.WEERBERICHT DONDERDAG 16 JULI 1936 H A A R E E M'S D A G E E A D 2 Prov. Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland. Verslag boekjaar 1935. Verschenen is het verslag over het boek jaar 1935 van het Provinciaal Electriciteitsbe drijf van Noord-Holland. We ontleenen er het volgende aan: De ontwikkeling van het bedrijf over het af- geloopen jaar is, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, bevredigend geweest. Door den Raad van Toezicht op de Provincia le Bedrijven van Noord-Holland wordt aan de directie en het personeel een woord van waar deering geuit. In de Centrale te Velsen kwamen uitbrei dingen van eenige beteekenis niet voor. Ter bevordering van een zoo economisch mogelijk bedrijf van de parallel werkende Centralen Velsen en Amsterdam werd een regeling ge troffen, welke de Centrale Velsen in staat stelt om de ale reserve meeloopende turbine, met uitzondering van de tijden van hooge be lasting in den winter, stop te zetten. Ter voldoening van een door Hoogovens ge daan verzoek om te trachten de bij dit bedrijf beschikbare restgassen, d.z. hoogovengassen, waarvoor geen emplooi te vinden is, geheel of gedeeltelijk te gebruiken, werd bij wijze van proef met Amsterdam een regeling getroffen waarbij door Velsen in de nachturen een door Amsterdam vast te stellen aantal kWh. aan dit bedrijf geleverd zou worden, voor de op wekking waarvan de Centrale Velsen gebruik zou maken van evenbedoelde gassen. Op deze wijze ontvangt Hoogovens voor deze gassen, die anders ongebruikt blijven, een, zij het uit den aard der zaak matige, vergoeding. Van beteekenis zijnde storingen in de distri butiemiddelen kwamen niet voor. De totale stroomafzet liep dit jaar ten op zichte van het voorafgaande jaar met 1.6 pCt. terug: de Hoogovens namen 12,3 pCt. de Grootindustrie 2,8 pCt. en de Spoorwegen 2 pCt. minder af. De levering aan de Polders nam daarente gen toe met 43.4 pCt. en die aan gemeenten en laagspanningsgebieden met 1.5 pCt. Bij deze leveringen is, beginnende in Juni, gekomen de vorengenoemde levering" van nachtstroom aan Amsterdam, in totaal 4.309.000 kWh. De bovenbedoelde leveringen waren in 1935 als volgt: Laagspanningsgebieden 27.093.021 kWh. (1934: 23.348.243 kWh.) Gemeenten: 29.449.953 kWh. (1934: 31.384.045 kWh.). Grootindustrie in de Zaanstreek 18.230.755 kWh. (1934: 21.287.443 kWh.). Grootindustrie buiten de Zaanstreek 31.634.891 kWh. (1934: 30.032.979 kWh.). Polders: 8.268.665 kWh. (1934: 5.765.428 kWh.). Hoogovens 64.552.596 kWh. (1934: 73.638.167 kWh.). Spoorwegen: 14.390.300 kWh. (1934 14.684.045 kWh.). Nacht levering Amsterdam: 4.309.000 kWh. (1934: Totaal 197.929.781 kWh. (1934 201.140.350 kWh.). Het aantal per 31 December 1935 rechtstreeks aangesloten kleinverbruikers bedroeg 69.360 licht- en 3.510 klein-krachtverbruikers, welke aantallen per 1 Januari 1936 door overneming van de gemeentelijke bedrijven van Oudorp, Egmond Binnen en Castricum (1 April) nog vermeerderen met 897 licht- en 48 kracht aansluitingen. Het bedrijf leverde op 1 aJnuari 1936 aan 77 gemeenten (incl. de Wieringermeer) stroom aan huis, terwijl nog aan 36 gemeenten of combinaties van gemeenten stroom engros wordt geleverd. In enkele gemeenten werden kookcursussen gehouden, doch, nu in het hoogebouw te Bloemendaal een volledige leskeuken aanwe zig is, zullen die cursussen naar deze leskeu ken worden verlegd. De demonstraties ge schieden thans reeds in het nieuwe gebouw. De huisvrouwen komen hiertoe in groepen van maximum 30 naar Bloemendaal, waar haar gedurende ca. 5 uren het noodige om trent de electrische huishouding wordt toe gelicht. Dat wij, niettegenstaande onze moeiten en zorgen, slechts langzaam terrein winnen, is in hoofdzaak te wijten aan de heerschende zeer slechte economische omstandigheden. Toch mogen wij niet geheel ontevreden zijn: het aantal kookaansluitingen nam dit jaar met 316 toe en bedroeg per 31 December 1935: 1.710 stuks. Verheugend is het feit. dat alle electrisch kokende huisvrouwen zonder uit zondering over deze kookmethode zeer tevre den zijn, zooals de in het verslagjaar onder ruim 1.100 gebruiksters van een electrische keuken gehouden enquête heeft uitgewezen. Het aantal kweekers, dat electrische grond- verwarming toepast, nam dit jaar weer toe en beloopt thans 14. Het stroomverbruik voor dit doeleinde nam van 20.876 kWh. over 1934 toe tot 32.823 kWh. over 1935. Door het bedrijf werd in 1935 aan 2311 bruiden een electrisch strijkijzer ten ge schenke aangeboden. De met 1 Maart 1935 van kracht geworden wijziging van het salarisreglement bracht voor het personeel in het algemeen wederom een belangrijke verlaging en voor enkele ca tegorieën als gevolg van de voorgeschreven gelijkstelling met Rijksambtenaren een zeer groote verlaging. Wij zijn van meening, dat in vele gevallen daarmede vooral waar het de meer verantwoordelijke functies betreft verder gegaan is moeten worden dan met het bedrijfsbelang overeenkomt. Ten laste van de'winst- en verliesrekening is onder post 7 een bedrag van 200.000.— geboekt als zevende tevens laatste ter mijn van terugbetaling van het aan het be drijf. ingevolge besluit van Provinciale Staten van 26 April 1923, als renteloos voorschot ver strekte bedrag. Hiermede is dus thans het ge- heele destijds verstrekte voorschot ad 1.440.000— aan de Provincie terugbetaald. Onder post 6 is een noodzakelijk geoordeel de extra afschrijving op gebouwen geboekt ten bedrage van 200.000.Het betreft hier voornamelijk het gebouw van de oude centrale te IJmuiden. waarvan de geheele machinale inrichting is verkocht. Met de slooping van laatstbedoelde inrichting werd reeds een be gin gemaakt. Hieronder volgen eenige cijfers van de Cen trale Velsen over 1935: P.E.N.-Centraleopgewekt 182. 585.400 kWh. Eigen verbruik 7.559.041 kWh. Verliezen en meterversohïllen in den schakelaanleg en in de H.S. verbinding naar Hoogovens 5.269.975 kWh. Nuttig afgegeven aan het net 169.756.384 kWh. Reserve centrale Hoogovens: Nuttig afgege ven 4.615.900 kWh. Totaal P.E.N. I- Hoogovens centrale: Nuttig afgegeven 174.372.284 kWh. Normale bedrijfsbelasting, uit de Centrale Velsen afgegeven in den spertijd 36.000 kW. Hoogste belasting opgetreden in verband met hulpverleening aan het parallel bedrijf 46.000 kW. Verbruikte kolen en cokes 27.778.935 kg. Verbruikte olie 13.795 kg. Aangekocht Hoog- ovengas (excl. verbruik in Hoogovens-centrale) 4.17'i.818.964 M3. De totale lengte van het boven grondsch laagspanningsnet bedroeg per 31 December 1935: 912.553 M. en van het ondergrondsch laagspanningsnet 829.696 M. De hier volgende cijfers geven een overzicht van den stroomverkoop aan kleinverbruikers: Verkocht voor verlichting en huishoudelijke doeleinden: Volgens bijzondere regelingen 1.737.528 kWh. Volgensalgemeen tarief 16.461.084 kWh. Volgens 2</3 cents tarief 4.040.499 kWh. Totaal huishoudelijk verbruik 22.239.111 kWh. Volgens krachttarief: le in en buiten den spertijd 237.872 kWh. 2e uitsluitend buiten den spertijd 2.767.101 kWh. Aan straatverlichting 1.651.128 kWh. Aan eigen verbruik 198.409 kWh. Totaal verkocht 27.093.621 kWh. Op de verschillende automaat telefoon-cen- tralen en kleine automaten waren per 31 December 1935 aangesloten: automaat centrale Bloemendaal 294 toestellen, Velsen 148 toestellen, Schagen 54 toestellen. Hoofddorp 62 toesteilen, Naarden 65 toestellen; kleine automaat: Zand voort 14 toestellen. Den Helder 10 toestellen, Hilversum 8 toestellen, Weesp 9 toestellen, Weesperkarspel 7 toestellen. In het afgeloopen jaar is het aantal leden in dienst van het bedrijf van 526 op 31 Decem ber 1934 gestegen op 547 op 31 December 1935. De balans per 31 December 1935 sluit met een eindcijfer van f 58.482.674,41 en de winst en verliesrekening met f8.172.214,61. Het verslag bevat tenslotte tal van grafische voorstellingen. EXAMENS. PROTESTANTSCH CHRIST. NIJVERHEIDS SCHOOL. TETTERODESTR. 109, HAARLEM. Het diploma „Huishoudkundige" werd be haald door: M. F. de Bel. Warmond, L. J. Büller, Beverwijk, H. Ensink, Haarlem, M. Gaillard, Haarlem, W. M. Hauber. Haarlem. J. Hijlkema, Hillegom, L. Jansen, Haarlem, J. P. Koning, Zandvoort, T. v d. Lely. Heemstede, P. J. Merckens, Haarlem, N. v. Oldenborgh. Haarlem. J. Piion. Haarlem, H. A. Segers, Lisse, C. Snellen, Bloemendaal, G. P. Vaumont, Haarlem, G. W. IJzerman, Heemskerk. Afge wezen geen. Het diploma ((Hulp in de huishouding" be haalden; E. C. Brinkman, Haarlem. C. C. Broekman, Zandvoort, J. C. Faber, Haarlem, W. Franken, Haarlem, J. v. d. Ham, Haarlem, C. H. Hendriks, Haarlem, M. Karstens, Lisse. L. Kisjes, Haarlem, M. M. Lambooy, Overveen, H. C. Leistra, Haarlem, W. de Vries Lentsch, Bloemendaal, J. v. Os. Haarlem, A. W. Ott, Haarlem, P. L. Soer, Haarlem. W. Stierman. Heemstede, C. D. W. Teders, Haarlem, G. C. Visse, Overveen, S. Wensing, Haarlem, A. L. Jager, Overveen. Het praktijkdiploma „Hulp in de huishou ding" verkreeg R. C. Goldewijk. Bloemendaal. Afgewezen een. Het diploma „kinderverzorging" behaalden: G. Brons, Haarlem, W. Ferwerda, Haarlem; een van hen deed examen voor de Vereeniging ..Tesselschade" en behaalde het diploma „Hulp der Moeder" OVERGANGSEXAMEN MEISJES-H.B.S. Aan de Middelbare school voor meisjes met 5-jarigen cursus alhier zijn bevorderd van klasse 1 naar 2: A. Bal, J. Bekkers, B. Boes, T. Brakel, M. Brcekers, J. Etty, B. Gerzon, W. Boebertus, C. Hazewïnkel, R. Hessels. L. Klimbie, J. Kneynsberg, L. Panjer, B. v. Perlstein, J. v. Perlstein, J. Polak, H. Schijf. B. v. Suchtelen v. d. Haere, S. v. Veen. H. Winkel. G. Bosma, B. Breijer, G. Broekma, G. Bruijn, J. Duin- ker. G. v. Dijkum. P. Haandrikman, W. Ha- zevoet, C. Ingerman, P. Koiter, J. Komen, O. v. Kralingen, G. Leffelaar, T. Rincker, R. Schouten. L. v. d. Stad, J. Teves. A. Visser, M. de Vries, S. Wester, R. Woud. C. Baas, E. Bek- ker, T. Brouwer, E. Dieters, M. Duyvendak, A. Hobijn. H. Koenigs, K. Mees, D. Polak, F. de Raay, R. Schagen, M. Termets, C. v. d. Veën, E. Veurman, A. Bonting. Van klasse 2 naar 3: J. Alma, P. Bigot, L. Brouwer, C. Crombouw, K. Douglas Broers, B. Hemmes, B. Hennis, B. Kamp. C. Kits van Heyningen, C. Klijzing, A. Kroes, E. v. d. Laaken, H. Langerijs, F. Reus, M. Wiskerke, I. Zaalberg, T. Anthoni, C. Becking, S. Boo- gerd, E. Botje, W. van Dellen, H. Duiker, D. v. d. Goot, L. Kroon, O. Kempe, A. de Klerk, T. Luikinga, N. Post, F. Posthumus, D. Rein- ders, W. Simons, J. Teunissen, L. van Thiel, B. Thon, H. Bierboom, H. Blankevoort, H. Ehrbecker, C. Kemp, G. Koster F. Kuyper, W. de Lugt, N. Muntinga, C. van Ommen, G. Pleging. I. Putz, N. Sorgdrager, L. Tack, C. Visser, W. v. Walen, G. Wijma. Van klasse 3 naar 4: G. Bom, B. Cats, W. Cieremans, J. v. Engers. C. Fooij, T. Haze- winkel, P. Joustra, A. Koppen. J. Lennings. M. Levert, K. v. d. Molen. L. de Nijs Bik. M. Piek, W. Pleging. L. Poel, W. Roesink, J Specht Grijp, F. v. d. Berg, N. Bloem, J. Botman, F. Bruce. M. Cats, H. Dieters, W. v. Dijkum. T. v. d. Graaf. M. Granpré Molière, I. van Hardenbroek, M. Kielstra, H. zur Kleins- miede, N. Koenigs, J. Kubatz, N. Muntinga, L. Paardekooper Overman. B. Polak, H. Pol derman. M. v. Rasse!, A. Schouten, M. Stroman T. Valstar. H. v. d Waa, H. van Walsum. Van klasse 4 naar 5: T. van den Bosch. A. Dalmeijer, F. Dahlhaus, R. van Dam v. He kendorp, M. van Dam. A. Dik. T. Goeting, E. Huykman, G. de Jong. T. Klijn, L. Kubatz. R. Monnier, Z. van de Poll. M. v. Suchtelen van de Haere, V. Tesch, Th. Touwen. M. v. Benthem Jutting, T. Biersteker. M. Giinther Mohr, R. Hückriede, F. de Jong. T. Koldewïjn, L Levy, C. Meijer, G. Muntinga, J. Petri, I. Prins. B. Pronker, N. Relnalda, N. Roos, G. Schouten, C, Seyffert, I. Vink. TWEEDE H. B. S. 5-J. C. B. Geslaagd voor het toelatingsexamen: J. H. Schipper, A. Th. van Emmerik, J. J. van Baasbank. W. Nierhoster, Marthi Kooi- stra, H. F. Grondel, L. Hommels. Th. J. War nier, J. G. P. Huizinga, Tonni Bemer, B. B. J. Gemmel. C. Pet, M. H. G. Berman, Siegrid van der Velden, J. H. Venekamp, J. Klumper, G. den Hartog, Tine den Hartog, Nini Steen ken, C. A. Wijckerheld Bisdom, H. H. W. van Eyk, Willy Rauchbaar, A. Hedlund, Bep Ha- gens, D. Verhaar. F. Standaart. W. P. Pruschen W. J. Peschar, H. J. Spies. J. Fortgens, A. Hovenkamp. J. J. Buing, H. M. A. van Lier G. J. van Holst, J. H. Emck, P. J. van der Maat, Annie Roggeveen, H. N. C. Stam. W Brackman, Leny Verhagen, E. Verwey, Willy de Jong. L. Langhorst, W. N. Koelman, W. Groen, D. J. Timmerman, Annie van der Meulen, J. van Aken, Nini Portengen, H. Poesiat, A. M. Deelder. J. C. van der Oord. B. J. Rademaker, Henny Horst, E. G. Dam- stra, Leni Reeders. Loes van Schagen. P. J. Huizinga, Annie Middag, J. Komin, A. W. Hulshof f, J. C. van Ipenburg, H. M. Douma, N. Groen, Corry Hop, C. F. van Nispen, A. Timmerman. Bevorderd tot de 2e klasse: K. van Aalten, J. A. van den Akker, C. F. Beunder, B. Deinum, Ja. Da. van Dijk, H. Fe lix, N. Franken, R. Gudde. H. J. Jonker, Ma. Eth. Koolstra. P. J. van Lohuizen, R. Metze- laar, P. W. Otterspoor, P. J. Pimmelaar, A. M. II. Sanger, P. Scholten, Ja. Je. Schuurman, Ge. Ya. Stam, M. P. Tenbroek, H. Veldkamp, M. van Waard. B. J. Wieland Los, Ha. Aarts, P. W. van den Burg, Chr. C. Flemming, J. Haak. N E. R. Huynink, A. Kisjes, J. N. Kout- staal, Je. Pe. Langeveld. L. H. G. van Leeuwen, Ae. Ha. Meyer. E. Th. E. de Nijs Bik, W. J. Polder, Ca. Ma. Reeders, D. F. Sant, F. H. Strang, E. N. Tielenius Kruythoff, P. Vinken- De Bilt coortpeltt Matigen later afnemenden Westelijken tot Zuidelijken wind. Aanvankelijk zwaar bewolkt met regenbuien." Later opkla rend. Iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 765.6 m.M. te Toulouse. Laagste 742,3 m.M. te Skagen. Iets beter weer verwacht. De diepe depressie, die gisteren over Zuid- Engeland lag, is naar Zuid-Zweden getrokken en door een zeer krachtige barometerstijging gevolgd, die overal aan de achterzijde zwaren storm veroorzaakte. Thans stijgt de barometer nog in West en Zuid, maar in het Zuid-Westen kondigde zich een nieuwe daling aan, die, naar de ochtend- berichten te oordeelen, niet ernstig is of meer Zuidwaarts trekt. 1 In de Oostzee waait nog een zware Zuidwes ter storm. Ook in Duitschland is de wind nog krachtig tot stormachtig uit Zuidwest. Op de Britsche eilanden klaart bij Weste lijken tot Noord-Westelijken wind de lucht op. Frankrijk heeft fraai en rustig weer in het Zuiden en zwaar bewolkte lucht met plaatse lijk regen in het Noorden. Ook in Zwitserland neemt de bewolking af. Noord-Scandinavië heeft bij Oostelijke win den vrij warm en droog weer. Ook in Polen is het nog warm, maar er zal thans afkoeling met onweer komen. In onze omgeving is afnemende wind met stijgende temperatuur te wachten, waarbij aanvankelijk nog enkele regen buien kunnen vallen. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. 748 m.M. 760 m.M. oog, W. H. Wiggers, K. A. Yspeert, E. van Beek,, A. E. J. Bouwes, W. Buma, L. Dinge- manse (voorw.), W. J. Dootjes, W. J. van Dru- nen Littel, B. van Engers (voorw.), C. Glaser, F. Groen, E. van den Haak. J. C. Huizinga, A. C. Hijner, N. A. van Kersen, G. M. R. H. Mijnlieff, J. F. Pardoel, W. J. Resoort. J. G. E. Schoo, J. A. A. van Unen, G. Visser, H. Vogele- sang, J. A. Wijninckx. Bevorderd tot de 3e klasse: Aa. Pa. Ma. Bouwes, P. Couzy, Ae. Ga. Deelder, Ai. Ca. Felix, W. L. Fielmich, G. H. van Hensbergen, H. F. W. Jonkman, J. F. Lanz, Ha. Mantel, J. Neisingh, J. F. H. Noordhoff, P. Plaisier, E. van de Poll, C. M. Scherpenhuysen, A. J. Schotman, G. Timmer, J. W. Vet, N. Visser, W. A. Welling, Th. M. Wïeringa, J. van Wijk, R. Th. Braakensiek, H. Bruce (voorw.), H. P. Couzijn, L. E. Douglas Broers, Ja. Aa. Eibink, J. A. Goedkoop, A. van Holst,, Le. Horsmeier, H. W. Huysman, J. Jonkmans, Eth. Ce. Kloots, J. Koppen. J. Molenaar, R. Otto, Th. F. Roqué, A. W. Rijkeboer, W. L. Scheen, B. Schijf, A. R. Starink Deterts, H. Vlug, Fa. Tha. de Vries, Ja. Je. Zijlstra, E. Behle, J. B. Borger. E. J. Buning, J. G. van Keulen, J. Kok, L. Kuyper, W. J. Oomen, K. Rademaker, J. van der Roest, H. Schouten, J. Schreuder, P. H. Sprokkreeff, R. Tijsseling, J. van der Veen (voorw.), P. E. Venekamp, A. G. N. Visser, W. de Widt, Th. A. van Wijk. Bevorderd tot de 4e klasse: Me. Ca. Dekker, Ja. Ga. van Eerden, R. Holman, Ca. Fa. Las- schuit, F. van der Maesen, A. C. Metzelaar, Eth. Ha. Ja. Meyer, F. G. E. Nilant (voorw.). J. L. Normann, F. J. van Ommen, Le. Ramakers, J. Rozeboom, G. Stegwee, Ae. Teer, A. P. de Zwart, Ja. Wa. Becker, J. J. Beun, H. Bosma, Me. van Driel Krol, C. Hakkesteegt (voorw.), L. F. Halewijn, Le. Aa. Ja. Krijt, J. H. van Luyk, P. H. Max, He. van der Meulen, A. J. Overzee, Ma. Ca. Paar. Ha. Ma. Paul, G. H. Rombouts, Pa. Schreuder, W. H. Stook, H. G. Traast. H. W. Vrolijk. J. H. L. Wieringa, G. K. Bakker, L. Bos, D. Flemming, H. E. Geerlink, R. L. Groen. J. van den Heuvel, C. A. Huysman, J. H. Jalvingh, W. A. Klimbie, J. H. Koelman, A. C. Krijn. A. van Meel (voorw.). E. E. P. Poel man. C. J. van der Veen, H. J. Verhagen. Bevorderd tot de 5e klasse: G. A. van Apel doorn, Wa. Eth. Claessen, G. J. Endlich, A. Geerlink. W. G. Th. Grijzen. Ge. Dy. Kloots, A. F. C. Morlang, J. G. Niesten, H. C. Panhuy- zen. D. van Parreeren. H. J. Rem, G. J. Sleutel- berg. H. Smink, H. W. Stapel, J. van Wamel, J. J. Wouterse, J. D. J. W. Bleeker, D. W. van Bostelen, H. van der Colk, M. A. Domingo, J. W. Hanhart, G. J. Lunenberg, K. Ltirsen (voorw.). Ha. Ma. Merkuur, G. J. Mol, Sn. Ga. Neisingh. J. de Peer. Je. Ja. Schaft, Aa. Sue- rink, H. J. Tjaden, E. de Visser, J. A. de Vries, M. Yetsenga. CRICKET. HAARLEM 5—ROOD EN WIT 5 Deze wedstrijd, welke Woensdagmiddag ge speeld werd, eindigde door het slechte weer in een draw. De kans bestaat, dat deze wedstrijd overgespeeld zal worden. R. W. begint te batten; de eerste wickets zijn reeds spoedig gevallen. H. Reus ziet echter kans, eenigen tijd stand te houden en scoort in dien tijd 12 runs, waarna ook hij verdwijnen moet. Zoo is op een bepaald moment de stand 39 voor het verlies van 6 wickets; het ziet er dus niet bepaald fraai uit voor R. W. Dan brengen echter H. v. Zijl en H. Vos verande ring; zoo steeg de score snel. Na 2y2 uur spe len was het weer echter zoo sleoht geworden, dat na onderling overleg gestopt werd. Het totaal was 88 voor het verlies van 6 wickets geworden. H. v. Zijl en H. Vos bleven met respectievelijk 21 en 23 not out. AGENDA DONDERDAG 16 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Gem. Concertzaal: Zomeravondconcert H. O. V. Solist Boris Pelsky. Palace-Fllmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Het testament van Dr. Mabuse". Regie Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Martha" met Helge Roswaenge en Carla Spletten. 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Roberta" met Irene Dunn, Fred Astaire en Ginger Rogers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de Natuur roept" met Clark Gable en Loretta Young 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Circus Strassburger tegen over de sportvelden. Aanvang 8 uur. Hillegom: Raadsvergadering, 1.45 uur, VRIJDAG 17 JULI Palace-Filmac: ll-r-5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma. WANDELSPORT. „JAN PASSTOORS" NAAR DE VIERDAAG- SCHE AFSTANDSMARSCHEN. Dit jaar gaat bovengenoemde vereeniging met de volgende dames en heeren naar Nij megen om deel te nemen aan de Vierdaag- sche Afstandsmarschen op 21. 22. 23 en 24 Juli te Nijmegen. Op den 40 K.M. afstand per dag zullen uit komen de dames M. Oosterbaan, Th. Wessel- kamp, J. v. d. Reep, Th. v. Oorschot en M. Roest en de heer W. de Kruyf. Dezen loopen allen voor het eerst mee; de dames Van Oor schot en Roest voor de tweede maal. Aan de 55 K.M. per dag zullen door de hee ren N. Kroon, H. v. Oorschot Sr. voor de le maal, de heeren H. F. Kooien, J. Swart, Joh. Hendriks, J. Schorfhaar, J. P. Janbroers, Joh Kroon, Th. IJzerman en J. C. v. Looij, voor de 2e maal, M. Timmerman en P. Wiedijk voor de 3e maal en P. Wikke voor de 4e maal worden deelgenomen. De heeren C. v. d. Klashorst en W. Kooien zullen resp. op de 55 en 40 K.M. als verzorgers fungeeren. Als leiders op de 40 en 55 K.M. zullen optre den voor de 40 K.M. mej. M. Oosterbaan op de 55 K.M. de heer H. F. Kooien. We wenschen den wandelaars veel succes toe. WATERPOLO. H. P. C. IV—H. V. G. B. 3 (3—3) Voor rust was H. V. G. B. sterker; zij wist 2 doelpunten te maken waartegenover H. P. C. door Moolenaar slechts een maal wist te sco ren (12). Na rust was het Moolenaar, die gelijk maakte. Thans was weer debeurt aan H. V. G. B. Met een ver schot had zij succes. Hiema kreeg Stuifmeel een strafworp te nemen die door den H. V. G. B.-doelman werd gestopt. Even later maakte Stuifmeel zijn fout goed door met een goed schot gelijk te maken (3—3). H. P. C. 3—A. Z. 2 A. Z. kwam niet op. Deze wedstrijd wordt dus over eenigen tijd opnieuw gespeeld en A. Z. krijgt 2 winstpunten in mindering. DOLFIJN I—H. P. C. I. Deze wedstrijd wordt a.s. Vrijdag gespeeld te Amsterdam in het Badhuis het „Piashuis". Dienzelfden avond speelt H. P. C. 2 tegen Dolfijn 2. DE WATERRATTEN KAMPIOEN 2E KLASSE A. D. W. R.—NEREUS (9—3). Door ook hun achtsten wedstrijd te winnen hebben de Waterratten het kampioenschap behaald. De Waterratten beginnen met den aanval, een schot van De Vries vliegt over. Nereus scoort het eerst (01). Wanneer Veenstra goed vrij zwemt, doel punt hij keurig (11). Even later weet Kol lerie zijn club de leiding te geven (2—1). Wanneer na het uitzwemmen een Nereus- speler van de helft van het veld inschiet, ver dwijnt de bal in het Haarlemsche doel (22). Wederom weet Nereus te scoren (23). Het is Kollerie, die gelijk maakt (3—3). De Water ratten zijn nu voortdurend in den aanval; na goed samenspel scoort De Vries (43). Hoewel Nereus na de rust nog goed tegen stand bood, zijn de gastheeren in de meerder heid: Veenstra vergroot den voorsprong (53). Kollerie en De Vries scoren vlak na elkaar (73). Nereus kan nu het snelle tempo niet volgen. Veenstra en Kollerie brengen den eindstand op 93. D. W. R. II—HAARLEM II (1—2). Spoedig geeft Pieters aan Haarlem de lei ding (01). De voorhoede der thuisclub is voor doel geheel machteloos; eindelijk weet Swittens gelijk te maken (1—1). Er wordt bij de Waterratten slecht geplaatst; Haarlem weet hiervan gebruik te maken (1—2), waar mee het einde komt. D. W. R.—NEREUS (0—3). (Dames) Al gauw neemt Nereus de leiding (0—1). Dan krijgt mej. Ho-uben een goede kans om gelijk te maken, doch haar schot faalt. Nog voor de rust weet Nereus den voorsprong te vergroo- ten (02). Na de rust lieten de Zaansche dames ook weer een beter spel zien; zij wisten nog een maal te doelpunten (03). NEREUS n—D. W. R. (1—2). (Dames). Spoedig na het begin weet mevr. Luttik- huizen—Kollerie te scoren (0—1). Bij een worsteling voor het doel der gasten weet Ne reus gelijk te maken (11). Na de rust is D. W. R. in de meerderheid, maar toch krijgt mej. Kollerie in het Water ratten-doel eenige harde schoten te verwer ken. Bij een Waterratten-aanval is het op nieuw mevr. LuttikhuizenKollerie die scoort (12). Wel tracht Nereus nog gelijk te maken, doch de Waterratten-achterhoede houdt stand. CRICKET IN ENGELAND. De eerste dag van den wedstrijd Gentlemen —Players op Lord's verregende weer. Ook te Leicester en Northampton kwam van spelen niets. Te Liverpool scoorden de Britsch Indiërs 271, waarvan V. Merchant 135 not out tegen Lancashire 642. Warwick kwam tot 1495 tegen Surrey. Glamorgan 227 tegen Sussex 7—0. Worcester 178—6 tegen Gloucester. De belangrijkste wedstrijd tusschen de 2 leiden de counties Derby en Kent moest bij een stand van 62l voor Derby wegens regen ge staakt worden. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „GROENENDAAL" Tegen veler verwachting in is Woensdag avond nog flink gespeeld op Groenendaal. In het damesenkelspel heeft mej. Kerkho ven de laatste vier reeds bereikt. De kwart finale brengt haar tegen mevr. v. d. Klashorst of frl. Van Randwijck. De uitslagen luiden: Keerenenkelspel eerste ronde: A. van Huissteden slaat J. Bylmer 6—3, 6- -1. J. A. Plak slaat Th. Scholten 6—4, 6—3. A. J. van Meegeren slaat J. Th. Blom 6—3, 6—4. Tweede ronde: „Van Stederen" slaat P. J. Vermeulen 75, 64. A. van Houtum slaat J. K. Jacobs 6—4, 6—3. J. Sluiter slaat J. Hartevelt 64, 63. Bierenbroodspot slaat J. v. d. Bliek 6—4, 7—5. Damesenkelspel derde ronde: Mej. Kerkhoven slaat mevr. Hartevelt 62, 6—3. Gemengd dubbelspel eerste ronde: Mevrouw Kotte en Renesse slaan mevr. Kramer en Kramer 63 6—3. Tweede ronde: Mevr. Kiihn en Melse w.o. mevr Saarberg en Baay. Damesdubbelspel eerste ronde: Mevr. Kotte en mevr. Renesse slaan mevr. Scholten en mej. v. Essen 62, 75. OLYMPISCHE SPELEN. Het hockeytournooi. Uit Agram: Yougo-Slavië heeft zijn in schrijving voor het Olympisch Hockeytour nooi teruggetrokken, omdat men geen ploeg op de been kan brengen die tot behoorlijke prestaties te Berlijn in staat zou kunnen zijn. Door deze terugtrekking is het aantal deel nemende landen tot twaalf gereduceerd. Het voetbaltournooi. Uit Berlijn: Gemeld wordt, dat Turkije en Portugal zich uit het Olympisch voetbal tournooi hebben teruggetrokken. Er blijven nu nog 16 landen over. Zooals bekend is wordt Zondag 19 Juli de finitief een ranglijst opgemaakt, waarbij de 16 landen in twee groepen worden gesplitst, nl. acht sterke, en acht minder sterke lan den. Voorwedstrijden worden dus niet gespeeld. Alle ontmoetingen hebben te Berlijn plaats. AMERIKA ZENDT 443 PERSONEN. Uit New York: De ontbrekende dollars voor de uitzending van de Olympische ploeg heeft het Amerikaansche Olympisch Comité ter elf der ure nog bij elkaar gekregen, zoodat Amerika in de voorgenomen getalsterkte op de Olympische Spelen te Berlijn zal zijn ver tegenwoordigd. Het comité heeft medege deeld. dat met de „Manhattan" 443 personen, deelnemers en begeleiders den overtocht zul len aanvaarden. Op het Olympisch waterpolo-toumooi zal Amerika worden vertegenwoordigd door het zevental van de Los Angeles A. C., dat met een 31 overwinning op de New York A. C. het Amerikaansch kampioenschap verwierf. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB. In het clublokaal der Haarlemsche Damclub had de huldiging plaats van de clubkampioe nen 1935/1-936 dezer vereeniging, alsmede de uitreiking van de in de wedstrijden behaalde prijzen. Ter gelegenheid hiervan werd door den hoofdklasse-clubkampioen J. W. van Dartelen een simultaanséance gegeven. Hij heette alle aanwezigen welkom, waarna hij met zijn wan deling langs de borden begon, waarachter 28 geoefende clubspelers hadden plaats genomen. In vlot tempo werd tot half elf gespeeld, waarna de séance werd onderbroken voor de huldiging der clubkampioenen en het uitrei ken der prijzen. De vice-voorzitter, de heer W. J. A. Matla, huldigde den heer J. W. van Dartelen voor diens fraaie prestaties in den afgeloopen wed strijd om het hoofdklasse-clubkampioenschap, waarin deze den clubkampioenstitel ongesla gen behaalde. De heer Van Dartelen reikte vervolgens de prijzen uit. Tenslotte werd de heer J. B. Sluiter Jr. ge huldigd voor diens prestaties in de correspon dentie-partij tegen de Damvereeniging D.V.S. te Groningen. De simultaanséance was te half twaalf ge ëindigd. De simultaanspeler had 17 partijen gewon nen, 7 verloren en 4 remise. „HET NOORDEN". Maandagavond werden in het clubgebouw aan de Frans Halsstraat de wedstrijden voor de Zomercompetitie voortgezet. De uitslagen luiden: A. OlversH. Boekei 0—2 J. BrouwerA. Blom 11 J. Dienske Jr.A. F. v. Leuffen 02 J. JordaanHoekstra 02 H. BoekeiA. Olvers 20 H. M. Jansen Sr.J. Kroon afgebr. Th. LeijssenH. Dienske 11 HoekstraJ. Jordan 20 Volgende week Maandagavond wordt de damcursus door den heer Zitman vervolgd. WIELRIJDEN. „ACHILLES" Dinsdagavond hield bovengenoemde vereeni ging haar wekelij'kschen wedstrijd op de baan te Heemstede. De uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: 25 ronden wedstrijd voor C klasse met 5 kl.: 1. Koelemij 6 p., 2. v. Sprundel 15 p., 3. v. d. Enden 17 p., 4. Claassen 19 p., 5. Rozenkrans 20 p., 6. Dernison 23 p., 7. Schoorl 25 p. Omniumwedstrijd voor 2 koppels, le wed strijd sprint over 800 M.: 1. Kemp 13 4:5 sec., 2. Siebeling, 2e koppel 1. Ligthart 13 3/5 sec., 2. T. Jansen. 2e wedstrijd tijdrace over 200 M.: 1. Ligt hart 13,1, 2. Siebeling 13,3, 3. Kemp 14, 4. T. Jansen 14,1. 3e wedstrijd achtervolging over 20 ronden. Ligthart haalt T. Jansen in 6 ronden in, tijd 1 min. 36 2/5 sec. Totale stand van deze omnium: 1. Ligthart, Siebeling 6 p.; 2. Jansen, Kemp 4 p. Vervolgens 50 ronden voor A en B klassers met 5 klassementen: 1. Rusman 23 p., 2. B. de Vries 16 p., 3. Gruijters 7 p., 4. Klinkenberg 6 p., 5. Groenendijk, Oosterbaan, d. Veer 1 p. Ploegachtervolging voor C klassers en junio res over 15 ronden. De ploeg v. Sprundel, v. d. Enden, Schoorl wordt ingehaald door de ploeg Koelemij, Claassen, Dernison in 12 ronden, tijd 3 min. 19 sec. Koppelwedstrijd voor A en B klasse over 150 ronden 3 kl. 1. Gruijters, Siebering 3 ron den uitgeloopen 10 p., 2. Klinkenberg, Jansen 1 ronde uitgeloopen 9 p., 3. B. d. Vries, d. Veer 1 ronde uitgeloopen 7 p., 4. Ligthart, Ooster baan 7 p., 5. Rusman, Koppen 7 p., 6. Engel, Groenendijk 5 p., tijd 40 min. 30 2/5 sec. Handicaprace over 10 ronden voor C klasse en juniores: 1. Claassen, 2. Dernison, 3. v. d. Enden, 4. Koelemij, 5. v. Sprundel, 6. Rozen krans, 7. Schoorl. HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN De directie der Heemsteedsche Wielerbaan organiseert op Zondag 26 Juli eenige wed strijden om het kampioenschap van Haarlem voor Amateurs en Onafhankelijken. Er wordt een wedstrijd gereden over 1 K.M. om het Korte-afstand-kampioenschap en over 50 KM. voor dat over den langen afstand. EXCELSIOR, Bovengenoemde vereeniging hield voor de C kl. den laatsten competitie-wedstrijd, be staande uit een sprint over 1000 M. Piet Jan sen werd winnaar 6 pt„ 2. J. Walgien 5- pt., 3. Lasschuit 4 pt.. 4. H. Jansen 3 pt. 5. Jas 2 pt., 6. Evers 1 pt. Totaal uitslag competitie C kl. 1. J. Walgien 22 pt., 2. Evers 20 pt,, 3. Jas 15 pt. na het rij den van een beslissing met Lasschuit met ge lijk aantal punten, 4. Lasschuit 15 pt., 5. R. Jansen en Nol Bosch 11 pt., 6. H. Jansen 9 pt., 7. Besseling 4 pt., 8. Wilkens 3 pt., 9. Baars. De Bonte, Beekhuis, Van de Star, Komen, 1 pt. De A-klassers reden een klassement-wed strijd over 45 K.M. 1. Fennis 17 pt., 2. Kleef 16 pt., 3 Schell Sr. 12 pt., 4. Bas Fennis 9 pt. De C-klassers reden eveneens 45 K.M. klas sement uitslag 1. Banke 18 pt„ 2. Bram Jan sen 15 pt., 3. Bouman 12 pt., 4. Van Es 9 pt., Uitslag B-kl. 1. Van Schalk. De overigen uit gevallen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2