T.T .-races te Assen. weer de 500 c.c.-klasse. De Engelschman Guthrie heeft Zaterdag bij de T. T.-races te Assen wederom in de zware klasse de eerste plaats veroverd. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 137 K.M. In 1935 was hij nog sneller; toen was het- 139 K.M. Guthrie heeft op volkomen regelmatige wijze de overwinning behaald. Van de vijfde tot en met de vier-en-twintigste, tevens laat ste ronde heeft hij aan den kop gelegen en werd toen nimmer bedreigd. Voor die vijfde ronde waren er enkele bijzondere inieres- I santé dingen gebeurd. In de vierde ronde I vochten als het ware Muller met D. K. W. en Guthrie om de leiding, waarbij de eerste bijna steeds de leiding had. Maar na de vijfde ronde had de Engelsch man met een 300 meter de leiding genomen, een voorsprong, dien hij geleidelijk vergrootte j en die op sommige momenten zelfs drie minu ten bedroeg. Veel werd verwacht van de B. M. W.-ma- chine, gereden door Ley; in de eerste en 1 tweede ronde lag hij resp. op de 4e en 5e plaats. Doch in de derde moest hij in de i buurt van Hooghalen een kleinigheid reparee- ren, waardoor hij zooveel achterstand ver kreeg, dat hij naar de 18de pldats terugviel. In het verloop der volgende ronden toonde hij I wat hij kon. Met sprongen vloog Ley in de ranglijst omhoog. Hij passeerd elke ronde I twee of drie renners en zoo lag hij in de 4e op de 15de plaats, in de 5e op de 12e en de 6e ronde op de lie en in de 7e ronde zelfs op de j negende plaats, om tenslotte aan het einde der j 24 ronden op de 2e plaats te eindigen. Dat hij het was, die het ronderecord verbe- I terde, behoeft na bovenstaande uiteenzetting j geen verwondering te wekken. In de 23ste ronde noteerde hij een tijd van 3 min. 47 2/5 sec. d.w.z. een gemiddelde snel- hend van 146 K.M. per uur. Het circuitrecord stond tot nu toe op naam van Guthrie, die in de 2e ronde 't vorig jaar een gemiddelde snelheid van 143,8 K.M. had genoteerd. De beste Nederlandsche renners waren Van I Gent met F.N. en Van Hamersveld met Velo- cette. De eerste kwam in de derde ronde reeds op de vijfde plaats en handhaafde zich tot en met de 12de ronde. Toen viel hij tijdens de 14de ronde, in een derbochten bij Hooghalen; Zijn machine werd zoodanig beschadigd, dat hij den strijd moest staken. Van Hamersveld was veel ronden in hefti- j gen strijd gewikkeld met Ginger Wood met Norton; in de 10de ronde slaagde onze land- I genoot er in den Engelschman te passeeren, i Öp dat moment lagen Van Gent en zijn te- I genstander dus achter elkaar, resp. als 5e en i 6e. Maar een nieuwe teleurstellende mededee- j ling, na het uitvallen van Van Gent kwam. toen Van Hamersveld tusschen Laaghaler- veen en de Haan was gevallen en ook zijn I machine zóó beschadigd werd, dat hij moest I opgeven. Theo Zwolle, een in Duitschland wonende Nederlander, had nu de beste papieren voor den Nederlandschen kampioenstitel en inder daad slaagde hij er in den wedstrijd uit te rij den en als vijfde achter Guthrie. Ley, Wood en den Fin Lampinen door de finish te gaan. De snelste ronde van Zwolle was 7 min. 31,4/ sec. (132 K.M.) Het eindresultaat was; 500 ccm.-klasse: 1, Guthrie (Engeland) op Norbon 2 uur 53,331, gem. 137 K.M.; 2. Ley (Duitschland), B.M.W.. 2 uur 58,33,5 gem. 133,6 K.M.; 3. Ginger Wood (Engeland), Norton, 3 uur, 1,36,1, gem. 131 K.M.; 4 Lampinen (Fin land). Norton, 3 uur. 11.002, gem. 125 K.M.; 5. Theo Zwolle (Nederland). Norton, 3 uur, 11,48,2 gem. 124.3 K.M. Aan de uitslagen van de ochtendwedstrij den ontleenen we de volgende: 250 c.c. klasse: 1. Geiss (Duitschland) met I D.K.W., 2 uur. 23 min., 4 3/5 sec., gem. uur- snelheid 124.8 K.M.. 2. Hans Winkler (Duitschland) met D.K.W., 2 uur 29 min. 59 2/5 sec., gem. 119 K.M.; 3. Tyrell Smith I (Engeland) met Excelsior. 2 uur. 30 min., 38 1 5 sec., gem. 118.7 K.M.: 4. G. Timmer I (Nederland) met New Imperial, 2 uur, 36 min. 30 1/5 sec., gem. 114 K.M. Snelste ronde: Geiss (Duitschland) met D.K.W. in 7 min. 40 2/5 sec, gemiddeld 128 i K.M. per uur. Snelste Nederlander: Timmer op New-Impe rial, 8 min., 29 2/5 sec. gem. 116,9 K.M. per uur. 350 c.c. klasse: 1. White (Engeland) op Nor ton, 2 uur. 29 min., 18 1/5 sec., gem. 132,9 K.M.: 2. Frith (Engeland) op Norton, 2 uur, 29 min.. 18 4/5 sec., eem. 132.8 K.M.; 3. New man (Engeland) op Velocette, 2 uur. 31 min., 1 17 sec., eem. 131.1 K.M. 8. Peter (Nederland) I op Excelsior (Nederlandsch kampioen) 2 uur 54 min. 27 3/5 sec., gem. 112,8 K.M. Snelste ronde: White (Engeland) op Nor ton,, 7 min., 13 3/5 sec., gem. uursnelheid 137,4 K.M. Snelste Nederlander: Peters op Excelsior, 8 min. 18 4/5 sec., gem. 119,5 K.M. per uur. H. Ooms wint den grooten prijs van Manchester. Zaterdag heeft onze stadgenoot H. Ooms in Engeland kans gezien, in den sprintwedstrijd den grooten prijs van Manchester te winnen. No. 2 was Horn, met een wiellengte. Met B. Leene won Ooms den tandemwed strijd vóór Sibbit-Chambers, die daar nog nooit geklopt werden. Ook won Ooms den internationalen sprint wedstrijd tegen Helps, kampioen van Enge land, eveneens met een wiellengte. Leene werd No. 3. Heemsteedsche Wielerbaan. Wegens de slechte weersomstandigheden zijn de wedstrijden die Zondag op de Heem steedsche Wielerbaan zouden plaats hebben, I niet doorgegaan. Vag Egmond door Scherens geklopt. In Morlanwelz zijn Zaterdag sprintwedstrij den gehouden, waaraan o a. door onsen land genoot Van Egmond werd deelgenomen. Lr zijn serie won" Van Egmond van den Belg Degraeve, maar in de demifinale verloor hij van Scherens. Het eindresultaat was: 1. Arlet, 2. Scherens. 3. Gerardin, 4. Falck Hansen, 5. Michard, 6. Van Egmond. De Tour de France. LE GREVES WINT DE VIJFDE éTAPPE. De vijfde etappe (van Belfort naar Evian, een afstand van 289 K.M.) is gewonnen door den Franschen renner Le Greves in 9 uur. 33 min. 45 sec. De Belg Wierinckx werd tweede, terwijl diens landgenoot Danneeels als derde eindigde. De Franschen Cloarec en Speicher bezetten de vierde en vijfde plaats. Van onze landgenooten bezette Albert van Schendel de 25ste plaats met een tijd van 9 uur 33 min. 45 sec., terwijl Antoon van Schen del 26ste werd met denzelfden tijd. Middel kamp werd 34 met een tijd van 9 uur 39 min. 44 sec. en Gijsen 63 met een tijd van 9 uur 51 min. 13 sec. In het algemeen klassement staat Archam- baud nog steeds aan het hoofd met 33 uur 27 min. 14 sec. Hierop volgden de Belgen Sylvain Maes met 33 uur 30 min. 51 sec.. Wierinckx met 33 uur 30 min. 58 sec., Danneels met 33 uur 31 min. 3 sec. en Kint 33 uur 31 min. 22 sec. De zevende plaats wordt ingenomen door den Franschman Le Greves met 33 uur 32 min. 59 sec., waarop als achtste volgt zijn landge noot Antoine Magne met 33 uur, 33 min.. 11 sec. en als negende de Belg Vervaeeke met 33 uur 33 min. 34 sec. Albert van Schendel staat op de 27ste plaats met 33 uur, 48 min., 45 sec., terwijl Middelkamp de 36ste plaats inneemt met 33 uur 58 min. 26 sec. Antoon van Schen del volgt dan op de 46ste plaats met 34 uur, 10 min. 19 sec., terwijl Gijsen op nummer 63 staat met 34 uur, 28 min. 46 sec. De Beig Wienncx werd na zyn overwinning in de tweede-etappe op echt Zuidelijke wijze begroet. Jaarvergadering Ned. Korfbalbond. Zaterdag en Zondag werd in „Krasnapolsky" te Amsterdam de jaarlijksche algemeene ver gadering van den Ned. Korfbalbond gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer S. A. Wilson; Zaterdagavond werd uitsluitend ge sproken over het huishoudelijk- en wedstrijd reglement, waarbij buitengewoon veel amen dementen door de vereenigingen waren inge stuurd. Op voorstel van den voorzitter van den A. K. B. werd het aftredende bestuurslid Lette- boer, tot lid van verdienste benoemd. Zondagmorgen 11 uur heropende de voorzit ter de vergadering. De heer Van Drie! reikte met een geestig speechje den kampioensbeker aan Blauw Wit, den zilveren korf aan Wester kwartier en de verschillende medailles aan de betreffende vereenigingen uit. Op het beleid van het Bondsbestuur had men geen ernstige aanmerkingen. De begrooting werd met algemeene stemmen aangenomen. In het bondsbestuur werden de heeren Is. Vorst en ir. J. P. Mazure herkozen. In de vaca ture Letteboer werd de heer Joh. Hammink uit Almelo benoemd. Nadat uit de vergadering dank was gebracht voor de leiding der vergadering en redactie der reglementen, sloot voorzitter Wilson deze kalme vergadering. HAARL. KORFBALBOND. T. H. B. Secretaresse Mej. R. Roose, Zomerkade 137. A.s. Woensdag beginnen wij met de derde les. De opkomst op onze oefenavonden is goed, maar kan nog beter zijn! Voorgesteld als lid door de heeren C. Keul en P. üljee: de heer J. Groeneveld. Lange Lakenstraat 35rd., Haarlem. Op Maandag 20 Juli te 7 uur, speelt een combinatie van T.H.B. I en II tegen een combinatie van Always Ready I en n op het A. R.-terrein. Oosterkwartier. Secretaris: A. Engberink, Busken Huetstr. 14. In de j.l. ledenvergadering is het bestuur als volgt samengesteld: Jac. Fabel, voorzitter; A. Engberink, secre taris; A. v. d. Pieterman, penningmeester; A. Dinkelberg, 2e voorzitter; C. v. Marsbergen, 2e secretaris. Twaalftal-Commissie; A. Dinkelberg, A. v. d. Pieterman, H. Hommers, Mej. J. Waage en J. Poelgeest tevens als Wedstrijd-Secretaris. Adspirant leiders de heeren A. Dinkelberg en J. Poelgeest. A.s. Donderdagavond 7 uur speelt het le 12-tal een oefenwedstrijd tegen Haarlem 1 op het terrein aan de Van Nesstraat. Het trainen voor de lagere 12-tallen begint deze week. Het le 12-tal traint Woensdagavond 7 uur. Het 2e en 3e 12-tal trainen Donderdagavond 7 uur. Het 4e en 5e 12-tal en adspiranten Vrijdag avond 7 uur. Nieuwe leden en adspirant leden kunnen zich opgeven bij den secretaris, tevens bij den tuinopzichter. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP VolendamSpartaan 21 De totaalstand luidt: gesD.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Brabantia 8 4 3 1 11 30—24 Volendam 8 5 0 3 10 31—15 Spartaan 8 3 1 4 7 15—19 Treffers 8 2 2 4 6 18—26 R.-K. N. A. C. 8 2 2 4 6 20—30 Promotie-degradatie: W. V. V.Panning en 62 Het tournooi te Noordwijk. De Stefani wint zijn vierde kampioenschap. Timmer en Mej. Rollin Couquerque geklopt. Tot groote teleurstelling van het publiek hebben mej. Rollin Couquerque en Timmer Zaterdag een nederlaag geleden. Het was te voorzien dat mej. Couquerque zou verliezen. Met Timmer was het anders gesteld. Zooals hij Zaterdag tegen Jamain vocht, was hij niet dezelfde speler, die met een brillant en overrompelend spel Boussus sloeg. Timmer was onvast, zijn slagen hadden meestal niet de vereischte lengte en Jamain was er uitstekend in. De jonge Franschman is een vaste base-linespeler, die zelden tot- den aanval overgaat. Als Timmer aan het net stand en smashte, retourneerde Jamain met lobs, want de smashes van Timmer waren Za terdag weinig gevaarlijk. In de eerste set won Jamain de derde en laatste games (na 44) en Timmer verloor de set met 6—4. waarna de hij volgende set met 60 en de daarop volgende met 64 won. Maar toen was het uit met Timmer; hij maakte een vermoeiden en zelfs afgematten indruk. Met 63 en 64 won Jamain en daarmede de match. De Stefani heeft Zaterdag een vlugge overwinning op Van Rijn behaald, dien hij met 6—2, 64, 6—4 sloeg. Mej. Horn had slechts twee sets noo- dig om mej. Rollin Couquerque te slaan. De laatste heeft in de eerste set 2—0 voorgestaan en toen nog met 3—1. Het solide Duitsche spel bleek toen te sterk voor de Nederland sche speelster. In de tweede set heeft mej. Couquerque slechts twee games in de wacht gesleept. In het gemengd dubbelspel had de Fran- sche combinatie mevr. Mathieu en Lesueur heel weinig moeite met mej. Terwindt en Kho- Sin-Kie, die met 61, 6—1, verloren. Mej. Rollin Couquerque en Stratford hadden nieer moeite om in den halven eindstrijd te komen. Deze combinatie speelde tegen mevr. Goronitchenko en Journu (Frankrijk), die uitstekend gespeeld hebben. De Hollandsch- Amerikaansche combinatie bleek echter te sterk en won met 26, 64, 63. Allison en van Rijn wonnen in drie sets met 62, 63, 75 van Lesueur en Journu. Na een regenachtigen ochtend, waardoor het begin vertraagd werd, heeft het mooie weer en het uitblijven van lange partijen de afwer king van het programma mogelijk gemaakt. Een verrassing deed zich voor in het heeren dubbelspel. Timmer en Stratford sloegen de bekende dubbel Allison—Van Rijn in vier sets. De Stefani won onbedreigd van Kho Sin Kie; mevr. Mathieu van mej. Horn. Het dames enkelspel werd het eerste beslist. Mevr. Matthieu bleek van de twee baseline speelsters niet alleen over iets grooter vast heid te beschikken, dan mej. Horn, doch ook had zij een forehand, die in de diagonale rich tingen gevaarlijk was. Zij won met een ver schil van drie games in elke set 63, 63. Alleen in de tweede set was er even spanning. Toen zag de Francaise haar voorsprong van 30 teniet gaan, doch daarna won zij door meer vaart in haar forehand. In het 'heeren-enkelspel heeft Kho Sin Kie in den vroegen ochtend een fraaie overwin ning behaald op den Franschen speler Jamain, die Zaterdag van Timmer gewonnen heeft. De eerste set was uitermate spannend. Tot 5—4 leidde de Fransche speler. Kho Sin Kie kwam op zijn service op 15—40, doch hij viel riskant aan en won door schitterende forehands. Hij sloeg zich daarna door de service van Jamain heen en won zijn eigen service op love 7—5. In de tweede set was hij doorloopend de aan vallende speler. Hij won de set met 6—0. Ook in de 3de was zijn baseline-spel te sterk voor 'n tegenstander, die echter over een minder hech te verdediging bleek te beschikken, dan tegen Timmer. In den eindstrijd van het heeren enkelspel was Kho Sin Kie in de eerste set niet opge wassen tegen het uitstekend plaatsen van De Stefani. Op de harde en diepe slagen van den Italiaan sloeg hij te veei forceerend, te laag. In tien minuten was het 61 voor De Ste fani. Vergeefs probeert Kho Sin Kie de dorpshot. De Stefani haalt die en maakt het punt met magnifieke cross drives. Na 31 heeft Kho Sin Kie een prachtige game, doch hij mist dan in het forceeren te veel en ver liest de set met 36. In de derde set komt het beste spel van Kho Sin Kie. Hij is sneller en vaster dan in 't begin. Hij heeft goede lengte en De Stefani raakt in de verdediging. Hij handhaaft zich en blijft op zijn service een game voor: 32, 4—3, 5—4. Dan lijkt de Chinees weer gelijk te maken, doch op 40—30 slaat hij te hard en na deze heeft De Stefani een schitterende pass en een mooie volley tot slot 64. Het damesdubbelspel leed onder het gelijk tijdig spelen van de eindstrijd heeren dubbel spel. De Amerikaansche speelster mej. Bab- cock en mevr. Van Rijn vormden een veel te goede combinatie aan het net voor de com binatie mej. Rollin Couquerque en mevr. Ma thieu. De laatste bleek vermoeid en miste tal van gemakkelijke slagen. Met 64, 63 won nen de Amerikaansche speelsters. Het heeren dubbelspel is een der meest in teressante partijen van het tournooi geworden, omdat Stratford en Timmer de groote dubbel Allison—Van Rijn sloegen. Van Rijn was in de eerste sets veel sterker en daarom verstelden de Amerikanen bij elke set de service-volg orde, zoodat Van Rijn begon. Ze wonnen de eerste set, doch in de tweede raakte voor al Stratford op dreef. Zijn serveeren was heel sterk en zijn netspel werd steeds gevaarlijker. Hij had de leiding en nam Timmer heelemaal mee. Diens serveeren en volleeren werden be ter. Na 2—2 verloor Van Rijn door zwak spel van Allison de service en dit gaf een achter stand, dien zij niet meer konden inhalen. In de derde set precies zoo, doch toen volgde Alli son na 24 zijn voorbeeld en een prachtige service game van Timmer gaf 6—2. In de vierde set speelden Timmer en Strat ford heel goed. Allison verloor zijn service na 22, Van Rijn na 24. En weer was het Tim mer, die den wedstrijd besloot 62. Het gemengd dubbelspel kwam aan Frank rijk. Mevr. Mathieu en Lesueur wonnen met 6—4, 7—5 van mej. BabcockAllison oridanks 3—5 in de tweede set. De uitslagen waren; heeren enkelspel halve eindstrijd Kho Sin Kie slaat Jamain 75, 60, 6—2. Eindstrijd: De Stefani slaat Kho Sin Kie 6—1. 6-3, 6—4. Dames enkelspel eindstrijd: mevr. Mathieu slaat mej. Hom 6—3, 6—3. Gemengd dubbelspel halve eindstrijden: Mevr. Mathieu en Lesueur slaan den heer en mevr. Van Rijn 119, 61. Mej. Babcock en Allison slaan mej. Rollin Couquerque en Stratford 64, 6—1. Eindstrijd: Mevr. Mathieu en Lesueur slaan mej. Babcock en Allison 6i, 7-*-5. Heeren dubbelspel eindstrijd: Timmer en Stratford slaan Allison en Van Riin 2—6, 6—4, 6—2, 6—2. Dames dubbelspel eindstrijd: Mej. Babcock en mevr. Van Rijn slaan mevr. Mathieu en mej. Rollin Couquerque 6—4, 6—3. Tournament Kennemer Lyceum. Zaterdag werd dit tournament beëindigd. Na afloop reikte de heer Nieman de prijzen uit. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel A (bondsleden) derde ronde: M. Schönthaler w.o. A. de Roos. Finale: Ir. J. A. v. Driessum slaat M. Schön thaler 8—6, 6—3. Damesenkelspel A-B (bondsleden) finale: Mej. A. de Vletter slaat mevr. A. v. Renesse 4—6, 8—6. 6—2. Gemengdduhbelspel A (bondsleden) derde ronde: ij Mej. E. Reuses en G. v. Renesse slaan mej. Blikslager en A. Cats 62, 62. Finale: Mej. Kerkhoven en A. de Roos slaan mej. E. Renses en G. van Renesse 63, 60 Heerenenkelspel A (bondsleden) finale: Blom en Schönthaler slaan Jonker en de Vletter 5—7, 6—3. 8—6. Heerenenkelspel A-B niet bondsleden) finale: R. Baljon slaat J. de Groot 36, 63, 61. Tournament „Duinwijck". Zondagmiddag konden op tijd de finales gespeeld worden. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door Dr. Mees. Mevr. Veldheer leverde de prestatie, in alle drie nummers de finales te winnen. Een nieuw element in dit tournament was de extra prijs welke onder alle le prijswin naars werd verloot. Mej, v. d. Berg was de ge lukkige. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel eerste ronde: Verwaal slaat P. de Jong 06, 6—1, 63. Tweede ronde: J. v. d. Veer slaat L. v. Loo 7—5, 7—5. Wielenga slaat Verwaal 63, 16, 62. Derde ronde: J. v. d. Veer slaat P. Hoeke 3—6, 6—1, 6—3. W. Lindeman w.o. Wielenga. Finale: J. v. d. Veer slaat W. Lindeman 6—0, 6—2. Heeeendubbelspel eerste ronde: De Keyzer en v. d. Veer slaan Schultink en Rooda 62, 62. Tweede ronde: Kout en Hoeke slaan Schnee- gens en Franssen 60. 64. Keizer en v. d. Veer slaan v. Loo en de Lieve 6—2, 6—4. Finale: 'Kout en Hoeke slaan Keyzer en v. d. Veer 6—0, 7—5. Damesdubbelspel tweede ronde: Mevr. Veldheer en mej. v. d. Berg slaan mevr. Lagers en mevr. Kruit 86, 62. Finale: Mevr. Veldheer en mej. v. d. Berg slaan mej. Lindeman en mej. Visser 61, 60. Gemengdduhbelspel eerste ronde: Mevr. Veldheer en Schultink slaan mej. Kruit en v. Liemt 64, 6—3. Tweede ronde: Mevr. Veldheer en N. N. slaan mej. Poen en de Jong 63, 63. Mevr. Verwaal en Verwaal slaan mej. Kolde- rie en Visser 63, 61. Finale: Mevr. Veldheer en v. d. Broek slaan mevr. Verwaal en Verwaal 86, 60. Damesdubbelspel tweede ronde: Mevr. Veldheer slaat mej. Poen 61, 62. Mej. v. d. Berg slaat mevr. Verwaal 6—2, 6—3. Finale: Mevr. Veldheer slaat mej. v. d. Berg 6—0, 6—2. Troosttournooi gemengdubbelspel halve eindstrijd: Mej. Kamminga en Scholte slaan mevr. Kruit en Schultink 75, 16, 62. Mevr. Lagers en v. Loo slaan mevr. Corne- lisse en Cornelisse 16, 63, 64. Finale: Mevr. Lagers en v. Loo slaan mej. Kamminga en Scholte 6—0, 6—2. Om den Davis-Cup. Duitschland wint weer de Euro- peesche zone. Zaterdag is te Agram het dubbelspel van den wedstrijd Joego-Slavië—Duitschland in de finale der Europeesche zóne van het Davis- beker-tournooi gespeeld. Slechts na een spannenden strijd wist het Dunsche dubbel von Cramm en Henkei met 89, 46, 63, 46, 63 van de Joego-Sla- ven Kukuljevic en Mitic te winnen. Duitschland heeft daardoor dus een 30 voorsprong behaald en daarmede de finale van de Europeesche zóne gewonnen. Von Cramm en Henkei zijn dadelijk naar Londen vertrokken om op grasbanen te trai nen voör den wedstrijd in de interzóne tus schen Duitschland en Australië. Tijdens deze ontmoeting heerschte er onder de toeschouwers een eigenaardige atmosfeer. Verscheidene malen moest de scheidsrechter tot. kalmte manen. Het gevolg van de gedra gingen van het publiek was dan ook, dat er minder geconcentreerd werd gespeeld. Vooral op Von Cramm deed de onrustige omgeving haar invloed gelden. In de eerste set ontstond een tamelijk felle strijd, waarbij zich vooral de jeugdige Mitic onderscheidde. Nadat de Joego-Slavische spe lers met 6—5 de leiding hadden, slaagden de Duitschers erin op te halen en de set met 8—6 te winnen. In de tweede set ging het Joego-Slavische duo plotseling tot den aanval over om na groote spanning met 64 te winnen. De derde set was voor de Duitschers, die. na een 22 stand, dezen snel opvoerden tot 63. In de vierde set slaagden de Joego-Slaven er in na met 2—4 te hebben achtergestaan de set met 64 te winnen. In de vijfde set zetten de Duitschers alles op één kaart. Eerst hadden de Joego-Siavische spelers de leiding met 2—1 en daarna met 32, doch zij bleken niet te zijn opgewassen tegen het eindspel van Von Cramm en Henkei, die de set met 6—3 wonnen. Zoo kwam het einde met 8—6, 4—6, 63, 46, 63 voor de Duitschers. Joego-SlaviëDuitschland (23) Uit Agram: Zware regens waren oorzaak, dat zeer laat in den middag met de beide laatste enkelspelen kon worden begonnen. Het eerst kwam de partij Werner MenzelMi tic. Toen de stand na 25 minuten 64, 63 ten gunste van den Duitscher was, moest de wedstrijd wederom gestaakt worden door een hevige onweersbui. Er kon verder niet meer gespeeld worden en aangezien de Duitsche Daviscupploeg heden weer vertrekt naar Londen voor het spelen van de interzone-fi- nale tegen Australië, gaf men de beide pun ten aan Yougoslavië cadeau. De eindstand werd daarmede 32 voor Duitschland. Haarl. Postduivenbond. Zij die aan het concours, uitgeschreven door de P. V. de Luchtbode en Columba te Arnhem wenschen deel te nemen, kunnen as. Dinsdag 14 Juli daarvoor inkorven tusschen 7 en o uur in het gebouw van de Luchtgids aan de Fran- kestr.aat te Haarlem. Alleen komen hiervoor in aanmerking zij die lid zijn van de samenwer kende Bonden in Nederland. De inkorving voor Bordeaux geschiedt in het gebouw van Luchtgids. Ned. athletiekploeg voor Berlijn samengesteld. Tien heeren en acht dames gekozen. Naar wij vernemen heeft de leiding van de Kon. Ncd. Athlctiek Unie Zon dagavond de ploeg samengesteld, welke Nederland zal vertegenwoordigen bij de Olympische athletiekwedstrijden te Berlijn. Er zullen 10 heeren- en 8 dames athleten door het Nederlandsch Olympisch Comité worden uitgezon den, namelijk Chr. Berger. W. van Bevcren, Tj. Bocrsma. R. J. Brasser, G. Carlief, J. Houtzager, M. B. Osen- darp, J. F. van der Poll en A. Toscani. Reserves zijn H. Geul en B. Mesman Schultz. De damesplocg bestaat uit K. ter Braake, A. Doorgeest. G. de Koek, F. Koen. Lies Koning, T. Koopman, A. Niessink en A. de Vries. Reserve L. Mesman. Deze athleten zijn als volgt over de ver schillende nummers Ingedeeld: Heeren 100 meter: Osendarp, Berger en Van Beve- ren. 200 meter: Osendarp en Van Beveren. 4 x 100 meter estafette: Boersma, Berger, Van Beveren, Osendarp. Hoogspringen met aanloop: Brasser, Carlier. Verspringen met aanloop: M. Klasema. Speerwerpen: J. F. van der Poll. Kogelslingeren: J. Houtzager. Tienkamp: R. J. Brasser. Dames 100 Meter: Lies Koning en A. de Vries. 80 meter horden: A. Doorgeest en K. ter Braake. 4 x 100 meter estafette: Lies Koning, K. ter Braake, F. Koen en A. de Vries. Reserves: L. Mesman en A. Doorgeest. Hoogspringen: F. Koen, T. Koopman. Speerwerpen: G. de Koek. Discuswerpen: T. Koopman en A. Niessink. De ploeg vertrekt 29 Juli a.s. naar Berlijn. De dames logeeren in het Frauenheim, de heeren in het Olympisch dorp. Ollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliil^ Int. Dameskampioenschappen van Nederland. Zondag zijn op de zich in schitterende conditie bevindende banen van de Kenne mer Golf en Country Club te Zandvoort de wedstrijden begonnen om het internationaal dameskampioenschap van Nederland, waar voor 15 dames hadden ingescheven. Er waren deelneemsters uit België, Engeland en Neder land. De eerste party ging tusschen mevr. A. BumaVan Tienhoven en mrs. B. Brindle. Onze landgenoote was byzonder op dreef en ofschoon de sterke wind de grootste in spanning van de speelsters eischte, leed haar spel hieronder slechts weinig. Reeds na 4 holes had ze een voorsprong van 4 up op de Engelsche, welke voorsprong by de turn ver groot was tot 6 up. Tenslotte won ze met 5 en 4. De Kennemer-speelster mej. N. Veltman, behaalde een mooie 7 en 6 zege op mej. L. Hijmans (België), na al bij de Se hole 4 up gestaan te hebben. De kampioene van het vorige jaar mej. Denise de Thomaz de Bossière (Brussel) doet weer een goede gooi naar den kampioens titel. Met 7 en 6 werd haar tegenstandster mevr. Steinmetz geklopt. Op het oogenblik ziet het er naar uit, dat de verdere strijd zeer spannend zal zijn. Morgen (Dinsdag; vindt de finale plaats over 36 holes. De uitslagen van de eerste ronde luiden; Mevr. A. BumaVan Tienhoven wint van mevr. Brindle met 5 en 4. Mej. N. Veltman wint van mile. L. Hymans met 7 en 6. Miss. S. M. Stroyanmevr. J. Salberg Fyen w.o. Mile. Denise Oury wint van mej. E. Velt man met 5 en 3. Mevr. N. Fabius—Noyon wint van mej. A. E. Horstman met 7 en 5. -Mile. Denise de Thomaz wint van mevr. Steinmetz met 7 en 6. Mevr. F. Dorhout Mees wint van mevr. L. Bouman met 3 en 1. De eerste dag is er een geweest van goede sport, die er ongetwijfeld toe zal bijdragen 't peil en de verbreiding van het damesgolf in Nederland op te voeren. H. Ooms

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11