Applausmachine. Hei Beiohpiikste 54e Jaargang No. 16289 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon. en Feestdagen. Vrijdag 31 Juli 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN AEGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post ƒ0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 31 Juli. De Spelen. Ik hoop, dat de Olympische Spelen iets zul len bijdragen tot de internationale toenade ring. Die mogelijkheid zit er wel degelijk in, maar de huidige sfeer is er niet erg gunstig voor. Als alles op succes gebaseerd wordt, op het winnen van blikjes met de bekende ge zwollen rhetoriek van „de nationale eer" er achteraan, komt er niets van terecht. En toch weet iedereen, die veel aan wedstrijd-sport heeft gedaan, bij ervaring heel goed dat het meer waard is een feilen sportieven kamp ge leverd te hebben dan alleen maar de overwin ning te hebben behaald. Succes is een hol ding, het beklijft niet en ik ken sportsmen wier beste herinneringen een „dead heat" gel den, omdat die kamp zoo geweldig spannend is. Ik ken er zelfs wier mooiste ervaring een wedstrijd is geweest, die tenslotte op een ne derlaag uitliep: Iedere sportsman heeft wed strijden meegemaakt, die hij nooit vergeet, maar gemakkelijk-behaalde "overwinningen zijn dat nooit. Als Arie van Vliet van Pola of Merkens ver liest met een half wiel, of als Rie Mastenbroek het „met handslag" aflegt op de 100 M. zal onze nationale eer daar volstrekt niet mee ge moeid zijn. Die is er nooit mee gemoeid. Vijf tig jaar geleden, toen er geen Olympische Spe len waren en geen enkel volk zich druk maak te over de weinige sportsmen die elkaar inter nationaal ontmoetten, zouden onze vaders en grootvaders zich tranen gelachen hebben bij de gedachte aan zooiets mals. En zij zouden te recht hebben gelachen. Nationale eer stelt heel andere en oneindig hoogere eischen dan het winnen van een wedstrijdje. Natuurlijk zullen we het aardig vinden als onze landgenooten oolc wat overwinningen be halen. Allicht. Maar het is niet de hoofdzaak, zooals Karei Lotzy, opnieuw behept met den plechtigen titel „chef de mission" bij de ont vangst van onze eerste zending afgevaardigden te Berlijn verklaarde. „Wij komen hier om ons beste kunnen te geven", zei Lotsy, „en dat te doen is de hoofdzaak". Ik ben het van harte met hem eens. De geduchte opschroeverij van de zaak moe ten we maar met de noodige Hollandsche nuchterheid slikken. Er is niets aan te doen en tenslotte zit er, voor hem die er zijn pro fijt mee weet te doen, een prettige gelegen heid in om te lachen. Zie bijvooilbeeld het ge val van den Amerikaanschen athleet, die tij dens den overtocht tot wanhoop van zijn trainer acht pond aankwam, de komedie met Eleanor Holm die haar „champagne- diëet" in de soheepsbar overdreef en deswege officieel van deelneming werd uitgesloten en de belangrijke mededeelingen over de hoogst- gewichtige en deskundige koks. Onze nationale kok in Berlijn moet oppassen dat hij zoo kookt dat de wielrenners niet te veel eten. Ze aten te veel. De Boliviaansche kok moet heel andere maaltijden op heel andere uren servee- ren aan de Boliviaansche boksers dan aan de Boliviaansche zwemmers. Ja ja, dat is me eventjes een wetenschap! Ook disschen som mige bladen interviews met de deelnemers op, welker lezing een pretje op zichzelf is. Men moet dat den geïnterviewde niet euvel duiden, want meesterschap in den hinkstapsprong, de 100 M. rugzwemmen, het discuswerpen of zelfs den Marathonloop brengt nog volstrekt niet mee dat iemand iets van eenig belang te vertellen heeft. Het is zelfs mogelijk dat hij of zij er met geen mogelijkheid in heeft kun nen slagen, door zijn of haar toelatingsexa men voor een middelbare school te komen. Het intellect stelt nu eenmaal weer andere eischen dan de hinkstapsprong, de 100 M. rug, het discuswerpen en de Marathonloop en de Natuur vereenigt niet immer die sterk-uiteen- loopende begaafdheden in één mensch. Dit moge ook die overgroote meerderheid der sportsmen en sportswomen troosten, die geen kans hebben ooit ter Olympische Spelen afgevaardigd te worden laat staan ooit een Olympisch blikje te winnen. Er zijn massa's veel grooter prijzen in het leven te behalen, waaraan men bovendien veel meer plezier be leeft al gaan de meeste niet gepaard met la waai. Er is al veel te veel lawaai, en in den grond van de zaak heeft het allemaal een bit ter klein beetje om het lijf. Tenslotte hoop ik dat de gelegenheden voor royale sportieve gestes, voor edelmoe digheid jegens den tegenstander en zoo, die zich ongetwijfeld ook bij deze Olympische Spelen weer zullen voordoen, te baat zullen worden genomen. Dergelijke dingen leveren de mooiste op van alle herinneringen die een sportsman vergaren kam. En de ruzies en protesten, waarvoor de gelegenheden zich nog veel ruimer voordoen, zorgen voor die katterigste herinneringen. Mogen zelfs schermen, zeilen, waterpolo en boksen, menige critieke takken-van-sport als het op (Te Weenen is bij een redevoering gebruik gemaakt van een applaus machine.) Nu is er een applausmachine, Als allerlaatste nieuwigheid, Om 't menschelijk gemak te dienen, Is dat geen teeken van den tijd? Wij moeten veel applaudisseeren, Wij juichen altijd maar weer toe, Dat maakt, na idem zooveel keeren. Het veelgeplaagde menschdom moe. Men had in 't niet zoo grijs verleden, In schouwburgen nog vaak een claque, Die er den bijval hooren deden, Die handen klapten als een vak. Dat is gelukkig afgeloopen, Maar onze tijd weet nieuwen raad, Ook heden kun je bijval koopen, Geproduceerd per automaat. Het is het teeken dezer dagen, Dat men steeds zoekt naar luid effect, En niets geacht wordt, goed te slagen, Als het niet veel lawaai verwekt. Daar komt nu de applausmachine, Volkomen passend in die lijn, Het ding belooft, heel vaak te dienen, Een „daverend" succes te zijn. Omdat men in der menschen landen, De -ziel met het lawaai verwart, Komt het applaus niet uit de handen, Dan komt het vast niet uit het hart. P. GASUS. ruzie ien protesten aankomt, er bevrijd van blijven! Onze Weensche correspondent merkt van daag op dat „het Olympische vuur" per fakkel naar Berlijn vervoerd, in den Balkan een paar maal is uitgegaan en met een niet-Olympi- sche lucifer weer aangestoken. Dat hindert niet, als het vuur der sportiviteit bij de Spelen zelf maar hoog oplaait. Dan kunnen ze een goede, uitwerking hebben in een tijd als deze, vol gevaarlijke politieke spanningen. Anders niet. R. P. Italiaansch bericht over ge vechten bij Addis Abeba. ADDIS ABEBA, 31 Juli. (Stefani-A.N.P.) In den nacht van 28 Juli heeft nabij Addis Abeba een gevecht plaats gehad tusschen Abessyniers onder commando van den zoon van Ras Kassa en de Italianen. De Abessy niers waren aangemoedigd door Aboena Pe tros, bisschop van Dessié, die niet alleen in opstond is tegen de Italianen, doch ook tegen het bestuur van de Koptische kerk. Het hoofd van de kerk, Aboena Kyrillos, heeft namens de geheele geestelijkheid de on derwerping aangeboden, kort na de bezetting van de Italianen. De opstandelingen dachten, dat zij bij het eerste geweerschot den steun van de be volking zouden krijgen, doch de bevolking bleef niet alleen trouw aan de Italianen, doch hielp hen zelfs, zoodat een duizendtal do-oden op het slachtve^i achterbleef. Een groote menigte wapens en munitie werd buitge maakt. De Italianen hebben talrijke gevan genen gemaakt, o.a. Aboena Petros. Programma van de overdracht der Ned. Indische Landvoogdij BATAVIA, 31 Juli (Aneto).Het officieele program inzake de overdracht van de land voogdij op 16 September a.s. is vrijwel geheel gelijk aan de bestuursoverdracht van jhr. De Graeff aan jhr. De Jonge, De „Oldenbarneveldt" zal te 7 uur aan de kade te Tandjong-Priok gemeerd liggen. Hier wordt de nieuwe Gouverneur-Generaal jhr. Tjarda van Storkenborgh Stachouwer begroet door een ontvangst-deputatie. Het gezel schap vertrekt dan te 7 uur 10 met een extra- trein naar Weltevreden om aldaar te 7 uur 38 op het station Koningsplein aan te komen. Hier wordt de nieuwe G. G. door een groote deputatie van ontvangst begroet, waarna het gezelschap doorgaat naar het Paleis aan het Koningsplein. De Volksraad zal te 8 uur in een bijzon dere zitting bijeenkomen. De beide landvoog den jhr. De Jonge en Tjarda van Stor kenborgh Stachouwer, zullen te 8 uur 15 van het paleis naar het gebouw van den Volks raad vertrekken. H. UITTENBOSCH. De heer H. Uittenbosch. boekhouder bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken in dit District, heeft heden den 65-jarigen leeftijd bereikt en genoemde functie neergelegd. Gedurende een vijftiental jaren heeft de heer Uittenbosch, die een zeer consciëntieus werker is, met groote nauwgezetheid, de be trekking van boekhouder vervuld. Daarvóór was hij geruimen tijd werkzaam bij de toen malige Alg. Friesche Levensverzekering Mij.. Langen tijd is hij ouderling geweest der Geref. Kerk alhier. Een paar jaar geleden heeft hij om gezondheidsredenen voor deze functie bedankt. Hedenmorgen heeft de heer Uittenbosch aan de Kamer van Koophandel afscheid ge nomen ^an het personeel. De ad], secretaris (de secretaris Jhr. Dr. J. C. Mollerus is met verlof afwezig) Mr J. Verheuf, 'oood den scheidenden boekhouder namens het geheele personeel als ken een boekwerk aan. Pavilion - Riche Zandvoort ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1956. Groot Weldadigheidsfeest ten bate van het Badhuis ZEEDUIN, Herstel lingsoord voor minvermogenden. GALA - CABARET - DANSANTE. Optreden van Cabaret-Artisten van den allereersten rang. AVOND- en NACHTVOÖRSTELLING ENTREE 0.50 excl. pl. bel. CABARET EN BAR DEN GEHEELEN NACHT GEOPEND. Avondtoilet verzocht maar niet verplicht. (Adv. Ingez. Med.) Intrede Ds. Henstra. „En wij hebben het profetische Woord, dat zeer vast is Donderdagavond heeft de nieuwe predikant der gemeente Haarlem- Noord der Christelijke Gereformeerde kerk zijn intrede gedaan. Evenals bij de bevestiging van den nieu wen prediker waren velen gekomen, om deze plechtigheid bij te wonen. Ds. Henstra had voor dezen avond tot tekst gekozen het 19de vers van het eerste hoofd stuk van den tweeden brief van den apostel Petrus: .,En wij hebben het profetische woord, dat zeer vast- is en gij doet wel dat gij daarop acht hebt, als op een licht schijnende in een duis tere plaats, totdat de dag aanlichte en de morgenster opga in uwe harten". Na afloop van den dienst richtte ds. Hen stra zich tot zijn bevestiger, ds. Bijleveld. De predikant werd daarna toegesproken door den voorzitter van den kerkeraad, den heer W. C. Bakker, waarna hem de zegenbede uit de 134ste Psalm werd toegezongen. Aan het einde van den avond spraken nog de pre dikanten Bijleveld en Heerma. Haarlemsche Orkest-Vereeni- ging. Zeven goedkoope Vrijdagavond-concerten. Ook in het a.s. winterseizoen zal de H.O, V. wederom een serie van 7 goedkoope Vrijdag avondconcerten geven; 6 dezer concerten staan onder leiding van Frits Schuurman, 1 onder leiding van Marinus Adam. De prijzen zijn weer belangrijk verlaagd. Als solisten zijn geëngageerd Henriëtte Bos nians, Karei de Jong, en Theo van der Pas, de violist Wim Noske, de solo-cellist ner H.O.V. Louis van Maanen, de zangeres Annie Woud en de meester-hoboïst Jaap Stotijn. De programma's worden zoodanig samenge steld, dat iedere muziekliefhebber er ten volle van kan genieten. De concerten zullen plaats vinden op de Vrijdagen 23 October, 13 en 20 November, 11 December, 15 Januari, 12 Februari, 12 Maart. Jeugdige menschenredder gehuldigd. Donderdagavond vereenigde zich in hot Padvindersgebouw aaai de Koningsteinstraat een groep padvinders en andere belangstel lenden om tegenwoordig te zijn bij een hul diging van Hans Roozekrans, die met gevaar voor eigen leven op 1 Juni 1.1. "uit het Mex- wedekanaal onder de gemeente Zuilen (Utr.)een militair en diens dochtertje uit het water redde. Hans kwam toevallig langs het kanaal en zag daar twee men- schenlevens in gevaar. De 15-jarige jongen dook eerst den 30-ja- rigen man op, bracht hem naar den wal en zwom toen terug om het nog drijvend meis je in veiligheid te brengen. Deze koene Hans Roozekrans. daad was voor den heer Meijerink aanleiding om te informeeren bij de politie in Zuilen; een rapport kwam binnen en de conclusie was. dat Hans een dappere daad had ver richt. Het werd door den heer Meijerink ter kennis gebracht van het bestuur van den Kon. Nat. Bond voor Reddingwezen en Eer ste Hulp bij Ongelukken. „Het Oranjekruis" en dit bestuur besloot aan Hans toe te ken nen de bronzen Prins Hendrik-medaille, waarbij een eerediploma gevoegd werd. De heer Meijerink feliciteerde den jeugdi gen redder en hoopte dat hij de eenvoudige jongen zou blijven als tot nu toe. Uit naam van het bestuur van Het Oranjekruis werden de medaille en oorkonde overhandigd: de medaille draagt aan de voorzijde de beelte nis van Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlan den. Hertog van Mecklenburg en aan de ach terzijde het embleem van het Oranjekruis met de inscriptie: „Hans Roozekrans, 1 Juni 1936. voor zelfopofferend gedrag" Na de toespraak van den heer Meijerink sprak Hopman Knapen woorden van waar- deexing tot den jongen redder en stelde hem als voorbeeld voor de andere verkenners. Ook Kapelaan Van Dijk wenschte Hans ge luk en richtte zich ook tot de moeder van den flinken jongen. Tenslotte dankte de Troepleider den heer Meijerink voor de aan Hans betoonde wel willendheid. Jhr. Ir. C. J. A. Reigersman. Eervol ontslag met 1 Januari 1937. Jhr. Ir. C. J. A. Reigersman. Jhr. Ir. C. J. A. Reigersman, Hoofd ingenieur-Directeur van den Prov. Wa terstaat van Noord-Holland, heeft met ingang van 1 Januari a.s. eervol ont slag uit genoemde functie gevraagd. Hij wenscht gebruik te maken van de gelegenheid, niet te wachten tot het bereiken van den 65-jarigen leeftijd om met pensioen te gaan. Jhr. Reigersman werd 16 Augustus 1875 te Breda geboren en bezocht daar de Kon. Mi litaire Academie; later volgde hij ook de lessen aan de eerste afdeeling der Krijgsschool. In 1894 werd hij 2e luitenant- der genie; hij was achtereenvolgens genie-officier te Utrecht, Breda, Amersfoort en Amsterdam. In 1901 trad Jhr. Reigersman uit den mili tairen dienst en was daarna tot 1909 werkzaam bij den dienst van Publieke Werken te Am sterdam, eerst als adj.-ingenieur, vervolgens als ingenieur en tenslotte als onder-directeur. In 1909 zag hij zich benoemd tot ingenieur bij den Prov. Waterstaat va.n Noord-Holland; spoedig volgde zijn bevordering tot hoofdin genieur en sedert vele jaren is hij nu Hoofd ingenieur-Directeur. Bij zijn 25-jarig jubileum, in 1934 viel hem een hartelijke huldiging ten deel, die getuigde van degroote achting en waardeering, welke hij geniet in de kringen van autoriteiten en het personeel van den Waterstaat, gemeente en polderbesturen. De heer Reigersman heeft steeds getoond, een man van groote bekwaamheid en werk kracht te zijn: wij behoeven slechts te herin neren aan het kanalenplan en aan het wegen plan der provincie Noord-Holland, waaa-van hij de ontwerper is. Muzikaal Haarlem kent Jhr. Reigersman als den voorzitter der Haarlemsche Bachvereeni- ging; hij is ook lid van College van Regenten over de Haarlemsche gevangenis. Politieagent bestolen. In een zweminrichting. Donderdagmorgen elf uur werd in de ge meentelijke zweminrichting aan de Klever laan een veertienjarige jongen betrapt, toen hij uit een broekzak in een der kleedhokjes een portemonnaie stal. Deze behoorde toe aan eenpolitieagent! De weinig beloven de jongen bekende, reeds eerder nog vier portemonnaies in de zweminrichting te heb ben ontvreemd. De buit bedroeg in totaal f 15. Tegen hem werd pi-oces-verb aal opge maakt. Niet de havenstad Valencia in handen der rebellen? Het zou hier een vesting aan de Portugeesche grens betreffen. (Men zie eerst pag. 4) LISSABON, 31 Juli. Generaal Queipo de Hano heeft gisteren tegen middernacht via radio-Sevilla eenige mededeelingen gedaan ove-r den toestand. Hij bevestigde het bericht, dat Valencia is ingenomen. Het A. N. P. ver onderstelt echter dat. het hier niet de haven stad aan de Middenlandsche Zee, doch de ves ting Velencia aan de Portugeesche grens be treft. De generaa.l richtte een laatste waarschu wing tot de stemmingmakers en kondigde het standrecht aan. Opnieuw vrees voor burger oorlog in China. SJANGHAI, 31 Juli De grenzen van Kwangsi zijn door de Nankingregeering ge sloten. ten einde te voorkomen, dat de provin ciale troepen van wapens en munitie worden voorzien. Maarschalk Tsjang-Kai-Sjek heeft opnieuw de leiders in Kwangsi gewaarchuwd. Reuter meldt uit Hongkong: Aangezien op nieuw voor een burgeroorlog tusschen Kwang si en Nanking gevreesd wordt, blijven nabij Koetsjou twee Britsche en een Amerikaan- sche kanonneerboot gestationneerd. om de buitenlanders aan boord te kunnen nemen. Het woord is aan.... Een Arabisch Spreekwoord: Als gij iets hebt opgegeven, hoedt u dan voor het tegen gestelde. Stroohulzenfabriek door brand verwoest. GELDROP, 31 Juli. In den afgeloopen nacht te omsrteeks half een is door tot dusver onbekende oorzaak brand uitgebroken in de stroohulzenfabriek van Jos. Govers, gelegen aan de nEindhovenschen weg te Geldrop. Het vuur, dat in den voorraad stxoo gretig voedsel vond, breidde zich snel uit, zoodat spoedig de geheele fabriek, die een oppervlakte van onge veer 50 bij 50 Meter beslaat, in lichter laaie stond. Van grooten afstond reeds was de brand te zien. De brandweren van Geldrop en Eindho ven waren spoedig ter plaatse. Zij konden te gen het vuur evenwel weinig beginnen en moesten zich ertoe beperken het kantoor nat te houden. Zij slaagden er in dit te behouden. De fabriek evenwel is geheel verbrand. DE TARAKAN ZATERDAG TERUG VAN ZIJN DERDE JEUGDREIS. AMSTERDAM. 31 Juli Het motorschip Tarakan van de N.V. Stoomvaart Maatschap pij Nederland, dat zijn derde jeugdreis naar Noorwegen maakt, wordt Zaterdagmorgen 7 uur te IJmuiden verwacht. Grand Hotel „Gooiland" geopend. Woensdagmiddag is het Grand Hotel „Gooi land" te Hilversum officieel geopend. Burgemeester J. M, J. H. Lambooy, bracht hulde aan de directie voor haar vooruitstre vendheid en durf om in deze moeilijke tijden een dergelijk complex, dat een sieraad zou kunnen zijn voor elke wereldstad, te stichten. Het verheugde spr. zeer, dat men dit prach tige gebouwencomplex te Hilversum heeft doen verrijzen. Het is weer een aantrekkelijk heid voor de gemeente, die op het gebied der bouwkunst reeds een bijzonderen naam heeft. Spr. roemde de architectonische schoonheid van het gebouw en bracht hulde aan den ar chitect. Spr. uitte tenslotte de hoop, dat het Grand-Hotel „Gooiland" een goede toekomst tegemoet zou gaan, ook in het belang van de gemeente Hilversum. Schuschnigg kondigt bestrijding der nazi s aan. Ondanks het Duitsch-Oostenrijksch accoord. WEENEN, 30 Juli (Reuter). In een te Kla- genfurbh op het internationale congres der katholiekeorganisatie „Pax Romana" uitge sproken redevoering heeft bondskanselier Dr. Schuschnigg o.m. verklaard: De normaliseering onzer betrekkingen met Duitsohland en onze wil het hoofd te bieden aan den binnenlandschen vijand en hem met al onze geconcentreerde krachten te bestrij den zijn twee verschillende zaken. Daarover moet duidelijk worden gesproken. De natio- naal-socialisten van Oostenrijk zijn niet voor een onafhanakelijk Oostenrijk. Het nationaal- socialisme in Oostenrijk gaat slechts Oosten rijk zelve aan, ook volgens de termen van het accoord met Berlijn. De kansen in den Spaanschen burgeroorlog wisselen nog steeds. Thans melden de re bellen weer eenige successen. pag. 4 Een Italiaansch vliegtuig, dat met twee an dere een noodlanding moest maken bij Oran is geheel vernield. pag. 4 Te Weenen duren de arrestaties in verband met het incident bij het Olympisch feest voort. pag. 4 Bij de Ver. Glasfabrieken te Schiedam zal niet gestaakt worden. pag. 3 Jhr. ir. C. J. A. Reigersman neemt ontslag als hoofdingenieur-directeur van den Pro vincialen Waterstaat. pag. 1 De behandeling van de nieuwe steunregeling voor werkloozen is door den Heemsteedschen gemeenteraad aangehouden. pag. 6 Fine is vrijwel zeker van de eerste plaats in het schaaktournooi te Zandvoort. pag. 13 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De Spelen. pag. 1 van onzen Weenschen correspondent: Een veelbewogen avond in Oostenrijks hoofdstad. pag. 4 Jhr. dr. J. C. Mollerus: De gesteunde druif. Pag. 3 pag. 2 Franz Liszt herdacht. K. de Jong: Concert der II. O. V. C. J. Groothoff; De oude Olympische Spelen. H. D. Vertelling. Eldert van Elk: Pseudon?enu pag. 6 Voor de jeugd. pag. 9 en 10 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1