H.D.* De eerste Neder OL YMPISCHE SPELEN anders te Berlijn. VERTELLING j/teuw scktiifi» DINSDAG 2S JULI 1936 H A A**R L E M'S DAGBLAD 8 Treffende ontvangst op het station Friedrichstrasse en in het raadhuis. Uit Berlijn: Nog enkele dagen en de Olym pische Spelen zullen beginnen. Uit alle deelen der wereld stroomen de deelnemers naar Berlijn. Reeds zijn honderden aangekomen Maandag is dit aantal weder met enkele tientallen vermeerderd: een gedeelte van de Nederlandsche ploeg is te Berlijn gearriveerd. Groot was de belangstelling op het station Friedrichstrasse, waar de trein met onze landgenootèn te 16.26 uur arriveerde. Duizenden verdrongen zich aan den uil gang, in de hal en op de perrons om maar een glimpje te zien van de officieele ont vangst. Op het perron waren ter verwelkoming aanwezig de Chef de Mission, de heer Lotsy; verder de gezant, mr. J. P. Graaf van Lim burg Stirum; dr. Theodor Lewald, voorzitter van het organisatie-comité, hertog Adolf Friedrieh von Mecklenburg broer van wijlen Prins Hendrik. De trein kwam enkele minuten te laat bin nenben de leden der Nederlandsche ploeg uit de wagons stapten, ging cr een luid ge juich op, terwijl een muziekcorps een vroo- lijken marsch speelde. Daar stonden zij dan, de wielrenners en de vijfkampers, clie het eerst de reis naar Bevljn maakten er; wien de eer te beurt viel, oxitolcel te worden ontvangen. Ir. hun keurige officieele kleeding. licht grijze broek, blauw colbertjasje, grijze pet, wit shirs, en grijze das, maakten allen een flink en indruk. Dr._ Lewald, heette de Hollandsche gasten hor lelijk welkom en hoopte, dat zij over winningen tijdens de Spelen zouden behalen Hij verheugde zich erover, dat de oude vriend schap tusschen de Hollandsche en Duitsclre jeugd, die altijd bestaan had, hernieuwd zou worden. Aan 't slot van zijn toespraak bracht spreker een „hoch" op H.M. de Koningin en het Nederlandsche volk uit. Spontaan gingen de handen omhoog; drie maal klonk het Nederlandsche „hoera" over de perrons. Dr. Lewald. Het muziekcorps- zette het Wilhelmus in; ontroerd luisterden allen toe, getroffen dooi de ontvangst. De heer Lotsy dankte het Duitsche organi- «alie-comité voor de hartelijke begroeting. „Wij zijn hier niet gekomen", zei hij, „om overwinningen te behalen, dat is bijzaak. Wij willen toonen, dat wij goede sportlui zijn, het zij dat wij winnen of verliezen. Als wij daarin slagen, is onze taak volbracht". Hiermede was de ontvangst op het station geëindigd. Tusschen de in witte kleedij keurig opgestelde leden van den ordedienst, tusschen de wachtende toeschouwers, ging het naar den uitgang, waar autobussen klaar stonden om het geze-lschap naar het raadhuis te bren gen. In den stroomenden regen stonden ook buiten duizenden achter de afzettingen te wachten. Alles was prachtig geregeld: in een straf tempo ging het naar het raadhuis. De plaatsvervanger van dr. Lippert, staats- commissaris van Berlijn, heette in de groote hal van het raadhuis, welke evenals het station Friedrichstrasse volop met vlaggen en vanen was versierd, de leden van de Neder landsche ploeg welkom. Hij hoopte, dat onze landgenooten nog langen tijd aan hun ver blijf te Berlijn zouden denken. Ter herinne ring hieraan werd aan eiken deelnemer een boek overhandigd. Aan den heer Lotsy overhandigde hij de Olympische plaquette van de stad Berlijn. „Wij zijn hier slechts met 27 man", zei de heer Lotsy in zijn dankwoord, „en het is slechts een klein deel van de uit 150 athleten bestaande ploeg, waarbij nog 50 officials komen. Het is het grootste aantal, dat ooit door Nederland naar de Olympische Spelen is gezonden". Hij betreurde het, dat door de reglementen van het I.O.C. de Hollandsche voetballers, die met Duitschland de sterkste amateurs ter wereld zijn, niet konden komen. „Wij hebben daarvoor een offer gebracht! het wegblijven onzer voetballers hebben wij trach te te vergoeden door de ploeg zoo groot moge lijk te maken". Nogmaals wees hij er op. dat de Nederlandsche ploeg niet ïn de eerste plaats voor een overwinning naar de Spelen was gekomen. „Maar wij komen hier om alles te doen en alles te geven, opdat wij er later met voldoening op kunnen terugzien". Krans op het Ehrendenkmal gelegd. Van het Raadhuis reed men naar Unter den Linden, waar onze landgenooten voor het Ehrendenkmal uitstapten. Wederom ver drongen zich duizenden, om de kleine plech tigheid. die hier zou plaats hebben, te aan schouwen. De heer Lotsy droeg een krans van witte lelies, waaraan een rood-wit-blauw lint was bevestigd. Vergezeld van de beide leiders dei- wielrenners en vijf kampers, resp. de heeren Swaab de Beer en majoor Van Scherpen- huizen en gevolgd door de overige leden van het gezelschap, ging de heer Lotsy door de zuilengalerij naar het monument, aan den voet waarvan de krans werd neergelegd. Enkele minuten bleven allen in eerbiedige stilte staan. Na afloop van deze plechtigheid stegen allen weer in de autobussen. Nu ging het naar het Olympische dorp over de met vlag gen en wimpels versierde Via Triumphalis. De Nederlandsche wielrenners en vijfkam- pers namen daar hun intrek in de huisjes, waar zij konden uitrusten van de ver moeienissen der reis. Bij de vijf huisjes van Nederland overhan digde hauptmann Fuerstner aan den heer Lotsy de rood-wit-blauwe vlag, die door onzen chef de mission gehescnen werd. Na het hijschen van de driekleur werd het Wilhelmus gespeeld. Daarmede was de officieele plechtigheid de verwelkoming van de Nederlandsche athle ten in het Olympische dorp, ten einde. Onmiddellijk werden de Nederlandsche huisjes in bezit genomen. In totaal komen in de aanstaande dagen 108 Nederlandsche heeren athleten in het Olympische dorp wonen". Karei Lotsy. Van de wielrenners en de vijfkampers ver namen wij, dat zij zich prachtig in de villa's thuis gevoelen. Zij hadden echter een vreese- lijken honger. Gezamenlijk begaf men zich naar het restaurant. Daar heeft Nederland een fraaie zaal om den maaltijd te gebrui ken. Aan tafel heeft de heer Lotsy nog enkele woorden tot de wielrenners en vijfkampers die de eerste Nederlandsche gasten in het Olympische dorp zijn, gesproken. Hij sprak de hoop uit, dat de correcte naam, dien ons land zich in de vorige dagen reeds in Berlijn en. het Olympische dorp heeft ver worven ongetwijfeld ook door de athleten zal worden hoog gehouden. Na den gezamenlijken maaltijd ging de ploeg naar het Hindenburg-haus in het Olympisch dorp, waar eiken avond de athle ten zich vermaken bij films, cabaret e.d. Men ging vroeg naar bed, om den volgenden echtend reeds met de training te beginnen. SPANJE DOET NIET MEE AAN HET HOCKEYTOCENOOI Uit Bellijn: Naar wij vernemen zal Spanje definitief niet aan het hockey tournooi deel- liClüsn in verband met de poliüc-ke situatie in het land. Daardoor is dus een land minder in ploeg B gekomen. Deze groep wordt gevormd door Duitschland, Afghanistan en Denemar ken. Waarschijnlijk zal liet hockey program ma hierdoor wederom veranderd moeten worden, hetgeen waarschijnlijk een of twee dagen voor het begin der Spelen zal kunnen worden gere geld. De indeeling blijft verder zooals zij was, dus in groep A: Britsch Indië, Japan, Honga rije, Vereenigde Staten, in groep B: Duitsch land, Aghanistan en Denemarken en in groep C: Nederland, Frankrijk, België en Zwitser land, dus in totaal elf landen. DE OLYMPISCHE VLAG IN BERLIJN. Uit Berlijn: Donderdagmiddag is in Berlijn de Olympische vlag uit Los Angeles aan gekomen. De voorzitter van het Organisatie comité van de vorige Olympische Spelen, Overste William Gay Garland, die tevens het oudste lid van het internationaal Olympisch Comité is, bracht de door de Amerikaansche vlag omhulde Olympische banier in een speciale zinken kast naar de Duitsche hoofd stad. Op het station Friedrichstrasse hadden zich hagen van Amerikaansche en Duitsche vrienden van den grijzen voorvechter der Olympische Spelen opgesteld om hem te be groeten. Illillllfllllllllllillllllllllllllliiw Carmen. naar het Hongaarsch van EUGèNE HELTAI Toen ik haar leerde kennen, had zij raven zwart haar, glinsterende oogen en vuurroode lippen. Een demon. Een Spaansche demon, of schoon zij in Boedapest was geboren. Zij had de muziekacademie doorloopen en in een leerlingenconcert haar eindexamen afgelegd. Terstond werd zij als élève aan de opera ver bonden. De intendant, de directeur, de kapel meester, de koorrepetitors, allen keken elkaar, en ook .haar, haast in vervoering aan. „Een geboren" Carmen Daarmede was haar lot beslist. Zij studeerde deze rol vol ijver in en wachtte met ongeduld haar deze eindelijk toegewezen te zien. Maar dat zou nog even duren. Voorloopig moest zij zich tevreden stellen met rollen van oude be delaarster, zigeunerin en heks in larmoyante opera's, zooals het altijd met beginners gaat en ook volkomen gerechtvaardigd is. Zij schminkte zich diepe rimpels in het gezicht, hulde zich in lompen en verborg haar zwarte haren onder wanordelijke grijze pruiken, Des te meer kwam haar Carmenschap in haar ge wone leven tot uiting. Zij was reeds een vamp, toen de Amerikaansche filmwereld van dit ty pe zelfs nog niet gedroomd had. Maar zij was een brave kleine vamp. een lief ding, het volg zame kind harer ouders en het consciëntieuze bescheiden lid van het theater. Zij deed den mannen geen kwaad. Haar glinsterende oogen en haar bloedroode mond schenen slechts be stemd om stap voor stap het oordeel dei- vakkringen te ondersteunen en te bevestigen: „Een geboren Carmen!" Zij bleef in ixctondige gereedheid voor Carmen, in aanhoudende verwachting, ge duld en blijde- fcwp. Als ei ..u nievs n:-fv i. kwam. dan het, volgende seinen toch zeker! Men beloofde haar deze rol reeds drie. jaren WIELRIJDEN. De Tour de France. SYLVER MA ES WINT DE 16e EN ZWAARSTE ETAPPE. Uit Pau: Maandag werd de 16de een tevens de zwaarste étappe der ronde verreden van Luchon naar Pau. over een afstand van 194 K.M. Op deze monster-étappe moesten de renners vier bergen berijden. Langs wegen, die vaak in een erbarmelijken toestand verkeer den. moesten de renners slag leveren tegen de vier reuzen van de Pyreneeën. In deze ronde heeft de Belg Sylver Maes zijn zege. die hem waarschijnlijk toch niet zou ontgaan, geconsolideerd. Met bijna negen mi nuten voorsprong vóór den tweeden renner, den ofhankelijken Franschman Level, kwam Maes binnen. De Nederlandsche renners hebben zich in deze uiterst zware étappe schitterend ge weerd. Steeds waren zij in de kopgroep te vinden; vooral Middelkamp heeft zich hier wederom een der beste bergklimmers uit den tour getoond. De Hollanders deden niet veel voor de groote kimmers onder: slechts aan eenige lekke banden was het te wijten, dat onze landgenooten niet onder de eerste tien aankomende renners waren. In het algemeen klassement is Sylver Maes bijna 21 minuten vóór Magne en Vervaecke is als tweede bijna 18 minuten achter zijn lei denden landgenoot. Albert van Schendel kwam weer een plaatsje naar voren en staat als achttiende genoteerd. Middelkamp schoof twee plaatsen op en is 24e, terwijl ook Anton van Schendel zijn po sitie verbeterde en van de 35e naar de 33e plaats opschoof. Het algemeen klassement luidt: 1. Sylver Maes (België) 107 uur 50 min. 26 sec., 2. Vervaecke (België) 108 uur 8 min. 4 sec. 3. Magne (Frankrijk) 108 uur 11 min. 39 sec. 4. P. Clemens (Luxemburg) 108 uur 26 min. 42 sec., 5. T. M. Mersch (Luxemburg) 108 uur 44 min. 22 sec. 17. Albert van Schen del 109 uur 40 min. 35 sec., 24. Middelkamp 109 uur 55 min. 21 sec.. 33. Anton van Schendel 110 uur 47 min. 23 sec. H. S. V. DE KAMPIOEN. Maandagavond is de laatste rit gereden voor de wegcompetitie 60 K.M. voor A, B, C klasse en Juniores. In totaal kwamen 45 renners aan den start. De uitslagen waren als volgt: A klasse: 1. Schaper 5 p. 2, Oudolf 4 p. 3. Brey 3 p. 4. Burger 2 p. 5 Heyselaar 1 p. Alle in den eindspurt dicht bijeen. Tijd 1 uur 45 min. 30 sec. B klasse: 1. D .Drost 5 p. 2. R. Hessels 4 p. 3. H. Peetoom 3 p. 4. Esveld 2 p. 5 v. d. Nes 1 p. Een 10-tal renners waren in de eindspurt nog bijeen. Tijd 1-44-26. C klasse: 1. Radsma 5 p. 2. Krom 4 p. 3. P. Peetoom 3 p. 4. Kaestner 2 p., 5. Strik 1 p. Ook hierin waren een groot aantal deelnemers in de laatste meters nog bijeen. Tijd 1-46-18. Juniores: 1. Jouby 5 p. 2. Keizerswaard 4 p. 3. Laan 3 p. 4. Koelemey 2 p. 5. Veen 1 p. Tijd 1-48-13. Totaalstand der Competitie. A klasse: Groot 14, de Best 9, Schaper 8. v Dijk 8, Oudolf 7, Takel 7, Schelvis 6. Fruitema 5. Wester 4, Brey 3. Burger 2. Heyselaar 1 p. B klasse: D. Drost 16.5. R. Hessels 11. P. Peetoom 10, v. d. Nes 8, Dalfsen 5.5, Esveld 5, Been 4, Barten 4, Meyer 3, Burggraaf 2 pt. C klasse: Kaestner 11.5. de Lange 10, P. Peetoom 9, Krom 7, Tennes 5,5. Bakker 5, Radsma 5, v. d. Heyden 4, Valkman 4. C. Jan sen 3. Beeldman 2,5, J. Jong 1 5, Hutt 1 punt. Juniores: Koelemeyer 16.5. Teye 14.5, Kei zerswaard 10, Sterke 8, Jouby 7. Laan 7, Graaf 5 Bakker 4, Keizer, de Jong, Vogel, v. d. Anker, Hessels en Veen 1 punt. In het kampioenschap van Haarlem op de Heemsteedsche Wielerbaan hebben de leden weer uitstekend gereden. In de Sprint bezet ten v. Dijk, Metz en de Best de 1ste, 2de en 4de piaats. In de lange afstand M. Peetoom, de Best en D. Drost de 1ste, 3de en 4de plaats; de nieuwelingen wonnen de clubontmoeting. Woensdagavond worden de laatste ritten voor de Baancompetitie op de Heemsteedsche wielerbaan gereden. BOKSEN WEER EEN K.O. ZEGE VAN MAX BAER Uit Ogden (Utah): De ex-wereldkampioen zwaargewicht Max Baer heeft zijn laatste ge vecht van zijn come-back programma afge werkt. Hij sloeg zijn tegenstander Bob Wil liams al in de eerste ronde k. o. en het werd nu eindelijk tijd, dat de daad bij het woord gevoegd werd. Sedert haar eerste optreden had zij groote vorderingen gemaakt, veel aangeleerd, haar stem was mooier en rij per geworden. Zij zelf ook. Als zij thuis aan het klavier zat en Carmen zong den gehee- len dag zong zij Carmen of met de handen op de heupen, nu eens een sigaret, dan weer een roos tusschen de lippen en den breedge- randen sombi-ero op het hoofd, voor den spie gel ging staan, had zij het liefst zichzelf ge kust. Lieve deugd, dat zou me wat worden als zij dat den eersten keer op het tooneel mocht spelen! Het publiek zou zijn verstand verlie zen! Zij schudde het hoofd, onder den hoed raakten de zwarte vlechten los en vielen over haar schouders. Carmen, Carmen! Carmen, hoe zij lijdt en leeft, van het hoofd tot de voetzolen Carmen, de klassieke, romantische, de traditioneele Carmen, zooals zij in boeken beschreven is. zooals wij haar afgebeeld za gen. zooals wij ons haar op het tooneel voor stellen, zooals wij haar ons droomen Uit gewoonte ging zij voort bedelaarstere, giftmengsters, heksen te spelen, in lompen en met grijze pruiken op, maar innerlijk bleef zij altijd Carmen, d e Carmen. Zij had het ge voel. dat iedereen wel wist, dat zij eigenlijk Carmen moest spelen. Zij had het gevoel, dat het publiek in het minst niet verrast zou zijn als zij plotseling haar lompen en pruik zou afwerpen en in haar Spaansch costuum en met stralende oogen een ieder daar beneden de zoete bedreiging zou toezingen: „Et si je t'aime, prends garde a toi!" De kapelmeester zou afkloppen en de musici toefluisteren:- „Bizet, heerenBizetniet Verdi!" Iedereen zou applaudisseeren, een ieder zou het gevoel hebben, iets buitengewoons, iets grootsch te. toeleven, iets wat men in honderd jaren niet beleefd had: de1 triomf der recht vaardigheid. Doch de rechtvaardigheid zegevierde niet. Jaren, intendanten, directeuren en kapelmees ters kwamen-en gingen, nieuwe Carmens rol den haar sigaretten tusschen oude coulissen leden van het theater of beroemde buiten- landsehe gasten. Maar haar was de rol nog nimmer toevertrouwd. Tevergeefs boorde en schaafde, -sleep en vijlde zij aan deze figuur, .evergeefs studeerde zij Carmen dag en kt zooals anderen Engelsch of Fransch. hce volmaakter zij in de rol kwam, hoe hooger WATERPOLO. H.P.C. 3—A. Z. 1870 II (8—1). H. P. C. 3 is wederom kampioen van de re serve 2e klasse B. geworden. Na drie kleine 1O-overwinningen volgde thans een fraaie 81-overwinning. Onder leiding van den heer Visser stelt H.P.C. zich als volgt op. v. d. Toorn, A. Sipkema, G. Vis, R. Bij, W. v. Groningen. C. Kemper. B. Leih, Reeds dadelijk na het uitzwemmen, maakt Sipkema het eerste doelpunt (1OL Als na een schot van Sipkema, Kemper den bal aanraakt, komt de bal gelukkigerwijs juist in den goal (20). Voor rust brengen Leih en Van Groningen den stand op 40. Na rust is het Leih 3 maal en Kemper 1 maal die de scorer, opvoeren tot 80. Hierna slaagt. A. Z. er in een verdiend tegen- punt te maken. (81). De stand is thans- gesp. gew. gel. verl. pnt. H.P.C. 3 6 6 0 0 12 Neptunes 2 7 2 3 2 7 Nereus 2 7 2 2 3 6 IJ 4 4 0 3 1 3 A. Z. 2 5 0 2 3 2 IJ 4 4 winstpunten in mindering. HAARLEM—H. P. C. Hedenavond speelt H. P. C. den returnwed strijd tegen Haarlem in Stoop's Bad. Haarlem speelt zonder Zeeman, waarvoor Strang zal uitkomen. Bovendien speelt Haarlem 2 den eersten promotiewedstrijd tegen U. Z. C. 3. Het pro gramma voor dezen avond is: Half acht: Haarlem 2U. Z. C. 3 Acht uur: ZigneaNereus 2 Half negen: HaarlemH. P. C. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Halle. Afstand 198 K.M. Duiven los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: G. Dollè 1, 16, 17, 22; R. Brakel 2, 14; P. Martens 3, 4, 6, 7; G. Zaagsma 5, 10, 21; T. Luikel 8, 11; J. Hardenberg 9; C. v. Roode 12, 13; H. Ven broek 15; J. Hommes 18, 19; J. J. v. d. Linden 20: P. J. R. Vergers 23. Eerst getoonde duif 10 uur 11 min. 1 sec.; laatstgetoonde duif 10 uur 21 min. 43 sec. SCHAKEN. DE HAARLEMSCHE VIJFKAMP. De partij Dr. PannekoekZoontjes verliep als volgt: Wit: Dr. J. H. Pannekoek. Zwart: J. A. B. Zoontjes. Slavisch. 1. d4, d5; 2. c4, c6: 3. Pf3, Pf6: 4. Pc3. g6; 5. Lf4, Lg7: 6. e3, 0—0; 7. Db3, dc4:; 8. Lc4:, Db6; 9. 0—0, Db3:; 10. ab3:, Pbd7; 11. Lc7, Te8; 12. e4. e6; 13. b4. b5; 14. Ld3, Lf8; 15. La5, Lb7: 16. e5, Pd5; 17. Pd5:, ed5:; 18. Pd2, Le7; 19. f4. fai 20. g4, fg4:; 21. f5, Lg5; 22. f6, Kf7; 23. Pb3, Pf8; 24. Le2. h5: 25. Pc5, LcB; 26. Ta3, Pe6; 27. Pe6:, Le6:; 28. Lc7, afgebroken. Stelling na 28. Lc7. diagram. DAMMEN. CORRESPONDENTIEWEDSTRIJD. Na den correspondentie-wedstrijd tegen „D.O.S." te Groningen, heeftde Haarlem- sche Damclub thans een uitnoodiging ge accepteerd van de Damclub „Ons Genoegen" te Dedemsvaart tot het spelen van een cor respondentie-partij. Voor de winnende ver eeniging wordt een fraaie medaille beschik baar gesteld. VOETBAL. DE P. E. C.-KWESTIE De commissie van beroep van den K. N. V. B. heeft Maandag uitspraak gedaan in de beken de P. E. C.-kwestie. De schorsing van de hee ren Kievit en De Graaf is teruggebracht van 5 tot 2 jaren, terwijl het royement van den heer Burgers is herroepen. De straffen zijn dus wel aanmerkelijk verminderd. haar geestdrift oplaaide, hoe sterker de ze kerheid in haar werd voor Carmen geboren te zijn, des te verder ging de mogelijkheid ach teruit haar nog eens te zingen. In het thea ter werd hoe langer hoe minder nota van haar genomen. Maar waarom? Wie kon het zeggen? Misschien waren het theater-politieke rede nen, misschien toeval of luim of bijzondere oorzaken, belangen of overwegingenMen mag niet eens aan kwaadwilligheid denken, als een acteur nooit tot zijn rol komt. welke de eenige droom zijns levens was. Er komen zulke vreeselijke toevalligheden, zulke onbe grijpelijke boosheden in het theater voor. Mis schien klopte de zaak juï-t daarom niet. om dat zij er zoo vast cp gerekend, het zoo intens gewild had, dat zij het bij voorbaat als een vaststaand feit had aangenomen. En wat een offers bracht zij niet voor die rol! Haar geheele wezen ging op in de studie ervan; in verwachting en hoop. Om de toe komst vergat zij het tegenwoordige. Zij sloot zich van alles en iedereen af, teleurgesteld, ontgoocheld, gewond Met op elkaar geklemde tanden wachtte zij. En nog altijd lag in haar oogen die verrukkelijke glansJa, een maal! En dan!Jaren en intendanten kwamen en gingen, nieuwe moderichtingen verschenen en verdwenen weer. De vrouwen verfden haar lippen en knipten heur haren kort. Ma'ar zij liet haar prachtig zwart haar onberoerd, om daarmede als Carmen het pu bliek te betooveren. Maar als zij, nu en dan, een zilver draadje bespeurde, dan trok zij het zorgvuldig uit. Tenslotte vergrijsde zij vol komen en zij kon naar oudevrouwenrollen zonder pruik spelen. Toen gebeurde het, dat een beroemde gast de Carmen, waarvoor zij geëngageerd was. moest afzeggen Dat geschiedde 's avonds om 7 uur, en in de korte spanne tijds was nie mand te vinden, die de rol kon vervullen. Een der oude inspiciënten kwam op de gedachte haar te halen. Er bleef haar nog juist tijd genoeg over om het haar te laten afknippen en een zwarte pruik op te zetten. Zij zong de Carmen zonder repetitie. Vlekkeloos! Maar het publiek verroerde geen hand. Het op) i di van de beroemde gast was niet doorgege?' het auditorium ergerde zich. Een fiasco' Niemand vermoedde, dat Carmen zich der tig jaar lan^ op dezen avond had voorbereid' Hef is niet genoeg Het is niet genoeg om vriendelijke woorden te spreken als de stembuiging waarmede zij geuit worden eerder doet denken aan azijn. Het is niet genoeg om mager te zijn als een lat en hoekig als een petroleumblik. Be valligheid van gebaar is een eerste ver- eischte voor de zoozeer begeerde slanke lijn. Het is niet genoeg om naar de laatste mode gekleed te gaan, om aanspraak te maken op den naam van elegant. Wij dienen ook te we ten hoe wij onze kleeren moeten dragen en wanneer. Het is niet genoeg om ijver en plichtsbe trachting te toonen bij ons werk. Als het re sultaat van onzen arbeid niet geschraagd wordt door de algeheele overgave van onze gansche persoonlijkheid, dan wordt het uit eindelijk product toch nooit een doorslaand succes. Het is niet genoeg als wij van onzen over vloed mededeelen aan den arme. Een gave zonder een hartelijk woord is als een bloem zonder geur. Het bestbedoelde geven kan zoo grie vend zijn. Het is niet genoeg om berouw ts toonen. Be rouw is slechts een eerste stap. Ware schuld delging zoekt herstel van het kwaad. Het is niet genoeg als wij vol goede voorne mens zijn. Een belofte is een oningeloste schuld en wie steekt zich nu willens en we tens in schulden? Het is niet genoeg' als wij onze te kortko- mingen precies kennen. Dan begint het pas. Waar woorden ophouden en daoen beginnen, daar wordt het leven pas de moeite waard. Het is niet genoeg om te zeggen: ik bedoel het zoo goed. dus niemand heeft het recht mij iets kwalijk te nemen. Wij worden be oordeeld naar onze daden en veroordeeld naar onze woorden en van al onze edele bedoelin gen trekt de wreede wereld zich geen sikkepit aan. Het is niet genoeg als mannen hun kracht, hun tijd, hun enex-gie en hun kunde en vrou wen haar gezondheid, haar nachtrust, haar schoonheid en haar jeugd offeren aan de hun opgelegde taak. Het succes is een grimmig en veeleischend monster, dat behalve al deze gaven ook nog het hart eischt en met minder dan het heele hart is het niet tevreden Het is niet genoeg als een man een vrouw liefheeft om haar te overstelpen met tastbare bewijzen van zijn liefde. Als hij haar alles heeft geschonken wat hij te geven heeft, zal zij op een goeden dag prui lend vragen: waarom zeg je toch nóóit eens dat je van me houdt AMY GROSKAMP—TEN HAVE. De Olympische fakkelloop. Uit Neusatz (Zuid-Slavië)De Olympische fakkel vervolgde van Belgrado via SemUn naar de Zwaben-nederzetting Indija zijn weg, van waar de flambouw naar Syrmisch-Kavlowitz, de vroegere residentie der Servische patriar chen, werd gevoerd. Vervolgens ging het via Veter Waerdein naar Neusatz. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat, uitslui tend tusschen 11 en 13 uur.) Terug te krijgen bij: Politiebureau Smedestraat: handschoenen en ceinturen; Langeraar, Lange Heerenstr. 48; beurs met inhoud; Boxs, Soendaplein 35: bank biljet; Kruier, Kruistochtstr. 3: bril; Krous, Oosterstraat 19. boord van overhemd; De Vries, Berckheydestraat 25: bril; v. Woerden, Bosch en Hovenstraat 12: gummi ballen; Bütot, Po pulierstraat 11: postduif; Vinkenoog, Brede- rodestraat 40: gewicht; Uitendaat, Gr. Hout straat 150: cliché; v. d. Wal, Vergierdeweg 231: hondenhalsband met penning; Politie bureau Smedestraat: heerenhoed; Jansen, Haarlemmerliedestraat 19: hond; Eeden, W. Boogaaitostraat 12rood: hoed; Politiebureau Smedestraat: insigne (muziek)Vos, Harmen- jansweg 21: jas: Warnn, Zijlweg 129: jas; v. Hoven, Zijlweg 43 rood: jas; Moonen, Glasbla zerstraat 2 c roodtafelkleedje; Jonkman, Kin- derhuisvest 37: kano: Cassee. KI. Houtweg 135 f't Hofje van Heithuijzen)koffer met inhoud; Kennei Fauna. Fr. Varkensmarkt: katten; Blanken, 2e Vooruitgangstraat 22: alpinomuts; Voorberg. Lange Molenstr. 18: damesmantel; Politiebureau Smedestr.: naamlijsten; De Jong, Roosveldstraat 19: portemonnaie met inhoud: Baar. Prof. v. d. Waalsstr. 1: portem. m. inh.: Oudshocrn, Ripperdapark 25: portem. m. inh.; Plant, Amsterd. Vaart 68: porte feuille: Staal, Schreveliusstraat 42: rijwiel plaatje; Bourgogne, Jansstr. 36: dasspeld; v. d. Veen. Harmem'answeg 10: snelbinder; Pen, Heerensingel 23 a: damesschoen; Hoeleen. Gen. Cronjéstr. 24: Lipssleutel: De Jong, Berckhey- destrsat kinderschoentje; Punt. Gen. de la Re"»"a't gouden speld: Reemer, Wou- n» «r-q 7>:odtang; Herwaarden. Pa- "ai' 2 ro-x!tasch met inhoud; Stef- fers, P.! "KT.'traat 3B: tasch met inhoud. VERGADERING VAN DEN OXFORD-GROEP Op de slotmeetmg van de tweedaagsche vergadering, van de Oxford-groep te Bir mingham. waaraan ook ruim 500 Hollandei-s deelnamen, is o.a. het woord gevoerd door den heer Philips, directeur van de Philips-fa- brieken te Eindhoven. PERSONALIA. Mej. Bep de Bruin, alhier slaagde voor het practijk-diploma Boekhouden van de Ver eeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen. OPMERKINGEN VAN LEZERS VESTIGINGSWET VOOR SCHOENMAKERS GEVRAAGD Een abonné zendt ons een stuk, waarin hij de aandacht vestigt op de noodzakelijkheid van een wettelijke regeling der vestiging van schoenmakers en scboenenreparateurs. Er zijn er in deze categories zegt inzender, die werken voor prijzen, die 50 a iV> pCt. te laag zijn, hetgeen een algemeene vorui-ng "•nder de vakgenooten ten gevolge heeft. In Oostenrijk is deze raak reeds J|Lig v. tto- lijK geregeld. De schoenmakers en rep?.:?.leurs hebben zich daar aan raste prijzen t. Lcuaen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8