Het int. tournooi te Zandvoort. Olympische Spelen. DINSDAG 21' JU EI Ï935 B A A R L' E M'S D 'A' G B C A 8 SCHAKEN. De derde ronde. Euwe remise met Becker. Fine neemt de leiding. Maandag werd in het Grand Hotel te Zand voort de derde ronde van het Internationaal Schaaktournooi gespeeld. Deze ronde eindig de met vier remise partijen. Fine won van Tar- takower en Van Doesburgh won van Prins. Fine leidt thans met 2V2 punt. De partij FineTartakower was een zeer mooie partij, die door Fine sterk gespeeld werd. Hij nam al gauw een pion. Geruimen tijd bleef de spanning zeer groot tob Tartako wer achter elkaar zijn beide loopers moest offeren, waarna hij opgaf. 1. d2-d4 Pg8-f6 15. Lg5-f4 Lb4-e7 2. c2v4 e7-e6 16. Tcl-c7 Ie7-d8 3. Pbl-c3 d7-d5 17. Tc7-c5 da5-b6 4. Icl-g5 Pb8-d7 18. Db3-c2 Lc8-d6 5. e2-e3 c7-c6 19. Tfl-cl h7-h6 6. Pgl-f3 Dd8-a5 20. a2-a4 Ld8-e7 7. c4xd5 Pf6-d5 21. Lf4-c7 Db6-a6 8. Ddl-b3 Lf8-b4 22. Tc5-a5 Da6-c6 9. Tal-cl e6-e5 23. Dc2xc6 b7xc6 10. Lfl-c4 e5xd4 24. Ta5-a6 Ld7-c8 11. e3xd4 Pd7-b6 25. Ta6xc6 Lc8-d7 12. Ic4xd5 Pb6xd5 26. Tc6-a6 Ld7-c8 13. 0-0 0-0 27. Ta6-c6 Lc8-d7 14. Pc3xd5 c6xd5 28. remise. De partij PrinsVan Doesburgh, een dame- gambiet, dat ingewikkeld spel te zien gaf. Prins gaf een paardoffer, dat door Van Does burgh niet geaccepteerd werd. Hierna offer de hij een pion, waardoor er een eindspel ont stond van ieder een Toren, Dame, Paard, ter wijl Prins 5 en Van Doesburg 6 pionnen over hield. Prins raakte zoo als gewoonlijk weer in grooten tijdnood. Toch gelukte het hem, op het nippertje zijn zetten te doen. Te 8 uur werd de partij voortgezet. Hoewel ten slotte voor Prins nog een zeer mooie kans op remise bestond, ontging hem deze kans door zeer zwak eindspel. Hier volgt deze partij: PrinsVan Doesburgh 1. d4 d5 27. Pc3 Td4 2. c4 e6 28. Pf5 Ld3ï 3. Pc3 Pf6 29. Kal Lf5x 4. Lg5 Pbd7 30. f5x Tdlxt 5. Dc2 Le7 31. Tdlx c4 6. ed5x ed5x 32. De4 Ta7 7. e3 c6 33. f6 Df6x 8. Ld3 0—0 34. Dh7x Dh6 9. Pe2 Te8 35. De4 Te7 10. Pg3 Pf8 36. Dg4 Dg6 11. 0-0-0 b5 37. Dh5 f5 12. Kbl Ld7 38. Dh8 Kf7 13. f3 a5 39. Da8 Td7 14. e4 de4x 40. h5 b4 15. Pc-e4x Pd5 41. Da4x bc3x 16. h4 Pb4 42. bc3x Pc6 17. Dd2 Le6 43. Td7x Dd7x 18. Pc3 Pd3x 44. Dc4t De6 19. Le7x Te7x 45. Dc5x Delf 20. Dd3x a4 46. Kb 2 De2 21. Pf5 Td7 47. Kb3 Df3 22. g4 Lc4 48. Dd6 De4 23. De3 Pe6 49. Dg'6t Kg8 24. Pe4 c5 50. li 6 Dblt 25. Ph6T Kf8 51. Ka4? Da2xt 26. d5 Td5x 52. Kb5 opgegeven. Bogoljubow-Maroczy. Dit werd een orthodox damegambiet, waar bij Boguljubow wel beter kwam te staan; maar ten slotte moest hij met remise genoegen nemen. De partij Euwe-Becker werd een ortho doxe damegambiet. Euwe stelde zijn stukken goed op, maar kon geen beslissend voordeel behalen. Ten slotte ontstond een eindspel met ieder 2 Torens en 6 pionnen, waarbij Euwe iets beter stond. Hij moest evenwel met remise genoegen nemen. EuweBecker. Laundau-Spielmann werd een damegambiet waarbij Landau zeer scherp speelde. Toch wist hij geen winst te behalen; de partij eindigde remise. GrünfeldKeres speelden een West-Indi sche partij, die in remise eindigde. Spiehnann. S. Landau (wit)R. Spiehnann (zwart) Cambridge-springs. Fine heeft thans de leiding met 2y2 punt, gevolgd door Euwe en Bogoljubow, ieder met 2 punten. Verder hebben Keres, Gruenfeld, Landau, Van Doesburgh. Maroczy en Spiel- mann ieder 1 Vz punt. Becker en dr. Tarta kower ieder 1 punt, Prins Vz punt. Het programma voor Woensdag. Heden werd er niet gespeeld. Het program ma voor Woensdag luidt als volgt: 1. BeckerVan Doesburgh 2. MaroczyPrins 3. SpielmannBogoljubow 4. TartakowerLandau 5. KeresFine 6. EuweGrünfeld. WANDELSPORT. De Int. Vierdaagsche afstands- marschen. De aankomst van de deelnemers. Uit Nijmegen: Voor Nijmegen is het sinds de opening van de Waalbrug een opeenvolging van feestelijkheden geweest. Deze week weel de wandelsport. Voor de 26e maal organiseert de Nederlandsche Bond voor Lichamelijke Op voeding de internationale vierdaagsche af- standsmarschen. De belangstelling hiervoor is nog' steeds 'roeiende; dit jaar zijn er weer ruim 600 deel nemers meer dan het vorig jaar. Het aantal bedraagt ruim 3800, waarvan meer dan 2300 burgers. Van Maandag 10 uur af begon de groote in tocht van de uit alle deelen van het land ko mende deelnemers. Aan het Station heerschte een gezellige drukte. Bij den uitgang was een fraaie eere- boog opgericht. Vrachtauto's voor de bagage, autobussen en taxi's stonden er in grooten getale gereed en dat hiervan een druk gebruik gemaakt werd, behoeft geen betoog. De belangstelling van de inwoners van Nij megen was zooals altijd weer zeer groot. De stad bood overal door de vele versieringen, die in verband met de Waalbrugfeesten waren aangebracht en die thans nog bestonden, een fleurigen aanblik. Behalve per treiJ* kwamen ook vele deelnemers per auto, mot*, fiets of autobus, terwijl er ook nog waren, die naar Nijmegen kwamen loopen. Thans kon men zien, welk een verbetering- de nieuwe brug voor de stad beteekende. In de kazerne van de koloniale reserve begaf men zich naar een der bureaux om zich aan te melden om na zijn armband met nummer in ontvangst genomen te hebben, zich naar een zaal, zolder of tent te begeven, de plaats waar men gedurende de vierdaagsche gele gerd is. Het tentenkamp, dat op het zgn. Molen- veld gelegen is, bestrijkt ditmaal in verband met het groote aantal deelnemers een zeer groote oppervlakte. Bij het begin van iedere rij tenten is een bord geplaatst waarop een straatnaam vermeld is. Het aanmelden van de deelnemers vorder de, hoewel alles een vrij vlot beloop had, langen tijd. Eerst tegen zeven uur des avonds kon ge zegd worden, dat de drukte voorbij was. De vlaggenparade. Te half vijf des middags had op het Mo- Ienveld de gebruikelijke vlaggen-parade plaats. Onder het spelen van de volksliederen werden daar eerst de vlaggen geheschen van de landen der deelnemende buitenlanders, n.l. van België, Duitschland, Engeland, Frankrijk en Zwitserland, waarna onder het spelen van het Wilhelmus de Hollandsche driekleur en de oranjevlag geheschen werden. Tot slot ging onder het spelen van het Vier- daagsche-lied de bondsvlag in top. Met muziek van de Koninklijke Marine voor op werd door de afgevaardigden van de ver schillende detachementen en groepen langs den algemeenen leider, kapitein adj. J. N. Breunesse, gedefileerd. Des avonds had in den tuin van de Sociëteit „de Vereeniging" een concert plaats door dë kapel van de Konink lijke marine, waarna allen omstreeks tien uur hun legerstede gingen opzoeken. Vandaag zijn de marschen begonnen. CRICKET IN ENGELAND. In een wedstrijd met lage totalen won Hampshire 165 (Hazell 533) en 260 te Southampton Maandag reeds met 10 wickets van Somerset 39 en 140 (Creese 439)Notts werd op eigen grond door Bowes (437), Verity en Smailes voor 149 aan den kant gezet. Yorkshire verkreeg daardoor in de 1ste innings de leiding met 75 runs en verloor in de 2e innings 2 wickets voor 33. In den 2en grooten strijd te Maidstone staat Middlesex 313 en 2063 er goed voor tegen Kent 201. Op den Oval scoorde Tishlóck (120) wederom een century en Surrey 269 kreeg daardoor de leiding tegen Lancs 227 en 190. Derby 160 tegen de Britsch-Indiërs 228 (Copson 544) en 37—0 Worcester 33—3 tegen Leicester 234 (Jackson 769). Essex 231 (O'Connor 118). E. Davies 662 tegen Glamorgan 1166. Te Birmingham scoorde Sussex tusschen de rezenbuien door 168—0 tegen Warwick. Op Lord's Royal Navy 213 tegen Army 44^-4 (regen) ZEILEN. De Kaagweek. Vierde dag. Uit Warmond: Ideaal zeilweer begunstigde den vierden dag der Kaagweek. De regenboogwedstrijd HollandFriesland belooft een mooie zege voor de Friezen op te leveren. Reeds hebben de noordelijke sport- broeders een 60—44-voorsprong behaald. In den teamwedstrijd der Olympische klasse won Borgerhoff Mulder, evenals in de per soonlijke race. De Kaag leidt in het algemeen klassement met 15,2 pnt. tegen Loosdrecht 14 en de Zaan- landsche Zeüvereeniging 10 pnt. Ook in den teamwedstrijd der 12-voetsjol- lenklasse gaat de Kaag aan den kop met 25,1 pnt.; 2. de Zaanlandsche Zeilvereeniging 23.1 pnt. 3. de Rotterdamsche Zeil vereen. 17 pnt.. De Haarlemsche Jachtclub 9 pnt. en Loos dracht 5 pnt. In de Pampusklass a is de strijd tusschen Van der Steur, Monde en Huisken nog volko men open. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Regenboogwedstrijd HollandFriesland: 1. Swan, st. H. Zuiderbaan (Holland)2. Wa terrot. st. S. Kuipers (Friesland) 3. Dolfijn, st. K. Vrolijk (F). Groepswedstrijd in de Olympiajollenklassse: 1. Loosdrecht 9 p.; 2. Den Haag 6,1 p. Groepswedstrijd inde 12 m. 2-sharpieklasse: 1. Loosdrecht 27.1 p.,; 2. De Kaag 23 p. Groepswedstrijd in de twaalfvoetsjollen- klasse: 1. De Kaag 15 p.; 2. Zaanlandsche Zeilvereeniging 14-1 p..; 3. en 4. Rotterdam sche Zeilvereeniging en Haarlemsche Jacht club 9 p. 45 M. 2-kruiserklasse: 1. Walta, st. C. A. Ver- maat; 2. Föhn, st. P. Molenaar. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, st. J. Dors man; 2. Thedo, st. J. R. van den Berg. Hadicapklasse D: 1. Narmanda, st. H. H. Tieleman. Drakenklasse: 1. Cavalier( st. jhr. mr. E. G. van Benthem van den Bergh; 2. JanmaaT, st. J. Heinen. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr.. 2. Witte Raaf st. W. H. War ring; 3. 't Spaarne, st. H. Schmitz. Noord-Nederlandsche 16 M. 2-klasse: 1. Mi- cafo, st. F. de Jong; 2. Wettemocht, st. T. de Jong. Pampusklasse A: 1. De Steur, st. L. van der Steur; 2. Wind en Water, st. mej. W. H. van Hoolwerff Pampusklasse B: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama; 2. Delta st. C. Kunst. Twaalfvoetsjollenklasse dames A: 1. Weetie- kep. st. mej. Q. van Dijk; 2. Zomerweelde, st. mej. E. Karreman. Twaalfvoetjollenklasse dames B: I. Jolly Joker, st. mej. T. van Meeteren; 2. Kwikdrup pel, st. mej. J. de Vries. Starklasse: 1. Goetzee. st. L. V. Arnold; 2. Deneb, st. G. S. van Dijk. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2. Gipsy, st. J. H. H. J. de 12° M. 2-sharpieklasse A: 1. Wilgenhoek st. J. H. Louwerse; 2. Sperwer, st. G. A. S. Jonge- 12 M. 2-sharpieklasse B.: 1. Zuid West, st. W. E. Boom. 2, Pamir( st. A. Schepers. B. M.-klasse: 1. Mop. st. H. Bollemeijer; 2. Cily, st. H. Recourt; Regenboogklasse A: 7. Waterrot, st. S. Kui pers; 2. Dolfijn, st. K. Vrolijk. Twaalfvoetjollenklasse A; 1. Ans, st. G. Landsman; 2. Snowball, st. D. J. van Brum- H^Twaalfvoetsjollenklasse B.: 1. Doordrijver, st. S. H. v. Hulst; 2. Dr. Knok, st. R. Kagchel- ^waalf voetsjollenklasse B: 1. De Clipper, st. J. C. Tims; 2. Waterbaby, st. G. Key. HENGELEN BOND VAN HENGELSFORTLIEFHEBBERS. Zondag hield de Bond van Hengelsport liefhebbers van Haarlem en Omstreken een bekerwedstrijd om den Moseman-beker (wis selbeker) Het vischcollege „de Grundel" heeft den beker verleden jaar al vier keer gewon nen en het vischcollege „de Ruisvoorn' ook al 4 maal. De strijd ging tusschen bovenge noemde colleges. De Grundel" wist na een strijd van 2 maal IV, uur beslag te leggene op den beker die reeds in hun bezit was en nu eigendom is en wel met een vangst van 103 stuks D.V.V. met 73 stuks en de Ruisvoorn met 22 stuks. De °evangen visch is weer vrijgelaten. Ook= D.V.V. heeft den beker al twee maal gewonnen. WIELRIJDEN. „ACHILLES". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wegwedstrijd. De A- en B-klassers reden 50 K M., de C-klassers en juniores 40 K.M. Ondanks het slechte weer was er een groote *Xn de eerste ronde reeds trokken Rusman en Klinkenberg er tusschen uit en wisten dezen voorsprong te vergrooten tot 4 1/2 K.M. op het peloton. In den feilen eindspurt wist Rusman Klinkenberg met een fietslengte te ^D.^Groenendijk heeft geheel alleen 40 K.M. lano- i K.M. achter dë uitloopers gereden, zonder dat deze afstand grooter werd, on danks den storm. De uitslag is als volgt: 4- en B-klasse1. Rusman, 2. Klinkenberg een fietslengte, 3. Groenendijk op 1 K.M., 4. Ocsterbaan, 5. Vergers, 6. Schrama. C-klasse en Juniores: 1. Koelemij, 2. van Sprundel op 2 Meter, 3. Schoorl, 4. Spierings. De rest moest opgeven wegens vallen en pech. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorde. Afstand 162 K.M. Duiven los 8.30 uur. De prijzen werden be haald als volgt: G. Dolle 1, H. Venbriek 2, 15, R. Brakel 3. 11, 12 20. 23. G. Zaagsma 4. 5. 6, 9, 16. 18. P. Mar tens 7, 13. 19. 24. 27, 28. J. Hommes 8. T. Luikel 10 C. v. Roode 14 25. P. J. R. Vergers 17,26. J. J van der Linden 21, 22. Eerstgetoonde duif 10 u. 11 miné 33 sec., Laastgetoonde duif 10 uur 27 min. 42 sec. Uitslag der wedvlucht van Bordeaux 932 K.M. J. J. v. d. Linden 1, P. Martens 2. 5, G. Dollé 3, D. Schuurman 4. Eerstgetoonde duif Zondag 19 Juli 7 uur 37 min. 54 sec. SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Vilvoorden: J. Staphorst 1, 3. 10. 18. 21, 23; J. Keijsper en Co. 2. 30: D. v. Wel 4, 15, 20; J. H. Somers 5, 6. 8. 9, 12, 13, 16.1 17, 24, 28; P. He ij mei 7, 22, 29, 31: A. Visser 11, 14, 19; W. Bakker 25, 27; N. L. Somers 26.1 De fakkel ontstoken Boodschap van Baron De Coubertin. BARON DE COUBERTIN. Uit Olympia: Het Olympisch vuur brandt! De eerste fakkel is ontstoken en langs een keten van meer dan 3000 estafetteloopers zal het vuur van het Grieksche Olympia naar Berlijn worden .georacht. De laatste estafettelooper zal op den ope ningsdag te 4 uur precies het stadion te Ber lijn, den brandenden fakkel in de hand, bin nenkomen. Behalve het vuur dragen de loo pers ook een olijftak in een koker. Een boodschap van den stichter der moderne Olympische Spelen, Baron Pierre de Couber tin, Maandagmorgen te Olympia voorgele zen. zal eveneens naar Berlijn worden mee gegeven. Maandagmorgen straalde de zon, die dit maal een bijzondere taak had; zij zou den eersten fakkel doen ontgloeien. Reeds zeer vroeg ontwaakte het anders zoo rustige dorp. De hoofdstraat was vol mensehen. De span ning onder de duizenden steeg met het uur. Door de stad trok de jeugd, muziek voorop. Het ging naar Altis, de historische stad, waar te 10 uur de plechtigheid zou plaats hebben. Het borstbeeld van Baron De Cou bertin, dat in 1934 tijdens de 40e zitting van het internationaal Olympisch Comité daar onthuld werd, was voor deze gelegenheid naar Altis gebracht. Tegen 10 uur klonk bazuingeschal. Dit was het teeken, dat de plechtigheid zou beginnen. Deze had plaats voor de oude ruïnes, waar ook de Zeus- tempel staat. Na het bazuingeschal begaven 15 jonge Grieksche meisjes zich door de Krypta, den naar het oude stadion voerenden tunnel, naar de plaats, waar een spiegel is neerge zet. Enkele meisjes hielden een soort staf vast, waaraan licht ontbrandbare stoffen waren verbonden. Aller oogen waren op het glas gericht. Eerst kwam er wat rook en toenbrandde het Olympisch vuur. De meis jes brachten het vuur nu weer door de Krypta naar Altis, waar een altaar was op gericht en waar de eerste fakkeldrager zijn vuur zou ontvangen. Zestig jeugdige fakkeldragers hadden naast het altaar hun plaats gevonden. Pries ters van de Grieksche Katholieke kerk ga ven hun zegen aan de estafette. Toen trad de burgemeester van Pyrgos, de hoofdstad van Elis, naar voren. Bij de buste van De Coubertin sprak hij een rede uit, waarin hij van de beteekenis der Olympische Spelen gewaagde. Na hem hield de onderstaatssecretaris van het politieke bureau van den Griekschen mi nister-president een rede. Tenslotte heeft de Duitsche gezant te Athene, dr. Pistor, een korte toespraak ge houden, waarna 60 jongelingen in spreek koor de beide eerste verzen der achtste Olympische ode van Pindar in oud-Griek- sche taal voordroegen. Vervolgens traden de jonge meisjes naar voren. Zij ontstaken op het altaar het vuur en toen kwam het eigenlijke hoogtepunt van de plechtigheid. De 60 jeugdige Grieksche athleten kwamen naar voren, zij legden in de moderne Griek sche taal den Olympischen eed af. Plechtig klonken de woorden door de ruimte. Na dit moment werd de boodschap van Baron Pierre de Coubertin voorgelezen. „Athleten', zoo heet het in het document, dat de fakkeldragers naar Berlijn zullen bren gen, „gij, die met ijverige handen van Olympia naar Berlijn het symbolische vuur zult brengen, ik wil u zeggen, op welke wijze mijn gedachten u zullen begeleiden en wélke beteekenis ik hecht aan uw prestatie. Wij beleven plechtige uren, want overal om ons heen schijnt de menschheid eindelijk tot het inzicht te komen, dat de crisis, waarin zij gevangen is, in de allereerste plaats een crisis der opvoeding is. Vijftig jaren zijn voorbijgegaan sedert den dag, dat ik, met uitschakeling van alle persoonlijke ambities, begon een hervorming der opvoeding voor te bereiden in de overtuiging, dat noch een politieke, noch een sociale stabiliteit bereikt kan worden zonder er aan voorafgaande paedagogische hervorming. Ik geloof, dat ik mijn taak vervuld heb, zij het niet volledig. Overal in de wereld heeft de lichamelijke opvoeding haar plaats. De opbloei der li chaamscultuur heeft niet alleen voor de volksgezondheid haar waarde, doch helpt den enkeling heen over de dagelijksche zor gen des levens. Wij mogen ons met dit resultaat geluk- wenschen. maar daarmede is nog niet alles gedaan. De geest moet los gemaakt worden van banden, welke hem door op de spits gedreven eenzijdigheid knellen, vooral daar, waar de arbeid gespecialiseerd is. De toe komst behoort aan de volken, die het het eerst wagen de opvoeding van den opgroeien- den jongen man te heroveren Want hij is het en niet het kind, die het lot grijpt en het gestalte* geeft. Op deze wijze wordt een krachtige door den geest doortrokken vrede geschapen, die weer gezonde eerzucht en sterke wilskracht tot resultaat heeft. Athleten, ik vertrouw u mijn boodschap toe. die wel de laatste is, die ik geven kan. Het Duitsche comité heeft in samenwerking met alle landen de organisatie van de esta fette op zich genomen. Vraagt aan de te Berlijn verzamelde athle ten, mijn arbeid voort te zetten en te vol brengen, opdat de band tusschen lichame lijke en geestelijke kracht voor den vooruit gang en de eer der menschheid voor eeuwig bezegeld wordt". De 01=unpische vlam brandt. Dadelijk na het voorlezen van dit histo rische document zetten jongens en meisjes het Grieksche volkslied in. Wederom weer klonk van den kronos bazuin- en fanfare- geschal. Het was precies 11 uur (M.E.T.) Een kanonschot dreunde over de velden. De eer- De resultaten van het Schaak tournooi te Zandvoort. Eerste ronde: Euwe remise met Tartakower. Bogoljubow wint van Prins. Landau wint van Van Doesburgh. Fine wint van Maroczy. Gruenfeld remise met Spielmann. Keres wint van Becker. Tweede ronde: Becker remise met Prins. Van Doesburgh remise met Bogoljubow. Maroczy wint van Landau. Spielmann remise met Fine. Tartakower remise met Gruenfeld. Keres verliest van Euwe. Derde ronde: Euwe remise met Becker. Landau remise met Spielmann Bogoljubow remise met Maroczy. Fine wint van Tartakower. Gruenfeld remise met Keres. Prins verliest van Van Doesburgh. ste fakkellooper, Constantijn Condylis. trad bewogen naar voren. Hij stak den fakkel aan. nam het document van Baron De Cou bertin en den olijftak van de Altis. Toen. startte hij. i De fakkelestafette was begonnen. Het heilige Olympische vuur wordt door de jeugd van vele landen over bergen en dalen door steden en door de eenzaamheid naar Berlijn gedragen. Condylis verdween, nagestaard door dui zenden en duizenden, op weg naar Tripolis..., En terwijl na het vertrek van den eersten looper de eigenlijke feesten begonnen, heeft Condylis reeds na één kilometer zijn vuur overgedragen aan den tweeden athleet. SCUCU»/ fT'JIINCRIl HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 18 Juli van Kurrachee. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, New-Orleans naar Rotterdam, 19 Juli te Londen. Veendam, N.York n. Rott., 19 Juli (n.m.) van Plymouth, 21 Juli (1 v.m.) verw. Edam 19 Juli van Rott. en N.-York te Boston. Statendam 18 Juli van Rott. te New-York. Delftdijk, Vancouver n. Rott. p. 19 Lizard. Drechtdijk, Rott. n. Vancr. 17 te Los Angeles. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 16 van N.-Westminster. Binnendijk, Rotterdam naar New-Orleans 18 Juli te Tampico. Nictheroy Rott. n. Vanc. 17 v. Kingston (J.> HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Almkerk (thuisreis) 20 te Suez. Grootekerk (uitreis) 18 Juli van Suez. Meerkerk (thuisreis) 18 Juli te Marseille. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitreis) 19 Juli van Dover. Bloemfontein 19 van Amsterdam te Beira. Springfontein (uitreis) 19 Juli te Antwerpen. Jagersfontein (thuisreis) 19 van Marseille. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 20 Juli te Rotterdam. Reggestroom (thuisreis) 19 van Cape Coast. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 18 (1.10 n.m.) 25 mijl. Z.Z.O. van Niton. HALCYCON LIJN. Stad Vlaardingen Narvik n. Vlaardingen 20 (n.m.) voorgaats N. Waterweg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisreis) 19 Juli van Teneriffe. Montferland (thuisreis) 19 van Rio Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ajax, Se tubal naar Melilla pass. 18 Gibraltar. Ariadne 20 van Kopenhagen te Amsterdam. Calypso 18 Juli van Malta naar Jaffa. Costa Rica 20 Juli van Riga te Hamburg. Hercules, Bourgas n. Antw. p. 18 Gibraltar. Hermes 19 Juli van Amsterdam te Hamburg. Merope 20 Juli van Barcelona te Rotterdam. Nereus, Amsterdam n. Odense p. 19 Holtenau. Odysseus, Stettin n. Amst. p. 19 Brunsbuttel. Orion 18 Juli van Napels naar Livorno. Rhea 19 Juli van Triëst naar Susak. Simon Bolivar 20 v. Barbados te Amsterdam. Stella 20 Juli van Hamburg te Amsterdam. Trajanus 17 Juli van Barcelona te Alexandrië. Ulysses 19 Juli van Piraeus te Volo. Van Rensselaer 18 v. Amst. te Paramaribo. Vulcanus 18 Juli van Izmir n. Amsterdam. Boskoop, Amsterdam n. Chili p. 19 Dungeness. Perseus, Rott. n. Pasajes p. 19 Dungeness. Agamemnon, Rotterdam n. Barcelona 19 Juli (12.28 n.m.) 45 mijl Oost van Niton. Bennekom, Chili n. Amsterdam 18 te Tocopilla Hebe, Malaga naar Cadix pass. 18 Gibraltar. Crijnssen vertr. 21 v. Barbados n. Amst. Orion 20 v. Livorno n. Genua. Rhea 20 v. Triëst te Susak. Ulysses 20 v. Volo n. Salonika. Costa Rica 20 (n.m.) v. Hamburg n. Amst. 21 (6 n.m.) verwacht. Titus 20 v. Amst. n. Rott. Medea 20 v. Amst. n. Rott. Baarn 20 v. Amst. n. Hamburg. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Polyphemus, Amsterdam n. Java p. 18 Perim. Deucalion, Japan n. Rott. p. 19 Gibraltar. City of Mobile, Japan n. Rotterdam pass. 13 Gibraltar, 22 Juli te Havre verwacht. City of Brisbane, Saigon n. Rotterdam pass. 19 Juli Perim. Dolius, Rotterdam n. Japan 19 v. Singapore. Calchas, Japan n. Rotterdam 19 v. Shanghai. Bengloe, Otaru n. Rotterdam 18 te Londen. Glenbeg, Dairen n. Rotterdam 18 te Penang. Radnorshire, Dairen n. Rott. p. 19 Perim. City of Cardiff Rott. n. Japan 19 te Port Said. Meiampus Batavia n. Amst. 19 te Suez. City of Eastmourne Japan n. Rott. 18 te Penang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) p. 18 La Plata (L. Palmas), Alphacca (thuisreis) 18 Juli van Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (thuisreis) 20 v. Batavia. Kota Nopan (thuisreis) p. 20 Finisterre. Baloeran (uitreis) 20 v. Lissabon. Dempo (thuisreis) 19 Juli van Sabang. Indrapoera (uitreis) 20 Juli tc Belawan. Kota Baroe (thuisreis) p. 20 Juli Ouessant. Modjokerto 19 van Bremen te Rotterdam. Palembang (uitreis) p. 19 Juli Pt. de Galle. Sibajak (thuisreis) p. 20 Ouessant, 21 (11 v.m.)' te Rotterdam verwacht. Slamat (thuisreis) 18 v. Port Said, 22 (12 midd.) te Marseille verwacht. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tarakan 20 v. Amsterdam te Norheimsund. Poelau Bras 20 te Amsterdam teruggekeerd met machineschade. Saleier 19 van Amsterdam te Hamburg. Poela Laut (uitreis) pass. 19 Juli Perim,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8