Vreugde in Oostenrijk over de verzoening met Duitschland. Opruiming. Hei BeiMQtijttsle 54e Jaargang No. 16275 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 15 Juli 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: p. w. peereboom cïtoave eottrens poster maatschappij voor Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ NV. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden f 3.25, franco per post f3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post f 0.72 Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75. elke regel meer f 0.35. Reclames 0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog ƒ400 -. Duim ƒ2 Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-. Ver Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare vc 50 - Wijsvinger 1150 -, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 30 lies Duim f 75.- Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. orwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN HAARLEM, 15 Juli. De Goed Humeur-Week. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Harderwijk heeft tegen het einde dezer maand een Goed Humeur-Week op touw ge zet en P. Gasus heeft in ons vorig nummer de hoop geuit dat wij spoedig zullen merken, dat Harderwijk ons heele land besmet. Nu, ik hoop het met hem. Overigens lijkt die mode der perioden-voor-schoone-doeleinden nogal ge forceerd. Zij begon aan het einde van den oor log met de Engelsche twee minuten stilte voor de gevallenen, onder het motto „Lest we for get". Het was natuurlijk heel indrukwekkend, vooral in een groote stad, als plotseling alle rumoer verstomde, het verkeer stopte, ieder een stilstond en alle mannen zwijgend het hoofd ontblootten. Maar ronduit gezegd heb ik mij nooit aan de gedachte kunnen onttrek ken, dat de gevallenen door degenen die hen lief waren toch veel meer herdacht zouden worden dan gedurende twee minuten per jaar, dat deze massale herdenking te opzettelijk, te theatraal en vooral te gedwongen was en dat men op deze wijze den oorlog veeleer verheer lijkte daner zich over te schamen. Amerika vond den Moederdag uit, en toen heb ik mij de vraag gesteld of de menschen zoo weinig aan hun moeder dachten dat daar één dag per jaar voor gereserveerd moest wor den. Ik heb het niet kunnen gelooven. Wij mo gen in een gejaagden en gespannen tijd leven, maar zoo erg is het toch nog niet met ons. Een volledig overzicht van „nobele perio den" ontbreekt mij. Er zijn er natuurlijk meer. De zakelijke reclame wierp zich inmid dels ook op deze tijdelijke climaxen, of liever gezegd: zij breidde ze uit. Zoo ontstond in ons land o.a. de Boekenweek. En de overheid doet nu de bekende en moeizame pogingen, uit verkoop-maanden te reglementeeren. Maar deze zakelijke perioden dienen uit andere ge zichtspunten te worden beschouwd dan de bovenvermelde. De eenige overeenkomst is een pogen, Vader Tijd te reglementeeren. Harderwijk begeeft zich weer eens op idea listisch gebied. Het doet wat komisch aan dat het juist de vereeniging voor Vreemdelingen verkeer is, die een Goed Humeur-Week orga niseert, want dit wekt sterk den 'indruk, dat het Goede Humeur in Harderwijk als een vreemdeling beschouwd wordt, die men nu eindelijk eens tot een bezoek uitnoodigt. Maar zoo wil de V. V. V. het natuurlijk niet be schouwd hebben. Zij vereenigt het nuttige met het ideëele en denkt: Wij zullen in die week een geweldigen toeloop van vreemdelingen krijgen als we in den ganschen lande uitba zuinen, dat we allemaal in een goed humeur zijn. En daar zullen we dus aardig wat aan verdienen. Nu, het kan wezen. Het is te probeeren. Maar hoe denken de Harderwijkers hun van nature-slechtgehumeurde ingezetenen te temmen en een heele week lang met een blij den glimlach op het aangezicht te laten rond- kuieren? Iedere stad bezit nu eenmaal haar slechtgestemden, waaronder er zijn die aan „het pootje" of aan andere hinderlijke licha melijke euvelen lijden. Hoe moet dat ineens beter worden? En wat doet de politie? Zal zij overtreders met een joligen klap, op den schouder en een vroolijk „Denk er nou voortaan beter aan" allen huns weegs laten gaan? Werkt zij mee? Mag dat van den pro cureur-generaal? Het wil mij voorkomen dat Harderwijk wat teveel op de schouders heeft genomen. En het zal nu aan zijn beloften moeten beantwoor den, anders worden de gasten boos, hetgeen het heele Stadshumeur weer bederven zou. Men mag geen leelijk gezicht trekken als zij geen of te kleine fooien geven en hen niet on vriendelijk behandelen al worden er enkelen rumoerig in de Goed Gehumeurde Sfeer. In elk geval zullen de bezoekers verstandig handelen door er vandoor te gaan zoodra de week om is. Want ik vrees dat op dien dag enkele opgekropte dingen tot erger uiting zul len komen dan anders ooit het geval is, dat tallooze echtelijke twisten in Harderwijk zul len uitbarsten en dat ettelijke jongetjes pak ken slaag van hun vaders zullen krijgen vanwege hun wandaden gedurende de Groote Week. Kleine jongetjes maken nu eenmaal graag misbruik van ongewone situaties. Het stedeke zal weergalmen van het gehuil Men moet de dingen niet teveel willen for- ceeren. Maar we zullen u het resultaat prompt, en als immer onpartijdig, mededeelen. R. P. AANBESTEDING. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed: het maken van de aardebaan voor de toegangs wegen naar en van den onderbouw van de brug over het Merwedekanaal bij Loenersloot, behoorende tot de scheepvaartverbinding van Amsterdam met den Boven-Rijn. Ingekomen 16 biljetten. Het laagst had in geschreven de heer D Blankevoort Dzn. te Bloemendaal met f 216.900. Herleving van het vreemdelingenverkeer? De monarchie voor de zooveelste maal „niet actueel'' Ook Zweden en Finland bij het Midden-Europeesche blok WEENEN, 14 Juli (Van onzen correspondent) Er heerscht over het algemeen in Oostenrijk groote vreugde over het feit, dat er eindelijk een einde is gekomen aan de gespannen ver houding, welke jarenlang tusschen Oostenrijk en Duitschland bestaan heeft, en dat er nu een „verzoening" heeft plaats gevonden. Het kleine Oostenrijk met zijn slechts zes millioen inwoners heeft onder abnormale toestanden (want het is abnormaal, dat twee in het hartje van Europa liggende en aan elkaar grenzende Duitsche landen, wier bewoners de zelfde taal spreken en grootendeels van den zelfden stam zijn, elkaar als vijanden beschou wen en elkaar in geen enkel opzicht vertrou wen!) véél en véél meer geleden dan het veel grootere en sterkere Duitsche rijk. Vooral in Tirol en in het Salzkammergut, in de streek rondom Salzburg en in Vorarlberg, maar ook in Stiermaken en in Karinthië en in de an dere deelen van Oostenrijk klaagden de be woners, die hoofdzakelijk op het vreemde lingenverkeer aangewezen zijn en ervan af hankelijk zijn, steen cn been, want de duizen den en duizenden Duitsche reizigers en toeris ten kwamen niet meer en dit beteekende fi nancieel een ontzettend verlies. In plaatsen, die vlak aan de Duitsche grens gelegen zijn, zooals het schilderachtige Kufstein met zijn prachtige omgeving, waar het vroeger vooral in het reisseizoen altijd zoo levendig toeging, was het in de laatste jaren de dood in den pot geworden. In alle kringen der bevolking leed men daaronder ten zeerste. Nu hoopt men, dat de Duitschers weldra weer het Oostenrijksche gebied zullen over- stroomen, daar de „Tausendmarksperre" op geheven wordt. Den grootsten toevloed ver wacht men eerst na het einde van de Olympi sche Spelen. De Duitschers zullen op hun auto's hakenkruisvlaggetjes meebrengen en zullen het nazi-embleem ook in hun knoops gat mogen dragen. Den Oostenrijkers is en blijft dit verboden, maar het zal wel moeilijk zijn pro-Duitsche of pro-nazi-demonstraties te verhinderen en evenmin zal het vaak zoo heel gemakkelijk zijn zonder op de kwestie in te gaan uit te maken, of de betreffende per sonen Duitsche dan wel Oostenrijksche staats burgers zijn. Er zal nogal veel met het toonen van paspoorten gewerkt moeten worden. Op- schuddinkjes zullen niet te vermijden zijn. Men weet, dat de verboden vruchten het lek kerste smaken. Een nationaal-socialistische partij en beweging in Oostenrijk blijven ver boden. Zij die in hun hart nazi zijn, zullen nu wel niet opeens brave „vaderlanders" wor den. Er komt een algemeene amnestie voor de nazi's, die in de gevangenissen, in de politie- arrestgebouwen en in de concentratiekampen zitten Dit wil niet zeggen, dat alle nazi's nu opeens vrijgelaten worden en nog minder, dat zij gezamenlijk hun onvrijwillige verblijf plaatsen zullen mogen verlaten (hetgeen aan leiding tot politieke betoogingen en tot relle tjes zou kunnen geven. Ik zie hen al afgehaald door vrouwen en kinderen, vrienden, kennis sen en verwanten om met muziek voorop huis waarts te marcheeren! Heusch, zulke dingen zijn hier al eens gebeurd!) Niet ontslagen zul len die nazi's worden, die zich aan een crimi- neele daad schuldig gemaakt hebben of wier daden met een eventueel door anderen ge pleegde misdaad gepaard gingen. Alle gevallen en het zijn er duizenden! zullen nu af zonderlijk nog eens onderzocht moeten wor den, waarmede wel eenige tijd voorbij zal gaan en pas dan kan vastgesteld worden of A. of B. of C. voor invrijheidsstelling in aan merking kunnen komen of niet. Tot dusver heeft nog geen één nazi zijn vrijheid terug gekregen. Schuschnigg heeft met het totstandkomen van de verzoening met Duitschland véél be reikt, want de groote noordelijke buurman, die vaak zoo gevaarlijk met de wapens kon rinkelen en die altijd een begeerig oog op den zuidelijken staat geworpen heeft, heeft be loofd zich in den vervolge niet meer met de binnenlandsche politiek en met de binnen- landsche toestanden in Oostenrijk te be moeien. Hitier heeft verklaard, dat hij zelfs niets zal ondernemen in geval de Habsburgers in Oostenrijk gerestaureerd worden hoe wel Schuschnigg voor de zooveelste maal weer eens verklaard heeft, dat de kwestie van het herstel der monarchie nog niet actueel is! Hoe vaak hebben we dat „niet actueel" nu al niet gehoorden bovendien zal het ver maarde „Oostenrijksche legioen", dat door velen steeds als een bedreiging van Oosten- rij k's vrijheid en van Oostenrijk's onafhanke lijkheid beschouwd werd, opgeheven worden. De leden ervan, in den loop der jaren uit Oos tenrijk naar Duitschland gevluchte Oosten rijksche nazi's, zullen, voor zoover zij Duit sche staatsburgers geworden zijn, niet meer naar hun vroegere vaderland terug mogen keeren en ook hun, die leiders zijn of waren of die vroeger een te prominente rol in de be weging gespeeld hebben, wordt dit niet ver oorloofd. Een vraag, die door velen gesteld wordt is: waarom heeft Hitier vrede met Schuschnigg gesloten? Misschien denkt hij op deze wijze veel meer te kunnen hereiken dan door dat voortdurende geharrewar en die eeuwige, zich steeds weer opnieuw herhalende schermutse lingen. Italië, Oostenrijk, Hongarije, die het zoogenaamde Romeinsche verdrag met elkaar gesloten hebben, en Duitschland vormen nu een machtig blok, dat Europa dwars doormid den snijdt en dat het westen var. het oosten en van het zuid-oosten (de Balkanlanden) scheidt. Hongaarsche bladen willen weten, dat zich Zweden en Finland nog bij deze groep zullen willen aansluiten, hetgeen dan de po sitie in Europa nóg sterker zou maken. Tsje- cho-Slowakije is in een heel moeilijke positie gekomen. De anderë landen van de Kleine Entente weten nog niet goed wat zij van het geheel denken moeten. De meeningen der bla den loopen er zeer uiteen. Hongarije ziet in de nieuwe constellatie al weer een kans te meer op herziening van de vredesverdragen. En overal weet men, dat er belangrijke dingen kunnen gaan gebeuren. W. M. BEKAAR MONOPOLE - ZANDVOORT STATIONSPLEIN. DONDERDAG 16 JULI GROOT NACHTFEEST. FEESTELIJKE SAISONS-OPENING. (Adv. Ingez. Med.) Radiodistributie Haarlem. Wat de concurrent mag zeggen, Alles is slechts fantasie. Want van hen, die ons werk kennen Hebben wij de sympathie. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010. (Adv. Ingez. Med.) SLACHTOFFERS VAN DE HITTEGOLF IN DE VER. STATEN. Het vee trekt door de weilanden zonder eenig voedsel te vinden op den volkomen verdroogden bodem. In groote hoeveelheden heeft men de dieren moeten afslachten, daar ze anders van honger en dorst zouden zijn omgekomen. Ik heb de advertenties nageloopen, Wij zijn weer in het opruimingsseizoen. Wij kunnen, door in dezen tijd te koopen, Op veel gebied ons extra voordeel doen. Zij duurt niet lang, die opruimingsperiode, En 't mooiste goed gaat er het eerste uit, Gij hebt ook stellig wel iets nieuws van noode, Wacht dus vooral niet met uw koopbesluit. Terwijl ik schrijf, valt regen neer in stroomen, Maar dat kan toch geen echt beletsel zijn, Wij weten wel, dat spoedig dagen komen, Van blauwe lucht en warmen zonneschijn. Het is almêe een tijd van zware zorgen Voor den volijverigen winkelstand, Hij krijgt zijn deel te avond en te morgen Van alle nooden van ons vaderland. Wanneer de winkelier straks met zijn menschen Aan 't eind verheugd de zaak bekijken kan, Is hij weer eens en 'k wil het hem hier wenschen. In dubblen zin een opgeruimde man. P. GASUS. JOHNNY DUNN EN ZIJN ORKEST komt vanaf DONDERDAGAVOND a.s. tot 1 AUGUSTUS in „DREEFZICHT". DANSEN ZANG STEMMING. (Adv. Ingez. Med.) Eerste H. B. S. B met 5-j. cursus Overgangsexamens. Bevorderd naar de 2de klasse: Maddy Bar- telds, Albert Beens, Andries Boer. Wiesje Dal- meyer, Wieb Dorsman, Hans Hazemans. Jan Hogeweg, Willy Ingerman, Jurjen de Jong. Ellie Kamp, Henk Krug. Annie Kruyshoop (voorw.), Freek Lennings, Max Polak, Lody Schmit Jongbloed, C.ura Slager, Jan Spaar garen, Han Swart. Jack Teding v. Berkhout, Herman Vernout. Mientje v. d. Weg, Kees v. d. Zouwe, Nico Beets, Mientje Bremer, Jan Crince Le Roy. Ad Dapper. Kees Derks, Rob bie v. Erpers Royaards, Nella Fenenga. Jaap Goeting, Kees kikkert, Anke Koster. Rogier Kraft, Trees Kubatz, Age v. Leunen, Kees Lo- dewijks, Gerda Macpherson, Lukie Oei, Teun Pais, Dolf Pfersich, Henk de Ronde (voorw.) Nol Terpstra, Herman Werker, Willem Wil- lemse, Ton ter Laag. Bevorderd naar de 3de klasse: Job Dapper, Nanning Dijkstra, Benny Fiege, Jan Ger- branda, Jaap Grillis (voorw.) Frieda v. Haf ten, Hans v. Haften, Adri Hellings, Pank Hoo- gendoorn, Ton Josso, Peter Kruijt, Nelly Kuij- per (voorw.) Marius Mauritz, Jan Mosk, Piet Olthoff, Kees Schagen, Mies Troll, Jan v. d. Velden (voorw.), Anneke Warendorf, Sinie v. d. Weg, Ansi Yzer (voorw.), Tom Bastet, Theo Theo Bergman, Kees de Boer, Bob Busking, Bep v. Dusschoten, Teus v. Dijk, Aart v. Eldik, Wim Geldof, Annie de Haan, Clara de Jong. Kees Joustra, Daan Kelderman, Rob Kirsch- baum, Johan Kuiper, Ina v. d. Meer, Willy Milders (voorw.). Bannie Molenaar. Teddy Montijn, Adrie Pijl, Henri Schultz. Wicher v. d. Sleen, Joke Ulsamer. Eto v. d. Valk (voorw.) Rolf v. Veen, Marien Wanrooy, Luuk War- naars (voorw.), Piet Zalm. Carel v. Ameron- gen. Frank Appelman, Bertie v. Basten, Jan Bekker, Dick Daam, Jaap Freudenborg, Tilly v. Geelen. Henk Heeren, Annie Jacobs. Cas Jeekel. Wim Pepsen (voorw.), Piet v. Kam pen, Nelly Kikkert. Bob v. Meerwijk, Eddy de Munck, Hans Thonus. Dick Tollenaar (voorw.) Jan v. d. Valk, Hilda de Visser. Corrie de Vries Kees Wafelbakker. Willie Werker (voorw.). Willem Bylo, Jaap Struijk. Bevorderd naar de 4e klasse: Fred Alme- rood. Henk Boon, Jelle Braaksma. Jaap Draayer (voorw.), Fred v. Eendenburg, Aat Floberg, Louk de Haan. Jaap 't- Hart. Kees de Jong, Fred Kuipers. Kees v. Meeuwen. Bob de Raay. Wim v. Ree. Ren Reinalda. Hans Seket, Annie Smit, Karei Valken. Marga Vliegen, Herman Vreedenburgh, Nelly Zwaag, Jan v. Borssum Buisman. Rudolf ten Feld. Alfred Heynis (voorw.). Bob Honhoff (voorw.) Willem de Jong, Kurt Kirschbaum, Ali Kranen Bob Leupen (voorw.) Jan Lornann. Toto van Loon, Olof de Lugt, Rico Meyer, Rie Muller (voorw.), Herman Starink, FrAnk Thooft. Cora v. d. Velde, Wim Visser, Theo Visser (voorw.) Lenie de Vries. Eddy Waalewijn, Egbert Niën- kemper. Emile Benard. Herman Boekwijt, Emile Bridié. Bob Fris, Willy Hout, Kick Jan sen, Cobus Kooiman, Jaap Kroon, Johan den Otter, Karei Peper, Frank Polak (voorw.) Wout Rüsch, Greetje Schmit Jongbloed, Rie Staal, Max v. Til, Henk Verheus, Henk de Vries, Jan Wackwitz, Tom v. d. Weide, Wim Muller. Bevorderd naar de 5e klasse: Paul Bos. Con Bruyning, Piet Gerbranda, Ko Heybroek. Kees Hofstede, Felix Klein, Dries de Koning, Wil Landeweer, Fiep Meyer, Ton Meyerink, Els Posthumus, Jan Schuurman, Ko Smits, Hans Voorn, Engelien Willemze (voorw.) Cor. v. Wisselingh, Gjet Bleeker, Anton Bruin, Ali Kornmann, Johan v. d. Meulen, Niek Ock- huysen (voorw.), Hans v. Ooyen, Bas Pot, Hans Reus (voorw.), Wim v. Rossem, Herman Ruys (voorw.), Dick Spaling (voorw.) Hans Thon, Dick Uylenhoed, Jaap v. d. Valk (voorw.) Gerard v. Veen, Johnny v. d, Veer, Willy de Vries, Henk v. Zijl. Henk v. Twisk (voorw.) Rolf Bakker, Johan v. d. Berg. Jaap de Boer, Willy Boeré (voorw.), Nanny Bolke,stein. Rob Dinkelman (voorw.). Jaap Gans, Guus Kion, Piet de Lugt, Kurt May Mimi Meyer, Piet Muller. Max Oei. Marie Pijnakker. Berthie Schlag (voorw.), Tom Schras, Wil Teunissen. (voorw.), Kees Traksel, Pim Zwager, Jan Kragten. I Het woord is aan.... Dick Coster: De tranen zijn een droeve wijze van zich te voelen '.even. en zich te voelen leven is altijd nog geluk. De Nutskweekschool. Eenvoudige sluitingsplechtigheid. Dinsdagmorgen om'11 uur is de Kweek school voor Onderwijzeressen alhier met een voudige plechtigheid gesloten. De leerlingen en docenten der school hadden zicll verzameld in de gymnastiekzaal, waar het voltallige Kweeksclroolbestuur aanwezig was, benevens de concierge met zijn vrouw. De directeur, de heer H. W. Korenstra, sprak allen op har telijke wijze toe, waarna de voorzitter van het bestuur, 'de heer A. G. Boes, met een korte rede de schooi sloot. Aan de leeraressen en leeraren bood hij ieder een souvenir aan na mens het bestuur, terwijl aan cien concierge en zijn vrouw een enveloppe met inhoud werd geschonken. Hiermede heeft een bloeiende instelling op gehouden te bestaan, die 66 jaren lang een eervolle plaats onder de Haarlemsche onder wijsinrichtingen heeft ingenomen. EEN LEGAAT VOOR DE N.C.R.V. De Ned. Chr. Radiovereeniging ontving een legaat van wijlen mej. J. Nijstadt te Meppel, groot f 500 Derde Zomerconcert H. O. V. Solist Boris Lostotsjkin Pelsky. Aan het concert dat de Haarlemsche Or kest vereeniging o.l.v. Marinus Adam Donder dagavond 16 Juli zal geven, verleent Boris Pelsky zijn medewerking. Deze Russische ba riton werd in 1894 te St. Petersburg geboren. Zijn muzikale opleiding ontving hij aldaar en eindigde deze onder leiding van den beroem den Russischen zanger J. Tartakow, profes sor aan het Petersburgsche Conservatorium. In 1918 verliet Pelsky de universiteit te Peters burg als Mr. in derechten en begon in het zelfde jaar zijn artistieke loopbaan. In 1920 werd hem een engagement in de regeerings- opera aangeboden waar hij de hoofdpartijen zong in „Eugen Onegin" van Tsjaikowsky, „Die Zarenbraut" van Rimsky—-Korsakow en de bariton-partijen van de welbekende opera's Rigoletto, Traviata, en Don 'Pas- quale. Ook deed hij zich hooren op concerten en liederavonden. In 1920 kreeg hij zijn aanstelling als solo- zangleeraar aan een der Russische Muziek scholen van Toonkunst., waar hij als onder directeur benoemd werd. Sinds 1922 is Pelsky verbonden als leeraar solozang aan het Muziek Lyceum te Amsterdam. Het programma voor dezen avond is geheel samengesteld uit werken van Russische com ponisten. Ouverture „Prince Igor" A. £orodin Eine Steppenskizze A. Borodin Araia en Arioso uit de opera „Eugen Onegin" (zang en orkest) P. Tsjaikowsky Komarinskaja (Fantasie voor orkest) M. Glinka Variaties over een thema van Tsjaikowsky Arensky Ouverture ..Romeo et Juliette". P. Tsjaikowsky Ballet uit de opera „Prince Igor", A. Borodin Te Londen verwacht men verdaging van de Locarnoconferentie, pag- 4 Een regeling van de bestaande moeilijkheden tusschen Polen en Dantzig zou op komst zijn pag. 4 De Zce-engtenconferentie schijnt overeen stemming te zullen opleveren. pag. 4 De wereldtentoonstelling 1940 zal zeer vermoe delijk te Amsterdam worden gehouden. Dag. 3 Ir. F. W. Hoette acht de crisis onder zekere voorbehouden voorbij. pag. 3 Het Kinderhuis „Groot Kijkduin" gaat ver huizen. pas- S Provinciale Staten heffen de bannen van Wa terland op. Pag. 5 Middelkamp wint de zevende étappe van de Tour de France. pag. 7 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De Goed-Humeur-weck. pag. 1 Van onzen Weensclien correspondent: Vreug de in Oostenrijk over de verzoening met Duitschland. pag, 1 Jhr. dr. B. de .Tong van Beek en Donk: Vol kenbondshervorming in voorbereiding. pag. 4 J. H. de Bois: Expositie Rie Cramer. pag. 2 J. II. de Bois: Haarlem's Kunstbezit. pag 3 II. D. Vertelling. Guus Betlem Jr.: Het fleschje odeur. pag. 5 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 6.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1