De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen Volkenbondsbemoeienis met het vraagstuk der voeding. KAUW) VRIJDAG Ï4 'AUGUSTUS 1936 EAARtE M'S DAGBESD San Sebastian zwaar beschoten. Verbinding tusschen de opstandelingen tot stand gekomen? De bijzondere correspondent van het Portu- geesche blad „Diario de Maixha" meldt over de positie der verschillende opstandelingen- eenheden o.m., dat de troepen van generaal Mola op het oogenblik bezig zijn met de ver sterking van de tot dusverre door hen bezette stellingen en met de bezetting van strategisch belangrijke posities in het Guadarrama-ge bergte. Gr oo te re operaties zullen pas onder nomen worden/wanneer de samentrekking van alle troepen rondom de hoofdstad voltooid is. Volgens den correspondent zal de bezetting van Madrid door de opstandelingen niet voor over 8 tot 10 dagen geschieden ..tenzij Madrid door inwendige moeilijkheden den tegenstand eerder mocht opgeven." Beschieting van San Sebastian. Een D. N, B, bericht uit Hendaye meldt, dat de grens bij Hendaye door de regeeringstroe- pen aan de Spaansche zijde gesloten is. Nie mand mag meer naar Spanje of uit Spanje passeeren. Alle papieren zijn ongeldig ver klaard. Het artillerievuur bij San Sebastian duurt voort. Er verluidt hier, dat aan de beschie ting der stad ook deelgenomen wordt door de aan opstandelingenkant strijdende kruiser „Almirante Cervera". Tenslotte zijn boven San Sebastian twee vliegtuigen gezien, die bom men zouden hebben neergeworpen. Onder de bevolking brak groote opwinding; uit. Ook aan de grens bij Irun is gisteren hevig gevuurd. De voorhoede der insurgenten ten zuiden van San Sebastian is 's avonds eenige kilometers ten noorden van Tolosa opgerukt en bevindt zich thans op een afstand van nog slechts 15 K.M. van San Sabastian. Ook de activiteit der vliegers is belangrijk toegeno men. Talrijke bewoners zien in het feller wor den van den strijd aanleiding uit het door de regeeringstroepen bezette gebied te vluchten en zich over de Fransche grens in veiligheid te brengen. Nader wordt vernomen, dat het bombarde ment op San Sebastian steeds intensiever wordt. Er werden meer dan zestig bommen geworpen, welke verscheidene slachtoffers maakten. Verbinding tusschen opstandelingen- troepen van Noord- en Zuïd-Spanje. Naar uit het hoofdkwartier van gene raal Mola in Burgos verluidt, is thans de verbinding tusschen de noordelijke strijd krachten van Mola en de zuidelijke troepen van generaal Franco definitief tot stand ge bracht. Daarmede is ook de geheele grens tusschen Portugal en Spanje in handen van de opstandelingen gevallen. De beide gene raals hebben reeds telefonisch een gesprek kunnen voeren. De opmarsch uit Merida naar Madrid is blijkens berichten van het D. N. B. in vollen gang. De troepen van generaal Mola hebben Guadalajara op 50 K.M. ten Oosten van Madrid aan den weg Madrid-Sarragossa, be zet en daarmee de omsingeling van de hoofd stad een stap verder gebracht. Bij Leon hebben de opstandelingen een bommenwerper neergeschoten en in de Sierra Guadarrama een vliegtuig buitgemaakt. Bij Malaga, aldus verluidt tenslotte uit Burgos, hebben de insurgenten de stad An- tequerra ingenomen. Toen zij de stad bin nentrokken, lagen honderden lijken in de straten. Nog steeds bommen op Badajoz. Gisterochtend heeft een drie-motorig /lieg tuig 19 bommen geworpen op Badajoz. Velep vluchtelingen komen bij de Portugee- sche grens, waaronder de commandant van de Guerdia de Asalto en een aantal van zijn ondergeschikten. Zij werden door de Portu- geesche grenswacht ontwapend. De militaire gouverneur van de Portugeesche grensplaats Elvas heeft de grens versterkt, teneinde te voorkomen, dat vluchtelingen Portugal bin nendringen buiten de gewone wegen. De opmarsch der opstandelingen. Radio-Sevilla, deelde gisteren mede, dat generaal Mola bekend heeft gemaakt, dat zijn troepen steeds oprukken en dat hij ver wacht binnenkort een overwinning te kun nen melden. Bij het innemen van San Rafael en Despinar namen de troepen van Mola 40 officieren en manschappen van de lucht macht gevangen, die onmiddellijk werden ge fusilleerd. De colonnes welke uit Granada vertrokken zijn. rukken snel op. In Burgos en Pamplona is de toestand niet gewijzigd. Te Burgos is een Duitsch kapitein aangeko men. Hetcorteslid Madariaga kondigde een groote rede aan tegen wat hij noemde de „Marxistische" regeering. Fransche socialisten solidair niet de Spaansche regeeering. De socialistische fractie van de Fransche Kamer heeft vergaderd en publiceerde het volgende communiqué: Stakingsonlusten in Achter- Indië. Stakers poogden fabriek in brand te steken. Uit Parijs: Eerst thans wordt uit Pondichery in Achter-Indië gemeld, dat het daar einde Juli tot ernstige stakingsonlusten is gekomen. De arbeiders der meeste spinnerijen hadden het werk neergelegd, de terreinen bezet en de Europeesche employé's gevangen gezet. De Engelsche consul deelde mede, dat hij de auto riteiten te Madras zou verzoeken maatregelen te nemen tot bevrijding der Engelsche em ployé's die in de fabrieken der Anglo-French Textile Company gevangen werden gehouden. De Fransche gouverneur deed daarop de politie ingrijpen, waarbij hevige botsingen ontstonden. De stakers trachtten de fabrieken in brand te steken en in verschillende gevallen is bun dit gelukt. Toen de politie van de vuurwapenen gebruik maakte, werden 20 stakers gedood en een vijftigtal gewond. De orde werd toen hersteld. De schade wordt geschat op 10 millioen francs. (A.N.P.) „Teneinde de broederlijke gevoelens ten opzichte van het Spaansche volk, dat om zijn regeering gegroepeerd staat, om de republi- keinsche vrijheden te verdedigen, te demon- streeren besloot de fractie een inschrijving te openen, waarop alle socialistische Kamer leden en Senatoren 50 franc storten. Verder werd een dagorde aangenomen, waarin de fractie met voldoening de resultaten beziet van de actie, welke de regeeering-Blum sedert 1 Juni heeft gevolgd, gesteund op de meerderheid van het Volksfront waarvan de socialisten de sterkste groep vormen en de fractie betuigt bij deze gelegenheid wederom haar vertrouwen in kameraad Blum en zijn medewerkers. Deitschland. Reisbelemmering naar Oosten rijk nog niet opgeheven. Officieel wordt te Berlijn meegedeeld: De in de bladen verschenen berichten om trent de beëindiging der Duitsch-Oostenrijk- sche onderhandelingen zijn door het publiek veelal in zooverre verkeerd begrepen dat de overeengekomen opheffing van de reisbelas- ting naar Oostenrijk reeds van kracht zou zijn. In strijd hiermede wordt officieel er op gewezen, dat het tijdstip, waarop de heffing op reizen naar Oostenrijk zal worden opge heven afzonderlijk bekend zal worden ge maakt. Tot aan die bekendmaking blijven de tot dusverre geldende bepalingen van kracht. Het Duitsche antwoord inzake de niet-inmenging opgeschort. Officieuze kringen te Berlijn geven, volgens Havas, te verstaan, dat de overhandiging van het Duitsche antwoord op het Fransche voor stel tot niet-inmenging in de Spaansche aan gelegenheid mogelijk nog zal worden ver traagd. Zij voegen er nog aan toe. dat dit uitstel veroorzaakt wordt door het feit, dat de rijksregeering, welke zoo spoedig mogelijk wenscht te antwoorden wacht, totdat zij de door haar noodzakelijk geachte garanties verkregen zal hebben. De regeering heeft te Madrid inlichtingen gevraagd aangaande de inbeslagneming van een vliegtuig der Lufthansa door de re geeringstroepen. Volgens de Wilhelmstrasse werden zes vliegtuigen geconfiskeerd, waar van vijf na Duitsche protesten, werden terug gegeven. Het zesde toestel wordt nog steeds bij Madrid vastgehouden. Men meent te weten dat het opgehouden vliegtuig een driemotorige bommenwerper is. welke bij vergissing te Barajaz zou zijn ge daald en vervolgens door benzinegebrek te Zuaga (provincie Badajoz). Voor het oogenblik eiseht de rijksregeering in de eerste plaats voldoening over de terecht stelling van vier Duitsehers té Barcelona eh de opheffing van hét beslag op bovenge noemd vliegtuig. Zware overstroomingen op Korea. Talrijke slachtoffers. Uit Seoel: Tengevolge van den overvloedi- gen regenval in Midden Korea hebben ernstige overstroomingen plaats. Tengevolge hiervan zijn 96 personen omgekomen en werden 72 gewond, terwijl nog 21 worden vermist. 414 huizen werden geheel weggespoeld. 404 werden vernield, terwijl 9768 onder water staan. (A.N.P.) HANDENARBEID. Voor het Staatsexamen handenarbeid op 12 en 13 Augustus 1936 te Haarlem gehouden zijn geslaagd de dames A. M. M. van Woesik, F. F. M. Öosterhuis te Amsterdam; J. C. W. van Houten, G. Schipper te Hilversum, E. M. Grond te Utrecht en de heeren M. Hïllenïus te Am sterdam en H. Couzijn te Hilversum. Geëxamineerd werden 7 vrouwelijke en 2 mannelijke candidaten. De examens zijn thans geëindigd. DE KINDERMISHANDELING TE MILL. Inzake de kindermishandeling te Mill, ver nemen wij, dat de ouders van de kleine Hen drik door de Arrondissements Rechtbank te 's-Hertogenbosch uit de ouderlijke macht zijn ontzet. Het kind zal bij de familie V. te Haarlem, welke ook met de voogdij wordt belast, wor den opgenomen. PERSONALIA. Voor het Staatsexamen Toelating tot de Universiteit is geslaagd voor diploma A onze stadgenoote mej. M. L. v C., die van de op richting in 1931 af haar- opleiding genoot aan het R.K. Meisjes Gymnasium „Sancta Maria", Dreef te Haarlem en die dus als eerste leer linge van het Haarlemsch R.K. Meisjes Gym nasium tot de Universitaire Studiën is toege laten. Paderewski als filmartisf. De 76 jarige kunstenaar over zijn debuut voor de camera. LONDEN, 11 Augustus. (Van onzen correspondent). Paderewski is naar Engeland gekomen om er op te treden in een filmstudio. Dit is het nieuwste emplooi van den grooten pianist, die ook politicus en de eerste President en Premier van het nieuwe Polen is geweest. Aan dit laat ste werden wij herinnerd op een receptie in Londen, waar vormelijke Engelschen den groo ten man Sir Ignace noemden, Ignace Jan Paderewski is onder meer Ridder van het Grootkruis van het Britsche Rijk, een titel, dien hem indertijd door den Koning van En geland is verleend om zijn arbeid in de raad kamers der Geallieerden. Op die receptie hoorden wij ook, dat Paderewski zijn optre den voor de filmcamera's met angst en beven tegemoetziet. Maar de gedachte, dat deze 76-jarige verzekerd zal zijn van de medewer king en den moreelen steun van de 72-jarige Marie Tempest die op de film-set tegen over hem zal spelen moet hem moed geven, vooral, omdat deze Marie Tempest een van de lieftalligste vrouwen, is, die het Engelsch tooneel een halve eeuw lang heeft gekend, ook een van de begaafdste, en ook omdat haar persoon vertrouwen en schoonen durf uit straalt. De begaafde Poolsche kunstenaar ziet ook tegen zijn nieuw werk op, omdat hij er feite lijk hij heeft het eerlijk erkend wat kunstzinnige bezwaren tegen heeft. Die be zwaren heeft hij echter niet willen of niet kunnen tellen. Zijn meening is n.l., dat de muziek, die de geluidsfilm weergeeft, als die van de gramofoon, kleur mist. Maar de re productie kan er mee door. Paderewski verge lijkt ze met een druk in monotint van een schilderij, die artistiek gevoel kan streelen maar niet de bevrediging kan geven, die het oorspronkelijk stuk verschaft. Paderewski vindt, dat radio-weergave van muziek meer tekortschiet en dat in dit geval zelfs de ver gelijking met een monotint niet kan gelden. Daarom schuwt hij de radio-microfoon. Hij denkt uiteraard alleen aan muziek van hooge orde. Dat alles hoorden wij op de receptie; en ook nog de erkenning, dat de mechanische mu ziek, waarvan de lucht' thans allerwege is ver vuld, torii misschien wel helpt muzikalen zin en muzikaal gevoel in millioenen menschen te ontwikkelen in plaats van in duizenden, zooals dat voorheen het geval was. Men trad op deze receptie den grooten Pool met groote onderscheiding en ontzag tegemoet; liij dwingt ze af door zijn persoon. De film, waarin Paderewski zal optreden, heet Moonlight Sonata. De leiding berust bij den Duitscher Lothar Mendes, die indertijd o.a. een film heeft gemaakt van Jud Süss. In het verhaal maakt een vlieger met een ver maard pianist aan boord een noodlanding op een eiland in de Oostzee. Dit is als redding uit den hemel voor twee jonge menschen, die elkaar liefhebben, maar niet tot elkaar kunnen komen. De muziek van Paderewski (hij voer onder eigen naam door de lucht en trekt onder eigen naam door de film) smelt de pa thologische was, die de harten van het meisje en den jongen omgaf. En alles wordt geur van rozen en Mondschein op het eiland. Pade rewski doet het bijna alleen met den toover van zijn klavierspel; maar de matriarch van het eiland, de dame, die in het kasteel woont, draagt er het hare toe bij, hetgeen zich wel laat begrijpen; want die dame is Marie Tempest. Zoo ten naastenbij wordt het debuut voor de film van dezen nestor der groote pianis ten, die op zijn hoogen leeftijd nog iets nieuws aanpakt na in een veelbewogen leven, behalve als klaviervirtuoos, ook als staatsman en be genadigd redenaar van zich te hebben doen spreken. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Je moet dan weten", begint de koning, „dat ik hier in mijn kasteel niet meer veilig ben. Mijn vijand, de toovenaar Pakkijs, overheerscht het geheele land on heeft al mijn manschappen op de vlucht gejaagd. Hij heeft een massa reuzen in zijn dienst en die woeste kerels hebben het land en mijn kasteel volkomen leeggeplunderd en bovendien nog vernielingen aangericht. Vandaag of morgen zal mijn paleis er'ook wel aan moeten gelooven. Maar ga nu naar Gogopoen, die zal je wel vertellen, waarom hij het briefje daar neergelegd heeft." De koning slaat op een gong en de bediende-generaal verschijnt om Thiis naar dan toovenaar te brengen. Aanbevolen maatregelen. De waarde van propaganda en opvoeding. Economische politiek der naties zij in harmonie met de belangen der volksvoeding. Een Nederiandsche contactcommissie. Reeds sedert een dertigtal jaren en in het bijzonder na den Wereldoorlog is de belang stelling voor het voedingsvraagstuk groeien de. Eenige jaren geleden is ook door de „Or ganisation d'hygiène" van den Volkenbond met de bestudeering van dit vraagstuk een aanvang gemaakt, waarbij in een aantal lan den kleine enquêten werden gehouden. Een rapport, dat twee harer leden, dr. E. Burnet en dr. Aykroyd, in Juni 1935 publiceerden, maakte de belangstelling in Volkenbondskrin gen gaande. In de Assemblée van September 1935 werd op verzoek van 12 delegaties een be spreking aan deze aangelegenheid gewijd, waarbij het voedingsvraagstuk werd bezien, eenerzijds in verband met de volksgezondheid en andei'zijds met betrekking tot de econo mische en sociale organisatie. Deze bespreking' werd voortgezet in de twee de Commissie, waarna de Assemblee een reso lutie aanxTactn, waarin aan de regeeringen ver zocht werd met bekwamen spoed practisehe middelen ter verbetering van de voeding" te be- studeeren. De 19e Arbeidsconferentie kwam in Juni 1935 tot een resolutie waarin eveneens, en dan speciaal met het oog op de arbeideimlasse, op de beteekeoxis van een betere voeding werd gewezen. Ter uitvoering van de resolutie van dfc As semblée, stelde het Comité d'hygiène een technische commissie in, welke haar eerste zitting te Londen hield van 25 tot 29 Novem ber 1935. Deze zitting leidde tot het samen stellen van een rapport inzake de physiologi- sche grondslagen der voeding. Voorts verzocht de secretaris-generaal van den Volkenbond in November 1935 aan de Re geeringen, alle mogelijke inlichtingen met be trekking tot de verbetering der voeding te wil len verstrekken. Tenslotte werd door den Raad een Comité Mixte ingesteld, hetwelk reeds twee keer ver gaderde. De omvangrijkheid van het te bestudeeren vraagstuk, vooral als gevolg van de van land tot land wisselende omstandigheden, deed het Comité Mixte besluiten aan de Assemblée van 1936 slechts een voorloopig rapport uit te bren gen en eerst in 1937 met een eindrapport te komen. De voedingscampagne van den Volkenbond beoogt vooral het aangeven van richtlijnen voor de nationale propaganda. Het aanmoedi gen van de voedingswetenschap, het versprei den van haar resultaten in breede lagen van de bevolking, het verheffen tot een onaan tastbaar sociaal beginsel van den collectieven plicht om aan moeders, kinderen en arme lie den een noodizakelijk voedingsminimum te ver schaffen en het scheppen in alle landen van een voedingspolitiek welke over daarvoor noodige organen beschikt, vormen de voor naamste punten van het program. Hierbij moge opgemerkt worden dat in een aantal landen reeds comité's of raden be staan, welke de belangen der volksvoeding in meerdere of mindere mate behartigen. In het belang van de volksgezondheid is het van beteekenis, dat de regeeringen de volgen de maatregelen treffen of bevorderen ten aan zien van vitaminepraeparaten en vitamine bevattende producten: a. Actie gericht tegen misleidende reclame. ■b. Uitdrukkelijke aanwijzing van het vita mine gehalte. c. Uitoefening van controle Overeenkomstig internationale conventies. Het Comité acht het van belang, dat ex over de geheele wereld eenheid komt wat betreft de analyse methoden voor voedingsartikelen. Dit zal de strijd tegen fraudes kunnen verge makkelijken. Zeer belangrijk voor een betere voeding zijn de opvoeding en de propaganda, welke kunnen plaats hebben op de scholen, door demonstra ties, publicaties, radio, bioscoop, enz. De slechte voeding wordt veroor zaakt door armoede en onwetendheid. Er zijn talrijke gezinnen, waar de in komsten voldoende zijn voor een ra tioneel voeding, van welke laatste echter geen sprake is door de onvol doende kennis in dit opzicht van de huisvrouw. Het Comité meent dan ook dat propaganda en opvoeding een groote rol kunnen spelen en snel tot verbetering zullen leiden, zooals de er varing in een aantal landen reeds geleerd heeft. De bevordering der gezondheid van moe ders en kinderen dooi* een betere voeding moet evenzeer als het lager onderwijs een taak van gemeenschapszorg zijn. Daarnaast moet de overheid zorgen voor een bevredigende voeding van volwassenen, die, zooals b.v. werkloozen, tijdelijk of blijvend in moeilijkheden zijn geraakt. Het Comité Mixte wijdt ook zijn aan dacht aan de economische zijde van het voedingsvraagstuk en meent, dat de nationale economische politiek der naties in harmonie gebracht moet worden met de belangen der volks voeding. De prijzen der belangrijke levensmiddelen mogen dus niet te hoog zijn, speciale maat regelen moeten in het leven worden geroepen om de „alimentprotecteurs" tegen lage prijzen te kunnen verkoopen, ten behoeve van kinde ren en moeders, en voorts aan bepaalde, door de crisis zwaar getroffen groepen der bevol king. Het werk der coöperatieve consumenten- vereenig-ingen verdient speciale aanmoediging. Van fundamenteele beteekenis voor de volks voeding is de landbouwproductie. Deze laatste moet van zoodanigen omvang zijn en een zoo danige differentiatie bezitten, dat zij op am pele wijze in de behoeften aan levensmiddelen ikan voorzien. Het Comité is wel voorstander van het aanmoedigen in bepaalde landen van be paalde producties, maar ziet voor de inter nationale arbeidsverdeeling toch de voor naamste taak weggelegd. De overzeesche lan den moeten dan granen, suiker, olie d.w.z. de energetische voedingsmiddelen voortbrengen, terwijl de dichtbevolkte landen van Europa producenten moeten zijn van de „aliment protecteurs", zooals zuivel, melk, eieren vleesch en groenten. In sommige landen laat de productie van beschermende voedingsmiddelen nog veel te wenschen over, hetzij door kapitaalgebrek, hetzij door onvoldoende vakontwikkeling of om andere redenen. Bij een vrijer ruilverkeer zou-het niet noodig zijn in alle landeen van Europa de productie van „alimentprotec teurs" tot verdere ontwikkeling te brengen, aangezien landen als Nederland en Denemar ken deze in bijna onbeperkte hoeveelheden kunnen produceeren. Belangrijk voor het vraagstuk der voeding is een verbetering van de statistiek in dien zin, dat meer en nauwkeuriger gegevens wor den opgenomen met betrekking tot de voort brenging en het verbruik van levensmiddelen. De statistische documentatie uit een oog punt der voeding is allereerst belangrijk om vast te stellen of de voeding der verschillende volksklassen voldoende is of niet. Om zoowel de theoretische als de practisehe zijde van het voedingsvraagstuk tot haar recht te laten komen zal het volgens het Comité noodig zijn over te gaan tot de in stelling van een lichaam, dat de samen werking tot stand brengt tusschen de re- search-organen en de Overheden en de organisaties belast met sociale aangelegen heden. zooals opvoeding, onderwijs en pro paganda. Wat de bestudeering der practisehe vraagstuk ken aangaat, wordt gemeend dat in de eerste plaats daarvoor in aanmerking komen: 1. Het melkvraagstuk. (Controle op de productie van dit essentieele voed sel; melkdistributie aan moeders en jonge kinderen; melk bestemd voor de algemeene consumptie). 2. Het toezicht op de voeding der kinderen in het bijzonder ook het distribueeren van maaltijden aan schoolkinderen. 3. De voeding der volwassenen, hulpbetoon ten behoeve van werk loozen en bewoners van door de crisis bijzonder zwaar getroffen streken, met het doel aan deze personen een voldoende voeding te verzekeren. 4. Opvoeding, voorlichting en pro paganda ten behoeve van een betere voeding. 5. De reglementeering van den ver koop van speciale voedingsmiddelen waarbij het tegen gaan van schade lijke of misleidende reclames een voorname rol speelt. Als gevolg van de aanbeveling van het Comité Mixte dat in alle landen afzonderlijke comités zouden worden gevormd, waarin vertegenwoordigers van den landbouw, de economie en de hygiëne de verschillende vraagstukken zouden kunnen behandelen, is op initiatief van den Nederlandschen Mi nister van Landbouw en Visscherïj een Ne- derlandsch Comitié voor de Voeding in het leven te geroepen. Dit Nederiandsche Comité is geconstitueerd als interdepartementale contact commissie, waarin ambtenaren zit ting hebben van het Departement van Land bouw en Visscherij, van het Departement van Sociale Zaken, van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, alsmede van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. PftOGGAMMA ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I. 1875 M. VARA-uitzending'. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 „Orvitropia", voordracht en gram.pl. 12.00 Dansmuziek. 1.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Gram.pl. 2.30 „De Flierefluiters", en zang. 3.15 Causerie over Amsterdam. 3.30 Vervolg concert. 4.10 Esperanto-uitzending. 4.30 Gram.pl. 5.40 Lite raire lezing. 6.00 Orgelspel. 6.33 Gram.pl. 8.00 Henh. SOS-Ber., nieuwsber. A.N.PVARA- Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Vervolg concert. 9.50 Gram.pl. 10.00 Nieuwsber. ANP. 10.05 Vervolg concert. 11.00— 12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gram.pl. 9.15 Hoogmis. 11.15—12.00 Gram.pl. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gram.pl. 1.20 Vervolg concert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kindex'uurtje. 4.00 R.K. Mond- accordeonclub. 4.45 Graan.pl. 5.30 KRO-Melo- disten. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.15 „Onze Moeder in den Hemel", causerie. 7.45 Actueele uitzending. 8.00 Berichten ANP. en KRO-Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing en concert. 8.30 Celleskoor, 8.45 Causerie over de vredes-campagne. 9.00 Vervolg concert. 9.15 Voordracht. 9.34 KRO-orkest. 10.00 Causerie, over het 15de Intern. Kath, Studenten-congres. 10.15 Vervolg concert. 10.30 Nieuwsber. A.N.P. 10.35 Gram.pl. 11.00 KRO-Boys. 11.30—12.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.05 Gram.pl. 11.50 Sportreportage. 12.00 BBC-Northern-orkest. 1.05 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Orkest. (In de pauze: Sportreportage). 2.20 BBC-Wesh-ox"kest. 3.05 Sportreportage. 5.35 Daxxsmuziek. 6.20 Berich ten. 6.50 Hughie Green en zijn exxsenxble. 7.05 Het Welsh Trio. 7.20 Baxendale's Works Band. 8.20 Piaxxorecital. 8.40 „The wheel of fortune", causerie. 9.00 Variété-p. cgramma, m.xn.v. het BBC-Variété-ox'kest en solisten. 10.00 Berich ten. 10.20 Gevar. programma. 11.05 BBC-Koor. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Graaxx.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Populair -coxxcert. 4.20 Zang. 5.50 Paseal-orkest. 8.20 Opex-a-uitzending. 11.5012.35 Populair concert. KEULEN 456 M. 6.20 Omroeporkest. 8.20 Lutzkwartet exi pia nist. 9.20 Populair concert exx Olympisch nieuws. 12.20 Militair concert. 1.20 Omroep orkest. 2.20 Gevar. coxicert en Olympisch nieuws. 4.20 Populair concert. 6.20 Orkestcon cert. 8.30 Opera-uitzending. 10.20 Berichten. 11.05 Dansmuziek en populair concert. 1.10 I.15 Sluiting. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gram.pl. 10.25 J. Schnyder's orkest. II.25 Gram.pl. 12.25 M. Alexys' ox-kest. 1.30 Gram.pl. 3.50 P. Godwin's orkest. 4.50 Gram.pl. 5.20 M. Alexys' orkest. 6,50 Granx.pl. 8.20 J. Schnyder's orkest. 9.05 Graaxi.pl. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Olympisch nieuws. 11.00 Gra- mofoonpl. 11.2012.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gram.pl. 11.25 J. Schxxyder's orkest. 12.25 Gram.pl. 1.30 M. Alexys' orkest. 2.20 Gram.pl. 3.20 Orgelconcert. 3.50 Gram.pl. 4.20 Kwartet- concert. 7.05 Granx.pl. 8.20 Reportage. 9.35 Concert uit Vichy, hierna gram.pl. 11.20 12.20 Dansmuziek. In de pauze's:Olympisch nieuws. DEUTSCHL AND SENDER 1571 M. 8.30 Omroep-Amusenxentsorkest en Mün- chensch Omroepdansorkest. In de pauze: Sportreportage. 10.20 Berichten. 11.05 Scheeps- weerberïcht. 11.20 Dansmuziek en populair concert. 1.10—1.15 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6