D AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1936 T-T A A R L E M'S DAGBLAD 7 Politiemannen ontwapend en overboord gezet. Bijzonderheden over de Sarmi-affaire. BATAVIA, 19 Aug. i'Aneta). De „Java- bode" vermeldt bijzonderheden omtrent de Sarmi-affaire (waarbij eenige politiemannen door Japanners zouden zijn overmand en aan wal gezet, waarna de aangehouden Ja- pansche schoener, de ..Taiho Maru" weer zee zou hebben gekozen) Hieruit blijkt, dat deze zaak veel ernstiger is dan men aanvankelijk wel dacht. Vijf politiemannen, gewapend met karabijnen en elk zestig scherpe patronen, zoo meldt het blad, zijn door de Japanners gevangen genomen, de handen werden hen op den rug gebonden, waarna zü tot borst hoogte in ondiep water waren neergezet, waar zij later door Papoea's in prauwtjes werden opgepikt. De Japanners namen de 'karabij nen en de patronen .mede. Proces tegen Zinowjef c.s. begonnen. Openbare aanklager eischt de doodstraf. MOSKOU, 19 Aug. (Reuter). Vandaag is het proces begonnen te gen Zinowjef. Kamenef en 14 ande ren. De Sovjet-Russische pers en de openbare aanklager eischen de dood straf De vloot in Nederlandsch-Ind.ië Indisch commentaar en een tegenspraak. SOERABAJA, 19 Aug. (Aneta). Het „Soer. Handelsblad" bevestigt een door de „Indische Courant" onder den titel „ongelooflijk" ge meld bericht, volgens hetwelk minister Co- lijn zou hebben afgezien van alle gedachten tot verdere uitbreiding van de vloot in Indië. Evenals de „Indische Courant" schrijft het ,.Soer. Handelsblad" een hoofdartikel over dat bericht. Het blad noemt het „ontstellend" en deelt mede „dat deskundige kringen in Nederland met ontzetting zijn geslagen". Het „Soer Handelsblad" verklaart, dat zijn bron vrijwel geen twijfel laat, hoe graag het blad ook zou willen twijfelen. (Aneta-Holland verneemt, dat deze ge ruchten pertinent onjuist zijn en dat de plannen der regeering nopens de defensie van Nederlandsch-Indië vermoedelijk de volgende week bekend zullen worden, wan neer H.M. de Koningin hier te lande zal zijn teruggekeerd). Verkeerd een bocht genomen. Met noodlottig gevolg. BERGEN OP ZOOM, 19 Aug. In den afgeloopen nacht te omstreeks vier uur heeft op den straatweg Putte-Capellen op Belgisch gebied, ter hoogte van den zgn. Blokjesweg, liggende in den verkeersweg Es- sohenRoosendaal een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan eën jongeman het leven heeft ge kost. terwijl zijn broeder levensge vaarlijke kwetsuren opliep. Twee zoons van den leeraar Rhoen uit Bergen op Zoom. de 23-jarige Jos. Rhoen en de 29-jarige Jac. Rhoen keerden om streeks dien tijd terug van een vacantiereis- je in België. Het schijnt in de bedoeling van den oudsten der beide tiroers, die chauf feerde, te 'hebben gelegen den weg naar Roosendaal in te slaan. Blijkbaar heeft hij evenwel dezen weg iets te laat gezien. Hij heeft echter de bocht toch nog genoimen, met het gevolg, dat de wagen tegen een lantaarnpaal opbotste, welke geheel uit den grond werd gerukt. De auto werd nagenoeg vernield. De jong ste broer is spoedig na het ongeval over leden, terwijl de oudste zoo ernstig werd gewond, dat voor zijn leven wordt gevreesd. De gewonde, die te Kerkrade woont is, na dat voorloopige geneeskundige hulp was ver leend, naar het ziekenhuis te Capellen over gebracht. De Belgische gendarme heeft een onderzoek ingesteld. JOE LOUIS SLAAT SHARKEY KNOCK OUT. NEW YORK, 19 Augustus. Joe Louis is er in geslaagd den ex-wereldkampioen zwaar ge wicht Jack Sharkey een knock-out nederlaag toe te brengen in de derde ronde van een ge vecht, dat hier in den afgeloopen nacht voor 35000 toeschouwers heeft plaats gehad. De heer B. A. A. Jansen in Zwitserland overleden. Dinsdagmorgen is de 39-jarige heer B. A. A. Jansen uit Haarlem in Zwitserland door een noodlottig ongeluk om het leven gekomen. De heer Jansen die uitvoerder van de Haar- lemsche Associatie voor Lijkbezorging was, vertoefde met zijn echtgenoote en een gezel schap van de Nederlandsche Reisvereeniging ip Zwitserland. Dinsdagmorgen was hij met zijn vrouw en een paar leden van het gezel schap buiten het reisprogramma om, in een zwembad in het Brienzermeer in Böningen bij Interlaken gaan zwemmen. Hij schijnt plotseling onwel te zijn geworden en is in de diepte verdwenen. Onmiddellijk schoot men te hulp en slaagde er spoedig in den heer Jansen aan wal te krijgen. Niet tegenstaande men geruimen tijd alle moge lijke moeite heeft gedaan om de levens geesten bij den ongelukkige weer op te wek ken. mocht dit niet gelukken. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer zal naar Haarlem worden overgebracht. Journaalfilms uit Indië in ons land. Een belangrijke stap is gezet inzake de voorgenomen vervaardiging van journalen in Indië en de vertooning daarvan in Neder- lad. Tusschen het Algemeen Ned.-Indische Filmsyndicaat en de Nederlandsche Journaal Mij. Profilti te 's-Gravenhage is volgens het Hdbld namelijk een overeenkomst gesloten, waarbij Profilti het recht verkrijgt de in In dië te vervaardigen journalen in Nederland te distribueeren. Deze journalen, welke de grootste belang stelling hebben van de Indische Regeerine en het bedrijfsleven aldaar, zullen binnen eenige maanden wekelijks in de bioscopen in Nederland en in Ned.-Indië worden ver toond. Het Sportfondsenbad. De bedrijfsleidster over de exploitatie. Zooals onze lezers weten is in de laatste raadszitting door den heer J. Ph. H. Castricum het financieel resultaat van het eerste ex ploitatiejaar van het Sportfondsenbad te Haarlem ter sprake gebracht. Hij wees er op, dat er wel over het geheele jaar gerekend winst is gemaakt, maar als men de cijfers goed aan een nadere beschouwing onderwerpt, blijkt daar toch uit, dat in het tweede gedeelte van het jaar verlies geleden is, waardoor de winst, die in het eerste half jaar gemaakt was, weer gedeeltelijk verbruikt moest worden. De heer L. Peper klaagde in diezelfde zitting over de loonen van het personeel van het Sport fondsenbad. Volgens hem werden geen over uren uitbetaald. Dezer dagen is een vergadering gehouden van de financieele commissie uit den raad, waarin de resultaten van de exploitatie van het Sportfondsenbad nader zijn bekeken. Het is de bedoeling, dat deze zaak later nog in den raad ter sprake zal komen. Naar aanleiding van deze kwestie hebben we aan Mevrouw C. E. Schmidt—Miisler, de be drijfsleidster van het Sportfondsenbad, haar meening over de exploitatie gevraagd. „Het gaat goed", zei ze. „Natuurlijk ondervindt ook ons bedrijf den terugslag van de tijdsomstan digheden en ook van het minder mooie weer in dezen zomer. Ons bedrijf heeft in het eerste jaar, dank zij ook een zuinig beheer, een winst van 1400 gemaakt en dat heeft ons tot te vredenheid gestemd. Ook in dit jaar gaat het goed, zij het ook iets minder dan het vorig jaar. Maar dat komt, zooals ik u reeds zei, door het abnormaal slechte weer in dezen zomer. Zoodra het maar even mooi weer is, komen we als het ware plaats te kort voor het bergen van de zwemmers en baders. Het vorig jaar waren er wel dagen, dat er duizend men- schen op één dag kwamen. En dan moet men ook niet vergeten, dat het bezoek in de win termaanden veel regelmatiger is dan in den zomer, 's Winters komen de leden van de zwemvereenigingen geregeld zwemmen, maar in de zomermaanden niet. Dan zwemmen ze verspreid. Daar hebt u bijvoorbeeld H. P. C., die zwemt 's zomers hier, maar ook in Groc- nendaal. En zoo gaat het ook met andere vereenigingen, De bewering van den heer Peper, dat ons personeel geen overuren uitbe taald krijgt, is onjuist. Het tegenovergestelde is het geval. Voor elk uur overwerk krijgen de menschen twee betaald". „En wat denkt u van de toekomst voor uw bedrijf?" „Daar ben ik niet in het minst ongerust over. Ons bad is populair in de zwemwereld. Alle vereenigingen, die van den winter bij ons gezwommen hebben komen weer terug, Daar bij zijn zelfs reddingsbrigades uit Oude Wete ring en Roelofarendsveen. De afdeeling Zaan dijk van de Nederlandsche Reisvereeniging zal een excursie naar ons Sportfondsenbad hou den. Zeer waarschijnlijk zal die ook hier ko men zwemmen. Ook Nereus uit Zaandijk komt. En zoo ben ik nog met verschillende groote vereenigingen aan het onderhandelen. Volgens mij bestaat er dan ook niet de minste reden tot ongerustheid over onze exploitatie. Dezer dagen verwachten we den 300.000sten bezoe ker". Tot zoover Mevrouw Schmidt. We hebben ook nog aan dokter M. Mauritz. bestuurslid van het Sportfondsenbad, over de cijfers van het eerste bedrijfsjaar gevraagd. Hij wilde echter geen cijfers noemen. Het winstcijfer van 1400 moet volgens hem zijn geheel bekeken worden, omdat er nog zooveel apderé dingen bijkomen.. „Het geldt hier de exploitatie van het eerste jaar van een groot bedrijf. De oprichtingskosten o.a. zijn niet gering". VOOR DEN- -KANTONRECHTER Een particuliere oprit levert gevaar op. Het geschiedde op den Haarlemmerweg. Een lange, rechte weg, die tot hardrijden uitnoo- digt, een uitnoodiging waaraan velen gevolg geven. Dat hardrijden geschiedt in het alge meen zonder veel gevaar, maar een enkele maal loop het mis, hard mis, Het liep ditmaal mis, toen uit een particulieren tuin een grintauto kwam. De hardrijder zag plotseling een auto tusschen de boomen komen, remde, week naar links, doch botste ondanks al zijn pogingen tegen den grintwagen op. Zoo was het begin en het eind maak ten wij nu mee voor den kantonrechter. De heer in de auto stond terecht. Hij verdedigde zich echter met klem. Hij had de auto niet kunnen zien voor deze op den rijweg was verschenen en dit verschijnen was met zooveel voortvarendheid gebeurd, dat hij toen niet meer uit den weg kon. De getuigen, de bestuurder van de grint auto was overigens niet verschenen, zeiden dat hij het best had kunnen voorkomen. De auto had nog gestopt voor het rijwielpad, om een paar fietsers te laten passeeren. Toen was hij „langzaam" den weg opgereden. Maar over dat „langzaam" werden getuigen en ver dachte het heelemaal niet eens. Totdat ten slotte de kantonrechter uitmaakte, dat het wèl langzaam was geweest, dat verdachte wél schuld had gehad, en dat hij f 6 of drie dagen kreeg. Wat nog meeviel, daar de eisch f 20 was geweest. Maar de kantonrechter sprak en passant als zijn meening uit, dat het toch wel heel wat voorzichtiger zou zijn, als auto's maar niet zoo pardoes, zij het dan ook lang zaam, uit een particuliere oprit kwamen rij den, maar even een mannetje vooruit stuurde om de passanten te waarschuwen. Doch hier kwam een getuige beleefd maar met klem tegenop. Hij had zelfs daar ge werkt en wist het precies. Ze hadden het eerst geprobeerd, maar als er een zijn hand opstak, „werd-ie bijna te pletter gereden". Klaarblij kelijk laat de beleefdheid der passeerende automobilisten nog al wat te wenschen over als de handopsteker niet het beschermende uniform een politieagente aanheeft. Zoodat het f 6 of 3 dagen bleef en nog f 3 of 2 dagen, omdat verdachte een verloopen rijbewijs bad gehad. De een niet, dan de ander. Er was nog een botsing, maar dit keer was het niet zoo zeker wie het op zijn geweten had. Dies werden er maar twee zaken van ge maakt en toen tegen den eene automobilist vrijspraak moest worden geëischt en werd uit gesproken, moest de ander er aan gelooven. Ze waren tegen elkaar opgereden. De voor ste auto had hard gereden (op den Haarlem merweg) en was links afgeslagen. De andere auto had ook hard gereden, (ach ter nummer één) en was er tegenop gevlo gen. De voorste zei. dat hij zijn richting had aangegeven, de achterste zei van niet. Maar de voorste had behalve een inzittende als ge tuige nog een „tegenligger" die het heele geval gezien scheen te hebben. Die wist zeker dat de richtingwijzer al een honderd meter te voren had uitgestaan. De achterste hield vol dat hij hem dan toch in ieder geval niet ge zien had, maar een meisje dat ook in zijn wa gen had gezeten, zei dat ze had gezien dat de wijzer op het laatste oogenblik was uitgesto ken. Maar ja, daar was die tegenligger, die met het heele geval niets te maken had gehad, en die zei heel wat anders. En nadat eerst de voorste terecht had staan, maar was vrijgesproken conform den eisch. moest dus de achterste het wel gedaan hebben. Het Openbaar Ministerie vond het nog al erg en eischte f 20 of tien dagen, de kanton rechter vond het nog iets erger en maakte er f 25 of 10 dagen van. De snelle feestrit. En dan was er nog een jongeling van achttien jaren. Hij was door zijn examen gekomen en dat was wel een feest woord. Maar dat vond de kantonrechter nog geen reden om als een be zetene eerst door de stad en vervolgens over den weg naar Velsen te rijden. Hij had daar wel zooiets als 100 K.M. gereden, wat hem slecht bekomen was. Via eenige boomen, de linker en de rechter kant van den weg en de voorradige fietspa den (de te lastelegging klonk opwindend) was hij tot stilstand gekomen na nog even een fietser op een haar na „gemist" te hebben Neen, dat ging niet aan en de jongeman was het er volmondig mee eens. Of het daardoor kwam, in ieder geval kwam hij er af met f .25 of f 10 dagen, alsmede zes maanden ontzeg ging van de bevoegdheid, een auto te besturen. GEEN ONTVANGST VAN RIE MASTENBROEK DOOR Dr. COLIJN. Het A.N.P. verneemt uit Den Haag. dat het bericht omtrent de ontvangst van Rie Mas tenbroek bij minister Colijn onjuist is. Spionnage-affaire in Zwitserland. BERN, 19 Aug. (Reuter). Het Zwitsersch telegraaf agentschap meldt, dat kort gele den door het bondsdepartement van justi tie en politie een spionnage-affaire is ont dekt. De spionnage geschiedde tegen Frank rijk en ten bate van Duitsclüand. Zij was ge organiseerd door een Duitsoh agent, die Zwitsers en buitenlanders als medeplichti gen in dienst had. Tot dusver zijn twee buitenlanders en een Zwitser gearresteerd. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 19 Augustus. Ondertrouwd 19 Augustus: M. Jansen en C. E. Zwart; J. Koenen en B. Nijboer; H. H. Du ring en P. Koenekoop; W. G. Kruse en M. G. Wijnands; P. G. Wijnrox en A. A. Ros; H. Th. Stoop en Th. A. Cedee; G. de Nieuwe en P. de Mon; W. L. Punt en M. E. Terstall; W. F. Scharwachter en J. C. Westerhoven; P. L. de Jong en C. M. A. Toornend; C. M. Willemse en S. C. Baartman. Getrouwd 19 Augustus: J. Dijkshoorn en M. P. H. van Vessem; B. P. van den Ban en W. J. Groen: P. F. van Deijzen en C. M. Wagemaker; M. C. M. Puts en M. Smids: S. Hogerheijde en S. A. M. Ridder; W. J. M. Otten en C. C. Gou- wenberg; J. B. van der Putte en J. Hut; W. J. Nolet en A. C. Koning^ M. C. Koelemeijer en J. E. Boos;- M. J.--Snpts-len-G-Klootwijk; B. Boersma en A. Joores; C. van Vloten en A. J. Kruijff; A. J. Kleinhout en A. L. Schmauder; J. W. van den Berg en J. L. H. van Lieshout; H. E. Keijser en E. Lootsteen. Bevallen. 17 Aug.: E. DuijnWitjes, z. J. A. DijtStolwijk, z. 18 Aug.: A. M. v. Buuringen- Boone, d. F. W. Brinkmanv. d. Bergh, d. W. M. v. d. HaasHijkoop, z. A. de Haas v. Dors- serHertstein, d. Overleden. 17 Aug.: A. Huizing, 73 jaar. Voor uitgangstraat. 18 Augustus: J. Wesseling Miesijerus, 69 j., v. Oorschotstraat. W. J. Met selaarv. d. Pol, 47 jaar, Kamperlaan. J. H. M. v. Brero, 25 jaar, Ged. Raamgracht. G. Kroes, 63 jaar, Hazepaterslaan. 19 Augustus: E. CitroenMeijer, 66 jaar, Spruitenboschstr. BENNEBROEK VERKOOPING VAN ELF WOONHUIZEN MET GROND. Notaris J. van Munster van Heuven te Haarlem heeft hedenmorgen te Bennebroek publiek verkocht elf woonhuizen met erven, voor- en achtertuinen te Bennebroek aan de Leidschevaart nrs. 3, 3a, 4. 4a, 5, 6, 7, 8a, 9. 10 en 11a, nabij het station Vogelenzang en een achter die huizen gelegen perceel grond groot 3740 are. De huizen, die niet werden afgemijnd, zijn gecombineerd gekocht door den heer Verdel voor f 37.000. BEVERWIJK Verdachte brand in de Koningstraat. Dinsdagavond te ongeveer half tien werd aan de politie kennis gegeven, dat in de wo ning van H. in de Koningstraat brand woedde. Toen de politie ter plaatse een onderzoek in stelde, bleek haar, dat in één van de slaap kamers brand was uitgebroken. Deze was echter van zoo onbeteekenende aard, dat het vuur met. emmers water gebluscht kon wor den. De politie constateerde echter ook nog vuur op een andere plaats in de woning. Voor "n kast brandde n.l. 'n hoeveelheid stroo, dat blijkbaar uit een bedmatras, die in de nabij heid lag, was gehaald. De politie vermoedde, dat er iets met dit brandje niet in den haak was en heeft de bewoners aaii een verhoor on derworpen. Dit verhoor leidde er tenslotte toe, dat drie van de huisgenooten in arrest wer den gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. HEEMSTEDE GOUDEN PRIESTERJUBILEUM. Pastoor C. Borsboom, die 15 Augustus zijn gouden priesterjubileum herdacht, heeft dit feest reeds Zaterdag gevierd in zijn oude parochie Hoogmade. Woensdagmorgen wer den de feestelijkheden herhaald in huize St. Bavo alhier, waar de jubilaris nu ongeveer een jaar geleden na zijn emeritaat zijn in trek heeft genomen. De feestdag werd ingezet met een plech tige H. Mis in de kapel van het huis waar bij de jubilaris geassisteerd werd door zijn broer Pastoor W. Borsboom uit Noorden als diaken en zijn nee£-ka<pelaan--P:-N-. Borsboom uit Amsterdam ais sub-diaken. Mede waren aanwezig Pastoor C. v. Mierlo, van de pa rochie St Bavo. Heemstede. Rector.J. Aal- bersen van het St. Jacobsgodshuis te Haar lem, Pastoor J. Kok uit Delft en Deken v. d. Aa. Pastoor Brüning. Pastoor Kok en Pastoor Meijer, allen rus tend priesters uit Huize St. Bavo. Voor den Mis zong het zuster- en dames koor, De jubilaris sprak woorden van dank. dat hem de genade geschonken was 50 jaar zijn priesterlijken arbeid te mogen vervullen De priesters, regenten. Zusters en bewoners van het huis. die allen medegewerkt hadden om dezen dag op zoo grootsche wijze te doen slagen bracht pastoor Borsboom dank. Om 12 uur werd een receptie gehouden voor de bewoners van het huis in de regen tenkamer, waarbij Deken v. -d. Aa den ju bilaris namens de bewoners van huize St. Bavo een enveloppe met. inhoud overhan digde 1JMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Beatrice IJM 118 70 manden f 1290. Utrecht IJM 73 1100 manden f 3630. IJselmond IJM 78 485 manden f 2390. De Hoop IJM 46 285 manden f 1800. Protinus IJM 85 300 manden f 2020 Kotters: KA 110 f 460: E 436 f 730. Loggers: KW 159 f 830; KW 134 f 540; KW 24 f 660; KW 114 f 400. VERWACHTE VTSCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Gerberdina Johanna IJM 38 vangst: 1080 m. haring. Alma IJM 44, vangst 15 manden sehelvisch. 10 manden braadschelvisch. 80 manden gul en kabeljauw, 50 manden schol. 60 manden wijting 210 mander smntp makree1 4?» man den kleine makreel 25 manden varia. To taal 495 manden. Hercules IJM 196 vangst: 100 manden sehelvisch, 55 manden braadschelvisch, 85 manden gul. 20 manden platvisch, 25 man den wijting. 25 manden makreel. 30_ man den radio, 15 manden varia. Totaal 355 man den, benevens 200 stuk ijskabeljauw en 100 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN van Woensdag 19 Augustus. Tarbot per K.G 0.84—0.64. Griet per 50 K.G. f 28—15. Tongen per K.G. f 1.050.73. Middelschol per 50 K.G. f 2013.50. Zetschol per 50 K.G. f 20—13. Kleine schol per 50 K.G. 15.502.10. Schar per 50 K.G. 7—2.70. Kleine poon per 50 K.G. f 2.60—2.50. Groote sehelvisch per 50 K.G. 23—16. Middelschelvisch per 50 K.G. 19—17. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 18 15. Kleine sehelvisch per 50 K.G. 13.50—8.50. Kabeljauw per 125 K.G. 60—32. Groote gullen per 50 K.G. 15—11. Kleine gullen per 50 K.G. 9.502.30. Wijting per 50 K.G. 4.30—1.80. Makreel per 50 K.G. 6.804.50. Leng per stuk f 0.65. Koolvisch per stuk 1 0.60. Versche haring per kist f 3.80S.65. Klein middel hake per 50 K.G. 14.50. Kleine hake per 50 K.G. i 4.90. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. Kleijn-Broeksmaz.. Linden- straat 3. IJmuiden A. H. Meijer-Schoon- aard. z., Genieweg 24. Santpoort. Th. G. Heilig-Lijding. z.. IJmuiderstraatweg 146. IJmuiden H. F. Mol-Klein. d. en z.. van Va'kenburgstraat 1 Velsen N. Overleden: A. C Willemse. 66 jaren, we duwe van H J Cremer. Wijkerstraatweg 12, Velsen N H. Kras. 2 jaren, dochter van N F Kras Alex. Bellstraat 5. IJmuiden. J. Workum 4 dagen zoon van J. Workum, Annastraat 1 IJmuiden. VORIG! KOERF KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLfcENINGEN BIN NENLAND 4 pCt. ld 1933 11 99% 99 4 pCt Nederl. Indië 97*1 - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5'/2 pet. Duitschlandl930 207/, (Youngleening) 21% 20% *4 21 Youngleening (met ver 4% 24% *i 24% klaring) 24*4 BANK - INSTELLINGEN Amsterd Bank '217/, - Handel Mpij Cert van 137 V* f250 0 Koloniale Bank 47*i Ned. Ind Handelsbank H2 - Rotterd Bank 119 INDUSTR OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 24*4 v. Berkels Patent 34% Calvé Delft Cert 59*4 59*4 Ned Ford ex 40 afst 206% - - Philips Gloeil Gem.Bezit 158*4 158*a 158*4 158 i I7*a 117*4 H 117%-Ja 1274* TABAKKEN. Dell Batavia 188 187*3 - Deli Maatschappij >44*4 245 244% Senembah 226 225%, - SCHEEPVAARTEN. 1*1 Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie 50*4 5C*j - 0*4 k Koninkl Paketvaart 107 107 Rotterdamsche Lloyd 41% 41*4 Maatschappij Nederland 38 39 Holland—Amerika lijn 67 PETROLEUM. Kon Petr 282*4 V* 283% 7/t 283 283*4 81% - l5f.-% l 11%. 11*4 11%-H Continental Oil 18*4 m - 18%-5* l*7/p Tidewater 10% 10% 10% - 10% CULTUUR MAATSCH. H. V A 280% 281 - 282», 282- *3 82*4 *4 Java Cultuur 116V> 216*4 Ned ind Suiker Unie 97H 97*4 - - Vorstenlanden 19*4 INDUSTR. ONI) BUITENL Intern Tel and Tel. 2% 8% 8% Anaconda 3%-\ 23%-k 23*4 23»,'* 23*4 Bethleh Steel - 36 36 - Cities Service 2%-Vt 2% 39% - - 40%-% - m -yf 40-% 40% 40% 40% Kennec Copper 21% 28% 28 - 6*4 RUBBERS. Amsterd Rubber 1417/,—142 141%- 142' 142*4 141 Dell Bat. Rubber 73 72*4 Indische Rubber 99 98*4 Kendeng Lemboe 137 Serbadjadi 66*4 66 Rotterdam Tapanoell 43 4,*4 Bandar Rubber 15 *4 Preanger Rubber 49*4-*4 49*4 Java Caoutch 91 Sumatra Rubber 140 139 - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific -'3% <4 - 23%, 23% Wabash Etailroad 1*1 1*4 Union Pacific e 3 Chic. Wilwaukee 4% Missouri Kansas Texas 5% 5% 5 k MIJNBOUW. Alg Explor Mij 164 163 Etedjang Lebong co*> 201 Billiton 11 311 - - - PROLONGATIE. ik - - ik

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9