Osendarp uit Berlijn teruggekeerd. Peru trekt zich geheel uit de spelen terug. Olympische notities i Zeilen. Zwemmen. Ruitersport SCHERMEN. HAARLEM'S DAGBLAD 6 Nederland huldigt zijn athleten. In dichte hagen wachten de velen De Japansche ZAvemestafetteploeg die de 4 x 200 Meter in den nieuwen Olympi- schen- en wereldrecordtijd van 8 min. 51.5 sec. Avon. V. 1. n. r.: Suguira, Yusa, Arai en Taguchi. ATHLETIEK. Enthousiaste huldigingen op Schiphol, te Amsterdam en in Den Haag. Op Schiphol. De Nederlandsche athleten, die met zulk een mooi succes aan de Olympische atletiek wedstrijden in Berlijn hebben deelgenomen, zijn Dinsdagavond in ons land teruggekeerd. Zij hadden een treffende huldiging in ont vangst te nemen. Vroeger dan verwacht werd, streek de „Adelaar", de grootste K. L. M.-vogel, op het vliegveld Schiphol neer. Het was in het res taurant duidelijk merkbaar, dat er iets bij zonders aan de hand was. De Nederlandsche athleten Osendarp, Van Beveren, Boersma en hun-trainer Korver zou den over enkele minuten weer in het vader land terugkeeren, na op schitterende wijze de Nederlandsche kleuren te Berlijn te hebben verdedigd. Vele K. L. M.-autoriteiten, officials en sportvrienden waren naar het vliegveld gekomen om getuige te zijn van de aankomst der athleten en hun een hartelijk welkom in het vaderland toe te roepen. Toen het toestel op het platform was ge komen verscheen Osendarp in de deurope ning. Een daverend gejuich vertolkte de ge voelens van de sportvrienden, die hen op wachtten. „Daar heb je Tinus!" en „Hoera voor onze athleten" werd er geroepen. Nadat de eerste begroetingen, die aan har telijkheid niets te wenschen overlieten, plaats hadden gehad, ging het in optocht naar een heel officieel uitziend platform. Voorop liep Osendarp, een ruiker bloemen in zijn armen gekneld. Toen de drie athleten en hun trainer zich op het platform hadden opgesteld, nam de heer Guillo'nard, onder-directeur van de K. L. M-, het woord. „Het is mij," zei hij, „een groot genoegen, u namens de K. L. M. welkom te mogen heeten en u hier het eerst op Neder- landschen bodem te mogen gelukwenschen met uw successen. U bent hier vroeger geko men, dan we verwacht hadden. Ook de K. L. M.-machine heeft blijkbaar haar uiterste krachten ingespannen en niet voor uw snel heid willen onderdoen. Namens de directie van de K. L. M. mag ik u, Osendarp, een krans aanbieden." Onder, daverend gejuich hing spreker een krans, versierd met de nationale kleuren, om den hals van „den snelste aller blanken". Vervolgens sprak de heer.Guillonard waar- deerende woorden tot den trainer, den heer Korver. De chef van de afdeeling Buitenland, de heer De Vries sprak de athleten Van Beveren en Boersma en den trainer Korver toe en bood hun bloemen asfn. Dr. H. van Leeuwen, secretaris-penning meester van de K. N; A. U. zei, dat er vreugde in zijn hart was, omdat hij de athleten mocht toespreken, die zich in Berlijn zoo kranig had den geweerd. Vroeger zijn onze athleten iede- ren keer opnieuw overstroomd door de sport prestaties uit het buitenland. Thans is het gelukt, een dam op te werpen tegen de drei gende suprematie van het buitenland: Thans Osendarp. ben jij de snelste blanke sprinter ter Avereld. Je hebt Afrika, Australië, Azië en Europa en zelfs een deel van Amerika achter je gelaten. Door jullie successen verwachten wij een opblo.ei van de athletiek in Neder land. Daverende, toejuichingen onderstreepten herhaaldelijk de woorden van den K. N. A. U. secretaris. De trainer, de heer Korver, dankte mede namens „zijn" athleten. Nadat Osendarp enkele woorden voor de microfoon had gesproken, en na een kort op onthoud in het stationsrestaurant, vertrok hij naar Den Haag. De overigen begaven zich per bus naar het centraal station te Amsterdam, om den Ber- lijnschen trein af te wachten, waarmee de rest van de Nederlandsche ploeg aankomt Te Amsterdam. De ontvangst op het Centraal Station te Amsterdam was niet minder hartelijk, dan die op het vliegveld. Op het gereserveerde gedeelte van het eerste perron hadden vele officials, familie leden, vrienden en kennissen van de dames en heeren athleten een plaatsje gevonden. Een eerewaeht, bestaande uit leden van athletiekvereenigingen had zich tegen den tijd, dat de trein zou binnenrollen, opgesteld Een fanfarecorps blies vroolijke wijsjes. Precies op tijd kwam de Duitsche trein binnen. Het muziekcorps zette het Wilhelmus in; een oorverdoovend gejuich schalde op. De locomotief van den trein was versierd met groen en voerde de Nederlandsche en de Olympische vlag. Aan de damesathleter. werden bloemen aangeboden. Ook Brasser, onze kranige tienkamper, kreeg behalve veel handdrukken een bouquei bloemen. De heer Hallebeek, de voorzitter der com missie van ontvangst, heette met een korte, doch hartelijke toespraak de athleten welkom thuis. Hij dankte hen voor de uitstekende i sportprestaties. Voorts sprak hij woorden van waardeering tot de trainers, de verzorgers, de masseurs enden kok. Een driewerf hoezee besloot zijn vriendelijke woorden. Nadat Van Beveren een kort woord voor de microfoon had gesproken, sprak de vice-voor- zitter van de K. N. A. U., de heer D. J. Willink. „Als een hechte eenheid is er in Berlijn door jullie gestreden, voor de eer van onze vader- landsche sport en van ons volk. Door de mooie resultaten zijn jullie de beste propagandisten voor de mooie athletieksport geweest en daar voor zijn we jullie dankbaar." Tenslotte sprak de heer A. J. G, Strengholt, voorzitter-der. K. N. A. U. en tevens chef d' équipe, die het groote belang schetste van de Olympische prestaties van de athletiek- ploeg voor de sport, Spr. dankte voor de har telijke ontvangst, den athleten in Nederland bereid. In Den Haag. Omstreeks kwart voor 10 reed de K. L. M.- bus voor het café Overbosch aan het Bezui- denhout in Den Haag voor. De huldiging, die door Trekvogels was ge organiseerd, nam al dadelijk bij aankomst van Osendarp een enthousiast karakter aan. Voor den ingang was een'haag van juniores-leden van Trekvogels gevormd, die met luide kreten hun meester begroetten. Honderden belang stellenden stonden geschaard langs den weg, die door de politie werd vrijgehouden. De eerste spreker was de voorzitter van Trekvogels, de heer J.de Kok, die Osendarp een krans, het eere-lidmaatschap der vereeni- ging en-een armbandhorloge met inscriptie heeft aangeboden. Namens het bestuur van de voetbalvereeni- ging V. U. C. sprak de heer Logjes, die aan den voetbaltijd van Osendarp herinnerde. Ook de oud-trainer dezer vereeniging, de heer Til- mans, voerde het woord. Beide sprekers heb ben foto's aangeboden van het team, waarvan Osendarp d-eel heeft uitgemaakt. Ook de heer Nieuwenburg, gemeenteraads lid van Rijswijk, heeft een hartelijk woord ge sproken, waarna Osendarp diep getroffen dank heeft gebracht voor deze huldiging. Toen nam de zegetocht door de Haagsche straten een aanvang. In drie open landauers werd van café Overbosch naar de woning van Osendarp aan de Hoornbrugschelaan te Rijs wijk gereden. Honderden stonden langs de route, die de rijtuigen volgden, geschaard. In verband met de beslissing van de F. I. F. A„ volgens welke de voetbalwedstrijd Peru- Oostenrijk moest worden overgespeeld, heeft de Peruaansche ploeg zich uit alle nummers teruggetrokken. Uit Lima: Het incident bij den Olympischen voetbalwedstrijd PeruOostenrijk is aanlei ding geweest voor het op touw zetten van een reusachtige betooging, waaraan niet minder dan 20.000 studenten hebben deelgenomen. Zij trokken door de straten om te protesteeren tegen de door de F.I.F.A. genomen beslissing. De president van de republiek, Benavides, maande de betoogers tot kalmte aan en gaf de verzekering, dat de regeering de sportieve eer van Peru zou verdedigen. Dreigend pakte de lucht zich gisteravond samen boven Amsterdam, boven Schiphol. Het liep tegen half acht en in dichte rijen hadden zich de vele belangstellenden ge schaard langs het vliegveld, maar ook langs den weg, die van daar naar Amsterdam leidt. Wat er te doen was? Osendarp, Van Beveren en Boersma kwa men aan. Was dat geen reden voor al die be wonderaars en sportliefhebbers om zich als een reusachtige eerewaeht op te stellen overal waar zij langs kwamen, van Schiphol naar Amsterdam, tot voor en op het- Centraal Sta tion. Want dezen zelfden avond kwamen ook de andere athleten aan op het Centraal Station. Er was geestdrift te over! Het was een van die zeldzame avonden, waarop de Nederlan ders zich van hun uitbundigen kant laten kij ken. Langzaam aan klimt die opgewondenheid en als de groote vogel in de verte zichtbaar wordt, is alles in zenuwachtige spanning. Het vliegtuig nadert en de geweldige motoren overstemmen even het gejuich der menigte. Doch dan rijdt het gevaarte over het veld, ver liest vaart, staat stil en Een deurtje gaat open. Een hoofd wordt zichtbaar en dan davert het gejuich van alle kanten, tot zelfs van hoog van de dijk, waar velen het schouwspel uit de verte gade slaan. Er worden kransen gebracht, er worden toe spraken gehouden, men dringt, schuifelt heen en weer en ten slotte vinden allen rust in het restaurant van Schiphol. In drommen staan ze om de jonge athleten heen, zelfs vader Van Beveren en vader Osendarp krijgen nauwelijks kans, hun zoons te zien. Dan, ten slotte, vetrrekt- men ook van hier. Er is immers nog mèer te doen. En allen be geven zich naar het Amsterdamsche Centraal Station, waar de anderen, de velen zullen aan komen. Er is geen doorkomen aan daar. Politie houdt de ontelbaar vele bewonderaars op een af stand, doch zij dringen steeds op, trachten de wagen van Polygoon te beklimmen en kun nen slechts met moeite in toom gehouden worden. Een eerewaeht van athleten wacht. Zij vormen een dubbele haag, waartusschen de nieuwkomers zoo dadelijk door zullen loopen. Dan nadert in de verte de trein. Het is, alsof de masso geëlectriceert wordt. Een donderend gejuich breekt los, als de versierde locomotief langsschuift. Deuren gaan open, gezichten worden herkenbaar, er wordt gewuifd en ge roepen. Dan flitsen de toortsen aan en de filmers doen hun werk. Daarna gaat men naar bin nen. Toespraken, klinken, toespraken, klin ken, toespraken De Nederlandsche jongens en meisjes zijn terug. En terwijl daar binnen al-les nog in vollen gang is, wachten buiten onverstoorbaar de duizenden om straks, als de auto's langsschui- ven, het hunne bij te dragen in de hulde, die Nederland zijn kampvechters brengt. Onze landgenoot Kagchelland, Olympisch I jollenkampioen, tusschen de Duitsche win naars der Star-klasse Bischoff en Weise. I BERLIJN, Dinsdag. „Te half zes vanmiddag in het Olympisch, stadion", was de afspraak in de Nederland sche kolonie van Berlijn's internationale ge zelschap, De ochtenduren en het eerste deel. van den middag bracht de eene Hollander door in het zwemstadion, de andere bij de roeiwedstrijden in Gruena-u, weer een ander bij de boksers in de Deutschlandhalle, maar waar men zich ook bevonden had, te half zes was ieder Nederlander in het Olympisch sta dion, waar op de deelnemerstribune de tien tallen blauwe jasjes van Holland's Olympi sche ploeg en ettelijke rood-wit-blauwe vlag gen te bespeuren waren. Wat er om half zes eigenlijk te doen was in het stadion met zijn honderdduizend toe schouwers? Ze waren er voor de Cérémonie Protocolaire Olympique van de awemwedstrij den over 100 meter vrijen slag, die in de pauze van den voetbalwedstrijd vastgesteld waren. Het Wilhelmus in het Olympisch sta dion, Nederlands vlag aan den middelsten mast, daar wilde ieder Nederlander bij zijn. De ruim zeventigjarige „zwemmoeder" Triebeis zat er naast den K.N.Z.B.-voorzitter Jan de Vries, om getuige te zijn van dit feit op zwem-gebied dat zich slechts eenmaal eer der in onze zwemhistorie had voorgedaan, namelijk in 1928, toen Zus Braun den rugslag gewonnen had. De voetbalwedstrijd PolenOostenrijk weid gewonnen door de sterkste partij: Oostenrijk De Weeners uit de school van Hugo Meisl waren voor doel doortastender, dan de tel kens treuzelende en slecht schietende Polen, maar tegen een Nederlandsch elftal in nor malen vorm zouden deze amateurs toch geen kans gemaakt hebben. Polen stond met rust 01. Ook na de pauze kon Polen het niet houden al deed bij een 02 achterstand een Pool- sche tegengoal ons even gelooven: „nog is Polen niet verloren!" Met 31 plaatste Oostenrijk zich tegen de Italianen in den eindstrijd van deze voet bal-olympiade op Duitschen bodem, zonder Duitschland als finalist. Het eerste deel van den middag hadden we doorgebracht in de reusachtige Deutsch landhalle, waar het bokstournooi werd ver werkt in twee ringen. Nederland's boksers bereikten tot dusverre niet een zoo goed resultaat als in 1928, toen acht Hollanders hun eerste partij wonnen; thans zijn er verschillende hunner in de eerste ronde gesneuveld en het had weinig gescheeld of de Haagsche student Hens Dek kers, dien we tegen zijn welbekenden Bel gischen tegenstander De Ridder aan het werk zagen in het weltergewicht, had dit lot ge deeld. Met miniem verschil in punten won de Hagenaar 'nog van den Belg, tegen wien hij reeds tweemaal met afwisselend resultaat was uitgekomen en hij bereikte daardoor de tweede ronde. Terwijl een paar kwieke vedergewichtjes uit Japan en Uruguay (een neger) streden a'.s een paar nijdige kemphaantjes, 'naastten we ons een uurtje later weg uit de Deutsch landhalle om op het afgesproken uur van half zes present te zijn bij de Nederlandsche Kolonie in het Olympisch Stadion. Daar hoorden we dc ooggetuige-verslagen van de taaie zege der Nereus-vier in een overigens nj zwakke serie der stuurmanlooze vier. We vernamen dat Jenny Kastein haar kans p een derden prijs bij de schoolslagzwèmsters olkomen had gemist en zelfs nog achter haar landger.oote Waalberg gebleven is en als oor Holland laatste maar prettigste bericht kregen we te hooren dat onze drie rug zwemsters een ronde verder waren gekomen met Nida Senf als nieuwe Olympische record-1 houdster. Rie Mastenbroek spaart zich voor den eindstrijd op Donderdagmiddag. Die heeft nog wat bijzonders in petto! De start van. de serie 100 Meter rugzAvemmen, die door onze zAvemster Nida Senff in nieuAven Olympischen recordtijd Averd geAvonnen. De resultaten van heden morgen. Na een zeer lange zitting heeft de wedstrijd- commissie bekend gemaakt, dat heden een laatste beslissingsrace zal worden gezeild in de achtmeter-klasse tusschen Duitschland en Noorwegen. De winnaar van deze race krijgt de zilveren medaille; de verliezer de bronzen. De gouden medaille is aan Italië toegeAvezen. Definitieve uitslag zes-meter-klasse. Hier volgt de definitieve uitslag in de zes- meter-klasse: 1. en Olympisch kampioen: Engeland, 67 punten; 2. Noorwegen 66 punten; 3. Zweden 62 punten; 4. Argentinië 52 punten; 5. Italië 50 punten; 6. Duitschland 49 punten. De series van de honderd meter rugslag hee ren, die vanmorgen gezwommen zijn, hebben het volgende resultaat gehad: Eerste serie: 1. Kief er (Ver. Staten), 1 min. 6,9 sec.; 2. Kiyokawa (Japan) 1 m. 7,2 sec.; 3. Schwarz (Duitschland) 1 m. 11 sec.; 4. Gom- bos (Hongarije) 1 m. 12,7 sec. Tweede serie: 1. Drysdale (Ver. Staten) 1 min. 7 sec.; 2. Schlauch (Duitschland) 1 m. 10,1 sec.; 3. Wilfan (Zuid-Slavië) 1 m. 11,7 sec.; 4. Scheffer (Nederland) 1 m. 13,6 sec. Derde serie: 1. Kojima (Japan) 1 min. 9,7 sec.; 2. Van de'Weghe (Ver. Staten) 1 m. 10,6 sec.; 3. Christiansen (Philippijneri) 1 m. 11,5 sec., 4. Simon (Duitschland) 1 m. 11,7 sec. Vierde serie: 1. Be'sford (Engeland) 1 min. 12 sec.; 2, Kerr (Canada) l m. 12,9 sec.; 3. Borg (Zweden) 1 m. 15,2 sec.; 4. Roolaid (Est land) 1 m. 21,1 sec. Metman geplaatst. Vijfde (laatste) serie: 1. Jo9hida (Japan) 1 min. 10 sec.; 2. Oliver (Australië) 1 m. 10,3 sec.; 3. Metman (Nederland) 1 m. 13,7.sec.; 4. Caballero (Brazilië) 1 m. 17 sec. In den halven eindstrijd komen de 'eerste drie uit de series en als snelste vierde: de Duitscher Simon. De Amerikaan Kiefer -heeft in zijn serie het Olympisch record verbeterd door den afstand in 1 min. 6,9 sec. te zwemmen. Hét oude r-ecord stond op naam van zijn landgenoot Kojac met 1 min. 8,2 sec. De 4x100 M. estafette vrije slag Dames De Nederlandsche dames winnen haar serie. De res uitaten, der beide series van het num mer 4x100 meter vrije slag estafette dames luiden als volgt: Eerste serie: 1. Vereenig-de Staten 4 min. 47,1 sec.; 2. Engeland 4 min. 47,2 sec.; 3. Ca nada 4 min. 49,7-sec.; 4. Hongarije 4 min. 50,6 sec.,; 5. Oostenrijk. Tweede serie: 1. Nederland 4 min. 38,1 sec.; 2. Duitschland 4 min. 40,5 sec.; 3. Denemar ken 4 min. 46,2 sec.4. Japan 4 min. 58;1 sec. In de eindstrijd komen Nederland, Duitsch land, Denemarken, Ver. Staten, Engeland, C?xda en als snelste vierde Hongarije. HET SCHOONSPRINGEN VOOR DAMES Vanmorgen heeft het schoonapringtour- nooi voor dames plaats gehad. Het resultaat luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioene Margie Gestring (Vereenigde Staten), met 89,26 punten; 2. Ra-wls (Ver. Staten) 88,35 p;; 3. PoyntonHil (Ver. Staten). 82,36 p. Er waren 16 deelneemsters. Het int. tournooi te Nottingham Euwe wint van Vidmar. De uitslagen van de partijen in de tweede ronde waren: CapablancaAljechin afgebroken. Tylor wint van Tartakower. Laskei' wint van Bogoljubow. Rechevsky remise met Winter. Thomas remise met Alexander Botwmnik remise met Fine. Vidmar verliest van Euwe. Flohr vrij. De afgebroken partij uit de eerste ronde'tus schen Bogoljubow en Tylor werd door Bo goljubow gewonnen. De tweede ronde van het internationale schaaktournooi te Nottingham was een zeer belangrijke, want twee der grootste rivalen Aljechin en Capablanca speelden tegen el kaar. De spanning der ontmoeting werd nog verhoogd door het feit, dat de twee groot- matadoren na den strijd om hét wereldkam pioenschap in 1927 te Buenos Aires elkaar voor het schaakbord niet meer hadden ontmoet. De. strijdlust was bij beiden duidelijk te' be merken. Aljechin verdedigde zich Hollandsch en bracht een paard naar e4. Capablanca, viel uit met een paard naar b5 en dreef een zwar ten looper. naar d8. Een tijd lang ging de partij gelijk op. Er volgden steeds positioneele manoeuvres. In het middenspel ontstonden enorme complicaties. Aljechin won de kwali teit, maar moest deze door een tegencombina- tie spoedig teruggeven. Dit was echter niet voldoende om. een plotselingen aanval van Capablanca- af te slaan. Aljechin moest we derom de kwaliteit geven en bij het afbreken stond Capablanca beter. Hij had drie lichte of ficieren en een pion tegen twee torens. In déze partij deed zich het volgende inci dent voor: Bij den 36sten zet;'waarbij de Cubaan aan de beurt was, zijn zet. in gesloten enveloppe af te geven, deed hij zijn zet voor het bord. Hij liep weg, in de meening verkeerende, dat het nog geen tijd was af te breken, en dat dus zijn tegenstander den zet moest afgeven. Al jechin voelde hiervoor echter niets en deed eveneens zijn zet voor het bord. De fout,be rustte hier bij de tournooileiding, die het ge bruikelijke klokkensignaal achterwege liet. zoodat de spelers niet wisten, wanneer zij moesten afbreken. Na twee uur beraadslagen nam het comi té de volgende beslissing: Capablanca moet zijn zet terdege- afgeven, en de partij wordt ter beslissing aan de British Chess Federa tion voorgelegd, die dan moet beslissen .wat er verder met deze partij zal moeten, gebeu ren. Dat Capablanca den zet af moet geven, is een onbillijkheid, daar hij twee uur lang ge legenheid heeft gehad, de stelling te bestu- deeren, wat hem mogelijk maakt, zijn sterk- steh zet af te geven. Euwe—Vidmar. Onze landgenoot Euwe heeft zijn tweede winstpunt door schitterend spel geboekt. De partij had een intéressant verloop. Euwe speelde een Tsjechische verdediging. Tot den achttienden zet was de partij een herhaling van de 21ste partij uit de match Euwe-Alje- chin, welke indertijd te Ermelo werd gespeeld. Vidmar paste een nieuwen zet, toren a4 toe, welke door de analytici werd aanbevolen. Hij offerde een pion om het vrijere spel te verkrijgen. Euwe verdedigde zich echter uit stekend. Toen Vidmar door een looper te offe ren zich liet verleiden een pion terug te win nen waren de kansen ineens gekeerd. Euwe scheen beter gezien te hebben. Hij nam het initiatief en zette een krachtigen ko- ningsaanval op, welke onhoudbaar was. Na den 30sten zet gaf Vidmar den hopeloozen strijd op. De stand luidt thans: Euwe 2 pnt.; Botwinnik en Fine V/z pnt.; Bogoljubow, Lasker, Thomas, Tylor en Winter 1 pnt.; Capablanca Vz pnt en een afgebroken partij; Tartakower, Rechevsky en Alexander 1/2 pnt.; Aljechin twee afgebroken partijen; Flohr een afgebroken partij; Vidmar 0 pnt. Majoor Gamerling Helmolt rijdt zeer fraai. Reeds vroeg' hedenochtend het was 7 uur werd een begin gemaakt met het eerste gedeelte van het ruitersport-programma van de Olympische Spelen, n.l. met de zware cLres- suurproef, die afgelegd moest worden op het x 20 M. groote afgezette terrein op het „polorveld". naast het Olympische Stadion. Voor Nederland hadden ingeschreven ma joor D. A. Camerling Helmolt met „Wodan", majoor G. W. Ie Heux met „Zonhetje 2" en kapitein P. M. R. Versteegh met „Ad.Astra" De Nederlanders starten als zevende in hun serie. Het eerst rijdt maj. Camerling Helmolt. Mét groote nauwgezetheid, maar toch met, voldoende soepelheid worden de figuren ge reden. Prachtig strak en ook weer niet te ge dwongen zet „Wodan" zijn beenen neer. Zui ver zijn de kleine en groote voltes. Jammer is echter, dat bij de „slanglijn" een boog in ver keerden galop wordt gereden. Ook in den kor ten galop te-gen het einde van de proef rukt „Wodan" iets met de achterbeenen. Doch verder werd de proef op buitengewoon fraaie wijze door majoor Camerling Helmolt gereden. Een luid applaus viel hem dan ook na de dressuurproef ten deel. Op 't oogenblik is nog geen uitslag bekend, doch wij gelooven zeker, dat onze landgenoot een goede plaats inneemt. In de middaguren, zouden de beide andere Nederlanders starten. DE éQUIPE-WEDSTRIJDEN OP SABEL BEGONNEN. Nederland Avint van Chili. Vanmorgen is de eerste ronde in de aan- vangs-poiü-es van het landen-sabeltournoói geschermd. In de tweede poule is Brazilië niet opgeko men. zoodat Zweden en Oostenrijk zonder strijd naar de volgende poule-indeeling over- De Amerikaan Degencr in een der sprongen gaan. Nederland won met 133 yan Chili. waarmee hij den Olympischen titel won.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8