Zangfeest op de Croote Markt. 5 °/o J. HUIZING 15 Juli OPRUIMING DINS MS "G T4 'JUEI Ï935 H'A'ARB!H'S DA'GBEAD1 Jos. Je Klerk dirigeert de Rubens Cantate. Duizenden waren gekomen om den massazang aan te hooren. Een blik op de tribune. Deze uitvoering van de Rubens-cantate van Peter Benoit op de Groote Markt heeft in onze stad een ongekende geestdrift gewekt. Duizenden of tienduizenden, hun aantal wa gen wij niet meer te schatten, waren gekomen. In dichte hagen zetten zij de trottoirs af, omsloten de groep uitvoerenden, een groep van vijftienhonderd, die zoo klein leek te midden van de zee van belangstellenden. Feestelijk was de Groote Markt versierd, bloemen waren aangebracht aan het Stadhuis en aan de lantaarnpalen. Voor het Stadhuis en voor de Vleeschhal waren tribunes aange bracht. Op die voor het stadhuis zaten de leden van het eerecomité, bestaande uit Jhr. Mr. Dr. A. Röéll, de heeren C. Maarschalk, H. J. Steensel v. d. Aa, Mr. Th. A. Wesstra, A. G. Boes, W. B. J. van Liemt, M. A. Reinalda, W. Roodenburg, G. D. Gratama, G. J. Droste, C. ten Boom, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Ir. W. J. Burgersdijk, Mr. A. Beets, mevr. Cohen Ter vaart, mevr. A. M. Buhrmann. De Belgische gezant de heer Ch. F. Maskens merkten wij ook op onder de aanwezigen. Om half negen precies, met den uurslag, ving de uitvoering aan, die tot ongeveer kwart over tienen duurde. Toen de laatste maat ver klonken was, brak een stormachtig applaus los, dat steeds en steeds luider werd, tot de dirigent, Jos. de Klerk, het laatste koor her haalde. En ditmaal klonk er schuchter uit de toehoorders een zweem van geluid, alsof men mee wilde zingen. Niet zoodra had de dirigent dit gemerkt, of met een forsche ruk keerde hij zich om, en met een gebiedend gebaar voerde hij thans al die duizende kelen aan, die plot seling den moed vonden om mee te zingen. Langzaam ebde de Markt leeg. Om kwart voor elf zou de dirigent worden ingehaald in hotel „Lion d'Or" en daarheen spoedden zich dichte drommen. Daar verscheen de gevierde ieider van dezen avond. Een donderend ge juich steeg op, zwellend nog toen de kleine figuur verdween in de vestibule van het hotel. Doch weldra verscheen Jos. de Klerk weer, ditmaal voor een raam aan de achterzijde van het hotel, waar de harmonie „Crescendo" hem een serenade bracht. Het was weer de zoo bekende, reeds alom meegezongen slotzang van de Rubenscantate. Toen zweeg de muziek. Even stond de leider van deze uitvoering stil, toen klonk, even aangedaan, zijn stem. „Dank, dank voor deze over groote hartelijk heid. Dank ook voor de betoonde saamhoorig- heid. En dan.... Toen verruimde zich zijn stem. Helder en met hetzelfde gebaar waarmee hij een half uur tevoren den staf gezwaaid had, zong hij toen: „Dan zal de beiaard spelen Van alle torentransen Dan zal de grijsheid kweelen Dan zal de jonkheid dansen Dan speelt elk land voor d'oogen Zijn Vrijheid, Kunst en Zeden Daar zal elk volk op bogen Daar wordt het om aanbeden". En weer, en nog eens nemen allen het over, en klinkt het luidt en golft het door de straten. Dan verschijnt op den achtergrond van de kamer het hoofd van Staf Nees. „Daar, daar is de Beiaard", roept dadelijk Jos. de Klerk en direct laat hij ook Nees deelen in deze huldiging. Onze medewerker voor muziek K. de Jong schrijft ons het volgende: Over de Rubens-Cantate zelve, haar karak ter en artistieke waarde en over het aantal der medewerkenden heb ik in ons blad van Zater dag 4 Juli een en ander geschreven. Omtrent de uitwerking der massa-uitvoering konden we verwachtingen hebben, maar waren geen voorspellingen mogelijk. De ongewone acoustieke verhoudingen der omgeving, waarin die uitvoering moest plaats hebben en de weersomstandigheden vormden een aantal onberekenbare factoren, die op het eindresul taat van zeer veel invloed konden zijn. Dit is bij de uitvoering van Maandagavond duidelijk gebleken. Ik moet daarbij voorop stellen, dat zij zeer verschillende uitwerking moesten hebben op de luisterenden naar ge lang van de plaats waar dezen zich bevonden en kan natuurlijk uit eigen ervaring alleen zeggen hoe die uitwerking was voor hen die vóór het stadhuis gezeten waren. Evenals bij het een paar jaar geleden in het Stadion te Amsterdam gegeven concert wijzig den de tamelijk sterke windvlagen de sterkte van het geluid, wel niet in die mate als in het Stadion, waar door den grooten afstand de klank soms nauwelijks waarneembaar was, maar toch op zeer merkbare wijze. Een tweede factor was de groote afstand tusschen het zangersensemble en het carillon. Wel was door een vernuftige installatie syn- chroniseering van de uitvoering verkregen, maar die kon als zoodanig alleen waargenomen worden door hen, die zich ongeveer evenver van de zangers als van den beiaard, dus ver moedelijk ongeveer op cte Riviervischmarkt bevonden. Aan onzen kant kwamen de klan ken van den toren pas een derde gedeelte van een seconde na de uitzending aan, zoodat bij de gezamenlijk uitgevoerde gedeelten het klokkenspel voortdurend achteraan scheen te komen. Dit euvel te vermijden schijnt me een onoplosbaar vraagstuk. Wel zou men misschien de klanken van den beiaard door bij het koor geplaatste luidsprekers voor alle luisterenden, onverschillig waar die zich bevonden, kunnen versterken en synchroniseeren. maar dan zou het eigenaardige van de werking het uit den hooge afdalen van den verijlden klank geheel verloren gaan. De tegenstelling tus schen de muziek op aarde en die uit hoogere sferen moet bij een dergelijke uitvoering blij ven bestaan. De tijd, die het geluid noodig had om van den toren af ons te bereiken was reeds bij de fanfares te schatten, wijl men den op den trans geplaatsten dirigent kon zien. Wat de klanksterkte van het enorme koor en van het sterke orkest betreft, moet ik zeg gen, dat die van het koor mij tegen-, die van het orkest mij meegevallen is. Het strijkers ensemble was verrassend goed hoorbaar; van het koor klonken vooral de mannenstemmen soms zwakker dan ik verwacht had. De koorklank was het mooist in die gedeel ten waar alle uitvoerenden samenwerkten in veelstemmige zetting. Dit was reeds in het eerste deel te bemerken. Ook de a capella ge zongen gedeelten klonken mooi en wekten de vereischte stemming. Het mannenkoor toonde meermalen neiging tot zakken. De totaalklank van koor en orkest bereikte echter geen oogenblik de sterkte die ik ver wacht had. Daardoor ontbrak voor mij het overweldigende, monumentale, dat ik mij van de uitvoering had voorgesteld en maakte Be- noit's compositie althans ten deele geen ster ken indruk. Het beste voldeden me de kern achtige, in martiale rhythmen geschreven fragmenten en enkele der a-capella gedeelten. Het sombere, dramatisch en recitativisch be doelde werkte veel zwakker, en het banaal- sentimenteele van sommige stukken kreeg niet door een massalen klank het noodige relief. Men moge dit niet als tekortkomingen van den dirigent Jos. de Klerk of van de uitvoeren den uitleggen. Integendeel: wat De Klerk met de anderhalf duizend onder zijn leiding ge- schaarden verricht heeft dwingt de grootst mogelijke waardeering af, en tusschen zijn leiding en die van zijn zoon Albert, die over het kinderkoor den staf zwaaide bestond vol komen overeenstemming. Wanneer men nu een vergelijking zou maken tusschen de enorme voorbereiding en de be reikte resultaten, dan zou die m.i. niet geheel ten voordeelp van deze laatste., althans wat Benoit's Cantate betreft, uitvallen. Anders staat het, wanneer we de uitvoering der Vale- riuszangen, die aan de Cantate voorafgingen, in aanmerking nemen. Maar de kracht dézer stoere melodieën heeft Benoit ook niet ge ëvenaard. Toch mogen we de massa-uitvoering van Maandagavond niet als een teleurstelling be schouwen. Want de eensgezinde samenwerking "van zóó veel heterogene elementen als hier aanwezig waren, is een te heugelijk verschijn sel. dan dat we er ons niet over zouden ver blijden. En daarom hopen we, dat meerdere derge lijke uitvoeringen op deze eerste volgen mogen. De geest van saamhoorigheid kanjer slechts door versterkt worden, en uit de bij deze uit voering opgedane ervaringen zal men bij even- tueele volgende leering kruinen trekken. K. DE JONG. TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM. Toegelaten tot de eerste klasse: Willem van Arkel, Cornells van Beaumont, Johan Beker, Henriëtte Boom, Enno Endt. Ernestine Frenkel, Mary Halbertsma, Jos. de Jongh, Sjoerd Kamminga, Willemine Masch- haupt, Hugo Pit, John Peereboom, Jacoba Thiel, Egbert Top, Andries Verdenius, Pieter van der Voorde, Hanna v. d. Vlugt. Geerte de Vries, Jeltje. Veen, Grietje Wildschut, Annie Bakker, Ina Comello, Nelly Derlagen, Carel Elias, Ali Geerts, Egbert Haverkamp-Begeman, Jeanne Kossen, Hendrik Kossen, Frederik Klij- zing, Arie Kruyt. Johan Jimmink, Sijger Ha zenberg, Johan van der Kraats. Cornelis Rol, Leendert Roggeveen, Wilhelm Strikkers. Maud Smit, Klaas Zandstra, Hans Evers, Johanna v. d. Hart, Annie Koot, Gerardus Smits, Tho mas Sprey. Wilhelmus Steysel, Johan van der Stadt, Maria Scholte, Jan van der Vegte, A. Hoolhout, Beitj Bronkhorst, G. R. Prager, Ali v. Roojen, Gisela Dijt, Grietje Goeting, C. Pet. Th. de Bie. begint onze <9 KORTINC Van 15 Juli tot 15 Aug. op alle contante verkopen, uitge zonderd artikelen uit de opruiming. Groote Houtstraat 42-44 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) SPORT EN SPEL. GOLF DAMESKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort zijn Maandag de wedstrijden om het internationaal dameskam pioenschap van Nederland voortgezet. Regen, in de morgenuren, en veel wind maakten het spelen uiterst lastig. Na een zwaren strijd is het mevr. A, Buma en mile D. de Thomaz gelukt zich in den eind strijd te plaatsen. Vooral mevr. Buma heeft het hard te verantwoorden gehad. In de och tendronde kwam zij uit tegen mej. N. Velt- man, die zich 's Zondags ook al onderscheidde. Zij was b.v. de eenige, die toen bij de 6e hole geen moeilijkheden ondervond. Eerst op de 19e hole slaagde mevr. Buma er in te winnen, 's Maandags speelde zij tegen de 16-jarige miss Stroyan, die in de ochtendronde met 5 en 3 gezegevierd had over mile Oury. Met een 2 en 1 zege voor mevr. Buma eindigde deze partij. Mile De Thomaz, de kampioene van het vorig jaar, won op overtuigende wijze van mevr. Fabius en mevr. Kern. Nu wordt met veel spanning uitgezien naar den eindstrijd, die heden (Dinsdag) te Zand voort plaats vindt. Zal onze landgenoote be slag leggen op den titel, of zal mile De Tho maz het kampioenschap continueeren. De uitslagen van gisteren luiden: Kwart-finale: Mevr. A. BumaVan- Tienhoven wint van mej. N. Veltman op dé 19e hole. Miss S. M. Stroyan wint van mile Denise Oury met 5 en 3. Mile Denise de Thomaz de Bossière wint van mevr. N. FabiusNoyon met 6 en 5. Mevr. L. KernLaan wint van mevr. F. Dor- hout Mees met 5 en 4. Demi-finale: Mevr. A. BumaVan Tienho ven wint van miss S. M. Stroyan met 2 en 1. Mile Denise de Thomaz wint van mevr. L. KernLaan met 8 en 7. Transpireert U overmatig? Daar is een nieuw middel tegen, ge garandeerd onschadelijk, wetenschapp. samengesteld en onder Geneesk. con trole. Vraagt franco toezending van een gratis proefpot, ter waarde van ƒ1. aan „TOROFIN", Prop. afd. Honthorst- straat 2 a, Amsterdam, onder vermelding of Uw kwaal handen, voeten of arm- holten betreft. (Adv. Ingez. Med.) WANDELSPORT. SNELWANDELWEDSTRIJD. Den revanchewedstrijd tusschen Rademaker en Koopman heeft Rademaker wederom ver loren. Het ging over den afstand Haarlem— Bennebroek en terug 12K.M. De tijd van Koopman was 1 uur 15 minuten en die van Rademaker 1 uur 18 minuien. Voor den win naar heeft de heer J. J. van Kooten een fraaien beker met inscriptie beschikbaar ge steld. „JAN PASTOORS". Aan den Zondag j.l. gehouden 30 K.M. af- standsmarsch georganiseerd door de Gymnas tiek vereeniging „Sport Staalt Spieren" te Halfweg, werd door bovengenoemde vereeni ging met een groep deelgenomen. Allen vol brachten in goede conditie dezen marsch, waarvoor zij de hiervoor beschikbaar gestelde belooning ontvingen, terwijl aan de vereeni ging een groepsprijs werd toegekend. Deze groep, die speciaal in training is voor de a.s. vierdaagsche afstandsmarschen in Nijmegen, heeft den afstand Haarlem-Half- weg en terug; dus in totaal 50 K.M., in goede conditie afgelegd. DAMMEN. DAMCLUB OOSTERKWARTIER. A.s. Donderdag speelt een combinatie van damclub Het Noorden tegen een combinatie van damclub Oosterkwartier. Oosterkwartier komt met de volgende spe lers uit. Bord 1: P. v. d. Putten, 2: H. Beek. 3: A. Vos, 4: F. v. Bahlen, 5: H. v. Duyn, 6: H. v. d. Kammen, 7: W. Koehorst. S: P. Berghuis. 9: J. Oostrom, 10: J. Bïoersma. De wedstrijden worden gehouden in het clublokaal van Damclub Oosterkwartier. ONDERLINGE WEDSTRIJD. Hiervoor is een tweede groep gevormd uit de nieuwe spelers. Deze wedstrijd vangt zoo snel mogelijk aan. Voor nummer één is een prijsje beschikbaar gesteld. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luiden als volgt: A. VosW. de Jong o2 H. Beck—J. Balk i_i J. Poppen—W. Bel 2—0 J. PoppenA. Vos 20 J. KroonA. de Jong o2 H. BeckA. de Jong o2 J. P. v. EykC. M. Beek l—1 LAWNTENNIS. TOURNAMENT „GROENENDAAL". Onder leiding van den heer J. A. Plak is het jaarlijksche tennistournament in Groe nen daal weer begonnen. Reeds in de eerste ronde kwamen spannen de partijen voor. Zoo had Van Stederen drie sets (6—0, 5—7, 6—2) noodig tegen H. Bor- gerding. De eerste uitslagen luiden: Heerenenkelspel, eerste ronde: Chr. Melse slaat Hnb. Jansen 61. 64. v. Stederen slaat H. Borgerding 6—0, 5—7 6—2. P. J. Vermeulen slaat W. Briët 60. 61. J. K. Jacobs slaat A. J. Nieland 6—4, 64. J. Harteveld slaat W. Aarts 75. 62. J. Sluiter slaat N. Leemans 63. 63. J. v. d. Bliek slaat S. Hiemstra 62. 64. Bierenbroodspot slaat H. J Laset 75, 5—7, 6—4. Damesenkelspel le ronde: Mej. Egas slaat mej. Kat 8—6, 1—6, 6—3. Mevr. v. d. Klashorst slaat mej. v. Aalst 6—1. 6—4. FrI. v. Rand wij ck slaat mej Veendorp 62 6—1. Mevr. Hartevelt slaat mej. Teer 6—3 62. Mej. Kerkhoven slaat mevr. Bierenbroods pot 6—3, 6—1. CRICKET IN ENGELAND. Het weer blijft in Engeland regenachtig. Maandag kon wederom slechts een viertal wedstrijden gespeeld worden. Somerset 142 en 165 won in 2 dagen van Worcester 60 en 77. Jackson nam in de 2de innings 559 en Wel- lard in totaal 1045. Middlesex 238 (Hulme 101) tegen Essex 137—8. De Essex fastbowler K. Fames nam 784. Leicester 94 tegen Gla morgan 249 dat een goede kans op de 1ste zege heeft. Kent 228 (Fagg 121 scoorde zijn derde century) tegen Surrey 20—2. De fraaie kans van Yorkshire om Notts te slaan dreigt al weer verloren te gaan, waarmede de kans om de derde plaats te bereiken voorloopig ver keken is. Het Canadeesche cricketteam is in Engeland aangekomen voor het spelen van een 15-tal wedstrijden o.a. tegen de M. C. C., Army en Navy. WIELRIJDEN. De Tour de France. De zesde étappe voor Meulenberg. Mooie prestatie SchendeL van Albert van Uit Aix les Bains: Maandag ging het de Fransche Alpen in. Na den rustdag (Zondag te Evian), was de strijdlust zeer groot. Ieder verwachtte thans het ontbranden van den kamp tusschen Belgen en Franschen. Welnu die strijd is fel gevoerd. In dien strijd heeft zich een vreemdeling gemengd, een Hollan der nog wel. die zich wederom bijzonder on- derscheicdde. nl. Albert, van Schendel. Met zestien man aan de leiding kwam men na een opwindende étappe Aix les Bains binnen, waar de Belg Meuienberg in de sprint won vóór Magne, den Luxemburger Mersch, den Belg Neuville, Albert van Schendel en den drager van de gele trui Archambaud. Voor hen werd allen een tijd van 6 uur 24 min. 51 sec. genoteerd. Van Evian leidde de weg via Bonneville (59 K.M.) op 450 meter gelegen naar de Col des A ra vis,, een klim tot 1470 meter. Van de pas hoogte ging het snel dalend naar Albertville op 125 K.M. van Evian, waarna de renners weer moesten stijgen naar de Col de la Tamie. Wederom ging het naar beneden, nu naar Annecy (175 K.M.), waarna het testeerend gedeelte tot Aix les Bains afwisselend stijgen en dalen werd. De totaal lengte der étappe bedroeg 212 K.M. Vóór de beklimming van de Aravis trachtte een kleine groep reeds te ontkomen. Hierin zaten Bautz (Duitschland), Bulla (Oostenrijk), Vervaecke 'België) en Maye (Frankrijk), maar nog vóór de beklimming van de pashoogte begon, was het veld weer bijeen. Doch toen konden de renners hun capaci teiten toonen. Natuurlijk blonken de Span jaarden. altijd goede klimmers, uit. Ditmaal was hel Molina die het eerste de pas bereikte, op hem volgden Sylveer Maes, Ezquerra en Vervaecke. Archambaud kwam twee minuten na Molina door. doch bij het afdalen brak een pedaal, waardoor zijn achterstand op de leiders tot vijf minuten aangroeide. Albert van Scheldel toonde zich de beste Nederlandsche klimmer; hij passeerde de Aravis als een der eerste tien met nog geen minuut achterstand op Molina, Bij het afda len, dat in razende vaart geschiedde, wist Van Schendel zich te handhaven. Archam baud slaagde er in, dank zij moedig rijden, soms met een snelheid van 65 K.M., de leiders weer in te halen. Op het laatste gedeelte gebeurde er niets bijzonders meer; Meuienberg won in de sprint te Aix les Bains. Anton van Schendel werd 20ste met nog geen vier minuten achterstand op den win naar; Middelkamp, die uitstekend gereden had. vooral bij de beklimming van de Aravis, was No. 45, terwijl Gijzen 65ste geklasseerd werd. Archambaud behield de leiding in het al gemeen klassement. Het rijden van Albert van Schendel werd uitstekend beloond door het feit, dat hij in het algemeen klassement van de 27ste plaats tot de 19e plaats opschoof. De resultaten waren: Zesde étappe Evian- Aix les Bains 212 K.M. 1. Meuienberg (België) tijd 6 uur, 24 mi nuten 51 sec., 2. Antonin Magne (Frankrijk) zelfden tijd. 3. Mersch (Luxemburg) zelfden tijd. 4. Neuville (België) zelfden tijd). 5. Al- bert van Schendel, zelfden tijd. 6 Archambaud (Frankrijk). 7. Debruyckere (Frankrijk). S. Maes (België). Wierinckx (België), Canardo (Spanje), M. Clemens (Luxemburg). P. Cle mens (Luxemburg), Cogan (Frankrijk), Am- berg (Zwitserland) allen zelfden tijd als de winnaar. 20 Anton van Schendel, 6 uur 28 mi nuten 31 sec. 45. Middelkamp, 6 uur 39 min. 44 sec., 65 Gijzen, 6 uur 54 minuten 3 sec. Het algemeen klassement werd: 1. Archam baud (Frankrijk) totaal tijd 39 uur 52 min. 5 sec. 2. S. Maes (België), 39 uur 55 minuten 42 sec., 3. Wierinckx (België) 39 uur 55 minu ten 49 sec., 4. P. Clemens (Luxemburg) 39 uur 56 minuten 52 sec. 5. Antonin Magne (Frank rijk) 39 uur 57 min. 17 sec., 6. Vervaecke (België) 39 uur 58 minuten. 7 Marsch (Luxem burg) 39 uur 59 minuten 53 seconden. 8 M. Clemens (Luxemburg) 40 uur 1 minuut 12 sec. 9. Speicher (Frankrijk) 40 uur 2 minuten 32 sec. 10 Amberg (Zwitserland) 40 uur 2 minu ten 40 sec. Verder 19 Albert van Schende,l 40 uur 13 min. 36 sec., 39 Middelkamp 40 uur 38 minu ten 10 sec., 40. Albert van Schendel 40 uur 33 minuten 50 sec., 59 Gijzen 41 uur 22 minuten 49 sec. In het landenklassement is de stand als volgt: 1. België 119 uur 49 minuten 56 sec. 2. Frankrijk 119 uur 50 minuten 34 sec. 3. LuxemburgSpanje 119 uur 57 minuten 57 sec. Op de vijfde plaats ligt Nederland met to- taaltijd van 121 uur 30 minuten en 36 sec. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Woendagavond zeven uur hebben wederom belangrijke club wedstrijden plaats op de Heemsteedsche Wielerbaan. Gereden wordt o.a. de finale van den 3den Baancompetitierit voor B-klassers 60 ronden 3 klassen enten. Hiervoor komen aan den start: Burger, R. Hessels, De Lange, D. Drost, Opbroek, H. Peetoom, Beeldman, Volkman en D. v. d. Hey- den. Twee Omniums voor B klasse met Esveld- Veenhof tegen Van Halst-Schenk. Een sprintrit 3 baanronden voor J. Henscn, Meyer, De Lange. Voor den 4den competitie- rit B klasse wordt de le serie afvalrace ge reden met Burge, W. Jansen, De Vos, P. Peetoom. Dalfsen, Burggraaf, van der Mark, De Goede, P. Bakker. Voor de A-klasse wordt gereden een tijd race 3 baanronden voor de 4e Baancompetitie en een koppelwedstrijd 150 ronden. Hiervoor komen aan den start: Th. Drost, A. Wester, J. Brey. L. Scheidier, M. Peetoom, R. Groot. J. ten Boom. B. van Dijk. A. Schaper, W. Oudolf, P. v. d. Heijden. F. van Rooyen. A. Schelvis, C. de Best, W. Moerkerk, Rijneveld e.a. Hoe de Groote Markt er uitzag tijdens de uitvoering van Maandagavond. HONKBAL NEDERLAND—BELGIë. Op verzoek van de Federatie der Belgische Honkbalvereenigingen zal de ontmoeting Hol land—België reeds a.s. Zondag plaats hebben in het Ajax-stadion. De negentalcommissie heeft daarvoor het volgende negental opgemaakt: Pijnakker (H.H.C.). werper, Hunik (Haar- em) vanger. Van den Heuvel Reynders 'H.H. C.) le honk, J. Baas (H.H.C.) honk. Smit 'Haarlem) korte stop. Wilders (Blauw Wit) derde honk. Boscher (Blauw Wit). Jaap Har- tog (H.H.C.) en C. Schaling (V.V.G.A.) verre velders. Als reserves zijn aangewezen: Bouman en Besanger, (beide V.V.A.G.), Bakker (Quick), Blom vliet (Haarlem), Mulder en Moll (H.H.Cjf

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13