Bloemstuk. Centrum-Comité Koninginnedag. tiet Beteutgtiiftsie 54e Jaargang No. 16284 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 25 Juli 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM OITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR pfprfROOM. en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. f 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72^4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 DrukkerijZuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames 0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indiei geschiktheid ƒ600.-. Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim f ongeschiktheid f 2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400 -, Vei het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare vc 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.-, lies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger f 30.-. orwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 25 Juli. Onze Kleine Chaos. Er zou thans vrijwel komkommertijd heer schen hetgeen wil zeggen: een periode van weldadige nieuws-rust voor het vacantie-lie- vend menschdom als in het buitenland de Groote Chaos van Spanje en in het binnenland de spelling-chaos niet op den voorgrond 'tra den. De eenige overeenkomst tusschen het tweetal is, dat zij geen van beide ooit tot een oplossing schijnen te komen. Ieder volk heeft de regeering die het verdienthet Spaan- sche volk verdient blijkbaar geen regeering, die stand kan houden en gaat door met alle „ismen" onder de zon te probeeren en erin te falen. Heeft ieder volk ook de spelling die het verdient? Dan verdienen wij blijkbaar een heele staalkaart van spellingen, zonder orde. Maar laat ons blij zijn dat we niet in het Spaansche geval verkeeren. Onze Kleine Cha os is tenminste volkomen onbloedig Minister Slotemaker de Bruine heeft waar schijnlijk bij voorkeur dezen tijd des jaars ge kozen om met zijn nieuwe wijzigingen voor den dag te komen. De meerderheid der vakkundige bestrijders is nu met vacantie en buiten vak kringen is men wee van de zaak. Werd er een referendum over gehouden, met een vraag erbij „Acht gij het gewenscht er eenige jaren over te zwijgen?" dan zou ongetwijfeld een overweldigende meerderheid bevestigend ant- woorden. De regeering neemt de nieuwe spelling nog niet over, is het laatste bericht. Nu, dan doen wij het ook niet. De dagbladen zullen het zeker niet doen zoolang de regeering het voorbeeld niet geeft. Het is haar taak te regeeren en in zake de spelling heeft zij dat nog steeds niet gedaan, evenmin als haar onmiddellijke voor gangsters. Voor ons was er geen nieuwe spel ling, toen minister Marchant zijn product al leen op de scholen invoerde en de regeering er niet toe kon besluiten haar universeel toe te passen; voor ons is er evenmin een nieuwe spelling nu minister Slotemaker er een decre teert waar de regeering haar „nog niet over neemt". Wij blijven bij de Vries en te Winkel tot de Nederlandsche regeering besluit tot al- gemeene invoering, ook in alle officiëele stuk ken dus, van een nieuwe spelling. Wij doen niet mee aan de chaos. Bij dit o.i. eenige ge zonde standpunt hebben wij on-s wel bevonden, althans zoo wel als in de omstandigheden mo gelijk is, en wij zullen het blijven huldigen. Er komt nu ook weer een nieuwe commissie die in overleg en in overeenstemming met de Belgische regeering zal samengesteld worden. Die zal rapporteeren over „het vraagstuk van de geslachten en in verband daarmede over de voornaamwoordelijke aanduidingen". Zij zal o.a. een lijst moeten maken van hetgeen minister Slotemaker noemt „de kennelijke mannelijke zelfstandigheden". Dat zal een heel werkje wezen. Ik ben maar een leek maar heb den indruk dat er heel wat kennelijke manne lijke zelfstandigheden bestaan. Onze kleinkin deren zullen in de toekomst ook heel wat na righeid beleven aan het uit hun hoofd Ieeren van die lijst. Wat kan iets toch ingewikkeld worden als men deskundigen bijeen gaat roe pen om het te vereenvoudigen en wat was in mijn vooroorlogschen schooltijd de spelling nog een eenvoudige zaak! De Nederlandsch-Belgische commissie kan nu een wedstrijd beginnen op de lange baan, met de diplomaten van beide landen die pas zeventien jaar nadenken en praten over de herziening van de verdragen van 1839. U weet wel: betreffende de Schelde en zoo. Wie zal het 't langst uithouden? Intusschen blijven wij, evenals alle uit gevers, behept met den chaos. Men zendt ons stukken toe in allerlei spellingen. Wij krijgen nieuwe medewerkers, af en toe eens nieuwe redactieleden, die in kleurige variatie uit de school-De Vries en Te Winkel, de school- Terpstra, de school-Marchant en ook wel uit de combinatie van alle stammen. Het is onze taak alles te De Vries en Te Winkelen, zoo lang er geen regeeringsbesluit is dat deze spel ling afschaft. Het is vervelend en tijdroovend, maar we zijn er aan gewend geraakt en zullen straks de variëteit-Slotemaker ook weer moe ten gaan corrigeeren. Tot eens de groote, schoone, klare dag zal gloren, waarop er een triomfeert Ik wensch minister Slotemaker toe, dat hij het zijn zal, met zijn lijst kennelijke manne lijke zelfstandigheden; waarop triomfantelijk bovenaan zal staan: de Baard R. P. ZOONS VAN MUSSOLINI NAAR BERLIJN. PARIJS, 25 Juli. (Reuter.) De ..Matin" meldt uit Berlijn, dat Bruno en Vittori Mussolini vanavond of morgenochtend te Berijln zullen aankomen aan boord van een Italiaansch mi litair vliegtuig met nog vier andere Italiaan- sche vliegtuigen, die Zondag aan een wed strijd zullen deelnemen, waaronder een aantal leden der Tweede Kamer heeft dezer dagen te Aalsmeer kennis genomen van de moeilijk heden van de Nederlandsche bloe misterij.) Het bloembedrijf heeft, niet zoo lang geleden, Nog in den dubblen zin des woords gebloeid, Maar nu bevindt het zich in moeilijkheden, Omdat de veiling-prijzen zijn verknoeid. Men wil het toch zoo graag met bloemen zeggen, Niet slechts aan 't binnen-, ook aan 't buitenland, Maar 't laatste ging d' export aan banden leggen, Dat knakt de bloem van den bloemistenstand. Hun weg gaat waarlijk ook niet over rozen, Al kweeken zij die bloem in groot getal, Teveel aan doornen is steeds uit den booze, En dat is nu met rozen het geval. Men ziet geen heil in het cultuur beperken, Men vraagt de overheid om steun in geld, Wanneer de bloem ondanks het harde werken, Niet hoog genoeg op prijs meer wordt gesteld. Ik kan per slot op dit bloemstuk van zaken, Geen oordeel vellen, want ik ben een leek, Maar bloementaal kan ook niet vroolïjk maken. Zooals uit deze bloemlezing wel bleek. Voor den bloemist is er geen bloemenweelde, Welk resultaat hij van zijn teelt ook kreeg, Sinds hij ook in de crisiszorgen deelde, Raakt gaandeweg de heele bloempot leeg. In de natuur blijft alles rijklijk groeien, Voor den bloemist is alle bloem eraf, De rozen blijven onveranderd bloeien, Maar de bloemist moet bloeden voor z'n straf. P. GASUS. Radiodistributie Haarlem. Koop het nieuwste van het nieuwste, Neem er nog een filter bij, Dan is 't nog geen distributie, Dat wil zeggen: storing-vrij. NIEUWE GRACHT 5 TELEFOON 10010. (Adv. Ingez. Med.) Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen. Er zijn nog eenige plaatsen open. Men schi-ijft ons: Bij de Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen aan de Spaarnwouderstraat 12 zijn nog eenige plaatsen open voor timmer lieden. bankwerkers, electriciens, draaiers, metselaars en stucadoors. De laatste weken hebben een 20-tal jon gens van de Centrale Werkplaats bij verschil lende patroons voor korter of langer tijd werk kunnen vinden. Een factor die daarbij ongetwijfeld van in vloed was, is wel, dat deze jonge menschen bij de Centrale Werkplaats geregeld hebben kunnen werken en hun vakbekwaamheid on derhouden of verbeteren. Aan de deelnemers wordt wekelijks een klein zakgeld uitgekeerd. Jonge menschen tusschen 16 en 24 jaar die één van de bovengenoemde vakken beoefe nen kunnen zich voor plaatsing opgeven iederen dag van 14.30 tot 15.30, uur, behalve des Zaterdags. Zonnestraal-collecte. Er wordt een loterij aan verbonden. Behalve de „Zonnestraal"-collecte, welke Zaterdag 1 Augustus a.s. zal worden ge houden. wordt een „Zonnestraal"-attractie loterij georganiseerd, teneinde de opbrengst van de collecte te verhoogen. De loten worden in gesloten enveloppe ver kocht. Na de enveloppe opengescheurd te hebben, kan men onmiddellijk constateeren of men een prijs heeft gewonnen. De hoofd prijs in deze verloting bestaat uit een eikenhouten boekenkast, een dames- of heerenrijwiel of een cano naar keuze; de tweede prijs is een prachtige lederen koffer- gramofoon met drie platen. Verder wachten nog vele aantrekkelijke prijzen op hun win naars. Deze loten kunnen nu reeds worden besteld (25 cent) onder bijvoeging van het verschul digde bedrag, waarna zorg zal worden gedra gen, dat de loten Zaterdag 1 Augustus met de eerste post in het bezit van de koopers zullen zijn. Voor de collecte zijn nog zeer veel collec tanten noodig. Personen boven 14 jaar, die Zaterdag 1 Augustus den geheelen dag of enkele uren daarvan willen collecteeren, ge lieven zich aan te melden op het Bureau der ,.Zonnestraal"-collecte Jansstraat no. 15 telefoon 1 2 2 5 4. den geheelen dag van 95 uur en des avonds van 810 uur. uitgezonderd 's Zaterdagsavonds en 's Zondags. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52, (tussen Postkantoor en Verwulft). Keuze uit 45 verschillende machines van ƒ28.af. Wij verkopen (contant en in huur koop), verhuren en repareren alle merken. (Adv. Ingez. Med.) De inbraak in de Kleine Houtstraat. De dader aangehouden. Heeft nog meer inbraken gepleegd. In ons nummer van Woensdag hebben we medegedeeld, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag in den winkel van den heer G. M. Kostermans aan de Kleine Houtstraat is ingebroken waarbij een geldkistje met 800 ontvreemd werd. De Haarlemsche recherche heeft den dader, den 27-jarigen aardewerker G. S., Vrijdag middag in een logement te Arnhem aange houden. Hij had nog slechts een rolletje centen in zijn bezit. Aan de politie vertelde hij, dat hij het gestolen geld aan de eigenares van het logement had gegeven, maar deze ontkende dit ten stelligste. Natuurlijk werd daar een grondig onderzoek ingesteld, maar het geld werd niet gevonden. De man bekende vervolgens zich ook schul dig te hebben gemaakt aan inbraken in Den Haag, Rotterdam en Groningen. Vrijdagavond is hij naar Haarlem overge bracht, waar bij in verzekerde bewaring ge steld werd. Postverbinding met Spanje. Verzending alleen op risico der afzenders. 'S-GRAVENHAGE, 25 Juli. Bij de Nederlandsche Postadministratie is bericht ontvangen, dat de postver bindingen met Spanje zijn verbro ken, zoowel voor brief- als voor pak- ketpost. Verzending geschiedt alleen op risico der afzenders. Postverzen ding naar Portugal blijft nog moge lijk, doch alleen met vertraging langs den zeeweg. Nieuwe onlusten in Palestina. JERUZALEM, 24 Juli. (D.N.B.-A.N.P.) In den afgeloopen nacht is een nieuwe ter reur in Palestina merkbaar. Een Arabier is gearresteerd in verband met het werpen van een bom naar een Joodsche school te Tel- Aviv, waarbij 9 kinderen werden gewond. Naar modellenbescherming. Vereeniging zal worden opgericht. Eenigen tijd geleden is naar gemeld, een voorloopig comité voor modellenbescherming gevormd. Naar wij thans vernemen heeft dit comité zich tot een aantal fabrikanten en handelaren van verpakte artikelen gewend met het resultaat, dat gebleken is, dat voor dit onderwerp groote belangstelling bestaat, in bijzonder bij in aanmerking komende bonafide ondernemers. Uiteraard was het niet mogelijk iedereen op deze wijze te berijken, doch ook buiten de kring der firma's tot welke men zich direct had gewend, bleek be langstelling te bestaan, blijkens de ontvangst van de talrijke adhaesiebetuigingen afgaande op de in de pers verschenen berichten. Het comité heeft daarom besloten om in Sep tember over te gaan tot oprichting van een vereeniging. welke in de eerste plaats tot doel zal hebben de tot standkoming van een wettelijke regeling op dit gebied te bevorde ren. Het ligt in de bedoeling door enquetes de wenschen. welke in de kringen der Ne derlandsche industrie en handel op dit gebied bestaan te verzamelen en door contact met buitenlandsche autoriteiten en organisaties te fvofiteeren van de daar opgedane er varing. Tevens zal den leden gelegenheid worden gegeven adviezen, welke op dit terrein be trekking hebben met het oog op den huidigen stand der Nederlandsche wetgeving en recht spraak in te winnen. Intusschen is gebleken, dat het gewenscht is de doelstelling van de op te richten ver eeniging ruimer te stellen dan de bescherming van modellen en verpakkingen alleen. Het is toch gebleken dat ook op gebieden, welke hiermede verband houden, wenschen naar voren zijn gekomen welke aanvulling van de wetgeving noodzakelijk maken. Zoo bijv. het tegengaan van onware of misleidende aanduidingen omtrent oorsprong, gewicht enz. van artikelen, de prijsbescherming van verpakte artikelen, en in het algemeen het tegengaan van onregelmatigheden bij het aanbieden van artikelen aan -het publiek en het bevorderen van de monafide handel. He: ligt in de bedoeling ook deze onderwerpen in het werk der vereeniging te betrekken. Het programma voor 31 Augustus vastgesteld. Concours-hippique in den Hout. Het Centrum-Comité van de Vereeniging Koninginnedag hield Vrijdagavond in café restaurant Brinkmann een vergadering onder leiding van mr. dr. F. A. Bijvoet. Deze deelde mede. wat er alzoo op het feestprogramma voor 31 Augustus staat, o.a. een groot con cours-hippique en een vuurwerk op 't terrein aan de Paviljoenslaan. De heer F. Duyn, die het ruiterfeest zal or- ganiseeren, gaf eenige toelichtingen Te half drie wordt het feest geopend met een geza menlijke manoeuvre van alle deelnemers en een stoelen-race. Hieraan doen ongeveer twintig ruiters mee. Dan volgen een voltige, een postillon-race. vrijheidsdressuurproeven. een hypodroom en een demonstratie van springen in groepsverband. Het groote spring concours komt aan het eind van het feest. Te paard door de stad. De ruiters maken 's morgens een tocht door de stad. Te tien uur vertrekt de stoet van de Paviljoenslaan. Het gaat dan langs Kleine Houtweg. Hertenkamp, Dreef, Plein (hier sluit zich een muziekkorps aan), Groote Houtstraat naar de Groote Mai-kt. Het gemeentebestuur en militaire autoritei ten zullen hier de deelnemers officieel ont vangen. Na het défilé gaat het met muziek voorop langs Groote Markt, Jansstraat, Nieuwe Gracht (N.), Nieuwe Gracht (Z.) naar de Jansbrug. Hier marcheert het muziekkorps de Jansstraat in. De ruiterstoet gaat verder langs Jansweg. Stationsplein, Kruisweg. Kruisstraat, Barteijorisstraat, Zijlstraat. Raaks. Wilhelminastraat, Van Eedenstraat, Iordensstraat,. Wagenweg, Spanjaardslaan. Linaeuslaan, Kleine Houtweg, Paviljoenslaan. Hier wordt de stoet ontbonden. Hoe de ruiterstoet opgesteld wordt. Twee bereden polit-ie-agenten zullen den stoet openen, geflankeerd door vier trompet ters van de roode huzaren. Vervolgens twee landelijke rijvereenigingen met vaandels en het bereden vendel der Haarlemsche Vrijwil lige Burgerwacht. Het slot wordt gevormd door drie groepen van de Kon. Ned. Rij- vereeniging en twee bereden politie-agenten. De leiding berust bij den heer A. de Munnik, wachtmeester der huzaren. De rijweg van de Paviljoenslaan zal tus schen 12 en 18 uur voor het publiek worden afgesloten. Het terrein wordt feestelijk versierd. „Harmonie-Crescendo" verleent ook weer muzikale medewerking. Het concours-hippique staat onder leiding van wachtmeester De Munnik. Aan winkeliers en particulieren, die sym pathie voor de paardensport voelen, wordt verzocht een prijs beschikbaar te willen stel len. Dit zal door het Centrum-Comité op hoo- gen prijs worden gesteld. De algemeen-leider, de heer F. Duyn. Jans straat 16 (Tel. 11658) zal een en ander gaarne in ontvangst nemen. Het muzikale gedeelte. Ook dit jaar zal er weer veel'muziek zijn: 's morgens van 7—8 uur réveille, daarna om 9 uur de aubade; van half 10 tot half 12 op de Groote Markt concert door „Harmonie Crescendo". Om 10 uur komt de Vereeniging „Kunstgenot" de ruiters van het Houtplein afhalen. Van half 2 tot half 4 speelt het Po- litie-Muziekcorps op de Groote Markt. Tege lijkertijd maken twee andere corpsen een rondgang door de stad. „Arti et Religione" geeft van half 5 tot half 6 een concert op de Groote Markt. Van 7.45 uur tot 11 uur speelt ..Crescendo" uit Spaarndam in deze muziektent. Voor het begin van het vuurwerk trekken drie corpsen uit verschillende wijken naar het feestter rein aan de Paviljoenslaan. Na afloop van het vuurwerk is er taptoe; daarna is er tot half 12 nog een concert op de Groote Markt. Het bestuur van de Vereen. „Koninginne dag" zal binnenkort een circulaire versprei den. met het doel de Haarlemmers op te wekken, lid van de Vereeniging „Koningin nedag" te worden. Men hoopt hierdoor nog vele nieuwe leden en donateurs te winnen. Het adres van den secretaris is: A H. de Bruyn Sr.. Ged. Voldersgracht 4. tel. 11272, De verbreeding van de Raaks. Zal nog wel eenigen tijcl duren. Ter verbreeding van de Raaks is het oude perceel op den hoek Jacobstraat—Raaks thans in handen van den slooper. die wel niet veel moeite zal hebben het bouwvallige huis met den grond gelijk te maken. Toch kan het verbreeden van dezen drukken verkeersweg slechts langzaam voortgang heb ben. Halverwege in de straat is ook een per ceel ontruimd, dat wacht op den slooper; Voorts is er het hoekperceel Ged. Oudegracht- Raaks, waarin vroeger het Bevolkingsbureau gevestigd was en dat nu al enkele maanden ontruimd is. Er zijn echter nog enkele perceelen be woond of in gebruik, zoodat verbreeding over de geheele lengte van de straat nog wef eeni gen tijd zal uitblijven. Het woord is aan.... Börne: Toen Pythagoras zijn be roemde stelling bewezen had, offerde hij aan de goden honderd runderen. Sindsdien rillen alle runderen telkciv- male als een nieuwe waar heid aan het licht komt. De positie der Spaansche rebellen. Steden in het Zuiden gebombardeerd. Volgens een officieele mededeeling van het radiostation Navarra. die door het Duitsche Nieuwsbureau onder het grootste voorbehoud wordt doorgegeven zou San Sebastian door de militaire opstandelingen zijn bezet. Te middernacht konden te Hendaye echter nog geen directe berichten uit San Sebastian worden verkregen. Kort na middernacht zijn te Hendaye automobilisten aangekomen, die met zeker heid hebben vastgesteld, dat- de weg van Burgos naar Madrid zich tot op 50 K.M. ten Noorden van Madrid in handen van de troepen van generaal Mola bevindt. In groote trekken krijgt men dus het volgende beeld: De Atlantische kuststrook der Baskische provincies, alsmede van Santander en Asturie is in handen der Volksfronters. De lijn PamplonaLogronoVitoria BurgosLeon vormt de operatiebasis der opstandelingen naar het Noor. den. Eveneens in het bezit der mili tairen bevindt zich de meer Zuide lijke lijn Soria-Valencia-Valladolid- Zamora. Van deze linie uit vindt de opmarsch plaats naar den sector Saiamanca-Segovia-Guadlajara, waar de opstandelingen thans den aanval op Madrid voorbereiden. Uit Gibraltar: Drie vliegtuigen van het Volks front, komende van Malaga, hebben Alge- ciras en La Linea gebombardeerd. Kritieke toestand te Madrid? Het Fransche biad „Figaro" schrijft, dat de toestand voor de linksche Spaansche regeering zeer kritiek is en dat ondanks de rant-soeneering de levensmiddelen nog slechts voor een dag toereikend zijn. De om singeling en belegering van de Spaansche hoofdstad door de „witten" is begonnen. Volgens de schaarsche berichten die uit de stad zelf afkomstig zijn, heerscht daar een onbeschrijfelijke wanorde en reeds doet zich het gebrek aan water gevoelen. Ook is er geen benzine meer verkrijgbaar. Te Madrid is een „commissie voor de na tionale verdediging" gevormd. Generaal Burguete heeft reeds de plunderaars met den doodstraf bedreigd. De toestand in Spanje wordt steeds ernstiger. Vele vreemdelingen verlaten het land. pag. 4 Het communiqué van de Londensehe confe rentie is te Berlijn en Rome overhandigd. pag. 4 De dader van den aanslag op Koning Edward voor den rechter. pag. 4 Het luchtverkeer met Spanje is onderbroken. pag. 9 De postverbinding met Spanje is eveneens verbroken. pag. 1 Onze zaakgelastigde is uit San Sebastian ge- evacueerd. pag. 3 De deelnemers aan de Olympische Volks spelen zijn 'uit Barcelona vertrokken. pag. 3 Mr. Marchant over de nieuwe spelling. Dag 3 Herziening van het program van den Vrijz. Dem. Bond. pag. 9 H. D. de Groot: Het schaaktournooi te Zand- voort. pag. 2 Fina leidt het Schaaktournooi te Zandvoort. pag. 2 Bioscopen. pag. 6 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Onze Kleine Chaos. pag- 1 Mr. E. Elias: Scheveningen heeft zich aange past. pag. 3 Van onzen Weenschen correspondent: Zal Schuschnigg' Hitier ontmoeten? pag. 4 Dr. D. M. Hoogeveen; Notities van een Griek- sche reis. pag. 5 Ko Zweeres: Vlieland-Vogelland. pag. 5 Financieele Kroniek: Het economisch herstel in de Ver. Staten. pag. 7 J. B. Schuil: Tooneelstukken. pag. 6 J. H. de Bois: Litteraire Kantteekeningcn. pag. 6 H. D. Vertelling: D-trein 38 rijdt door. pag. 11 Amy Groskamp-ten Haver Een vrouw schrijft. pag. 11 P. v. d. Hem: Spanje. - Pag. 3 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge- nomen op pag 10.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1