OLYMPISCHE SPELEN SCHAAKRUBRIEK i &RF 55 P? A e if WOENSDAG 15 JULI 193(5 HAAREEM'S DAGBLAD 7! SPORT EN SPEL. Bijeenkomst Olympische deel nemers te Amsterdam. Geanimeerde onderlinge kennismaking. In Hotel „Krasnapolsky" te Amsterdam zijn Dinsdagavond de deelneemsters en deelne mers aan de Olympische Spelen op uitnoo- diging van 't Nederlandsch Olympisch Comité bijeengekomen om met elkaar en met de of ficials en persvertegenwoordigers, die de reis naar Berlijn zullen meemaken, kennis te maken. Baron SchimmelpennincJc van der Oye. De voorzitter van het N. O. C., baron fichimmelpenninck van der Oye, heette de aanwezigen welkom. Gemoedelijk redeneerend heen en weer loopend tusschen de jeugdige athleten, als een vader die sprookjes vertelt vertelde baron Schimmelpenninck het be kende verhaal van Rudyard Kipling van „The ship that found itself", het schip waarvan alle onderdeelen meenden dat zij onmisbaar waren, totdat bij het naderen van de haven de stem van het schip verkondigde, dat het slechts de samenwerking van allen was, die de reis had doen slagen. Zoo zou het ook in Berlijn zijn. Men ging daar niet heen in de eerste plaats om prijzen te behalen, doch om de eer van de Nederland- sche vlag hoog te houden. Indien iedereen zich daarvan bewust zou zijn, eigen belangen op den achtergrond zou stellen, voor dit groote gemeenschappelijke doel en wanneer iedereen voor zich zou weten, zijn best te hebben ge daan, dan zou deze tocht, hoe de ï'esultaten ook zouden zijn, in elk geval een succes zijn. Als chef de mission ,die belast is met de leiding der geheele Nederlandsche ploeg, sloot de heer Karei Lotsy zich bij de woor den van den voorzitter aan. Het doel van de zen avond was om tot de kern van deze een heid der Hollandsche deelnemers te komen. Wij gaan naar Berlijn als goede sportsmen, doch. mogen daarbij niet vergeten, dat wij tevens de gasten zijn van het I. O. C. „lóen goede sportsman probeert zijn minder goede prestaties niet goed te praten door uitvluchten. Het enthousiasme zal de motor moeten zijn, die u tot het doel zal brengen," zei de heer Lotsy. Karei Lotsy. Natuurlijk vergat hij niet, over concentra tie te spreken; hij wekte de deelnemers op al hun belangstelling te concentreeren op het doel, waarvoor zijn naar Berlijn waren gezonden. Wanneer men zijn aandacht niet zou laten afleiden en bezield zou blijven door het vertrouwen in den goeden afloop, zou men in elk geval een mooi sportief resultaat be reiken Na deze redevoeringen maakten de deel nemers en officials van de gelegenheid ge bruik, met elkaar kennis te maken. Deze eerste gemeenschappelijke bijeenkomst heeft bij allen, die haar mochten bijwonen, het ver trouwen versterkt, dat het onze Nederland sche jongens en meisjes in Berlijn niet zal ontbreken aan onderlinge kameraadschap en sportieven gemeenschapsgeest, die hen allen ervan zal doordringen, dat zij gezamenlijk voor de taak staan, Nederland op de komende Olympische Spelen zoo goed mogelijk te ver tegenwoordigen. De Roeiwedstrijden. Aan de Olympische roeiwedstrijden te Ber lijnGrünau zullen vertegenwoordigers van 26 verschillende Staten met 120 booten deel nemen. Dit is een record. Te Los Angeles in 1932 bedroeg het aantal booten 41 en te Am sterdam in 1928 67. Tien van de 26 landen nemen deel aan alle zeven wedstrijden. Ver tegenwoordigd zijn de volgende landen: Ar gentinië, Australië, België, Brazilië, Canada, Denemarken, Duitschland Engeland Estland, Frankrijk, Hongarijë, Italië, Japan, Joegoslavië Letland, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Spanje, Tsjecho Slawakije, Uruguay, Vereenigde Staten, Zuid-Afrika, Zweden en Zwitserland. Dertig duizend automobielen komen naar Berlijn. Voor de aanstaande Olympische Spelen worden te Berlijn niet minder dan 30.000 automobielen en autobussen verwacht. Ten einde al deze rijtuigen onder te brengen is een bijzondere dienst „Unterbringungsamt für Autos bei dem Olympia-Verkehrs- und Quar- tieramt" ingericht. Adres: Berlijn W. 50, Mar burger Strasse 3. Telefoon B 4 Bavaria 1911. Men wordt verzocht zich uiterlijk op 27 Juli bij dezen dienst te melden voor het bestellen van een garage. Bij deze gelegenheid moet men zijn Berlijnsche adres tijdens de Olym pische Spelen mededeelen. Noorwegen stuurt 180 Olympische strijders. Noorwegen zal aan de Olympische Spelen met niet minder dan 180 actieve strijders deel nemen. Uruguay stuurt tachtig man. Uruguay, dat bij de Olympische Spelen te Los Angeles slechts door één man was ver tegenwoordigd, stuurt tachtig deelnemers naar Berlijn. De ploeg omvat o.a. 12 basketbal spelers, 8 boksers, 12 waterpolospelers, 9 roei ers, 2 zeilers, 7 schermers enz. De Egyptische en Zuid-Afrikaan- sche ploegen te Berlijn. Uit Berlijn: Dinsdagmiddag zijn bovenge noemde ploegen te Berlijn aangekomen. De eerste bestaak uit 72, de laatste uit 38 deelne mers. Beide équipes werden feestelijk op het station ontvangen.-De Egyptische gezant was tegenwoordig om zijn landgenooten te verwel komen. Op het raadhuis had een officieele ontvangst plaats. Grieksche kroonprins leider Olym pische ploeg. Uit Athene; Griekenland heeft den kroon prins tot officieelen leider van de Grieksche Olympische ploeg aangewezen. De kroonprins zal zijn land voorts vertegenwoordigen op het congres van het I.O.C. Het is voor het eerst, dat Griekenland met een groote ploeg aan de Spelen deelneemt. VOETBAL. VOETBALWEDSTRIJD MET BLOEDIGEN AFLOOP. Uit Tirana (Albanië): Tijdens den wedstrijd om het voetbalkampioenschap te Valona heb ben zich incidenten voorgedaan, die de gen darmes noodzaakten in te grijpen. Zij moes ten van de vuurwapens gebruik maken om de menigte te verspreiden. Eén persoon werd ge dood en drie gewond. De autoriteiten stellen een onderzoek in. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „GROENENDAAL". De uitslagen van Dinsdagavond luiden: Heerenenkelspel eerste ronde: P. C. Blokker slaat P. J. Wellinghof 68, 6—3, 6—4. Damesenkelspel eerste ronde: Mej. v. Rooy slaat mevr. v. HeekAalst 60, 6—1. Tweede ronde: Mej. Blikslager slaat mej. van Essen 75, 63. Mevr. Kühn slaat mevr. Saarberg 62, 62. Gemengddubbelspel eerste ronde: Mej. Veendorp en de Waardt slaan mevr. Peereboom en Veenhoven 61, 61. Mej. v. Rooy en v. Houtum slaan mevr. Hartevelt en Hartevelt 86, 86. Tweede ronde: Mevr. v. d. Klashorst en Lazet slaan mevr. Jacobs en Jacobs 63, 63. Mej. de Vletter en Blom slaan mevr. v. Heek en v. Heek 46, 61, 63. Heerendubbelspel eerste ronde: De Ruiter en „van Stederen" slaan Jacobs en Miedeina 60, 79, 6—0. Sluiter en v. Huissteden slaan Melse en Tet terode 61, 75. II'Ü::;!;i!!'!PTi'h".!:iTI:'Ii:.l;,ri'r Oplossingen, bijdragen, vragenenz. te zenden dan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad. Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 860. (No. 9 van den wedstrijd, 39e ladder). Mat in drie zetten. Stand der stukken Wit: Ka7, Dh6, Tc5, Te7, Lbl, Lb4, Pa5, Pb6, d2, d4. ZwartKd4, Df3, Ta3, Tf7, Lb7, Lel. a6. b5. g6. h7. „We mogen met gerustheid zeggen, dat. naast wetenschap en kunst, het schaakspel meer en meer een plaats inneemt in het cul tuurleven van onzen tijd". G. G. H. DEN BOER. PROBLEEM No. 861. (No. 10 van den wedstrijd, 39e ladder). m m m m m m m m i m m m w&m m m Mat in vier zetten. Stand der stukken: Wit: Kbl, Th4, Th6, Pa6, Pb5, f5. Zwart: Kd5, Lal, b2. VOOR HEN DIE SCHAKEN WILLEN LEEREN. Remise (vervolg). 4e. Wanneer driemaal achtereen een zelfde zetten-reeks wordt herhaald. CENTRALE TANDHEEL- KUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 2«a, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKURENlederen werkdag 911 en ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. 1—2 uur. DINSDAGSAVONDS 6.30—8.30 U. (Adv. lngez. Med.) CRICKET IN ENGELAND. Dinsdag werd in twee wedstrijden toch nog een beslissing verkregen. Glamorgan 248 en 230 behaalde dank zij Mercer die in totaal 12 123 nam, de eerste (en een stevige) over winning van het seizoen op Leicester 94 en 176 dat daarmede de 2de nederlaag leed. Surrey 113 (Todd 541) en 1916 deed fraai werk door na een achterstand van 114 runs op de lste innings Kent 228 en 75 met 4 wickets te slaan. Hier waren het Watts met 6—46 en Gover 736 die prachtig werk met den bal verrichtten. De overige wedstrijden eindigden onbeslist. Yorkshire 162 en 90 had met alle wickets in handen slechts 35 runs noodig om Notts 84 en 121 (Smailes 667) te slaan en de 2de plaats te bereiken op het moment dat regen verder spelen onmogelijk maakte. Gloucester 1457 tegen Warnick 67. Northants 1648 tegen Sussex 82 (Clark 537) Middlesex 238 en 1387 tegen Essex 144 en 1408 Smith 531) Derby 116—8 (Sibbles 736) tegen Lancs 370. De stand is thans1 Derby, 2. Kent, 3. Notts, 4. Yorkshire, 5. Middlesex, 6. Surrey. POSTDUIVEN. DE LUCHTBODE. De Luchtbode hield een wedvlucht van Li moges, afstand 7'68 K.M. Uitslag: H. v. Oldenmark 1, J. J. Terhorst 2, G. Sprokkreeff 3. Wedvlucht van Montargis, afstand 527 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: J. J. Lasschuit 1, B. C. v. d. Meer 2 3 4, C. v. d. Lee 5. Africhtvlucht voor jonge vogels van Gouda Uitslag: J. J. Lasschuit 1 2, G. Sprokkreeff 3 11, J. Terhorst 4 6 H. v. Oldenmark 5 7 10 15, C. v. d. Lee 8, J. A. Zegwaard 12, B. C. v. d. Meer 13 14 16. De eere prijzen werden ge wonnen door J. J. Lasschuit en G. Sprok kreeff. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacanfie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders. Zij, die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven, begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending vooral tijdig op te geven-aan onze administra tie, onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD Dit geval komt in de practijk meer voor dan men zou denken. Men. zie bijv. partij no. 868 (rubriek van 30 Maart 1936). Wij laten hieronder den eindstand van een partij volgen, welke in de vorige eeuw werd gespeeld, maar als illustratie van remise door „herhaling van zetten" zeer mooi is. Zwart a b c d e t g h Wit Bovenstaande stelling ontstond in eene, den 22sten Juli 1889, tusschen Dr. S. Tarrasch (met wit) en J. Minckwitz,' te Breslau gespeelde (Spaansche) partij, na den 55sten zet van Wit. Zwart vervolgde met 55. Pd4f5 waarna als volgt gespeeld werd: 56. Pe2g3, Pf5d4: 57. Pg3e2, Pd4f5. Wit zou nu weer het Paard naar g3, Zwart vervolgens zijn Paard naar d4 gespeeld hebben. m.a.w. geen der partijen wenschte van tactiek te verande ren. Men gaf zulks elkaar met een enkelen blik te kennen, zoodat het niet noodig was, de zet ten-reeks driemaal uit te voeren om de partij remise te houden. Slecht zou namelijk zijn 57. Pele2, wegens h5h4; 58. Pg3fl, Pd4f5 waarna Wit zeer gedrongen staat. (Wordt vervolgd). OPLOSSINC PROBLEEM No. 852. (No. 12 van den wedstrijd, 38e-ladder). Stand der stukken: Wit: Kh4, Dal. Tel, Tel, Lgl, Lh7, Pc3, Pe3, a3, a4, b5, g3, g4. Zwart: Kd4, Dd7, Ta2, Tc4, Le2, Pe6, b3, b6, e7. (Dr. A. Chicco, Brescia). 1. g4g5, enz. Dit probleem werd met den eersten prijs be kroond in een wedstrijd van „Brisbane Cou rier" (1931). Goed opgelost door: C. de Vries, te Bennebroek; H. J. S. Beek, H. de Ruijter, J. Vermeer en G. J. Waanders Jr:, allen te Bloemendaal; E. G. v. d. Kaay, te Driehuis-Velsen; G. A. Bakker, J. J. H. Bauer, H. en J. Blokker, J. Y. Blokker, M. Daim. J. Derogee, C. v. Dort, H. W. v. Dort, H. W. Ger- meraad, J. Hillebrand, R. Hommers. J. Hons- beek, P. A. Hoogendoorn, F. W. Hoogerbeets. J. Hoogeveen, B. Hoogreef, J. ten Hove. J. ten Hove Jr.. G. Huizing Jr., Th. Kan. B. Koedijker, C. Kossen, C. Koster. A. Krijn. C. .Langelaan, A. v. Leeuwen, J. v. Lunenburg, J. H, Meilink, SCHAKEN. Het int. schaaktournooi te Zandvoort. Officieele loting op Vrijdag 17 Juli. Het Comité Internationaal Meestertournooi Zandvoort 1936 organiseert op Vrijdag a.s. te vier uur des namiddags een persconferentie in het Grand Hotel te Zandvoort als officieuze inleiding tot de internationale schaakontmoe ting. welke aldaar van 18 Juli af zal plaats hebben. Op dezen Vrijdag zullen de buitenlandsche deelnemers van het tournooi aanwezig zijn. Men verwacht dat alle medespelende groot meesters zich reeds te Zandvoort geïnstalleerd zullen hebben. Zooals reeds vroeger is gepubliceerd, behoo- ren tot de deelnemers aan dit sterke tournooi de grootmeesters: Dr. M. Euwe, Amsterdam, wereldkampioen; Prof. Dr. A. Becker. Weenen; E. D. Bogoljubow, Triberg; R. Fine, New York; E. Grünfeld, Weenen; P. Keres, Estland; G Maroczy, Budapest; R. Spielman, Weenen; Dr. S. Tartakower, Polen. Van de Hollandsche meesters nemen deel, behalve de wereldkam pioen Dr. M. Euwe, de kampioen van Neder land, de heer S. Landau; de tweede prijswin naar van dit tournooi, de heer G. J. van Does- burgh. Als vierde Hollandsche deelnemer is aangewezen de heer L. Prins. De officieele loting voor het Internationaal tournooi zal reeds Vrijdagmiddag plaats heb ben; die is voor het publiek gratis toeganke lijk. Een lid van de Zandvoortsche Schaakclub doet mee. Het internationaal schaaktournooi krijgt voor Zandvoort wel een bijzondere beteekenis nu ook een van de leden van de Zandvoort sche schaakclub n.l. de heer L. Prins aan dit tournooi zal deelnemen. Hoewel we niet kun nen veronderstellen dat de heer Prins als win naar uit het tournooi naar voren zal treden, kunnen we toch wel zeggen, dat geheel Zand voort met belangstelling de prestaties van het beste lid van de Z. S. C. zal volgen. HONKBAL COMPETITIESTANDEN IE EN 2E KLASSE. Eerste klasse gesp. gew. gel. verl. pnt H. H. C. 6 5 1 0 11 Haarlem 6 5 0 1 10 V. V. G. A. 6 4 0 2 8 E. D. O. 6 3 0 3 6 Quick 5 1 1 3 3 Blauw Wit 5 1 0 4 2 Ajax 6 0 0 6 0 Tweede klasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt R. C. H. I 7 6 0 1 12 A. M. V. J. I 7 5 0 2 10 Catchers I 7 5 0 2 10 H. H. C. n 7 3 0 4 6 De Duvïanen I 7 2 0 5 4 Shell I 7 0 0 7 0 R. C. H. moet nog spelen: thuis De Duvia- nen, uit de Catchers en Shell. A. M. V. J. moet nog spelen: thuis H. H. C. II, uit de Catchers en Shell. De Catchers moet nog spelen thuis A. M. V. J. en R. C. H., uit H. H. C. II. Tweede klasse B. gesp. gew. gel. verl. pnt D. E. V. 7 6 n 1 12 Haarlem II 6 5 0 1 10 A. F. C. I 6 4 0 2 8 S. D. O. II 6 3 0 3 6 Z. R. C. I 8 2 0 6 4 V. V. G. A. n 7 0 0 7 0 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiy A. J. Mooy, G. M. Neuman, J. M. Nidelstein Walter Jr., J. B. Pennock, J. J. Piers, G. Rosies, P. Rotteveel, A. Sierveld, mevr. J. Smit Bückmann, B. A. Snelleman, H. J. Steenber gen, M, Steenken, P. Striezenou, W. A. L. Vis ser, C. Warlé, J. P. Wever, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem; L. A. Patoir, W. Plessius en C. de Vries, allen te Heemstede; R. G. v. Rooy, te Overveen; H. F. Antonisse, J. Germeraad, mej. D. M. Graafland, B. v. Ros- sem en H. F. Zeylstra, allen te Santpoort; P, J. Blokker, te Zandvoort (allen twee punten). UITSLAG ACHT EN DERTIGSTE LADDERWEDSTRIJD. De uitslag van onzen tweemaandëlijkschen wedstrijd is, dat de heer J. ten Hove, te Haar lem den AprilMeiprijs gewonnen heeft, met in totaal 536 punten. In ongeveer 6V2 jaar heeft de heer ten Hove driemaal den top van de ladder bereikt en kunnen wij spreken van een schaak-triumviraat, bestaande uit de prijs winners H. W. v. Dort, K. Siegerist en J. ten Hove. Wij bieden dezen prijswinner onze har telijke gelukwenschen aan, wiens kleinzoon blijkbaar van plan is in diens voetstappen op de ladder te treden. Gaarne zullen wij vernemen, welke keuze de heer J. ten Hove heeft gedaan uit de hem bekende prijzen. Het volledig overzicht van den wedstrijd zullen wij in de volgende rubriek opnemen. CORRESPONDENTIE. Bennebroek. C. de V. U kunt nog wel een nummer van 30 Juni bij onze administratie verkrijgen. Wij geven u in dit geval acht respijtdagen. Bloemendaal. F. P. Omdat u voor de eerste maal aan onzen wedstrijd deelneemt, derhalve de bepalingen niet kent (o.a. 14 dagen voor het inzenden der oplossingen), hebben wij u alsnog vijf punten toegekend voor uw goede oplossing van eindspelstudie no. 174. Een nummer van 4 Juni j.l. waarin de wed-! strijdbepalingen zijn opgenomen, is misschien' nog verkrijgbaar bij onze administratie, an ders moet u wachten tot begin Augustus e.k., omdat die bepalingen dan opnieuw worden vermeld in deze rubriek. Haarlem. J. J. H. B. Wij zullen uw partij onderzoeken of is het niet uw bedoeling die eventueel te zien gepubliceerd in onze rubriek? Een mooie mataankondiging, acht zetten! H. B. Wij zullen uw probleem onderzoeken. J. F. B. 1. Telxe2 faalt na 1. Ta2xe2. B. H. In no. 851 volgt in de door u bedoelde variant mat door 3. d3xc4. G. H. Jr., Werd dat partijtje in een bonds wedstrijd gespeeld, en waar? Is het uwe be doeling het eventueel te zien gepubliceerd? C. K. Uw probleem zullen wij onderzoeken. C. Koster. Weenink's „Het Schaakprobleem" zal u goed op de hoogte brengen van het com- poneeren van problemen. C. F. W. 1. Tel—fl faalt na 1. Le2xfl. Santpoort. H. F. A. Prettig, dat u de uitvoe ring van uw als prijs ontvangen medaille zoo mooi vindt. WIELRIJDEN. De Tour de France. Middelkamp wint de zevende étappe. Uit Grenoble: De zevende étappe, leidende van Aix-les-Bains naar Grenoble, een afstand van 230 K.M., is gewonnen door onzen land genoot Middelkamp, waardoor hij zich in het algemeen klassement tot de 31ste plaats heeft opgewerkt. Deze overwinning heeft vanzelf sprekend groote voldoening gewekt in het Ne derlandsche kamp. De tijd van den winnaar bedroeg 8 uur 32 min. 2 sec. Van de andere Nederlandsche deelnemers volgde Toon van Schendel op de 18e plaats met een tijd van 8 uur 36 min. 35 sec., terwiji zijn broer Albert als nummer 25 eindigde met een tijd van 8 uur 36 min. 35 sec. GUssen kwam achteraan op de 57ste plaats in 9 uur 1 min. 42 sec. De plaatsen in het algemeen klassement van de Nederlandsche renners zijn nu: Albert van Schendel 14e, tijd 48 uur 50 min. 11 sec.; Mid delkamp 31ste. tijd 49 uur 10 min. 42 sec.: Toon van Schendel 35ste, tijd 49 uur 15 min. 24 sec., en Gijssen 53ste, tijd 50 uur 24 min. 31 sec. Te Aix-les-Bains waren nog 71 renners over gebleven, die den tocht naar Grenoble aan vaardden. De weg over den Galibier en den Lautaret steeg tot meer dan 2000 meter. De Spanjaarden Esquerra en Berrendero bleken wederom de beste klimmers te zijn, doch zij konden zich op het laatste gedeelte van het parcours niet meer handhaven. Te Grenoble ontstond weer een spannende eindspurt van de uit twaalf man bestaande kopgroep. Mid delkamp ging het eerst over de eindstreep. Op Middelkamp volgden Archambaud. Level, Berty, M. Clemens, Coasmat, Sylvain Maes, P. Clemens, Berrendero en Esquerra. De Fran- sche équipe verloor op deze étappe haar eer sten renner, Mithouard. Deze gaf reeds spoedig na het vertrek op, tengevolge van de Maandag bij een val opgeloopen wonden. Speicher had bij het afdalen van den Galibier in een bocht het ongeluk zoo ongelukkig te vallen, dat hij den tocht niet meer kon vervolgen. In het totale klassement leidt Archambaud nog steeds met een tijd van 48 uur 23 min. 22 sec., vóór Sylvain Maes met 48 uur 27 min. 44 sec. en P. Clemens met 48 uur 28 min. 44 sec. Dan volgen: 4. Antonin Magne 48 uur 29 min. 19 sec., 5. Vervaecke 48 uur 30 min. 27 sec., 6. Wierinckx 48 uur 32 min. 24 sec., 7. M. Clemens 48 uur 33 min. 14 sec., 8. Mersch. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt elk week haar clubwedstrijden op de Halfwegsche Wie lerbaan, te beginnen a.s. Vrijdag 17 Juli, de daarop volgende week Donderdag, daarop volgende week Vrijdags enz. om en om. Tevens worden binnen kort de baankampioenschap- pe'n lange en korte afstand verreden. Het lid G. Schell Sr. wist in de Ronde van Ilpen een eervolle 10e plaats te bezetten bij de veteranen. De leden Van Haarlem, Kort hals en Drogtrop hebben de clubkleuren ver dedigd jJ. Zondag op de Halfwegsche Wieler baan tegen „De Bataaf", „Achilles" en een gemengde ploeg. Ze bezetten de 3e plaats. Uit slag: 1. H. S. C. De Bataaf 11 pnt.; 2. Achilles 8 pn.t 3. Excelsior 6 punten; 4. Gem. Ploeg 3 pnt. A.s. Vrijdag baanwedstrijden. A.s. Zondag pelotonwedstrijd voor alle categorieën. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging houdt Donder dag een clubwedstrijd op de Halfwegsche Wie lerbaan. Voortaan zal er iedere week gereden worden op de baan. Tevens sluit De Jonge Kampioen zich binnen twee maanden aan bij de N. W. U. Ook de Koninklijke goedkeuring is aange vraagd. Alkema nationaal stayer, kampioen. Snoek en Pelser op de tweede en derde plaats. Dinsdagavond werden te Amsterdam de na tionale stayerskampioenschappen verreden. Een Olympische sprintwedstrijd over 3000 M., verdeeld in 3 manches van 1000 meter, leverde in de laatste twee Manches een over winning van onzen nationalen sprintkampioen Van Vliet op. Buchley had de eerste manche gewonnen. De totaaluitslag wees Van Vliet als winnaar aan met 5 pnt.; Peperkamp werd tweede. Een Olympische tan dem wedstrijd over 2000 meter werd schitterend gewonnen door het Olympisch tandem LeeneOoms. die zich zeker een klasse beter toonden dan Brizee Lodewijks. De laatste 200 meter werden in den tijd van 10 4'5 sec. afgelegd. Vervolgens werd het hoofdnummer, de fi nale om het nationale stayerskampioenschap verreden. In de eerste tien K.M. was dit een spannende en bovenal uiterst snelle strijd, want deze 10 K.M. werd in den tijd van 8 min. 10 4 5 sec. afgelegd. Dit beteekende een nieuw baanrecord over dezen afstand. Het oude werd in 1931 door Schlebaum gevestigd. Toen nog 20 ronden te rijden waren, kwam Van Hoek fel naar voren en nam een ronde terug, doch Snoek en Alkema passeerden hem en in de laatste ronde zette Alkema de kroon op zijn wedstrijd door met een formiöabelen eindspurt onder de toejuichingen van het pu bliek als eerste over de eindstreep te gaan. Hij had de 100 K.M. in 1 uur 21 min. 11 '5 sec. af gelegd en werd daarmee stayerskampioen van Nederland Snoek werd tweede op één ronde: Van Hoek derde op twee ronden; Pelser vierde op drie ronden. Wildschut vijfde op vier ron den: Leddy zesde op vijf ronden. Van der Valk zevende op zeven ronden, terwijl Pijnenburg, die geen besten wedstrijd heeft gereden, op elf ronden als laatste aankwam. Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede trok Alkema de kampioenstrui aan; deze reed onder het ge juich van het publiek met zijn gangmaker Wiersma eveneens op een racekarretje, zijn eererondje. WATERPOLO. A. D. Z. 2—ZIGNEA (0—1). Ondanks de verwachtingen heeft Zignea Dinsdagavond op de Amsterdamsche Dimes Zwemclub een overwinning weten te behalen. In de volgende gewijzigde opstelling wordt gespeeld C. Kraft, G. Knuijt, B. Venema, A. Blad H. Haase, S. Paap, D. Roos. Al spoedig scoort Mej. Knuijt na goed sa menspel met Mevr. Venema. Het spel golft vlug op en neer, waarbij gevaarlijke momen ten voor beide doelen ontstaan. Mej. Roos weet haar doel schoon te houden. In de tweede helft zet A. D. Z. alles op den aanval, maar de Zignea-achterhoede houdt stand, zoodat doelpunten uitblijven. HAARLEM 2H. P. C. 4 (2—0). Haarlem scoort direct na het begin. H. P. C. gaat daarna alles op het verdedigen instellen. Na de rust vergroot Pieterse den voorsprong met een hard schot (20).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9