Mobiioil VERTELLING h. b. s. a. cricket in engeland. MAANDAG 13 J Ut I 1936 HAARDEM'S DAGBCAD J 'mmmmmmmm Twee families met vacantie. door GUUS BETLEM Jr. Heb je nou alles? Alida, met brandende kleurtjes van nervosi teit, keek met een schiehtigen blik naar haai man, als verwachtte ze van hem een bevesti gend antwoord op haar vraag. Maar deze, on wennig in z'n zwarte pak, snauwde kribbig: Ja, hoor 's, zorg jij voor den boel of zorg ik voor den boel? Wie is 't 'er nou de vrouw des huizes, hè? Nou ja, maar probeerde Alida nog je kunt toch wel 'es helpen herinneren, niet waar? Als ik nou iets mocht vergeten Je moet niets vergeten!, repliceerde haar man, om, na plotseling in z'n vestzakje te hebben gegraaid, te vervolgen: Deksels. waar héb ik nou die kaartjes, zeg, de spoor kaartje^, heb jij die ook gezien? Alida knikte bevestigend: Op je nachtkastje, boven!, wees ze met een beweging van haar duim. Wim! gilde meneer. Een bleek, spichtig kereltje van een jaar of zeven dartelde de kamer binnen. Gaan we nou nóg niet?, informeerde hij op z'n zeurigen toon, terwijl hij verwachtings vol z'n ouders aankeek. Ja, we gaan.... direct!, beloofde de va der, maar haal 'es even de spoorkaartjes van boven, op het nachtkastje. Wim verdween, kwam even later terug. Ze leggen d'r niet! Liggen!, verbeterde de vader, om dan opeens zenuwachtig uit te vallen: Ja, maar wat bliksem, waar liggen ze dan.waar Alida! Ja, hoor 's, ik heb ze niet! Pas ik op de aartjes of jij? Ja, ja, dat weet ik wel, maar Meneer zocht zenuwachtig in z'n zakken. dan gaf hij een vreugdeschreeuw. Hè, gelukkig! In m'n portemonnaie! Daar stop ik ze nóóit!, riep hij verbaasd uit. Stel je voor dat we die kwijt waren geweest! Kom, vervolgde hij dan opeens gehaast opschieten vrouw! Als ze nou maar op tijd zijn, weifelde de ze, terwijl ze moeizaam een uitpuilend valies van den vloer tilde. Nou, kom, Wim Aaltje! De kinderen holden vooruit, de straat op, terwijl de vader met stentorstem brulde: Hier blijven.... Wim, hierblijven! Denk om de auto's! Dan m^f een doffen dreun viel de deur ach ter hen dicht, waarna Pa behoedzaam den sleutel eenige malen omdraaide, om vervol gens op een drafje achter z'n reeds doorloo- pende familie aan te hollen in de richting van het station Het had heel wat voeten in de aarde gehad, maar Reuvers had tenslotte moeten toegeven, dat de kosten niet hoog waren, tenminste op deze manier. Ze hadden om het hardst tegen elkaar zit ten klagen op het gebruikelijke kaartavondje, Reuvers, zoowel als Verhoef, welke laatste het :en schandelijke verkwisting noemde, in deze tijden met vacantie te gaan. Stel je voor!, verweet hij z'n vrouw, Mies wil naar Gelderland! Welja, waarom niet? D'r wordt geen cent verdiend en dan naar Gelderland. En pension, of 't zoo niks is! Zeg nou zelf, wendde hij zich tot Reuvers, zeg nou zelf, is dat nou geen door drijverij? Ja, hoor 's, aarzelde deze, zich niet graag mengend in een huiselijke aangelegenheid tusschen Karei en Mies, dat moeten jullie zelf maar uitvechten, hoor, maar ik weet wel dat 'r bij mij dit jaar niks van vacantie kan komen, totaal niks! O, zoo! triomfeerde Karei ,nou hoor je 't 'es! Mies haalde onwillig de schouders op Onzin! Je kunt toch wel met vacantie gaan zonder schatten uit te geven't is voor de kinderen Ja, viel hier Alida opeens bij, voor de kinderen is 't heerlijk, dat is waar! Nou ja, alles goed en wel, maar pluk 'es van een kip, nietwaar?, begon Verhoef op nieuw. maar z'n vrouw wuifde afwerend met de hand. Schei d'r nou maar over uit! Jullie heb ben d'r nou eenmaal niks voor over, want an ders zou d'r best een oplossing te vinden zijn, die niets kost, hoegenaamd niets! Ja, ze geven 't je cadeau! spotte Verhoef, maar Reuvers was aandachtiger geworden bij de gedecideerde bewering van Mies. Nou, en die oplossing?, informeerde hij. Mies wachtte even: dan triomfantelijk rond blikkend zei ze: Met z'n allen! Er heerschte een korte stilte. Met z'n allen?' vroeg Karei dan wat aar zelend; je bedoelt met z'n allen in pension? En dan opeens, alsof het nu feitelijk pas goed tot hem doordrong, wel allemenschen, daar zeg je zoo wat! Met z'n allen. Da's een idee, zeg! Hij wendde zich tot Reuvers. Wat zeg jij d'r van, zeg? Dat lijkt me niet >o bar duur? Reuvers haalde de schouders op. 't Zal toch nog een massa kosten, hoor! meende hij en dacht aan den afslag, welke met enkele weken weer was te verwachten. Al lemenschen, hoe kon-ie het nog allemaal? MaarAlida was zuinig, dat was waar, an ders zou-ie d'r ook nooit aan denken, vast niet! Och, Verhoef, die klaagde nu eenmaal altijd, maar. ondertusschenz'n zaak mar cheerde toch nog maar en er gingen d'r wel beroerder dan de zijne. Hoor je dat, Nico? wekte z'n vrouw hem op uit z'n gepeins; 't komt haast even goed koop als dat we Wat? Hè, heb je dan zitten slapen? Zoo'n huisje natuurlijk; als we met z'n allen zoo'n huisje huren op de Veluwe. Dan doen we zelf het huishouden, kost het je niks! Nou ja, maar dan kun je wel thuisblijven ook, vond hij; daar hebben jullie niets aan, kun je van den ochtend tot den avond koken en huishouden doen en weet ik wat meer? Nee, dat doe ik in geen geval, maarals we nou 's informeeren wat het kost met z'n.hoe veel zijn we? Jullie vijf en wij vier, da's ne gen, dus als we nou met z'n negenen eens twee weken in pension gaan? Hoe vind je dat? "ijk 'es, ièets kunnen we toch in elk geval wel WissenHij keek naar Karei, die knikte. Ik vind 't best, vond ook die en denzelf den avond werden eenige pensions aange schreven, waaruit enkele dagen later na ge meenschappelijk overleg een keuze werd ge daan. En zoo was de beslissing gevallen. En het I woest erkend worden't was niet duur! I Wérkelijk niet duur! Als zé" hou maar op tijd zijn! herhaalde Alida nogmaals. Tja. weifelde Reuvers, Karei wel, maar Mies pas op! Hij greep Wim bij den arm; blijf toch hier, aap! Voor het station wachtten ze, de klok draai de langzaam voort. Zie je wel? zeurde Alida, ik dacht het wel, die komen natuurlijk te laat, natuurlijk! Wat moeten we dan. Nico? Reuvers keek op z'n horloge, hoewel hij vlak onder de groote stationsklok stond. Ja. ik weet nietAaltje, hier! Hij trok z'n dochter weg voor een aansuizende taxi, die vlak voor hun voeten stilhield. Daar!, kreet Alida dan opeens, in de auto! Reuvers floot tusschen z'n tanden, wierp z'n vrouw een veelzeggenden blik toe. Uit de auto stegen Karei, Mies en de kinderen. De begroe ting was hartelijk, hoewel kort en met een blik op de klok jachtte Reuvers: Kom, voor uit, opschieten menschen, opschieten! Kerel, we hebben nog allen tijd! deed Verhoef bereisd; we zijn geen dagjesmen- schen! en hij keek met een schuinschen blik naar de valiezen, die door de andere familie werden meegetorst. Heb je niks bij je?, informeerde Reuvers, die den blik had opgevangen. Vooruitgestuurd! deed Karei nonchalant, terwijl hij hielp de kinderen in den trein te tillen. Dan, bedachtzaam, volgde hij zelf, na dat ook de anderen waren ingestegen. De reis werd een marteling. Reuvers, in z'n donkere, zwarte pak, voelde zich zoo benauwd als in een kooi, temeer daar Mies, gezien de verkoudheid van de kleine Jaantje, liever geen raampje wilde open heb ben en de zon brandend door het ééne ven ster naar binnen scheen. Verhoef dampte een groote, zware sigaar, ondanks de mededeeling op het kleine emaüle plaatje, dat het rooken in deze coupé verbo den was. We zijn toch onder elkaar, meen de hij. Reuvers hield z'n mond, maar keek met een schuinen 'blik naar z'n vrouw, die verdacht begon te hoesten. Ze kon er nu eenmaal niet goed tegen.thuis'rookte hij zelf ook haast nooit, wachtte altijd tot-ie buiten was, en al leen als er 'es visite was presenteerde hij een licht sigaartje. Hij keek naar de zware blau we walm, die in het zonlicht, dat overvloedig de coupé beplenste, nog twee maal zoo dik scheen. Dan verkondigde een plotseling ocr- verdoovend lawaai, dat de altijd maar tij delijke wapenstilstand tusschen Wim en Kareltje, beiden van éénzelfden leeftijd, al weer was opgeheven, wijl laatstgenoemde z'n vriendje met een speld in z'n been had weten te prikken, welke uiting van vriendelijkheid Wim beantwoordde door een venijnigen trap tegen Karel's enkel. En nou één ding!, bulderde Reuvers kwaadaardig tegen de beide bengels, geen herrie, geen ruzie meer; anders gaan we di rect terug! Ja, maar, weerstreefde Wim, hij begon. Nietes!, loog Kareltje met klem, hij! Kan me niet schelen, wie begon! ketste Nico verdere ontboezemingen. Als 't maar uit is! Begrepen? De beide kinderen, even timide toch, knik ten bedremmeld met het hoofd en keken door het raampje naar buiten. Ja, maar, begon even later Verhoef zacht jes, je moet toch werkelijk, in aanmerking nemen, wie de aanleidende oorzaak is van die eeuwige ruzie. Ik vind jouw manier van op treden nogalehvreemd. In dit geval zou ik toch werkelijk zeggen, dat je Wim eens wat flinker had moeten aanpakken. Reuvers haalde de schouders.op. Als 't maar afgeloopen is, vond hij. Je kunt moeilijk voor elke wissewas gaan onder zoeken, wie nou de ware schuldige is. Als twee vechten hebben twee schuld, da's mijn opinie. Karei haalde de schouders op. Enfin Ieder z'n opinie! De verdere reis verliep zonder incidenten. Ziezoo! herademde Reuvers, toen ze voor het kleine huisje stonden, ziezoo we zijn d'r! en achter een dikke, schommelende boerin die op hun geroep kwam toegeschoten, betra den ze de drie kamers met pension, die ze hadden gehuurd. 't Was genoeg! had Karei geoordeeld; iede re familie één slaapkamer en een gemeen schappelijke zitkamer. Maar toén ze 'n half uurtje later weer bui ten stonden 't was heerlijk in den tuin stonden de gezichten bedenkelijk. Da's niet groot! vond Reuvers. Niet groot, niet' groot, Verhoef's stem klonk ruzie-achtig, 't is klein, idioot, be spottelijk klein! Ja, 't valt mij ook niet mee! vond Alida bedeesd. Hoe moeten we daar slapen met z'n allen, met z'n negenen? En dan, met die hitte! En ze veegde bedachtzaam met haar in eau de cologne gedrenkten zakdoek over het voorhoofd. Enfin, 't zal moeten, berustte Reuvers, dwaas afstekend in z'n zwarte pak tegen den lichten, groenen vcorjaarsachtergrond van den tuin, met de vele kleurige bloemen. Er waren vier dagen voorbijgegaan. Ze hadden gewandeld, veel gewandeld. Zag! fluisterde Reuvers z'n vrouw in het oor, toen ze op één dier tochten een oogen- blik waren achtergebleven, zeg, vind je 't nu noodig, dat we op iedere wandeling zoo veel verteren? En dan, zooals Karei bijvoor beeld, en Mies.altijd van die dure dingen, ijs en nog eens ijs! Nou ja, dat betalen ze toch zélf. Nou, verbeterde Nico, dat is 't 'm juist. We hebben afgesproken, dat Verhoef alles zal betalen, en dan aan 't eind van de vacantie deelen we dat door twee! Maar.eh.op die manier hebben zij van alles het beste en het duurste en onze kinderen krijgen hoog stens een glaasje spuit of zoo! - Nou, neem dan ook ijs! ried Alida. maar haar man weerde af met een verschrikt ge zicht: Ik zou je danken, dan wordt 't nóg duurder. En het blééf zoo! Maar toen na een week Verhoef met de zij nen een grooten autotocht had gemaakt, waarvoor Reuvers had bedankt, uit overwe ging dat dan natuurlijk een tweede auto noo dig zou zijn geweest, en toen hij de onkostcn- lijst ter inzage had gevraagd, welke inzage hem met een hautain gebaar van Karei was verleend, toén barstte de bom. H"l was bij één der vele dagelijksche ruzie tjes van de beide rekels, die, zoodra ze zich aan het ouderlijk gezag wisten onttrokken, hevig worstelend over den grond tolden, waar bij in afwijking met de andere malen, Wim ditmaal de overwinning had behaald en Ka reltje een gevoeligen bloedneus had gestompt. Hou dien aap van je dan toch bij je!, ver weet Kareltjes vader aan Reuvers; wat doet hij in deze kamer? Hij hoort 'r niet! Jullie hebben je eigen slaapkamer. Je bent verdikkeme nooit 's vrij! Een oogenblik stond Reuvers geslagen; dan „gaf" hij terug. Heb ik met jullie meegewlld? Van wie is het voprstel gekomen, hè? Dat mooie voor stel om met z'n allen te" gaah? Van jouw DE GOEDKOOPSTE PER 1.000 KM. Mobiloil Doorsmering volgens Voorschrift" is de eenige door- smeermethode voor Uw wagen, die U snel, goedkoop en zonder zorg doet rijden. EEN JONGEen KRACHTIGE MOTOR, bevrijd van alle onzichtbare remmen - dat is wat Mobiloil U verzekert. Wat er ook van Uw motor gevergd wordt, Mobiloil beschermt hem volkomen, heeft een langen levens duur en geeft een laag verbruik... want haar smeer- vermogen is onverwoestbaar. Mobiloil wordt volgens onze eigen geheime methoden geraf fineerd uit de allerbeste aardoliesoorten. En zij uordt onophoudelijk verbeterd door een leger van specialisten. ONVERWOESTBAAR SMEERVERMOGEN vrouw toch zeker! Nou, als ik óóit ergens spijt van heb gehad Hij maakte een veelzeggend gebaar. Ja, allicht! vulde Karei aan, wat zijn jullie ook voor menschen? Je voelt je bij ons niet op je plaats,.daar zit 'm de kneep. Jij met je stijve jas.je gelegenheidspak van twin tig jaar terug! Je had beter thuis kunnen blij ven! Jullie zijn me een stel pietluttige huis- musschen, dat ben je! Reuvers werd bleek. Hij deed een pas naar voren en siste Karei toe: En weet je waf zijn;? Wil ik je dat dan 'eres zeggen?. Juilie zijn' éen stel klaploopers! Echte onvervalschte klaploopers. Ja, we hadden zéker beter thuis kunnen blij ven dan een ander mooi weer te laten spelen van ónze duiten! Dat maakt maar autotoch teneet maar ijs, gaat maar uit, verteert maar! Maar nou is 't uit, afgeloopen, als je dat maar weet! En woedend draaide hij zich om. Lékker! sarde Wim en stak z'n tong uit, waarna hij met bekwamen spoed z'n vader volgde door de tusschendeur, die de beide ka mers van elkaar scheidde. Dien avond wandelden achter elkaar naar het kleine stationnetje twee verontwaardigde families, moeilijk torsend de vele koffers en valiezen. Kijk, wees Reuvers z'n vrouw, nou stuurt-ie z'n bagage niet vooruit, nou-ie 't al leen moet betalen! En hij trok nijdig met z'n ééne vrije hand aan den stijven boord, die nauw z'n hals om sloot. En bij het instappen in de smalle coupé van het lokaaltje waarbij ze elkaar moesten passeeren keek-ie vlug een anderen kant uit, terwijl Kareltje z'n doodsvijand nog gauw een laatsten schop tegen het scheenbeen gaf, hetgeen hem een goedkeurend knikje van z'n vader bezorgde. Z'n tweede vacantieweek bracht Reuvérs door op z'n derde-étage-met-vrijen-zolder- zonder-balcon-of-iets, zooals Verhoef altijd wat minachtend placht te zeggen, maar zonder ruzie, gelijk Reuvers dit keer in ge dachten aanvulde zónder ruzie Overgangsexamens. Bevorderd naar de tweede klas: Marie M. van Amstel, Willy Vermeer. Maria C. Vige, Hh. B. Bergman. B. Enthoven, M. P. Gans, R. v. d. Haak, T. v. d. Heuvel, H. van Koek,. A. Huges, P. Roos (voorw.), A. Schouwenaars. H. J. van Ti}^, P. H. de Vries, D. v. d. Want, N. Wartena. J. Wolff, Maria van Coesant, Catharina M. van Dam, Alma A. J. Gemmel, Ina J. Kruyer, Geertruida van Looij, Wilhelmina Out. Inge- tje M. Vollaard, H. Beijer, D. v. Boekhoven (voorw.), J. M. Brandenburg (voorw.ï G. C, Ebeli, K. C. Faber, J. M. W. Hos, J. A. Husslage, II. Kolk, H. P. Lasschuit, J. A. Martin, M. I. Meijer, K. Outshoorn, J. Uiterwijk. P. Vijlbrief, H. Zuurendonk, Ursula v. Dam, Jeannette M. Heynerman, Hetty Stekelenburg, Jannetje Wanders J. Boelsma, H. G. Daams, D. II. Dros, J. A. Ebeli. H. Goosens (voorw.), H. Heierman, H. Inpijn, F. Lindeman, T. Mandersloot, B. A. Meyer, G. J. Pierlot, M. A. Smit, M. Veldhui zen, H. v. d. Zee, C. H. Vogelzang, Aletta Germeraad, Wilhelmina Greebe, Regina E. Veldheer, Gerda W. Wesselink, J. J. W. Anne- velt, J. Anthoni, J. K. van Asperen, I. A. Dragt, A. v. Eden, J. Folkertsma, J. Lakerveld, A. Sas. P. Slagter, M. van Vliet, A. F. Wickel. A. C. F. Smit. Bevorderd naar de derde klas: Jeanne v. d. Hart. Maria G. Chr. v. a. Putten. Elisabeth Vink. P. Bakker, E. J. de Boer. W. F. Breiten- stein. E. J. Brian. G. A. Brongers. W. L. Brugs- ma (voorw.), C. L. van Donselaar. H. J. van Gulik. D. J. de Haan (voorw.). G. Jongert. J. J. van Kampen. F. W. Koster, J. G. Petersen. H. Reinalda, H. Vos, Eilisabeth Brauckmann (voorw.), Rie Groeneveld, Johanna P. Koeyers, Line M. Rosenberg, Th. Beltermann. C. Bou- ma, H. J. Cassé, J. van Dam, D. W. Hinse, C. van Hoewij k, P. Kluit, W. A. N. Kruyt, R. L. Lieve, M. Luikinga, A. C. van Norden, H. S. Stern, A. F. v. d. Wal. C. J. Wennink, C. J. Wolzak. A. da Costa Sr., Adele L. de Haas, Kitty Meeuwig, Anna Zanen. P. de Boer, J. W. Engelsma, J. H. ten Have, J. J. Hogeland, S. de Kadt, D. M. H. Kermer. J. W. Lantzendörffer." C. H. van Looy. J. H Menke, J. G. Quee. H. M. Roosekrans, J. W. Schutte. B. E. Sternfield, E. VOgel. "J. de Vries. M. Westerhoff: Bevorderd naar de vierde klas: Geertrui van Akkeren. Jacoba C. de Bilt. Elisabeth M. G. Brakel, Helena J. Fortgens. Wilhelmina G. de Jong, Marie C. Meulenberg, Elisabeth C. Mul- der.~Adriana de Nijs. Lutina Ulder-ink. H. Ba ning. S. J. van Beek. H. J. Brian. M. J. Fre- örikze, J. W. M. Goes, H. E. Hoyerman, H. B. Kuin. R. van Looij, G. Otto, S. de Rood (voorw.), Th. Rose, H. H. Sminia, L. C. Stange, G. J. Stoelhorst. Gradie Baars, Maria W. Gulden, Antoinette Oosterheert (voorw.), Franca J. Ossendorp, Annie A. Schalken. Willy Schoutendorp. K. Anthoni, C. E. Bakker, P. J. Bos, M. Does, L. Fibbe, O. van Heuven (voorw.). K. Jongert, E. C.Keur, G. J. Kruyer, J. Merks, W. B. van Norden, H. Peschar, A. L. van Reenen, S. Schel tens, P. Schultz, J. G. Souman, D. Swens, W. M. van Breda. Augustina A. Dijkstra, Wendelina A. Goed hart, Hermina A. C. Nieuwenhof, Anna C. v. Waard, Minke v. d. Zee, Reina Wagemaker, M. Beinerfia, C. H. Blei. G. J. Boersbroek, G. H. Bos. H. F. A. van Donselaar, Chr. Drost, B. v. Gorselen, J. H. Heuer, K. Huges (voorw.), M. A. Joustra, J. Ketellapper, G. A. Kleyn, J. N. Korstjens. J. Lindemans, J. D. Meyes, R. V. van der Mije, J. Plooyer (voorw.), H. J. Rijn- veld, J. S. F. Tiesselink. Bevorderd naar de 5de klas: Maria A. M. Bakkenhoven, Ada Bootsma, Ir ma W. Korte. Sophia Lemmens, Sornelia Par- doel, Petronella Chr. H. Steenken, Martina E. J. Yff, J. C. Bosaans, H. Bais, J.*J. ten Cate, F. M. Dingemans, S. Duinker, A. C. Hinze, H. F. Jantzen, Th. W. Jenting, J. C. Kal, J. Kan (voorw.), M. H. Panhuyzen, J. F. Postuma, G. C. J. W. Saelman. Johanna B. Geertsema, Catharina Grisel, Wilhelmina M. C. Hogeland, Johanna Lit, Jo hanna P. Mandersloot, Cornelia H. Onkenhout, Annie J. Quee, Petronella Timmer, J. Balk, A. C. v. d. Berg, A. J. C. v. Donkelaar, J. Drost, H. J. Hinfelaar, W. Klip, K. Koopman, G. Len- nings, G. F. van Löben Seis, A. Rosenberg, R. Steenhuysen, G. Stücker. Catharina G. v. Asperen, Johanna Hagmeis- ter, Catharina C. Huldy, Louise Matzinger, Aaltje Mosch, Henny Veen. A. Baas, J. C. Blom, P. Bos, A. Brandt, W. B. Engelenberg, G. Fort gens, A. H. Hagedoorn, L. A. ten Kley, H. Kuik, J. W. Rodenboog, G. van der Wijk. Hermanda C. van Aken, Marie E. Drees, Fre- derika M. A. Frantsen, Lena W. Kapteijn den Boumeester, Elsje v. Lookeren, Geertje van der Stad. Elisabeth W. Visser, F. P. Corver. H. F. Hoyer, W. A. Kermer, D. Koning, P. Ligten- stein, D. Molenaar, R. E. Schultz, A. H. Sipke- ma, D. Smit, H. Visser, W. P. Wouters, W. Zwart. MEETING VOOR HET PLAN VAN DEN ARBEID. Op Zaterdag 25 Juli a.s. houdt de S. D A. P. alhier een demonstratie en meeting voor het Plan van den Arbeid. De demonstratie vertrekt 's middags half 5 van het Kalfje aan het Prinsen Bolwerk. Na afloop wordt op het Paviljoensterrein in Den Hout de meeting gehouden. De voorzitter van het N. V. V.. de heer E. Kupers, zal hier het woord voeren. Aan den vooravond van de demonstratie wordt een propaganda-fietstocht gehouden Vertrek van de Centrale om 7 uur. STRAATPREDIKING. De Geref. Evangelisatie heeft een straatpre- diikng georganiseerd op Dinsdag a.s. des av. te 8.15 uur op het Pretoriaplein, met medewer king van het zangkoor. 25-JARIG JUBILEUM. Vrijdag 17 Juli a s. zal de heer F. J. van de Waal, chef van het bijkantoor Haarlem van Ruys' Handelsvereeniging, den dag herden ken, waarop hij voor 25 jaar bij deze firma in dienst trad. In 1928 werd hem bij de vestiging van het filiaal te Haarlem het beheer opge dragen en het is den jubilaris, dank zij zijn energiek werken, gelukt, tal van relaties te verwerven, 't Zal den heer Van de Waal, die niet alleen te Haarlem, doch ook in de omlig gende gemeente een bekende figuur is gewor den, zeker niet aan belangstelling ontbreken. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN Kostelooze rijwielmerken voor het belasting jaar 1936-1937 kunnen persoonlijk worden aan gevraagd ten kantore van den Ontvanger der Accijnzen, Klein Heiligland 84, kamer 12 te Haarlem. Behalve de gewone kantooruren zal daartoe voor hen, die overdag hiertoe niet in de ge legenheid zijn, in het tijdvak van 15 Juli 1936 tot en met 4 Augustus 1936 ook des avonds al daar gelegenheid zijn op Dinsdag en Donder dag van 7—9 uur n.m. Voor de buitengemeenten kunnen aanvragen gedaan worden bij de dienstgeleiders aldaar en-wel: voor den post Zandvoort: op Dinsdag en Donderdag van des avonds 7.30—8.30 uur, kan toor Haltestraat 4 te Zandvoort; voor den post eBnnebroek: op Dinsdag en Donderdag van des avonds 7—9 uur, Leidsche- vaart 28. Vogelenzang; voor den post Halfweg; op Dinsdag en Don derdag van des avonds 7—9 uur, Kanaalweg 6 te Halfweg; voor den post Heemstede: op Maandag en Donderdag van des avonds 7—9 uur, lokaal achter het politiebureau te Heemstede; voor den post Bloemendaal: op Dinsdag en Donderdag van des avonds 7—8 uur Delftkade 6 te Haarlem- voor den oost Aerdenhout: op Maandag en Woensdag van des avonds 7—8 uur, Bentvelds- weg 130 te Aerdenhout. OPENBARE ULO-SCIIOOL B TE HAARLEM In de eerste groep slaagden voor het MULO- diploma-A: N. J. van Garderen, P. Hagtingius, P. A. de Korte, D. Schipper. S. Visser. Mies Boting, Jenny Dalenoord. Willy Fortuin. Rie van der Maesen, Marie Meijers en Truus Vink. Voor het MULO-diploma-B slaagden: P. Appelboom. N. Bakker. J. Goosens, L. J. Ha gen, J. S Kemp, G. Kort, J. A. Over de Lin den. C. J. van der Putten, A. Sietses, J. H. smeets en Tini Huizinga. De examens worden met de andere groepen voortgezet op 23 Juli en volgende dagen. AFSCHEID DIRECTEUR NUTS-KWEEK- SCHOOL. Woensdag a.s., 15 Juli, zal in de Nuts- Kweekschool. Hazepaterslaan, het afscheid plaats vinden van den directeur, den heer H. W. Koornstra. ARB. TOONEELVEREEN. „VOORUITGANG". De Arbeiders Tooneelvereeniging ..Herman Heijermans" heeft voor hare eerste uitvoering in September in studie genomen„De opgaan de Zon" van Herman Heijermans. Wegens regen konden Zaterdag drie wed strijden wederom niet gespeeld worden. Eton 36—0 tegen Harrow 180 (D. H. Macindoe 660) op Lord's gespeeld verregende en ein digde in een draw. Te Dublin behaalden de Britsch-Indiërs 150 (J. C. Boucher 6—40) en 1310 de 2de overwinning van den toer op Ier land 161 en 119 (C. K. Nayudu 744) met 10 wickets. De stand van de county-wedstrijden die Zaterdag een aanvang namen is als volgt: Notts 84 Verity 8—42) tegen Yorkshire i62 (Larwood 5—59). Middlesex 173—6 tegen Essex Somerset 142 en 40 tegen Worcester 60 (Wel- lard 516). Leicester 94 (Mercer 642) tegen Glamorgan 34—0. Kent 114—3 tegen Surrey (regen).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3