.WEERBERICHT Jonge Harten' REORGANISATIE MOOIE FOTO's REGENJASSEN MAANDAG 13 JUL'I 1936 HAAKEE M'S DAGBLAD' 2- De Bilt ooonpeltt Matigen tot krachtigen, later tijdelijk afne- menden Westelijken tot Zuidwestelijken wind. Tijdelijk opklarend.r Waarschijnlijk enkele regenbuien, iets warmer overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 767.5 m.M. te Toulouse. Laagste 747.7 m.M. te Malinhead. Het blijft regenachtig. De depressie op de Noordzee die de vorige week het buiige weer veroorzaakte loste zich gisteren op in een nieuwe depressie uit het Zuid-Westen, die thans weer den toestand be- heerscht. De hooge drukking uit het Zuid- Westen is in be teekenis afnemend Oostwaarts getrokken, maar herstelt zich weer eenigszins in het Zuid-Westen. In het hooge Noorden handhaaft zich eveneens hooge drukking, over Scandinavië en de Oostzee liggen ondiepe de pressies. Op de Britsche eilanden klaart het weer op. maar vooral in Schotland valt nog regen. Ook Frankrijk en Zwitserland hebben regen, in het Westen klaar het weer op, in het Kanaal en op de Noordzee waait het krachtig uit West. In Oost-Duitschland houdt de warmte nog aan evenals in de Oostzee-staten, maar de in vallende afkoeling zal er onweer brengen. Scandinavië heeft betrokken en regenachtig weer met tijdelijke opklaring in het Zuiden. Na eenige opklaring bij afnemenden wind zijn hier te lande enkele regen buien te wachten met iets hoogere tem peratuur BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 756 m.M. Neiging achteruit. FIRMA KELP. Optiek. Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. THERMOMETERSTAND Laagste tusschen laatste opgave en heden 12 uur 57 gr. F. Hoogste tusschen laatste opgave en heden 12 uur 66 gr. F. VACANTIEÜ! WAT BIEDT MIJ HOLLAND? ff (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE HET VOCAAL CONCERT IN GROENEDAAL. Behoudens dan misschien op een Ko ninginnedag of een dergelijke feestelijkheid zal er- nog wel nimmer zulk een groote be langstelling geweest zijn bij een muziek of zanguitvoering als Zondagmiddag bij het Vocaal-concert gegeven door het Heem- steedsch Gemengd koor „Houdt Onderling Vriendschap" waaraan ook medewerkte IJmui- den's Mannen, Knapen en Meisjeskoor en het IJmuiden's dubbelmannenkwartet „Cae- cilia", benevens Spaarndamsch Gemengd koor, het Christelijk gemengd koor uit Benne- broek en het dubbel mannenkwartet „Harmo nie" uit Haarlem, allen vereenigingen staande onder leiding van den dirigent A. J. Arisz. De Haarlemsche Schoolvereeniging bericht, dat een ian merkel ij ke CONTRIBUTIE VERLAGING is doorgevoerd. Inschr. nieuwe leerl. dagel. bij den Heer A. G. C. MEIJER, Florapark 14 öf Twïjnders- laan 8. Opleiding voor H. B. S., Gymnasium en Lyceum. Kleine Klassen (Adv. Ingez. Med.) AGENDA MAANDAG 13 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Groote Markt: Rubens-Cantate, 8.30 uur. Luxor Sound Theater: „Het testament van Dr. Mabuse". Regie Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Martha" met Helge Roswaenge en Carla Spletten. 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Roberta" met Irene Dunn, Fred Astaire en Ginger Rogers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de Natuur roept" met Clark Gable en Loretta Young. 2.30, 7 en 9,15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Circus Strassburger, tegen over de Sportvelden. DINSDAG 14 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds Provinciegebouw: Vergadering Prov. Staten. 10.30 uur. Zandvoort: Vergadering van den ge meenteraad. 7.30 uur. Heemstede: Circus Strassburger, tegen- pver de Sportvelden. De vele belangstellenden kregen een uit stekend en afwisselend programma te hooren. Nu is een zanguitvoering in een geheel open tent niet gemakkelijk, doch de plaats had vele voordeelen, n.l. rondom hooge boomen- groepen. Er heerschte een vrijwel volmaakte stilte was de zang zeer ten goede kwam. Een bijzonder succes oogstte het IJmui densch knapenkoor, waaronder jongens, die nog niet over den rand der muziektent heen konden kijken, met „Heeft u een sigaren bandje", dat bijzonder pittig gezongen werd. De heer Arisz oogstte dan ook met zijn ver schillende gezelschappen bijzonder veel ap plaus, vooal aan het einde, met een goedge kozen slot „In Epiphania Domine" van Math. Neumann door de gezamenlijke mannenkoren. MOTOR RIJDT TEGEN AUTO Zaterdagmorgen wilde de heer Th. M„ wo nende aan den Heerenweg nabij de Kerklaan zijn auto keeren en reed daarvoor achteruit naar den aan de overzijde van den Heerenweg gelegen toegang tot de bloembollenschuur dei- firma Roozen. Uit de richting Haarlem nader de een motorrijwiel, bestuurd door den heer J. F. C., wonende te Haarlem. Blijkbaar heeft C. de manoeuvre van den heer M. niet bijtijds opgemerkt, terwijl de heer M. meende dat de bestuurder van het motor rijwiel nog wel achter zijn auto om kon. C. raakte nog de auto en de heer M. zag dat C. even verder tegen een boom aan reed, waar hij bleef liggen. Dr. Hubert, die de eerste hulp verleende, constateerde een rechter dijbeenbreuk. Per ziekenauto van Mathot werd het slachtoffer naar het Diakonessenhuis te Haarlem ver voerd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. HILLECOM SPORTDAG HILLINEN. De Zondag door de V.V. „Hillinen" georga niseerde Voetbal-sportdag is goed geslaagd. Het was uitstekend weer; veel publiek terwijl de Harmonie het geheel met vroolijke muziek opluisterde. Behalve Hillinen zelf speelden nog mede Ripperda, D.I.O., T.H.B. en LDWS. uit Leiden Het resultaat der wedstrijden was: le prijs (Voetballer op schild) Ripperda; 2e prijs (sportfiguur) Spaarnevogels. HAARLEMMERMEER. GYMNASTTEKVEREENIGING „HOOFDDORP'. In verband met den steeds vooruitgaanden toestand van de gymnastiek- en athletiek- vereeniging „Hoofddorp" en de groote klassen en het overbelast zijn van den leider den heer de Haan, vooral bij voorbereidingen voor uit voeringen enz., vernemen we, dat het denk beeld is geopperd om een assistent-leider aan te stellen. Hierbij werd betoogd dat wel reeds veel werd bereikt met de geregelde hulp van voorturners (sters) en deze hulp zeker ook dan nog hard noodig zal zijn, doch dat meer deskundige hulp de lichamelijke ontwikkeling ten goede zal komen. Het bestuur zal ernstig overwegen of fi nancieel de gewenschte oplossing, mogelijk is en zoo ja', vóór hét'a.s.'winterseizoen de zaak voor elkaar trachten te brengen. Verder bestaat het plan een voorturners (sters)-cursus te organiseeren, teneinde meer systematisch onderricht te kunnen geven, vooral bij de adspiranten. De heer de Haan, die zich inmiddels voor de verwezenlijking van dit plan van de mede werking van het bestuur heeft verzekerd, zal zich beijveren om een dergelijken cursus voor te bereiden. MOTORONGELUK. De bestuurder van een motorrijwiel raakte Zaterdag op den Ringdijk nabij den Kruisweg alhier, de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat hij met motor en al onderst boven sloeg en bewustelooos bleef liggen. Ernstig aan het hoofd gewond werd hij opgenomen en onder behandeling gesteld van een dokter die hersenschudding consta teerde. SCHOOLZWEMMEN. Door het bestuur van de bad- en zwem inrichting „Hoofddorp" is een reeds goed geslaagde proef genomen met klassikale zwem lessen aan een aantal klassen van de ver schillende scholen. In tegenstelling met methoden, waarbij van talrijke hulpmiddelen gebruik wordt gemaakt zooals hengels, bussen, lijn, kurken en motor- rijwielbanden, krijgen de kinderen zwemles volgens de steeds meer ook in ons land toe gepaste natuurlijke methode van den beken den Oostenrijkschen zwemleeraar Kurt Wiess- ner. IJMUIDEN Oprichting Commissie van Samenwerking voor bijzondere nooden. Burgemeester Kwint tot eere-voorzitter benoemd. Daartoe uitgenoodigd door den burge meester, had Vrijdagavond j.l. ten Gemeente- huize van Velsen een bijeenkomst plaats van vertegenwoordigers van in deze gemeente ge vestigde instellingen van Weldadigheid en van personen, werkzaam op sociaal terrein, ten einde te komen tot de oprichting van een plaatselijke Commissie van Samenwerking voor bijzondere nooden. Behalve de Burgemeester waren ter vergadering aanwezig de heeren J. N. Bos, A. ten Broeke, G. Hamburg, W. L. Kui per, L. Rinkel, W. F. Visser en Mr. L. Vorst man. De heeren P. Bosman en H. Mulder wa ren verhinderd. De Burgemeester opende de vergadering. Spreker herinnerde er aan, dat het meêren- deel der opgeroepenen ruim 5 jaar geleden zitting heeft genomen in het plaatselijk Crisis comité. Bij het wegvallen van het werk van dit Comité is een leemte ontstaan, waarin de be staande organen van armenzorg, welke toch reeds zwaarder belast zijn, niet zelfstandig en niet volledig kunnen voorzien. Met het oog hierop acht de Minister van Binnenlandsche Zaken het ten zeerste gewenscht, dat in alle gemeenten, in welke de behoefte daaraan wordt gevoeld, zullen worden opgericht „Com missies van Samenwerking voor Bijzondere Nooden". Spreker zeide, van oordeel te zijn, dat ook in de gemeente Velsen behoefte aan een dergelijke Commissie bestaat, Hij dankte de opgeroepenen voor hun medewerking om daarin zitting te willen nemen en verklaarde hiermede de Commissie voor geïnstalleerd. Op Vakkundige Afwerking en gebruik van prima materiaal geven Laat ons 1 maal Uw Film ontw. en afdrukken en U BLIJFT klant ■N.V. Fotohandel v.h. R. v. d. Werf Groote Houtstraat 102. Grootste keuze Camera's enz. Camera's vanaf f 2.50 (Adv. Ingez. Med.) verzoek van den burgemeester nam de heer W. F. Visser, wethouder voor Sociale Aange legenheden, het voorzitterschap der. Commissie op zich, terwijl door de vergadering tot secre taris werd benoemd het lid, de heer W. L. Kui per, directeur der Instellingen van Maatschap pelijk Hulpbetoon alhier. Met algemeene stem men werd, op voorstel van den heer Visser, tot Eere-Voorzitter benoemd de burgemeester, die verklaarde daarvoor zeer erkentelijk te zijn. Ten slotte werd besloten aan het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden de erkenning der Commissie aan te vragen. De Commissie zal zich nader beraden om trent de te volgen werkwijze en hoe zij de noo- dige geldmiddelen kan bekomen. BESOMMINGEN. Trawlers; Planel PG 441, 330 m. f2070.—. Nassau HC 43, 440 m., f2630.—. Loggers# RO 9 f 870—, Sch 6 f 530—, KW 175 f 350.—, KW 75 f 280 KW 89 f 470.—, KW 101 f 480—, KW 60 f460 KW 169 f400—, KW 91 f220—, KW 27 f 180—, KW 108 f 370—, KW 112 f 340.— KW 178 f 440—, KW 154 f350—, KW 28 f 300.— KW 24 f 430 -, KW 59 f 340.—, KW 155 f 600—, KW 46 f 410—, KW 52 f 370—, KW 104 f 470—, KW 130 f 340 KW 132 f330—, KW 19 f440.—, KW 124 f410—, KW 153 f520—, KW 49 f350—, KW 41 f400—, KW 58 f490—, KW 78 f 1400—, KW 51 f320., KW 114 f490—, KW 55 f 530.—. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.81—f 0.62. Griet per 50 K.G. f 25—f 15.—. Tongen per K.G. f 1.15—f 0.94. Zetschol per 50 K.G. f 13. Kleine schol per 50 K.G. f 18.f 8.40. Schar per 50 K.G. f 6.f 5. Kleine poon per 50 K.G. f4.80f 1.20. Kleine middelschelv. p. 50 K.G. f 30.—f 20.—. Kleine schelvisch per 50 50 K.G. f 18.—f 9.50. Kabeljauw per 125 K.G .f72.f21'. Groote gullen per 50 K.G. f 17.f 16. Kleine gullen per 50 K.G. f 13.—f 6.50. Wijting per 50 K.G. f6.10—f2.20. Makreel per 50 K.G. f 15.—. Heilbot per K.G. f 0.90. Versche haring per kist f8.50—f4.80. COLLECTE VOOR UITGESLOTEN WERKLOOZEN. Er heeft zich hier een commissie gevormd, bestaande uit de predikanten L. W. Erdman. R. J. v. d. Meulen, J. W. Swaan, S. E. Wesbonk, Zwiep en den heer E. van Popta, dat zich ten doel stelt, gedurende het overgangstijdperk na de staking een collecte te houden voor die ge zinnen, die geen enkele ondersteuning ont vangen. Deze collecte zal hedenmiddag plaats vin den. Giften worden ook door de leden der commissie in ontvangst genomen. N.V. G. A v d. STEUR 'S KLEDERMAKERIJ KRUISSTRAAT 7 TEL. 10730 (Adv. ingez. (V.'.eaj BEVERWIJK ERNSTIG VERKEERSONGELUK OP DEN ALKMAARSCHEN WEG. Zaterdagavond is op den Alkmaarschen weg door onoplettendheid van een fietser een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Deze wielrij der gaf namelijk veel te laat het teeken, dat hij van richting ging veranderen. Een achter hem komende motorrijder kon daardoor niet tijdig uitwijken, met het gevolg dat de fietser werd aangereden. Deze viel en kwam terecht tegen een wielrijder, die juist passeerde. Ook de bestuurder van de motorfiets maakte een ernstigen val en bleef op straat liggen. Leden van de transportcolonne van het Roode Kruis verleenden aan de slachtoffers de Eerste Hulp. De twee fietsers werden bij omwonenden binnengedragen, den motorrijder durfde men voor de komst van den geneesheer niet te ver voeren. Vrij spoedig na het ongeluk waren de doktoren Duterloo en Royaards ter plaatse. Zij verbonden de slachtoffers en gelastten over brenging van den motorrijder naar het Roode Kruis Ziekenhuis. Het bleek, dat de man vrij ernstige inwendige kneuzingen had opgeloo- pen. Zijn toestand was echter niet levensge vaarlijk. De beide wielrijders konden naar hun wo ning worden overgebracht. DE HERVATTING VAN HET BEDRIJF IN DE SIGARENFABRIEK. Na de mededeelingen over de spoedige her vatting van het bedrijf van de N.V. Sigaren fabrieken v.h. Gebr. Majoor wekte het groote verwondering, dat j.l. Zaterdag een open bare verkooping werd aangekondigd van de fabrieksgebouwen met de zich daarin bevin dende machinerieën. De heer W. van Dijk deelde ons mede, dat deze verkooping geen enkele wijziging brengt in de plannen van de nieuwe combinatie, die in overleg met de regeering, de bank, den bewindvoerder en de directie het bedrijf zal voortzetten. Deze ver koop is in wezen niet anders dan een taxatie omdat geen overdracht van gebouwen en machines kan plaats vinden zonder dat de bank een openbare taxatie heeft gekregen. Overigens zal de verkoop van de machine rieën, de z.g. nagelvaste, die de nieuwe N.V. voor de voortzetting van het bedrijf niet noodig heeft, geen stagnatie geven. De z.g. losse machines alsmede de voorraden tabak en sigaren blijven, zooals is overeengekomen ter beschikking van de nieuwe combinatie. Zelfs indien de gebouwen eventueel in andere handen mochten overgaan, dan zal dit nog geen invloed hebben op den gang van zaken, want in dat geval zal de nieuwe N.V. het be drijf eenvoudig op een andere plaats voort zetten. De verkooping geldt dus alleen een aanbod van goederen, die onder hypothecair verband staan. De maatregelen, die reeds ge nomen zijn voor het in bedrijf stellen van de fabriek, blijven gehandhaafd en worden verder uitgewerkt. Wij kunnen nog mededeelen, dat in de fa brieken reeds gewerkt wordt in de pakkamers Ook zijn de reizigers weer aan het wérk ge gaan. Concours Mannenkoor „Zanglust". Achttien koren zingen op den eersten dag. Goede zang. maar een langdradige geschiedenis. Zondagmiddag. Bij den aanvang van den middagwedstrijd is het getal toehoorders nog slechts matig, langzamerhand neemt het echter toe en voor al voor den avondwedstrijd ,als de afdeeling Uitmuntendheid Gemengde koren aan de beurt is, was een groote belangstelling. De jury wordt gevormd door de heeren Ge rard H. Boedijn (Hoorn), Jan Wagenaar (Utrecht) en H. van Dijk (Beverwijk). De be schermheer, mr. Moens, opent met een harte lijk welkomstwoord en hoopt, dat het con cours in alle opzichten mag slagen. Begonnen wordt met de Derde afdeeling Gemengde Koren. Beverwijksch Gemengd Koor neemt het ver plichte werk aan den langzamen kant,doch doet de dynamische teekens alle eer aan. Fraai materiaal vooral in sopranen en tenoren. Ook het vrije werk maakt een klankrijken indruk en wordt devoot gezongen. Dit optreden ver dient royaal een eersten prijs. R.K. Zangvereen. Ons Genoegen uit Bever wijk onder Lou Tervoort is niet opgekomen en dus is de beurt aan Door Onthouding Ver- eenigd dat zich hoedt voor forte zingen en aan het verplichte werk niet veel leven geeft. Het dankbare Lentezang van Roeske is een gelukkiger beurt er wordt met meer gevoel ge zongen op toon en met muzikaal begrip. Uitslag: D.Z.T.V., Beverwijk: met 331 p. 1ste prijs. Beverw. Gem. Koor; met 336 p. 1ste prijs. Morgenrood, Ilpendam: met 295 p. 2de prijs. D.O.V., Beverwijk: met 315 p. 1ste prijs. Tweede afdeeling Gemengde Koren. 't Verplichte werk is Boedijn's Trias Har- monika, dat door Zang en Vriendschap uit Jisp onder directie van C. Boon, rhytmisch niet vast vertolkt wordt. A Capella koor. Wijk aan Zee, zet het ver plichte werk forsch in; het klinkt ter dege ge accentueerd. Dit verhindert echter niet, dat er 2 onzuiverheden in voorkomen, die het peil een geheele toon doen stijgen; ook rhytme kan beter (plankenkoorts?). Den Uil als vrij werk is voor dit keer vrij zwaar; Diepenbrock's fraaie compositie was belangrijk beter. Fraaie vrouwenstemmen; wel bestudeerd; halve toon gestegen; keurige prestatie. Uitslag: Zang en Vriendschap, Jisp: met 303 p. Ie pr. Onder Ons, Zaandam: met 357 p. le pr. Tavenu, Amsterdam: met 351.5 p. le pr. A Capella koor, Wijk a. Zee: m. 367.5 p. le pr. Eerste afdeeling Mannenkoren. „Oogst" van het jurylid Boedijn is het ver plichte werk. Postaal Mannenkoor uit Haarlem onder P. M. Germes heeft een gezond begrip van het 'verplichte nummer; het beschikt over prach tig materiaal in het bijzonder in de tenoren, die ook in de hoogte niets van hun glans ver liezen. "Jammer, dat het slot iets zakt. Ook het Nimmer Nacht mag ér zijn en wordt ademloos beluisterd; subliem van uitvoering. Uitslag: Amsterdam-Oost, A'dam: m. 370.5 p. l'e pr. Helders Mannenkoor: m. 334 p. le pr. Haarlems PostaalMannenk.m. 355 p. le pr. Uitmuntendheid Gemengde koren. •In deze afdeeling kampt een zestal koren en de strijd wordt er des te interessanter om, omdat er onder hen zijn, die een sterke tegen stander blijken te zijn. Het verplichte werk (In Speculo als in een glans van Loots) is niet mis en enkele hebben er de handen aan vol. Uitslag: Nieuw Leven, Den Iilp: m. 297 p. 2e pr. Kunst na Arbeid, Uitgeest: m. 302 p. le pr. Zang na Arbeid, Krommenie; m. 296.5 p. 2e pr. R.K. Kunstgenot, Assendelft: m. 301.5 p. le prijs. Zanglust, Zaandam: m. 306.5 p. le pr. R.K. Inter Nos, Zaandam: m. 370.5 p. le pr. AANRIJDING OP DE BREESTRAAT. In de Breestraat kwam de bestuurder van een motorfiets, die te laat opmerkte, dat een vrachtauto de straat overstak in aanraking met den achterkant van deze auto, waardoor hij de macht over het stuur verloor en tegen een fietser opreed. Deze kwam te vallen en liep een vrij ernstige hoofdwonde op. De man werd in het politiebureau verbonden. De po litie heeft een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. EEN NIEUWE KERKMEESTER VOOR DE ST. AGATHAPAROCHIE. De Bisschop van Haarlem heeft onder dankzegging voor de zoovele jaren bewezen diensten eervol ontslag verleend aan den heer H. N. Dames, kerkmeester van de pa rochie van de H. Agatha en tot zijn opvolger benoemd de heer Jac. J. Duyn. ZANDVOORT KORFBALWEDSTRIJD UITGESTELD De korfbalwedstrijd Blauw-Wit H. K. V., die gespeeld zou worden op het strand voor het Noorder Bad, moest wegend de ongunstige weersomstandigheden en het smalle strand worden uitgesteld tot Zondag 26 Juli. WIELERPOLO Zaterdagmiddag trok een alleraardigst ge- kleede groep wielrijdsters, voorafgegaan door een groote auto-car met reclame voor het rij- wielpolospel, aller aandacht. Van het Groot- Badhuis ging de tocht naar het Zuiderbad. Vervolgens langs Brederodestraat, Koningin neweg en Zeestraat naar het Noorderbad. Op den Koninginneweg had nog een klein inci dent plaats. Een van de meisjes, die blijkbaar beter op het podium dan op den weg rijdt, viel en kneusde haar pols. Zaterdag en Zondagavond was het extra druk in het Groot-Badhus. Is. Eyl en zijn Dietsche Spelers zorgden gedurende het rij- wielpolospel voor uitstekende muziek. In de pauzes werd een cabaretprogramma ten beste gegeven, waaraan bekende artisten als Bert van Donden en Ferry de Rooy medewerkten. SPORTDAG De jaarlijksche sportdag voor de leerlingen van de U.L.O. school wordt gehouden op Dins dag 14 Juli op het Zeemeeuwen terrein. n. cgxy&cL p&ftsóyn>> tocfi geen pteituer.... De luchi-verandering, de ongewoon te voortdurend buiten in de felle zon le zijn, bezorgen velen 'n vervelende migraine, die hen belet le genieten van hun vacaritie-verblijf. Daarvoor helpen "AKKERTJES" goed en snel. (Adv. ingez. Med.) CLANDESTIEN GAS GEBRUIK. Een inwoner van Zandvoort die meende het gas goedkooper te kunnen betrekken buiten den gasmeter om dan via den gas meter, werd in den afgeloopen nacht door de politie gearresteerd terzake het clande stien gebruik van gas. ATHLETIEK O.S.S.-ADSPIRANTEN. Bij de atletiekwedstrijden van den Ken- nemer Turnkring te Haarlem wisten de O. S. S.'ers de volgende resultaten te boeken: Jongste meisjese verspringen: Loeki Cohen no. 2 3.87 M. 60 M. loopen, Mieke de Roos no. 2 9 sec.; hoogspringen Mieke de Roos no. 1 1.15 M. Oudste meisjes: 80 M. loopen, Hilda Weber no. 2 11.4 sec.; verspringen, Hilda Weber no. 2 4.18 M„ hoogspringen Hilda Weber en Lies Krooneman no. 2 en 3 1.25 M. 4 x 80 M. estafette meisjes no. 1 O.S.S. I 46.1 sec. Jongste jongens: 60 M. hardloopen, Sally Reens no. 2, Henk v. d. Bos no. 3, Loeki Hel no. 4. Hoogspringen Henk v. d. Bos no. 1 1.35 M. Oudste jongens: 80 M. hardloopen Eef Keesman no. 4 10.9 sec., hoogspringen Eef Keesman no. 1.45 M„ verspringen Eef Kees man no. 2 4.87 M. 4 x 80 M. estafette jongens no. 2 O.SB. I 45.2 sec BLOEMENDAAL COM3IISSIE VAN TOEZICHT OP HET L. O. De Commissie van Toezicht op het L.O. houdt een vergadering op 14 Juli a.s. in het Raadhuis. Op de agenda staat een bespreking over de wijziging van begin en einde van den cursus der O. L. School te Vogelenzang. PERSONALIA Onderstaande leerlingen van de Openbare School voor U. L. O. aan den Vijverweg zijn te Amsterdam geslaagd voor het M.U.L.O. di ploma B: R. Alting du Cloux, G. W. Beun en D. Maasen. J- DE REMMEN WEIGERDEN. Zaterdagmorgen had een eenigszins ongewo- ne aanrijding plaats op den Zandvoorterweg- te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, tus schen een auto, welke door een andere auto werd getrokken en een langs den weg staan- den boom. De auto werd bestuurd door C. A. L. uit Amsterdam. Hij verklaarde later aan de politie, dat de wagen juist op weg was naar een slooperij. De trekkende auto werd bestuurd door zijn buurman S. W. Deze wilde op een gegeven oogenblik stoppen. L. trachtte ook te remmen, maar de remmen weigerden. Hij stond toen even voor de keur, om öf de auto van zijn buurman, öf een rechts van den weg staanden boom aan te rijden. Hij koos het laatste. De boom werd ernstig beschadigd. Proces-verbaal wordt opgemaakt. LISSE AANGEHOUDEN Door de politie te 's-Gravenhage is op ver zoek van den burgemeester der gemeente Lis- se aangehouden zekere S., wonende te 's-Gra venhage, als verdacht van diefstal, gepleegd in dienstbetrekking bij de fa. L. alhier. PERSONALIA Onze plaatsgenoote mej. N. Verduyn Wd., leerlinge der Ned. Herv. School alhier, slaag de voor het Mulo-diploma A. Mej. S. Nieuwenhuis alhier slaagde te Den Haag voor het Mulo-diploma. BESMETTELIJKE ZIEKTE In deze gemeente is een geval van besmette lijke ziekte n.l. febris Typhoidea geconsta teerd. AFSCHEID VAN DEN HEER J. DEKKER Wij vernemen dat in verband met het a.s. vertrek van den heer J. Dekker als Hoofd der School te Utrecht, er een afscheidsavond is belegd op Woensdagavond a.s. om 8 uur in de Ned. Herv. Kleuterschool. INZET VEILING SEIZOEN Wij vernemen dat door de Coöp. Veilingsver - eeniging H. B. C. alhier Dinsdag de eerste veiling van leverbare bloembollen zal worden gehouden. GEVONDEN VOORWERPEN Een zilveren armband, regenjas, portemon- naie met inhoud, zwarte lage kinderschoen. Inlichtingen op het Politie-bureau. LISSER SCHAAKCLUB. Uitslag 14e ronde der Bordenwedstrijden. P, BoogaardD, Hul 10. DekkerMarkusse 01. M. BoumaSpendel 10. M. de Blier.k- Zeestraten 10. C. BoogaardHooyer afgebr. B. v. GelderP. Bouma 01. A. Krosschell- J. G. Snel afgebr. Afgebroken partijen: IJ. Markusse 01; B. v. GelderP. Boogaard 01; J. G. Snel P. Bouma 01. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 11 Juli. Bevallen: 8 Juli: M. de WekkenAmperse, z., S. M. W. v. Emmerik—Root, d„ 10 Juli: E. v. Turnhoutv. Dijk, z., R. DreijerSchittko, d„ C. ZaadstraFrölich, d„ J. KuiperKuik, z. en d. Overleden: 9 Juli: H. C 2 j. z. v. H. C. Eg- gelte, Teslastraat, 10 Juli: E WalterSchelle- vis, 84 j, Tesselschadestraat, M. v. Saasev. Diemen, 49 j., kamperlaan-.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2