VRIJDAG 24 TUri 1936 HAARCEM'S DAGBEAD TT De Olympische Spelen; De kansen der Amerikaansche hardloopers en hun prestaties in 1928 te Amsterdam; Een overzicht van enkele finales in onze hoofdstad; Kansrijke deelnemers uit Engeland, Duitschland, Zweden en Neder land; Portsham heeft de primeur van de kattenrennen; Be langrijke besluiten op de H. V. B.-jaarvergadering. Nog slechts enkele dagen en de beste athleten der wereld zullen zich in het Olym pisch Stadion te Berlijn onder het commando van starter Franz Miller scharen, teneinde te trachten de hoogste eer, een gouden medaille te veroveren. Velen zullen geneigd zijn, den Ameri- kaanschen vertegenwoordigers de beste kansen op de loopnummers tot en met 1500 Meter- toe te kennen, gedachtig aan de fenoirienale prestaties die zij in eigen land heeten te hebben volbracht. Afgezien van het feit dat de Californische atmosfeer veel bevordelijker is voor het maken van snelle tijden dan de luchtdruk in onze Europeesche contreien, dient men de capaciteiten der Yankees niet al te hoog aan te slaan. Immers in 1928 te Amsterdam wisten zij slechts één individueel loopnummer te winnen, n.l. de 400 meter en dat was aan een fout van den Canadees Ball te danken. Deze toch had tot op enkele meters van de finish op de buitenbaan een behoorlijken voorsprong op den Amerikaan Barbutti, die dè' eerste baan had geloot. Ball beging toen de groote domheid onder het loopen het hoofd naar links te wenden in plaats van al zijn aandacht aan den eihd- - sprint te wijden. Dit werd hem noodlottig, want Barbutti liet zich in een laatste wan hoopspoging languit door den draad vallen en veroverde daarmede de gouden medalle. Dat was, zooals gezegd, Amerika's eenige succes, wanneer men de estafettes, die geen individueele nummers zijn, buiten beschou wing laat. Op de overige afstanden tot en met 1500 Meter, brachten zij het slechts twee maal tot de tweede en drie keer tot de derde plaats. In verband met de actualiteit en de groote belangstelling voor deze loopnummers, is het wel interessant, hier nog eens de beste prestaties, zooals die acht jaar geleden in Amsterdam werden verricht, te vermelden. 100 Meter: 1. Williams (Canada) in 10 4/5 sec., 2. London (Engeland); 3. Lammers (Duitschland) 200 Meter: 1. Williams (Canada) in 214/5 sec.; 2. Rangeley (Engeland); 3. Scholz (Amerika). Scholz had na den start de leiding, die door Körnig (Duitschland) werd overgenomen, ter wijl .Williams na 110 meter nog iri vijfde' positie lag. Een geweldige eindspurt bracht den kleine Canadees een luid toegejuichte zege; waarmede hij dus zoowel de 100 .als 200 meter in de wacht had gesleept, een zeld zame prestatie, die echter in 1932 t'e Los Angeles door Eddie Tolan werd geëvenaard De Duitscher Körnig, die tot de groote favo rieten !bèhoorde, vergde in de demi-fin'alé zooveel van £ijn krachten (214/5 sec.), dat hij in den ''eindstrijd kansloos géslageïi werd. 400 Meter: 1 Barbutti (Amerika) in '474/5 sec.: 2. Ball (Canada); 3. Büchner (Duitsch land. De race werd oip een door den regen door weekte baan geloopen. 800 Meter: 1. Douglas Lowe (Engeland.) in 1 min. 514/5 sec. (Olympisch record)'; 2. Byhlen (Zweden)3. Engelhard (Duitsch land). De fraaiste race van de Spelen te Amster dam. De Franschman- Séra Martin had kort tevoren te Pa-rijs het wereldrecord op 1 min. 50 3/5 gebracht en algemeen gaf men hem een prachtige kans op de overwinning. Aan vankelijk nam de Amerikaan Hahn de leiding gevolgd door de beide Franschen Keiler en Martin. Dicht aaneengesloten legde het pele- ton de eerste ronde af. waarna de snelheid werd opgevoerd. De Canadeesche neger Ed wards trachtte Lowe in te sluiten, doch hal verwege de laatste bocht, toen Watson (Amerika) met Martin aan den kop lag, zette de Engelschman er een geweldig tempo in en hij was bij het ingaan van het rechte eind reeds los van de anderen, die schenen stil te staan. Slechts de Zweed Byhlen wist hem eenigermate te volgen, doch Lowe won met een prachtigen eindspurt en een voor sprong van 10 Meter in grootschen stijl. De Duitscher Engelhard was derde, gevolgd door Edwards, Hahn en Martin, terwijl de beide Yankees zelfs niet geplaatst werden voor de punten-telling. 1500 Meter: 1. Larva (Finland) in 3 min. 53 1/5; 2. Ladoumégue (Frankrijk); 3. Purje (Finland) De Amerikaan Conger kwam in het stuk niet voor. De bekende Zwitser Dr. Martin, die ook thans weer van de partij is, werd zesde, achter Wiehmann (Duitschland) en Ellis (Engeland). 110 Meter horden: 1. Atkinson (Zuid- Afrika.) in 14 4/5 sec.; 2. Anderson (Amerika) 3. Collier (Amerika). Atkinson kwam tusschen de twee laatste horden plotseling naar voren en wist zijn voorsprong in de „run-in" nog iets te ver- grooten. De favoriet Weightman Smith, even eens uit Zuid-Afrika. die in de demi-finale het wereldrecord op 14 3/5 sec. had gebracht, was zoo onfortuinlijk de reeds veel beloopen binnenbaan te loten, wat een groote handi cap was en waardoor hij als vijfde eindigde achter Dye (Amerika) en vóór Galey (Enge land). 400 Meter horden: 1. Lord Burghley (Enge land) in 53 2/5 sec.; 2. Cuhel (Amerika); 3. Taylor (Amerika). Gewonnen door den favoriet, die van den aanvang af de leiding had, doch bij de laatste horde iets verslapte en bijna uit zijn pas ge raakte. De Italiaan Facelli was vierde. 4 x E00 Meter estafette: 1. Amerika in 41 sec. (wereldrecord geëvenaard)2. Duitsch land; 3. Engeland. Een buitengewoon fraaie prestatie op een met vele plassen overdekte baan, Het over nemen van de baton was uitstekend. Ook de Duitschers liepen goed en overtroffen de verwachtingen. 4 x 400 Meter estafette: 1. Amerika in 3 min. 141'5 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Duitschland; 3. Canada. Ondanks de doorweekte baan wisten de Yankees het in 1924 te Parijs gevestigde re cord (3 min. 16 sec.) met 14/5 sec. te ver beteren. Engeland verspeelde zijn kans. door bij de eerste wissel het stokje te laten vallen, wat bijna een halve baan achterstand op leverde. Hoewel Douglas Lowe als laatste man een prachtige race liep en den achter stand met ruim de helft verkleinde (men „time-de" hem op 471/2 sec.), was Enge land's kans natuurlijk verkeken. Tenslotte willen we, in verband met mej. Koen's prestatie bij het hoogspringen op de wedstrijden van „Gita", onlangs te Haarlem gehouden, de verrichtingen van de drie prijs- winneressen in 1928 te Amsterdam vermel den. Hoogspringen dames: 1. Miss Catherwood (Canada) 1 meter 59 (wereldrecord); 2. Mej. Gisolf (Holland), 1.56 M.; 3. Miss Wiley (Amerika) 1.56 M. Mej. Koen sprong onlangs 1.607 M.. ter wijl het Nederlandsch record momenteel op 1.625 M. staat. In Engeland heeft men voor Berlijn zijn hoop gevestigd op Sidney Wooderson in de 1500 Meter, Brown op de 400 Meter en Harold Whitlock voor 't 50 kilometer snelwandelen op den weg. Wooderson is inderdaad in buitengewone conditie, wat hij herhaaldelijk bewees, door den geduchten Nieuw-Zeelander Jack Love lock niet minder dan drie maal te verslaan. Het zou ons dan ook geenszins verwonderen, indien de kleine Brit de gouden medaille ver overde, tenzij een der Finnen nog sneller is dan hij. Over Brown's kansen op de 400 Meter kunnen we niet zoo enthousiast zijn. Welis waar is hij verreweg de sterkste Engelschman op dit nummer, maar zijn tijden verschillen tè veel van die der Yankees, om alles op re kening van het klimaat te schuiven. Eerder hebben de beide Marathonloopers Robertson en Harper een kans op de zege op dezen lang- sten afstand. De kansen van den sprinter Sweeney wor den niet hoog aangeslagen in verband met de prestaties der Amerikaansche negers Jesse Owens en Metcalfe. Hetzelfde zou men van Holland's sterkste troef, Osendarp, kunnen zeggen, doch men weet nooit, hoe een stuiver tje kantelen kan. Dit geldt evenzeer voor onze 4 x 100 Meter estafette-ploeg, en voor de hoogspringster Mej. Koen. Bovendien heeft Mej. Doorgeest op de 80 Meter horden lang geen slechte kans, getuige het feit, dat in de finales der Duitsche selectie-wedstrijden Frl. Eckert uit Frankfort dezenaf stand in 12 1/10 sec aflegde, wat onze landgenoote wel eens sneller heeft gedaan. Overigens g'even de resultaten der boven genoemde selectie-wedstrijden geen aanlei ding, buitengewone successen van de Duit schers te verwachten, al moet rekening ge houden worden met de toen geldende slechte weers- en baanomstandigheden. Slechts de hoogspringer Weinkoetz (1.93 M.), de discus werper en wereldrecordhouder Schroeder (49 Meter), de 800-meter expert Harbig (1 min. 54 1/10 -sec.) en vooral dê 1500 Meter-looper :Schaumburg <3 min. 54 3/5 sec. op een zware baan) hebben een goede kans om onder de prijswinnaars te komen. Op deze wijze zou-men nog vele veronder stellingen kunnen uiten, want de Zweed Nïj liep de 1500 Meter in 3.52 2/10 en de Ameri kaan Ben Eastman de 800 Meter in 1 min. 49 4/5 sec. Daar moet iedere tegenstander hui verig van worden. Alsof de Olympische Spelen ons voor de eerstvolgende weken nog niet genoeg sport- emotie bezorgen, heeft men te Portsham in Engeland gemeend, eveneens een sport-evene- ment van grooten omvang te moeten organi- seeren. Men weet, dat de paarden- en wind honden rennen bij de Britten groote belang stelling trekken, niet, zoozeer vanwege, de snelheidscapticiteiten der viervoeters dan wel 'om het „gokje", dat daaraan verbonden kan worden. Een met iijn sportief gevoel gezegende in woner van Portsham heeft zich thans afge vraagd: waarom alleen de paarden en hon den in zulk een bevoorrechte positie geplaatst worden ende katten niet. Wat Bles en Bello presteei'en. kunnen Moortje en Tippie toch ook. Is de kat, zoo redeneert de Ports- hamsche organisator der eerste Katten-Derby, minder snel dan de hond? Integendeel, tien tegen één, dat Tippie, mits van het belang van de race overtuigd, een vluggeren start en een krachtiger eindspurt in de pooten zal hebben dan Bello of, zoo men een stamboom wil, Bellando von Schwai'zènhügel zu Witzen- berg. En om een ieder daarvan te kunnen overtuigen, heeft hij, d.w.z. de organisator, de inschrijving opengesteld voor driejarige kat ten in een face over 1000 yards in afgesloten banen achter een gemotoriseerde muis. Er zijn reeds verschillende fraaie prijzen uitgeloofd, o.a. naar men fluistert een wisselbeker door de plaatselijke kattebak-centrale, waaruit derhalve overduidelijk blijkt, dat het plan in goede aarde is gevallen. Zoo juist is het resultaat van de eerste race bekend gemaakt. De uitslag schijnt te luiden: „Poelekie" van de 80-jarige Miss Brown slaat „Mimi" (onafhankelijk) met snorlengte in 1 min. 10 sec. De winnaar noteerde 100 tegen 8. In de 37e jaarvergadering van den Haar- lemschen Voetbal Bond hebben enkele be langrijke agenda-punten aanleiding tot am pele bespreking gegeven. In de eerste plaats het werkloozen-voetbal, dat in korten tijd een zoo groote vlucht heeft genomen, dat ver scheidene var de daaraan deelnemende spe lers deze uitgebreide competitie prefereeren boven het uitkomen voor hun club in H.V.B.- verband. Hoewel het Bondsbestuur den werk loozen hun door-de-weeksche genoegen na tuurlijk niet wil ontnemen, heeft het tevens de plicht, de clubs voor onnoodige verzwak king te bewaren. Getracht zal thans worden, den middenweg te bewandelen door het be noemen van een commissie, die de werkloozen- matches met inschakelingvan de H. V. B.- vereenïgingen organiseert, zoodat de in aan merking komende leden dier clubs in een door-de-weeksche competitie worden onderge bracht, waarbij in bepaalde gevallen combina ties mogelijk zullen zijn. De heer Souverein (bestuurslid van Vliegen de Vogels) had in dit verband reeds een uit voerig plan opgesteld. Hierin noemt hij als de geschiktste dagen voor deze wedstrijden Dinsdag en Woensdag, waarbij die matches moeten worden gehouden op de terreinen en met het materiaal van de vereenigingen, die met een werkloozen-team inschrijven. De op steller wil, teneinde wedstrijden buiten bonds- verband te voorkomen, een verbod van ver huur of beschikbaar stellen van terreinen en overige medewerking aan andere dan erken de elftallen. Deze onderhavige commissie zal voorts slechts straffen en schorsingen kun nen uitspreken voor vergrijpen in deze extra competitie, welke, bizondere gevallen daarge laten, niet zullen gelden voor öe gewone com petities van den H. V. B. Een ander belangrijk punt was de voorge stelde verplichte medische sportkeuring voor nieuwe spelers; d.w.z. zij, die nog niet in wed strijden in Bondsverband zijn uitgekomen. Hoe wel de vergadering unaniem van het nut de zer, in het Huishoudelijk Reglement op te ne men bepaling overtuigd was, bleken enkele clubs bezwaar te hebben tegen de daaraan verbonden kosten (vijftig cent per onderzoek). De voorzitter van Bloemendaal, de heer A. Cassee, zette toen in een welsprekend betoog de gevaren uiteen, die speciaal den jeugdigen voetballer bedreigen, wanneer diens lichaam mogelijke verborgen afwijkingen of gebreken heeft met al.de langdurige schadelijke gevol gen van dien. In de vereeniging Bloemendaal is de keuring verplicht en uit de resultaten is gebleken, dat niet minder dan 20 procent van de aangemelde adspiranten tijdelijk of voor goed ongeschikt werden verklaard om de voetbalsport te beoefenen. Deze bewijzen droegen er toe bij om tot de verplichte keu ring voor H.V.B.-nieuwelingen te besluiten. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Ch. Boeree (penningmeester), C. H. Vrugt (2e voorzitter), A. Heimig en M. Pon steen (commissarissen) werden bij acclamatie herkozen. Met woorden van hulde memoreerde de heer Cassee dat de heeren v. d. Aart en Scheen thans 15 jaar als bestuursleden hun krachten en tijd aan den bond hebben gegeven. UJDT NIET AAN RUGPIJN? Het leven wordt ondraaglijk, als gij voort* durend lijdt aan rugpijn, duizeligheid, pijo in de gewrichten, hoofdpijn, rheumatiek of- ischias, Het gestel behoeft dan onmiddellijk verzorging, Immers de organen voor heb flltreeren van het bloed kunnen verstopt zijn en dit wordt het best hersteld door een dluretisch middel, Foster's Rugpljrt Nieren Pillen dienen alleen voor dit doel. Gedurende 50 Jaren hebben zij duizenden dankbare gebruikers van hun pijn gevrijd. I 1.—, 1.75 en 3.— per dooj. (Adv. Ingez. Med.) POSTDUIVEN. COLUMBA. Uitslag van de wedvlucht van Montargis 520 K.M.: L. Gimbrère 1 6 8, P. Boeree 2 5 7, M. Fehres 3 4. Uitslag wedvlucht Bordeaux 930 K.M.: L. Gimbrère 1 2 4 7. M. Fehres 3. P. Boeree 5. F. Neuman 6. Uitslag wedvlucht Lier 138 K.M. (jonge duiven) P. Boeree 1 9 15 17: L. Gimbrère 2 3 4 8 10 12 13 16 18 19. M. Fehres 5 11 14 20 21. G. Mollema 7. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" «TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Vilvoorden, af stand 162 K.M. Los 8 uur 30. 1 14 16 20 22 A. v. Zadel; 2 4 15 17 21 22 E. Kuyt, 2 5, C. Visser, 3 I. J. v. d. Heuvel, 4 10 C. Kramer, 5 C. Oudshoorn. 7 A. G. Hendriks 9 C. v. d, Erf, 6 7 8 25 J. Otte, 12 17 26 J. G. v. d. Meer. 13 27 G. v. Santen. 15 19 C..J. v. d. Voort, 18 P. v. Egmond, 23 C. J. Kramer. Eerst getoonde duif 10^-631 sec.; laatste prijswinner 10—22—r4p. A.s. Zondag wedvlucht van Halle. DE REISDUIF. Uitslag Bordeaux: H. Everts 1 711; J. J. v. Staveren 2 3 5 8: P. Kroon 4 8; H. J. Handgraaf 6; C. Alders 10; C. v. 't Ende 13. Eerstgetoonde duif 19 Juli 7 uur 5 min., laatste 15 uur. Uitslag Vilvoorde: C. v. t Ende 1 13 32 44 54; P. Kroon 2 7; C. Stolk 3 5 37 43; J. Broekhof 4 10 43; J. Th. Verdonk 6 11 16 40. J. J. v. Staveren 8 9; H. J. Handgraaf 14 22 26 30 39 42 51 53; P. Louwerens 15; Th. A. v. Dam 18 19 35 45; J. Th. Bakker 21 24 36 50; H: Everts 23 27 56; J. Plas 20 28 29 31 33; C. Alders 34; J. J. de'Bie 38; N. Wezen beek 41; G. II. Brendel 46; Th. A. Heinsber- gen 49; H. Boogaard 55; J. F. Scherf 57. Eerstgetoonde duif 10 uur 10 min. 51 sec. Laatste 10 uur 25 min. 51 sec, AUTOMOBILISME. WEDEROM EEN FRANSCHE COUREUR OVERLEDEN. Uit Deauville: De autoraces om den grooten prijs van Deauville, die Zondag j.l. werd verreden, zijn wel zeer noodlottig geweest Zooals men weet botste de Franschman Lehoux met zijn wagen tegen dien van den Italiaanschen coureur Farina, waarbij Lehoux gedood werd. Thans heeft de wedstrijd zijn tweeden slachtoffer geëischt. De Fransche renner Chambots, die met zijn wagen uit de baan was geslingerd en een schedelbreuk had op- geloopen, is aan de gevolgen in het zieken huis overleden TAFELTENNIS. HAARLEMSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag 25 en Zondag 26 Juli zullen in de Kroonzaal van Gebr. Brinkmann aan de Groote Markt de Haarlemsche Tafeltennis kampioenschappen 1936 plaats hebben. Het gaat om den Rijnegom-wisselbeker. Gespeeld wordt: Dames enkelspel 1 en 2; Heeren enkelspel 1, 2 en 3; Dames dubbelspel 1; Heeren dub belspel 1 en 2; Gemengd dubbelspel 1 en 2. Het Sportmagazijn Gretha de Bruin stelt een eersten prijs voor het dames enkelspel beschikbaar. Tot en met 24 Juli kan worden ingeschreven Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacanfie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders. Zij, die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven, begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending ooral tijdig op te geven aan onze administra tie, onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD. VOETBAL. Kon. Ned. Voetbalbond. Jaarverslag over 1935-'36. We ontvingen het jaarverslag over 1935-'36 van den K.N.V.B., waaraan het volgende ont leend wordt: Bij een terugblik op dit tijdperk zouden wij kunnen zeggen, dat het kalm en regelmatig is voorbijgegaan met als bijzonder lichtpunt de schitterende prestatie van het Neder landsch Elftal, dat dit jaar ongeslagen is ge bleven. De spelers en de T. C. hebben daar mede velen tot grooten dank verplicht. Door de minder gunstige weersomstandig heden in enkele wintermaanden, is de af werking van de competitie vertraagd, waar door de competitie-wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland en om den K. N. V. B.-beker eerst einde Juni geëindigd waren. Herinnerd wordt aan de wedstrijden om den Arol-beker en zilveren bal en andere gelegenheidswedstrijden. Voor de bekercompetitie waren 28 speel dagen noodig. Het aantal gespeelde wedstrijden be droeg: Kampioenschap van Nederland 20 20) Promitiewedstrijden 261 216) Competitiewedstrijden 7419 (6885) Bekerwedstrijden 314 293) Junioreswedstrijden 141) Na-competitiewedstrijden 6) Totaal 8014 (7561) De cijfers tusschen haakjes betreffen die van het vorig seizoen. Wedstrijden om den Ned. Voetbalbeker. Met Feijenoord, den triumphator van 1935 vormden 322 andere vereenigingen een totaal van 323 inschrijvingen, verdeeld over de vol gende af deelingen en klassen: Afd. 1 Afd. 2 Afd. 3 Afd. 4 Afd. 5 Totaal le klasse 9 9 8 9 9 44 2e klasse 19 19 15 22 16 91 3e klasse 33 30 16 20 8 107 4e klasse 40 29 10 79 Niet-toegelaten 2 2 Totaal 103 87 49 51 33 323 Er waren slechts twee vereenigingen, die haar 40-jarig bestaan herdachten en bij die gelegenheid in het bezit kwamen van de Bondsvlag n.l. Goes en Quick (Hg). Er was slechts één vereeniging n.l. Quick (A.), die den dag kon herdenken, waarop zij 45 jaren geleden werd opgericht. Concordia ontving bij gelegenheid van de viering van haar gouden feest de zijden Bondswimpel. Toen P. W. den dag herdacht, waarop zij 50 jaren geleden was opgericht, waren er al besprekingen gaande over haar terugkeer in den K.N.V.B. Het gouden jubileum werd aan het einde van het vorige hondsjaar ge vierd. Namens den K.N.V.B. bood de heer Codle- weij de jubileerende vereeniging een bloem stuk aan. U. D., de oudste vereeniging van onzen bond, zij het dan ook niet als voetbalver- eeniging, heeft haar 60-jarig bestaan op luisterrijke wijze gevierd. Van deze gelegenheid maakt de bonds voorzitter gebruik haar den zijden bonds wimpel aan te bieden. In den loop der jaren werd de bonds wimpel uitgereikt aan de volgende vereeni gingen: H.F.C. (15 September 1929), Robur et Velocitas (16 April 1932), Hercules (30 April 1932), Frisia (29 April 1933), H.V.V. (2 Sep tember 1933), D.F.C. (30 September 1933) Hermes-D.V.S. (7 April 1934). U.D. (19 October 1935) en Concordia (16 November 1935). Sedert de instelling van het Bondsonder- scheidingsteeken in de op 25 Februari 1922 gehouden bestuursvergadering is het aan 77 personen uitgereikt. Aantal. Per ultimo Mei. 1935 1936. Leden van den K.N.V.B. 65789 73451 Toegelaten vereenigingen 530 554 Elftallen in K.N.V.B.-comp. 845 877 Competitie-afdeelingen 92 94 Erkende bonden 20 20 Voor het beoefenen van de voetbalsport aan liefdadige instellingen had de K.N.V3. in het af geloopen jaar beschikbaar een be drag van f 5100. In totaal werden 522 straffen uitgespro ken, tegen 578 in het vorig seizoen. Het aantal op 1 Januari 1936 geregistreerde clubnamen bedroeg 2166: vorig jaar 1957. Het boekje bevat verder de gebruikelijke verslagen van den hoofdconsul en van de diverse commissies en afdeelingen, alsmede de ranglijstjes van alle afdeelingen. De balans per 1 Juni 1936 sluit met eën eindcijfer van f 289.374.48. Aan het verslag van de medische commissie ontleenen we, dat meer dan 100 ongelukken werden opgegeven. „Voorwaar geen kleinig heid", schrijft de secretaris, Dr. J. van Daal, „en hoewel in de meerderheid der gevallen ruw spel of kwade opzet uitgesloten wox-dt, toch zijn er verschillende mededeelingen waaruit blijkt, dat er te forsch en nog al eens onsportief gespeeld wordt bij het ver overen van de zoo vurig gewenschte pun ten. Moge deze publicatie er toe bijdragen, dat de spelers zelf er toe meewerken om dit aan tal zooveel mogelijk omlaag te brengen en voor de scheidsrechters een aanleiding te meer zijn om zoo streng mogelijk tegen ruw spel en te fanatiek spel op te treden". CRICKET IN ENGELAND. Tengevolge van de slechte weersgesteldheid kon Donderdag in geen enkele 1ste klasse wed strijd gespeeld worden. De Canadeezen 272 (N.T. Parson 63, D. E. Carcy 50/ en 6—0 (F. R, Brown 889) wonnen te Holyport in een 2- daagschen wedstrijd met 10 wickets van de Free Foresters 196 (F. R. Brown 77) en 81, een goede prestatie tegen een team dat o.a. met H. T. Bartlot' (Cambridge) N. Haig (Middle sex) en F. R. Brown (Surrey) uitkwam. Tot captain van het Engelsche test-team dat in September naar Australië gaat is G. O. Allen gekozen. R. W. V. Robins (Middlesex) Leyland en Verity (Yorkshire) Fishlock (Surrey) Hard- staff (Notts) en Hammond (Gloucester) ma- ken definitief deel van het team uit. H.C.C. IN ENGELAND. De tweede wedstrijd door H.C.C. tegen de Ton bridge School gespeeld werd verloren H.C.C scoorde 128 (Mr. H. W Glerum 36). De schooljongens die zeer goed cricket speelden namen daarna den noodigen tijd om 135—5 bijeen te brengen en wonnen de match. HAARL. CRICKETBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. De voornaamste wedstrijd voor Zaterdag is Rood en Wit 4Haarlem 3. De winnaar van deze match zal ook waarschijnlijk de kam pioen van dit jaar worden. Haarlem heeft dan ook hier de beste kansen. Op het Kennemer Lyceum speelt Bloemen daal tegen Haarlem 4. Ook hier zullen de be zoekers wel winnen, gezien de fraaie overwin ning op Rood en Wit 4 j.l. Zaterdag. R.C.H. 3 ontvaugt Rood en Wit 5 en zal alles in het werk stellen om revanche te nemen van de nederlaag van eenige weken geleden. Bij C.V.H. 3—Rood en Wit 3 geven wij aan C.V.H. de beste kansen op de overwinning. FLAMINGOBOOTLEGGERS. Het Flamingo-elftal dat a.s. Zondag op het terrein van H.C.C. in Den Haag tegen de Bootleggers zal spelen, is als volgt samen gesteld: Mr. H. van Manen (aanvoerder); K. J. Leeser, wicketkeeper: H. van Booven, ir. A. Fokker, ir. G. Bouwmeester. C. W. V. Bakker. E. J. A. Schili, jhr. W. v. d. Bosch, W. H. Eversheim, L. W. Siilevis en W. Prins. Tegen de Harrow-Wanderers op 5 en 6 Augustus a.s. te Laren is het elftal als volgt samengesteld: mr. G. Hamburger, aanvoer der; jhr. mr. F. F. Hooft Graafland, keeper; jhr. j. van den Bosch. dr. M. Jansen, A. M. J. de Beus, W. D. F. Wittebol, J. J. van Tien hoven, P. G. East, A. Maas, P. de Ruig. E. J. Inglis Arkell. Het Flamingo-elftal dat op 29 en 30 dezer te Laren tegen Free Foresters zal uitkomen, is als volgt samengesteld: mr. G. Hamburger, aanvoerder; jhr. J. van van Bosch, wicket keeper: mr. H. van Manen, dr. M. Jansen, mr. J. J. Koeleman, E, J. A. Schili, A. Stroink, C. W. V. Bakker, J. J, van Tienhoven, M. Hartog en W. D. F. Wittebol. A.C.C.-COMB.—HAARLEM-COMB. Door het slechte weer moest gestopt wor den, waardoor alleen de Haarlemmers met batten een beurt hadden gekregen. P. de Lugt en P. Kruyt openen voor Haar lem de innings; tengevolge van de zeer slech te pitch moet De Lugt reeds op 0 verdwij nen. J de la Mar houdt eenigen tijd stand en evenals Kruyt wordt zeer. voorzichtig ge speeld, waardoor het totaal slechts langzaam stijgt. Op 16 wordt De la Mar gevangen. Met H. v. Vreeden op de mat gaat het hierna wat- sneller. waarbij vooral Van Vreeden voor de runs zorgt. Op 39 moet echter ook hij ver dwijnen, na 14 runs gescoord te hebben, ter wijl Hub. Boeree het hierna ook niet lang maakt. Op 44 wordt Kruyt voor een goede 13 uitstekend gevangen. De eenige. die hierna nog stand weet te houden, is B. Kleefstra, die eenige full-pitches op de juiste wijze af strafte en steeds trachtte het batten aan zich te houden, waardoor t-wee batsmen on- noodig run out gingen. B. Kleefstra scoorde een goede 28 not out. Met- inbegrip van 23 extra's werd het totaal slechts 88. Voor A.C.C, bowlden: A. Haalmeyer 414, J. Immig 19. II. ïmmig 14, D. Disselkoen 122 en G. Stallmann 116. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN TURNLUST. De Beverwijksche Gymn. Ver. hield in het Gemeentelijk Sportpark onderlinge atle tiekwedstrijden voor dames- en heerenleden, die alle een vijf kamp hadden te verwerken, bestaande uit 100 M hardloopen. hoogsprin gen. vèrspringen, kogelstooten en discus werpen. Uit de uitslagen bleek, dat in de 2e klasse voldoende reserves schuilen voor de le klasse. Twee clubrecords werden verbeterd, nl. ver springen (6.05 M.) door A. Schaap en discus werpen (31.55 M.) door M. Kluft. De overiee beste prestaties waren bij de dames: 100 M. hardloopen 14.2 sec., hoogspringen 1.30 M„ vèrspringen 4.07 M.. kogelstooten 6.81 M., discuswerpen 23 10 M. en bij de heeren 100 M. hardloopen 11.4 sec., hoogspringen 1.50 M. kogelstooten 10.62 M. De uitslagen, berekend volgens de Finsche tabellen, luiden: Dames: Eerste klasse: 1 D. Tabak 896 p.,-2 A. v. d. Voort, 3 J. Waterdrinker. Tweede klasse: 1 T. Schaap 810 p., J. Ta bak. 3 W. Olt-hoff-Rosbag. Heeren: Eerste klasse: 1 J Tholen 2290 p„ 2 M. Kluft. 3 Schaap, Tweede klasse: 1 K. Leguit 1941 p., 2 P. Olthoff, 3 G. Tabak. ZWEMMEN. 500 M. GEKLEED ZWEMMEN OM DEN MISS-BLANCHE-BEKER. De wedstrijd 500 M. gekleed zwemmen voor dames-leden van de Haarlemsche Reddings brigade voor Drenkelingen, zal niet zooals reeds eerder is medegedeeld, op Zondag 26 Juli, doch op een nader vast, te steilen Zon dag In Augustus, in het Spui-kanaal te Vel- sen worden gehouden. HET ZWEMFEEST VAN „HAARLEM". Deelneming van de Olympische zwemploeg. Het zwemfeest van Haarlem, a s. Zaterdag avond 7 uur in Stoop's Open Bad, is uit sportief oogpunt van een succes verzekerd. Met uitzondering van enkele R.D.Z.-leden zullen alle Olympische zwemmers en zwem sters starten, zoodat daaruit wel een duide lijke klachtmeting zal spreken voor Berlijn Het nummer 400 M. vrije slag speciaal door de Technische Commissie van den K.N Z.B. aan het programma toegevoegd, zal met handicap verzwommen worden, zoodat een mooie strijd verwacht kan worden tusschen de dames Rie Mastenbroek. Tinl Wagner, Timmermans en de heeren Stam, Moolenaar en Sipkema. Stam. nu reeds kampioen van Nederland op 100. 200 en 400 M. en houder van deze records, zal zonder twijfel een top prestatie trachten te leveren. Op de 100 M. vrije slag zal Tinj Wagner eveneens starten, en daarin wel haar zwaar ste concurrente zien in Jopie Selbach. De 100 M. rugslag zoowel voor dames als heeren Is uitstekend bezet. Bij de dames zal Nida Senff een harden strijd krijgen tegen de jonge Amsterdamsche Van Feggelen, ter wijl Metman. Scheffer, Van der Hoek en Van der Meer bij de heeren elkaar niets toe zullen geven. Op de 200 M. schoolslag heeren komt de Nederlandsche kampioen en recordhouder Ma ij er o a., tegen Korpershoek en Smits huizen: bij de dames komen de Rotterdam- sche Eijkenbroek en Klijnoot beide discipe len van mevr. Braun. o.a. tegen den Am- sterdamschen Stroomberg en Waalberg. De wisselslagestafette dames wordt door 9 ploegen bezet, terwijl de 10 maal 50 M. vrije slag estafette voor heeren. alleen H.P.C.. H. V.G.B. en Haarlem aan den start brengt. Vanzelfsprekend komen alle Haarlemsche vereenigingen ook op de persoonlijke banen uit. Het internationale nummer schoonsprin- gen met de verplichte Olympische sprongen zal een van de hoogtepunten van deze wed strijden worden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7