D ZOMER OPRUIMING Britsch Debat over den Toestand. ^WEERBERICHT DONDERDA G 30 J U L I 1936 H A A R li E M'S DAGBCSD 2 VOOR DEN- -KANTONRECHTER De bijtende hond. 't Wordt wat saai, altijd die overtredingen van liet motor- en rijwielreglement, altijd die kwesties of niet te hard, niet te veel naar links, niet voorzichtig genoeg is gereden en daarom was een welkome afleiding de zaak van den overtreder, die niet tegen een der- vele andere gebods- en verbodsbepalingen heeft gezondigd. Zoo iemand was de heer, wiens hond een Juffrouw had gebeten. Eigenlijk had zijn vrouw moeten komen, omdat ten tijde van den aanval de hond onder haar toezicht was geweest, maar zij dacht en zei het tegen haai man: ,,'t Is jouw hond ook. dus ga jij maar", en ze schreef een briefje, dat als machtiging moest dienen en als zoodanig werd geaccep teerd. De heer was van meening, dat zijn hond geen gevaarlijk dier was, welke meening de meeste hondeneigenaars over hun dieren heb ben en we gelooven graag dat de bewuste hond lobbes-achtig is en dat de kinderen met hem kunnen sollen. Maar men vergeet, dat hondenkuren hebben en vooroordeelen. net als de menschen, zoodat ze ondanks hun lob- besachtigheid wel eens venijnig worden, al weer net als de menschen. We hebben hon den gekend, toonbeelden van braafheid, die nijdig werden, als iemand met zijn voet tegen de kachel kwam of die geen man op klompen konden uitstaan; die een manke aanblaffen of die opstoven als iemand met te veel drukte de kamer inkwam. Weet men, wat er in de hondenziel omgaat? En zoo kon deze hond de juffrouw, die zijn woning passeerde, misschien niet zetten, om dat ze klein was of een blauwen mantel droeg of in zijn oogen iets anders vertoonde, dat hem ongevallig was. Hoe het zij, hij vloog op haar toe en beet haar in den arm, terwijl hij haar kleeding beschadigde, zoodat de juf frouw een paar gulden aan de naaister moest betalen, behalve dat ze door hét hondegebit eenigszins, gelukkig niet ernstig werd ver wond. Het hondje was dus, wat zijn baas ook te zijnen gunste vertelde, geen ongevaarlijk dier en de Kantonrechter vroeg of het dier was af gemaakt. Dat was niet het geval, want de baas had nog altijd de beste gedachten over zijn hond, maar hij zou oppassen dat het dier dergelij ke gewelddaden niet meer bedreef, wat ook maar geraden is, want de Kantonrechter zei, dat de baas er dan niet zoo goed afkwam. Nu werd in aanmerking genomen, dat de baas dadelijk bereid was gevonden om de schadelij ke gevolgen van den aanval zooveel mogelijk goed te maken en kwam de baas, of eigenlijk diens vrouw er met 6 boete af; de eisch was 10 De goedwillige wielrijder. Een wielrijder was op het gevaarlijke kruis punt Jansstraat-Korte Jansstraat aangere den door een auto, die van het station ko mende, de Korte Jansstraat wilde indraaien, terwijl de wielrijder van de Groote MarKt kwam; déze had ten opzichte van den autorij der dus voorrang. De autorijder had zich te verantwoorden, omdat hij de bocht te klein had genomen en de wielrijder was getuige. De verdachte had geen beteren verdediger kun nen meebrengen, want de wielrijder was ten opzichte van den aanrijder de welwillendheid in persoon. De aanrijding was van geen betee kenis. geweest, zei getuige, en toen de auto bestuurder opmerkte, dat de wielrijder eenigs zins had zitten suffen, antwoordde deze: „Ja, dat is best mogelijk!" Toen de verdachte dan ook vertelde, dat hij van plan was geweest de bocht groot te nemen, maar den suffenden wielrijder ziende, dacht, dat deze dan op zijn wagen zou rijden, had hij opzettelijk de bocht klein genomen, teneinde den ander uit den weg te blijven. „Ja, ja, zoo is 't wel geweest", meende de wielrijder en een andere getuige bevestigde de onoplettendheid eenigszins. Het gevolg was, dat de ambtenaar van richting veranderde en meende, dat de autorijder goed in plaats van kwaad had gedaan, zoodat hij ontslag van rechtsvervolging vroeg, wat de Kantonrech ter bevestigde. GEMENGD DUBBELKWARTET „J. S. BACH" Het gemengd dubbel kwartet „J. S. Bach" te Haarlem, zal Zondagavond 2 Augustus a.s. een concert geven in het gebouw „Zomers Buiten" aan de Dr. Gerkestraat te Zand voort, op uitnoodiging van de gelijknamige Vereeni- ging „Zomers Buiten" te Amsterdam, naar aanleiding van de successen door „J. S. Bach" in het afgeloopen concertseizoen behaald. WIJ PLAATSEN DEZE ADVERTENTIE, omdat wij menen, dat vele mensen onze zaak nog niet voldoende kennen. Wij VERHUREN, VERKOPEN en REPARE REN STOFZUIGERS en wij doen ons werk serieus. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEFOON 12762. (tussen Verwulft en Postkantoor). (Adv. lngez. Med.) AGENDA DONDERDAG 30 JULI Gem. Concertgebouw: Volksconcert H.O.V. Soliste: Maria de Jong (piano), 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling. 3—4 uur. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Jonge Harten", ge prolongeerd 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Heis-ses Blut", ope rettefilm met o.a. Marika Rökk, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Shirley Temple in „Krul- lekopje", 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De circusfilm „Clown Bux" benevens „Voetbal en Liefde", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Raadsvergadering, 8 uur. Zand voort: Monopole; iederen nacht cabaret tot 5 uur 's morgens. VRIJDAG 31 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen, nieuw programma. Bloemen da al: Iepenlaan 2, Alg. Verg. van Aandeelh. in de N.V. Mij. tot Exploitatie van Bebouwde Eigendommen, 2 uur. Zandvoo r t: Monopole; iederen nacht cabaret tot 5 uur 's morgens. Oxford-film in Rembrandt. Een propagandafilm voor de nieuwe wereldbeschouwing. Een jonge, doch kennelijk bloeiende bewe ging heeft een film gemaakt. Het is de film ..Bruggenbouwers", die door de Oxfordgroep is gemaakt en die een warm pleidooi is voor deze nieuwe richting. Wat zij willen? Een hervorming van de we reld, een christelijke revolutie, gelijk zij het noemen. Slechts enkele jaren geleden begon nen enkelen deze nieuwei leer te belijden.Thans is het reeds zoo ver, dat er van gezegd kan worden, dat de Unie van Zuid Afrika niet denkbaar is zonder de Oxfordbeweging. De film „Bruggenbouwers" ontleent haar naam aan het symbool, dat men in Denemar ken voor de beweging vond in de gigantische brug, die daar is gebouwd om „volkeren te vereenigen". Men ziet hier eenige opnamen uit het groote congres, dat gehouden is in Ollerup, (Denemarken). Maar. bezien als film is dat niet het voornaamste. Want deze pro pagandafilm is van belang om de bekwaam heid, waarmee hij gemaakt is, en waardoor hij een voorbeeld is voor menige tegenwoordige filmindustrie. In eenvoudige woorden geeft de film „Bridgebuilders" een pleidooi voor de we reldbeschouwing van de Oxford-groep. De voortdurende spanning, aldus deze beschou wing, vloeit voort uit moreele oorzaken, die de verhouding van mensch tot mensch vertroe belen. Vallen deze weg, dan ontstaat een grootere onbevangenheid en een mentaliteit, waarin de groote moeilijkheden makkelijk worden opgevangen. Zoo kan Norman Price de bovenstaande uitspraak over Zuid-Afrika doen. Wij zou den u meer kunnen vertellen over deze film, doch wij kunnen beter zeggen: gaat hem zien! Van Vrijdagavond 7 uur af draait hij in hel; Rembrandt-Theater. Dezen eersten avond wordt hij bovendien toegelicht door eenige le den van de Oxford-groep. Voorbeurs te Amsterdam. Er doet zich op de wisselmarkt nog steeds weinig variatie voor. De affaire blijft zeer rustig en de openingskoersen van heden morgen lagen algemeen op het slotpeil van gisteren. Nadat de Fransche franc gisteren in den loop van den dag een zwakke houding aan den dag had gelegd, was de opening heden prijshoudend op 9.71 V2 a 3/4. Het pond was ongewijzigd op 7.38^, de dollar lag op 1.471/16 a 1/8 een fractie lager, overeen komstig de noteering uit Amerika en de Belga noteerde 24.81 j/j82V2. Ook op de termijn- markt zijn vrijwel geen fluctuaties te be speuren. Gezien de gedrukte stemming in Wallstreet viel het Voorbeurs-effectenverkeer betrekke lijk mee. De ondertoon was althans niet flauw te noemen en in verschillende fondsen werd hedenmorgen al een stukje omgezet. Zoo werden Kon. Olie iets hooger afgedaan en lagen ook de andere locale fondsen meerendeels goed prijshoudend. Amerikaan- sche fondsen waren in sympathie met Wall street aan den zwakken kant. EXAMENS HOOFDAKTE Haarlem, 29 Juli. Geëxamineerd 3 vr. en 4 manl. candidaten. Geslaagd mej. N. Boonstra te Wormerveer en de heeren J. A. J. Pedroli, Alkmaar: J. M. Slootmaker, Blokker en J. Harlaar, Zaandam. NIEUW GEBOUW GENEESK. DIENST. Het maken van een hoofd- en bijgebouw met scheidingsmuur enz. ten behoeve van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezond heidsdienst op een terrein aan de Nieuwe Gracht te Haarlem is door den directeur van Openbare Werken gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. C. de Geus, Midden weg 14, te Haarlem. OPDRACHT. Aan den aannemer G. Kreuning te Heem stede is door het Architectenbureau Ir. Dingemans te Haarlem opgedragen het bouwen van een landhuis te Haarlem. PERSONALIA. Voor het examen handteekenen L.O. is geslaagd mej. L. Deinum, te Haarlem. EXAMENS. EXAMENS M. U. L. O.-DIPLOMA. D. Grapendaal, Velsen; H. Bakker, Velsen; K. Grondhout, Heemstede; B. J. Bruyn, Haar lem; N. A. Bagnay, Heemstede: P. Ruiter, Be verwijk; J. W. A. Uittenbogaard, Heemstede; W. J. Wakker, Haarlem; B. W. Meeuwig, Bloe- mendaal; J. Boer, Haarlem; Th. de Haen, Heemstede; A. J. D. Ouwerkerk, Heemstede; S. C. Peetoom, Haarl.meer; A. Sloog, Heem stede; A. Paap, Zandvoort (B)C. v. d. Pol, Hoofddorp (BM. E. Bolhuis, Schoten; J. C. Knipper, Beverwijk; A. v. d. Sluijs, Haar lem (B). A. A. Neaerkoorn, A. Kees, E. van Esveld, B. G. A. Olivier, P. de Vries, J. Voerman, W. de Best, A. J. Köper, C. M. M. Wiese, C. A. M. Verbeek, A. Stam, J. B. v. d. Klooster, C. H. Kloos, G. van Leeuwen, J. Zweedijk, M. C. Hel- frich, A. Schipper, J. M. Heeres, L. Velleman, D. Lodders, J. Sterk, M. Keus, A. Kampman, F. van Hees, J. P. de Jong, M. Kilian, A. Schuy- lenburg, M. D. de Kruyff, A. M. Habermehl, S. IJff, A. C. Pruissen, B. J. H. Mooiweer, A. F. Hulshof, P. de Jong, A. J. Blom, K. Linkweg, J. H. Teljeur, R. C. Snel, W. L. Siebelink, B. Blankenaar. J. van Dok, M. de Jong, J. Korf, A. J. Alle- bes. N. Polak, J. A. v. d. Velden, T. Feenstra, I. J. van Delft, H. B'. Bloemendaal, J. Hekker, J. C. Bakker, S. Grüteke, W. J. Meuring, C. W. J. van Leeuwen, D. Kerkstra, H. Roelofsen, H. van Asten, M. Meppelink, F. Lanson, S. A. Koebrugge, J. Kaper, A. Dercksen, M. M. Boel houwer, W. Bollebakker, R. E. Hartendorp, A. Bakker, H. C. Polderman, J. J. Plant, A. Oost- meyer, J. R. Kwantes, R. Vettewinkel, N. G. A. Hartog, A. C. Knuyt, J. H. Wolff, G. Th. Maas, E. v. d. Booren, W. J. M. Groenendaal, M. E. Oderkerk, A. Prins, J. F. A. M. Bijvoet. JONGEN ONDER EEN VRACHTAUTO GERAAKT. Woensdagmiddag te ruim half zes slipte op den hoek van de Prinsengracht en de Rozen gracht te Amsterdam een 17-jarige wielrijder. De chauffeur van een hem achterop rijdende vrachtauto kon hem niet ontwijken, met het noodlottig gevolg, dat de jongen werd over reden. Met ernstige inwendige kneuzingen is hij in het Binnengasthuis opgenomen. (Adv. lngez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken toe matigen Noordwestelijken tot Zuidwestelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinigof geen regen. Iets warmer overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 772.2 m.M. te Valentia. Laagste 749.7 m.M. te Akureyri. Krimpende wind. Iets warmer overdag. Het hoogedrukgebied breidde zich verder Oostwaarts uit; thans worden over Ierland reeds standen boven 770 m.M. aangetroffen. Over het Zuidoosten van de Britsche eilanden, Frankrijk, ons land en Duitschland blijft de barometer nog stijgen. Aan zijn Noordzijde heeft het hoogedrukgebied echter belangrijk aan beteekenis higeboet. Sinds gistermorgen zijn over IJsland de barometers ongeveer 13 m.M. gedaald. Er vertoont zich in het Noorden een nieuwe depressie, welke zich hoogstwaar schijnlijk Noordoost- of Oostwaarts zal bewe gen. De andere lagedrukgebieden hebben zich eveneens Noord- of Noordoostwaarts bewogen, zoodat thans het geheele gebied binnen en nabij den Poolcirkel door een uitgebreid mi nimum wordt beslagen. De depressies brachten nog zwaren neerslag. Vestmanoer (IJsland) had 14, Haparanda (Noord-Zweden) 21, Ona (aan de Noorsche kust) 12 m.M. Verder meldde Brussel 12 en Maastricht 11 m.M. Over de Britsche eilanden, Frankrijk, ons land en Duitschland is het rustig weer; krachtige wind wordt slechts aan de Noorsche kust aangetroffen. De bewolking blijft over het grootste gedeelte van het gebied nog zwaar. De temperaturen zijn nog steeds beneden nor maal, al is het sinds gisterên over ons land iets warmer geworden. Ten onzent mag krimpende wind worden verwacht met een geringe stijging van temperatuur overdag. GROOTE HOUTSTRAAT 36 Verrassend laag zijn onze prijzen voor REGENJASSEN COLBERT COSTUUMS SPORT COSTUUMS ZOMER COSTUUMS ook voor jongens en U weet 't brengt goede kleeding. (Adv. lngez. Med.) THERMOMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging: vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. BAROMETERSTAND Laagste hedennacht 56 gr. F. Hoogste heden tot 12 uur 64 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vri.idag v.m. 1.11 uur; n.m. 13.46 uur. Strand berijdbaar van 6.1511.45 uur. Zaterdag v.m. 2.06 uur; n.m. 14.37 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.30 uur. OPENLUCHTCONCERT IN HAARLEM S TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. De Chr. Muziekvereeniging „Arti et Reli- gione", dirigent de heer F. Dekker en het Mannenkoor „Proza en Poëzie", dirigent de heer Jan Booda. zullen heden, Donderdag avond in den tuin van Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen een concert geven. HET WEER IN HET BUITENLAND. Parijs Londen (Croydon) Berlijn Marseille Genua Weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Wind Temperat. in graden Celsius Alg. weerstoestand Richting Kracht Noord-Noord-We zwak 13 zwaar bewolkt windstilte nevelig West zwak 16 zwaar bewolkt West-Noord-Wes krachtig 18 licht bewolkt Zuid-Oost zwak 21 betrokken Vaagheid in politiek bevestigd. De mandatenkwestie moet rusten. Sir Austen Chamberlain 'sbijdrage". LONDEN, 29 Juli. Het was niet te verwachten dat die regee ring binnen een week na liet bewapenings- debat, waarin de internationale toestand vanzelf werd betrokken, in het debat over buitenlandsche zaken van gisteren meer op heldering zou willen of kunnen geven over haar voornemens in Europa, met den Vol kenbond, met collectieve veiligheid. Lloyd George vroeg om een duidelijke verklaring. Hij had noch recht noch reden ze te verwach ten. Duidelijk is inderdaad dat de regeering door de omstandigheden van den tijd tot een oppor tuniteitspolitiek wordt gedwongen. Toen de uitdagende oude Welshman verlang de dat «ie regeering haar vaagheid zou prijs geven en ondubbelzinnig haar houding zou aangeven kreeg hij van een ontstelden en verontwaardigden minister van Buitenland sche Zaken ten antwoord dat hij dat zeker niet kon doen, dat hij dat onmogelijk kon doen, dat hij d,e ernstigste fout zou maken indien hij op dit oogenblik zou beproeven Engeland's positie onveranderlijk te om schrijven. Minister Eden is met recht schuw geworden van positieve verklaringen. Hij zal zich nog wel het slot van zijn vragenlijst aan Duitschland herinneren waarin opheldering (op de punten in de vragenlijst aangeroerd) noodzakelijk werd verklaard alvorens alge- meene onderhandelingen konden beginnen. De opheldering die noodzakelijk was is ach terwege gebleven en de weg naar algemeene onderhandelingen is thans betreden alsof nooit om opheldering was gevraagd. Dit is een voorbeeld van een positief aangegeven gedragslijn die men heeft verlaten. Velen zullen het wijs vinden dat die gedragslijn is verlaten. Maar het geval toont aan dat bin dende verklaringen in buitenlandsche poli tiek op het oogenblik niet raadzaam zijn. Eden vertelde wel wat. Maar het was, zooals gezegd, vaag. De Britsche regeering zou geen ingrijpende veranderingen in het handvest van den Volkenbond voorstellen, niet zoo danige veranderingen dat ze de hoofdbegin selen, van den Volkenbond zouden aantasem. Een van die hoofdbeginselen was het ver hoeden van oorlog door aanwending van middelen waarmede disputen vreedzaam konden worden beslecht, .grieven konden worden opgeheven. Een andier hoofdbeginsel was het streven naar een internationaal ver gelijk voor vermindering en beperking van bewapening. De regeering blijft zich op bet standpunt stellen dat de Volkenbond een zekere dwin gende macht moet kunnen doen gelden maar ze ziet geen heil in zoodanige verbin tenissen onder den Bond dat al zijn leden automatische en militair tegen een aange wezen aanvaller zullen optreden. Dit laatste ziet ze als een utopischen wensch; want geen natie kan bereid worden geacht ten oorlog te trekken voor een wie weet hoe ver verwij derd internationaal geschil dat haar belan gen niet raakt. Dat weten wij'dus van bet Britsche stand punt. De rest is onbestemd als mist. Het eerste doel is nu het West-Europeesch Pact, dat althans ons deel van de wereld vredig en onverlet moet houden. Dat Pact, als het tot stand komt, moet hoezeer het naar allen schijn geen Volkenbond noodig heeft noch tans onder de hoede van dien Bond komen, blijkbaar om aldus symbolisch de beteekenis en het gezag van Genève aan te geven. Men mag aannemen dat de Britsche regee ring zich wel zoowat een voorstelling heeft gemaakt van een neuwe Volkenbondsorde, maar ze acht den tijd niet gekomen en wie kan het haar werkelijk euvel duiden mede te deelen hoe zij zich die orde denkt. De gezaghebbende stem van Six Austen Chamberlain getuigde opnieuw van het wan trouwen in Duitschland, dat door een in vloedrijke groep van Britsche politici wordt gekoesterd. Hij herinnerde aan de vragen lijst en haar lot en verklaarde geen voor beeld te kennen van een regeering die be weerde vrede en vriendschappelijke betrek kingen te verlangen en meteen zulk een be studeerde minachting had getoond voor vriendschappelijke toenadering. Nu de Brit sche regeering zooveel moeite doet de teere plant der verzoening te doen groeien kan deze opmerking uit zulk een gezaghebben- den mond haar niet welkom zijn geweest. Lloyd George trachtte het evenwicht te her stellen door op zijn beurt ernstige kritiek te oefenen op de houding van gepasseerde Fransche regeeringen. Maar hij erkende zelf, dat zijn stem lang niet zoo luid en opschud dend over de wereld zou klinken als die van zijn oud-coalitie-genoot. Eenig belang in het debat had de man- Boven Someren heeft een noodweer gewoed. Boerderij afgebrand. Woensdagmiddag omstreeks half vier woedde boven Someren een hevig onweer ge paard gaande met geweldigen regen- en hagelbuien. De bliksem sloeg in de boerderij van en bewoond door de Wed. Chr. Hurkmans aan de oude Kerkstraat. In een oogenblik stond de geheele boerderij in lichter laaie. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met twee stralen. Zij kon echter niet voorkomen, dat huis en stal len geheel afbrandden De omliggende ge bouwen konden worden behouden De geheele inboedel en landbouwinventaris ging in de vlammen op. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verrekering gedeeltelijk gedekt. daatkwestie. Men moest uit Eden's woorden; hierover den indruk krijgen, dat een rege ling van deze kwestie sedert de laatste re- geeringsverklaringen er over, enkele weken geleden, verder achteruit is gezet. Baldwin heeft er zich onlangs toe bepaald te zeggen, dat de kwestie niet overwogen was en niet overwogen werd. Eden als men zijn woorden goed weegt heeft er twijfel over uitgesproken of de zaak ooit overwogen zal kunnen worden, in dien zin dat mandaatge bied aan een andere mogendheid kan wor den overgedragen. Dit zou zooveel moreele, politieke en juridische moeilijkheden geven dat, bekende hij, de regeering (die blijkbaar de aangelegenheid wel grondig heeft bespre ken, niet in staat was een oplossing te vin den. Eden ontraadde elke behandeling van de kwestie, daar reeds zooveel stekelige in ternationale kwesties om een oplossing rie pen. Ook op dit punt had Sir Austen helt zijne te zeggen. Hij herinnerde er aan dat Hitler in zijn levensboek er- de keizerlijke regeering in Duitschland een verwijt van had gemaakt, dat zij zich met dwaze koloniale ondernemingen had ingelaten. Waarom, vroeg Chamberlain, was de koloniale aan spraak in Duitschland thans officieel ge worden? Hij beantwoordde de vraag met eein verwijt aan de regeering, dat zij door haar uitlatingen de Duitschers had aangemoedigd. Chamberlain betoogde dat Engeland het recht niet had afstand te doen van man daat- of koloniaal gebied, tenzij het een af stand was aan de volken dier gebieden. Maar hij zou niet schuldig willen staan aan het brengen van één menschelijk wezen onder een regeering die in haar eigen land haar eigen volk burgerrechten onthoudt en het tot lijfeigenen maakt. Zoo zulke uitlatingen in dezen tijd geen goed kunnen doen, ze bewijzen dat er in de Conservatieve Partij in Engeland bij belang rijke personen (want Chamberlain spreekt niet alleen voor zichzelf) gevoelens heer- schen die lijnrecht in strijd zijn met die van de zoogenaamde Londonderry-groep, die emotioneel wordt gedreven door Commu nistenvrees In haar streven naar warme vriendschap met Duitschland. A. K. VAN R. 1 KADM, LT™ll PROGRAMMA VRIJDAG 31 JULI HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 2.— AVRO 4.— VARA 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en gram. muziek. 12.— De Violiers en gram.pl. 2— Voordracht 2.30 Orgel concert 3.— Dansmuziek (gr.pl.) 4.— Gram.pl. 5.Voor de kinderen 5.30 Gram.pl. 6.15 Schaakcauserie 6.20 VARA-orkest 7.15 Gram.- platen. 7.50 Berichten ANP. 7.57 Herh. SOS- Berichten. 8.— Vrijz. Gods. Persbureau. 8.05 Cursus „Het beloofde land". 8.30 Concert. 9. „De mensch en het wetensch. leven". 9.30 Ver volg concert. 10.Lezing en declamatie. 10.30 Gram.pl, 10.40 Avondwijding 11.— Be richten ANP. 11.05 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.35— 12.— Gram.muziek. HILVERSUM n, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.— Schriftlezing 8.15—9.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.0012.Cello-recital 12 15 Gram.pl. 12.30 Ensemble Van der Horst en Gram.pl. 2.Gram.pl. 2.30 Chr. lectuur 3. 3.45 Gram.pl. 4.Piano-recital en gram.pl. 4.45 Gram.pl. 5.30 Zang en piano. 6.30 Tuin- bouwpraatje 7.— Berichten 7.15 Literair half uur. 7.45 Reportage 8.Berichten ANP 8.15 Arnhemsche Orkestvereenigrng mmv. solist. 9.Causerie over het zeilen. 9.30 Vervolg con cert (om 10.05 Berichten ANP). 10.3011.30 Gram.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.50 Callender's orkest 12,50 Dansmuziek 1.35 Birminghamsch Philh. Strijk orkest 2.20 Het Garxick Theater-orkest. 3.20 Het BBC-Northern-orkest mmv. solist. 4.20 E. Colombo's orkest 4.50 Reportage 5.50 Het Krish-Septet. 6 20 Berichten 6.50 BBC-orkest. 7.35 E. Pini's tango-orkest 8.05 Reportage 8.50 Revue-programma 9.50 Berichten 10.20 Cau serie over de zeevisscherij. 10.40 Het BBC- Theater-orkest mmv. solist 11.3512.20 Dans muziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram pl. 11.20 en 12.35 Con cert 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 en 6.50 Orkest concert 8.20 Vocaal kwartet 9,05 Operetteuit zending. 11.051.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.20 Populair concert. 8.20 Trioconcert en zang. 9.20 Bruinierkwartet en solisten 10.20 Volksliederen en -dansen. 11.20 Kwintetcon- Gert en Blaas-ensemble 12.05 Reportage 12.20 Reportage en Orkestconcert 2.20 Gram.pl. 3.20 Voor de jeugd, 4.20 Gram.pl. 6.20 Reportage. Populair concert. 8.30 Wagner-concert mmv. solisten. 10.201.15 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Omroeporkest 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Salon-orkest 6 20 Gram.pl. 6.35 Omroep orkest. 7.20 Dito. 8.20 Gram.pl. 8.50 Operette uitzending 11.00—11.20 Gram.pl. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram pl. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Salon orkest 1.50 Klarinet-recital 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Zang en piano 5.35 Gram.pl. 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano-recital 7.35 Gram.pl. 8.20 Sympho- nie-concert. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Wagnerconcert mmv. solisten 10.20 Be richten 10.35 Olympisch nieuws. 10.50 Dans muziek en Schrammelmuziek 12.25 Reportage, 12.351.15 Kamermuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2