S&Mi Het Olympisch Hockeytournooi begonnen. Moderne vijfkamp. De scherm wedstrijden. Zeilen. Het Voetbaltournooi. I HET POLOTOURNOOI WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936 HAARIE M'S DAGBEAD Nederland—België eindigt met 2—2. Nederland heeft het op den eersten dag van het Olympisch hockeytournooi tegen België niet verder dan tot een 2—2 gelijk spel kun nen brengen, een uitslag waarmede de Bel gen tevreden waren, getuige ook hun uitbun dig gejubel na het eindsignaal. Over het geheel genomen is Nederland meer in den aanval geweest, vooral in de tweede helft, toen de Oranjehemden vrijwel voort durend domineerden en 't Belgische doel her haaldelijk in gevaar verkeerde. Maar pech met schieten en schitterend verdedigen van het Belgische achtertrio waren de oorzaken, dat verdere doelpunten uitbleven. Vlak voor tijd "Wist België den gelijkmaker te scoren en in de resteerende minuten was menige landgenoot bevreesd, dat Nederland nog zou verliezen. Gelukkig is het zoo ver niet gekomen. De wedstrijden tegen België blijven altijd lastig, hetzij in Nederland, in België of elders ge speeld. Dat hebben onze jongens ook Dinsdag middag weer ondervonden. Laat men er voor zorgen, dat het Donderdag a.s. een ferme over winning op Zwitserland wordt, dan is ons land practisch zeker van een plaats in de halve eindstrijden. Frankrijk won met 1—0 van Zwitserland in een match, die niet op een bijzonder hoog peil stond. Met rust was de stand nog altijd blank. Eerst enkele minuten voor het einde scoorde de rechtsbuiten Sartorius voor Frankrijk het winnende punt. Door de uitslagen van Dinsdag is de stand in groep C. geworden: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. 1 1 0 0 2 1—0 10 10 1 2—2 10 10 1 2—2 1 0 0 1 0 0—1 Frankrijk België Nederland Zwitserland NederlandBelgië. Het gezellige hockeystadion was met eenige duizenden toeschouwers gevuld, toen te 6 uur met de ontmoeting Nederland—België werd begonnen: De opstelling der elftallen was: Nederland: Doel: J. de Looper Jr. Achter: De Waal en Westerkamp. Midden: H. de Looper Sr., Van den Haar, en Van Lierop. Voor: Gunning, Schnitger, Van den Berg, De Roos en Sparenberg. België: Doel: Van den Merghel. Achter: Adelot en Wellens. Midden: Leplat, Rensburg en Putz. Voor: Van der Branden, Delaval, Portielje, Delheid en Van der Putte. De leiding berustte bij de heeren Reinberg (Duitschland) en Furgeot (Frankrijk). Aanvankelijk waren de oranjehemden meer in den aanval; Ernst van den Berg c.s. tracht ten eenige malen door te breken, doch tot ge vaarlijke situaties voor het Belgische doel kwam het voorshands niet. Na 10 minuten na men de Belgen den aanval over. Energiek zet ten zij enkele attaques op en toen de midvoor Portielje den bal in vrije positie voor den stick kreeg, scoorde deze met een hoog onhoudbaar schot (0—1). Fel vielen de Oranjehemden toen aan. Zij kregen een strafcorner toegewezen, die door Sparenberg genomen, door Schnitger ingezet werd. Een der Belgen deed den bal van rich ting veranderen, zoodat keeper Van den Merghel tevergeefs poogde, het leder uit zijn doel te houden (1—1). Er waren toen 1'3 minuten gespeeld. De strijd droeg een zeer afwisselend karak ter. De aanvallen onzer landgenooten waren beter van opzet, doch de Belgen speelden zóó enthousiast en met zooveel energie, dat hun aanvallen minstens zoo gevaarlijk waren. Na ruim 20 minuten had een schot van Schnitger succes. Hoewel menigeen twijfelde of de bal over de doellijn was geweest, wees de scheidsrechter op besliste wijze naar het midden (2—1). Aan beide zijden werden nog energieke po gingen ondernomen om te scoren, doch dit mocht niet gelukken, zoodat de rust met een 2—1 voorsprong voor Nederland inging. De tweede helft. Na slechts vijf minuten rust werd het spel hervat. Westerkamp geraakte even gebles seerd bij een aanval der Belgen, doch kon on middellijk weer meespelen, gelukkig maar, want invallers werden niet toegestaan. Holland was direct sterk in den aanval. En kele corners werden genomen, doch het Bel gische deel ontsnapte vaak op het nippertje aan een doorboring. Zoo was Van den Bert na een soloren op een gegeven moment door de geheele Belgische verdediging gekomen, doch naar links zwenkend kwam hij in zulk een ongunstige positie, dat zijn schot mislukte. Er werd in snel tempo gespeeld, maar Ne derland bleef beslist sterker. Op het Belgische doel werden talrijke cor ners genomen; het mocht een wonder heeten, dat het niet doorboord werd. Vijf minuten voor het einde slaagde mid voor Portielje er in, uit een doelworsteling ge lijk te maken, op volkomen onverwachte wijze (2—2). In de resteerende minuten ontkwamen bei de doelen nog enkele malen op het nippertje aan een doorboring. Zoo kwam het einde met een 22 gelijk spel. -Denemarken De KELLOGG billijke ELECTRiSCHE KOELKAST. Afghanistan- (6-6). Het Schieten. Dinsdag was het de derde dag van de wed strijden voor den modernen vijf kamp. waar aan wordt deelgenomen door onze, landgenoo ten de luitenants Van Geen, Van der Horst en Serre. Te half negen 's morgens werd begonnen met het z.g. duelschieten op een verdwijnende figuur op 25 meter afstand. Deze figuur blijft 3 seconden zichtbaar en de oefening bestaat uit vier series van elk vijf schoten. De resultaten van de Nederlanders waren tot dusver: lt. Van Geen 20Va, lt. Van der Horst 24 1/2, lt. Serre 34 1/2. Luitenant Van Geen behaalde in de eerste serie 47 punten, in de tweede 48, in de 3e 47 en in de 4e 45 punten, totaal 187 punten. Luit. Van der Horst bereikte hetzelfde resul taat met 45, 46, 49 en 47. Er was nog een vijfkamper, die 17 schoot en ln zoo'n geval wordt de plaats gegeven vol gens het puntenaantal der laatste serie, enz. Luit. Van Geen eindigde in dit onderdeel dan ook beneden luit Van der Horst. Luitenant Serre had last van zenuwen, schoot eenmaal in den grond en daarna was •de draaibare figuur verdwenen. Hij bereikte met 35, 44.. 44 en 46 een totaal van 169. De beste prestatie leverde de Amerikaan Leonard, die liefst 20 tienen schoot en daar mede het hoogste aantal punten behaalde. Na drie onderdeelen van den modernen vijf kamp (de 5000 meter terreinrit, het degen- schermen en het pistoolschieten) luidt de stand als volgt: 1 Handick .Duitschland) plaatsingscijfer 4.10 1,2 p.. 2 Thofelt (Zweden) 6.20 p., 3 Leo nard (Ver. Staten) 1.26 p., 13 Van Geen (Ne derland» 15.47 12 p., 17 Van der Horst (Ne derland) 14.571/2 p., 35 Serre (Nederland) S0.85 1/2 p. In groep 2 van het Hockeytournooi is Dins dag de wedstrijd Afghanistan—Denemarken gespeeld, die met den merkwaardigen uitslag 66 eindigde. Reeds spoedig komen de Denen met 3—1 voor, waarna Afghanistan den stand op 33 weet te brengen. Opnieuw nam Denemarken de leiding, doch met rust was de stand 5—4 ten gunste van Afghanistan. Na de hervatting haalde Denemarken op; het maakte gelijk en kwam een doelpunt voor, doch tien minuten voor het einde scoorden de Afghanen opnieuw, zoodat het einde niet 6—6 gelijk spel kwam. De équipe-wedstrijden op floret. Dinsdagmorgen zijn in de halve finales de équipe-wedstrijden op floret voortgezet. De resultaten luiden als volgt: Poule 1. Hongarije—Oostenrijk 88; Hon garije 53, ontvangen en 63 gegeven treffers. Hongarije wint dus. Italië—Vereenigde Staten 13—3. Poule 2: DuitschlandBelgië 106, Frank rijkArgentinië 124. Italië wint den équipewedstrijd op floret. De resultaten van de laatste ronde van de équipewedstrijden op floret luiden: Frank rijk—Oostenrijk 11—5, ItaliëDuitschland 6—0, Italië—Oostenrijk 133, Frankrijk— Duitschland 12—4, Italië—Frankrijk 94, DuitschlandOostenrijk 95. Eindstand: 1. en Olympisch kampioen Ita lië; 2. Frankrijk; 3. Duitschland; 4. Oosten rijk. Model A met 110 L. inhoud 179. Fa. M. G A T S O N I D E S ZANDVOORTSCHELAAN 4. HEEMSTEDE. TELEFOON 24554 (Adv. Ingez. Med.) Goede partijen van Mej. Van der Klaauw. Hcewel onze landgenoote mej. C. M. van der Klaauw Dinsdagmiddag tijdens de kwart-fi nales van de floret-wedstrijden voor dames zeer goed geschermd heeft, is het haar niet mogen gelukken, tot de halve finale door te dringen. Zij heeft echter ongelukkig geloot. Tot haar groep behoorden de dames Schache- rer Elek (Hongarije), Hass (Duitschland) Karen Lachmann (Denemarken),, welke drie schermsters tot de allersterksten behooren. Daar er drie van de zes deelneemsters in de halve finales konden komen, stond mej. Van der Klaauw wel haast voor een onmogelijke taak. Toch gaf zij buitengewoon goed partij En nog was de kans om in de volgende ronde geplaatst te worden niet verloren. Tegen alle verwachting in verloor de Hongaarsche kam pioene van de Zwitsersche Denise Kramer, die door onze landgenoote verslagen werd, zoodat ze een gelijk aantal punten had als mej Van der Klaauw. Beiden moesten voor de der de plaats een barrage-partij trekken, welke mej. Van der Klaauw verloor, zoodat zij voor de volgende ronde uitgeschakeld was. In de andere groepen was er steeds een schermster, die, geheel volgens de verwach tingen, haar tegenstandsters regelmatig ver sloeg. Het was in de eerste plaats Helen Mayer die wel een zeer mooie prestatie leverde door in totaal slechts 2 treffers te ontvangen: Ellen Reis (Oostenrijk) verloor eveneens geen enkele partij en hetzelfde deed haar landgenoote Elisabeth Grasser, die echter meer moeite met haar tegenstandsters had en meer treffers moest incasseeren. Hedwig Hass werd in haar groep eerste zon der een partij te verliezen. Mej. Van der Klaauw won in deze groep twee partijen, behaalde hiermede vier pun ten en ontving 23 treffers. Jesse Owens is met zijn hardloopoverwinnin gen niet tevreden. Hij won ook de gouden medaille in het vér-springen en dat met een nieuw wereldrecord. Hij sprong 8.06 M. Het Dames-floretschermen. In het nummer persoonlijk floret-schermen dames hebben Dinsdagmorgen de ontmoetin gen der le ronde plaats gehad. Er werd ge schermd in 6 poules, de 4 besten hebben zich voor de demi-finale gequalificeerd. Zij waren: uit poule 1: Schacheren (Hongarije), Grasser (Oostenrijk), Kramer-Scholer (Zwitserland) en Van der Klaauw (Nederland). Uit poule 2: Helene Mayer (Duitschland), Bogathy (Hongarije), Christian (Zuid-Slavië), Von Puttkammer (Brazilië). Uit poule 3: Lachmann (Denemarken), Lloyd (Ver. Staten), Christiaens (België), Oelkers (Duitschland). Uit poule 4: Hass (Duitschland), Vargha (Hongarije), Barding (Denemarken), Scheel (Zwitserland) (na overschermen) Uit poule 5: Preiss (Oostenrijk), Turgis (Frankrijk), Screve (België), Olsen (Dene marken). Uit poule 6: Wenich (Oostenrijk), Addams (België), Penn-Hughes (Engeland), Locke (Ver. Staten). Bob Maas verliest zijn mast. Uit Kiel: reeds op den eersten dag der Olym pische zeilwedstrijden heeft de Nederlandsche deelnemers Bob Maas, die met de „Bern 2'" de starklasse uitkomt, veel pech gehad. De mast van zijn vaartuig is gebroken, zoodat Maas moest opgeven. Kagchelland No. 4 bij de jollen wedstrijden. Uit Kiel: De resultaten van de eerste reeks in de jollenklasse luiden als volgt: 1. Engeland, 1 uur 30 min. 41 sec., 25 pnt. 2. Duitschland, 1 uur 31 min., 24 pnt. 3. Chili, 1 uur 32 min. 17 sec., 23 pnt. 4. Nederland (Kagchelland) 1 uur 32 min. 29 sec., 22 pnt. 5. Denemarken, l uur 34 min. 16 sec., 21 p. „De Ruyter" van Mr. Carp No. 10. Uit Kiel: Dinsdag was het hondenweer. Een harde zuidwestenwind en regen. Des morgens liepen er al geruchten over uitstel of zelfs af stel van de wedstrijden. Eindelijk kwam het bericht: „een uur uitstel", dat later tot an derhalf uur gerekt werd. Ongeveer 12 um- werd eindelijk gestart voor de 8 meter, zes meter en starklasse op de buiten-Foerne, voor de Olympiajollen in de haven. In de groote booten had Nederland pech. De „De Ruyter" in de zesmeterklasse kreeg voor de afvaart een scheur in het groote zeil, die al varende steeds grooter werd. Het was Carp daardoor onmogelijk, goed aan den wind te liggen; zijn zeil stond slecht en na aanvankelijk een goede plaats te hebben ingenomen, zakte hij steeds meer terug, om tenslotte als tiende van de 12 jachten te eindigen, met slechts Frankrijk en Polen achter zich. Bij de Olympia jollen ging het gelukkig beter. Er waren 25 jollen aanwezig, waarbij alleen Spanje ontbrak. Kagchelland startte als zesde of zevende. Na het eerste kruisrak had zich aan het hoofd een groep gevormd, be staande uit de Duitsche, Nederlandsche, En- gelsche, Chileensche en Finsche zeilers. In het laatste kruisrak gelukte het den Engelschman Scott, de leiders te passeeren, en als eerste over de eindstreep te gaan, toen kreeg de Chileen een gelukkig vlaagje, dat hem weer op de derde plaats bracht. Zoo werd de uit slag: 1. Engeland, 2. Duitschland, 3. Chili, 4. Nederland, een resultaat, waarmee wij Kagchelland zeker mogen gelukwenschen. De incidenten bij Italië Vereenigde Staten. Over de incidenten bij bovengenoemden wedstrijd schrijft het A.N.P. ons nog het vol gende: „De zin der Olympische Spelen ligt niet het overwinnen, maar in het deelnemen; niet te veroveren, maar ridderlijk te strijden is het wezenlijke in het leven". Deze uitspraak van den stichter der mo derne Olympische Spelen, baron De Couber- tin. die tijdens de openingsplechtigheid met groote letters op het scoringbord prijkte heeft blijkbaar op sommige deelnemers haar uitwerking gemist en helaas moest reeds op den tweeden dag blijken, dat bepaalde ploe gen meer door nationalen eerbied, dan door den Olympischen geest bezield zijn. De eerste incidenten, die het gevolg van deze geestesgesteldheid zijn, gebeurden Maan dagmiddag tijdens de voetbalmatch tusschen Italië en de Vereenigde Staten. Het Italiaan se ho voetbal neemt in Europa een voorname plaats in en terecht meenen ook de Italianen zelf, dat zij tot de landen behooren, die het voetbaltournooi een redelijke kans ma ken. Daarentegen is het algemeen bekend, dat het Amerikaansche voetbal, dat in het sport leven van de Vereenigde Staten een veel min der voorname plaats inneemt dan in Europa en Zuid-Amerika. op niet al te hoog peil staat zoodat de Italianen op een gemakkelijke over winning rekenden. Dat hun dit niet- is meege vallen, ziet men o.a. uit het resultaat, dat de Italianen zich slechts met een 1-0-overwin- ning tevreden moesten stellen. De teleurstelling over den niet verwachten krachtigen tegenstand der Amerikanen kwam tot uiting in steeds ruwer spel en steeds min der sportief optreden der Italianen, die her haaldelijk door den Duitschen scheidsrechter Weingartner gewaarschuwd moesten worden. Het, moet voor kroonprins Umberto, die met 7000 landgenooten de match bijwoonde, niet aangenaam zijn geweest, toen plotseling de Amerikaan Fiedler, bij het spelen van den bal door een half dozijn Italianen besprongen werd, die hem bijna letterlijk te lijf gingen. Daarbij trachtte Piccini hem op zoodanige wijze met de vuist te bewerken, dat de scheidsrechter hem naar de zijlijnen verwees. Een gejoel ging op; eenige Italiaansche spe lers liepen op den scheidrechter toe en duw den zijn hand omlaag, terwijl anderen hem op een afstand met de vuist dreigden- Een ontoelaatbare zwakheid was het van _cheidsrechter Weingartner, dat hij blijk baar voor de bedreigingen zwichtte en Piccini liet doorspelen. Ook in het verdere verloop van den wed strijd kwam het nog tot eenige onaangenaam heden als natrappen en dreigen met de vuist, zoodat het Duitsche publiek, dat in het alge meen zeer sympathiek tegenover de Italianen staat, herhaaldelijk van zijn afkeuring blijk ;af. Japan slaat Zweden met 32. Dinsdagmiddag is op het Hertha-terrein de wedstrijd ZwedenJapan gespeeld. Voor de rust speelden de Zweden tegen den sterken wind in, maar toch gelukte het hun, de tegenstanders terug te dringen. De Ja- Danners verdedigden zich echter goed. Zij ionden niet verhinderen, dat na 24 minuten de Zweedsche rechtsbinnen Persson aan zijn land de leiding gaf. Daarna werden de aan vallen van Japan veelvuldiger, maar Zweden had geluk, toen zijn verdediging een zeker schijnend doelpunt van den Japanschen links binnen Takesji Kamo nog kon voorkomen. Acht minuten voor de rust scoorde Persson opnieuw uit een voorzet van den linksbuiten Hallman. De rust kwam met den stand 2—0 voor Zweden. Een groote verrassing was het, dat de Ja panners na de rust de overwinning uit het vmir sleepten. Met den steun van den wind amen zij steeds meer opzetten. Reeds vier m.nuten na de rust scoorde de linksbuiten Sjogo Kamo en niet lang daarna scoorde de rechtsbinnen den gelijkmaker. De Zweden bestormden keer op keer het Japansche doel, doch verder dan tot eenige hoekschoppen brachten zij het niet. Vijf minuten voor het einde, scoorde de Ja pansche rechtsbuiten Matsoenaga het derde doelpunt voor Japan. De Japansche links binnen werd gewond; hij moest op een baar van het veld gedragen worden. Er werd niet meer gescoord, zoodat Japan den wedstrijd met 32 won. Het zal op 7 Augustus tegen Italië uitko men. Hoe de Amerikaansche Helen Stephens de finale 100 Meter voor dames te Berlijn won. Duitschland wint met 90 van Luxemburg. In het Poststadion werd de wedstrijd Duitschland—Luxemburg gespeeld. Hier wa ren tienduizend toeschouwers aanwezig. In de eerste minuut was Luxemburg wat in de meerderheid, doch het duurde niet lang of Urban wist de score voor Duitschland te ope nen. Eerst na een half uur werd deze voor sprong vergroot. De Luxemburgsche keeper kon een schot van Homann slechts gedeelte- ijk verwerken, zoodat Simets Reiter den bal kon inkoppen. Rust kwam met 20 voor Duitschland. Toen de Duitschers na de hervatting den wind meehadden, steeg de score snel. Reeds na drie minuten scoorden ze en in de zesde minuut bracht Gauckel den stand op 40. Na minuten werd het 5—0 door toedoen van Urban. Intusschen miste de Luxemburgsche voorhoede eenige kansen. Na een half uur scoorde Simets Reiter opnieuw en in het res teerende kwartier maakte Duitschland nog twee doelpunten door Urban en Gauckel, zoo- clat het een 9-0 overwinning behaalde. Dinsdag is het Polotournooi voortgezet met de ontmoeting DuitschlandHongarije, welke met een 88 gelijk spel is geëindigd. De Hon garen waren technisch in de meerderheid, doch de Duitschers wisten door hard werken en grooteren strijdlust een gelijk spel te bereiken Dit maakte een verlenging noodzakelijk, doch aangezien er geen doelpunt meer werd ge maakt. zal deze match Donderdag worden overgespeeld, totdat een beslissing zal zijn gekregen. "AkAej-'ty.2 iiet Sestê. &&csmaJi/cer$è want als men "AKKERTJES" bij zich heeft, dan hebt Ge altijd een snel helpend middel bij de hand, tegen hoofdpijn, kiespijn, spierpijn, spit, rheumatische pijn, vrouwenpijnen. "wagen-ziekte kou, griep, koorts. (Adv. Ingez. Med.) D„- Nederlandsche zwemsters, polospelers en roeiers in Berlijn. Vroolijke intocht langs de Via Triumphalis. Met den trein van 16.26 uur is Dinsdagmid dag aan het station Friedrichstrasse weer een groote groep Nederlandsche deelnemers aan de Olympische Spelen te Berlijn aangekomen. Deze groep bestond uit beoefenaars van de verschillende watersporten, want verwacht werden de zwemsters, de nog ontbrekende zwemmers, de polospelers en de roeiers. Onder de wachtenden op het perron, die de Nederlanders welkom wilden heeten, bevond zich de echtgenoote van onzen gezant te Ber lijn, gravin Van Limburg Stirum, die speciaal naar het station was gekomen om persoonlijk kennis te maken met de meisjes, die niet Vrij dag j.l. aan de in de Nederlandsche legatie ge houden receptie hadden kunnen deelnemen. Dit hartelijke gebaar van mevr. Van Limburg Stirum werd zoowel door deelnemers als offi cials op hoogen prijs gesteld. Voorts waren aanwezig mevrouw Braun met de reeds sedert verleden week hier trainende Rie Mastenbroek, Piet Stam en Haasmann. Verder zagen we den heer Kellenbaeh van den Ned. Zwembond en dr. Meurer, den oud sten coach van onze roeiers, die reeds eerder per auto in Berlijn was aangekomen en die nu op de overige leden van zijn ploeg wachtte. Onder luid gejuich reed de trein het sta tion binnen. Onze jongens en meisjes, reeds op eenigen afstand kenbaar aan de blauwe jasjes, hingen wuivend en roepend uit de cou péraampjes en opnieuw was het een drukte van belang toen allen uitstapten, door elkaar riepen en handen drukten. De zwemsters hadden gereisd onder leiding van mevr. Van Wuyckhuise, terwijl met de zwemmers Mooi, Scheffer en Metman en met de polospelers waren meegekomen de chef d'équipe Jan de Vries en de verzorger Frans Kuiper. mÊBpp-m De Duitscher Hein won het Olympisch hamer slingeren met 56.49 meter, een nieuw Olympisch record. De roeiers waren vergezeld door de béide coaches de heeren dr. Marres en Jongejan. Voor het station verdeelden de pas gearri- veerden zich in twee groepen. De roeiers ver trokken per autobus naar Koepenick, waar zij in een groot, modern schoolgebouw zijn on dergebracht, op betrekkelijk korten afstand van de roeibaan te Gruenau, terwijl zwemsters en zwemmers gezamenlijk plaats namen in een der groote rijksweerbussen, die de meisjes zou afzetten bij het Frauenheim en daarna de zwemmers en polospelers naar het Olym pisch dorp zou brengen. De belangstelling van het publiek voor het station concentreerde zich voornamelijk op de meisjes, want haar faam gaat „die Hollandi- sche schwimmerinnen" reeds vooraf. Uit het publiek wezen velen elkaar Willy den Ouden aan en voordat zij in de autobus stapte had Willy dan ook reeds verscheidene malen haar handteekening moeten zetten. In de autobus ging het er vroolijk aan toe en terwijl voor het station gewacht werd op de bagage klonk het eene lied na het andere; ,Wij zijn niet bang!" werd afgewisseld door Holland spreekt een woordje mee, Je Main- tiendrai, Je Maintiendrai, Je Maintiendrai!". Staande op de banken met de hoofden bo ven het geopende dak uit en een half dozijn polospelers en zwemmers boven op de kap ging het langs de Friedrichstrasse Unter den Linden en onder de Brandenburger Tor door langs de breede „Via Triumphalis", zooals de in eikaars verlengde liggende groote verkeers straten genoemd worden, die rechtstreeks uit de binnenstad naar het Olympisch stadion lei den. Overal herkende men de Hollandsche zwem sters; overal werd gewuifd en gegroet. Het werd een vrooliike intocht in de stad. waar vandaan zeker onze zwemsters wel een of meer gouden medailles hopen mee terug te brengen. Voor het hek van het Frauenheim stapten de meisjes uit Heden begint voor allen de laatste ernstige voorbereiding voor de wedstrijden. Tegen 10 uur zou verzamelen .vorden geblazen in het jwemstadion. (Voor verdere sportberichten zie men pag. 9..T,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8