AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJ D A G 24 JULI 1936 R A A E t E M'S D A G B L A 15 7 LUf/Mj|MCI-3TEN De Olympische Zwem wedstrijden. Eleanor HolmJarrett uitgesloten. Wegens het niet opvolgen van de trainingsvoorschriften zal zij met de „Bremen" onmiddellijk naar Amerika terugkeeren. Uit Hamburg (A.N.P.) Kort voor de aankomst van de „Manhattan", aan boord waarvan zich de Amerikaansche Olympische ploeg bevint, kwam het Amerikaansche Olym pisch comité voor een slotzitting bijeen. Hier werd besloten de vermaarde Amerikaansche zwemster mevr. Eleanor Holm-Jarfett wegens het herhaalde malen negeeren van de trainingsvoorschriften als lid van de Olym pische ploeg te schrappen en uit te sluiten van deelneming aan de Olympische zwem wedstrijden. Deze zware straf, die Amerika waarschijn lijk een Olympische zege zal kosten, is niet op lichtvaardige gronden uitgesproken.^ om dat har gedrag ana boord van de „Man hattan" daartoe aanleiding gaf. De voorzitter van het" Amerikaansche Olympisch comité Avery Brundage. had haar een ernstige berisping toegediend. De zwem ster had geantwoord, dat men het wel niet zou wagen haar te straffen, daar zij onge twijfeld een gouden medaille voor Amerika zou veroveren. Toen haar gedrag niet ver beterde, besloot het Olympisch comité, hoe noode dan ook, tot drastische maatregelen over te gaan. De zwemster moest dadelijk haar Olympisch uniform terug 'geven; daarna werd haar medegedeeld, Öat zij na aankomst te Ham burg onmiddellijk met de „Bremen" naar Amerika moet terugkeeren. DE CHINEESCHE RICKSHAWS GEDOEMD TE VERDWIJNEN? Volgens het A.N.P. rijden op het ooggen- blik nog slechts 6000. dickshaws op de wegen van Kanton, waar vroeger 20.000 van deze „één manskracht"-voertuigen rondreden. De reden hiervan is het steeds toenemend aan tal autobussen en taxi's, hetgeen mogelijk is door het aanleggen van nieuwe wegen en straten. GEEN VERANDERING VAN RICHTING AANGEGEVEN. En door een auto gegrepen. Op den Rijksstraatweg AmersfoortNijkerk heeft gistermiddag een zeer ernstig verkeers ongeluk plaats gehad. Nabij de exportslagerij te Slichtenhorst fietste de vrouw van den landbouwer Van S., wonende te Nijkerker veen. Zij wilde een links van haar gelegen zijweg inslaan, doch liet na, het vereischte teeken te geven. Het gevolg was, dat zij door een auto, waarvan de bestuurder haar juist wilde vorobijrijden, werd gegrepen en tegen den grond geworpen. Dr. B. uit Nijkerk con stateerde, dat de vrouw ernstig letsel aan hoofd, armen en beenen, benevens een her senschudding had opgeloopen. Haar toestand was van dien aard. dat zij niet naar een ziekenhuis kon worden vervoerd, als gevolg waarvan zij ter verpleging in een nabij ge legen woning werd opgenomen BOTSING TUSSCHEN AUTO'S. Donderdagnamiddag vijf uur heeft op den hoek van de Dr. Leydsstraat en de Kritzin- gerstraat een bot-sing plaats gehad tusschen een autobus en een personenauto, doordat de bestuurder van eerstgenoemden wagen geen voorrang verleende. Beide wagens wer den beschadigd. Een 48-jarige dame. die in de autobus zat, kreeg een niet ernstige hoofd wond Zij werd door leden van den Onge- vallendienst in den politiepost aan den Rijksstraatweg verbonden, waarna zij per taxi naar haar woning vervoerd werd. Door dat de bestuurder van de personenauto na de botsing zijn wagen niet dadelijk tot stil stand bracht, reed hij het trottoir oo en ver nielde een fiets, die daar stond. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. CHR. GEREF. GEM. VAN HAARLEM-NOORD Wegens vertrek naar Haarlem-Noord nam Ds. D. Henstra na een verblijf van bijkans 5 jaar onder zeer groote belangstelling af scheid van de Chr. Ger. Gem. van Dokkum. De scheidende predikant hield een predicatie naar aanleiding van Hebr. 13 8. Woorden van afscheid werden tot hem gericht door Ds. P Dijkstra van Broek onder Akkerwoude, namens de classis Leeuwarden; Ds. K. Bokhorst van Murmerwoude, als consulent, ouderling Reits- ma van Zwaagwesteinde, namens de gemeen te aldaar en ouderling Haquebord namens de gemeente van Dokkum. De gemeente zong haar afscheidnemenden leeraar staande toe de zegenbede uit Ps. 121. Mede aanwezig wa ren Ds. W. Kremer van Leeuwarden en Ds. D. Biezema van Drogeham. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed: het herstellen van een gedeelte kademuur ln de haven en het vernieuwen van een gedeelte beschoeiing met plankier in den haveningang te Vlieland. Het laagst werd ingeschreven door I. C. Kooi man te Harlingen voor 11.100. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAEL. GEMEENTE. Sabbath Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sab bath te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Mlddagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 9.56 uur. Werkdagen Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7 30 u. Middag- en avonddienst te 8 uur. Maandag: Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 9.53 uur. 9 AB: Dinsdag: Ochtenddienst te 7.30 uur. Middag- en avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Zondag te 7.15 uur. Woensdag en Donderdag te 7.30 uur. De middag- en avonddienst op Zondag. Woensdag en Donderdag, alsmede Talmoed Torah. worden verricht in het Gemeentege bouw. Alle overige diensten vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. BALLETAVOND TILLY SYLON" TE VELSEREND. Bij dezen wordt aan de belanghebbenden bekend gemaakt, dat bij ongunstig weer, he denavond te 6.30 uur zal worden beslist of de uitvoering zal worden uitgesteld. Men infor- meere dan aan de volgende adressen, waar dit bekend zal worden gemaakt. Te Haarlem bij de N.V. Hees Co., Muziek- instrumentenhandel, Kruisstraat 33 en aan de wachtkamer van de autobusdiensten aan het Kennemerplein. Te Santpoort aan het Natuurbad Velserend en bij de drukkerij Cornegge, Terrasweg. Te vens kan men ook telefonisch informeeren bij de volgende nummers, 11277, 22282, 22951, 26859, 22106 en 10977. De „Tarakan" heeft vertraging De „Tarakan", die op de terugreis is van Noorwegen, ondervindt door den hevigen tegenwind ernstige vertraging Het schip zal niet vóór Zaterdagmiddag 12 uur in Holland arrivéeren. Aan boord is echter alles wel. VERKEERSZUIL AANGEREDEN. In den afgeloopen nacht te 12.40 uur werd op den Schoterweg bij den vluchtheuvel aan de Kleverlaan een verkeerszuil aangereden door een auto die bestuurd werd door iemand, die zóó onder den invloed van sterken drank verkeerde, dat hij daartoe niet meer in staat geacht werd. De zuil kwam scheef te staan. De man vertelde aan de politie, dat de aan rijding geschiedde doordat een onbekende dame plotseling den weg overstak. De politie verzoekt aan die dame en even tueel aan andere getuigen, zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het politie bureau Smedestraat te willen aanmelden. HET GERDESSENFEEST. Men., schrijft ons: Donderdag werd de jaarlijksche boottocht gehouden, georganiseerd door de Schuurman- Schimmel van Outerenstichting. Te half acht kwamen 400 leerlingen van verschillende openbare lagere scholen bijeen op de speel plaats van de school a.d. Parklaan. Vandaar ging het met muziek en vaandels in optocht naar den Koudenhorn, waar in twee ge- pa voiseerde booten van de firma Feye om ruim 8 uur werd afgevaren. Groot was de vreugde der kinderen en niet minder de be langstelling van familie en kennissen. De tocht, door vrij goed weer begunstigd, ging door Noordzeekanaal en Nauernasche Vaart naar Purmerend. Hier werd een korte wande ling wederom met muziek voorop ge maakt om daarna door het Groot-Noord- hollandsch Kanaal. Noordzeekanaal en 'Spaarne terug te keeren. Te ruim 5 uur kwamen de kinderen, dank baar en voldaan aan den Koudenhorn aan. Bijzonderen dank ook aan de firma Droste die voor ieder kind een reep chocolade be schikbaar stelde R.K. BOND VAN HOTEL-, CAFé- EN REST. GEËMPLOYEERDEN „ST. ANTONIUS". De R.K. Bond van Hotel-, Café- en Rest. Geëmployeerden „St. Antonius" hield een propagandavergadering te Zandvoort in restaurant „Diemer". Doel der vergadering was samenwerking te zoeken tusschen het R.K. personeel te Zandvoort en de afdeeling Haarlem van den bond. De heer J. F. Bijsterveld behandelde het onderwerp: „Uit den chaos". Spr. schetste de toestanden in het bedrijf en wees op het succes van de gehouden tentoonstelling Hocapolis", welke was tot stand gebracht door werkgevers en werknemers. De ordeningsgedachte vormt een nieuw lichtpunt in deze ontwrichte tijden. Spr. herinnerde aan de uitspraak van den Paus die het ordeningsstreven der Katholieken principieel voorgehouden heeft. Met de opwekking tot de aanwezigen zich aan deze uitspraak te houden, besloot spr. Na eenige discussie tusschen den spreker en eenige aanwezigen, sloot de voorzitter de vergadering. PERSONALIA. Voor het examen Handelskennis L. O. is geslaagd' G. Rijpma, te Haarlem. Onze stadgenoote, mej. H. Folk, is benoemd tot leerares aan de Chr. Huishoudschool te 's Gravewhage. Franken's tiende filiaal. Morgen opening winkel aan Zandvoortsche- laan. De firma Franken behoort tot de oude en goede bekenden in Haarlem. Tal van filialen werden in den loop der tijden reeds geopend. Deze filialen getuigden van de groote tevredenheid van hen, die dagelijks de pro ducten van de firma Franken afnamen. De meesten kennen wel de z.g. weekrecla- mes, waarvan velen gebruik maken om met de fijne banketbakkersproducten kennis te ma ken. De bloei van de firma wordt thans ge demonstreerd door de opening van een nieuw filiaal, een feit dat bijzondere vermelding verdiend, omdat het een soort jubileum vormt. Het filiaal, dat morgen geopend zal worden, is namelijk het tiende. Aan de Zandvoortsche laan nabii het station Heemstede-Aerdenhout. in perceel no. 177 wordt thans de winkel in gericht met de producten van deze gerenom meerde fabriek. Dat deze firma velen tot groote tevredenheid heeft bediend, bewijst deze bloei en het geeft de beste hoop voor de toekomst van dit nieuwe filiaal. Het lijdt dan ook geen twijfel nf velen zul len het op prijs stellen dat Franken in hun onmiddellijke nabijheid zijn lekkernijen uit stalt. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdagmiddag, onder leiding van 'den burgemeester, Jhr. Mi*. C. J. A. den Tex. Afwezig de heeren Cassée en Posthumus Meyjes. Salarisregelingen. Behandeld worden de voorstellen van B. en W. inzake bezoldiging van het politieper soneel en van de gemeente-ambtenaren. De heer Schulz (S.DA..P.) kan zich met de voorgestelde salarisregelingen niet ver eenigen. Voor hem heeft Den Haag nu de uiterste grens overschreden. Spr. ziet er geen heil in maar steeds aan de wenschen van den minister tegemoet te komen. Dat is voor Bloemendaal niet noodzakelijk; de finan- cieele toestand der gemeente is uitstekend. Spr. zal tegen de voordrachten stemmen. Jhr. Qua r les vanUfford V.B.) vindt dat de minister wel iets te ver gaat. spe ciaal wat de politie betreft. Na de uiteen zetting van den burgemeester had de mi nister meegaander kunnen zijn. Bloemen daal heeft superieur politiepersoneel noodig Met wat B. en W. willen kon spr. meegaan mits er geen kinderbijslag komt voor de leeftijden van 1618 jaar. De heer Rohling (R.-K.) meent dat. de minister toch de lagere salarissen zal opleg gen. Min of meer noodgedwongen kan spr. dus met de voorstellen meegaan, mits de kinderbijslag geëerbiedigd wordt. De heer Van Riessen (A.-R.) zegt dat aanpassing noodzakelijk is, Spr. is eenigszins verwonderd geweest over den toon van B. en W. tegenover den minister. De salariscom missie heeft niets meer vernomen over den afloop van de audiëntie, die de burgemees ter bij den minister had. De voorzitter zegt, dat hem is gezegd aan Heemstede is een salarisregeling opge legd; u krijgt die ook Er moest toen duidelijk worden gemaakt, dat de wenschen van B. en W. niet strookten met die van den minister. Was dat niet ge schied. dan zouden B. en W, en de Raad ten slotte de verantwoordelijkheid hebben. B. en W. zijn van oordeel dat kinderbijslag tot 18 jaar te ver gaat. De heer Luden (C.H.) meent, dat pu blieke lichamen de wenschen der regeering tot noodzakelijke bezuinigingen niet moeten beiemmeren en weerstreven. Met eenige voorschriften in de voorgestelde regelingen (b.v. de lengte van 1.75 M. voor een politie agent) is spr. het niet eens Ook voelt spr. niet zooveel voor diploma's; het zit 'm niet in die papieren. De heer Schulz (S.D.A.P.) zal zich on der de gegeven omstandigheden bij den kinderbijslag neerleggen (maar dan tot 18 jaar), al is hij er principieel tegenstander van. De heer Van Riessen (A.-R.) vraagt een billijke vergoeding voor de rechercheurs, die uitstekend werk verrichten. Wethouder Prinsenberg (R.-K.) be toogt dat de Salariscommissie de zaak der salarisregelingen voldoende heeft kunnen behandelen. Spr. zal in tegenstelling met het standpunt van B. en W. stemmen vóór een kinderbijslag tot 18 jaar, daar hij bekeerd is door het betoog van den heer Rohling. Wethouder H o g e n b;i r k (CH.) vindt 18 jaar veel te hoog gemikt. Daarom zal hij tegen de voorstellen stemmen, als die kinder bijslag er in blijft. De heer B o ii v y (R.-K.) wil ook kinder bijslag tot 18 jaar. De voorzitter betoogt, dat wat de mi nister wil. werkelijk gevaar oplevert. Eerst wordt gestemd over het voorstel B. en W., kinderen boven 16 jaar voor kinder bijslag niet te doen meetellen. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Met 8 tegen 5 stemmen wordt besloten, aan den minister te melden dat de Raad niet accoord gaat met de door hem gewenschte regeling. Nu de salarissen van de ambtenaren. De heer Schulz (S.D.A.P.) vindt dat op die salarissen niet meer bezuinigd kan wor den. De Raad melde dan maar aan de re geering: wij doen het niet. Wat de regeering dan oo haar verantwoording wil doen, moet zij weten. Jhr. Qu ar 1 es (VB.) betoogt dat de amb tenarensalarissen niet mogen gaan boven de loonen in de particuliere bedrijven. De heer Noorman (S.D.A.P.) wijst er op. dat de loonen in de particuliere bedrij ven gedesorganiseerd zijn. Het voorgestelde salarisreglement wordt aanvaard (met 3 pet. kinderbijslag) met de stemmen der 3 soc.-dem. raadsleden tegen. Verhooging crediet bureau Publieke Werken. B. en W. stellen voor, het crediet van f 40.000 voor het bouwen van een bureau voor P. W., met f 13.000 te verhoogen. Het vertrouwen van Jhr Quarles (V.D.) in Publieke Werken is door deze voordracht, waarop hij overigens niet wil „pingelen", geschokt. De heer Luden (C.H.) zal ook in de toe komst de begrootingen van den heer De Jong, met een wantrouwend oog beschou wen. De heer De Jong is een toegewijd amb tenaar. maar wat optimistisch. Spr. zal zich overigens niet tegen de f 13.000 verzetten. Wethouder Prinsenberg (R.-K.) ver dedigt de voordracht, die nu z.h.st. wordt aangenomen. Ontheffing bouwverordening Ontheffing van het bepaalde in artikel 2 der Bebouwingsvoorschriften te verleenen aan: J. Keijzer en H. Oxsener voor het bouwen van 2 garages aan de Asterlaan; J. M. Kakebeeke, voor het bouwen van een garage bij perceel Lonbar Petrilaan 5; L. Klaassen voor het bouwen van 2 garages aan de Vrijburglaan; N. Rahusen. voor het bouwen van een erker aan perceel Oosterduinweg 243 en afwijzend te beschikken op een verzoek van A. A. Goe- mans en J. C. Ruigrok om ontheffing voor den bouw van 3 enkele woonhuizen en één dubbel woonhuis aan den Vogelenzangsche- weg omdat het bouwterrein buiten de be bouwde kom is gelegen, zoodat de bebouwings voorschriften i:c: niet van toepassing zijn. Het verdrinkingsgeval te Zandvoort. Bij de rondvraag zegt de heer Noorman rS.D.A.P.) dat bij het verdrinkingsgeval, dat onlangs te Zandvoort zich heeft voorgedaan, het verleenen van medische hulp is bemoei lijkt door de afshiiting die het gevolg is van het bekende conflict inzake kampeeren tus schen Zandvoort en Bloemendaal. Kunnen B. en W. hun standpunt in dezen niet her zien? De voorzitter betoogt dat alles was ge zegd en geschreven is over vertraging dei- medische hulp op verkeerde voorlichting be rust. Afgezien van het feit dat in dit geval opwekking der levensgeesten niet meer moge lijk was geweest, daar de slachtoffers reeds overleden waren, is het een feit dat de plaats des onheils te bereiken was door van den Bloemendaalschen politiepost drie minuten, mischien nog minder, langs het strand te loopen. De heer Noorman houdt vol dat het verleenen van hulp door de afsluiting toch wel eenigszihs moeilijker is geworden. De heer Cramer (S.D.A.P.) zegt, dat de prikkeldraadversperringen geen grootschen indruk maken. Het is klein gedoe. Kunnen de burgemeesters van Bloemendaal en Zand voort nog eens een bespreking hebben? Wethouder Prinsenberg (R.K.) vestigt er de aandacht op dat Rijnland absoluut prikkeldraadversperringen eischt. Geen reden om begrootinger. van P.W. te wantrouwen. Wethouder Prinsenberg (R.K.) voelt zich. naar aanleiding van wat gezegd is over wantrouwen in de begrootingen van P. W. ge drongen te zeggen, dat er voor dit wan trouwen geen aanleiding bestaat. De heer De Jong is al 25 jaar te Bloemendaal werkzaam Nu is er één „ontsporing" geweest. Dat mag toch geen aanleiding zijn, geen vertrouwen meer te stellen in een serieus ambtenaar, die steeds in het financieel belang der gemeente gewerkt heeft. Jhr. Quarles van Ufford: Kan de wethouder mij op een briefje geven dat de heer De Jong in die 25 jaar nooit te opti mistisch begrot heeft? Wethouder Prinsenberg: Ja. Hierna sluiting. Zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie werd in den loop der zitting nog goedgekeurd de in dit blad vermelde voor stellen betreffende: intrekking van het raads besluit betreffende grondaankoop voor ver breeding van den Oosterduinweg; verhooging van f 300 tot f 500 van het subsidie aan de Vereen, voor Kraam verzorging; verkoop van grond aan de Zomerzorgerlaan aan ir. Ghijsels te Overveen; aanvulling van het raadsbesluit betreffende verhuur van een terrein aan de Boschlaan aan den Chr. Nat Werkmansbond: verleening van eervol ont slag aan mej. De Roos als onderwijzeres in de gymnastiek aan de Hartenlustschool aanvulling der verordening op het heffen van vergunningsrecht (betreffende de ver vanging van B. en W. of den burgemeester door een ambtenaar bij zaken, die behandeld worden voor den raad van beroep voor de dir. belastingen); vaststelling kohier honden belasting; regeling met Velsen inzake weder- keerige hulpverleening bij de bestrijding van brand; vijf jaarlijksche herziening der straf verordeningen; goedkeuring; goedkeuring der suppletoire begrootingen en der rekeningen van het gas- en waterbedrijf. Aangehouden werden de voorstellen inzake de regeling betreffende de werkloozenzorg; voorloopige goedkeuring van het plan tot ont eigening van grond voor verbreeding van den Oosterduinweg; opheffing van het servituut op een terrein te Aerdenhout, tusschen Schulpweg, Eikenlaan en Aerdenhoutsduin- weg, inhoudende dat op bedoeld terrein geen gebouw of getimmerte mag worden opgetrok ken. IJMUIDEN VISSCHERIJNIECWS. De Silvain heeft tonnen en zout meegeno men voor het maken van steurharing. De Azimuth is Donderdag weer naar zee vertrokken. De Martenshoek is wederom op de haring- visscherij gegaan. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. fl—f0,90 Tongen per K.G. f 2—f 1,20 Kleine schol per 50 K.G. f 25—f 5,30 Schar per 50 K.G. f6.50—f3,50 Vleet per stuk f 0,87 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13,50f 5,50 Kabeljauw per 125 K.G. f43f35 Groote gullen per 50 K.G. f 13f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 11—f7,50 Wijting per 50 K.G. f3.50—f2,30 Makreel per 50 K.G. f 10—f8 Heilbot per K.G. f J Leng per stuk f 1,65f 1.15 Koolvisch per stuk f 0.65f 0,36 Versche haring per kist f 3.10—f 1.80 Steurharing per kantje f 7,20—f 6,70 BESOMMINGEN. Trawlers: Utrecht. IJm. 73, 760 m. 2210. Aneta, IJm. 82. 645 m. 1420. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 Juli. Bevallen 21 Juli: J. Jansma—Geel, d.: C. SlobSaai, z.; 22 Juli: J. A. MeijerRuigrok van der Werven, d.; J. W. van Excel—Smit, z.; 23 Juli: C. Jager—Eijskoot. d.; 24 Juli: J. Kub- bingaObbink, z.; Ch. RekveldKallabis, d. Overleden 23 Juli: P. Ruiter, 19 j., Linge- straat. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 n 99% 4 pCt. Nederl. Indië 97 *4 - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 19 19%-% (Youngleening) 19% 19*4 Youngleening (met ver 22 22% klaring) 22*6-As BANK - IN STELLÏN GEN. Amsterd Bank 122*4 Handel Mpij. Cert van 136 Va f250 Koloniale Bank 50% Ned. Ind. Handelsbank 114% Rotterd. Bank 117*4 ÏNDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 24% - 26% *4 24*4 v. Berkels Patent 38% - Calvé Delft Cert 62*4 *4 62*4-*4 62 Ned Ford ex 40 afst 201 - - Philips Gloeil. Gem.Bezit 158*4-*4 158 - 157*4—157 157 H 122*4 - *4 121*4-122*4 121*4 121*4-14 121*4 TABAKKEN. Deli Batavia 187*4 189 Deli Maatschappij 256 253 253 253 227*4 231 229*4 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot - 1H - - - Scheepvaart Unie 47*4 46*4-*4 45*4 46*4 Konlnkl. Paketvaart 103*4 103 - Rotterdamsche Lloyd 40 Maatschappij Nederland 38*4 38 Holland—Amerika lijn 57*4 - PETROLEUM. 273—*4 273*4 '73*4 273 - 273*-, 274*< *V 273*< 78*4 78*4 78*4 Shell Union 1096 11%-12 11% H%-12 1% Continental Oil 0%'H 19%-20 - 19% 1036-% l07/g-% 10% 11 1 o io%-% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 279*4-280 280-281 280 Java Cultuur 129 127 Ned. Ind. Suiker Unie 104 103 Vorstenlanden 21%- 8/a 22 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 8% 8% 8% 23*4 23%-% 23% 23% Bethleh Steel 31 13%-% 33% 33%-% 33*4-% Cities Service 3V« - - 31% 39*4-% 37% - 39% 38%-*4 25»/a 26% 26 26% 7% 7*4 RUBBERS. Amsterd. Rubber 141 - *4 141-H 40*4141*i> 141%- H Dell Bat. Rubber 79 78 Indische Rubber 105 103 Kendeng Lemboe 139*4 139*4 - Serbadjadi 68*4 - 68*4 Rotterdam Tapanoeli 45 - Bandar Rubber 115*4 116*4 117 Preanger Rubber 53 52 Java Caoutch 97 96*4 Sumatra Rubber 147 - 44 - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 22*4-% 23% 23%-*4 23*4 23% *4 Wabac'i Railroad 1*4 1% - - Union Pacific 81% Chic. Wilwaukee 4 - 4% Missouri Kansas Texas 5 %-*4 MIJNBOUW. Alg Explor Mij 164% Redjang Lebong 205 314 - - - - PROLONGATIE. 1*4 - - 1*4

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11