RESïMlIi^ P.WkbfM Liffmcuo zaterd:ag xugüstus Ï93B HAAEEEM'S DAGBESD 2 Gedurende één week van de Seizoen-Opruiming. IN ALLE AFDEELINGEN OPNIEUW VERLAAGDE PRIJZEN (Adv. Ingez. Med.) PERSONALIA. Bij het laatst gehouden examen in den Haag slaagden de dames: J. Wouters voor Onderwij zeres costuumnaaién en J. Heijne, G. v. d. Meulen, V. Füzy en C. v. Vliet voor coupeuse, allen leerlingen van mej. J. v. Doorn te Heem stede. HILLECOM VERGADERING HILLEGOMSCHE VEILING. De Veilingsvereeniging „Hillegom" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in het eigen gebouwe, onder leiding van den heer J. B. Meskers. Uit het zeer uitvoerige jaarverslag, uitge bracht door den secretaris-bedrijfsleider, den heer D. van Egmond Jr., bleek dat de veiling zich gestadgi blijft uitbreiden, zoodat de groote vooruitgang goed te constateeren is uit het omzetbedrag, dat belangrijk hooger is dan verleden jaar. Het ledental bleef gelijk. Over alle veilingen, zoowel plantgoed als leverbaar, kon 100 pCt. uitbetaald worden. Na toelichting door den accountant N. J. Assendelft, werd de balans en winst- en ver- liehrekenïng goedgekeurd. De heeren C. Kramer Lz. en G. H. Hermans werden respectievelijk als commissaris en penningmeester herkozen. EXAMENS. Aan de Christine-Hermine-School te Zet ten, slaagde voor het diploma huishoudkundige onze plaatsgenoote, mej. L. C. van Til. Voor het examen Duitsch L.O. slaagde de heer H., Roodenburg. Het R.-K. Mulo-diploma A. werd behaald door: J. P. Berkhout, G. van Dam, J. H. de Groot, R .de Groot, G. J. v. d. Klugt, G. Kop- pert, R. Litjens, J. J. van Roode en C. G. v. d. Valk. OPBRENGST SPELDJESDAG. De Speldjesdag, gehouten ten bate van „Her wonnen Levenskracht", bracht hier op 99.90. GUNNING. Aan de firma A. J. Seysener, alhier, is op gedragen het bouwen van 10 burgerwoonhuizen te Hilversum. KINDER-BLQEMENCQRSO. Het kinder-bloemencorso, dat op Vrijdag a.s. zal gehouden worden wordt om half twee op gesteld in de Molenstraat. Langs Midden dorpsstraat, Hoofdstraat, Terrasweg, Ensche- délaan, Middenduinerweg, Willem de Zwijger laan, Brederoodscheweg, Duinweg, Vinkebaan, Bloemendaalschestraatweg en Wüstelaan wordt naar het Rijkensaprk gemarcheerd, waar bij de muzieknis aan de kinderen een versnapering wordt aangeboden en de prijs uitreiking zal plaats vinden. Daarna gaat de stoet langs Wüstelaan en Hoofdstraat naar het feestterrein, waar een ballon wedstrijd zal worden gehouden. Het fanfarecorps Wilhelmina verleent zijn medewerking. Het bestuur van „Santpoort's Bloei", dat dit corso organiseert, hoopt dat de ingezetenen het dorp zooveel mogelijk een feestelijk aan zien zullen geven.. DE RINGRIJDERIJ. Zooals wij reeds meldden, heeft de jaarlijk- sche ringrijderij, die ditmaal voor het eerst wordt georganiseerd door de harddraverijver- eeniging en „Santpoort's Bloei", plaats op 5 Augustus a.s. Aan deze ringrijderij kan worden deelge nomen door hen, die in het bezit zijn van een rijwiel, een paard of een paard en tilbury. Extra prijzen worden beschikbaar gesteld voor de mooiste versiering en (of) aanklee- dingè De regeling is als volgt: Van 912 uur ring- rijden per fiets; van 1—6.30 uur voor aan gespannen paarden en losse paarden. (Dit laatste bij voldoende deelname) TOEZEGGING BEROEP AANGENOMEN. Ds. R. H. Oldeman, voorganger van de afd. Varseveld van den Ned. Prot. Bond aldaar heeft de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Santpoort in de yacature van'Pföf. DfH. Aï van'den Bergh van Ëysin- ga aangenomen en voor het beroep naar Ter Apel bedankt. Ds. Oldeman is nu 3 jaar voorganger van de Ned. Prot. Bond te Varseveld geweest. IJMU1DEN Steunregeling voor de peulvruchten. Afwijking van die in 1935. Nu slechts drie klassen. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, zullen binnenkort eenïge ministeriecle beschikkingen worden afgekondigd betreffende de steun maatregelen voor erwten en lange bruine boonen van den oogst 1936. Voor groene erwten (waaronder kroon- erwten) en schokker-erwten zal, evenals dat voor den oogst 1935 het geval was. door mid del van een denaturatie-steun. de markt van een overmatig aanbod van consumptie erwten kunnen worden ontlast, terwijl ook erwten_ van mindere kwaliteit wederom voor steun in aanmerking zullen komen. De wijze waarop deze steun zal worden verleend, wijkt echter eenigszins af van die, welke voor erwten van den oogst 1935 werd toegepast. Waren de groene erwten van den oogst 1935 ingedeeld volgens 4 kwaliteitsklassen waaiwoor de standaard-monsters a, b, e, en d waren vastgesteld en waarvan de richtprij zen respectievelijk op f 9.f 8.50, f 8.— en f 7.50 per 100 K.G. waren bepaald, voor oogst 1936 zullen slechts sta-ndaardmonsters voor de 3 eerste kwaliteitsklassen worden vast gesteld. De richtprijzen voor deze klassen blijven op f 9.—. f 8.50 en f 8.— per 100 K.G. gehandhaafd, doch teneinde een meea- gelei delijken overgang mogelijk te maken, zal de mogelijkheid worden geopend tusschenklas- sen vast te stellen, waardoor b.v voor erw ten welke niet voldoen aan het standaard monster a, doch welke beter zijn dan erwten van het standaardmonster b, een iets hoo- gere steun gegeven zal kunnen worden dan voor in klasse b ingedeelde erwten. Een standaard-monster d zal dus niet wor den vastgesteld, dit beteekent echter niet. dat erwten van een dergelijke kwaliteits klasse (de minder goede erwten) niet voor steun in aanmerking komen. Voor deze erw ten zal, wanneer zij gezond en behoorlijk ge schoond zijn (boerenschoon) eveneens een denaturatie-vergoeding worden gegeven ge baseerd op een richtprijs van f 7.50 per 100 K.G. Tegen dezen richtprijs zullen niet alleen groene erwten en schokkererwten, maar alle soorten erwten, mits zij aan bovengenoemde eischen van gezond en boerenschoon voldoen, kunnen worden gedenatureerd. De erwten van deze kwaliteit, mits zelf geteeld, zullen slechts gedenatureerd kunnen worden door de telers. Erwten van de andere kwaliteits klassen kunnen slechts door de handelaren worden gedenatureerd. Voorloopig zal niet worden overgegaan tot het vaststellen van kwaliteitsklassen voor schokkererwten, doch evenals het vorige jaar zal voor schokker- erwten en lange bruine boonen steun wor den verleend doordat de Nederlandsche ak- kerbouw-cent.rale de bevoegdheid zal hebben van de daarvoor in aanmerking komende ge- organiseerden wederom voorraden tegen de richtprijzen af te nemen. Hierbij wordt er weer van uitgegaan, dat de richtprijs voor goede schokkers en lange bruine boonen f 10.50 per 100 K.G bedraagt. Evenals voor den vörigen oogst zullen bij den a tu ra tie monsters van de te denatureeren partijen worden getrokken, op basis waar van de erwten in een kwaliteitsklasse worden ingedeeld on de steun wordt vastgesteld. Tegen die indeeling kan men in beroep gaan bij het dagelijksch bestuur van de Neder landsche akkerbouw-oentrale (herclassifica tie), waarbij het aanbeveling verdient, bij de denaturatie door den opzichter een mon ster te laten verzegelen en dat te bewaren. Wanneer blijkt, dat de telers op de markt voor hun producten den richtprijs niet be reiken, heeft de Nederlandsche akkerbouw- centrale het recht, tot verbetering van de markt en van den afzet, prijsregelend op te ti-eden door zelf te koopen. EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem 31 Juli Geëxamineerd 7 candidaten. Geslaagd: P. G. Stikker te Broek in Water land. F. K. H. J. ten Veen, Nieuwer Amstel, L. Kramer Urk, E. J. Schoneveld Broek op Langendijk. C. J. Verplanke Zaandam. (Niet opgekomen 1 mannl. candidaat). VAN EGMOND IN KOPENHAGEN. Uit. Kopenhagen wondt aan de Tel. ge meld, dat de wielrenner Jac. van Egmond Vrijdag in twee wedstrijden uitkwam. De uitslagen waren: Sprint over 2.200 meter: 1. Falck Hansen, 2. Grundahi, 3 Van Egmond, 4 Knudsen. Hawclicaprace over 1.850 Meter: 1 Jörgen- sen, 2 Skovlund, 3 Grundahi, 4. Van Egmonid. Luchtreiziger met 500 vluchten Door de K.. L. M. gehuldigd. De heer P. Kerdel directeur van de New Castle Coal Company te Rotterdam, heeft 500 vluchten als luchtreiziger op zijn boekje staan. Donderdagmiddag is om dit gedenkwaar dig feit luister bij te zetten de heer Kerdel ge huldigd in de directiekamer van het K.L.M.- gebouw in Den Haag. Namens den directeur heeft de heer D. J. de Vries den heer Kerdel toegesproken en hem als aandenken een fraaie zilveren plaquette overhandigd met de beeltenis van een Fok- ker-Douglasvliegtuig en met een toepasselijke Inscriptie van den heer A. Plesman. De heer Kerdel heeft bij deze gelegenheid nog oude herinneringen opgehaald uit zijn eersten vliegtijd. Hoe hij met Hinchcliffe vlie gend hooge kaplaarzen aan moest trekken en zich in een zwaren leeren jas hullen, zoodat zijn dochtertje hem in dit „barbaarsch" pos tuum niet herkende. De enthousiaste lucht reiziger heeft nu al bereids 509 vluchten op zijn naam staan. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER ZILVEREN JUBILEUM Op 15 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer A. de Nijs in functie trad als onderwijzer aan de openbare lagere» en ulo school te Hoofddorp. De heer De Nijs heeft veler achting en vriendschap verworven en de belangen van het openbaar onderwijs steeds op uitnemende wijze voorgestaan en behartigd. DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. In verband met in deze gemeente gepleeg de kippen- en konijnendiefstallen, vernemen we dat een der vermoedelijke daders een ar beider uit deze gemeente, door de politie is aangehouden en een bekentenis heeft afge legd. Ook is terzake tegen een ander persoon wegens heling proces-verba al opgemaakt. PERSONALIA. De heer H. van Andel, schrijver ter secretarie van deze gemeente, heeft met goed gevolg af gelegd het examen boekhouden van de ver- eeniging van leeraren in de handelsweten schap. ZANDVOORT Ruim 800.ontvreemd. Portefeuille en spaai-bankboekje van badgast gestolen. Ten nadeele van een tijdelijken be woner van de Smedestraat werd uit een jas, die aan den kapstok in de gang hing, een portefeuille, inhouden de ongeveer f 800 en een spaarbank boekje, ontvreemd. Dat dit kon ge beuren, terwijl de bewoners thuis wa ren, is te verklaren uit het feit, dat de buitendeur op een kier stond. Veron dersteld wordt, dat een bedelaar of venter, op wiens bellen niet werd ge reageerd, van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt om zijn slag te slaan. De politie onderzoekt de zaak. SEINOEFENING. De seinafdeeling van de Zandvoortsche Red dingsbrigade onder leiding van den heer E. H, Brokmeyer Jr. zal deze week bij gunstig weel een seinoefening op het strand houden. ORANJE VEREENIGING. De Oranjevereeniging houdt op Vrijdag 7 Aug. 's avonds 8.15 uur in Ons Huis een alge- meene vergadering. De belangrijkste program mapunten zijn wel: verkiezing van drie be stuursleden wegens overlijden van den heer J. W. Gosen, en het bedanken van de heeren E. H. Brokmeijer en J. A. Haaksma; bespre king viering van den verjaardag van H.M. de Koningin. VOETBALWEDSTRIJD. Zondag 2 Augustus, 's avonds 5 uur, organi seert de voetbalvereeniging De Zeemeeuwen op het terrein aan de Vondelstraat een vriend- schappelijken voetbalwedstrijd tegen Bever wijk. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Cornelia Jacoba, dochter van S. Kreijger en J. Keur, Kruisstraat 4. Ondertrouwd: Th. de Bruyn en A. W. R. Beyer, Zeestraat 46. Gehuwd: W. J. Westerveld en O. Nowak. Overleden: H. K. Schmitt. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Gevonden en terug te ontvangen bij: B. Meeuwes Rollandslaan 27 rijwielbël.merk in étui, Kortelaan 4, Aerdenhout, een geitje, Cas- see, Brederodelaan 80 Bloemendaal, een hor logeglas met vermoedelijk gouden rand, Odink Potgieterweg 15, Bloemendaal, een kinderbril. H. Vader, Alb. Thijmlaan 25 Bloemendaal, een zwemkaart ten name van mej. A. R. Duinho ven. Wigman, Alb. Thijmlaan 53, Bloemendaal een paar nieuwe sokophouders. Hoefnagel, v. Raaphorststraat 32 Haarlem, een vulpenhou der. P. J. van Rixel, Genestetweg 9, Bloemen daal een courantentasch. Aan het bureau van politie te Overveen, een sleutel, een Engelsch woordenschrift ten name van B. van Ravens- berg, een rijwielbelastingmerk, een knoopen- haakje, een vermoedelijk nikkelen dameshor loge met zwart armbandje, een sleuteltje en en dop van een watertank. Aan den politie post Noordzeestrand: een flatlock, een zilve ren heerenhorloge, een bos sleutels, een bad- schoen, een blauwe ceintuur, een portemon- naie inhoudende een penning no. 166 en een portemonnaie met een geldstuk. PERSONALIA. Voor het practijk examen Duitsche Handels correspondentie der Vereeniging Het Neder landsche Handels Instituut is geslaagd de heer G. J. Pool te Bloemendaal. HEEMSTEDE Gebrek aan vergaderruimte. Klachten hierover niet ongegrond. In de Donderdag gehouden raadsvergade ring van de gemeente Heemstede heeft het raadslid de heer Kromhout een reeds meer geuite klacht herhaald. Hij wees er namelijk op, dat de gemeente Heemstede een tekort aan vergaderruimte heeft. Inderdaad dit bleek ons bij navraag voldoende, is deze klacht niet ongegrond. Nu „Valkenburg" is opgeheven en binnen kort ook „Lommeroord" niet langer beschik baar zal zijn, kan men zeggen dat er in Heemstede, met een bevolking van 17,097 zie len en een kiezerscorps van 9201, wel van een gebrek aan vergaderruimte kan worden ge sproken. Wanneer men de inhoud van de vier verga derlokalen, die gevestigd zijn in café Boeken- roode, het Wapen van Heemstede, het Hof van Heemstede en het R.K. Vereenigingsge- bouw bij elkaar telt, komt men op een ruimte, voldoende om ongeveer 850 personen te her bergen. Wel bestaan er plannen, die eenige verbete ring zullen brengen. De Volksbond tot be strijding van Drankmisbruik heeft plannen, om tot het stichten van een gebouw over te gaan, waardoor een behoorlijke vergaderruim te zou worden geschapen. Dit gebouw zou ko men te staan bij de Zandvaartbrug op den hoek van de Heemsteedsche Dreef en de Van Kampenstraat. Of hiervan intusschen spoe dig iets zal komen, kan ons niet worden me- i degedeeld. De kwestie wordt te meer urgent, nu in het volgend jaar de verkiezingen de behoefte aan vergaderruimte sterk zullen doen toepemen. STIJGING VAN HET WERKLOOZENCIJFER. In de afgeloopen week steeg het aantal werkloozen van 250 op 277, terwijl dit in het vorig jaar over dezelfde periode 227 bedroeg. Hieronder waren 117 bloemistarbeiders.. WEDER EENS DE LEÏDSCHESTRAAT. Vrijdagavond slipte op de Leidschestraat weder eens een personenauto door de glad heid van de rails. Het hek van den heer Müller werd.totaal vernield, terwijl de auto ernstig beschadigd was. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: N. Vinke en R. de Ruiter; G. A. Boon en Chr. A., Steenbakker A. Hartog en E. Grapendaal; V. Schwarz en Th. Dehler. Getrouwd: N. van der Zon en M. Borst; J. Vosse en A. Marx; B. J. Post en C. M. Verha gen: D. P. van Hoolwerff en C. Maenhout; J. Engelsman en M. Hessels. Geboren: z. van N. v. d. BergRus; d. van E. BronJansen, d. van J. P. Jansen—Win - kelhuijzen; d. van M. E. KeijsersStempor; z. van C. Numande- Ruiter; d. van C. Nu- mande Ruiter, d. van A. de HaasCoevert; z. van K. P. Boer—de Boer; z. van M. A. Gra pendaalv. d. Miessen. ONDERWIJSVOORDRACHT. In verband met het voornemen van mejuf frouw J. C. M. Kos, onderwijzeres aan de open bare lagere school no. 3, om op 3 September a.s. een huwelijk aan te gaan, zal op dien da- r.u m aan genoemde school een vacature ont staan. B. en W. hebben na ingewonnen bericht van het hoofd der school en na overleg met den inspecteur van het lager onderwijs onderstaande voordracht opgemaakt: 1. Mej. I. C. ter Brugge, onderwijzeres te Anna Pau- lovma; 2. Mej. D. H. Stikkel, onderwijzeres te Weesp; 3. Mej. F. A. Melchior, onderwijzeres te Hem. SANTPOORT VERLOF VERLEEND. Aan den heer J. J. Prakken, onderwijzer aan school F, is verlof verleend, teneinde in staat te zijn historiseh-geografische onder zoekingen in Overijsel te doen. Als plaatsvervangster van den heer Prakken zal gedurende dien tijd optreden mej. Brun- tink van IJmuiden. CONCERT IN DE MUZIEKTENT. Behoudens goedkeuring van B. en W. onzer gemeente, zal het eerste groote openingscon cert in de nieuwe muzieknis gegeven worden op 9 Augustus 's avonds 8 uur. Aan dit concert zullen alle Santpoortsche vereenigingen, welke daarvoor in aanmerking komen, deelnemen. Naar den slooper. Uitverkoop van oude trawlers. De sedert geruimen tijd opgelegde stoom trawler Mascotte, IJM. 104, in 1892 te Middles- borough gebouwd, is door de N. V. Visscherij Mij. De Vier Kinderen voor den sloop naar Henrik-Ido-Ambacht verkocht. In een korte spanne tijds zijn thans reeds meer dan 30 oude trawlers voor de sloop ver kocht, de 6 booten van de VEM, die Donder dag verkocht werden, daarbij inbegrepen. Van laatstgenoemde maatschappij liggen nog on geveer 24 booten op, die ouder zijn dan 30 jaar BESOMMINGEN. Trawlers: Comelis IJM 15 280 mandiën f 2440. Loggers: KW 59 f 390; KW 64 f 280. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt Betje RO 16 vangst 25 mandiën schelvisch, 40 manden braadsehelvisoh, 20 manden gul, 55 manden platvisch, 10 manden wijting, 15 matnid'ein stokkbit, 10 mandiën hatoe, 25 marn oten radio, totaal 200 maaiden. Gloria, IJM 37 vangst 60 maaiden schel visch, 90 manden baaadscheivisch, 85 man dien gul, 70 maarden platvisch, 70 maarden radio, 45 manden wijting, 10 manden hake, 17 manden makreel, 60 manden varia, to taal 507 mandeai en 30 stuks stijve kabeljauw. Utrecht IJM 73 vangst 1000 mandeai ha ring, 65 kantjes steurharinig, 100 maarden varia. Ewald IJM 48 vangst 900 manden haring en 40 maaiden varia. Maria R. Omnrering IJM 7 vangst 40 man den schelvisch, 50 manden braadschelvisch, 75 manden gul, 50 manden platvisch, 25 manden kleine schol, 25 mandeai radio, 40 manden wijting, 20 mandeai hake, 10 man den makreel, 25 manden varia, totaal 360 manden en 35 stuks stijve kabeljauw. Rottea-dam IJM 112 van de westkust met hake vangst onbekend. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.25f 1.02. Griet per 50 K.G. f 32—f 15. Tongen per K.G. f 1.50f 1.08, Groote schol per 50 K.G. f 20. Middelschol per 50 K.G. f 16.50. Zetschol per 50 K.G. f 17f 14. Kleine schol per 50 K.G. f 14—f 3.70. Schar per 50 K.K. f 4.80—f 3.10. Vleet per stuk f 1.30—f 0.30. Kleine poon per 50 K.G. f 7.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 20f 18. Middelschelvisch per 50 K.G. f 17—f 15.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G, f 14.50 f 9.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 10—f 5.70. Kabeljauw per 125 K.G, f 52,50f 26. Groote gullen per 50 K.G. f 9f 7.60. Kleine gullen per 50 K.G. f 7f 6.30, Wijting per 50 K.G. f 3.70—f 3.10. Makreel per 50 K.G. f 8.60—f 6.20. Groote hake per 125 K.G f 90. Middel hake per 125 K.G. f 94. Klein middel hake per 50 K.G. f 30. Kleine hake per 50 K.G. f 23. Drijf want visscherij wordt gesteund. In de Staatscourant van Vrijdag is opge nomen een ministerieele beschikking krach tens welke steun zal worden verleend aan de drijfwandvisscherij Uit het landbouwcrisisfonds zal door be middeling van de Nederlandsche Visscherij Centrale aan de visschers steun worden ver leend tot een totaal bedrag van ten hoogste f 23.000. UIT ZIJN ROER GELOOPEN. Het Zweedsche s.s. Oscar, dat te Göteborg thuisbehoort en dat van Calais op weg naar Amsterdam te IJmuiden binnenkwam liep Vrijdagmiddag ter hoogte van de Westpunt van het eerste sluiseiland uit zijn roer. On middellijk door den stijven Z.W.-wind gegre pen, nam het ledige schip, dat hoog op de golven lag (het lag niet meer dan 6 voet diep) snel een.zwaai, zoodat het kans liep op de bazaltkeien van het Sluiseiland te gera ken. Het uitgebrachte anker krabde, zoodat er om sleepboothulp gefloten werd. Alvorens deze arriveerde zag de „Oscar" weer kans slaags te geraken, lag echter met den kop naar zee en poogde dus te zwaaien. Midden in deze manoeuvre, toen de wind op den hoog oprij zenden scheepsromp weer vat kreeg, ging het echter weer mis. Nu werd het snel door wind en stroom voort gedreven en liep met zulk een vaart op het Zuidelijk hoofd van het Noorder buitentoe- leidingskanaal, dat het knarsen der ijzeren huidplaten over de bazaltkeien tientallen me ters ver hoorbaar was. De sleepboot „Heine Goedkoop" wist toen een tros over te krijgen en heeft de ongehoor zame „Oscar" slaags getrokken en naar de Middensluis geassisteerd. TERAARDEBESTELLING WIJLEN I. H. BRANDENBURG. Vrijdagmiddag vond op de Algem. Begraaf plaats de teraardebestelling plaats van den op Woensdag 22 Juli j.l. bij het zwemmen verdronken onderwijzer I. H. Brandenburg. Ondanks den stroomenden regen en den sterken Z. W.-wind bevonden zich een groot aantal vrienden en belangstellenden op het kerkhof, om wijlen Brandenburg de laat ste eer te bewijzen. Aan de groeve werd eerst het woord ge voerd door Ds. L. W. Erdman, die tot de diep bedroefde en zwaar beproefde ouders ge voelvolle en troostrijke woorden sprak. Na mens den kerkeraad der Bethlehemkerk sprak de heer J. Strating, die herinnerde aan het werkzame aandeel, dat de overledene gehad heeft in den arbeid van de Jeugdkerk en den straatzang der Ned. Herv. Kerk. Door eenige leden van het Jeugdkerkkoor werd daarna een der door den overledene gaarne gezongen lie deren uitgevoerd. De heer K. Hoeksema, een neef van den overledene, dankte hierna namens de familie voor de laatste eer den omgekomene bewe zen. EEN BOOTTOCHT MET HINDERNISSEN Het Chr. gemengd koor „Excelsior", dir. Jan Beider, had Vrijdag een boottocht naar Urk georganiseerd. Men had daartoe de passagiers boot „Koningin Wilhelmina" van de Alkmaar Packet afgehuurd en dit schip vertrok met 250 leden en donateurs naar dit eiland. Men liet zich door het langzaam slechter wordende weer niet ontmoedigen en welgemoed kwam men in de thuishaven der botters aan. Daar werden al spoedig oude kennismakingen her nieuwd en familieleden bezocht. Nadat men op het eiland was uitgekeken keerden de excursisten naar den aanlegstei ger terug. De zee bood echter zulk een woes- ten aanblik en de golven werden door den stijven Zuidwester tot zulk een hoogte boven den dijk omhoog gezweept, dat de havenmees ter het onverantwoordelijk achtte met de „Ko ningin Wilhelmina" te vertrekken en dit dan ook den kapitein niet toestond. Natuurlijk veroorzaakte dit besluit groote ontsteltenis onder de passagiers, die zich nu gedwongen zagen op een schip te overnachten, dat geenszins op nachtverblijf van zoovelen berekend was. PERSONALIA. Bij besluit van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië is met ingang van 2 Augustus benoemd tot 2e luitenant bij het wapen der infanterie van het Ned.-Indische leger onze plaatsgenoot, de heer W. A. Blaauboer. Onze plaatsgenoot, de heer K. J. Jongerling, is geslaagd voor het examen Fransche Han delscorrespondentie Liteh en Mercurius; hij is opgeleid door den heer H. van Dijk. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 31 Juli 1936. Getrouwd: 31 Juli: H. H. Grönemeier en A. K. Storch. Bevallen: 30 Juli: J. C. P. van der Esch Stoup, z. E. A. C. Koelemeijervan Goor, z. 31 Juli: H. A. KooijmansSchwarz, z. A. H. van der FluitTon, d. Overleden: 29 Juli: J. N. Bos, 71 j. Zijlstraat P. Luitinkvan Toombergen, 58 j. Fontein- 30 Juli: J. Bakker, 67 j. M. van Heemskerk straat, 31 Juli: C. Koek, 84 j. Busken Huet- straat. HAARLEM, 1 Augustus 1'936 Ondertrouwd1 Aug. D. Jacobs en J. E. van de Vliervoet. Bevallen29 Juli, H. M. J. KürchnerGeeris, d„ J. E. de Graaf—Zalm, z., 30 Juli, J. J. van MaurikKalf, d„ G. A. TolsmaWortel, d., 31 Juli, W. P. Bultersvan den Berg, z., C. M. BergmanRuiter, d. Overleden, 31 Juli, J. Moore, 74 j., Spaan- schevaartste'&at. VELSEN. Bevallen: C. E. ter Walv. d. Linde, z., Plan- ciusstraat 61, IJmuiden. M. VisserRietdijk, z., Zandersstraat 28, IJmuiden. P. Valksv. d. Laar, z., J. P. Coenstraat 115, IJmuiden. F. van SchoneveldKamp, d., Bloemendaalsche straatweg 132, Santpoort. K. Kolders—Wijker, z., Van Wassenaerstraat 5, IJmuiden. Overleden: H. J. v. d. Zande, 73 j., echtge noot van M. D. de Vos, Amsterdam. E. M. J. van Tongeren, 57 j., echtgenoote van H. Roze- meijer, Kruidbergerweg 61, Santpoort. M. Th. de Bie, 47 j., ongehuwd, Haarlem. Gehuwd: J Hammer en C. C. van Egmond, Iepenlaan 27, Beverwijk. J. J. Schoorl en I. E. W. van Ewijk, Wijkerstraatweg 236, Velsen-N. PI. A. A. Schmidt en A. M. Oudendijk, Breestr. 59, Beverwijk. L. Ramakers en A. Sloot, Spil bergenstraat 16, IJmuiden. A. Noort en W, Wielenga, Prof. Kamerlingh Onneslaan 3 b, Schiedam, C. Koppenaal en H. M. Kraaijeveld, Hageveldstraat 11, Santpoort. Ondertrouwden: A. v. d. Berge en E. Bos, Ziiiderkanaalweg 51, Velsen, Assen delft, v. Spilbergenstraat 18, IJmuiden. S. v. Leeu wen en J. S. Berthornier, Driehuizerkerkweg 10, Velsen, Nouméea, N. Caledonië.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2