Het int. tournooi te Zandvoort. Vuur V R IT DAG 24 JUKI 1936 HAARDE M'S D A G B E A D' 12 De vijfde ronde. Vier partijen eindigen in remise. PrinsSpielmann afgebroken. Zooals te verwachten was trok de partij FineEuwe enorme belangstelling. Het was te voorzien, dat Euwe een bijzondere verdedi ging zou kiezen, die den Amerikaan minder goed ligt. Het is inderdaad gebleken, dat Euwe goed gezien had: hij speelde een variant uit de Tjechische verdediging en be reikte zeer spoedig voordeel. Men dacht reeds, dat zijn tactiek zou zegevieren, maar de ken ners wisten het beter. De zeer taaie Ameri kaan laat zich niet gemakkelijk overwinnen. Euwe geraakte in tijdnood zoodat Fine ge legenheid kreeg zijn stelling iets te verbeteren. Het verloop der partijen was als volgt: GruenfeldBecker. De twee landgenooten bevochten elkaar op hoogst solide wijze. Gruenfeld koos een variant, die veel door Flohr wordt aangewend, doch Becker, die eveneens een vermaard theoreticus is, vond de juiste tegenzetten, zoodat de partij al heel gauw in remise ein digde, zonder dat zich schokkende gebeurte nissen hadden voorgedaan. FineEuwe. De clou van den dag. Euwe koos de Tsjechi sche verdediging, die hij ook eenige keeren in zijn match tegen Aljechin gespeeld heeft. Fine bleek niet met alle finesses dezer opening op de hoogte te zijn, waarvan Euwe aanvan kelijk profijt trok. Door dame-ruil belette Euwe de rochade en verzwakte vervolgens de witte pionnenstelling. In het eindspel had Fine met groote moeilijkheden te kampen. Nadat Euwe de kwaliteit veroverd had, dacht men. dat hij de partij ging winnen. Door een minder goeden zet in tijdnood moest hij zijn materieel voordeel prijs geven. Nog steeds had hij voordeel, zij het dan minimaal. De partij werd afgebroken. Na de hervatting zette Euwe er nog alles op om te winnen, maar Fine was nu in zijn element en toonde zich een subliem eïndspelkenner. Men besloot toen tot remise. BogoljubowTartakower. Een geweigerd damegambiet, waarin Tar takower spoedig de gebaande wegen der theorie verliet. Het scheen alsof hij in een slechte stelling geraakte en een stuk ging verliezen. Het bleek echter dat hij zijn tegen stander in een hinderlaag had gelokt, waar door deze een pion verloor. Bogoljubow oefen de een sterken druk uit op zwarts stelling; Tartakower moest nog oppassen om niet te verliezen. Na de afwikkeling bleek de pion meer niet voldoende te zijn om de partij te winnen. Van DoesburghMaroczy. Ook deze partij werd orthodox behandeld. Aan vankelijk stond Van Doesburgh iets beter. Hij kon echter zijn voordeel niet vasthouden. Na een hardnekkig gevecht kwam het tot een toren-eindspel, dat gelijke kansen bood. Door een kleine nalatigheid voor het afbreken kwam Maroczy in het voordeel. Dit positioneel overwicht was echter niet toereikend. Het werd remise. LandauKeres. Onze landgenoot schijnt niet op dreef te kunnen komen. In een West-Indische opening kwam hij vrij snel in beslissend nadeel. Hij speelde op het behoud van de twee loopers en kreeg hierdoor een zeer gedrukt spel. Het verdere gedeelte behandelde hij sterk: hij ver schafte zich tegenkansen. In het eindspel met ongelijke loopers had hij behoorlijke remise kansen. Na het afbreken verraste Keres hem echter met een zeer fijn kwaliteitsoffer en won toen op fraaie wijze. PrinsSpielmann. Dit was een dames-pion-opening, waarin zwart een vreemden varant koos, n.l op den derden zet Lc8g4, welke voortzetting niet SCHAKEN. SCHAAKCLUB „HET OOSTEN". De uitslagen van de Woensdag jl. gespeelde wedstrijden voor de bekers luiden als volgt: Groep I: SeijtsPiers 10 Baartse Kv. Beem 10 Groep II: SierveldBaartse J. 10 SubekMulder 01 Groep ITT B: FrijnsProsee 01 FolkKoster (afgebr.) Hooftde la Court 10 TorkBergman 10 Groep IIIA: PlantjeSwaanswijk (afgebr.) VeermanKwaak 10 VelthuizenKroonsberg 01 SCHAAKCLUB „DE ROCHADE". In het clubhuis aan de Frans Halsstraat zijn Donderdagavond de Zomerwedstrijden voortgezet De uitslagen waren: Hoofdklasse: H. SchmitzF. Minnema 10 Dr. J. H. PannekoekJ. Zoontjes (afgebr.) Eerste klasse: Groep A: A. de JongPh. Bakker 01 J. Roelfs Jr.J. E. Strengers (afgebr.) W. Worsteling—J. F. Maiïtz 01 Groep B- J. J. v TorenJ. B. Koop 01 H. GogollJ. P. A. v. Dorp 1—0 Tweede klasse: Groep A: J. J. Teekamp Sr,Joh. v. Polen 1—0 F. J. v. SteijnJ. M. Nidelstein Walter (afgebr.) Groep B: C. J. BeekmanP. v. Rossem 01 J. SpruitJ. W. Schipper 1—0 Derde klasse: Groep A: P E Kolderie—W. A. J. de Mol (afgebr.) A. Frijn—W. J. Hofkes 0—1 Groep B: W. KuijperW. de Wit 01 J. WeversA. Strengers 1Q aanbevelenswaardig wordt geacht. Prins kreeg dan ook een zeer goede stelling. Bij de verdere schermutselingen verloor hij een pion, waarna een eindspel ontstond, waarvan de uitslag niet met zekerheid vast te stellen valt. Deze partij werd afgebroken. De stand. De stand luidt thans: Euwe en Bogoljubow. ieder punt. Fine 3 punten en 1 afgebroken partij. Maroczy, Tartakower en Keres. ieder 2Yz pnt. (Keres nog 1 afgebroken partij). Gruenfeld en Van Doesburgh. ieder 2 pnt. Landau, Beck en Spielmann, ieder V/2 pnt., (Spielmann nog 1 afgebroken partij). Prins 1 pnt. en 1 afgebroken partij. Het programma voor heden. Heden worden alleen de hangpartijen ge speeld. De vierdaagsche afstands- marschen. Derde dag. Slechts zes uitvallers. Het is opvallend, dat zoowel het enthou siasme bij de loopers. als bij de inwoners van Nijmegen, nog steeds even groot blijft. Men zou zelfs zeggen stijgende is. Het blijft des morgens vroeg in de uren waarover men na ders aan slapen denkt, nog steeds een gezel lige drukte. Van vijf tot zeven uur trekken de wandelaars er weer frisch en wel op uit. De weinige bewoners van Nijmegen, die nog slapen, worden vanzelf wel gewekt door het tromgeroffel van de voorbijtrekkende groe pen. In de vroege ochtenduren is het heerlijk frisch; de tippelaars profiteeren hiervan zooveel mogelijk door langen tijd door te loopen. alvorens hun eerste rust te nemen Nu de bruggen over Waal en Rijn de ver binding tusschen de steden Nijmegen en Arnhem zoo gemakkelijk maken, was voor het eerst sedert vele jaren weer een oude traditip in eere hersteld; de ronde ging thans in plaats van door 't land Cuyk, in de richting Arnhem. Het parcours was ditmaal zelfs zoodanig uitgezet, dat de stad en de mooie buiten wijken van Arnhem doorkruist werden. Het was een zeer mooi parcours en hoewel een groot gedeelte langs een zeer drukken hoofd verkeersweg liep, ging alles op rolletjes; rijks- en gemeentepolitie zorgde er overal voor, dat de loopers geen hinder van het verkeer had den. Overal werd van de automobilisten de grootst mogelijke medewerking ondervon den. Het centrum was Donderdag Arnhem, dat ditmaal voor het eerst de sensatie van de vierdaagsche beleefde. Behalve de deelnemers aan het 30 K.M.-parcours trokken hier alle overigens voorbij. Bij de Rijnbrug en op den Singel en het Velperplein stond het zwart van belangstellenden en hoewel men eerst nog wat onwennig het voorbijtrekken gade sloeg, laaide ook hier meer en meer het enthousiasme op en leek het later, alsof Arnhem al jaren gastvrouwe voor de wande laars was geweest. Op gedeelten van het parcours buiten Arn hem, waar voor de loopers geen enkele ge legenheid was om iets te drinken, was dank zij de goede zorgen van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, hiervoor toch gezorgd en had men een waterwagen geplaatst, waar zij, die hieraan behoefte hadden, hun dorst konden lesschen. Op het Velperplein speelde de kapel van de Kon. Marine. Zeer vele autoriteiten gaven ook heden weer blijk van hun belangstelling. Langs den weg en in de plaatsjes Lent, Elden en Eist was alles in feesttooi. Opmerkelijk is het hoe de goede geest er in blijft en zijn er, die wat moeilijk loopen, dan ziet men anderen hen steunen. De Geneeskundige dienst en de afdeeling massage krijgen het met den dag drukker doch zij kwijten zich goed van hun taak; niets is hun teveel. In Nijmegen wordt de belangstelling met den dag grooter; steeds wordt het den deel nemers de laatste kilometers aangenaam ge maakt door hen met muziek af te halen. Dat aan de tafels des avonds alle eer aan gedaan wordt, valt te begrijpen. Het zijn enorme hoeveelheden aardappelen, vleesch, groenten en soep die dagelijks verwerkt wor- den. Het aantal uitvallers blijft nog steeds ge ring; we gelooven dan ook wel, dat het dit maal een succesjaar zal worden, hetgeen zeer zeker aan de zeer gunstige weersom standigheden moet worden toegeschreven. Ook de oude garde weert zich nog darüg; het is een lust om te zien hoe mannen als Dinkhuysen, Van Wel, v. d. Kaag en jhr. Van der Goes langs den weg gaan. Volgens de officieele gegevens waren er Donderdag slechts zes uitvallers. Een verrassing bij de vierdaagsche. Men schrijft ons: In den vroegen ochtend, toen het weer nog kil en druilerig was, wachtte den deelnemers aan de Vierdaagsche reeds een aangename verrassing. Bij Groesbeek toch, waar de eerste groepen te circa half zeven arriveerden werd hun een geurig kopje thee aangeboden namens het energieke Comité voor Thee- propaganda. Het ging er heerlijk in en de dames en heeren. die voor de bediening zorg droegen, kwamen letterlijk handen te kort. Toen te circa negen uur de laatste deel nemers gelaafd waren, stof de wagen van den heer Theepot verder om de colonne op een ander punt op te vangen. Het zonnetje was te voorschijn gekomen en speciaal de zwaar bepakte militairen merkten, dat het zomer was. Een dikke vijf en dertig kilometer zaten er reeds op en de dorst deed zich gelden. De rijdende theeschenkerij werd als het ware belegerd; tal van groepen schaarden zich in schilderachtige wanorde rond de wagen, wachtend tot zij aan de beurt zouden komen. Het was een verrassing, die door alle deel nemers ten zeerste op prijs werd gesteld; tal van hoeratjes voor de thee en de be dienende dames klonken door de landelijke omgeving. Inderdaad een succes voor het Thee- comité. HONKBAL PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma voor Zaterdag vermeldt 0.a. de volgende wedstrijden: le klasse: Ajax I—Quick I Blauw Wit I—V.V.G.A. I 2e klasse: R.C.H. IDe Duvianen I 3e klasse: Haarlem III—E.D.O. III E.D.O. V—D.E.V. II De Duvianen IIR.C.H. IV Van de vier eerste klasse-negentallen, die Zaterdag in het veld komen, zijn drie nog ernstig candidaat voor de onderste plaats. De ernstigste is ongetwijfeld Ajax. maar Quick verschijnt waarschijnlijk zonder Lam mens. en dan blijft er feitelijk niet veel over. Waarmee we maar zeggen willen dat Ajax best kans heeft om te winnen. V.V.G.A. neemt op het oogenblik nog een vrij goede plaats in. Er zijn echter een"paar spelers uit de vroegex-e garde tot Blauw Wit teruggekeerd. Wij achten ook Blauw Wit niet kansloos. R.C.H. I. dat zoo keuiïg aan het hoofd van de ranglijst staat, ontvangt Zaterdag middag in het Heemsteedsche Sportpark De Duvianen. Daar de laatsten aangewezen zijn op het werpen van Van Dijk en deze niet in een vorm is. die hem vexxtorlooft een ge heel en wedstrijd goed te werpen, zullen de Velsenaren de goede kans van R.C.H. wel niet in gevaar brengen. Voor de Haarlemsche derde klasse worden Zateidag gespeeld: Haarlem III—E.D.O. III, om half drie op het gemeente-terrein aan de Van Nesstraat. E.D.O. VD.E.V. n om 3 uur in het Noorder Sportpai'k en Duvianen II— R.C.H IV om 3 uur aan den Duin- en Kruid- bergerweg te Driehuis. Wegens het door A.M.V.J. uitgeschreven tournooi voor Amsterdamsche derde klasse negentallen staat de Amsterdamsche derde klasse geheel stil. COMPETITIESTANDEN le 2e EN 3e KLASSE (HAARLEM). Dooidat geen eerste klasse wedstrijden zijn gespeeld is sedert onze laatste publicatie in de ranglijst der eerste klasse geen verande ring gekomen. De overige zien er thans uit als volgt: Tweede klasse A: gesp. gew. gel, verl. pnt. R.C.H. I 3 7 0 1 14 A.M.V.J. I 3 6 0 2 12 Catchers I 8 5 0 3 10 H.H.C n 8 3 0 5 6 Duvianen I 7 2 0 5 4 Shell 7 0 0 7 0 Tweede klasse B: gesp. gew. gel. verl. pnt. Haarlem n 7 6 0 1 12 D.E.V. I 8 6 1 1 13 A.F.C. I 7 5 0 2 10 E.D.O H 7 3" 0 4 6 Z.R.C. I 9 2 16 5 V.V.G.A. n 8 0 0 8 0 Derde klasse A (Haarlem) gesp. gew. gel. verl. pnt. E.D.O. III 7 6 0 1 1-2 R.C.H. II 7 4 0 3 8 Schoten I 7 4 0 3 8 Haarlem III 8 4 0 4 8 1.V.O. 7 2 0 5 4 Swastika 6 10 5 2 Deide klasse B (Haarlem) gesp. gew. gel. verl. pnt. D.E.V. n 7 5 0 2 10 Duvianen II 7 5 0 2 10 R.CH. IH 7 4 0 3 8 Schoten II 7 4 0 3 8 E.D.O IV 8 4 0 4 8 E.D.O. V 7 3 0 4 6 R.C.H. IV 7 0 0 7 0 De Olympische fakkelloop. Uit Koziani: Te 21 uur 40 Grieksche tijd kwam de estafettelooper Donderdag met het Olympisch vuur op het stadsplein te Koziani binnen, waar hij door een x-eusachtige men- schenmenigte werd ontvangen. Een natio nale dans waaraan meer dan honderd meis jes deelnamen, werd opgevoerd. Daarna ging het weer verder; bij - het plaatsje Elassona weid de Macedonische grens gepasseerd. WIELRIJDEN. De Tour de France. DE VEERTIENDE ETAPPE. Uit Narbonne: Donderdag wordt de veer tiende étappe van de ronde van Frankrijk verx-eden van Montpellier naar Perpignan. Evenals de dertiende was ook deze étappe in twee stukken verdeeld, n.l. van Montpellier naar Narbonne over een afstand van 103 K.M. en van Narbonne naar Perpignan, een rit tegen het horloge over 53 K.M. Voor de derde maal achtereen tooxxde de Franschman Le Greves zich de beste sprin ter; met gering verschil passeerde hij als eerste de eindstreep in 3 uur 25 min. 40 sec. De Belg Meulenberg werd wederom voor de derde maal met gering verschil geklopt; hij kwam als tweede binnen onmiddellijk gevolgd door Bertocco (Frankrijk), Maye (Frankrijk). Thietard (Frankrijk) en Middelkamp (Ne derland). Vex-volgens kwamen in denzelfden tijd als de winnaar 42 renners aan, w.o. de gebroeders Van Schendel. Uit Perpignan: Evenals Woensdag was oko de tweede rit een strijd tegen het horloge en wederom hebben de Belgen zich onbe twist de stex-ksten getoond. Er werd eexi zeer behoorlijk tempo ingezet. Sylvere Maes, die wederom eerste werd met een tijd van 1 uur 35 min. 18 Sec. deed er bijna vier minuten korter over dan Archam- baud het vorige jaar. Dit jaar kon Archam- baud deze px-estatie niet herhalen, omdat hij had opgegeven. In het begin van den tour Frankrijk's hoop, is hij later zóó afgezakt en daardoor moreel geknakt, dat hij mede als gevolg van zijn wonden tijdens valpartijen opgeloopen, Donderdag moedeloos den strijd staakte. De Belgische ploeg was dus de snelste, doch ook de Franschen weerden zich beter dan Woensdag; ze deden er slechts 23 sec. langer over. Van onze landgenooten moest Albert van Schendel een plaats opschuiven; hij ging van de 19e naar de 20e plaats. Middelkamp ging, evenals Anton van Schendel, een plaats vooruit; oxxze landge nooten bezetten nu resp. de 27e en 39e plaats. De renners zijn nu aan den voet van de Gigantische Pyreneeën aaxxgekomen. Heden zullen zij een dag in Perpignan kunnen rus ten en zich voorbereiden op den grooten strijd die ongetwijfeld in volle hevigheid Zaterdag a.s. in de majestueuse bergen zal worden ge streden. Het landenklassement luidt: 1. België 267 uur 5 min. 34 sec. 2. Spanje-Luxemburg 267 uur 38 min. 41 sec. 3. Frankrijk. 4. Nederland 271 uur 42 min. 11 sec. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Woensdagavond had de uitgestelde zesde Baaixwedstrijd plaats op de Heemsteedsche Wielerbaan. Een uitgebreid programma werd afgewerkt n.l. eexx zestal wedstrijden en wel finale 3de Baancompetitierit voor B kl.: 45 ronden 3 klassementen; een tweetal Omnium's, een 20 ronden voor nietgeplaatsten B kl. Vervolgens een tijdrace 1 KM. 4de Baan Competitierit en een 1Ö0 ronden 5 klassementen voor A-klasse. In het eerste nummer won D. v. d. Heyden door een ronde uit te loopen doch D. Drost won alle klassementen. J. Hensen won op keu rige wijze een omnium en EsveldVeenhof de andere. In de A-klasse maakte B. v. Dijk een mooien tijd van 1.15.2 over de K.M. Ook Peetoom en Th. Drost waren goed met 1.16.1 en 1.17.1. In de 100 ronden welke zeer snel werden gereden won M. Peetoom op keurige wijze door met Th. Drost een ronde uit te loopen. Schaper en Rijneveld wonnen elk een premie uitgeloofd door de Directie. De uitslagen waren als volgt: Wedstrijd I 45 ronden 3 klassementen B- klasse: 1. D. v. d. Heyden 18 p.; op 1 ronde 2. D. Drost 18 p., 3. R. Hessels 14 p., 4. Opbroek 12 p., 5. Burger 9 p., 6. Valkman 3 p., 7. H. Peet oom 3 p., 8. Beeldman 1 p., 9. De Lange 0 p. Voor de Competitie: v. d. Heyden 6, Di'ost 5, Hessels 4, Opbroek 3, Burger 2 en Valkman 1 punt. Stand der Competitie B-klasse na 3 ritten: De resultaten van het Schaak- tournooi te Zandvoort. Eerste ronde: Euwe remise met Tartakower. Bogoljubow wint van Prins. Landau wint van Van Doesburgh. Fine wint van Maroczy. Gruenfeld remise met Spielmann. Keres wint van Becker. Tweede ronde: Becker remise met Prins. Van Doesburgh remise met Bogoljubow. Maroczy wint van Landau. Spielmann remise met Fine. Tartakower remise met Gruenfeld. Keres verliest van Euwe. Derde ronde: Euwe remise met Becker. Landau remise met Spielmann Bogoljubow remise met Maroczy. Fine wint van Tartakower. Gruenfeld remise met Keres. Prins verliest van Van Doesburgh. De vierde ronde. Euwe wint van Gruenfeld. Tartakower wint van Landau. Becker wint van Van Doesburgh. Spielmann verliest van Bogoljubow. Maroczy remise met Prins. KeresFine afgebroken. De vijfde ronde. Bogoljubow remise met Tartakower. Gruenfeld remise met Becker. Fine remise met Euwe. Maroczy remise met Van Doesburgh. Landau verliest van Keres. PrinsSpielmann afgebroken. De Olympische fakkelloop trekt veel belangstelling. Hier zijn er nog enkele foto's van. Onder: Grieksche meisjes ontsteken het Olympisch vuur met behulp vaxx een holle nspiegel. Boven: de eerste fakkellooper Konstantyn Kondylis ontsteekt den fakkel aan het altaar. Inzet; het o'vergeven van het vuur. R. Hessels 16, Burger 11, Drost 10, v. d. Heyden 6, De Lange 4, Meyer, Veenhof en Opbroek elk 3, Schenk, Peetoom en Valkman elk 2, Kaest- ner 1 punt. Wedstrijd II 4de Competitierit A-klasse 1 K.M. op tijd: v. Dijk 1.15.2. Peetoom 1.16.1, Drost 1.17.1, de Best 1.17.4, Rijneveld 1.18, v. Rooyen 1.18.1, Schaper 1.18.2, ten Boom 1.19, Wester 1.19. Brey 1.19.2. Moerkerk 1.21.1, Scheidier 1.23.1, v. d. Heyden 1.23.4 en Oudolf 1.25. v. Dijk 6 p., Peetoom 5 p., Drost 4 p., de Best 3 p., Rijneveld 2 p., v. Rooyen 1 pxmt. Stand der Competitie na 4 wedstrijden A- klasse: v. Rooyen 16, Schaper 11, de Best 9, Drost 8. Brey, v. Dijk en Peetoom elk 6, Schel vis en Fruitema elk 5. Groot 4, Fabel en Rijne veld elk 3 en ten Boom met Moerkerk elk 1 punt. Wedstrijd III: Ploeg omnium tusschen Es veldVeenhof en HalstSchenk. Sprint; 1, Veenhof, 2. Esveld, 3. Schenk, 4. v. Halst. Ach tervolging: 1. EsveldVeenhof. Totaal 1. Veen hofEsveld 2 p. Wedstrijd IV: Omnium tusschen Hensen, Meyer, de Lange. Sprint: 1. Hensen, 2. Meyer, 3. de Lange. Achtervolging: Hensen haalt De Lange en Meyer in, De Laxige haalt Meyer in. Totaal 1. Hensen, 2. de Lange, 3. Meyer. Wedstrijd V: 1. Jansen 6 p., 2. Bakker 3 p., 3. Dalfsen 3 p.. xx.g. v. d. Mark, v. Noorden, J. Sietsma, L. Sietsma en de Graaf. Wedstrijd VI 100 ronden A-klasse 5 klasse menten: 1. M. Peetoom 26 p., 2. Th. Drost 23 p., op 1 ronde 3 de Best 16 p., 4. Schaper 9 p., 5. Rijneveld 6 p., 6. ten Boom 4 p., 7. Opbroek 3 p., 8. Moerkerk 1 p., op 2 ronden 9. Wester 2 p. Scheidier, Brey en Burger geen puxxten. v. Dijk, v. d. Heyden en de Vos kregen eeft lekke band en moesten den strijd staken. Zondag a.s. komen vele leden uit in den wed strijd om het kampioenschap van Haarlem, dat op de Heemsteedsche Wielerbaan wordt ver reden. Deelgenomen wordt o.a. door v. Dijk, Metz, de Best. Groot, Schaper, Drost, Peetoom, Rijneveld, Brey en Scheidier. „EXCELSIOR" Bovengenoemde vereeniging hield haar we- kelijkschen baanwedstrijd. Vooral de renners Jas. Walgien, Evers, Drogtdrop, Motzen onder scheidden zich. Eerst starten de renners voor een ploeg-achtervolging over 25 ronden. De ploeg bestaande uit de volgende renners, won schitterend: Matzexx, Dx-ogtrop, Jas, Walgien, van de Berg; 2 werd de ploeg Korthals, Kleef, Evers, Bosch, Harry Jansen. Hierna twee uitdagings sprintjes: le sprint tusschen JasNol Bosch. 1. Jas, 2 Nol Bosch; 2e sprint 1. Harry Jansexx, 2 Van de Berg. Na de pauze een wedstrijd over 50 ronden met 1 eindklassement. De rexxxxers Jas, Evers, Walgien wisten 2 ronden uit te loopen. Uitslag C kl.: 1. Jan Jas, 2. J. Walgien, 3. Evers, 4. Nol Bosch op een ronde, 5. op 2 ron den Harry Jansen, 6 op 2 ronden G. v. d. Berg. Uitslag A en B kl.: 1. Willem Drogtdrop, 2. Harry Kleef, 3. Matzen. De overigen opgegeven. Zondag 9 Augustus clubwedstrijd in de Purmer om een goudexi en 2 zilveren medail les. A.s. Zondag recordwedstx-ij d start 7 uur. GYMNASTIEK. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN JONGENS VAN BATO. Donderdagavond hield Bato haar onder linge wedstrijden voor jongens. Zij hadden zes toestellen te verwerken, vrije oef. rek, brug, ringen, paard volt en paardsprong, waar voor 60 punten behaald konden worden. De uitslagen luiden: le Graad: 1. C. Fehres 43 pnt., 2. A. Koster 42'^ pnt., 3. P. Bax 37V2 pnt. 2e Graad: 1. H. Koelemij 40y2 pnt., 2. J. Ka- les 39 pnt., 3. E. Elzinga 38'/2 pnt. 3e Graad: 1. P. Luiting 46 pnt., 2. G. Leuven en W. Swart beide 39^ pmt., 3. J. Zwier 37J/2 punt. OLYMPISCHE SPELEN. OOK DE AFGHANEN IN BERLIJN. Uit Berlijn: Na de Turksche en Chineesche ploeg is ook de derde Aziatische Olympische ploeg, n.l. die der Afghanen, in Berlijn aan gekomen. De 24 athleten, waax-bij geen enkele vrouw, werden op het met de zwart-rood-groe- ne Afghaansche vlag versierde perron verwel komd. Na het spelen van het volkslied werden de gasten ontvangen op het stadhuis, waar de gebruikelijke toespraken volgden. Daarna ver trokken de athleten naar het Olympische dorp. JACK BERESFORD ZAL DE BRITSCHE VLAG DRAGEN. Uit Londen: Op een bijeenkomst van de Britsche Olympische ploeg werd door de lei ders met algemeene stemmen de bekende roeier Jack Beresford aangewezen, om tijdens het défilé de Union Jack te dx-agen. Beresford, wien deze eer te beurt valt, komt in Berlijn voor de vijfde maal op Olympische Spelen uit. Bovendien werd besloten, dat de Olympische ploeg het Britsche saluut met het hoofd naar rechts gewend zal geven.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8