I De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs in het betooverde woud België, De positie der beide fronten in Spanje. DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1936 HA'AÜL'E M'S DAGBEAD BUITENLAND Regeering zoowel als rebellen melden vorderingen- Zetel der regeering naar Alicante? Kolonel Sandino, het raadslid voor defensie van de Catalaansche regeering deelt uit Sa- rinena mede, dat de regeeringsgetrouwe troepen aan het Aragoneesche front een vijandelijke colonne hebben omsingeld, waar bij tweeduizend soldaten gevangen genomen werden. Deze soldateen hebben met grooten geestdrift verzocht in de rijen derrepublikeinen te mogen strijden en een voorhoede te mogen vormen voor. den stormloop op Saragossa. Zij verklaarden*verder, dat de soldaten in Sara gossa misleid waren. Te Madrid zijn 619 rechts georiënteerde personen gearresteerd. Onder hen bevindt zich de leider der liberaal-democratische par tij en oud-minister Melquiades Alvarez. Volgens een semi-officieel bericht heeft de regeering Dinsdag in de Sierra Guadarrama bevredigende successen geboekt. Het is den regeeringstroepen gelukt een uit 70 vracht auto's bestaande nationalistische colonne uit een te jagen, waarbij elf auto's in handen vielen. Een munitiewagen is in de lucht ge vlogen. Bovendien zijn talrijke gevangenen gemaakt. Ook van de noordelijke en zuidelijke strijd gebieden loopen. naar het DJST.B. uit Madrid meldt, gunstig luidende berichten binnen. In het noorden zouden de regeeringstroepen voor de poorten van Huesca staan. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft officieel medegedeeld, dat van het ge- heele front de berichten zeer bevredigend zijn. Saragossa en Huesca worden steeds meer Ingesloten en gebombardeerd door de Cata laansche luchtvloot. Het door de luchtvaart en de republikeinsche artillerie gebombardeerde Cordova zal zich ook binnenkort moeten overgeven. In Asturië heeft de mijnwei'kers-militie de rebellen die hulp aan kolonel Aronda te Oviedo kwamen brengen, teruggeslagen. Er werden verschei dene gevangenen gemaakt, terwijl verscheidene rebellenleiders gewond werden. De toestand van Oviedo zou onhoudbaar geworden zijn De voorhoede der colonne van kapitein Binitez heeft in het noorden met succes geopereerd. Madrid door twee colonnes bedreigd?. Uit het kamp der opstandelingen komen nog de volgende telegrammen binnen: Een specfale correspondent van Havas te Pampeluna deelt mede. dat de meeste Car- listen en Fascisten medailles van de H. Maagd of van andere heiligen dragen, waaruit het religieus karakter van den burgeroorlog zou blijken. De opstandelingen zijn zeer opti mistisch. Zij tellen hun macht in Noord- Span je op 100.000 man. waarvan 30.000 in de provincie Navarra. Het burgerlijke leven is zeer beperkt, men ziet alleen vrouwen, kin deren en oude mannen. Alle mannen die in staat zijn de wapens te dragen bevinden zich aan het front. Twee colonnes bedreigen thans Madrid, een is de Somo Sierra overgetrokken en de ander bevindt zich bij Axieuza en Si- guenza. Te Burgos wordt vernomen dat de aanval op Madrid nog niet heeft plaats gehad omdat geen voldoende verbinding bestaat tusschen de troepen in het noorden en het zuiden, Mola en Franco willen hun aanval gelijktijdig doen plaats hebben. De „Diario de Navarra" deelt mede. dat het klooster San Francisco de Eetauzos nabij La Corogna, dat uit de veertiende eeuw daterrt, in brand is gestoken. Verder .zijn vier bom men ontploft bii het beeld van O.L. Vrouw „Del Pilar" te Saragossae het beeld werd evenwei slechts licht beschadigd. Generaal Queipo de Llano heeft via de radio medegedeeld, dat de tegenstanders der re geering door de komst van 1000 man nieuwe troepen op het schiereiland tenminste over 5000 man beschikken. Te Granada werden de regeeringsaanhan- gers met zware verliezen teruggeslagen, zoo verklaarde hij verder. De generaal besloot zijn toespraak met de woorden: ,Dit is het begin van het einde. Binnenkort zal ik u andere bevredigende mededeelingen doen. De nu volgende dagen zullen in de geschiedenis geboekstaafd worden. Leve Spanje". Duitsche destroyer bezoekt Sevilla. Te Gibraltar wordt vernomen, dat de Duitsche destroyer „Luchs" een bezoek heeft gebracht aan Sevilla, tijdens welk bezoek de commandant van het oorlogsschip generaal Queipo de Llano, den commandant der op standelingentroepen in deze streek gelukge- wenscht zou hebben. Valladolid gebombardeerd. Een der speciale correspondenten van Havas meldt, dat uit Madrid komende vlieg tuigen Valladolid tweemaal hebben gebom bardeerd. Het station en een woonhuis wei den getroffen. Zeven personen werden ge dood. Militairen bezetten de klokkentorens van de kathedraal Sanpablo. Vrachtauto's vol troepen razen door de straten. 2000 soldaten uit Marokko naar Algeciras. Uit Gibraltar meldt Reuter: Een groote granaat, afkomstig van den destroyer der Spaansche regeering is neergekomen op de paardenrenbaan op een afstand van 200 me ter van een vluchtelingenkamp, waar 800 Britsche onderdanen waren ondergebracht en op 500 meter afstand van het bataillon Schotsche Hooglanders, niemand werd ge wond. De destroyer der regeering was in allerijl uit Malaga gearriveerd, teneinde twee passa giersschepen van den Kanaaldienst aan te vallen, aan boord waarvan generaal Franco 2000 soldaten uit Ceuta naar Algeciras liet overzetten. Vliegtuigen van generaal Franco, die de schepen begeleidden wierpen bommen naar den destroyer dien zij dwongen naar Este- pona. terug te keeren. De schepen zijn ten slotte in Algeciras aangekomen en hebben daar de soldaten aan land gezet. Volgens een Reuterbericht uit Va lencia heeft het Uitvoerend Comité uit de regeering. gepresideerd door Martinez Barrio, zijn zetel naar Ali cante overgebracht, waar het per manent in zitting bijeen is. Te Barcelona is officieel aange kondigd dat daar bij de onlusten 511 personen werden gedood, van wie er 193 nog niet geïdentificeerd zijn. Financieele steun uit Sovjet Rusland voor de Spaansche regeering. Het telegr a a f a g entschap der Sovjet Unie deelt mede, dat de inzameling van gelden voor het fonds tot steunverleening aan die Spaansche strijders voor de republiek, welke is georganiseerd door den centralen raad van vakvereenigingen in Sovjet Rusland 12.145.000 roebel heeft opgebracht. De eerste secretaris van den centralen raad van vakvereenigingen, Schwernik, heeft dit bedrag bij de staatsbank gedeponeerd en deze opgedragen het in Fransehe franken. d.w.z een bedrag van 36.435.000 franken, over te maken ten name van den minister-presi dent der Spaansche republiek, Giral, ten be hoeve van de Spaansche regeering. Nationaliseering van de wapenindustrie. De gemengde militaire commissie heeft met algemeene stemmen ten aanzien van de na tionaliseering der wapenindustrie een resolu tie aangenomen, waarin om. gezegd wordt, dat de staat moet beschikken over de outillage voor eigen productie ten behoeve van de na tionale verdediging. Een strenge controle moet 'Worden ingesteld over dë particuliere onder nemingen, welke niet genationaliseerd wor den, ten eerste om de winsten te beperken en ten tweede om te waken over den verkoop van de producten in het binnen- en buiten land. In geval van oorlog zullen het perso neel en de outillage van alle fabrieken, die oorlogsmateriaal vervaardigen aan requisitie moeten worden onderworpen. (Reuter). Engeland. Ontslag aan den secretaris van het ministerie van luchtvaart. De eerste minister heeft naar Reuter meldt Sir Christopher Bullock doen ontheffen uit zijn functie van permanent secretaris van het ministerie van luchtvaart. Dit ontslag is het gevolg van de conclusies, waartoe de commis sie van onderzoek welke door den premier was ingesteld met betrekking tot de besprekingen, die zouden hebben plaats gehad tusschen Bul lock en Sir Eric Geddes en Humphrey, resp. den president van den raad van beheer en den zakelijken leider van de luchtvaartmaatschap pij Imperial Airways, betreffende de mogelijk heid van een toekomstige toetreding van Bul lock tot het bestuur van" genoemde maat schappij. De conclusie van de commissie van onderzoek en een nota van den eersten minis ter, Baldwin, zullen in den vorm van een wit boek worden gepubliceerd. In deze nota wordt gezegd, dat de eerste minister, na zorgvuldig met den minister van financien en den minis ter van luchtvaart het rapport der commissie te hebben bestudeerd, haar conclusie aan vaardt, zich gelukkig prijst te kunnen consta- teeren, dat hoe ernstig van een dienst-stand- punt deze fout ook moge zijn, geen corruptie- kwestie aanwezig is. Bijgevolg heeft d.e premier opdracht gegeven Bullock uit den dienst te ontslaan. Griekenland. Vrees voor de oppositie leidde tot den staat van beleg. Aangezien dë grens tusschen Griekenland en Bulgarije is gesloten en de telefonische verbindingen zijn verbroken, heeft men te Bel grado geen nieuws omtrent toestand in Grieken land. Men schrijft het afkondigen van den staat van beleg en de ontbinding van de Ka mer toe aan Metaxas. die door zijn tegenstan ders werd beschuldigd een dictatuur te willen instellen. Zijn beslissing schijnt te zijn ver haast dcor de stakingsbeweging en de pogin gen van de oppositie om met behulp van de vakvereenigingen een volksfront te vormen. Naar de „Pravda" bericht werd Athene in den nacht militair bezet en werden alle voor bijgangers aangehouden. Het schijnt evenwel, dat deze staatsgreep zonder bloedvergieten is afgeloopen. Reizigers uit Saloniki berichten, dat de al gemeene staking overal is doorgevoerd. Metaxas' rapport aan den koning. De Grieksche bladen publioeeren een rap port van Metaxas aan den koning, waarin deze goedkeuring vraagt voor de afkondiging van den staat van beleg en dë ontbinding der Kamer. In het rapport wordt in het bijzonder gewezen op het communistische gevaar en de vrees, dat de afgekondigde algemeene staking aanleiding zou kunnen zijn tot ongeregeldhe den, welker onderdrukking tot bloedvergie ten had kunnen leiden. Verder wijst het rap port op de klaarblijkelijke onmogelijkheid voor de tegenwoordige Kamer haar taak te vervul len. Metaxas heeft Woensdagmorgen de di plomatieke vertegenwoordigers op het mini sterie van buitenlandsche zaken ontboden en hen op de hoogte gebracht van de wijziging in den binnenlandschen toestand. Leger keurt de maatregelen goed. De aanvoerders der legercorpsen in de pro vincie hebben den minister van oorlog tele grammen gezonden, waarin zij de door de re geering genomen maatregelen volkomen goed keuren en opnieuw bevestigen, dat het leger aan de zijde van regeering en koning staat. De ramp van de „Cloud of Iona". Wrakstukken gevonden. 1 pa] HooFDkWAcriER Gen MqLa 2 [Hg IDEM GEW QUEIPO DEUANO 3gil] idem Gen. Franco INationalisten wit) ggg Regeerin&stroepem (zwaqt) WOOBD-SpAUJE ZUID - Spanje 5p Marokko O Vestingen -EGERkWARTieOEN O STEDEN mmmm OPMABSCU -» COLONWES> De Stürmer groet de Olympische gasten. Nr. 31 van de Stürmer bevat een hoofdarti kel ..Olympia 1936. De Stürmer groet de bui tenlandsche gasten." Het grootste deel van dit stuk is der traditie getrouw gewijd aan de behandeling van het Joodsche vraagstuk, op een wijze, die thans algemeen bekend mag worden verondersteld. Het blad richt zich bij deze gelegenheid ook tot diegenen in het bui tenland, die de Stürmer niet gunstig gezind zijn en daarom over het blad en zijn uitgever leugens verspreiden, die gezamenlijk vele boekdeelen zouden kunnen vullen! Daaruit maakt de schrijver op, dat het blad op den goeden weg is. Weliswaar is de taal van de Stürmer ruwer dan van andere kranten, doch een strijdblad moet zijn glacé-handschoenen uittrekken en met bloote handen aanpakken. De Stürmer aldus het artikel is thans het grootste anti-semietische strijdblad der wereld geworden Het artikel is geïllustreerd met een teeke- ning, waarin de verpersoonlijking der Olym pische Gedachte is gesteld tegenover een Jood en eenige negers. Waarschijnlijk vermoedde Streicher toen niet, dat de Olympische kam pioenschappen 100 meter, 200 meter en 800 meter hardloopen en het kampioenschap vèr- springen zouden worden gewonnen door negers. Uit Coutances wordt aan de Paris Midi ge meld: Op het strand van Pirou nabij Coutances. zijn wrakstukken gevonden van de vliegboot ..Cloud of Iona" o.a. een stuk van den romp. Te Geffosses heeft een douanebeambte den linkervleugel gevonden, die nog de boordlich- ten droeg. Een visscher heeft de rest der wrakstukken gevonden op de vlakte van Min- quiers. De mogendheden en de Spaansche burgeroorlog. Rome en Moskou in principe tot niet-inmenging bereid. Het schijnt, naar Reuter te Rome heeft vernomen, dat het Italiaansche antwoord op de Fransehe voorstellen in principe toestem mend is, doch evenals Londen en Berlijn maakt Rome het voorbehoud, dat ook Moskou zich verbindt. De Italiaansche bladen wijzen op de actie van de Derde Internationale in Spanje, Griekenland, Argentinië en Tsjecho- Slowakije. Inmiddels komt uit Moskou het bericht,, dab de Sovjet-Russische regeering den Fran- schen zaakgelastigde heeft medegedeeld, dat zij in principe de niet-inmenging in Spaan sche aangelegenheden goedkeurt en bereid is aan de voorgestelde overeenkomst deel te ne men. In haar antwoord heeft de Sovjet-Russi sche regeering nog den wensch te kennen ge geven. dat ook Portugal tot de voorgestelde overeenkomst zal toetreden en tevens dat de door zekere staten aan de Spaansche opstan delingen verleende steun gestaakt zal wor den. Veertigduizend Abessyniërs op weg naar Addis Abeba? De Oxford-Groepbeweging. (Van onzen correspondent). Londen, 5 Augustus. De recente bijeenkomsten van de groep- beweging in Engeland hebben haar aanzien en beteekenis in ruimen kring in dat land verhoogd. Men is onder den indruk gekomen van zulk een optocht der naties als het ter rein van Castle Bromwich bij Birmingham (waar de groep een belangrijke bijeenkomst hield) te zien heeft gegeven. Noord- en Zuid- Ierland waren er in vereenigd. Ze marcheer den tezamen naar een zelfde doel achter de vlag van den Vrijstaat en achter die van Groot Brittannië. Belfast en Dublin waren een van zin. Men heeft kunnen waarnemen hoeveel de groebeweging internationaal om helst. Haar voormannen waren weer samen gekomen en niet voor de eerste maal uit alle of nagenoeg alle landen van Europa uit alle deelen van het Britsche Rijk, uit de Vereenigde Staten. Dit is, zoo begint men vast te stellen, geen gewone godsdienstige wederopleving, onder gaan door individueele personen. Dit is een beweging van gemeenschappen, van staten, van natiesa De wereld is in trieste omstan digheden en voor een aanzienlijk deel wan hopig. Oude waarden en waarheden worden uitgekreten en door ontstellende nieuwe ver vangen. Revolutionnaire stormen rukken eens hecht geachte grondslagen van staat en maatschappij weg. Het is een zieke, een ijlende wereld. Daaraan twijfelen weinigen. De oude waarheden en waarden zijn inderdaad on vergankelijk. Men begint zich af te vragen of deze zoo wijd om zich heen grijpende groep beweging de bezinning in de wereld opnieuw op haar troon kan zetten, of deze groep leiders uit alle deelen van de wereld, die God's leiding aanvaarden en allen vragen het zelfde te doën, het vermogen in ziels kracht zullen scheppen, noodig om de stor men te doorstaan, om de wereld weder op te heffen en haar vertrouwen en idealen terug te geven. Het hoofd van Queen's College in Oxford heeft in antwoord (het kan voor een antwoord doorgaan) gezegd, dat de Christelij ke kerken en alle menschen van idealistische inborst weten dat zij de laatste zeven jaren een veriiezenden strijd hebben gestreden. De strijd is vaak heldhaftig geweest, maar de beschaving kan aileen worden gered door een grootschen opmarsch. Dit is de beteekenis van de Oxfordgroep. Hier vinden wij een nieuw vertrouwen dat de menschelijke natuur kan worden veranderd en op internationale schaal en met een snelheid die groot genoeg is om tastbare uitkomsten te verkrijgen in econo mische en politieke kwesties. En wij vinden niet alleen vertrouwen dat dit kan worden gedaan, maar ook getuigenis dat het wordt gedaan. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Uit den koker komt een rol papier te voorschijn. Bij het maanlicht kan Thijs gemakkelijk lezen wat er op geschreven staat. „Gij. die dit papier nu leest, toonde u zeer onbevreesd, doordat ge door dit woud heen zijt gekomen. Hebt dan nu het volgende verno men; begeeft u snel naar 't koninkrijk Ginsdaar. en meldt u bij den koninklijken hof-toovenaar. Zijn naam is Gogopoen, en hij heeft u een groot verzoek te doen". Dat staat er op te lezen! Italiaansche voorposten zouden reeds verslagen zijn. Uit Port Said. 5 Augustus: Uit bevoegde bron wordt vernomen, dat ras Imroe, de oud-bevelhebber aan het noord-westelijk front in Abessynië, een leger van 60.000 man heeft gevormd. Aan het "hoofd van 40.000 krijgers zou de ras in oostelijke richitiing naar D ess ie en Addis Abeba oprukken. Reeds zou hij verscheidene Italiaansche voorposten aangevallen en vernietigd hebben. De Abessyndsche strijdkrachten, met Gore als basis, hebben zich tijdens de aanvallen op Addis Abeba, die onder leiding stonden van Dedjasmatsj Aberra, een zoon van dien momenteel te Worthing (Engeland) vertoe- venden ras Kassa, aanzienlijke hoeveelheden •munitie en mitrailleurs hebben buit ge maakt. (Reuter) Italiaansch dementi. Naar Stefani meldt wijst men er in welin gelichte klingen te Rome op, dat in het bui tenland neg voort/durend valsche geruchten worden verspreid aangaande den toestand: in Abessynië. Vandaag meldt men bijv., dat van een le ger van 60 000 man, dat onder bevel zou staan van ras Imroe, 40.000 man naar Des- sie zouden oprukken. Deze geruchten zijn volgens genoemde kringen absoluut van lederen grond ontbloot. Eveneens is het gerucht inzake een be weerden Abessynischen aanval op Addis Abeba, waarbij een aanzienlijke buit in han den der Abessyniërs zou zijn gevallen, vol strekt onjuist. Niettemin zouden, indien zich werkelijk aanvallen zouden voordoen, deze niet wor den ondernomen door 'n geregeld leger, doch slechts door ongeregelde benden, die zich aan struikrooverij hebben overgegeven. Het be treft acties, waaromtrent Italië zich geens zins bezorgd maakt en welke na afloop van het regenseizoen voor altijd onmogelijk zul len worden gemaakt. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, Haarl.-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35. met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren: Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. Ingez. Med.) RAMfi ir~=T| Pi70ERAMMA VRIJDAG 7 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO, 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Declamatie. 10.35 Gramofoonpl. 11.00 Decla matie. 11.20 Gramofoonpl. 12.00 Kovacs Lajos' orkest en orgel. 2.00 Gramofoonpl. 2.50 Decla matie. 3.15 Dansmuziek. 4.00 Gramofoonpl. 4.50 Orgelconcert. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 De Notenkrakers, en gramofoonplaten. 6.45 E. Walis en zijn orkest. 7.30 Gramofoonpl. 7.50 Nieuwsberichten A.N.P. Herh. SOS-ber. 8.00 Olympisch nieuws, ev. gramofoonpl. 9.00 Gods dienstoefening uit Barchem. 10.00 Lezing over kunst. 10.30 Gramofoonpl. 10.40 Avondwijding. 11.00 Nieuwsber. A.N.P. 11.05 Jazzmuziek (Gr. pl.) 11.3512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 12.00 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gramofoonpl. 1.20 Vervolg concert. 2.00 Orgelspel en gramofoonpl. 3.00 De KRO-boys. 3.30 Gramofoonpl. 5.15 Het KRO-orkest. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 Gramofoonpl. 6.30 K.R.O.-Boys. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie: De KRO-Luchtlijn. 7.35 Gramofoonpl. 7.45 Musica Catholica. 8.00 Berichten ANP. 8.10 De KRO-Melodisten en gramofoonpl. 9.20 Straussconcert uit het Casino van Knocke. 10.50 Berichten ANP. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Het Olofsextet. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Het BBC-dansorkest. 1.35 Solistenconcert. 2.20 BBC-Theaterorkest en. zang. 3.20 BBC-Ndrthern orkest en piano. 4.20 Het Victoria-Hotel orkest. 5.05 Gramofoon pl. 5.35 Madvedeff's Balalaika-orkest en solisten. 5.45 Olympische reportage. 6.00 Vervolg con cert. 6.20 Berichten. 6.50 Operetteconcert. 8.05 Sportpraatje. 8.20 Welsh concert. 9.20 Piano recital. 9.50 Berichten. 10.10 Causerie over Zeevisscherij10.20 Het BBC-orkest en solist. 11.35 Harry Leader's Band. 11.5012.20 Dans muziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Het Natio naal orkest. 2.50 en 4.20 Gramofoonpl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en piano. 9.05 Ope rette „Hans de joueur de flüte". 11.051.05 Het rmooeporkest. KEULEN 456 M. 6.20 Blaasconcert. 8.20 Populair concert. 9.20 Solistenconcert. 10.20 Kwintet en orkestcon cert. 12.20 Orkestconcert. 2.20 Gevar. program ma. 3.20 Omroepdansorkest, pianoduo, schrammelensemble en gramofoonpl. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Dansmuziek. 11.051.10 Dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Dansmuziek. 1.302.20 J. Schnyder's orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gra mofoonpl. 6.35 J. Schnyder's orkest. 7.200 Gra mofoonpl. 8.20 Zang 8.45 Pianorecital. 9.20 Mi litair concert. 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M. 12.2C Max Alexy's orkest. 1.302.20 Gramofoonpl. en zang. 5.20 Accordeonmuziek. 6.10 en 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Piano recital. 7.35 Zang. 8.20 Gramofoonmuziek en zang. 9.20 Straussconcert i. h. Casino van Knocke. Hierna tot 11.20 Gramofoonpl. DEIITSCHLANDSENDF.R 1571 M. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Omroep-amusements- orkest en E. Bolfs orkest. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-Echo. 11.05 Weerbericht. 11.20 Dans muziek en populairconcert. 1.101.15 Slui ting.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6