Thijs IJs in het betooverde woud Brieven van een Controleur B.B. ir—i Verscheidene mogendheden stemmen in met non-interventie. Catastrofale ontploffing in Britsche mijn. S. KROM N.V. - ALKMAAR RACK), VRIJDX'G 7 AUGUSTUS T9'33 HÏÏREEM'S O A 'GEESTS De burgeroorlog in Spanje Vragen van Italië- Generaal Franco prijst Mussolini en het fascisme. De Fransche regeering heeft thans van Engeland, Duitschland, Italië, Sovjet-Rusland, België en Tsjecho Slowakije bericht ontvangen, dat men instemt met het denkbeeld van non interventie in Spanje. Men wacht thans nog op het antwoord van Portugal. Iii Fransche diplomatieke kringen wordt thans gewerkt aan de opstelling van een tekst, volgens welke de overeenkomst zal worden gesloten. Hierbij zullen alle leveringen van wapens, munitie, oorlogsmaterieel of luchtvaart-materieel aan Spanje, Spaansch Marokko en ander gebied onder Spanasche souvereiniteit worden verboden. De Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, Ciano, heeft den Franschen ambassa deur mondeling medegedeeld, dat Italië in principe accoord gaat met het Fransche voor stel betreffende non-interventie in Spanje. Het stelt echter de vraag of moreele solidari teit met een der strijdende partijen, tot uiting komende in openbare betoogingen, perscam pagnes. inzamelingen of werving van vrijwil ligers, niet reeds een gevaarlijke wijze van in terventie vormt. Voorts wil Italië weten, of de verplichting tot non-interventie een uni verseel karakter zal dragen of niet, en of het slechts de regeeringen zal binden of ook par ticulieren. Tenslotte wenscht het te weten, of de Fransche regeering ook controlemaatrege len overweegt. Generaal Franco uit zijn bewon dering voor het fascisme. Een speciale correspondent van de „Tribu- 11 a" in Spaansch Marokko heeft naar Stefani meldt, een onderhoud gehad met generaal Franco, die o.m. verklaarde, dat de nationa listen, behalve op de schepen, die zich bij de. beweging hebben aangesloten, kunnen reke nen op een machtig eskader linieschepen, die op de reede van Ferrol liggen en die omvatten: het pantserschip Espana, vier kruisers en twee hulpschepen. De nationalistische strijdkrach ten hebben echter gebrek aan torpedobooten, torpedojagers en onderzeeërs, hetgeen de oor zaak is, dat het te Fenol samengetrokken es kader nog geen slag heeft geleverd met de aan Madrid trouw gebleven vloot. De luchtstrijd krachten der opstandelingen daarentegen zijn machtig en actief. De organisatie der lucht transporten heeft in staat gesteld uit Marokko belangrijke troepen con tingenten, gewapend en uitgerust, naar Spanje te vervoeren. Op sommige dagen is men erin geslaagd tot 800 man te vervoeren. Overigens bewaken de rebellenvliegtuigen de regeeringsvloot en vallen die aan, terwijl zij de stellingen der tegenstanders bombar deeren.. Generaal Franco gaf den interviewer ae verzekering voldaan te zijn over den loop der militaire operaties in alle sectoren. Aan het einde van het onderhoud gaf Fran co uiting aan zijn levendige sympathie voor Italië, Mussolini en het fascisme, waaraan hij toevoegde dat het opbouwwerk, „dat het fas cistisch regime tot stand heeft gebracht voor de hervorming van Italië tot een groote natie waard is als voorbeeld te worden gesteld". Tweede troepentransport uit Marokko. Naar het hoofdkwartier van generaal Fran co in Tetoean meldt, zou in den loop van den nacht van Woensdag op Donderdag een twee de troepentransport naar Algeciras zijn over gezet, zoodat thans in totaal 4000 man uit Marokko naar Spanje zijn gebracht. Nieuw kabinet in Catalonië. Er is een nieuw kabinet in Catalonië ge vormd met het doel elk misverstand tus- schén de verschillende arbeidersorganisaties te voorkomen. Minister-president is de Catalaansche links republikein Jean Casanovas. President der ge neraliteit blijft Luis Companys. San Rafael nog niet in handen der regeeringstroepen. Naar aanleiding van het bericht volgens hetwelk San Rafael door de rooden bezet zou zijn. deelt de Havas-correspondent te Madrid mede. dat de regeeringstroepen een krachtigen aanval hebben gedaan op den rechtervleugel der opstandelingen, die niet gevolgd is door de totale bezetting van San Rafeal, zij het ook dat de rebellen hun opmarsch van den kant van het dorp Guadarrama hebben moeten staken. De regeeringstroepen hebben den aanval van het dorp Cercedilla uit, dat zij versterkt en waarheen zij troepen gezonden hebben hervat. VIER DUITSCHERS IN SPANJE DOOD GESCHOTEN. De buitenlandsche afdeeling van de N. S. D. A. P. verneemt thans definitief, dat op 24 Juli vier Duitschers door de roode militie zijn doodgeschoten. Zij trachtten in een auto van Barcelona uit de Fransche grens te bereiken, doch zij werden in de voorstal van Barcelona San Martin door communisten aangehouden en na kort verhoor door een zoogenaamde Marxistische revolutierechtbank terecht ge steld. hoewel zij in het bezit waren van geldige papieren. Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld, dat de Duitsche regeering reeds verscheidene ma len bij de Soaansche regeering stappen heeft ondernomen om te protesteeren tegen de be handeling der Duitschers in Spanje. Volgens een telegram van het Duitsche con sulaat-generaal te Barcelona heeft consul-ge neraal Koecher Woensdag in verband met het thans bekend geworden dooden van vier Duit schers in Barcelona bij de Catalaansche re geering een zeer scherp protest ingediend waarbij hij het instellen van een onmiddel lijk onderzoek eischte. welke houding de partijen zullen aannemen, doch men vermoedt, dat naast de communisten de extre mistische partijen van minder belang en de liberalen van Sofoelis staan. Men verklaart, dat Metaxas voor het afkondigen van de dictatuur, een overéénkomst heeft gesloten met de militaire leiders, wien hij heeft be loofd, dat geen wijziging zou wonden gebi*acht in het huidige officierscorps. Alle communistische kamerleden zijn gearresteerd, behalve de leider van de partij, Sklavenasa, die in Zwitser land vertoeft. Ook anderen die met de communisten samengingen, zijn ge arresteerd, zooals het liberale Kamer lid Kazos en professor Valos. De algemeene staking verloopt kalm. Alle verbindingen met het buitenland zijn verbroken. Naar verluidt heeft de vroegere minister van Oorlog, Papagos, thans chef van den generalen staf, een belangrijke rol ge speeld in dezen staatsgreep. Het leger be vindt zich nog steeds in aJarmtoestand, ge durende den nacht patrouilleeren cavalerie en gendarmen door de straten, de openbare ge bouwen en strategische punten zijn door mi litairen bezet. (Reuter.) Ras Seyoem biedt nogmaals zijn onderwerping aan. Volgens Italiaansche berichten heerscht rust in Amhara. Griekenland. Oicfnfaur van Metaxas. Naar te Belgrado uit Athene wordt vernomen heeft de nieuwe dictatuur van Metaxas de politieke kringen ver rast. Men kan nog niet voorzien, Uit Addis Abeba wordt vernomen, dat ras Seyoem zijn onderwerping voor maarschalk Graziani heeft herhaald, Ras Seyoem had zich twee maanden geleden reeds onderworpen. Graziani heeft naar Reuter uit Rome ver neemt bij deze gelegenheid, na een veertig tal Abessynische hoofden, die zich eveneens onderwierpen, de hand te hebben gedrukt, een verklaring afgelegd, waarin hij o.m. zeide, dat bij de laatste gebeurtenissen de opstandelin gen, die onder Averra Consa tot voor de poor ten van Addis Abeba gekomen waren, daar staal en vuur hebben ontmoet. Voor de laatste maal beloofde Graziani clementie aan hen, die zich overgaven. Daarna echter zal onver biddelijk recht worden gedaan. Ten aanzien van berichten in de buiten landsche pers wordt thans te Addis Abeba van officieele Italiaansche zijde medegedeeld, dat in het gouvernaat Amhara volledige rust heerscht, alles is veilig en de bevolking werkt spontaan samen met de Italianen. lederen dag brengen Italiaansche motorrijders zonder incidenten de post naar Gondar en Debra Tabor. Gouverneur-Generaal Biroli heeft zon der escorte een tocht door zijn gebied gemaakt zonder lastig te zijn gevallen. In verschillende streken aanvaardt de bevolking bankbiljetten van de Italiaansche Bank als betaalmiddel, terwijl zij vroeger steeds weigerden papieren geld van de Bank van Ethiopië te aanvaarden. Ook de koptische geestelijkheid werkt samen met de Italiaansche regeering, Aboena Abra ham, de bisschop van westelijk Abessynië heeft doen weten, dat hij na den regentijd een bezoek zal brengen aan Addis Abeba. De mark ten van Debra Marcos en Debra Tabor wor den weer meer dan ooit door de bevolking be zocht. Arabisch beroep op koning Edward. Van drie vorsten. Het Egyptische blad Mokattam meldt dat de koningen van Irak, den Hedzjaz en Yemen een gemeenschappelijke nota hebben gericht tot den koning van Engeland, dien zijn uit- noodigen een einde te maken aan den tegen- woordigen toestand in Palestine. De nota is aan het Foreign Office overhandigd door be middeling van de gezanten der drie staten te Londen. Nederland en de non-interventie. Spoedig antwoord aan Parijs. 's - GRAVEN HAGE6 Augustus. Naar aanleiding van een uit Parijs afkomstig te legram, volgens hetwelk Nederland genoemd wordt onder de landen, die instemming heb ben betuigd met de Fransche nota inzake non-interventie in Spanje, deelt men ons van gezaghebbende zijde mede, dat de Neder- landsche regeering pas heden de betreffen de nota ontvangen heeft. Uiteraard zal een beslissing binnenkort te gemoet kunnen worden gezien. INDRINGERS IN TROTZKY'S VILLA. Reuter meldt uit Oslo, 6 Augustus: Even voor middernacht verschenen Woensdag in een auto eenige personen voor de woning van Trotzky nabij Heonefoss en niettegenstaande de protesten van een jong meisje, dat alleen thuis was, drongen zij de woning binnen. Zij doorzochten het bureau van Trotzky, doch namen de vlucht toen het meisje de politie opbelde. Deze achtervolgde de indringers en wist hen te grijpen. Een onderzoek van de auto leverde niets op. Men vermoedt, dat de» indringers deel uitmaakten van een fascisti sche organisatie. CHRISTIAN SCIENCE Jaarvergadering der Moeder kerk te Boston Volgens het verslag van bovengenoemde vergadering is een boodschap van het Hoofd bestuur voorgelezen, waarin erop werd gewe zen, dat de groote behoefte van onzen tijd is: de macht van het Goddelijk Beginsel daad werkelijk te zien aangetoond in verband met regeering. Er is in de harten der menschen een toenemende vraag naar vrijheid en recht vaardigheid. Dit vereischt heerschappij over eigen zelf. Uit het financieel verslag blijkt, dat de Moederkerk en al haar activiteiten geheel vrij van schuld zijn. Het getal der bevoegd verklaarde, d. w. z. in de Christian Science Jou al als zoodanig ver melde practitioners, of genezers, vermeerder de van Juni 1935 tot Juni 1936 met 667, dat der bevoegd verklaarde verpleegsters met 51. Het aantal kerken vermeerderde met 78, ter wijl nog 8 Universiteitsorganisaties in de Christian Science Journal werden opgenomen. Groot aantal slachtoffers. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft een ernstige ont ploffing plaats gehad in de steen kolenmijn Wharneliffe te Carlton bij Barnsley. Er bevonden zich 57 mijn werkers In de schacht. Een vertegenwoordiger van de maatschappij, welke de Wharneliffe- mijn in eigendom heeft, verklaarde gisteravond, dat 21 lijken zijn her kend. De directeur van de mijn heeft medege- deed, dat in de mijn geen brand is uitgebro ken. In den loop van den avond heeft men practisch alle hoop laten varen nog een der 36 vermis tear levend aan te treffen.. Wanneer zij niet tengevolge van de ontploffing ge dood zijn, moeten zij toch hoogstwaarschijn lijk het leven hebben verloren dioor die ver stikkende gassen, die na de explosie de mijn gangen vulden. In totaal zullen dus 57 dooden betreurd moeten worden. Honderden va-ouwen, kinderen, bloedver wanten en vrienden der slachtoffers, die geduldig op berichten omtrent de vermisten gewacht hebben, vrijwel steeds in een neer- stroomenden regen, zijn doornat huiswaarts gekeend. Het was niet noodig vrijwilligers op te roepen voor het bergingswerk, aangezien arbeiders uit de mijn en mijnwerkers uit de naburige mijnen zich in grooten getale heb ben aangemeld voor het in het werk stellen van pogingen om hun kameraden te redden. Het bergingswerk in de mijn gaat lang- zaam voort, aangezien de colonnes slechts kruipend voorwaarts kunnen gaan. De met moeite gemaakte nood-luchtsehaohten zijn weer ingestort. Sommigen der gevonden li chamen waren ontzettend verminkt. Eenigen zijn blijkbaar gestikt, anderen wei-den ge dood door de kracht van de ontploffing. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC t Thijs denkt heel lang over den inhoud van het papier na. Ten lan gen leste besluit hij den raad op te volgen en naar het koninkrijk Gindsdaar te gaan. Daar zal Thijs aan den toovenaar Gogopoen vragen, waarom dit bosch betooverd is. Een wegwijzer geeft duidelijk de richting aan, die hij moet volgen. In het lichte schijnsel van de maan vertrekt Thijs naar het onbekende koninkrijk. Het avontuur in het betooverde bosch is daarmee afgeloopen, maar je ziet, dat hem weer nieuwe gebeurtenissen te wachten staan. De vorige maal beloofde ik u iets te ver tellen van de viering van het „Njepi", een van de eigenaardigste feesten die ik hier op Bali heb meegemaakt en dat juist op Kloeng- koeng, mijn standplaats, het meest intens gevierd wordt, omdat daar de adat nog het ongereptst is. Het is het feest van de stilte. Op dien dag komen de Goden naar buiten en mogen niet gestoord worden door de men schen. Het gevolg is dat niemand zich dien dag op straat mag begeven, geen auto, geen fiets, geen voetganger, behalve een paar kna pen die als controle op deze stilte, hun ronde doen. Ook mag er niet gewerkt worden, geen lawaai worden gemaakt, geen vuur worden gestookt, geen licht worden aangestoken. Het geheele verkeer staat dus stil, verder rust, stilte, werkloosheid. Dat duurt 24 uur, van 's morgens 5 tot den vogenden morgen 5 uur. Maar voordat die stilte van de „Njepi" begint heeft eerst de plechtige en rumoerige in wijding plaats. Op de aloon-aloon het groote plein, was al een paar dagen gewerkt voor het oprichten vaii een tribune voor de priesters een ompaggering, een paar huisjes voor de Goden enz. enz. En de dag vóór het feest wordt alles in werking gesteld. Op de tribune namen drie priesters plaats met veel ceremo- nieele handelingen, die een diep religieuze be- teekenis hebben en die op de omstanders be paald indruk maken. Het zijn Balineesche voorgeschreven ceremonieën die zeker over de 1000 jaren oud zijn. Die priesters hier op Bali hebben als gereedschap een comfoortje met wierook, een soort kandelaar en een bel, alles van mooi bewerkt koper, en een bak met bloempjes. Met die kandelaar en comfoort zwaaien ze rond over de wierookpot heen en dan schieten ze op een bepaalde manier zoo'n bloempje de ruimte in. Over potten met ge wijd water wordt gebeden en met dat water wordt door een paar satellieten (vrouwen) de heele omgeving besprenkeld. In dit geval over een offermassa van zeker 10 vierkante meter offergaven heen. Daar lag van aller hande met als centrum verschillende beesten, zooals koeien, karbauwen. kippen, geiten, varkens, moestangs, honden en ik weet niet wat al meer. En daarbij rijst, op allerlei ma nieren klaargemaakt; verder veel vruchten en bloemen op de zoo echt Balineesche wijze keurig opgediend en versierd. Als die vertooning en ceremoniën een heele poos geduurd hebben, wordt het volk, in dit geval de spes patriae op deze offers losge laten. En dan wordt het een wilde en woeste grabbel- en knokpartij om elk een deel van de buit te bemachtigen. Zeker een vijfhonderd mannen en jongens na/men er aan deel. Nadat er toen even pauze was, begon het vuurgevecht. Dat was het mooie en heftige slot van den avond, waaraan ik ook dapper maar eigenlijk geheel onvoorbereid deelnam. Na die grabbelpartij was ik n.l. met Smaal naar mijn huis gegaan om daar van de emotie te bekomen. Van mijn voorgalerij af zagen we steeds meer lichtjes over de aloon-aloon (het plein) heen en weer dwarrelen, een teeken dus dat het vuurgevecht zou beginnen. En dat was inderdaad het geval. Aan beide kanten van een gespannen touw stonden de partijen elk zoowat 100 man sterk, aan dezen kant voornamelijk ambtenaren en schooljongens, aan den overkant meer kamponglieden. Allen waren gewapend met fakkels van alang alang en gebonden stroo, zoowat elk een Meter lans De afstand tusschen de partijen is ongeveer 10 M. En dan beginnen ze elkaar met die fakkels te smijten dat de stukken en vlammen er afvliegen. Eerst heb ik heel even gekeken, maar toen werd het me te vroolijk en begaf ik me ook in den strijd. Voor ik het wist stond ik ver in de voorhoede en was ik het ware mikpunt van de tegenpartij. Ik heb dan ook heel wat treffers moeten incasseeren, maar er ook heel wat uitgedeeld. Het was een felle en aardige strijd die haast twee uur duurde, waarna ik doodvermoeid bij de Flier- haars, die vlak bij de aloon-aloon wonen bin- nenwaggelde. Niet voor niets schold de kleine Jan me voor schoorsteenveger uit, want in derdaad, ik was pikzwart: mijn kleeren (witte broek en poloshirt) armen en gezicht. Ik had op mijn hoofd en borst ook heel wat brand- blaartjes van de vele sintels opgeloopen, maar die waren na een week weer verdwenen. Ik kreeg als belooning van het Inlandsch publiek een reuze pluim, daar ze nog- nooit hadden meegemaakt dat een controleur zoo enthou siast en brani aan het gevecht had deelge nomen. Toen naar huis voor een lang be zoek aan de mandikamer om mezelf te ont- roeten. Toen kwam de volgende dag de Njepi, de dag der totale stilte. En die was er, het was gewoon angstig stil in Kloengkoeng. De straten totaal verlaten, geen mensch, geen hond. geen kip, behalve af en toe een waker die eenzaam voorbij trok om te controleeren dat niemand zich op straat begaf of een vuur stookte. De stilte en rust was volkomen. Het leek wel of de natuur ook meedeed, want er was geen zuchtje in de lucht. Het geheel ver oorzaakte een eigenaardige melancholieke en neerdrukkende stemming. Het deed me erg denken aan dè eigenaardige rust en stem ming die je bij een zonsverduistering hebt. En dat duurde zoo den heelen dag, gewoon om kriebelig van te worden. Gelukkig kwam 's morgens Flierhaar hier stiekum binnen sluipen en zijn we binnen aan het pingpongen geslagen, 's Avonds sloop ik stiekum naar Flierhaar. Daar zaten we wat te babbelen en naar de radio te luisteren. Ik was blij dat die stille dag ten einde was. Den volgenden morgen nam het leven weer zijn gewonen gang. Ik had weer eens een zeer eigenaardigen en specifiek Balischen in druk achter den rug. Den volgenden dag vroeg op voor een lange autorit naar het Westen van Bali om daar mijn luidjes van Noesa Penida te gaan be zoeken. Ik was daarbij lang niet alleen, want op mijn goede voorbeeld (ik hield zoo' n beetje demonstratie van mijn goede resultaten), waren er een massa menschen bijeen. De A.R., 4 controleurs, twee regenten, de landbouw- consulent, iemand van de pers en als aan hang een vijftal dames. Van den autoweg is het een heele tippel van 6 KM.. Dat was voor de rimboenieuwelingen een heele sensatie daar het door oerbosch en een paar keer dooi de rivier ging. Ik was zelf ook in geen twee maanden op de nieuwe vestiging geweest en was er trotsch op wat mijn luidjes daar ge presteerd hebben. Er zitten nu ruim 300 menschen en geregeld komen er bij. Ze hebben een heel stuk' bosch opengekapt, tuintjes aangelegd en huisjes ge bouwd. Al is het nog jrimitief, er zit vlotte gang in en ze zijn reuze-senang en mij uitbundig dankbaar. Het is ook zoo'n enorm verschil als je zooals ik de stakkerds daar op het droeve Noesa Penida zag, hen als arm zalige stumperds uit de px-auw ontving, hen op autobussen expedieerde ziek van de zee en vermoeidheid door al de ongewone sensaties en je ziet hen nu allemaal frisch en fleurig en vol goeden moed in hun nieuwe millieu, waar ze wel hard moeten werken en ook nog wel een en ander ontberen maar toch de gunstige en voorspoedige toekomst al voor voelen. Ik laat ze volop eten (en ook hard werken) eiken dag baden en de luidjes zijn totaal veranderd, daar ze vroeger nooit genoeg te eten kregen en practisch geen water zagen op het dorre droge Noesa. Van gore uitgehon gerde stakkerds zijn het vroolijke, opgewekte en frissche types geworden. Ik ken ze alle maal zoo'n beetje. Ze hebben hen al de pilgrim fathers gedoopt en mij den Grand Father of the pilgrims. Ik heb dan ook niet veel zulk dankbaar en mooi werk geëntameerd. Dat armzalige Noesa, een deel van Bali, dus vroe ger volgens „men" ook zoo'n stukje Garden of Allah, was steeds maar vergeten en ver waarloosd, totdat ik dat eilandje van ellende in het zoeklicht zette. Ik heb nu alle mede werking, behalve dan de financieele, zoodat alles op een koopje en voor mij veel te lang zaam gaat. We maakten dus met ons allen de wandeling door het dorp in wording, ik bief wat achter omdat ik nog overal met mijn menschjes wat te boomen en te verhas pelen had, de rest van den optocht trok naar de feesttent. Want die was er ook. Collega Grader had daar voor gezorgd en alles was piekfijn. Lekkere nassi en bier voor ons en een reuze slamatan voor de emigranten. Ik loofde prijzen uit voor de huisjes, die het eerst en het mooist waren gemaakt en de stemming steeg. Er werden ook wedstrijden gehouden onder de jeugdige emigranten (want onder de 300 zielen, dat zijn 50 gezin nen, zitten een kleine 200 kleuters en alle maal, de Europeaan en de Balier hadden reuzepret. De stemming was O.K. Enfin aan alles moet een eind komen, zoo ook aan dit feest. We tippelden weer terug naar den grooten weg, van waar de meesten per auto teruggingen. Ik reed door naar Negara en was te gast bij den aspirantcontroleur die daar zit. Er waren nog een paar gasten, we hadden een lekker etentje en togen toen naar de Inlandsche opera, die toevallig speelde, een troep, ook weer toevallig, die een twee jaar geleden op Soembawa gespeeld had. Toen te bedde. Volgenden morgen een bezoek gebracht bij den regent van Djembrana en zijn zeer lief tallige echtgenoote, daarna op het kantoor weer dienst geklopt en om een uur of twaalf den langen rit van 140 K.M. naar huis ge maakt. Ik kwam tamelijk gaar aan, maar een duik in het fijne zwembad knapte me weer tot 100 pet. op. Het eind van de week bracht me als gewoonlijk naar het heerlijke Kinta- mani, waar ik dit verslag aan mijn Holland se!^ luisteraars tikte! VERVERIJ EN CHEM. WASSCHERIJ Telefoon 4043 (3 lijnen) Mevrouw, Denkt U er om! Nog deze maand onze zeer lage prijzen (Adv. Inges. Med.) PROERAMMA ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. Voordracht, E. Walis' orkest. 12.00 1,45 en 2.00 Gram.pl. 2.45 Orvitropia en Gra- mofoonpl. 3.40 Gram.pl. 4.00 De Flierefluiters m.m.v. solist en gram.pl. 5.00 Gram.pl. 5.40 Li teraire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De No tenkrakers. 7.12 Declamatie. 7.30 Gram.pl. 8.00 SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA Varia. 8.15 Gram.pl. 9.00 E. Walis' orkest. 9.50 Gram.pl. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA- orkest. 11.00 Gram.pl. 11.15 Orgelspel. 11.45— 12.00 Gram.pl. HILVERSUM H, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en de KRO- Melodisten (Om c.a. 1.00 Postduivennieuws). I.20 KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gra- mofoon.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 Kinderoperette. 5.25 Gram.pl. 5.30 Esperanto. 5.45 KRO-orkest. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Hedendaagsche Kerkelijke kunst en de Crisis. 7.35 Actueele Aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen. 8.10 Over peinzing en concert. 8.25 Opera-uitzending. 10.45 Berichten ANP. 10.50—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Gram.pl. 11.35 BBC-Northern-orkest en solist. 12.50 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand orkest. 2.20 BBC-Welsch-orkest en solist. 3.20 Orgelspel. 3.50 Gram.pl. 4.15 Olympische re portage. 4.45 BBC-Theater-orkest. 5.35 Dans muziek. 6.20 Berichten. 6.50 Radio-tooneei. 7.00 Zangvoordracht. 7.15 Gram.pl. 7.35 Dans muziek. 8.15 BBC-Symphonie-orkest en solis ten. 9.55 Berichten. 10.15 Vervolg concert. 10.50 Declamatie. 11.10 Het Parkington-kwintet. II.50 Berichten. 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Piano-recital. 5.20 Opera uitzending. 9.20 Cello- en zang-recital. 11.05 12.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.20 Populair concert. 8.20 Solistenconcert. 9.20 Volksliederen. 10.20 Omroepkleinorkest. 12.20 Omroep-Amusements-orkest. 2.20 Gevar. concert. 3.20 Gram.pl. 8.30 Gevar. programma. 11.051.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 M. Alexys' orkest. 1.30 Gram.pl. 2.25 J. Schnyders' orkest, 3.20 Gram.pl. 3.50 P. Godwin's orkest. 4.50 Gram.pl. 5.20 Dansmu ziek. 6.20 J. Schnyders' orkest. 7.20 Gram.pl, 8.20 J. Schnyders' orkest. 10.30 Gram.pl. 11.20 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Dansmuziek. 1.30 M. Alexys' orkest. 2.20 Gram.pl. 3.20 Orgelconcert. 3.50 Gram.pl. 5.35 Dito. 6.35 Piano-recital. 7.05 Zang. 8.20 Gram.pl. 9.20 Symphonieconcert m.m.v. so liste. Hierna tot 12,20 Gram.pl, DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Bonte Avond. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-Echo. 11.05 Weerbericht. Hierna tot 1.10 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6