SCHAKEN Het internationaal tournooi te Zandvoort. De Hollanders komen in Berlijn aan. DONDER DAG 30 J U E I 1936 HA ARE EM'S DAGEEÏD 5 De negende ronde. Wederom twee afgebroken partijen. Fraaie overwinning van Landau. Prins. Onder flinke belangstelling werd Woensdag de negende ronde gespeeld. De Nederlan ders waren bijzonder goed op dreef. Landau speelde een sterke partij tegen Becker. Na eenig laveeren wist de Nederlandsche kam pioen Becker in een ondekbare matstelling te krijgen. Ook Prins toonde zich ditmaal van zijn beste zijde; in een Colle-opening wist hij een sterke aanvalsstelling te ver krijgen. Door fraai combinatiespel dwong hij winst van de kwaliteit af. Helaas verzuimde hij de juiste afwikkeling. De partij werd af gebroken. Ook van Doesburgh weerde zich goed tegen Euwe en had zelfs geruimen tijd een be hoorlijk spel. Euwe moest zich zeer inspan nen om iets te bereiken. Tenslotte won hij kort voor het afbreken een pion. Daarna ont stond een toren eindspel, dat Euwe wel zal winnen. De interessantste en belangrijkste partij van den dag was die tusschen Fine en Bo goljubow. Op Bogoljubow, die een zeer ge vaarlijk speler is, was alle hoop gevestigd, om Fine zijn eerste verliespunt. te bezorgen, waardoor de spanning zijn hoogtepunt zou bereiken. Het zag er inderdaad dreigend voor Fine uit, vooral toen deze in hevigen tijd nood (12 zetten in 5 minuten) geraakte. Hij toonde zich hier een groote virtuoos. Niet alleen voerde hij zijn zetten in een razend tempo uit, maar ook zijn stelling wist hij nog te verbeteren; hij bekroonde zijn werk door op den 36sten zet (tijdcontrole) zijn pion terug te winnen. De spanning steeg opnieuw toen in de avondzitting Bogoljubow in een pionnen- eindspel eenige kansen kreeg. Alleen Fine was overtuigd van remise, Weer in tijdnood zijnde, bleek het dat hij alles berekend had. Bogoljubow moest de partij remise geven. Een schitterende prestatie. Maroczy deed goed werk door Keres te verslaan. De partijen waren als volgt: SpielmannTartakower. Tartakower verdedigde zich in een dame pion-opening met de Hollandsche 'verdediging Op den 4deiï zet speelde hij echter den in deze verdediging ongewonen zet c 7c 5. Door dezen zet kwam er een groote afruil tot stand, waarbij Spielmann met het paard tegen den z.g. slechten looper goede kansen voor het eindspel behield. Hij kreeg dan ook een fraaie positie voor zijn paard op c 4. Tartakower verdedigde zich listig; Spiel mann nam toen genoegen met een zetten- herhaling. Bij analyse bleek dat Spielmann met goede kansen op succes had kunnen doorspelen. Het werd remise. PrinsGrunenfeld. Prins speelde in een damepion-opening den z.g. Colle-opbouw. Hij kreeg goed spel, Gruenfeld verzwakte zijn stelling met den zet h 7h 6. Vermoedelijk was hij bevreesd voor een looper-offer op h 7 dat in deze opening nogal eens voorkomt. Het middel bleek hier erger dan de kwaal. Het veld g 6 bleek nu te zeer verzwakt. Prins maakte hiervan uitstekend gebruik, door met eenige goede zetten, waronder een dame-offer, dat niet aangenomen kon worden, Gruenfeld in groote moeilijkheden te brengen. Om erger te voorkomen gaf de Weensche speler de kwaliteit voor een pion. In gunstige stelling voor Prins is de stelling afgebroken. Na de hervatting had hij goede winstkansen, doch speelde op valletjes. Ook deze partij werd af gebroken. Nu is de winst problematisch. LandauBecker. Becker verdedigde zich tegen Landau's damegambiet met de Stonewall opstelling. Landau wist den goeden looper te verkrijgen. Eerst manoeuvreerde de Nederlander op den damevleugel, waar hij eenige voordeelen wist af te dwingen, Toen echter verzette hij de bakens en begon een keurigen koningsaanval. Toen Becker een minder goeden zet deed, kon Landau door een fraaie combinatie met een pion in de stelling van zijn tegenstan der dringen. Deze pion belemmerde zoo de verdediging van zwart, dat Landau een niet te pareeren ma (aanval kon ondernemen. Landau wikkelde feilloos af; Becker kreeg geen kans meer. Toen het mat onafwend baar was, gaf Becker op. Van DoesburghEuwe. Voor deze partij, waarin twee Hollanders elkaar bekampten, was natuurlijk veel belang stelling. Van Doesburgh opende met den koningspion, waartegen Euwe de Siciliaan- sche verdediging aanwendde. Hij bediende zich van den. Scheveningschen variant, dien hij zelf in zijn leerboeken aanbeveelt. Spoedig nam het spel scherpe vormen aan; er ont stond een strijd met kansen aan beide zijdén. Wit kreeg een meerderheid op den dames vleugel, zwart op den koningsvleugel. Even voor het eerste afbreken wist Euwe een pion te veroveren, doordat hij met a 7a 5 wit's pionnenstelling op den damesvleugel wist te breken. Hierna kreeg Van Doesburgh eenige tegenkansen door een betere plaatsing van zijn stukken. Na de hervatting wist Euwe door ruil in een toreneindspel te komen, dat hij wel zal winnen. BogoljubowFine. De partij van den dag! Een Reti-opening. die snel in een aangenomen dame-gambiet overging. Fine wist zijn tegenstander den ge- isoleerden d-pión te bezorgen. Hiervan had de Duitscher meer bewegingsvrijheid en goede aanvalskansen. Reeds spoedig op den 18den zet bood Fine remise aan, dat door Bogoljubow geweigerd werd. Na eenige zet ten kwam Fine in moeilijkheden en ver bruikte veel tijd. Door een schijnoffer wist Bogoljubow een pion te winnen. Op dit mo ment had Fine nog 12 zetten te doen in vijf minuten. Er heerschte toen groote span ning; menigeen zag het somber voor den Amerikaan in. Men fluisterde: „Fine haalt het niet!" Op dit moment voerde deze een Gigantische tegencombinatie uit, die hij ge heel berekend had. De laatste zet voor de tijdcontrole was de fraaie pointe van de combinatie, die hem zijn pion deed terug winnen. Het is te begrijpen, dat het publiek de grootste bewondering had voor de fan tastische prestatie van den jeugdigen Ameri kaan. Na de hervatting ontstond een moei lijk pionnen-eindspel. Hibr geraakte Fine in tijdnood, doch hij scheen alles reeds berekend te hebben. Hij kon door a tempo te spelen, zijn zetten doen en zijn tegenstander de remise afdwingen. MaroczyKeres. Keres werd in het defensief gedreven. Beide spelers rocheerden lang, waarbij wit's stukken beter opgesteld waren, dan die van zwart. Met een paard op e 5 beheerschte wit de situatie. Keres moest zijn stukken ter verdediging oproepen, doch kon niet verhin deren, dat Maroczy in het eindspel met een pion meer kwam te staan. Na de hervatting wikkelde Maroczy feilloos af en won. Door deze overwinning heeft Maroczy Keres van de tweede plaats verdreven en zichzelf in de kopgroep geplaatst. Tartakower. De stand van het tournooi is thans: Fine 7 punten. Keres en Maroczy, ieder 5y2 punt. Euwe 5 punten plus 1 afgebroken partij. Bogoljubow en Tartakower 5 punten. Gruenfeld en Spielmann ieder 4 punten) plus een afgebroken partij. Landau V/z punt. Van Doesburgh 3 punten plus 1 afgebroken partij. Becker 2y2 punt plus 1 afgebroken party. Prins 1 punt plus 1 afgebroken partij. Het programma voor heden. Heden worden de volgende partijen voor de tiende ronde gespeeld: Becker—Tartakower. KeresSpielmann. EuweMaroczy. Gruenfeld—Van Doesburgh. FinePrins. Landau—Bogoljubow. Het programma voor Vrijdag. Vrijdag worden alle hangpartijen gespeeld. Een medewerker schrijft ons nog: Fine, Bogoljubow en de tijdnood. Prestaties in de tweede tour- nooihelft. Wie wordt nummer 2? Hoeveel verrassingen de ronde van Woens dag, één van de spannendste van het geheele tournooi, ook gebracht heeft, todh is er in het belangrijke feit, n.l. dat- Fine de grootste kan sen heeft op den eersten prijs, geen verande ring gekomen. Integendeel, door zijn remise tegen Bogoljubow heeft hij feitelijk de laat ste gevaarlijke klip omzeild; hij karnt nu alleen nog tegen Prins en Van Doesburgh. Het moet al vreemd loopen, als de eerste parijs hem nog ontgaan zal. Woensdag heeft hij het overigens niet ge makkelijk gehad. Bogoljubow had een pion gewonnen en winst kansen in het ontstane eindspel. Bovendien verkeerde Fine weer in hevigen tijdnood, zoodat (men den Duitscher een goede kans gaf. Maar tijdnood is voor een wereldbekend snelspeler als Fine heelemaal geen belemmering: „men kan, als het noodig is wel een 10 a 20 zetten achter elkaar a tempo doen" heeft hij eens gezegd en gisteren heeft hij dat gedemontsreerd! Het was wer kelijk ongelooflijk: hij volgde een afwikke ling, waarbij er een heel stel pionnen geruild werden en er plotseling een toreneindspel overbleef, dat klaar remise was. Niemand had dat zoo gauw voorzien, behalve blijkbaar Fine. Bogoljubow begint leelijk af te zakken in de tweede helft dat is de laatste jaren helaas een karakteristiek verschijnsel bij hem. Zijn zenuwen schijnen niet meer opgewassen te zijn tegen het inderdaad sloopende tournooiwerk: het gebeurt hem maar al te vaak, dat hij on- noodig halve en heele punten cadeau geeft. Heel jammer was het, dat hij van Griinfeld verloor na de partij prachtig opgezet en een winststelling bereikt te hebben vooral om het tragi-komisch incident, dat de oorzaak van zijn verlies was. Hij was in tamelijk ernstigen tijdnood geraakt, en had daardoor geen gelegenheid meer om de zetten te no- teeren. Zoodoende was hij den tel kwijtge raakt, wist niet of het leed al geleden was of, nog niet, en bij Grünfeld kon hij niet afkijken, want die hield zijn hand er voor! Gevolg: hij bleef maar doorjakkeren en maakte tenslotte liefst vier zetten voorbij de tijdcontrole een „tijdnoodfout", die hem de partij kostte. Ook tegen Keres speelde de tijdnood hem parten ditmaal geen vermeende, maar wer kelijke. Hij overzag in een volstrekt houdbare stelling een tweezettige combinatie, die hem de kwaliteit en de partij kostte. Dat hij tus schen deze twee verliespartijen van Euwe won, was, zooals hij zelf zei „ein Glücksfall". Dr. Euwe is toch niet in zijn besten vorm in dit tournooi. Eén keer blunderen kan ook een wereldkampioen in topvorm overkomen, maar twee keer, dat is teveel. Intussehen moet men wel den nadruk erop vestigen, dat het hier blunders geldt, en niet zwak spel: zijn partij-opzet en spelvoering zijn volstrekt die van een wereldkampioenMen behoeft slechts na te gaan, hoe hij Fine vol komen overspeeld had en hoe hij tegen Bogol jubow in het voordeel was gekomen, vóórdat de ongelukken gebeurden. Blunders zijn in andere gevallen vaak een gevolg van gebrek aan wedstrijdroutine: zou het. hier misschien komen door de zwaarwegende nieuwe verant woordelijkheid, waaraan dr. Euwe wellicht nog niet geheel gewend is? In ieder geval moet men bedenken, dat onze kampioen maar heel weinig tijd gehad heeft om zich op dit tour nooi voor te bereiden. Reden tot ongerustheid in verband met. Nottingham is er derhalve ab soluut niet: daarvoor zal hij zich wèl gerui men tijd aan de voorbereiding kunnen wijden. Paul Keres heeft zijn positie door (afgezien van de ronde van gisteren) partij na partij te winnen, aanzienlijk weten te verbeteren! Het schijnt toch wel, dat Euwe en niet Aljechin gelijk had in zijn oordeel over hem: hij is een geweldig speler. Vooral met wit? wanneer hij de partij breed kan opzetten, en hij zijn pion nen naar voren kan spelen, het geheele bord beheerscht, bijvoorbeeld in zoo'n langzaam vorderende Reti-opening is hij enorm ge vaarlijk! Tegen Van Doesburgh won hij op een dergelijke manier, terwijl zijn partij uit de eerste ronde tegen Dr.. Becker een zeer fraaie specimen is van zijn stijl. Zijn spel is niet zoo uitgebalanceerd als van Fine, maar met veel meer fantasie, wat voor de toekomst des te meer belooft. Dr. Becker is hier intussehen niet erg op dreef. Door zijn remise met Euwe bewees hij wel nog altijd een meester van klasse te zijn, maar in verschillende andere partijen speelde hij bepaald zwak. Zoo offerde hij tegen Ma roczy al zijn stukken, „vergat" eeuwig schaak te geven en gaf vervolgens op, omdat het niets bleek op te leveren! Van Landau verloor hij door een blunder in een iets mindere stelling, en nu staat hij, op Prins na, heelemaal onder aan de lijst, onder Landau en Van Doesburgh, De laatste is overigens, om met Tartakower te spreken, de relevatie van Zandvoort. Vier remises tegen grootmeesters: dat is een prestatie, waarover men niet gering moet denken. Zijn kracht sc'hulit vooral in zijn theo retische kennis en in zijn voortreffelijke wed- strijdtemperament. Hoe minder men zich aan trekt van winst of verlies, voordeel of nadeel, hoe onverschilliger men schaakt, des te beter is het. Van Doesburgh nu zit bij iedere partij met hetzelfde nuchter-onverschillige gezicht aan zijn sigaar te trekken of li ij nu een toren vóór of achter staat, en dat is voor een schaaktournooi feitelijk je ware! Hij is über haupt een nuchter en ietwat sarcastisch heer met een scherpen „kijk op het spel" zonder nu gewéldige talenten te bezitten. Werkelijk groote talenten zijn er helaas niet onder de vele jonge Nederlandsche schakers: dat wordt nu wel duidelijk, bij kennismaking met menschen als Keres en Fine! Toen Prins, na afloop van zijn partij met K^res deze nog eens met hem doorgeanalyseerd had, kwam hij enthousiast het wedstrijdlokaal uit: „Nü weet ik, wat schaken is; wat die kerel allemaal ge zien en doorgerekend heeft, dat is eenvoudig ongelooflijk!" Als men dan weet, dat volgens ons, Nederlanders, Prins gewoonlijk toch óók nogal wat vooruitziet dan krijgt men wèl een idee, wat nu eigenlijk schaaktalent is! Over het eindresultaat valt nog niet veel te voorspellen. Er hebben nog teveel belangrijke ontmeotingen in de twee laatste ronden plaats. Dr. Euwe heeft nu wel weer de beste kansen op den tweeden prijs, al is ook zijn pro gramma, (Maroczy en Spielmann) nog heel zwaar. Verdere pretendenten voor de tweede plaats zijn Keres en de 66-jarige Maroczy! Diens spel in dit tournooi heeft aller respect afgedwongen; nog beter zou zijn score zijn, als hij in de kleine kwestie, met Tartakower op zijn recht had gestaan en geen remise ge accepteerd had: hij stond een pion voor en kon zeker winnen. Maar er kan nog van alles gebeuren: ook Bogoljubow en Tartakower hebben nog, zij het zeer geringe, kansen op den tweeden prijs. A. D. DE GROOT. De resultaten van het Schaak tournooi te Zandvoort. Eerste ronde. Euwe remise met Tartakower. Bogoljubow wint van Prins. Landau wint van Van Doesburgh. Fine wint van Maroczy. Gruenfeld remise met Spielmann. Keres wint van Becker. Tweede ronde. Becker remise met Prins. Van Doesburgh remise met Bogoljubow. Maroczy wint van Landau. Spielmann remise met Fine. Tartakower remise met Gruenfeld. Keres verliest van Euwe. Derde ronde. Euwe remise met Becker. Landau remise met Spielmann Bogoljubow remise met Maroczy. Fine wint van Tartakower. Gruenfeld remise met Keres. Prins verliest van Van Doesburgh. Vierde ronde. Emve wint van Gruenfeld. Tartakower wint van Landau. Becker wint van Van Doesburgh. Spielmann verliest van Bogoljubow. Maroczy remise met Prins. Keres verliest van Fine. Vijfde ronde. Bogoljubow remise met Tartakower. Gruenfeld remise met Becker. Fine remise met Euwe. Maroczy remise met Van Doesburgh. Landau verliest van Keres. Prins verliest van Spielmann. Zesde ronde. Tartakower wint van Prins. Keres wint van Bogoljubow. Gruenfeld remise met Fine. Euwe remise met Landau. Becker verliest van Maroczy. Spielmann remise met Van Doesburgh. Zevende ronde. Fine wint van Becker. Prins verliest van Keres. Van Doesburg remise met Tartakower. Maroczy remise met Spielmann. LandauGruenfeld remise. Euwe verliest van Bogoljubow. Achtste ronde. Euwe wint van Prins. Fine wint van Landau. Keres wint van Van Doesburgh. Gruenfeld wint van Bogoljubow. Tartakower remise tegen Maroczy. BeckerSpielmann afgebroken. Negende ronde. Landau wint van Becker. Spielmann remise met Tartakower. Bogoljubow remise met Fine. Maroczy wint van Keres. Van DoesburghEuwe afgebroken. PrinsGrünfeld afgebroken. AUTOMOBILISME. HERKULEIJNS NEEMT DEEL AAN DE AUTORACE OM DEN GROOTEN PRIJS VAN ZWITSERLAND. Naar wij vernemen is Herkuleijns uitgenoo- digd, deel te nemen aan de autorace om den grooten prijs van Zwitserland, die op 23 Augus tus a.s. te Bern zal worden verreden. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Woensdag begonnen coun ty-wedstrijden is als volgt: Middlesex 127 (Smailes 772) tegen Yorkshire 2533 (Suttcliffe 110 not out, Ley- land 107). Kent 3798 (Ashdown 101*, zijn 5de centruy) tegen Notts. Worcester 143 tegen Glamorgan 50 (regen). In dezen wedstrijd nam Mercer alle 10 wickets voor 51 runs. Lancashire 98 faalde op Herman en Boyes tegen Hants 903. Northants 169 (Tate 562) tegen Sussex 263. Geestdriftige begroeting van alle zijden. „Die Hollander sind da!' Toepen de Berlijn sche bladen met dikke letters boven het be richt van hun aankomst. Gisterenmiddag zijn zij aangekomen. Het spreekt van zelf, dat we bij de begroe ting aanwezig wilden zijn, om den indruk waar te nemen, d'ien onze landgenooten maken als groep sportsmen in het internationaal gewoel van de stad der eli'de Olympiade. Dat de Berlijners niet verwacht hebben, een troep Volendammers in groot tenue op klom pen te zien, kan de Verkeerscentrale voor Ne derland in Den Haag waarlijk niet helpen. Zij heeft er haar best voor gedaan. Daar hangen naast elkaar op de Berlijnsche stations recla meplaten van Noorwegen, Finland, Zwitser land, Holland. Die van Noorwegen en Finland geven een pakkend natuurbeeld, de eene met gloeiend avondrood, de andere met het wazig beeld in volle grootte van de plaat van een nimf. Zwitserland laat een geweldige locomo tief tusschen rotsen de bergen opklimmen en Hollanddaar zit een kolossale Volendam- mer te visschen. Roode halsdoek, steenen pijp en een groote gele klomp. Aan den overkant van den zwarten waterplas, waarin een roode dobber witte kringetjes danst, samengedron gen op een hoopje: een schuitje, een ophaal bruggetje, een trapgeveltje en een kerktoren als de koning van het kegelspel, Met al deze nationale aantrekkelijkheden, kleurrijk ver- eenigd op deze plaat, maken de Nederlandsche Spoorwegen reclame voor ons lieve landje, dat zooveel mooie steden heeft met -heel-eigen Hollandsch stedenschoon, wat den buitenlan der meer bekoort dan die eeuwige broekzak op klompen. Maandagmiddag verschenen de eerste Hol landsche deelnemers aan de wedstrijden in het Berlijnsche Stadion, andere Hollanders dan die van de reclameplaat. Wij zagen de Australiërs aankomen, de Ja- paneezen, AlTikaanders en Amerikanen en kunnen in deze omgeving nu onze landgenoo ten begroeten. Wij willen van den indruk, dien zij maakten, alleen maar zeggen „al right". Amerikaansch-Engelsch is hier nu schering en inslag. „Take it easy" zei een Amerikaan- sche hardlooper en alle Duitsche journalisten hebben het belangrijke woord opgeschreven en door heel het Rijk geseind. Billy Brown zei in een intervieuw, dat 't wel zal losloopen" en de heele Duitsche sportwereld ziet door zoo'n uit spraak in de Noord-Amerikanen haar gevaar lij ksten concurrent, want Billy meent natuur lijk, dat 't met zijn lui wel zal losloopen. Het Berlijnsche bericht van den aankomst der Hollanders, zegt: Ondanks het slechte weer had zich op het plein voor station-Fried- richstrasse een groote menigte toeschouwers verzameld, toen de officiëele personen versche nen, om de Hollanders te begroeten: Dr. Le- wald, de president van het organisatie-comité, Hertog Adolf Friedrich von Mecklenburg, de broeder van wijlen Prins Hendrik, de Neder landsche gezant graaf van Limburg Stirum, de commandant van het Olympisch dorp, dat door de Rijksweer is gebouwd en voor de Olympiade ter beschikking is gesteld, ver schillende officieren voor den eeredienst, ver tegenwoordigers van - de Hollandsche kolonie en afgevaardigden van den Duitschen roeiers- bond. Toen om half 6 de trein met onze landge nooten binnenliep galmden de vroolijke wij zen van het Olympische muziekcorps door de groote stationshal. Onder leiding van hun leider Lotsy vormden de Hollandsche sportlui in uniforme kleeding een halfrond en Dr. Lewald riep hun een har telijk welkom toe in Berlijn. Hij wenschte hun succes en vele overwinningen en eindigde met een driewerf hoera op onze Koningin, op het Nederlandsche volk en de Nederlandsche sport lui. Na het spelen der nationale liederen zei de leider der Hollanders: „Of wij zullen over winnen, weten wij niet. Dat is echter bijzaak, want wij willen toonen, dat wij als goede Hol landers het beste geven, dat wij hebben". Op den weg naar' het raadhuis werden de Hollanders door een groote menigte levendig begroet onder het zwaaien met handen en hoeden. In het raadhuis werden zij ontvangen door vice-president Steeg, die zeide, zich te verheu gen, de gastvrijheid die den Duitschers in 1928 in Amsterdam was ten deel gevallen nu te kun nen vergelden. Daarna legden zij in de eerehal voor de ge vallenen in den wereldoorlog een krans neer. Vervolgens ging het naar hun kwartieren in de huizen „Freiburg" en „Konstanz" van het heerlijk Olympisch dorp. Berlijn 28 Juli. H. L. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „JATILOO". De uitslagen van Woensdagavond luiden: Heerenenkelspel tweede ronde: v. Bellen slaat Har te velt 63, 61. Damesenkelspel eerste ronde: mevr. Harte velt w.o. mevr. Kramer; frl. v. Randwijck slaat mevr. Saarberg 6—2, 62. Heerendubbelspel eerste ronde: Plak en v. Houtum slaan Saarberg en Riecheiman 86, 6—3. Gemengd dubbelspel: eerste ronde; mevr. v. d. Klashorst en J. v. d. Stadt slaan mevr. Wildeboer én Wildeboer 63. 64; mevr. Melse en „van Stederen" slaan mevr. Jacobs en Jacobs 63, 62; mevr. v. Bellen en v. Bellen slaan mevr. Hartevelt en Hartevelt 6—8, 62, 6—3; mej. Fonkert en ten Have slaan mej. v. Amerongen en de Kadt 6—1, 6—3; mevr. Niel sen en Nielsen slaan mevr. Giesberts en Saar berg 61, 63. Damesdubbelspel eerste ronde: mevr. Nielsen en mej. Leeuwenberg slaan mevr, Egas en mej. Egas 63, 60: mevr. v. d. Klashorst en mej. Blikslager w.o. mevr. Scholten en mevr. Kramer; mevr. Hartevelt en mej. van Rooy slaan frl. van Randwijck en mevr. Boumair 8—6, 7—5. Troosttournooi heerenenkelspel eerste ronde: Dickmann slaat ten Have 6—4, 1—6, 61. TOURNAMENT „RIJNEGOM". Woensdag werd dit tournament voortgezet. De volgende partijen werden gespeeld: Heerenenkelspel tweede ronde: Dusterbeck slaat Gatsonides 62, 62; Laporte slaat Schuster 6—0, 61; ten Houte de Lange slaat de Winter64. 86; Rechter slaat Ahrends 6—3, 6—2. Derde ronde: Goelst slaat A. J. N. 6—2, 6—0. Gemengd dubbelspel tweede ronde; mevr. Scholten en Overwijn slaan mej. de Vries en v. d. Kolk 6—0, 6—4. Heerendubbelspel eerste ronde: Roorda en A. J. N. slaan Kranendonk en Stevens 60, 62; v. Dijk en Ahrends slaan Hoogeveen en v. Sambeek 6—0, 6—2; Redeker en Sitnia- kowsky slaan Scheegans en Max 6—2. 26, 6—3. Damesdubbelspel eerste ronde: mej. Kitz van Waveren en mej. O. Jongeneel slaan mej. v. d. Zouwe en mej. L. Jongeneel 60, 63. Damesenkelspel tweede ronde: mej. Schro der slaat mej. Engelhard 64, 57. 75. Links boven: Het Olympische dorp bevalt den Amerikanen zóó goed, dat een van hen uit vreugde een sprong over de horden maakt. Rechts boven: Een schoon- springster krijgt de laatste instructies. Onder Japansche discuswerpsters in training.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10