H.D.* Schitterende optocht demonstreerde de Mode. Zoo'n erge Hoofdpijn? m) AKKERTJES WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1936 HAARLEM'S DAGBLAD S BEVERWIJK. Duizenden belangstellenden op de been. DE MODE VOORHEEN EN THANS. - verleden en Ontvangst op Scheybeeck. Het was te verwachten, dait de optocht, die Dinsdagmiddag als onderdeel van het pro gramma door Beverwijik's straten trok groo- te belangstelling zou trekken, maar dat zoo vele duizenden van heinde en verre naar de aloude Kennemer marktplaats zouden op trekken zal wel niemand der comité-leden hebben kunnen voorzien. Reeds eenige uren, vóór dat de optocht zou langs komen, bevolkte een duizendkop pige menigte de punten, waar men een goed gezicht op den stoet zou kunnen hebben. De treinen waren stampvol en moesten ook op de locaaldiensiten worden versterkt. Geleerd door de ervaring, opgedaan in 1934 bij den sprookjesoptocht, hadden de spoor wegen speciale maatregelen genomen om aan het massa-vervoer naar Beverwijk weer stand te kunnen bieden. De optocht, die een uitbeelding zou geven van ,.de Mode voorheen en thans" werd in het Villapark nabij school 2 samengesteld. De stoet werd geopend door twee herauten te paard en een muziekcorps, gevolgd door een groep meisjes, die bij de mode onmisbare attributen als scharen, maatiinten, hoeden- doozen en wat zoo al meer tot de uitrusting behoort droegen. Op een zegewagen hield een Egyptische kleermaker zich bezig met het in steen uithouwen van de maat van een voornamen klant. Daarna kwamen de groe pen, voorafgegaan door zes in fraaie costu mes gestoken kinderen, die de aanduiding van de groepen met zich voerden. Als symbool van cultuur en schoonheid liet de eerste groep het Grieksche costuum zien, sportief en lijf en leden volkomen vrij heid van beweging latend. Een prachtige Romein mende vanaf zijn renwagen zijn paaiden en opende de stoet edele patriciërs van het oude Rome in ge waden, die nog eens in herinnering brach ten hoezeer de Romeinen een volk waren van macht en pracht. Primitief als het land zelf waren de Bata vieren, vervaarlijk uitziende heeren, die zich hadden gehuld in dierenhuiden. Dan volgde de fiere Karei de Groote in het volle besef van zijn schier onbeperkte macht. Het costuum was in dien tijd rijk verzorgd en van groote schoonheid. Een schitterende ruiterstoet herinnerde aan den tijd van de machtige edelen en fiere edelvrouwen, die uiitgedosoht in haar wijd uitloopende rijkleeding volkomen in harmo nie waren met hun krijgshaftige echtelie den De groote overgang van de mode in den Spaanschen tijd werd op uitstekende wijze voorgesteld, evenals de zich in de kleeding uitende rijkdom van de gouden eeuw. Een lust voor het oog waren de groepen, die een uitbeelding gaven van de verfijnde costumeering in den tijd van Lodewijk XIV en XVI. Een schitterend effect maakte deze groep, waarvan de deelnemers met zwier hun klee- ding droegen. De Empirestijl bracht een duidelijk waar neembare versobering, maar deze versobering was niet van langen duur, want de Bieder- meyertijd trachtte het kleed der vrouwen tot pompeuse afmetingen terug te brengen. De tijd der hoepelrokken was aangebroken. Bij vele ouderen onder het publiek zal de verschijning van de „Queue de Paris" nog een glimlach te voorschijn getooveid heb ben. Nu mocht de queue al een tikje dwaas zijn, in dien tijd rustte geen enkele vrouw, of zij moest het zonderlinge effecten geven de voorwerp tot haar kleeding kunnen re kenen. De herinneringen wenden scherper. In een sjees reed een paartje in den stoet mede, zooals velen hun moeder of zusters nog wel gekend hebben. En tot slot volgde dan de mode van thans, zelfs de komende mode. De vrouwen van heden! Een groep, die levendige belangstel ling trok, een stukje modesho-w, dat het vrouwelijke deel der toeschouwers aanleiding tot gedachtenwisseling en tot debatten aan leiding gaf. Keurig was deze groep verzorgd. Een deel der costumes was vervaardigd naar ontwerpen van mevr. Moens en wat daarvan voorbij wandelde trok de algemeene be wondering. In auto's volgden dan de nieuw ste creaties, bestemd voor het komende nieuwe seizoen. De N.V. Sboutenbeek's Mode magazijnen toonde hier de nouveautés, die het verlangen van menige vrouw gaande maakte en die niet onwaarschijnlijk lichte zuchten ontlokte aan sommige mannen Deze toiletten waren niet alleen keurig, zij werden ook keurig gedragen. De vrouw van heden bleef meesteresse van het terrein, ook al ging haar nog zooveel schoonheid van kleur vooraf De stoet trok door de voornaamste straten en langs de wegen werd het prachtige ge heel. dat zij vormde met kennelijke voldoe ning gadegeslagen. Bereden politie en politie te voet zorgde voor een ongehinderd voorttrekken van den optocht, waartoe het publiek, het mag met voldoening worden gezegd, ook alle mede werking verleende. - Een gezellig babbeltje tusschen het het heden. In de buitenplaats „Scheybeeck" konden cie deelnemers even van de vermoeienissen bekomen. Evenals zoovele malen was ook nu weer mevr. Hattum, de bewoonster van het lommerrijke buiten, waarop iedere rechtge aarde Beverweker trotsch is, de charmante gastvrouwe. Zij onthaalde de dames en hee ren op een verfrissehende dronk en de kin deren op ijs. De optocht „De mode voorheen en thans" was een schitterend succes geweest, zeker mede dank zij de „Piekwick-club", die op een echte Engelsche coach, die het hoofd comité in Amsterdam had opgediept en die bevolkt werd door een vroolijk gezelschap. Voor de ijverige commissie, waarin zit ting hadden de dames A. Moens-v. d. Veen, Binnen een kwartier kuni Ge die vergeten zijn en U als her boren voelen door één of twe9 Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) N Gillissen-Avenarius, en de heeren H. Blaauw. G. W. P. Stoutenbeek, J. B. Schoos en N. van Leeuwen moet het welslagen van den optocht een groote voldoening zijn ge weest. In het bijzonder ook voor mevrouw Moens, die in de feestweek duizend-en-één besognes aan haar hoofd had, maar die niet temin een groot aandeel had in het ontwer pen en verzorgen der costuums. Het was een compliment waard. DANKBETUIGING VAN II.M. DE KONINGIN. Het hoofdcomité van de V.V.V.-week heeft van H.M. de Koningin, die zooals men weet in Zwitserland vertoeft, een telegram ontvangen, waarin mede namens H.K.H. Prinses Juliana dank betuigd wordt voor de gevoelens van aanhankelijkheid en trouw, die j.l. Zaterdag na de opening der feestelijkheden namens het hoofdcomité telegrafisch aan H.M. waren betuigd. Dr. A. H. Haentjens. Niet 25 maar 35 jaar predikant te Haarlem. In ons vorige nummer hebben wij mede gedeeld. dat het 15 September a.s. 25 jaar zou zijn. dat Dr. A. H. Haentjens als predikant bij de Remonstrantsche Gereformeerde Ge meente te Haarlem kwam. Dit is evenwel een vergissing, het is dan 35 jaar. 'Het zilveren jubilé is reeds in 1926 gevierd». Het is niet de bedoeling dat dit 35-jarig ju bilé herdacht zal worden. WEENSCHE REVUE IN DEN STADS SCHOUWBURG. Het gezelschap ..Wiener Spielzeugschachtel" dat momenteel met veel succes voorstellingen geeft in den Amsterdamschen Stadsschouw burg zal op 31 Augustus 1 en 2 September avonden geven in den Stadsschouwburg al hier. Dit is de eerste keer dat een echte Ween- sche revue hier zal optreden. Opgevoerd wordt: „Alles fuer's Herz", een show in 33 tafereelen. Haarlemsche Orkest- vereeniging. 8e Zomer-concert op Donderdag 20 Augustus. Aan dit concert zullen twee solisten hun medewerking verleenen. Dini Bitter, een jonge Haarlemsche pianiste, leerlinge van Karei de Jong, zal het Pianoconcert in G. dur van W. A. Mozart spelen en Constant Moerman, de jonge talentvolle violist, het Concert in a van A. Glazounow ten gehoore brengen. Constant Moerman is geboren in Gorontalo (Celebes) op 24 Maart 1917. Op twaalfjarige leeftijd ging hij naar Holland en bezocht daar de H.B.S. Hij studeerde viool bij de bekende paedagoog „Oscar Back" en werd als leer ling ingeschreven op het Lyceum van Dr. Gunning. Eens had hij de gelegenheid Prof. Carl Flesch voor te spelen, die hem als leerling medenam naar Berlijn. Daar deed hij examen voor de „Staatliche Academische Hochschule fiir Musik" met het A dur concert van Mozart. Op deze school was hij op vijftienjarigen leef tijd de jongste leerling van Prof. Flesch. Hij volgde deze eerst naar Baden-Baden, daarna naar Londen. In 1934 debuteerde hij met groote succes te Berlijn. In Holland trad hij reeds verschillende malen op o.a. voor de A.V.R.O. en PHOHI- microfoon. De recitals in Amsterdam, Den Haag en Haarlem in het afgeloopen seizoen gegeven waren een groot succes. Hij is de eenige Hollandsche vertegenwoor diger van de School van Flesch, die hem ook als solist warm aanbeveelt. Het orkest onder leiding van Marinus Adam zal den avond openen met de „Ouverture „Fi garo's Hochzeit" van W. A. Mozart en voor de pauze ten gehoore brengen: „Marsch en Avondfeest" door Joh. Wagenaar. gecompo neerd bij het schimmelspel ..De bruiloft van Alladin en Bedr'El Budur" van J. R. B. Roos. Deze werken worden voor het eerst in Haar lem uitgevoerd. Ten slotte speelt het Orkest nog op ver zoek: „Finlandia" van Joh. Sibelius. ELL1AAL STADSBUS LI UTii EEK EN LEESZAAL HUIS TE ZAANEN. NIEUW AANWINSTEN. Godsdienst: Aaiders: Van Godsdienst en Leven. Bernstein: Over Joodsche problematiek. Zwarts: Hoofdstukken uit de geschiedenis der Joden in Nederland. Luchtvaart, instrumenten, woninginrichting: Bach: Vliegerhandboek. Sirks: Kijkers en kompassen. Bromberg: Practische woninginrichting. Sprookjes, Sagen. Legenden: Andersen: Uren met Andersen. Cohen: Nederlandsche sagen en legenden; 2 deelen. Kalff: De sage van den Vliegenden Hol lander. VriesVogel, de: Sprookjes uit het Ger- maansche Noorden. Nederlandsche en in het Ned. vert, romans: Andersen: Sprookjes. Bang: Mikael. Bruggen. Carry van: Heieen. Goudsmit: Zoekenden. Mereskowski: De Anti-Christ. Perron, du: Het land van herkomst. Sjolochow: De stille Don. Siolochow: Storm over Rusland (Vervolg). Duitsche en in het Duitsch vert. Romans: Dostojewski: Die Brüder Karamasoff; 3 dln. Hermann: November achtzehn. Werfel: Verdi. riijjool van het hoofdcomite der Beverwijksche feestweek, dat een coach in de hoofdstad opdiepte en daarmede in de hoofdstraat verscheen. CENTRALE TANDHEEL KUNDIGE KLINIEK. KENAUPARK 26a, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKURENlederen werkdag 911 en 1—2 uur. DINSDAGSAVONDS 6.30—8.30 u. ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. (Adv. Ingez. Med.) VERTELLING Bllillllll! Om een Illusie. ELSA KAISER. Mabel Elstrum liep vlug door de drukke straten naar haar kantoor, de zaak van W. Evert Duvals, impresario en theaterdirec teur. Het was half negen en dus niet meer zoo vroeg. Mabel zag er in haar eenvoudig manteltje en simpel hoedje stemmig uit. haar mooi. jong gezichtje was niet gepoederd en haar lippen waren ongeschminkt. Zij keek op dezen vroe gen morgen treurig en terneergeslagen, want zij had uit eigen vrijen wil besloten haar be trekking op te zeggen en de reden maakte haar bedroefd. Gejaagd liep zij de trappen van het groote gebouw, waarin het kantoor was gevestigd, op en bleef staan voor een matglazen deur met het opschrift „Kantoor". Diep ademhalend deed zij echter na enkele seconden de deur open. „Morgen juffrouw Elstrum", begroette de boekhouder haar. Mabel knikte niet een vriendelijk lachje en ging het privé-kantoor van mijnheer Duvais binnen. Haar gezicht werd nog bleeker toen zij hier een oogenblik rondkeek. Zou zij, als deze dag voorbij was, dit alles niet meer terugzien? En plotseling wist zij dat zij dit oogenblik haar geheele le ven lang zou betreuren! En toch weifelde zij niet. Zij hing haar hoed en mantel aan den kapstok en ging op haar plaats achter de schrijfmachine zitten. Mijnheer Duvais was er nog niet, hij kon ieder oogenblik komen. Zij zou hem vandaag voor het laatst zien! Mabel staarde voor zich uit. haar keel was droog. Even keek zij door het venster en zag juist de auto van mijnheer Duvais stilhou den. De directeur stapte uit en zond den wa gen weg. Hij groette een voorbijganger met een hoofdschen zwaai van zijn hoed. Mabel zag zijn donker haar glanzen in de zon doch zijn gezicht stond moe, leek erg oud en over werkt. Zij ging zitten en wachtte, maar haar hart sprong den man tegemoet. .Morgen Mabel", zij keken elkander een oogenblik aan. Een half jaar geleden was zijn stem vroolijker geweest en had hij haar luid ruchtig gegroet. Doch langzamerhand had zij hem zien versomberen. Zij zag de diepe schaduwen rond zijn oogen. de scherpe groefjes om zijn mond en het onrustig gebaar van zijn handen. Zij alleen was getuige van de oogenblikken waar in hij zich liet gaan. Niemand zag ooit iets aan hem, niemand! Z ij alleen vermoedde en wist zijn zorgen. Ma- bel bewonderde hem om zijn houding tegen over anderen, hij had zijn zaken, zijn relaties en verplichtingen, hij kon niet met luid ge jammer zijn moeilijkheden den volke kond doen. En zij wist dat zij was als hij, zij paste bij hem en hij, hij moest dit toch weten, hij mo est het begrijpen. Haar hart ging naar hem uitzij begreep hem. Zij hield van hem. zij aanbad hem! „Wij zullen maar dadelijk beginnen", zei Duvais en streek zich gedachtenloos over het voorhoofd. „Ik hen een beetje laat vanmor gen". Met eentonige stem begon hij brieven te die toeren en Mabel tikte alsof haar leven er van afhing. Als er werd getelefoneerd sprak hij met geheel veranderde opgewekte stem. slechts aan Mabel toonde hij zich zooals hij was. moe, teleurgesteld en vol zorgen. Hij sprak het weliswaar niet uit. maar met heel zijn houding toonde hij het haar, dat zij zijn deelgenoot was, zijn kameraad. Dit maakte Mabeï onuitsprekelijk gelukkig, zij kon dus haar hoogste spel spelen, misschien, neen zé ker zou zij winnen. Toen hij tegen twaalf uur weg wilde gaan hield zij hem tegen. „Mijnheer Duvais. ik moet u iets zeggen". Hij stond voor het raam en bleef met den rug naar haar toegekeerd staan. „Ja. wat is er?" Mabel zou geen moed hebben gehad als hij haar had aangezien. ..Mijnheer Duvais. ik vraag u mijn ontslag." ..Uw ontslag? Zoo." Hoe koud en ongevoelig klonk zijn stem. Doch Mabel meende te begrijpen. „U moet het natuurlijk zelf weten. Wilt u nu gaan?" „Ja, nu". Mabel greep zich vast aan een stroohalm. misschien wilde hij de reden we ten maar hij wist dien toch. hij moest het gezien hebben gevoeld. Maar „Ja." zeide zij hijgend. ..Ik wil nu gaan. Lucie kan mij vervangen, zij is van alles op de hoogte, zij is uitstekend, stenografeert goed en Mabel verwarde zich in haar woorden, zij snakte naar adem. „Ik heb al een andere be trekking, Maandagmorgen moet ik in dienst- komenZij zweeg plotseling, het was haar onmogelijk nog meer te zeggen. Haar hart klopte in haar keel, haar handen waren klam. Het bleef doodstil in het vertrek. „Nu, nu zal hij het vragen, waarom,..." dacht Mabel en wachtte. Maar het bleef stil, minuten gingen voor bij. Eindelijk keerde mijnheer Duvais zich om. Zijn gelaat was emotieloos, zonder eenige uit drukking van vragende verwondering. „Zooals je wilt. vaarwel beste kind. het ga je goed", hij stak zijn hand uit. Zij legde haar koude hand in de zijne. Even. heel even drukte hij die, keek haar een oogenblik aan en liet toen haar hand los. Een deur sloeg en Mabel was alleen. Ver bijsterd keek zij rond. Nü was het een feit ge worden. Zij ging weg, weg van hem! „Beste kind", had hij gezegd. „Beste kind". Mabel keek naar haar hand die een oogen blik jn de zijne had gerust. „Ja", fluisterde zij. Mijnheer Duvais liep in gedachten verzon ken naar beneden en riep, buiten gekomen, een taxi aan. In een deftige, stille straat hield de wagen stil voor no. acht. Duvais betaalde en schel de. Een kleine, slanke verschijning kwam hem in de hall tegemoet. „Edith". zeide hij zacht. Zij sloeg haar armen om hem heen en legde met een liefkozend gebaar haar hoofd tegen zijn schouder. Hij keek in haar zachte oogen en kuste haar rooden mond. Samen gingen zij de kamer binnen. Toen hij in een gemakkelijken stoel zat. zei hij. „Het is vandaag een jaar geleden dat ik je leerde kennen, ik wil nu niet langer wachten, zullen wij over veertien dagen trouwen?" Zij kwam op de leuning van zijn stoel zit ten en drukte zijn hoofd tegen zich aan. „Ja liefste, graag, ik wil eindelijk voor je kunnen zorgen." Een oogenblik zwegen beiden en toen vroeg zij- „Was er vandaag iets bijzonders op het kan toor?" Duvais zuchtte. ..Neen. alles was vervelend, stil als altijd den laatsten tijd. o ja,.... mijn secretaresse heeft den dienst opgezegd". Edith streelde hem over het hoofd. „Zoo? waarom?" vroeg zij. „Dat weet ik niet", antwoordde hij. „ik heb heelemaal vergeten daarnaar te vragen, ik dacht aan Jou, lieveling." Staatswetenschappen op de Middelbare Scholen. In het rapport, dat is uitgebracht door de vanwege het bestuur der Vereeniging tot Be hartiging van het Onderwijs in de Staats wetenschappen ingestelde studiecommissie is verslag uitgebracht over den toestand van het onderwijs in de Staatswetenschappen (hier onder te verstaan: Staathuishoudkunde en Statistiek, Staatsinrichting en Sociologie) zoo als deze was en is en: over den toestand van het onderwijs in de Staatswetenschappen, zoo als deze wordt gewenscht. Ten aanzien van deze laatste vraag worden drie argumenten genoemd, welke pleiten voor de handhaving van de genoemde vakken in ons Middelbaar Onderwijs: a. Ten eerste dient aan de leerlingen mee gegeven te worden een flinke hoeveelheid ken nis, die van een man van beschaving en ont wikkeling in den tegenwoordigen tijd mag worden geëischt; b. Vervolgens dienen we den leerlingen mee te geven de eerste grondslagen van de kennis, die ze later voor hun beroep noodig hebben; c. En ten derde „moeten wij hun die alge meene stelling ten opzichte van het geestelijke en maatschappelijke leven geven, die hun de breedte van denken en begrijpen geeft, zonder welke de beste vakgeleerdheid zonder diepere beteekenis is." (Prof. Dr .L. S. Ornstein.) In een toelichting hierop wordt verklaard, dat vooral in dezen tijd het onderwijs in de Staatswetenschappen niet van de Middelbare Scholen mag worden geweerd. De middelbare school heeft in de Staatswetenschappen een prachtig middel om den jeugdigen burger in te scherpen: burgerzin en vaderlandsliefde; zij kan hem brengen tot de volle ontplooiing van zijn burgerschapszin. Er is geen wetenschap, waarmede de mensch van de 20ste eeuw dage lijks zoo nauw in aanraking komt als met de Staatswetenschappen en zou de H. B. S., die toch mede de vorming van den toekomstigen staatsburger beoogt, onder de tegenwoordige omstandigheden wel voldoende „maatschappe lijk" zijn, als ze deze vakken uit haar pro gram moest missen. - Onmogelijk. Ook kan hefr onderwijs in de Staatswetenschappen op de Middelbare school niet gemist worden, omdat de leerlingen dit onderwijs later in hun beroep noodig hebben. Daarnaast hebben de middel bare school en de school voor voorbereidend Hooger Onderwijs nog het doel van opleiding voor de Universiteit. En voor een groot deel der studenten is onderwijs in de Staatsweten schappen zeer gewenscht, voor anderen zelfs noodzakelijk. Op deze en nog verschillende andere gron den wordt gepleit voor behoud van het on derwijs in de Staatswetenschappen op de Mid delbare scholen, wordt een zekere uitbreiding aangeraden en een urentabel aanbevolen. PERSONALIA. Mej. M. S. de Boer, te Haarlem, is geslaagd voor het examen Fransch L. O. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dins dag 18 Augustus 1936. 1. Th. van der Hoorn, timmerman, wonende te Hillegom, Meerstraat 56. Curator: Mr. H. J. Tonino te Haarlem. 2. C. Chardon, winkelier in manufacturen en galanterieën, wonende te Nieuw-Vennep, Lei- muiderdijk 297. Curator: Mr. J. H. van Gelde ren te Haarlem. 3. De Naamlooze Vennootschap Hoeiings Stoomerij en Ververij N.V., gevestigd te Haar lem, Spaarndamscheweg 214222. Curator: Mr. W. Briët te Haarlem. 4. Jac. Drogtrop Jr.. fruithandelaar, wonen de te Haarlem, thans Jansstraat 56. Curator: Mr. B. W. Stomps te Haarlem. 5. Joh. C. Pondman. architect, wonende te Haarlem, Cremerplein 24. Curator: Mr. B. W. Stomps te Haarlem. 6. J. Ligthart, houtbuiger, wonende te Assen delft. Curatrice: Mevr. Mr. L. M. I. L. van TaalingenDols te Haarlem. 7. De N.V Maatschappij tot Exploitatie van het Motorvisschersschip „Zeemeeuw", kantoor- houdende te IJmuiden, Trawlerkade 69. Cura tor: Mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. 8. De Coöperatieve Verbruiksvereeniging op Christelijken Grondslag ..Ons Beginsel" ge vestigd te Zaandam, Bootenmakerstraat 26. Curator: Mr. A. van Leyenhorst te Haarlem. 9. J. F. Mulders, koopman in huishoudelijke artikelen, wonende te Beverwijk, Kerkstraat 15a. Curator: Mr. E. van Tuinen te Driehuls- Velsen. 10. J. H. Cliteur. boekdrukker en winkelier, wonende te Haarlem. Jansstraai 42. Curator: Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisemen- ten: Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief werd het faillissement van: P. B. F. de Graaf, groentenhandelaar. wo nende te Bloemendaal. Boschlaan 65. Curator: Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. P. van Boort, aannemer, wonende to Zandvoort. Curator: Mr. G. E. Mellema te Haarlem. 2. N. P. Kruyer, kruidenier, wonende te Haarlem. Curator: Mr. G. E Mellema te Haarlem. AGENDA Heden: WOENSDAG 19 AUGUSTUS Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Confetti". In het voorprogramma silhouette-film van Lotte Rei niger. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Singende Jugend". 2.30. 7 en 9.15 uur. O.a. de slotwedstrijden der Olympiade. Luxor Theater: „Broadway Melody of 1936" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De amateur Jockey" met Heinz Riihmann. 2.30. 7 en 9.15 uur. O.a. de slotwedstrijden der Olympiade. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vry. Bloemendaal: Concert H. O. V in het Bloemendaalsche Bosch. DONDERDAG 20 AUGUSTUS Gem. Concertzaal: Concert H. O. V. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7