Seizoen-Opruiming Smit en Van Rijsbergen Ziet onze speciale étalage costuums naar maat f 48.- .WEERBERICHT DINSDAG 2 1' J Ui: I 1936 H A A R r E M'S DAGBLAD' 2 Beperking van vestiging. Een voorstel van mr. L. G. van Dam. Bij den gemeenteraad is ingekomen een voorstel van mr. L. G. van Dam tot vaststel ling eener verordening tot beperking van de vestiginig van nieuwe winkelzaken. Het voorstel luidt als volgt: Art. 1 Het is verboden in de gemeente Haar lem een winkelzaak te exploiteeren zonder voorafgaande schriftelijke vergunning van B. en W. Art. 2. Onder winkelzaak wordt in deze ver ordening verstaan een bedrijf, uitgeoefend in open of besloten ruimten, waar voorwerpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht of afgeleverd, of waar pleegt gewerkt te worden in een barbiers- of kappersonderneming. Art. 3a. B. en W. verleenen de vergunning steeds, indien de aanvrager een verklaring overlegt van organisaties, te zamen omvatten de tenminste de helft van de exploitanten van de winkelzaken in Haarlem van dezelfden aard als de winkelzaak, waarvoor de vergunning wordt verzocht, dat bij haar tegen de gevraag de vergunning geen bezwaren bestaat. 3b. B. en W. zijn voorts bevoegd de vergun ning te verleenen, indien naar hun meening de vestiging in het algemeen belang wensche- lijk is te achten, of indien is aangetoond, dat vóór 1 Augustus 1936 reeds zoodanige voorbe reidingen tot de exploitatie getroffen waren, dat niet-verleening der vergunning een voor den betrokkene onevenredig financieel nadeel zou beteekenen. 3c. Alvorens een vergunning te verleenen, wordt door B. en W. advies gevraagd aan de organisaties der exploitanten van winkelza ken in Haarlem van denzelfden aard als de winkelzaak, waarvoor de vergunning verzocht wordt, en aan de Kamer van Koophandel. 3d. B. en W. zijn bevoegd, aan de vergun ning voorwaarden te verbinden, strekkende om te voorkomen dat voorwerpen of stoffen verkocht zullen worden, welke vreemd zijn aan den aard van de te vestigen winkelzaak, of dat barbiers- of kapperswerkzaamheden uit geoefend zullen worden, terwijl daartoe geen vergunning is verleend. 3e B. en W. zijn bevoegd om, bij nietvoldoen aan de gestelde voorwaarden, de vergunning in te trekken, zulks na gevraagd advies van de betrokken organisaties en van de Kamer van Koophandel. Art. 4. Het is verboden in of uit een winkel zaak in Haarlem voorwerpen of stoffen te ver- koopen, vreemd aan den aard van die winkel zaak, of barbiers- of kapperswerkzaamheden te verrichten, terwijl daartoe geen vergunning is verleend, tenzij deze voorwerpen reeds vóór 1 Augustus 1936 in de betreffende winkelzaak plachten te worden verkrijgbaar gesteld. Art. 5. De vergunning gaat bij overlijden van den vergunninghouder over op diens recht verkrijgenden. B. en W. zijn bevoegd, op ver zoek van den vergunninghouder de vergun ning op een ander te doen overschrijven. Art. 6. Deze verordening is niet van toepas sing op: Rijkskantoren, apotheken, koffiehui zen, restaurants en andere inrichtingen, waar spijzen of dranken worden verkocht: hotels; openbare middelen van vervoer en restaurants in stations; winkelzaken tot verkoop van ster ken drank of van zwak alcoholischen drank voor gebruik elders, dan ter plaatse: winkelza ken tot verkoop van levende vogels; alle an dere winkelzaken, waarvan de voorwaarden van vestiging wettelijk zijn geregeld; winkel zaken. in exploitatie gebracht vóór 1 Augustus 1936, zoolang en in zooverre de exploitatie ge schiedt in de ruimten, waarin dit vóór 1 Augustus 1936 placht te geschieden en door denzelfden exploitant of diens rechtverkrij genden. echter met dien verstande, dat het be paalde in de artikelen 4 en 8 op deze winkel zaken wèl van toepassing is. Art. 7. Als organisaties, bedoeld in art. 3 de zer verordening, worden beschouwd alle rechts persoonlijkheid bezittende vereenigingen, die door B. en W. op een lijst van erkende organi saties worden geplaatst. Deze organisaties zijn gehouden, haar ledenlijst en de daarin ko mende wijzigingen aan B. en W. mede te dee- len. B. en W. stellen jaarlijks een lijst vast van de aantallen exploitanten van winkelzaken van onderscheidenen aard, ter berekening van de in art. 3 bedoelde helft. Art. 8. Overtreding van de verbodsbepalin gen in de artikelen 1 en 5 wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 300 of hech tenis van ten hoogste drie maanden. Art. 9. Deze verordening treedt in werking op 1 Augustus 1936. RIJWIELDIEF GEARRESTEERD. Door de politie is hier Maandag aangehou den een 29-jarige monteur, wonende te Haar lem, verdacht van rijwieldiefstal. De man be kende j.l. Vrijdag een fiets ontvreemd en daarna in een sloot nabij de Zomervaart ge worpen te hebben. Hier is de fiets door iemand opgevischt en naar het bureau aan de Smede- straat gebracht. Seizoen Opruiming bij Alleen stoffen seizoen 1936 Deze aanbieding is geldig tot en metZaterdag 25 Juli Zijlstraat 87 Telefoon 16963 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DINSDAG 21 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Een liefde aan de Donau". 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Richard Tauber en Diana Napier in „M"n hartewensch", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „O, Moeder, die zeeman!" met o.a. Joan Blondell, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Jonge Harten", een Nederlandsche film, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. WOENSDAG 22JTJLI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Regeling met Haarlemsche specialisten voorgesteld. En wijziging tarieven St. Elisabeths Gasthuis. B. en W. schrijven o.m. aan den Raad: Reeds geruimen tijd geleden hebben de Haarlemsche specialisten gevraagd om voor klinische hulp. welke aan patiënten, die voor rekening der gemeente in een ziekenhuis worden opgenomen, wordt verleend, eenig honorarium te mogen berekenen. Tengevolge van de vermindering van in komens, welke de laatste jaren algemeen is. heeft een verschuiving plaats gehad van de patiënten der klasse-afdeelingen naar de zaal-afdeeiingen, en wel in die mate. dat het overgroot gedeelte van de specialistische hulp in de ziekenhuizen thans pro deo moet geschieden. Na een omstandig onderzoek is ons dan ook gebleken, dat voor het verzoek der spe cialisten om voor die hulp een matig tarief te kunnen berekenen, inderdaad redelijke grond bestaat. De toestand van de gemeen- tefinanciën evenwel maakt het bezwaarlijk zonder meer aan het verzoek te voldoen. Verschillende besprekingen echter met de specialisten, de ziekenhuizen en de zieken fondsen hebben tenslotte geleid tot overeen stemming over een regeling, die naar ons oordeel voor de gemeente aanvaardbaar is. Deze regeling houdt in, dat de gemeente ten behoeve van klinische hulp aan verzekerden bij de gemeentelijke verzekering van de pre mie één cent per week en per lid afstaat. Ten behoeve van die hulp wordt jaarlijks ten minste f 10.000 aangewend uit het overschot van hetgeen door de fondsen ten behoeve van poliklinische hulp wordt betaald. Onder deze voorwaarden zijn de ziekenhuizen be reid gevonden, nu zij in de onmogelijkheid zijn de verpleegprijzen te verlagen, een be paalde korting op de declaraties aan de ge meente toe te passen, omdat zij door deze regeling ook de salarissen der aan de zieken huizen verbonden specialisten kunnen her zien. Onzerzijds hebben wij als voorwaarde gesteld, dat de verzekerden, ongeacht het ziekenhuis, waarin zij worden opgenomen, vrije specialistenkeuze zullen hebben en der halve niet zonder meer zijn aangewezen op de aan een bepaald ziekenhuis verbonden specialisten. Als gevolg van deze regeling zal ook wij ziging moeten worden gebracht in den toe stand, dat de patiënten 3e klasse in het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, voor eigen rekening verpleegd, gratis worden behan deld. B, en W. stellen daarom voor, het tarief van verpleegkosten voor het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis als volgt te wijzigen: Art. 3 wordt gelezen als volgt: De verpleegden in de le, 2e en 3e klasse zijn boven het verpleeggeld verschuldigd: voor het gebruik van de operatiekamer respectievelijk f 25.f 15.en f 7.50; voor het gebruik der badkamer f 0.50 en voorts de kosten van te verleenen genees-, heel- en verloskundige hulp. De verpleegden in de le en 2e klasse zijn bovendien verschuldigd de kosten van ge nees- en verbandmiddelen en van het ge bruik van wijn of andere buitengewone za ken. Scholenbouw in Haarlem. Bezwaren van „Groen van Prinsterer" tegen aanvaarding schoolgebouw. De eerste aanvrage tot den bouw eener nieuwe school, die in de gemeenteraad a.s. Woensdag te behandelen krijgt, is die van de Vereen. „Groen van Prinsterer". We vernemen daaromtrent, dat het oor spronkelijk niet in het voornemen van dit schoolbestuur lag, deze aanvrage in te die nen. In tegendeel. Het schoolbestuur vroeg een bedrag aan voor verbetering van het oude gebouw. De autoriteiten echter, zoowel de Inspecteur v.h. Lager Onderwijs als ook de wethouder van Onderwijs waren van oor deel, dat de groote uitgaven, die met restau ratie van het gebouw aan de Jansstraat ge moeid gingen, t.g.o. de gemeentekas niet goed waren te verantwoorden, daar deze school toch niet tot een aan de billijke eischen beantwoordend gebouw te vervor men was en ook de toename der leerlingen binnen afzienbaren tijd een nieuw gebouw noodzakelijk zou maken. Van deze autoriteiten ging dan ook het advies uit, een aanvrage tot nieuwbouw in te dienen. Het schoolbestuur vroeg zich af, of dit in dezen tijd verantwoord was. En het conclu deerde, dat die vraag bevestigend moest worden beantwoord. Het financieele offer toch wordt door het schoolbestuur en niet door de gemeentekas gebracht. Het schoolbestuur doet afstand van een jaarlijksche gebruiksvergoeding vóór het be staande gebouw a f 1500. lijdt dus een scha- deverlies van rond f 35.000. Het gemeentebestuur wordt van deze ver goeding ontlast, en wint daardoor een kapi taal van f 35.000 uit. Bovendien worden de gemeente de onkosten der verbouwing, die op f 15.000 zijn begroot, bespaard. Naast deze besparing der gemeente komt nog het voordeel, dat de nieuwe school ge bouwd zal worden op terrein, dat niet voor andere doeleinden geschikt is. Biedt het gemeentebestuur een oud ge bouw aan, dan zal de verbouwing daarvan, wanneer het gebouw aan de eischen van het bouwbesluit zou voldoen, ruim f 36.000 kos ten. Dan nog blijven de ramen van dit ge bouw aan de Noordzijde, zoadat geen zon licht in de leslokalen kan schijnen. Wan neer de gemeenteraad in dit zeer bijzondere geval tot het bouwen van een nieuwe school zou besluiten, bespaart de gemeente zich aan de andere zijde belangrijke uitgaven. AANVULLING. (AGENDA GEIVIEENTERAAD. Voor de vergadering van den Raad der ge meente Haarlem (men zie pag. 5) op Woens dag 22 Juli, is nog de volgende aanvullings agenda opgemaakt: lo. Aan punt 1 wordt toegevoegd: Verzoekschrift van M. D. van Dijk. leeraar aan de H.B.S. A met 5-j. c. om eervol ont slag. 2o. Punt 2a. Suppletoire begrooting voor den dienst van 1935 CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Programma van het concert der H. O. V. op Woensdag 22 Juli a.s., 8 uur in het Bloemen- daalsche Bosch, onder leiding van Marinus Adam. 1. Ouverture „Obéron" C. M. von Weber 2. Nordische Weisen Edv. Grieg a.Melodie - b. Kuhreigen-Bauerntanz. 3. Slavische Dansen A. Dvorak 4. l'Arlésienne Suite No. 1 G. Bizet Prélude - Menuet - Adagietto - Carillon 5. Einzug der Gaste auf Wartburg, R. Wagner 6. Ouverture „La Princesse jaune" C. Saint-Saëns 7. Balletmuziek uit „Faust" Ch. Gounod 8. Hongaarischè Marsch H. Berlioz, Mei "AUoer'tyes'aan toatf tfyft Uw vreugde onges&trd want "AKKERTJES" zijn 'n probaat, snel werkend middel tegen datgene wat Uw uitstapje kan bederven, zooals "zeeziekte", hoofdpijn door de felle zon, over-vermoeidheid, rheumalische-, spier- en zenuwpijn. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt t Meest matigen Zuidwestelijken tot Westelijken wind. Zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring. Aanvankelijk weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Tijdelijke opklaring met weinig of geen regen. De depressie trekt, in beteekenis afnemend, verder Noordoostwaarts en de hooge drukking breidt zich langzaam uit het Zuidwesten uit, vooral over Frankrijk. In het Westen zijn teekenen van een nieuwe daling. In Frankrijk is de lucht grootendeels betrokken, in het midden en Oosten zijn zware regens gevallen, Avord had 39 m.M. In Duitschland is de temperatuur verder gedaald, in het Zuiden valt nog regen. De Britsche eilanden hebben opklarend koel weer met plaatselijk regenbuitjes. Geheel Scandinavië heeft nog regenachtig weer onder den invloed van de depressie. Alleen in Polen duren de hooge temperaturen voort. In onze omgeving is tijdelijk opklaring met weinig of geen regen te wachten. De temperatuur zal nog matig blijven. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 6.03 uur; n.m. 18.28 uur. Strand berijdbaar van 11.0016.30 uur. Donderdag v.m. 6.38 uur; n.m. 19.01 uur. Strand berijdbaar van 11.3017.00 uur. 760 m.M. 759 m.M. 68 gr. F. 60 gr. F. 62 gr. F. Haarlem's Zanggenot. De heer L. C. Keereweer gehuldigd. Na het groote succes, dat de liedertafel Haarlem's Zanggenot op den internationalen zangwedstrijd te Beverwijk behaalde, waarbij zij niet alleen een eersten prijs en den direc- teursprijs, maar ook het grootste aantal pun ten verwierf van de 38 koren, die aan dit concours deelnamen, had Maandagavond in het gebouw St.-Bavo de huldiging van den directeur, den heer Keereweer plaats. De voorzitter begon met het voorlezen der verschillende proces-verbalen, die alle eens luidend waren in hun oordeel en gewaagden van den voor tref felij ken samenzang, de schit terende nuanceering en de zeer juiste opvat ting, zoowel van het verplichte nummer „De Bezem Uit" van Jan Nieland als van het vrije nummer „Morgenstemming" van Theo van der Bijl. Spr. zeide verder dat deze successen louter te danken waren aan de kunstenaarstalenten van den heer Keereweer, den dirigent, aan zijn muzikale gaven en zijn letterkundige ontwik keling, waardoor het hem gegeven was de in tenties van dichter en toonkunstenaar tot hun recht te doen komen. Namens het koor boden de voorzitter een enveloppe met inhoud en mevr. Van der Maat bloemen aan,terwijl de leden, de heeren Smit en Zaal, hadden gezorgd voor taarten. De dirigent dankte voor de gebrachte hulde en wekte op tot flinke opkomst bij de repe tities, wat er zeker toe zal bijdragen Haarlem's Zanggenot aan de spits van de Haarlemsche koren te plaatsen. PERSONALIA. Maandag slaagde voor het examen der Ned. Organisten Vereeniging de heer H. Lasschuit (organist der Bakenesserkerk, alhier), leerling van den heer Jacob Bijster. DS. J: YNTEMA. Over ds. J. Yntema, die het beroep naar de Vereen. Doopsgezinde Gemeente te Haarlem, zooals wij meldden, heeft aangenomen, gaven wij op 2 Juli j.l. reeds levensbijzonderheden. Ter aanvulling zij nog vermeld, dat ds. Yn tema zich in Friesland deed kennen als een stuwkracht voor jongerenwerk en jongeren beweging. Hij is adviseur, zoowel van de F. D. J. B. (Friesche Doopsgez. Jongeren Bond, op gericht 1924) als van den D. P. B. (Doopsgez. Jongeren Bond, opgericht 1928). ESPERANTO OP DE CENTRALE SCHOLEN? De drie te dezer stede gevestigde en samen werkende Esperanto-organisaties hebben den Raad verzocht, B. en W. uit te noodigen zich te willen wenden tot den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, met verzoek, verguning te willen verleenen tot in voering van Esperanto als leervak op de Cen trale Scholen f7e en 8e leerjaar). PERSONALIA. Geslaagd voor het practijk-diploma Boek houden van de Ver. van Leeraren in de Han delswetenschappen mej. L. Bakker, alhier. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. AUSTRALIë—DUITSCHLAND. Maandag werd te Wimbledon de interzone- finale van het Daviscuptournooi tusschen Australië en Duitschland voortgezet met het dubbelspel. De Australiërs Crawford en Mc. Grath slaan Henkei en Von Cramm met 6—4, 46, 6—4, 64 .waardoor Australië met 2—1 leidt. ROEIEN. Keuze-wedstrijden voor Gruenau in Sloten. En de loting voor de „Koninklijke". AMSTERDAM. Woensdag 22 Juli en Don derdag 23 Juli warden te Sloten de laatste keuzewedstrijden gehouden voor de Olympi sche roeiwedstrijden te Gruenau. Maandag vond de loting hiervoor plaats. Het loten voor de boeien zal geschieden vlak voor den wedstrijd op den dag zelf, om in ver band met de weersomstandigheden zoo zuiver mogelijke beoordeelingen te verkrijgen. Na ampele bespreking met den aanwezigen Njord-afgevaardigde besloot deze de Galge- wateracht combinatie van Njord en Maas te rug te trekken, waarna Nereus de ongestuur de vier terugtrok. De wedstrijden werden daarna aldus vast gesteld: Woensdag 22 Juli: 19 uur: oude twee, eerste heat Njord tegen Willem III. 19.30 uur: finale vier zonder stuurman „Galgewater" comb, tegen Laga-Maas comb. 20 uur: finale: oude acht Nereus tegen Amstel. Donderdag 23 Juli: 10 uur: twee zonder stuurman De Hoop (alleen). 10.30 uur: skiff Willem III tegen De Hunze (eindstrijd) 11 uur: Oude Twee eindstrijd winnaar le heat tegen Nereus. 11.30 uur: Vier met stuurman: „Galgewater" comb, tegen Nereus. HONKBAL CATCHERS I—R. C. H. I. R. C. H. is er in geslaagd den Catchers den eersten nederlaag in eigen home toe te bren gen en daarmee de eigen positie flink te ver stevigen. De werper der Catchers wierp niet onzui ver, maar werd geducht geslagen. Na afloop was er dan ook geen R.C.H.-speler of hij had één of meer honkslagen achter zijn naam. In totaal werd Hole wijn dertig maal geraakt en vooral in de zesde inning was het erg. In die beurt gaf Hoogendoorn een driehonkslag op het oogenblik dat alle honken bezet waren, zoodat hij drie spelers thuisbracht. Daar kwam nog.bij dat het veldwerk der Catchers ook niet best was, want er werden zelfs nog' vangkansen gemist. Van Thiel, die voor R. C. H. wierp, had meer succes. Al raakten de Catchers den bal wel eens. vaak sneuvelden zij toch nog op het eerste honk. En ook de spelers, die door vier wijd op het eerste kwamen, brachten het nog niet altijd tot een punt, daar achtervanger Kors eenige keeren succes had met een goe den aangooi naar het derde honk. De gebroe ders Holewijn brachten het er wel eens beter af en zorgden voor eenige punten. Toen de laatste slagbeurt der Catchers in ging was de stand 307 voor R.C.H. en ver slapte het spel wel eenigszins. Mede daardoor kwamen nog drie man over de thuisplaat. Nadat Van Thiel nog voor tweemaal drie slag had gezorgd, zorgde Hoogendoorn door een goeden vang voor de derde nul. Daarmee had R. C. H. met grooter verschil gewonnen dan wel gedacht was. De cijfers der innings zijn: Catchers I: 0, 0, 1, 1, 3, 2, 3 10. R. C. H. I: 4, 3, 2, 1, 5, 11. 4 30. Ter gelegenheid van het feit dat de Gro ninger Voetbalclub Velocitas bij R. C. H. op bezoek was, speelden R.C.H. en E.D.O. Zondag een demonstratiewedstrijd. Door den stroo menden regen is van propaganda niet veel sprake geweest. Na vijf innings won E.D.O. met 85. DE GENERAL MOTOR BASEBALL CLUB NAAR HAARLEM. Naar wij vernemen komt op 16 Augustus a.s. een negental van de General Motor Base ball Club uit Antwerpen een wedstrijd spelen tegen „Haarlem". Daar het seizoen al zoover gevorderd is, is besloten dat de returnwedstrijd in Antwerpen pas het volgende jaar zal plaats vinden. BLOEMEN DAAL RAAD S VERGADERING. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal ge houden op Donderdag 23 Juli a.s. des na middags twee uur in het Raadhuis te Over- veen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Salarisregelingen. 3. Vaststelling nieuwe regeling betreffende de werkloozenzorg. 4. Verhooging crediet bureau Publieke Werken. 5. Intrekking raadsbesluit grondaankoop voor verbreeding van den Oosterduinweg. 6. Voorloopige goedkeuring plan tot ont eigening grond voor verbreeding van den Oosterduinweg. 7. Verzoek van de vereeniging voor Kraam- verzorging te Bloemendaal c.a. om verhooging van subsidie. 8. Grondverkoop aan de Zomerzorgerlaan. 9. Aanvulling raadsbesluit verhuur van grond aan de Boschlaan. 10. Verleening ontslag aan Mej. P. L. F. J. de Roos als onderwijzeres in de gymnastiek aan de Hartenlustschool. 11. Aanvulling verordening regelende het heffen van vergunningsrecht. 12. Vaststelling kohier hondenbelasting. 13. Regeling met Velsen inzake weder- keerige hulpverleening bij de bestrijding van brand. 14. Verordening vijf jaarlijksche herziening strafverordeningen. 15. Goedkeuring suppletoire-begrooting (ge wone- en kapitaaldienst en rekening Water bedrijf 1935. 16. Goedkeuring suppletoire-begrooting ge wone- en kapitaaldienst) en hekening Water bedrijf 1935. 17. Opheffing van een servituut. 18. Verzoeken om ontheffing-bepalingen der Bebouwingsvoorschriften. EERVOL-ONTSLAG MEJ. P. L. F. J. DE ROOS B. en W. stellen den Raad voor, aan mej. P. L. F. J. de Roos overeenkomstig haar verzoek, met ingang van een door B. en W. te bepalen datum, eervol ontslag te ver leenen als onderwijzeres in de gymnastiek aan de Hartenlustschool te Bloemendaal. DIVANKLEEDEN, TAFELKLEEDEN LOOPERS alles handgeweven in pracht- kwaliteit tegen uiterst lage prijzen, bij „ANDRéA" GROOTE HOUTSTR. 1 3 (Adv. Ingez. Med.) VERKOOP VAN GROND. B. en W. stellen den Raad voor, aan Ir. F. J. L. Ghijsels te Overveen te verkoopen, tegen den prijs van tweehonderd vijftig gul den, 26 vierkante meters grond, deel uit makende van het terrein, groot 650 M2. ge legen aan de Zomerzorgerlaan te Bloemen daal, dat overigens ter oppervlakte van 624 M2. reeds aan Ir. Ghijsels is verkocht. SUBSIDIE VEREEN. VOOR KRAAM- VERZORGING. Ter toelichting aan het verzoek van de vereeniging voor Kr aamverzorging te Bloe mendaal c.a. om het haar toegekende subsidie van f 300 te verhoogen, diene, dat ten vorigen jare op een gelijkluidend verzoek de Raad in zijn vergadering van 21 Februari besloot dit van f 300 te brengen op f 500. Het is de bedoeling geweest dit" bedrag voor de vol gende jaren te handhaven, doch door een misverstand is de betreffende post dit jaar weer uitgetrokken op f 300. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor, het verzoek in te willigen en de subsidie vor de vereeni ging' voor kraam verzorging te Bloemendaal c.a. te brengen op f 500. OPHEFFING ERFDIENSTBAARHEID. Naar aanleiding van een adres van jhr. mr. W. A. Baud te Haarlem, handelende in zijn hoedanigheid van curator over Elizabeth van Vloten, stellen B. en W. den feaad voor, over te gaan tot opheffing der erfdienstbaarheid, ten behoeve van den bouw van 3 enkele villa's op het droehoekig terrein, gelegen te Aerden- hout, tusschen den Schulpweg, de Eikenlaan en den Aerdenhoutsduinweg, welke erfdienst baarheid inhoudt dat >op genoemd terrein, behalve een heerenhuis, koetshuis en stalling, geen gebouw of getimmerte mag worden opge trokken. WEDERKEERIGE HULP BIJ BRAND. B. en W. stellen den Raad voor, een ge meenschappelijke regeling aan te gaan met de gemeente Velsen. tot wederkeerige hulp verleening bij de bestrijding van brand in ge noemde gemeenten, wat de gemeente Velsen betreft voor het gedeelte ten zuiden van het Noordzeekanaal. GELDIGHEIDS VERKLARING STRAF VERORDENINGEN. In gevolge art. 208 der Gemeentewet moet de Raad tenminste eenmaal in de 5 jaar ver klaren, welke der verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, nog gelden. Ter voldoening aan dit voorschift, bieden B. en W. den Raad een betreffende verorde ning ter vaststelling aan. VERKOOP VAN STERKEN DRANK IN HET KLEIN. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten, na artikel 4 van de verordening rege lende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein in de gemeente Bloemendaal in te voegen een nieuw artikel 5, luidende: „Overeenkomstig het bepaalde in artikel 299 der Gemeentewet treedt ten opzichte van het gemeentelijk vergunningsrecht voor het in de artikelen 13 bis en 13ter der wet van 19 De cember 1914, bedoeld mondeling verhoor, in de plaats van den burgemeester op de ambte naar die belast is met de uitvoering der drankwet." (Zonder deze bepaling, welke deel uit moet maken van de belastingverordening zelve, is het niet toegestaan dat de raad, B en W. of de burgemeester bij zaken welke moeten worden behandeld voor den raad van beroep voor de directe belastingen, zich laten verte genwoordigen.) VERHUUR TERREIN AAN DEN CHRIST NAT. WERKMANSBOND. De Raad nam 28 Mei j.l. een besluit tot ver huur met recht van opstal aan de afdeeling Bloemendaal van den Christelijken Nationa- len Werkmanshond van een terrein van 1770 vierkante meter gelegen aan de Boschlaan, tegen een huurprijs van f 480 per jaar en voor den tijd van dertien jaren, ingaande 12 Juli 1936 en eindigende 12 Juli 1949. met recht van koop van het terrein door de huurster op of na 12 Juli 1949, voor de som van f12.000, teneinde op dien grond 12 arbeiderswoningen te bouwen en te exploiteeren. Ged. Staten hebben er nu op gewezen, dat het aanbeveling verdient in het raadsbesluit op te nemen, dat de huurster boven den huur prijs jaarlijks een bedrag gelijk aan de grond belasting voor de op het terrein te stichten ge bouwde eigendommen, aan de gemeente zal hebben te betalen en dat het zaak is te bepalen hoe lang na afloop van den huur tijd het recht van koop door de huurster zal kunnen worden uitgeoefend. Naar aanleding van deze opmerkingen stel len B. en W. thans den Raad voor, nader te bepalen, dat het recht van koop op 31 Decem ber 1949 vervalt, en onder voorwaarde, dat de huurster boven den huurprijs jaarlijks zal terugbetalen het bedrag, dat de gemeente aan grondbelasting voor de op het terrein te stich ten gebouwde eigendommen zal hebben te be talen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Gevonden en terug te ontvangen bij: H. Dernison, Noordertuindorplaan 9 b. Haarlem, een autoped; Andriessen. Zand- voorterpad 2 Overveen, een armband; Zui derduin, Zijlweg 14. Overveen, een doublé- dashouder; J. Langeveld, Tetterodeweg 14, Overveen. een verm. zilveren ringetje; van 't Lam, Julianalaan 265 Overveen, een vul penhouder^. Faure. Rollandslaan 27 Haar- lem.een poedelhond (kamersieraad); P. Kol, Brederodelaan 9 Bloemendaal. een padvin dersmes; Dijkman, Krullelaan 1 Bloemen daal, een damestaschje met inhoud; Linde man. Ramplaan 95 Haarlem, een bril in étui; Meeuwes, Rollandslaan 29 Overveen, een kindertaschje met inhoud; E. Haupt- man. Vondellaan 2 Aerdenhout, een koralen, kettinkje; Rijwielstalling einde Zeeweg, een heeren rijwiel: aan den politiepost te Aer denhout, een lidmaatschapkaart t.n. L, Gies- berts; een huissleutel; aan het bureau van politie Overveen, een ceintuur; een heeren pantalon; een kinderportemonnaie met in-, houid; een handschoen; een hondenzweepj een broodtasch.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2