^WEERBERICHT Een nieuwe radio- sensatie op komst DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1936 HAARLEM'S DAGBLAD VOOR DEN- -POLITIERECHTER Een autobus botst tegen een boom. Looddieven 't Is natuurlijk wel in zekeren zin een ex cuus voor dieverij, dat men werkloos was. met zijn ziel onder den arm liep en zoo verdwaalde bij een leegstaand huis, waarvan de deur Ioj stond en tot binnengaan noodde, maar de of ficier Mr. Roeters van Lennep bekeek de zaal: van een anderen kant. Hij had in zijn prak tijk meer van die knapen meegemaakt, die looden pijpen of platen uit en van huizen hadden gesloopt om ze te gelde te maken en hij beschouwde hen allerminst als slachtoffers van werkloosheid, maar als een bepaald scort brutale dieven, die zich op het wegsloopen toeleggen, niet achtend de groote schade, die zij aan de huizen toebrengen, een schade, veel grooter dan de waarde van het lood. Uit het bij de stukken gevoegd rapport van Pro Ju- ventute bleek dan ook wel, dat de jongste, der twee verdachten, die de aanlegger was geweest, een jongen was, die eigenlijk nooit gedeugd had. Zijn onderwijzer had verklaard dat de knaap op straat een echte bandiet was geweest; zijn ouders, zeer respectabele men- schen, werden door hem gebrutaliseerd; bij geen baas kon hij het uithouden en zelfs tegen den vertegenwoordiger van Pro Juventute was hij alleronhebbelijhst opgetreden. De andere jongen, die een paar jaar ouder was. was over het algemeen oppassender, maar had op 16-jarigen leeftijd toch ook al een maand tuchtschool voor diefstal gehad. De officier kon het wegsloopen van lood ui' een leegstaande villa, waarvoor de jongens te rechtstonden, dan ook allerminst als een kwa jongensstreek of als een uitvloeisel van ledig gang beschouwen, waarom hij tegen ieder 6 weken gevangenisstraf eischte. Mr. Tonino, de verdediger, meende, dat een voorwaardelijke straf meer opvoedend zou werken dan gevangenisstraf, maar de politie rechter kon daarin niet meegaan. Daar Pro Juventute ervoor bedankte den jongsten ver dachte onder toezicht te nemen, veroordeelde de politierechter dezen tot terbeschikking stel ling der Regeering, wat neerkomt op Rijksop voedingsgesticht. De oudste verdachte kreeg een maand ge vangenisstraf. Een klusjesmaker Er zijn werkloozen, die klusjes, zooals men kleine karweitjes noemt, opknappen: een zeil leggen, lampen ophangen, een tuintje schoon maken en dergelijke, wat hun dan eenige be zigheid en wat financieel voordeel bezorgt. Of ze dat mogen doen? Ja, als ze zich dan maar niet als werkloozen opgeven en geen steunlijs- ten teekenen. wanneer ze feitelijk niet geheel werkloos zijn. Een timmerman, die wel geteekend had en daarvoor moest terecht staan, meende, dat hij al deed hij klusjes, toch een werkloos tim merman bleef en dat hij dus als zoodariig kon stempelen, mits hij maar opgaf, wat hij er met de klusjes bij verdiende, wat, volgens hem. ook de meening zou geweest zijn van den penningmeester der vakorganisatie, het geen hij dan wel verkeerd begrepen zal heb ben, De politierechter Mr. Schaeck Mathon. vroeg den verdachte, "slechts te willen ver klaren, of hij op de lijsten voor werkloozen had geteekend terwijl hij loonend werk had verricht. Dat werk had dan hierin bestaan, dat verdachte gloeilampen en een radiotoestel had verkocht, lampen had opgehangen en in 't algemeen zoo'n beetje had gescharreld in radio- en verlichtingsartikelen. Verdachte moest het toegeven. Een verzachtende om standigheid was. dat hij de ruim 100, welke hij onrechtmatig aan steun te veel zou heb ben gekregen, goeddeels had terugbetaald en als hij niet met het betalen was opgehouden, waarbij familie-omstandigheden een rol had den gespeeld, zou hij waarschijnlijk niet voor de rechtbank zijn gekomen. Nu beloofde hij binnen drie maanden alles te zullen afbeta len en in afwachting daarvan werd de verdere behandeling der zaak geschorst. De eigen nummerplaat Een motorrijtuig, 2 of meer wielig, moet een nummerplaat hebben, maar in de keuze van het nummer is men niet vrij; men vraagt een nummerbewijs ten gouvernementshuize en betaalt een gulden leges: aldaar wordt opge geven welk nummer men op de plaat moet hebben en het staat ieder vrij, het er zelf op te schilderen of het een ander te laten doen. mits men de voorschriften in acht neemt. Waarom de jongen uit IJmuiden dan een nummer had geschilderd, zonder ten gouver nementshuize geweest te zijn? 't Zat 'm in den gulden; anders niet. Boosaardige bedoe lingen had hij dus niet, maar wat hij had ge daan zou, meer toegepast, de heele motorwet op losse schroeven zetten, want 't zijn juist de nummers, die moeten dienen om overtre ders te kunnen achterhalen en wie maar uit eigen beweging een nummertje schrijft, kan de werkelijke houder van dat nummer in groote ongelegenheid brengen. Daarom vond de officier het ook een ernstig feit, dat alleen met gevangenisstraf gestraft kon worden. De eischt was 14 dagen. De politierechter meende wel, dat de jongen geen kwade bedoelingen had gehad, maar hij had toch valschheid in geschrifte gepleegd. Hij kreeg drie dagen: voorwaardelijk ging niet. Ongeluk op de Dreef te Haarlem dat goed afliep. AGENDA Heden: DONDERDAG 20 AUGUSTUS Gem. Concertgeb.: Zomerconcert H. O. V. 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling, 3—4 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Confetti". In het voorprogramma silhouette-film van Lotte Rei niger. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Singende Jugend". 2.30. 7 en 9:15 uur. O.a. de slotwedstrijden der Olympiade. Luxor Theater: „Broadway Melody of 1936" 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De amateur Jockey" met Heinz Rühmann. 2.30. 7 en 9.15 uur. O.a. de slotwedstrijden der Olympiade. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Castricum: Raadsvergadering, 7.30 u. VRIJDAG 21 AUGUSTUS Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen nieuw nrneramma. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur reod op de Dreef te Haarlem een autobus van de firma L. Kors in de richting Heemstede. Nabij de Fonteinlaan gekomen ging de bus zonder dat het verkeer op den weg daartoe aanleiding gaf, links op den weg rijden en botste daarna tegen een boom die aan den linkerkant van den weg staat. Hoewel de bus geen groote vaart had. was de uitwerking van den schok toch ernstig. Het voorgedeelte van den wagen werd in elkaar gedrukt, terwijl de banken, die natuurlijk vast gezeten hebben, schots en scheef geschoven waren. De bast van den boom werd ook leelijk gehavend. In de bus zaten behalve de chauffeur vier personen die uit Amsterdam kwamen, twee volwassenen en twee kinderen. De chauffeur bleef ongedeerd, de vier passagiers liepen on beduidende verwondingen aan het hoofd op. Zij werden in het Diaconessenhuis verbonden en konden daarna hun reis vervolgen. Op de Dreef reed op hetzelfde oogenblik de tuinder B. uit Heemstede met een handwagen. Naast hem liep zijn broer met een fiets aan de hand. Gelukkig zagen zij dat de autobus geen goede richting hield en konden daardoor nog op het laatste oogenblik op zijn springen en zich in veiligheid stellen. De handwagen werd door de bus gegrepen en gedeeltelijk vernield. Het ongeluk liep dus nog uitstekend af. De politie heeft de autobus in beslag geno men om een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in te stellen. De chauffeur, de 23- jarige B. uit Haarlemmermeer, kon geen vol doende verklaring geven waarom hij de goede richting verloren had. Er kon onoplettendheid in het spel geweest zijn of een gebrek aan de stuurinrichting van de bus. Het gebeurde lokte op de Dreef veel bekijks. KORPS MOTORDIENST. Op 22'.Augustus a.s.- zullen .bij hét. korps worden gedetacheerd _de dienstplichtige sergeanten titulair A. Ever hard, van 5 R.I.; C. Reijnders, van 7 R.I. en J. van Reeden, van 18 R.I. allen leerlingen van de School voor dienstplichtige onderofficieren en zal de dpi. sergt.-tit. W. Ch. Schregel, van het korps, eveneens leerling van de genoemde school, bij het korps terugkeeren. Het beiaardconcert van den Stadhuistoren te Haarlem. Mogelijk hoewel er geen klokkenspel is! Bij de bekendmaking van de feestplannen ter gelegenheid van de opening van de Radio distributie te Haarlem hebben de leiders ons verzocht mede te deelen, dat heden 1 Donder dagavond) van 7 tot 8 uur als primeur voor Haarlem een beiaardconcert van den Stad huistoren zal worden uitgezonden-, dat ver zorgd zal worden door eenige binnen- en bui- tenlandsche beiaardiers. Omdat ons niet bekend was, dat de Stad huistoren een klokkenspel rijk is, hebben wij een onderzoek ingesteld. Daarbij blijkt ons. dat het beiaardconcert zal worden gegeven, niettegenstaande er geen carillon is. Dit is mo gelijk dank zij de toepassing van technische hulpmiddelen. Het publiek op de Groote Markt zal den indruk krijgen als of de binnen- en buitenlandsche beiaardiers een klokkenspel op den Stadhuistoren zitten te bespelen. Het volgende programma zal ten gehoore gebracht worden: 1. Wilhelmus: 2. Wien Neerlandsch bloed; 3. In naam van Oranje; 4. O schitterende kleu ren; 5. Limburg mijn Vaderland; 6. Al in een groen groen knolle knolle land; 7. Toen onze mop een mopje was; 8. Laat nu de klok maar luiden; 9. Home sweet home; 10. Last rose of summer: 11. God save the king; 12. Avé Maria, Schubert; 13. Wilt heden nu treden; 14. Frag menten uit Mignon van Thornas; 15. Fragmen ten uit de Troubadour van Verdi; 16. Koor uit het oratorium Judas Maccabaus van Handel; 17. Blue bells of Scotland; 18. John Browns baby; 19. Old folks at home; 20. Massa's in the cold, cold grownd; 21. British grenadiers; 22. Come lasses and lads; 23. The miller O'Dee; 24. Ye Banks and Braes; 25. John Peel; 26. Daisy Bell; 27. Merck toch toe sterck; 28. Lof lied op den Hollander en den Zeeuw; 29. Piet Hein; 30. In een blauw geruite kiel; 31. Wij le ven vrij; 32. Ferme jongens. Gramofoonconcert van de Radio- Centrale. Programma van het gramofoonplatencon- cert, verzorgd door de Haarlemsche Radio- Centrale van 7 tot 8 uur over de vijfde lijn der Radiodistributie. 1. Radetzky Marsch, Groot Odeon Orkest; 2. Wiener Praterleben, Odeon Dansorkest; 3. Potpourri iut de Czardasfüurstin, George Bou- langer; 4. Die Schlittschuhlaufer, Odeon Dans orkest; 5. Komm Zigany. George Boulanger; 6. Un type en casquette, Emile Vacher; 7. Steyer Landler. Beyersche Kapel; 8. Die fre- chen Spatzen, Xylofoon Orkest: 9. J'm'en fous pourvu'que je rigolle, Emile Vacher; 10. Amou- reuse, Pierre Palla op Tuschhisky Orgel; 11. Der Ritter vom Steckenpferd, Xylofoonorkest; 12. Perfume of the past. Pierre Palla: 13. Mat- tinata. Wiener Boheme orkest; 14. Tegernseer Landler. Tiroler Kapel; 15. Nagasaki, Nat Go- nella; 16. Poranek Walzer. Wiener Boheme Orkest; 17. Tiger Rag, Nat Gonella; 18. Tor- gauer Marsch, Odeon Orkest- De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk regenbuien. Iets warmer overdag. AROMETERSTAND Hoogste 765.9 m.M. te Toulouse. Laagste 744.7 m.M. te Seydisfjord. Afnemende bewolking verwacht. De depressie op IJsland neemt af en in het Zuiden en Zuidwesten herstelt zich de hooge druk, maar er vertoont zich nog een secundaire van de depressie die regen kan brengen. In Frankrijk is de lucht bijna over al betrokken met regen; in het Noordwesten en Oosten en aan de Rivièra is het nog ge deeltelijk zonnig en warm. Zwitserland en Duitschland hebben bijna overal regen, te Hamburg viel 28 m.M. Op de Britsche eilanden klaart het weer op maar blijft het nog wisselvallig. In Zweden is zware regen gevallen, te Stockholm 45 m.M.; in het midden duren de regens nog voort. Finland heeft fraai zomerweer met hooge tempera turen, in Noorwegen klaart de lucht op. Voor onze omgeving is afnemende bewolking e verwachten met eenige stijging van tempe- Ttuur, waarbij af en toe nog regenbuien dien vallen. 56 gr. F. 67 gr. F. 764 m.M. 761 m.M. .-HERMOMETERSTAND Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: achteruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 6.08 uur; n.m. 18.27 uur. I tegen fabelachtige lage prijzen Neemt daarom een eigen radio-apparaat, dan wordt radio-distributie overbodig. Wacht eenige hagen en ondervindt. s (Adv. IngezMed.) Drie maanden tegen auto mobilist geëischt. Doodelijke aanrijding onder Haarlemmerliede voor het Amsterdamsche Gerechtshof. AMSTERDAM, 20 Aug. Op 21 Mei van het vorig jaar had op den Rijksstraatweg onder Haarlemmerliede een ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij de bestuurder van een bakfiets om het leven kwam. De Italiaansche koopman B„ tijdelijk woon achtig te Haarlem, reed met zijn auto in de richting van zijn woonplaats. Voor hem uit reed een zwaar beladen bakfiets. Door nog onopgehelderde oorzaak reeds de automobilist de fiets pal van achter aan, met het noodlot tig gevolg dat de bestuurder hiervan zoo zwaar werd gewond, dat hij korten tijd later over leed. Wegens veroorzaken van dood door schuld veroordeelde de rechtbank te Haarlem den automobilist tot drie maanden hechtenis. Hij kwam in hooger beroep en vandaag be handelde de vacantiekamer van het gerechts hof deze zaak. Verd. was echter niet verschenen en zijn woon- of verblijfplaats is onbekend. Het Hof verleende verstek. De eerste getuige, een kellner uit Zandvoort, reed op dien" dag op den Rijksstraatweg onder Haarlemmerliede. Op een gegeven oogenblik moest hij een bakfiets passeeren; de bestuur der hiervan had blijkbaar last van de zware lading, want de fiets slingerde erg. „Dat is dan voor iemand, die passeeren wil, alle reden om voorzichtig te zijn", merkte de president mr. Wiarda op. Getuige zet zijn verhaal voort. Een oogenblik later moest ik stoppen, om dat er iets aan mijn motor mankeerde. De bakfiets passeerde weer en even later reed er een auto langs me". Enkele seconden later had getuige een har de klap gehoord. De auto slingerde over den weg, de bakfiets was in elkaar gereden en de bestuurder lag hevig bloedend op straat. De aanrijding zelf had getuige niet gezien, doch hij was van meening, dat de bestuurder van de bakfiets plotseling den weg was over gestoken. De president maakte er getuige opmerk zaam op, dat dit niet mogelijk was, daar de bakfiets pa) van achter was aangereden. Een politieagent, die na het ongeluk spoe dig ter plaatse was geweest, was van meening, dat verd. niet goed had opgelet en waarschijn lijk met de menschen in zijn auto had zitten praten. De deskundige, Ie luit. W. van Hulst, con cludeerde in zijn rapport, dat de aanrijding recht van achteren had plaats gehad. Hij schreef het ongeluk toe aan onoplettendheid. De procureur-generaal, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten was het met deze conclusie eens; spreker was van meening,, dat hier van grove schuld gesproken kan worden, zoodat hij bevestiging van het vonnis dei- rechtbank te Haarlem requireerde (drie maanden hechtenis). Arrest 3 September. ZOEKLICHTOEFENINGEN TE IJMUIDEN. Op 2 en 3 September a.s. zullen door perso neel van hét Regiment kustartillerie, in sa menwerking met personeel van het HIe Batal jon Genietroepen, zoeklichtoefeningen worden gehouden in de omgeving van IJmuiden. JUBILEUM. Op 1 September zal de heer W. Th. v. d. Heijde, wonende te Heemstede den dag her denken waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Gemeentegasfabrieken te Amsterdam. Reeds 55000 slachtoffers van den Spaanschen burgeroorlog? De strijd aan het Guadarramafront. (Zie ook pag. 4.) PARIJS. 20 Aug. (Reuter A.N.P.) De cor respondent van de „Excelsior" te Madrid schrijft: Volgens officieele statistieken bedraagt het aantal slachtoffers van den burgeroorlog over de laatste vier weken 55.000, waarvan 30.000 aan de zijde der opstandelingen. Dit. cijfer omvat 2.000 personen, die de vorige week te Badajoz, en 1.000. die te Merida gefusilleerd zijn. Volgens een vluchteling uit Teruel heb ben de rebellen in deze provincie meer dan 1.000 regeeringsgezinden in deze provincie ge- fusileerd. Opstandelingen mélden overwin ning op de regeeringstroepen. De Spaansche opstandelingen hebben vol gens een Reuterbericht uit Lissabon na een hevigen strijd in het gebied van Navalperal aan het Guadarrama-front. de onder bevel van kolonel Mongadas staande regeerings- colonnes verslagen, aldus meldt een bericht, dat de Diario de Manha van zijn plaatselijken correspondent heeft ontvangen. Een regee- ringsvliegtuig, zoo wordt verder in het bericht medegedeeld, werd, na door de opstandelingen beschoten te zijn, nabij Navalperal gedwongen te dalen, waarna de bemanning ter dood ge bracht werd. Gisteravond werd een overwinning van ge neraal Mangada gemeld en daar het niet on mogelijk is, dat het hier een en denzelfden persoon betreft, zouden de berichten van de regeeringstroepen en die van de rebellen met betrekking tot Navalperal dus met elkaar in strijd zijn. x Drie regecringsvliegtuigen neer geschoten. SEVILLA, 20 Aug. (Reuter-A.N.P.) Gene raal Queipo de Llano heeft gisteravond voor de radio medegedeeld, dat drie regeerings- vliegtuigen zijn neergeschoten, waaronder een Engelseh vliegtuig, dat in de nabijheid der Portugeesche grens is neergestort. De piloot wist naar Portugal te ontkomen. Duikboot door vliegtuig tot zinken gebracht CADIZ, 20 Aug. (Reuter-A.N.P.) Gemeld wordt, dat een vliegtuig der nationalisten gis teravond een duikboot der regeering tot zin ken heeft gebracht. Madrileensche vliegers in opstand? BURGOS, 20 Aug. (Reuter-A.N.P.) Het radiostation meldt, dat hardnekkige geruch ten de ronde doen, volgens welke de vliegers van het vliegveld Cuatro Vientos nabij Madrid in opstand gekomen zouden zijn. Mislukte landingspoging der regeeringstroepen LISSABON, 20 Aug. (Reuter). Het radio station van Palma Majorca meldt, dat drie regeeringsvaartuigen, die trachtten troepen aan land te zetten, op de vlucht zijn gedre- ven. 300 communisten/die er echter wel m ge slaagd waren te debarkeeren, zijn gefusil- leerd. Madrid binnen een week omsingeld.' GIBRALTAR, 20 Augustus (Reuter). Naar uit goéde bron wordt gemeld, heeft generaal Mola telegrafisch aan Gueipo de Llano ver zocht, geen troepen meer uit Sevilla te zenden, aangezien hij thans reeds over voldoende troe pen beschikte om Madrid in minder dan een week tijds te kunnen omsingelen. Radio-Jaca, welk station zich in handen der opstandelingen bevindt, heeft medegedeeld, dat de troepen van Franco vannacht Albu querque en Olivenda, nabij de Portugeesche kust, hebben ingenomen. ARROND. RECHTBANK Weer de aantrekkingskracht der fietsen. Twee werklooze 26-jarige Amsterdammers stonden terecht voor het feit, dat zij in den avond van 20 Juni te Koog a. d. Zaan twee voor een huis staande rijwielen hadden weg genomen. Op weg naar Amsterdam werden zij aangehouden. Verdachten bekenden en weten hun misdrijf aan de werkloosheid. De officier van justitie merkte op, dat de eene verdachte al eerder voor diefstal was ver oordeeld en dat het inlichtingsrapport ook niet gunstig was: het kenschetste den ver dachte als onverschillig en weinig berouwvol. Daarom werd S maanden gevangenisstraf tegen hem geëischt. Tegen den tweeden ver dachte, over wien het rapport gunstiger luid de, eischte de officier 6 maanden gevangenis straf voorwaardelijk. Mr. v. Dam, voor den eersten verdachte op tredende, pleitte ook voor dezen een voor waardelijke straf, aanvoerende, dat het feit, waarvoor zijn cliënt vroeger veroordeeld was, diefstal van een konijn, van weinig beteeke- nis was en dat verdachte in grooten econo- mischen nood verkeerde. Mr. Tonino vroeg voor den tweeden ver dachte ontslag uit de voorloopige hechtenis, waarop de rechtbank niet inging. Zijn meisje bestolen. Een 23-jarig werkloos timmerman uit Lisse had kennis aangeknoopt met een meisje uit Haarlemmermeer zonder haar te vertellen, dat hij werkloos was en niet bij zijn ouders thuis mocht komen. Zoodoende ging het meisje wel eens met hem uit en liet hem de vertering, die zij maakten, betalen, De jongen had tenslotte geen geld meer en toen hij met het meisje een fietstochje maakte, stal hij haar portemonnaie, die zij achter op haar fiets in een taschje had geborgen. Voor dit feit moest hij thans terecht staan. De officier noemde dit zeer laakbaar en her innerde er aan, dat dergelijke gevallen veel meer voorkomen. Hij achtte een nader rap port wel gewenscht, doch zoo de rechtbank daarmee niet accoord ging, eischte hij 3 maan den gevangenisstraf. De rechtbank stelde de stukken in handen van den rechter-commissaris voor het inwin nen van een reclasseeringsrapport. Een beroepsoplichter. Eenigon tijd geleden bereikten in verschil lende gemeenten de politie klachten, dat een persoon, zich noemende Tomee en zich uitge vende voor ingenieur, pensionhouders geld had weten af te zetten. Dank zij de publiciteit aan die zaken gegeven, liep de man eindelijk in de val en nu moest hij zich hier verantwoor den voor twee feiten, te Haarlem gepleegd. Hij had zich bij een pensionhoudster ver voegd, zijn visitekaartje presenteerende met den naam Tomee, ingenieur en deelde mede een kamer te zoeken, aangezien hij, bij Wa terstaat in dienst zijnde, naar Haarlem was overgeplaatst. De dame, blij, dat zij een goe den huurder kon krijgen, was door de mooie praatjes en de welbespraaktheid van den nieuwen huurder zoodanig misleid, dat zij geen wantrouwen koesterde, toen hij haar ver telde, dat hij zijn portemonnaie te Utrecht had laten liggen en zijn spoorkaartje verloren had, zij bood hem tien gulden te leen aan, wat hij met een vriendelijk lachje en onder veel excu ses accepteerde. Den huurder zag de dame niet terug. Ongeveer hetzelfde praatje had hij in een aander pension, alleen kwam hij daar niet voor zichzelf huren maar voor zijn moeder. Ook daar gleed hem een biljet van f 10 in handen. De verdachte bekende en zei uit nood gehan deld te hebben. De officier van justitie herinnerde eraan, dat verdachte zeer ongunstig bekend staat, reeds eenige malen voor vermogensdelicten is veroordeeld en, voorzoover bekend, 32 pension houders heeft opgelicht. Verwij dering uit de maatschappij voor geruimen tijd achtte de of ficier gewenscht, waarom hij een gevangenis straf requireerde voor den tijd van 2 jaar en 6 maanden. In al deze zaken zal de rechtbank op 1 Sep tember uitspraak doen. Opening vliegveld Ypenburg. Het Eere-Comité is gevormd. Het eerecomité ter gelegenheid van de ope ning van het vliegveld Ypenburg is gevormd. Hierin hebben zitting de ministers: Dr. H. Colijn, Jhr. ing. O. C. A. van Lidt de Jeude, Mr. M. Slingenberg, verder jhr. mr. dr. H. A. v. Karnebeek; generaal C. J. Snijders; Gen. M. Raaymakers, inspecteur van de Luchtvaart dienst, Soesterberg; vice-admiraal L. J. Quant b.d.; mr. S. J. R. de Monchy burgemeester van 's-Gravenhage; mr, P. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam; Mr, G. van Ba ren, burgemeester van Delft; Mr. J. A. G. y. Hellenberg Hubar, burgemeester van Rijswijk; J. J. M. Wiegman, burgemeester van Wasse naar; J. A. Aler, lid van de commissie van Toezicht Ned. Luchtvaartschool; Overste K. van Aller, commandant de Kooi, Den Helder; H. André de la Porte, Praeses Leidsch Studen tencorps; Edo Bergsma. voorzitter A.N.W.B., kolonel P. W. Best, commandant Luchtvaart afd. Soestefberg; H. Ch. E. Ede van de Pais, dir. afd. luchtvaart der>. van Waterstaat; E. S. Enthoven, voorzitter R. v. B. K.N.I.L.M., A. H. G. Fokker; Schout-bij-Nacht J. F. Fürstner, Chef Marinestaf; D. -Hans, voorzitter Nederl. Journalistenkring; majoor F. A. van Heyst, lid comm. van toezicht N. L. S.; dr. J. Jong bloed Lid Commissie van Toezicht N.L.S., ing. J. E. F. de Kok, voorzitter Kon. Ned. Vg. v. Luchtvaart; S. W. F. Koolhoven; C. R. T. Baron Krayenhoff, voorzitter A.N.V.V. voorzitter Bur. v. Luchttoerisme; Jhr. mr. Linthorst Homan, voorzitter K.N.A.C.; H.K.B. Plesman, directeur K.L.M., W. Reuhl, Praeses, Delftsch Studentencorps; Jhr. H. K. B. Ren- dorp dir. K.N.I.L.M.; Th. W. Ruys; J. E. van- Tijen; E. Th. de Veer, oud-dir. Luchtvaart dienst; M. de Vries, hoofdinspecteur werkver schaffing, min. v. Soc. Zaken; dr. E. B. Wolf, dir. Rijks Studiedienst v. d. Luchtvaart; Ir. A. Wurfbain, voorzitter R. v. B. K.L.M. WWKI BECICWTIN MARKT WOERDEN. Aanvoer 446 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. f 2123. Met rijksmerk 2e kw. f 18,5020. Zware f 24. Handel matig. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Woensdag 19 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 294 vette kalveren. Ie kwaliteit 4654 ct., 2e kwaliteit 3844 ct., 3e kwaliteit 3236 ct. per K.G. levendgewicht. 50 nuchtere kalveren per stuk f 6f 10. 264 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4647 ct., zware varkens 4546 ot. vette varkens 4344 ot. per K.G. slachitgewiohit. Overzicht: vette kalveren: ruime aanvoer, handel gedrukt, prijzen beduidend lager, en kele zeer beste kalveren 4 cent hoogere nor teering. Nuchtere kalveren: korte aanvoer, vlugge handel en hoogere prijzen. Varkens: gewone aanvoer, weinig handel, prijzen onveranderd. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G-A. 18 Augustus 193ÖL, Af deeling eieren: 50.000 Eendeïeren f 1.90 a f 2.25. 55.000 Kippeneieren 70-80 K.G. f 3.80 a f 4.50. 65-66 K.G. f 3.30 a f 3.40. 63-64 K.G. f 3.15 a f 3.30. 60-62 K.G. f 3.10 a f 3.25. 58-59 K.G. f 3.10 a f 3.20. 56-57 K.G. f 3.00 a f 3.10. 53-55 K.G. f 2.85 a f 3.00. 50-52 K.G. f 2.70 a f 2.80. 45-49 K.G. f 2.20 a f 2.65. Afdeeling Pluimvee: Oude kippen f 0.40 a f 1 per stuk. Jonge hanen f 0.20 a f 0.75 per stuk. Kiloprijs oude kippen f 0.27 a f 0.35. Kiloprijs jonge hanen f 0.30 a f 0.50. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. Pluimveemarkt. Oude kippen 3070 ct. Oude kippen per K.G. 2632 ct. Oude hanen 3570 ct. Jonge hanen 3070 ct. N.-H. Blauwen per Kè.G. 55—62 ct, Jonge hennen 60120 ct. Duiven, per paar 2030 ct. Tamme eenden 1545 ct. Ganzen 11.25. Kalkoenen per K.G. 3545 ct. Tamme konijnen 75100 ct. Wilde konijnen 2030 ct. Piepkuikens 1025 ct. Aanvoer 30.500; Handel traag. Eeiermarkt. Witte eieren 3.103.30. Gemengde eieren 3.203.35. Bruine eieren 3.453.80. Eenden eieren 22.50. Aanvoer 71.120.000; handel matig. Veemarkt: Zeugen 4567.50. Dr. Zeugen 4065. Schrammen 1522. Biggen 914. Zware varkens 1920 ct. per pond. Zouters 1920 ct. per pond. Vette kalveren 2024 ct. per pond. Nuchtere kalveren 811.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2