v R IT n A G 14 AUGUSTUS 1936 HASSCE M'S DA'GBEA'D Ï2 De Olympische Spelen Vaststaande feiten Deskundigen oordeelen over de Britsche athletiekploeg; Smallwood en Strandberg hebben pech Nurmi is ontevreden Jeugdige deelnemers; Zabala was overmoedig; De Japansche zwem mers zijn zenuwachtig De overwinnaars-kransen Goede radio-reportage Het mislukte voetbaltournooi. De bij de Olympische athletiekwedstrijden behaalde resultaten geven aanleiding tot het vaststellen van de volgende feiten: ten eerste, de overweldigende meerderheid der negersprinters; vervolgens het gemak, waar mede de Finnen op de afstanden van drie tot en met tien duizend meter de beste loo- pers der wereld achter zich lieten; ten derde de athletische opkomst van Duitschland en tenslotte de teleurstellende prestaties der Britten. Wat dit laatste punt betreft, kan er geen twijfel bestaan omtrent den achteruitgang "van de Engelsche athletiek, enkele uitzonde ringen daar gelaten. Zelfs 'op de midden- afstanden, zooals 400, 800 en 1500 Meter, waarop de Britten steeds uitgeblonken heb ben. zijn ze in gebreke gebleven zich aan den algeimeenen vooruitgang der andere landen aan te pasesn. De Engelsche deskundigen zijn het er dan ook roerend over eens, dat er veel serieuzer getraind dient te worden en een andere maatstaf moet worden aange legd ter beoordeeling der candidaten voor dergelijke belangrijke wedstrijden. Terzelfder tijd echter wordt er op gewe zen, dat het groote Amerika evenmin een goed resultaat te Berlijn zou hebben bereikt, als het het zonder de negers had moeten stellen. Deze toch zorgden voor alle overwin ningen in de loop- en springnummers en de eenige uitzonderingen waren Meadows bij 't .polsstok hoogspringen en Towns op de 110 Meter horden. De waarde van deze zwarte athleten blijkt wel voldoende uit het resul taat van de 4 maal 400 Meter estafette, voor welk nummer de Yankees op het laatste oogenbiik een gewijzigde ploeg van louter blanken aan den start brachten en die in de finale door Engeland werd geklopt in den. naar verhouding van de andere "pres taties matigen tijd van 3 min. 9 sec. De Britsche experts besteden voorts aan dacht aan de opkomst der Duitsche athleten. die nog nimmer een Olympische overwinning hadden behaald. De strenge, tweejarige trai ning heeft thans zijn vruchten afgeworpen, al dient daarbij niet uit het oog te worden verloren, dat de behaalde successen alle op de ..veld-nummers" werden verkregen. De overwinningen bij het kogelstooten. het ko gelslingeren en speerwerpen wijzen wel op degeiijke training. Iedereen, die het beoordeelen kan, hetzij Engelschman, Amerikaan of Fin, is over tuigd. dat. de finale van de 1500 Meter hard- loopen de fraaiste race en de interessantste gebeurtenis van de geheele athletiek-mee- ting was. De stijl en de tactiek van Jack Lo velock worden algemeen bewonderd en men is het er over eens. dat zijn wereldrecord van 3.47 4/5 een waardige belooning voor een klassieke prestatie was. Deze tijd is ge lijk aan 4 min. 4 2/5 sec. voor de Engelsche mijl (1609 Meter), welke afstand slechts zel den onder de 4 min. 10 sec. wordt afgelegd. Hoewel men grooten lof heeft voor de kwa liteiten der Finsche lange afstand-loopers, worden van deskundige zijde aanmerkingen gemaakt over den stijl van Salminen, den winnaar op de 10 kilometer. Wanneer hij zijn elbogen dichter bij het lichaam hield, zou dit zijn snelheid ongetwijfeld ten goede ko men. Naast den uitstekenden Zweedschen sprin ter Strandberg. die dooi- een gescheurde spier uitgeschakeld werd, 'heeft de Ameri kaan sche 400 meter-kampioen Harold Small wood het wel zeer ongelukkig getroffen. In de serie en kwartfinale versloeg hij zijn zwarte lanügenooten Williams en Luvalle, doch twee uur voor den aanvang van den eindstrijd moest hij ten gevolge van een acute blindedarm-ontsteking in het zieken huis worden opgenomen. Evenzeer moet men te doen hebben met een groep deelnemers van een Zuid-Amerikaanschen staat, die. na eenigen tijd in Berlijn te hebben getraind, te hooren kregen, dat zij niet aan de Spelen konden deelnemen, omdat de inmiddels aan de macht gekomen nieuwe regeering een an dere officieele ploeg naar de Duitsche hoofd- had had gezonden. Maar wellicht is de lange reis en het verblijf in Berlijn een pleister op de wonde. Er wordt voorts beweerd, dat de groote Paavo Nurmi. die o.a. den jeugdigen student Hoeckert. winnaar van de 5000 Meter, ge traind heeft, in het geheel niet tevreden was over de prestatie van Iso Hollo, eersten prijswinnaar op de 3000 Meter hindernis- race. evenals in 1932 te Los Angeles. Welis waar verbeterde Iso Hollo het Olympisch (record en bracht dit- van 9 min. 21 4/5 op 9 min. 3 4/5, doch Nurmi is van meening. dat het wereldrecord gemakkelijk omlaag had kunnen worden gehaald. Dezelfde af stand. doch zonder hindernissen, is destijds reeds in 8 .min. 23 geloopen en aan de hand daarvan heeft de beroemde Nurmi tot in tienden van seconder, uitgerekend, welk we reldrecord Iso Hollo te Berlijn had moeten loopen. Er zijn nog meer bijzonderheden, die de aandacht trekken. Bij de twee met stuur man roeide bij de Zwitsers de 39-jarige Ap- penzeller mee. die reeds aan heel wat races in den loop der jaren heeft deelgenomen. Ditmaal ec'hter deed de last der jaren zich gevoelen en het gewenschte resultaat werd niet bereikt. Overigens waren de Zwitsers gedwongen voor dit nummer met een Ba- zelsche ploeg uit te komen, daar de Züri- cher roeiers voor de andere nummers ge spaard moesten worden. Ook in de sport heeft men uitersten, want in dezelfde race, waaraan Appenzeller deelnam, kwam de win nencle Fransche ploeg met een heel klein 13-jarig scholiertje als stuurman wit. Het grappige was, dat dit kleine kereltje, dat nauwelijks met zijn hoofd boven de boot uitkwam, twee reuzen van roeiers naar de finish moest sturen. De slagroeier woog na melijk 92 Kilo. Opmerkelijk is voorts (we pikken slechts hier en daar een interessante bijzonderheid uit een schat van gegevens, die nu juist niet algemeen bekend zijn), dat de sportsmen, die zich lang van te voren naar Berlijn heb- begeven, niet geheel aan de hoog gespan nen verwachtingen hebben voldaan. De Argentijn Zabala wilde de eerste zijn. die tweemaal in successie den Marathon-race klaar spelen en tot dit doel kwam hij reeds in Februari naar Duitschland. Zabala scbünt echler een te hoogen dunk van zich zelf te hebben gehad; in elk geval was het wel zeer ontactisch van hem om direct na den start een voorsprong te nemen, die bij het keerpunt, dat hij na 1 uur en 12 min. bereikte, tot 300 Meter was aangegroeid. Nie mand zal dan ook verwonderd geweest zijn. dat de Argentijn er tensoltte het bijltje bij neer moest leggen; te minder, daar de er varen Engelschman Harper en de Japanner Son geen onnoodige haast toonden om Za bala in te halen. Interessant is nog dat het Marathon-par cours door 30.000 menschen was afgezet. Dit groote aantal „orde-commissarissen" be stond uit 24.000 sportstudenten, 3000 politie beambten en even zoovele soldaten. Vermelding verdient voorts het geringe succes, door de Italianen bij het wielrennen behaald. Zoowel in de achtervolging als den wegwedstrijd lieten zij zich door de Fran- schien overvleugelen. Daarbij dient echter te worden aangeteekend, dat de Avus-aoitobaan die het grootste gedeelte van het parcours vormde, veel te weinig moeilijkheden aan ervaren wegrenners bood. Het gevolg was een massa-aankomst bij het eindpunt, waai- op den weg weliswaar plaats was voor een twaalftal renners naast elkaar, doch niet voor vijftig. Naast het geluk kwam het dus gi-ootendeels op de tactiek van het plaats kiezen aan en hierin toonden de Fransciien zich de meerderen. Cordebray offerde zich voor Charpentier en Lapébie op, trok voor hen de spurt aan en kwam, als natuurlijk gevolg daarvan, zelf in het stuk niet meer voor. Ook bij het zwemmen waren er verrassingen en teleurstellingen. De Japanners, die gedu rende een volle maand in Berlijn geoefend hadden, maakten bij de training betere tijden dan in de finale 100 en 400 Meter vrije slag. Toch zouden zij op beide nummers hebben gezegevierd, als niet de enorme zenuwspan ning hun parten gespeeld had. Want Utoh wist m den eindstrijd 400 Meter den spurt van Medica gedurende 40 meter te weerstaan, wei felde daarna een oogenbiik en ofschoon hij zich onmiddellijk herstelde, was de Amerikaan hem reeds voorbij. Op dezelfde wijze moest Yusa de eerste plaats aan den Hongaar Csik laten. De Japansche cheftrainer Matsusawa zeide na afloop, dat hij vast op twee overwin ningen gerekend had in de bovengenoemde nummers, doch dat zijn poulains hun zenuwen niet de baas hadden kunnen worden. Intus- schen vertelt Csik. dat hij zeer verwonderd was te hooren, dat hij den eersten prijs ge wonnen had. In de series waren de Japanners en ook de Amerikaan Fick steeds sneller ge weest en bij de finale had hij het er alleen op gezet, den Duitscher Fischer, een ouden tegenstander van hem, achter zich te laten. Dit gelukte hem op de laatste vijftig meter en toen hij plotseling naast zich een paar bruine armen zag, wilde hij den Japanschen eigenaar daarvan tóch ook wel passeeren. Ook daarin slaagde hij en toen zette hij er alles op, zoo snel mogelijk aan te tikken. Hoe verbaasd was hij, toen men hem onmiddellijk daarna als Olympischen kampioen toejuichte. Bij het zwemmen vindt men overigens de jongste deelnemers aan de Spelen. De kam pioene schoonspringen, Margie Gestring uit Amerika is pas 13 jaar, Dini Kerkmeester is 14 en zoo zijn er nog enkele anderen. Bij de athletiek is de kleine Engelsche Dorothy Odam, die den tweeden prijs bij het hoogspringen won, de benjamin met 15 jaar. Merkwaardig is het, te vernemen, hoe een kwetsuur of lichaamsgebrek den eenen athleet uitschakelt en den ander geen hinder veroor zaakt. Een der Hongaarsche waterpolospelers heeft slechts één voet, doch is desondanks zijn snelsten tegenstanders de baas. Daarentegen is de Zwitsersche skiffeur Rufli, winnaar van de Diamond Sculls te Henley, geheel terneer geslagen, omdat hij bij de traming een teen gebroken heeft. Hoewel men hem algemeen heeft afgeraden te starten, wil hij zijn prach tige kans op de gouden medaille niet zonder strijd opgeven, wat begrijpelijk is. Tenslotte nog een enkel woord over hen, die de meeste winnaars-kransen gedragen heb ben. Het zijn de drie Duitsche meisjes Ursula Patow, Gesina Bengen en Lieselotte Botsch. alle drie leerlingen van een lyceum, die uit verkoren werden om bij de „cérémonie olym- pique" de winnaars en winnaressen een zege- kram op de lokken te drukken. Haar ervarin gen zijn de moeite van het aanhooren waard, want zij bleken niet minder onder den indruk van het gewichtige oogenbiik te zijn dan de Olympische kampioenen zelf. De Duitscher Stock, winnaar van het speerwerpen, was, vol gens hen, zoo verrast met zijn eerste plaats vóór de geduchte Finnen, dat hij geen woord kon uitbrengen en als in een droom naar zijn volkslied luisterde. De meisjes waren slechts één keer in verlegenheid geweest, toen zij een Egyptischen gewichtheffer huldigen moesten en deze krachtmensch zijn roode „fez" op het hoofd hield. Op het laatste oogenbiik werd de jonge dame medegedeeld, dat de Egyptenaren dat altijd doen en dus vlocht zij de kram maar om het roode mutsje heen. De couranten uit bijkans alle landen van de wereld schrijven uitvoerig over de buiten gewoon goede organisatie van de Spelen te Berlijn; een organisatie, die tot in de kleinste kleinigheden verzorgd is. Bizonder goed is ook de Duitsche radioreportage van de verschillen de sporten, waarbij deskundige spel- en sport- kenners op uitvoerige wijze een duidelijke be schrijving van het gebeuren geven zonder de interessante technische details te ver waar - loozen. SCHAKEN. Het int. tournooi te Nottingham Vierde ronde. Euwe wint van Winter. De uitslagen van de partijen in de vierde ronde waren: LaskerAljechin remise. TylorFlohr afgebroken. Botwinnik wint van Tartakower. Thomas verliest van Bogoljubow. RechevskyFine afgebroken. Vidmar wint van Alexander. Euwe wint van Winter. Capablanca vrij. Aan de partijen oritleenen we de volgende: EuweWinter. De tegenstander van Euwe. de Engelsche kampioen Winter, koos de Tsjechische ver dediging van het dame-gambiet, en ging daarna niet in op de Meraner-variant, zoodat de stelling een gesolten karakter kreeg. Na een tiental zetten had Euwe reeds eenig po sitioneel voordeel, dat hij door een opmarsch in het centrum nog belangrijk wist te ver- grooben. Toen hij later voor de keus stond de partij een combinatiekarakter te geven of zich tevreden te stellen met zijn positio neel overwicht, gaf hij aan het laatste de voorkeur met het oog op den beschikbaren bedenktijd. Achteraf bleek, dat de aanval spoediger tot tastbare resultaten geleid zou hebben. Zooals de partij nu verliep, kon Winter stand houden, al bleef Euwe ook iets in de meerderheid. Winter maakte het ech ter zijn tegenstander gemakkelijk door een fout te maken bij zijn 23sten zet, die Euwe de welkome en snel aanvaarde wijze bood voor een paardoffer op f7, dat vrijwel on middellijk beslissend was. ThomasBogoljubow. In deze partij, een Meraner-variant van het dame-gambiet, liet de Engelschman de scherpste voortzetting, bestaande in het op rukken met den e-pion, achterwege. Zwart kreeg nu overwegend spel, zoodat Thomas een stuk offerde. Merkwaardigerwijze kon hij daarna door het herhaaldelijk aanvallen van de zwarte koningin zooveel tempo win nen. dat Bogoljubow het stuk weer moest terug geven. Deze behield de betere stelling vooral daar de koningsvleugel van zijn te genstander onder de bedreiging leelijk ver zwakt was, waar de Duitsche meester dan ook een pion veroverde, spoedig gevolgd door een tweeden. Toen zijn torens ook nog in de witte stelling drongen, gaf Thomas op. De stand. De stand luidt thans: Botwinnik 314 pnt.; Euwe 3 pnt.; Lasker, Vidmar en Bogoljubow 2 pnt.; Fine IY2 pnt en twee afgebro ken partijen; Tylor 1 1/2 pnt. en een afge broken partij; Flohr en Aljechin 1 pnt. en twee afgebroken partijen; Thomas 1 pnt. en een afgebroken partij; Whiter en Tartako wer 1 pnt.; Rechevsky 1/2 pnt. en twee afge broken partijen; Alexander en Capablanca 1/2 pnt. en een afgebroken partij. SCHAAKCLUB „DE ROCHADE". De zomerwedstrijden beginnen nu te vor deren. In de meeste groepen moeten nog maar enkele partijen worden gespeeld. De uitslagen van gisteravond luiden: Hoofdklasse: H. SchmitzDr. J. H. Pannekoek 01 Eerste klasse: Groep A: Ph. BakkerJ, E, Strengers (hangp.) 10 A. de JongJ, Roelfs Jr. y2]/2 Ph. BakkerW. Worsteling 10 J. E. StrengersJ. F. Mantz 01 Groep B; J. P. A. v. DorpJ. J. v. Toren afgebr. Tweede klasse: J. M. Nidelstein WalterJoh. v. Polen (hangp.) 10 J. M. Nidelstein WalterJ. J. Teekamp Sr. 1—0 Derde klasse: Groep A: P. E. KolderieC. J. H. Rademake.r 10 1—0 0—1 W. A. J. de Mol—A. Frijn J. PhilippoW. J. Hofkes Groep B: A. StrengersW. Kuijper Ch. KoppenW. de Wit V2—V2 0—1 ROEIEN. HOLLANDBEKER WEDSTRIJD- VEREEN1GING 50 JAAR. Heden bestaat bovengenoemde vereeniging 50 jaar. Zeer veel heeft de Nederlandsche roei- sport in deze halve eeuw aan de jubileeren- de vereeniging te danken gehad. Ook het huidige bestuur heeft de bekwaamheid, den moed en het enthousiasme, dit werk krach tig voort te zetten. GYMNASTIEK. BATO. Bovengenoemde vereeniging zal Zondag 16 Augustus a.s. haar jaarlijkschen autotocht houden door het Gooi, Amersfoort, Apeldoorn Deventer naar den Holzerberg en van daar naar Rijssen met haar prachtige omgeving. Vertrokken wordt te 7 uur des morgens van de Groote Markt. Hier wordt het gezelschap des avonds ongeveer 11 uur terug verwacht. Het meest sensationeele heeren nummer bij het zwemmen was de eindstrijd der 400 Meter vrije slag, waarin de Amerikaan Medica won van twee Japanners. Tijdens de huldiging der winnaars, links de Japanner Uto (tweede), midden Jack Medica, rechts Makino (derde). HONKBAL HET PRGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma voor Zaterdag vermeldt de volgende wedstrijden: Eerste klasse: QuickAjax. Tweede klasse A: Beslissingswedstrijd R.C.H.—A.M.V.J. Derde klasse (Haarlem): R.C.H. 3—EJD.O. 5 D.E.V. 2Schoten 2. Daar in de tweede klasse R.C.H. en A.M.V.J. met gelijk aantal punten (16) zijn geëindigd, moet een beslissingswedstrijd gespeeld wor den om uit te maken, wie kampioen zal wor den. Op 7 Juni verloor R.C.H. thuis van A. M. V. J. met 2117, doch haar uitwedstrijd op 4 Juli won zij met 2915. Dat het verschil in kracht tusschen beide teams niet groot is blijkt wel uit deze wedstrijden. Beide clubs beschikken over een uitstekend slag-team; het werpen is van R.C.H. echter iets sterker dan bij A.M.V.J.. Wij geven aan de R.C.H.'ers de beste kansen. Deze wedstrijd wordt in Amster dam gespeeld. Voor de Haarlemsche derde klasse worden gespeeld: R.C.H. 3E.D.O. 5 om 3 uur in het Heemsteedsche Sportpark en D.E.V. 2Scho ten 2 aan den Vergier de weg. Regeling promotie-, degra datiewedstrijden. De kampioenen der tweede klasse A en B spelen een geheele competitie voor het kam pioenschap der geheele tweede klasse. De kampioen speelt een geheele competitie met het laagst geplaatste negental der eerste klasse om een plaats in de eerste klasse. De H. F. C. „Haarlem" gaat honkballen. Naar wij vernomen hebben, heeft de voet- balvereeniging Haarlem in haar laatst gehou den ledenvergadering besloten om over te gaan tot het beoefenen van de honkbalsport Daar het seizoen momenteel te ver gevorderd is, zal dit jaar wel niet veel meer gespeeld kun nen worden, doch in het volgende voorjaar z&l een en ander met kracht worden aange pakt. COMPETITIESTANDEN. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt H. H. C. 1 9 7 1 1 15 Haarlem 1 9 7 0 2 14 E. D. O. 1 8 5 0 3 10 V. V. G. A. 1 9 5 0 4 10 Blauw Wit 1 8 3 0 5 6 Quick 1 7 1 1 5 3 Ajax 1 10 1 0 9 2 Tweede klasse A. R. C. H. 1 gesp. gew. gel. verl. pnt 10 8 0 2 16 A. M. V. J. 1 10 8 0 2 16 The Catchers 1 9 5 0 4 10 H. H. C. 2 8 3 0 5 6 De Duvianen 1 8 3 0 5 6 Shell 1 9 0 0 9 0 Beslissingswedstrijd: R. C. H. 1- -A. M. V. J. 1 Tweede klasse B. Haarlem 2 gesp. gew. gel. verl. pnt 9 8 0 1 16 A. F. C. 1 8 6 0 2 12 D. E. V. 1 10 7 1 2 15 E. D. O. 2 10 4 0 6 8 Z. R. C. 1 10 2 1 7 5 V. V. G. A. 2 9 0 0 9 0 gesp. gew. gel. verl. pnt 9 7 0 2 14 10 6 0 4 12 9 5 0 4 10 8 4 0 4 8 8 2 0 6 4 8 2 0 6 4 Derde klasse A (Haarlem) E. D. O. 3 Schoten 1 Haarlem 3 R. C. H. 2 Swastika 1 I. V. O. 1 E. D. O. 3 kampioen. Derde klasse B (Haarlem) D. E. V. 2 R. C. H. 3 De Duvianen 2 D. O. 4 Schoten 2 D. O. 5 R. C. H. 4 gesp, gew. gel. verl. pni 9 6 0 3 12 9 6 0 3 12 8 5 0 3 10 9 5 0 4 10 9 4 0 5 8 9 3 1 5 7 9 1 1 7 3 CRICKET. HAARL. CRICKETBOND. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Rood en Wit 4 ontvangt Zaterdag R.C.H. 2. Rood en Wit 4 dat de vorige week zoo'n keurige overwinning op Haarlem 4 behaalde, zal er wel niet in slagen ook R.C.H. 2 een nederlaag toe te brengen. In de wedstrijd Haarlem 4Rood en Wit 3 slaan wij de kansen van eerstgenoemde het hoogst aan. Rood en Wit 5, dat op 6 Juni zoo'n kranige prestatie verrichtte door aan C. V. H. 4 de eerste nederlaag toe te brengen, speelt op het Kenemer Lyceum-terrein tegen C.V.H. 4. Zullen zij morgen dit kunststukje herhalen? Tenslotte spelen in Heemstede C.V.H. 3 en Bloemendaal en ook thans zullen de be zoekers wel de 2 punten mee naar huis nemen. NEDERLAND—BELGIë. Het Belgische elftal is voor a.s. Zaterdag als volgt samengesteld: L. Bridges (cap tain), F. R. Alpen, C. Bonnett, A. H. Dauncey, J. Mitton, L. W. Newman, J. G. Solbé, A. W. Stephenson, T. F. Ubbelolide, F. Kardle en H. E. Watson. Een merkwaardige foto van de start van een der series 100 Meter rugzwemmen der heeren. KAATSEN FRISIA NAAR DE KOOG. Zondag houdt de kaatschtb „De Zaanstreek" op het K. F. C.-terrein een groote doorelkaar- loten-partij. „Frisia" gaat met de volgende kaatsers naar de Zaan: H. C. Timmer, K. Samplonius, S. Broersma, Jasper van Dijk, N. Bosnia, H. Walstra, R. Hibma. De wedstrijd begint te twaalf uur. Een spemiomuii uii uen Oiympisehen hockeywedstrijd, die door Nederland (witte broeken) met 3—0 van Duitschland werd verloren. CRICKET IN ENGELAND De stónd van de county-wedstrijdem na Donderdag is als volgt: Essex 465 won van Kent 151 en 98 (K, Fames 669) met in nings en 216 runs. Fagg liep tengevolge van een hoogopkomenden bal van Fames in de 1ste innings een verwonding op, waardoor hij Zaterdag niet voor Engeland kan spelen Middlesex 382—9 en 195 tegen Hants. Glamorgan 129 en 129—4 tegen Lancs 435—5 (Paynter 177 Iddon 108) gestopt we gens slecht licht. Leicester 170—9, gesloten (Bowe= 8—561 tegen Yorkshire 263 'Smhh 6—73) Warwick "n en legert Notts 227. Somerset 129 en 216 (Gimblett 102, zijn 5de century) tegen Sussex 47 en 149—6 11a 120—2. gest w sl. licht. Surrey 210 en 170—5 teger Gloucester 19.' (Hammond 1081 gest. w. sl licht. Worcester 252 en 223—6 tegen Northants. ATHLETIEK. NED. DAMES-ATHLETIEKPLOEG NAAR DUITSCHLAND. Op 19 Augustus a.s. zal te Elberfeld een in ternationaal dames-athletiekfeest plaats heb ben waaraan door een Nederlandsche dames- ploeg zal worden deelgenomen. Onze dames zullen daar een sterke Duitsc.be ploeg ontmoe ten, waarin o.a. het 4 x 100 M. estafette-team, dat wereldrecordhouder werd, is opgesteld. Ook zullen onze dames uitkomen tegen de Olympische kampioene speerwerpen Fleischer en tegen de wereldrecordhoudster en Olym pisch kampioene discuswerpen Mauermeyer. De Nederlandsche ploeg zal met de volgende dames uitkomen; 100 M.: Lies koning (Gita) en De Vries (Ada). 200 M.: Koen (Ada) en mevr. JutteBriejer (Brunhilde Leiden). 4 x 100 M. estafette: Ter Braake (Ada) Koen (Ada). De Vries fAda) en Koning (Gita). 80 M. horden: Doorgeest (Ada) en Ter Braa- ke (Ada). Hoogspringen: Koen (Ada) en Dieben ■Brunhilde Leiden). Vèrspringen: mevr. Jutte—Briejer (Brun hilde. Leiden). Speerwerpen; Dieben (Brunhilde. Leiden) en De Koek (Ada). Kogelstooten: De Koek (Ada) en Doorgeest (Ada). Discuswerpen: Niessink (A.V. Amsterdam).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8