Beedmdedm Groote Houtstraat 67 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1936 HAAÏLE M'S DAGBLAD 2 De drie provinciale ziekenhuizen in 1935. Exploitatie-resultaten der inrichtingen te Santpoort, Bakkum en Medemblik. Verschenen is het jaarverslag van de Provinciale Ziekenhuizen van Noord-Holland over 1935. Hierin zijn samengevat de verslagen van de zie kenhuizen te Santpoort, te Bakkum en te Medemblik. De bouw van de nieuwe vleugels voor de dames- en heerenklasse-afdeelingen aan het gebouw te Santpoort vorderde in 1935 goed en naderde tegen het einde van het jaar zijn voltooiing. Met behulp van een Röntgenappa- raat is een onderzoek ingesteld naar longtu- berculose bij de geheele ziekenhuisbevolking. Daarbij is er naar gestreefd de gevallen van t.b.c. zoo doelmatig mogelijk te behandelen. De vermeerdering van het aantal inwonen de verpleegsters veroorzaakt een steeds toene mende bezetting van de zusterverblijven, zoo dat binnenkort het nemen van ingrijpende maatregelen noodzakelijk zal zijn. Op de exploitatiekosten werd een aanmer kelijke vermindering bereikt door bezuiniging van verschillenden aard, o.a. door salarisver laging en door de daling van het aantal gedi- plomeerd-verplegenden. De verpleegkosten, die in 1933 1023.35 en !n 1934 961.24 per jaar en per patient bedroe gen. daalden ln 1935 tot f 901. De Provinciale bijdrage bedroeg 117.167.59 tegen 180.844.18 over 1934. Aan het einde van het jaar bedroeg het aantal patiënten 1473. Het verslag vermeldt verder bijzonderheden over den huishoudelijken dienst, de technische Inrichting, de werkplaatsen en de geestelijke verzorging. Gememoreerd wordt nog het overlijden van het lid van de commissie van bestuur, den heer L. Modoo. „Dulnenboscli" te Bakkum Het verslag van het provinciaal ziekenhuis „Duinenbosch" te Bakkum vermeldt als be langrijk feit in 1935 de overdracht aan den dienst van het ziekenhuis van het nieuwe pa viljoen voor vrouwen, waarin 158 patiënten verpleegd mogen worden. Ook hier werden verschillende maatregelen genomen om tot vermindering van de uitga ven te geraken. Per 1 Maart, werd door de provincie een salariswijziging ingevoerd, ter wijl ook het bestuur bezuinigingen doorvoer de. In verband hiermede kon de bijdrage aan de eigen pensioenfondsen lO.OdO lager ge steld worden dan het vorige jaar. Voorts wer den de afschrijvingslasten verlicht door in voering van een nieuwe regeling voor de acti va. Nieuw personeel werd niet in dienst geno men, integendeel, bij den technischen dienst werden acht leden van het personeel overbo dig, die daarom afvloeiden. Door al deze bezuinigingsmaatregelen werd de kostprijs per patient per jaar teruggebracht van 1200.76 in 1934 tot 1110.78 in 1935. Er bestaat gegronde hoop op een verderen te ruggang van dezen kostprijs, indien althans het aantal patiënten niet te zeer vermindert. Aan het einde van het jaar bedroeg in deze Instelling het aantal patiënten 823. Het ziekenhuis te Medemblik Het provinciaal ziekenhuis te Medemblik heeft in 1935 het feit herdacht, dat 12'.4 jaar geleden het voormalig Rijkskrankzinnigenge sticht aan de provincie in gebruik werd afge staan. In de inrichting zijn in het verslagjaar ver schillende verbeteringen aangebracht. In het bijzonder is er naar gestreefd de gezelligheid, de woonruimte voor de patiënten en de brand veiligheid te verbeteren. Door de ongustige tijdsomstandigheden liep het aantal patiënten wederom terug. Aan het einde van het jaar bedroeg het 309. De ver pleegkosten per patient en per jaar beliepen 938.34. Ondanks de geringere bezetting is de kostprijs voor de verpleging in vergelijking tot 1934 met 42 gedaald. Bij alle drie jaarverslagen is een uitvoerige balans en exploitatierekening gevoegd. PREDIKBEURTEN. ZEVENDE DAGS BAPTISTE GEMEENTE, lo kaal Parklaan 21. Sabbat (Zaterdag). V.m. 10 uur: Prediking Nam. 12 uur: Bijbelbespreking. Voorgangers in beide diensten de heeren C. Westerdaal en G Veldhuyzen Jr., uit Am sterdam. (Beurtelings). TENT-EVANGELISATIE De tentcampagne, georganiseerd door het Comité voor Opwekkingssamenkomsten loopt weer ten einde. Begunstigd door 't mooie weer was de tent aan de Pijnboomstraat de eerste avonden overvol, zoodat velen zich met een staanplaats buiten de tent tevreden moesten stellen. Ook nu het weer wat minder mooi is geworden blijkt de belangstelling niet te ver minderen. Zaterdag en Zondag zullen de laat ste samenkomsten worden gehouden. Zater dagavond om 8 uur zullen spreken de evange listen J. W. van Zeyl te Zand voort en J. Se- vensma te Amsterdam. Zondagmorgen om 10 uur is er een bijeenkomst waai-na 's avonds om 8 uur de slotsamenkomst wordt gehouden, voorafgegaan door een getuigenis-bijeenkomst van 7—8 uur. Het zangkoor „Dient den Heer" zal hierbij zijn medewerking verleenen. Al deze diensten zullen worden geleid door evangelist J. Sevensma, die in den loop dei- volgende maand weer voor een tournee naar Amerika denkt te vertrekken, waar hij on der de vele aldaar wonende Hollanders zal evangeliseeren. AGENDA VRIJDAG 21 AUGUSTUS Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Luxor Sound Theater: Vacantiefilm „Lift boy 14". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Spektakel om Jolanthe". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ginger de wildzang". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Eiken avond om acht uur." 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 22 AUGUSTUS Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds De jaarlijksche harddraverij dag. Een schitterende course. Prima dravers Daverende feestvreugde tot in den nacht. De jaarlijksche harddraverij heeft zich weer door een prachtig verloop gekenmerkt. Het weer, dat zich in de morgenuren zoo dreigend liet aanzien, heeft zich goed gehouden, zoodat duizenden menschen zich naar het feestvie rende Beverwijk spoedden, om getuigen te zijn van een draverij, die zich wat de deelne mende paarden betreft niet alleen in kwanti teit, maar vooral in kwaliteit onderscheiden heeft. Het aantal inschrijvingen van 51 was verreweg het grootste, dat ooit voor een hard draverij op de korte baan in Nederland be reikt werd. Dat daarvan 40 paarden aan de start verschenen zou grond geven aan de verwachting, dat het einde van de draverij eerst tegen het vallen van den avond zou zijn gekomen. In Beverwijk is dat niet meer moge lijk sedert niet meer op de vlag, maar achter de linten wordt gestart. Deze startmethode, waarvan de Harddraverijvereeniging „Bever wijk en Omstreken" vorig jaar de primeur bracht op de korte baan, wordt steeds meer toegepast. Ook dit jaar was dit starten een groot succes, mede dank zij het goede werk van den heer Vaandrager als starter en van den heer Ockhorst, die het starttoestel be diende. Daaraan is het te danken, dat de hard draverij ondanks het groote aantal deelne mers, te ruim zeven uur geëindigd kon zijn. De uitslag was: lste prijs f400 en een plaquette, aangebo den door de Amstel Brouwerij, benevens een gouden dasspeld voor den pikeur, aangeboden door den heer G. H. van Broekhuizen: Mac. Gregor van stal „Valkenveen"; berijder W. H. Geersen; 2e prijs f200 Determination van J. de Vlieger, Nieuw Vennep, berijder eigenaar; 3de prijs Zus Braun. eig. Stal Valkenveen, ber, W. H. Geersen4de pr. f 50 Fatima eig. J. de Haan, Wormer, ber. J. Vergaag; 5de pr. f25 Weidlooper, eig. en ber. J. de Vlieger, Nieuw- Vennep. Tusschen de verschillende omloopen mar cheerde de Beverwijksche Harmonie-kapel over de baan en veraangenaamde de wacht tijden met vroolijke marschmuziek. De prijsuitreiking. Na afloop besteeg het bestuur een „Jan Ple zier" en met muziek voorop werd een korte rijjool gehouden naar het Kennemer Hotel, waar burgemeester Scholtens de prijzen uit reikte. Enorme drukte. Een enorme menschenmenigte bewoog zich in de avonduren door de feestelijk versierde en verlichte straten. Duizenden spoedden zich naar het feestterrein van de V. V. V. De ten toonstellingen trokken druk bezoek. Bepaald verbijsterend was de drukte in het Lunapark. Men verdrong zich voor de loketten en daarna voor de kermisspullen om zich te laten rond wentelen in zonderlinge draaimolens, of zich te verlustigen in grilligheden der natuur, die nu eenmaal op een kermis blijkbaar geëta leerd behooren te worden. Tegen half tien trad een groote pauze in. want omstreeks dat uur begon de groote trek naar de Meerstraat, waar het vuurwerk, aan geboden door de V. V. V. zou worden ont stoken. Het vuurwerk. Te ruim half tien barstte een salvo van luchtvuurwerk los boven de hoofden van het niet te schatten aantal toeschouwers. Een half uur lang daverde een ware ka- nonnade van bommen en vuurprojectielen met andere fraaie benamingen boven Groot- Beverwijk. Breede vuurfronten verlichtten fel de omgeving, wierpen allerlei schitterend gekleurde vlinders en sterren uit, om daarna met plezierige ontploffingen uiteen te sprin gen. Het vuurwerk was uitstekend verzorgd en alle stukken, groote zoowel als kleine, kwamen mede dank zij het prachtige weer, uitstekend tot hun recht. Het publiek vond het prachtig, te oordeelen naar de uitroepen, die bij een vuurwerk te doen gebruikelijk zijn. Van grootsche allure, was bepaald het slot nummer. dat de menigte een vuurfront van maar liefst 50 M. te aanschouwen gaf. Het hoofdmotief van deze indrukwekkende vurige decoratie was het embleem van de V. V. V. uitgevoerd in de bekende kleuren. SYNAGOGEDIENSTEN. Nederl. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang van Sabbath te 7.15 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 8.54 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Middag- en Avonddienst te 7.30 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen te 7 uur. Zondag te 6.45 uur. De Middag en de Avonddiensten op de werkdagen alsmede Talmoed Torah vinden plaats in het Gemeentegebouw, Lange Wijn gaardstraat 14. De overige diensten worden verricht ter Sy nagoge, Lange Begijnestraat 11. NOORDERBAD - Zandvoort. ZATERDAG 22 AUGUSTUS, n.m. 3 uur: HINDERNISZWEMMEN VOOR GASTEN. GECOSTUMEERDE WATERPOLO- WEDSTRI3D. HULDIGING VAN ZONDAG 23 AUGUSTUS bij gunstig weer in het Kindertheater GOOCHELEN en BUIK SPREKEN. Vanaf 27—31 Augustus: HONGAARSCHE NACHTFEESTEN. Dagelijks orkest DICK VAN AKE. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt ooorspelt t Zwakken tot matigen wind uit Weste lijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 765.9 m.M. te Toulouse. Laagste 749.8 m M. te Jan Mayen. Weersverbetering tot na den Zondag verwacht. De depressie trekt in belangrijkheid afne mend Noordoostwaarts en wordt door den vrij belangrijken rug van hooge drukking gevolgd, waarachter nog geen belangrijke nieuwe depressie zichtbaar is. Ook over Midden- Europa heeft zich hoogedrukking uitgebreid. Over onze omgeving ligt nog een zeer ondiepe secundaire. De Britsche eilanden hebben op klarend weer met eenige afkoeling. In Midden- en Noord-Frankrijk is de lucht nog bedekt, in het Zuiden duurt het warme zonnige weer voort, in Zwitserland en Duitschland is de lucht zwaar bewolkt, over de Oostzee is tijde lijke opklaring. Zware onweersregen viel in Memel en Dantzig. Noorwegen heeft regen onder invloed van de Oostwaarts trekkende depressie, die zich vermoedelijk ook naar Zwe den zal uitbreiden. De opkomende hoogedrukking belooft weersverbetering, die zich vermoedelijk tot na den Zondag zal laten gelden. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. NIELEN'S KOUSENWINKEL HEROPEND. De kousen- en wolwinkel van de firma Nielen in de Zijlstraat 43 is hedenmiddag heropend. Zij, die dezen winkel vroeger heb ben gekend, zullen hem niet meer herken nen, in dit geheel nieuwe, gemoderniseerde kleed. Het interieur is keurig afgewerkt. De smaakvolle betimmering biedt de mogelijk heid om de geheele sorteering van deze zaak overzichtelijk uit te stallen. Grootendeels achter glas en verder opgeborgen in keurige vakjes ligt daar de voorraad te wachten op de koopers, die ongetwijfeld na deze ver bouwing hun oude adres niet ontrouw zul len worden. Een vei'bouwing heeft bovendien meer ruimte gegeven. De rechterhelft van den winkel is een stuk dieper geworden dan zij voorheen was. Het lijdt geen twijfel, of deze vernieuwing, die niet anders dan een groote verbetering mag heeten, zal haar vruchten afwerpen als belooning voor ondernemings geest. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Bij Kon. Besluit is voor den tijd van vijf jaren benoemd tot militair commissaris van het Nederlandsche Roode Kruis de heer dr H. J. Douma, gepensionneerd reserve-dirigee- rend officier van gezondheid der 2e klasse te Groningen. EEN SCHITTERENDE COLLECTIE PRIJZEN voor de VERLOTING ten bate van (Goedgek. bij Min. Besl. vanl0-6-'36) vindt U geëtaleerd bij de Hebt U ook al eens een kijkje genomen en een LOT gekocht? De Loten kosten slechts fl per stuk (Adv. Ingez. Med.) Nieuwe danspassen voor kleine zalen. Slow en Quick Rhythm Dancing als „standaardclansen" ingevoerd. Engeland is het toonaangevende land van de danskunst, en het kan dan ook geen ver wondering wekken, dat het in dit land is, dat de eerste stap wordt gedaan om den „chaos op de dansvloeren" te bestrijden. Neen, deze chaos is niet die, welke iedereen zien kan, wanneer hij 's avonds door het venster van een dansgelegenheid blikt en het gedrang op het kleine gladde vierkant, dat wijd5elf een „dansvloer" wordt genoemd. VEREENIGING VAN PROVINCIAAL PERSONEEL. Dezer dagen heeft de Vereeniging van Pro vinciaal Personeel in Noord-Holland onder leiding van haar voorzitter, den heer J. Horsmeier Jr., een algemeene vergadering gehouden. De voorzitter deelde mede, dat in de plaats van Mr. J. A. Vaillant. die als voor zitter der afdeeling Griffie en lid van het hoofdbestuur is afgetreden, is gekozen Mr. J. A. Backer. Voorts werd medegedeeld, dat verschillen de personeelskwesties, voornamelijk verband houdende met de snel elkander opvolgende herzieningen van het Salarisreglement, in behandeling zijn. Onder meer zal de toepas sing van de standplaatsaftrekregeling, welke door het personeel in het bijzonder als on billijk wordt aangevoeld, met de bevoegde autoriteiten worden besproken. Mededeeling werd gedaan omtrent ver schillende besprekingen, welke in de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Overleg zijn gevoerd, waarbij vooral het intusschen door Provinciale Staten aanvaarde voorstel tot reorganisatie van de samenstelling van evenbedoeld Georganiseerd Overleg wel het belangrijkste onderdeel vormde. Over enkele punten van den beschrijvings brief voor de vergadering van den Algemee- nen Bond van Provinciaal Personeel in Ne derland. welke vergadering binnen enkele weken in Haarlem zal worden gehouden, werd een aangename gedachtenwisseling ge voerd. Tenslotte werden voor het Jaar 1937 leden en plaatsvervangende leden aangewezen voor de Centrale Commissie voor Georgani seerd Overleg en voor elke bij de verschillen de Provinciale diensten bestaande dienst commissie. OPENBARE VERGADERING COMM. PARTIJ. De afdeeling Haarlem der Communistische Partij houdt Maandagavond 24 Augustus een openbare vergadering in het Gem. Concert gebouw, naar aanleiding van de aangekondig de steunverlaging. De muziekvereeniging „Voorwaarts" verleent haar medewerking. VERKOOPINGEN Het bestuur van de Beverwijksche Harddraverijvereeniging wandelt over de baan, waar Donderdag de harddraverijen zijn gehouden. Op Donderdag 20 Aug. 1936 werden in ,,'t Notarishuis" de volgende verkoopingen ge houden. De woonhuizen, kantoorgebouwen, schuren, erf en weg (Rollandspad) te Haarlem aan en bij het Brouwersvaartpad nos 8, 6, 6a, 2 en 4 Opbod f 9425. Het huis met koepel, bloembollengrond met schuur te Haarlem bij en aan het Brouwers vaar tpad no. 2a, te zamen groot 1 hectare, 31 aren. 91 centiaren. Het huis verhuurd tot 1 Januari 1937 voor f 2'340 per jaar. Grondlas ten f 40.72. Straatlasten f 34. Opbod f 12.250. Het huis met naastgelegen schuur en erf te Haarlem aan het Rollandspad nos. la en 1, te zamen groot pl.m. 4 aren. Verhuurd: de schuur tot 1 Mei 1937 voor f 150 per jaar; het huisje, bij de week voor f 2 50 per week. Grond lasten f 13.63. Straatlasten f 6.10 Opbod f 2725 Bloembollengrond en Notweg te Haarlem langs de Brouwersvaart, genaamd „Schoon oord, Buitenstuk Noordzijde", tezamen groot pl.m. 1 hectare. 47 aren, 60 centiaren Ver huurd tot 1 Februari 1937 voor f 600 per jaar. Grondlasten f 34 56. Straatlasten f 27. Opbod f 10.000. Bloembollengrond, genaamd „Schoonoord, Middenstuk", te Haarlem, tegen en ten zui den van perceel 4, tezamen groot pl.m. hectare, 33 aren, 50 centiaren. Verhuurd tot 1 Augustus 1937 voor f 600 per jaar. Grond lasten f 35.99. Straatlasten f 27, Opbod f 8000. Bloembollengrond, genaamd „Schoonoord, Buitenstuk Zuidzijde", te Haarlem tegen en ten zuiden van perceel 5, tezamen groot on geveer 1 hectare, 42 aren, 80 centiaren. Ver huurd tot 1 Augustus 1937, voor f 600 per jaar Grondlasten f 29.93. Straatlasten f 27. Op bod f 8250. Combinatie van deze 6 perceelen tezamen groot 6 H.A., 29 A„ 76 c.A. Totaal f 64.805 W. F. Selle q.q. Een perceel grond, geschikt voor bouwter rein, te Haarlem aan het Brouwersvaartpad, groot 4 aren, 35 centiaren. Onverhuurd. Grond lasten f 0.91. Straatlasten f 1.53. Totaal f 2250 W. F. Selle qq. Een huis en erf te Haarlem aan den Klever parkweg no. 201, groot 1 are, 52 centiaren. Ver huurd voor f 30 per en bij de maand. Een huis en erf te Haarlem aan den Klever parkweg no. 203, groot 1 are. 60 centiaren. Combinatie dezer 2 perceelen. tezamen groot 3 A12 c.ATotaal f 8850. P. H. Borg- houts. Een woonhuis met schuur, erf en grond te Haarlem-Noord aan den Rijksstraatweg 404, groot 1 are, 83 centiaren. Opbod f 5400. Opge houden. aanschouwt. Deze chaos is de anarchie die er in de gedanste, ja zelfs in de overal on derwezen figuren bestaat. Engeland gaf steeds den toon aan, doch En geland had niet gerekend op de veel te klei ne dansvloertjes, die in ons land overal door veel te veel menschen worden ingenomen. Iedere dansleeraar zociht zijn eigen oplossing voor het probleem, dat de Engelsc'he passen te lang zijn voor de nauwe Hollandsche ruimten. De oplossing is thans gevonden en werd vanmorgen in „Dreefzicht" gedemonstreerd op het congres van den „Nederlandschen vakkring van Dansleeraren". Een simpele, luchtige figuur, die thans is opgenomen on der de „standaarddansen", die den naam draagt van „Quick Rythm dancing" en „Slow rythm Dancing". Er zijn nog enkele noviteiten, die voor vaklieden en liefhebbers in de danskunst van belang zijn. De „Cuban Rumba" en de ..Quick Waltz' zijn thans eveneens tot „standaarddansen" verheven. Van de eerste noemen wij in het bijzonder de „Cucai'acha-tap", of zooals dit plastisch in het Hollandsch heet: „het dood trappen van de kakkerlak". Laten wij hopen, dat er voor letterlijke toe passing van deze figuur in de Nederland sche danspaleizen geen reden zal ontstaan, doch dat deze nieuwe variatie met des te meer geestdrift zal worden begroet door hen, die zich, ver van alle tropische ongedierte, met het doodtrappen van denkbeeldige kak kerlakken willen bezig houden. „Quick rythm dancing" en „slow rythm dancing" zullen bij uitstek de dansen voor het komende seizoen zijn. Korte passen, luchtige bewegingen, die weinig plaats vra gen, die bij wijze van spreken „op een stoel' gedanst kunnen worden. De instructeur van het congres, de heer J. A. Bronmeijer, demonstreerde deze dansen met zijn echtgenoote voor een groot aantal leden van den vakkring. Wij zagen hem ook de Cucaracha-tap dansen, gracieus, luchtig en uitermate vaardig. Van de Haarlemsehe leden van den vak kring waren aanwezig de heeren J. L. van Duin, W. Fort.gens. G. C. Siebeling, Regouin, Hellemink en Donkerloo. ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VAR A-uitzending. 10.00 VPRO. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 De Notenkrakers en zang. 12.00 Orgelspel. 12.30 Gramofoonpl. 2.00 E. Walis en zijn orkest. 2.40 Causerie over China. 3.00 Vervolg concert. 3.30 Gramofoonpl. 4.50 Causerie: over Amsterdam. 5.05 Viool en piano. 5.40 Letterkundige cause rie 6.00 Orgelspel. 6.30 Gramofoonpl. 7.00 Arb. muziekver. „Voorwaarts". 7.25 Causerie: Het Nationaal werkcomité. 7.35 Vervolg concert. 8.00 SOS-ber. Berichten ANP. Vara-varia. 8.15 Het VARA-orkest. 9.00 Voordracht. 9.15 Ver- volgconcert. 9.50 Gramafoonpl. 10.05 Vervolg concert. 11.00—12.00 Gramofoonpl. HILVERSUM II, 301 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsc. halfuurtje. 12.15 KRO-melodisten. 1.00 Gramofoonpl. 1.15 KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 R.K. Meisjesaccordeonclub „Utile Dulci" en gramofoonpl. 5.30 Esperanto voor de jeugd. 6.05 Gramofoonplaf.en. 6.20 Joum. weekover zicht. .645—7.00 Gramofoonpl. 7.15 Causerie over Friesche volksdansen. 7.35 Radiojournaal. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Me ditatie. 8.30 Gramofoonplaten. 9.00 Voordracht. 9.20 KRO-orkest. 9.50 Sportpraatje, 10.05 „The Hawaiian Friends". 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 „The Hawaiian Friends" 10.45 KR.O-Boys. 11.15—12.00 Gramafoonpl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Gramofuonpl. 11.35 HET BBC-Northern orkest 12.50 Orgelspel. 1.20 Het Commodore Grand orkest. 2.05 Spo.treporta.ge. 2.50 Het BBC Welsh-orkest er zang 3.50 Het Serge Kr is Ij Septet. 4.35 Sportreportage 5.35 Oscar Rabyn en zijn band. 6.20 Berichten. 6.50 Voor dracht. 7.05 Welsh programma. 7.20 Militair orkest en zang. 8.20 Sydney Kyte en zijn band. 8.45 Causerie: Unbulding Waterloo Bridge 9.00 Het BBC variété orkest en solisten. 10.00 Be richten. 10.20 Het BBC-orkest en piano. 11.20 Gramofoonpl. 11.50 Berichten. 12.0012.20 De Grosvenor Dance Band. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Orkestcon cert. 2.40 Gramofoonpl. 4.20 Orgelconcert. 6 35 Gramofoonpl. 6.50 Pascal-orkest. 8.50 Opera: „La Reine de Saba", Gounod. 12.1012.35 Po pulair concert. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 West-Duitsch ka merorkest. 2,35 Omroepkwintet. 4.20 Gramo foonpl. 5.50 Mannenkoorconcert. 6.35 Concert. 8.30 Zie Deutschlandsender. 10.50 Vroolijk pro gramma (orkest, koor en solisten). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Operetteconcert m.m.v. het Omroepor kest, koos en solisten. 10.20 Berichten. 10.50 Gramofoonpl 11 20—1.15 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Dansmuziek. 2.23 Populari concert. 3 05 Gramofoonpl. 3.20 Or gelconcert. 3.50 P. Goldwin's orkest. 4.50 Gra mofoonpl. 6.35 Pianorecital. 7.20 Gramofoon platen. 8.20 Zang. 8.40 Pianorecital. 9.20 Or kestconcert. Hierna gramofoonmuzïek. 11.20 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Omroepsalonorkest. 1.30 Gramo foonpl 3.20 Populair concert. 4.35 Omroepsa lonorkest. 5.35 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Voordracht. 10.05 Gra mofoonpl. 10.30 Dansmuziek. 11.2012.20 Gra mofoonpl.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2