Binnen twaalf uur... Voor de vluchtelingen uit Spanje zijn aan den voet van de rots van Gibraltar tenten opgeslagen, waar hun een tijdelijk onderdak wordt verleend De aankomst van Koning Edward VHI ran Engeland voor de onthulling van het monument wvnoaar van de veteranen m de .Ronde van Beemster W. Dompeling passeert de finish te Vimy ia Frankrijk voor de gevallen Cana- ia den wedstrijd, die Maandag in de Beemster verreden werd deesche soldaten De Amerikaansche deelneemsters aan de Olympiade maken in gezelschap van een matroos van de .Emden" een vroolijke wandeling over bet Rijkssportveld te Berlijn De onthuHing van het monument voor de in den wereldoorlog gevallen Cana- deezen te Vimy in Frankrijk. Een overzicht tijdens de plechtigheid vallen van de rebellen Crawford in zijn partij tegen Austin tijdens den Davis Cup tenniswedstrijd Engeland Australië te Wimbledon Met telefoonkantoor te Barcelona wordt door de regeeringstroepen hardnekkig verdedigd tegen de aan- De beroemde Engelsche schutter Jenkins neemt aan de wereldkampioenschap pen kleiduivenschieten te Wannsee deel FEUILLETON Naar bet Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). S3) Chrisholme schoof, toen hij deze ontdekking deed, zijn machtig lichaam naar voren en omhoog, draaide zich rond en toen, met een plotselingen duik, rolde zijn aanvaller onder hem. „Nou heb ik je. hè?" hijgde de man met den paardenkop, een oogenblik ophoudend, maar met zijn grove, plompe hand om de keel van den ander.- Trant keek naar hem op. De wereld om hem heen verbleekte. „Dus jij bent het, jij kleine rat, jij?" ging Chrisholme smalend voort." Nu, dit zal de laatste keer geweest zijn, dat je me dwars hebt gezeten!" Trant's wereld won weer iets aan duidelijk heid. „Chrisholme", kwam het moeilijk over de lippen van den detective. „Ikik ver moedde dat jij het was." „Heusch? Welnu, nu weet je het! En weet je ook. wat er nu het eerst gebeurt?" Trant vocht haast tegen een onweerstaan baar verlangen om zijn oogen te sluiten en zich te laten gaan, zonder verder verzet. „Ja, dat kan ik ook raden", mompelde hij. „Ik plof naar beneden in den afgrond. En jij wordt opgehangen". „Hei!" brulde Chrisholme het volgende oogenblik. Want de man onder hem had, in die uiterste minuut geïnspireerd door de gehechtheid aan het leven, die in elk schepsel huist, aan Chris holme een ruk gegeven, die hem deed sparte len. Eén moment vond de man zijn hoofd boven den rand van den afgrond geduwd. Nog een moment en het einde zou naderen. Maar zoo plotseling als ze teruggekeerd was, ver dween de kracht van den detective en ver slapte de greep. Trant viel slap terzijde. Hij lag als een vormelooze hoop op den grond en zijn oogen vielen dicht. Chrisholme keek naar hem. Nog een klein duwtje en de overwinning zou aan hem zijn. Hij legde zijn hand op het lichaam. Wat een gek, was die kerel geweest, om hem zoo op de hielen te zitten! Nu hij er aan toe was den dwaas te dooden, ontdekte Chrisholme de on verklaarbare noodzakelijkheid zijn hart te verharden voor die taak. „Maar" sputterde hij. „Ik kan hier waarach tig niet blijven treuzelen." Hij omvatte Trant's machtelooze gestalte Toen trof hem iets achter op het hoofd. En het lichaam van Chrisholme werd nog slapper als dat van Trant. XXXV. DE CIRKEL VAN DEN TIJD. Trant opende de oogen Het eerste wat hü zag was Freddy Reeve, met een revolver in zijn hand, die hem stond aan te staren. De wereld was vol wonderen. ,Jk ben bang dat het met hem gedaan is"( klonk Freddy's stem zacht. Trant antwoordde niet. Na wat hij door gemaakt had, kun je niet zoo opeens spraak zaam zijn. Maar hij probeerde zijn houding te veranderen, zoodat hij wat verder van den rand van den afgrond was, om toen lanzaam overeind te komen. „U voelt u zeker erg naar?" informeerde Freddy. Trant knikte. Hij voelde zich aller ellen digst. „Nu. ik ben ook niet wat je noemt", lichtte Freddy in. „Dooden ligt niet in mijn lijn." „Het was hij of ik" bracht Trant er met moeite uit. „Dat weet ik," hernam Freddy. „Ik geloof niet, dat ik hem anders had kunnen neer schieten." „Misschien is het zoo wèl zoo goed", ver volgde Trant. „Maar ik had graag gehad, dat hij gesproken had voor hij stierf." „Wat wilde u van hem weten?" „Ik probeerde uit hem te krijgen waar „Miss Leveridge is?" onderbrak Freddy hem. Trant knikte nogmaals. „Nu. daarover zou ik me maar niet bezorgd maken". „Wat? hijgde Trant. „Hebt u ze gevon den?" „Ik weet waar ze zijn en zal ze met een mi nuut gevonden hebben Ze zijn hier." „Hier?" Trant's geest leefde op geslingerd tusschpji vreugd? en spijl. Vreu?dp ->mdat. bet succes nu voor het grijpen lag, spijt, omdat hij niet zelf de oplossing had gevonden. „Hoe weet u het?" vroeg hij. „Die geschiedenis is te lang om nu heele- maal te vertellen", antwoordde Freddy, op zijn knieën vallend naast de onbeweeglijke gestalte van Chrisholme, „maar in het kort komt het hierop neer, dat we een paar van dé bende in het nauw gedreven hebben, en met de pistool op de borst de waarheid uit hen ge perst hebben. De gevangenen zijn hier, man! Hier! Zijn al dien tijd hier geweest! En de hemel zij dank, dat deze kerel teruggekomen is. zooals u verwachtte, want hij heeft den sleutel. Ellendig karwei, de zakken van een doode na te zoeken, maar het zal wel moeten. Overigens, ik heb erger dingen gedaan dan dit om Miss Leveridge te redden en als het noodig is, ben ik nog tot veel meer bereid." Trant, die weer wat op adem kwam, keek nadenkend naar hem. „U denkt veel aan Miss Leveridge?" klonk het toen. „U dan niet?" vroeg Freddy. „Aan Miss Leveridge? Och, op dit moment misschien niet zooveel als u." Freddy's tas tende hand hield even op bij die verwonder lijke bekentenis." „Ziet u". ging Trant door. „het meisje, waarvoor u zich zooveel opoffe ringen getroost, is Miss Leveridge heelemaal niet." „Wat?" riep Freddy onthutst. „Miss Leveridge is veilig en wel in Shering- ham", hernam Trant. Freddy ging door met zoeken. Trant ijlde natuurlijk! Het was van veel meer belang den sleutel *e vinden dan naar de wartaal t,e 'uisteren var 'pmand, wiens geest niet heele maal helder was. „Ze is er van Londen per auto heengegaan", vervolgde Trant. „Toe probeer u de dingen te herinneren", drong Freddy ernstig aan. „Miss Leveridge zat immers in den trein van 5 uur 18 „En even voordat de 5.18 vertrok, is ze er weer uitgegaan", viel Trant hem snel in de rede, „en er is iemand anders op haar plaats gaan zitten. Iemand, gekleed als zij, en wier portret met opzet als dat van Miss Leveridge in de ochtendbladen gepubliceerd werd. Dat is de dame, waar u en ik bij geïnteresseerd zijn. Mr. Reeve niet Miss Leveridge!" „Maar waarom....?" begon Freddy onnoo- zel. ze dat gedaan heeft? Waarom zou ze met de 5 uur 18 gereisd hebben als Miss Le veridge, met het vooropgezette doel ontvoerd te worden? Ga door met het werkje waarmee u bezig bent en ik zal het vertellen." Freddy begon weer in de zakken van den. doode te rommelen met wilde haast. „De heele zaak was op touw gezet om de j ontvoerders erin te laten loopen.De brieven van 1 Sir Henry Leveridge, die in deze zaak als vriend van den vader van de jongedame, die nu gevangen zit, en uit overwegingen van pu bliek belang, een onbaatzuchtige medewer king had getoond, vormden het lokaas. Ze vestigden de aandacht van de bende op zijn dochter. De geïllustreerde persberichten, die vermeldden, met welken trein zij alléén naar Sheringham zou gaan deden de rest. Ik veronderstel, dat u een sleutel zoekt? Pro beert u den heuzak eensHet was de be doeling dat dat andere meisje in haar plaata zou reizen." (61ot volgt.).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10