Groote Ossetongen VLEESCHPALE1S /CUEEP/ TJMHINs 20 pCt. KORTING DAMES- HEERENKLEEDING TANDARTS W. A. ARPAD WERKSTER FLINK DAGMEISJE JONGEN Hypotheek beschikbaar Het Amerikaansche Huis Motor- en Regenkleeding JACK MORRIS 1.75 p. stuk PEPERS Krocht 12 H A A "R T. E M'S DAGRtAD 13 Olympische lessen voor de EngelschenHet metrieke stelsel in de athletiek Langdurige voorbereiding De Spelen in 1944 te Weenen? Waarom geen internationale athletiek in ons land?; De 110 Meter hordenbaan De cricketmatch HaarlemRood en WitJoe Louis en Ben Foord De kansen der Hollanders bij de wereldkampioenschappen wielrennen, Het betrekkelijke falen van de Engelsche athleten bij cle Olympische Spelen, vooral op de „veld-nummers" heeft, zooals wij vorige week in deze rubriek reeds vermeldden, tot veel commentaar aanleiding gegeven. Thans ziet men in, dat het trainingssysteem verbete ring behoeft en dat de voorbereiding ernstiger ter hand dient te worden genomen. Een aer vele voorstellen dienaangaande betreft de in voering van het metrieke stelsel bij de athle tiek. De bij uitstek deskundige, die dit plan oppert, slaat den spijker op den kop, doch het is zeer de vraag, of de conservatieve Engel schen, zelfs waar het een belang van een dei- meest populaire takken van sport betreft, tot deze wijziging zullen overgaan. De voorsteller wijst er terecht op, dat alle andere Europeésche landen, zoowel als Ameri ka en Japan hun races over in meters bere kende afstanden houden. De standaardnum mers bij de Olympische Spelen zijn 100, 200, 400, 300, 1500, 5.000 en 10.000 meters, voorts 110 en 400 meter hindernis en 3000 meter „steeplechase". Niet een van de bij de Ama teur Athletic Association geldende races gaat over deze afstanden. Honderd yards is negen yards minder dan honderd meter, terwijl de mijl (1609 meter) 120 yards langer is dan de 15:.0 meter. Het is dus geen wonder, dat de Engelsche loopers bij de Olympische Spelen gehandicapt zijn. Bij de selectiewedstrijden voor Berlijn moesten zij yards-afstanden loo- pen om daarna in de Duitsche hoofdstad hun kansen op een meter-baan te moeten verdedi gen. Engeland, zoo vervolgt deze deskundige, moet met zijn tijd meegaan. Men kan niet verwachten, dat alle landen ter wereld het Engelsche maatstelsel zullen volgen en daar om dient de A. A. A. de kampioenschappen van het volgend jaar over de Olympische af standen te organiseeren. Voorts moeten er meer belangrijke wedstrij den worden gehouden. Tot nu toe ging het precies als bij de lawn-tennis spelers, de bes ten onder hen probeeren zoo lang mogelijk elkaar te ontwijken, om toch vooral door een nederlaag hun plaats als favoriet niet te ver liezen. Het gevolg is, dat athleten van de top klasse, zooals Roberts, Brown, Powell, Swee ney en Ward aan te weinig moeilijke wedstrij den deelnemen en daardoor niet in staat zijn, in een belangrijke race de volle honderd pro- leent te geven. Op een enkele uitzondering na konden de Engelsche loopers in Berlijn op het laatste rechte eind de eindspurt van hun te genstanders niet beantwoorden; zij misten de felheid en het doorzettingsvermogen, zonder welke eigenschappen geen Olympische over winning behaald wordt. Een derde en laatste belangrijk punt betreft den duur van de Olympische voorbereiding. De gebruikelijke zes maanden zyn lang niet ge noeg, zelfs twee jaar is te weinig. Reeds thans inoet men gaan zoeken naar jeugdig materiaal En dit de gelegenheid geven, onder leiding van een ervaren coach te oefenen, zeer zeker, wat fie spring- en werpnummers betreft. Duitsch- land heeft bewezen, wat op dit gebied met langdurige training kan worden bereikt. Doch ook de hardloopers moeten geregeld in wed strijden uitkomen, immers Jesse Owens dankt Lijn fenomenale successen, naast een aange boren geschiktheid, hoofdzakelijk aan het feit, dat hij van zijn twaalfde jaar af steeds tegen loopers van klasse in de baan is gekomen. Tenslotte dient ernstig rekening te worden gehouden met de mogelijkheid van acclimati- eatie, vooral waar het Tokio betreft en tevens moet er voor worden gezorgd dat het voedsel geschikt is voor de athleten. De kwaliteit van liet eten vormt een der weinige algemeene klachten in verband met de zoo juist beëin- pigde Spelen en speciaal de lange afstand- loopers, die niet over een eigen kok of dito bioviandeering beschikken, hebben daarvan te jijden gehad. IDe wedstrijden op den langen afstand, zoo- 1 de 50 kilometer snelwandelen (winnaar Engelschman Whitlock)'als de Marathon innaar de Japanner Son) boden aan dui- ïden, voor wie de toegangsprijzen voor het idion een beletsel vormden, een mooie ge enheid toch nog iets van de Spelen te zien. gen een entrée van 50 pfennig konden zij h overal langs het pa, .ours opstellen en nderdduizenden hebben daarvan gebruik naakt. Dit parcours was puik in orde; over geheele 42 kilometer gaf een witte streep a te volgen weg aan en overal waren con- •leposten ingericht. I Men werd herinnerd aan het kostelijk ver- laal van den Servischen onderwijzer, die bij en Olympischen fakkelloop opdracht had [ekregen om in zijn district alles te regelen, lij had alle schoolkinderen gemobiliseerd, den loeren instructies gegeven, elk los steentje an den straatweg weggewerkt en zich voor- lien van een groote schelle fluit. Daarmede evvapend rende hij, zelf baan makend voor len fakkellooper, nog harder dan deze het ;eheele traject af. Het lijkt niet waarschijnlijk, dat een der- jelijke fakkelloop ook in 1940 zal worden ge- irganiseerd. want niet alleen is de afstand ran Athene naar Tokio een tikje langer dan laar Berlijn, doch men zou tevens de beschik- moeten hebben over lange afstandzwem- ners van reputatie, alsmede fakkels, die oil ier water kunnen blijven branden. Thans, nu pas bekend is geworden, dat de ipelen in 1940 in Japan zullen worden gehou- ien, bespreekt men reeds weder de vraag, raar zij in 1944 zullen plaats vinden. Dat dit n Europa zal zijn, is zeker, maar naast Hel- ingfors en Rome, verwacht men tevens een andidatuur van Londen enWeenen. De icofdstad van Oostenrijk maakt daarbij lang iiet de kwaadste kans, want men is in inter- rationale Olympische kringen van meening, lat Weenen's centrale ligging groote voordee en biedt. We vermoeden echter, dat na Tokio de Fin- iche hoofdstad Helsingfors en daarna Londen aan de beurt zullen komen. De Olympische athletiekploegen van vele anden, waaronder Amerika, maken van de ge legenheid gebruik, om na de Spelen in meer dere steden aan wedstrijden deel te nemen. In Oostenrijk, Zweden, Duitschland, Honga rije en Zwitserland hebben de sportliefheb bers kunnen genieten van de goede prestaties dezer athleten. Het is daarom zeer jammer dat men in Amsterdam niet iets dergelijks ge organiseerd heeft, nu Osendarp, Van Beveren Brasser getoond hebben, in internationaal gezelschap op hun plaats te zijn. Wellicht had dit de aanleiding kunnen zijn tot grootere publieke belangstelling voor de athletiek, die, het is te Berlijn wederom bewezen, de aan dacht van honderdduizenden, waaronder tal rijke landgenooten, kan boeien, zoodat men daarover spreekt als het fraaiste en spannend ste onderdeel van de Olympische Spelen, wat het ook ongetwijfeld is. In de afgeloopen twee weken is ons herhaal delijk de vraag gesteld, of de hindernissen bij de 110 Meter hordenloop op bepaalde afstan den van start en finish moeten worden ge plaatst. of dat men de tien horden willekeu rig kan neerzetten, zoolang de onderlinge af stand ongeveer gelijk is. De insider weet natuurlijk, dat de uiterste nauwkeurigheid vereischt wordt bij het uitzet ten van juist deze baan. omdat de loopers zich trainen tusschen elke twee horden een be paald aantal passen te loopen, daar zij anders met hun sprongen niet zouden uitkomen. Voor hen, die zich daarvoor interesseeren, of zich op dat moeilijke athletieknummer willen be kwamen, laten we hier de volledige maten vol gen. De baan is 100 Meter lang met 10 horden, die elk een hoogte van 1.06 Meter hebben. De afstand van de startlijn tot de eerste horde bedraagt 13.72 meter, die tusschen elke twee hindernissen is 9.14 meter en de uitloop van de laatste horde tot de finish is 14.02 meter lang. Een eenvoudig rekensommetje leert, dat daarmede de baan volgens de reglementaire eischen is uitgezet immers de negen vakken tusschen de eerste en de laatste hindernis beslaan een afstand van negen keer 9.14 is 82.26 meter. Telt men aanloop en uitloop daarbij op, dant komt men aan de 110 Meter. En nu maar oefenen voor Tokio. De returnmatch tusschen onze beide plaat selijke eerste klasse cricketclubs is wederom in het voordeel van Haarlem beslist, dat daarmede een alleszins verdiende overwinning- behaalde. Het batten van beide partijen bleef ook in dit treffen onder de verwachtingen, al moet men een uitzondering maken voor de prestaties met het slaghout van Allart en Wes- sel bij de thuisclub en Lammerts van Bueren en Gobets bij Rood en Wit. Een verblijdend teeken was het goede fiel den van spelers als Mi-. B. Davidson, Menalda van Schouwenburg, H. de la Mar en niet te vergeten Healy, die in de „gully" een paar schitterende vangen deed, welke niet weinig tot de overwinning bijdroegen. Zeer goed was het wicketkeepen van Voogd, die wat antici patie en het nemen van de „returns" betreft, eerste klasse werk leverde. Bij de bowlers droeg de Ruig den eerepalm weg, want om in de zomersche temperatuur als fastbowler ruim 23 overs te werpen met als resultaat 7 wickets voor 52 runs, moet men uitstekend in vorm zijn. Arnold Maas weet zijn bowlen nog steeds listig te varieeren, waardoor de bats- men moeite hebben om runs te maken en bij Rood en Wit was het ditmaal Bruin, die een zijner dagen had, waarop hij de juiste lengte kon vinden en behouden. Ofschoon Mr. F. A. Davidson waarschijnlijk wel zijn redenen zal hebben gehad om na het winnen van den toss Haarlem eerst te laten batten, wil het ons voorkomen, dat het lange fielden in de brandende zon niet bevorderlijk was voor een goede prestatie met de bat. Het is zelfs mogelijk, dat daarin het verschil tus schen een overwinning en een nederlaag heeft gelegen, want de openingsbatsmen van Haar lem, Drs. Kleefstra en Healy, waren wel zoo verstandig, het zoo kalm mogelijk aan te doen en aldus den vijandelijken aanval af te mat ten. Alles bij elkaar genomen was de match geen grootsche vertooning en we hebben wel eens betere plaatselijke wedstrijden tusschen deze clubs bijgewoond. De zwaargewicht-boksers hebben weer eens van zich doen spreken. Dat de neger Joe Louis den tien jaar ouderen Jack Sharkey heeft overwonnen, zal niemand hebben verwon derd. want Sharkey's beste tijd is reeds lang voorbij. Het was voor Louis een mooie gele genheid zijn geschokt zelfvertrouwen te her winnen en zijn reputatie weer eenigszins te herstellen. Slechter verging het den Britsehen kam pioen Jack Petersen die tegen den jongen Zuid-Afrikaan Ben Foord door technisclien knock-out het onderspit moest delven. Het schijnt, dat de Engelschen er maar niet in kunnen slagen, een zwaargewicht van we reldformaat te ontdekken. Petersen verwierf zich destijds in enkele succesvolle gevechten een groote reputatie, doch het gelukte hem niet, zijn techniek en „ringcraft" op het hoog ste peil te brengen. Hij verloor tweemaal van den middelmatigen Duitscher Neusel en thans heeft ook Foord, die destijds in de 13e ronde verloor, revanche genomen voor die nederlaag en daarmede den Engelschen titel, zoowel als die van het Britsche keizerrijk, veroverd. Eenigen tijd geleden kreeg men reeds een aanwijzing van Foord's vooruitgang, toen hij den geroutineerden veteraan George Cook met knock-out overwon, iets, wat vóór hem aan slechts zeer weinigen, onder wie George Car- pentier, gelukt was. De wereldkampioenschappen wielrennen worden aan het einde dezer maand in Zwit serland gehouden en nu Merkens tot het pro fessionalisme is overgegaan, maakt Van Vliet een goede kans op den amateur-sprinttit.el. Zijn zwaarste tegenstanders zullen de Belg Collard (vorig jaar vierde), de Franschman Chaillot en mogelijk de temperamentvolle Ita liaan Pola zijn. Bij de profs, zal Scherens moeten oppassen voor den Duitscher Richter, maar vooral voor Gérardin en het zou ons niet verwonderen, als de snelle Franschman voor de verrassing zorgde. Het is moeilijk aan te nemen, dat de 39-jarige Lacquehaye zijn we reldtitel achter de groote motoren zal kunnen behouden en veel zal afhangen van de vraag of een andere Franschman, b.v. Wambst, er in de finale in kan slagen, de Duitschers Metze en Lohmann af te matten en daardoor zijn landgenoot in de kaart te spelen. De Italiaan Severgnini is nooit op zijn best, wanneer hij twee wedstrijden over 100 kilometer kort ach ter elkaar moet rijden, wat bij de wereldkam pioenschappen in serie en finale het geval is. Op den weg hebben onze amateurs Schulte en Gommans een betere kans op een prijs dan de professional Pellenaars, die het alleen te gen de overmacht moet opnemen, tenzij de N. W. U. inderdaad nog meer renners uitzendt. Tegenstanders als de Belg Jan Aerts (houder van den titel), de Franschman Le Grevès en de Spanjaard Montero zijn niet voor de poes. De amateurs zullen danig rekening moeten houden met den Olympischen kampioen Char- pentier en diens landgenoot Lapébie. Doch het winnen van een wegwedstrijd hangt van zoo veel omstandigheden af en het geluk (geen lekke banden, enz.) speelt daarbij een zoo groote rol, dat men van het resultaat niets kan voorspellen, te minder, omdat de Zwitser- sche hooge lucht de deelnemers, evenals onzen voetballers van het Nederlandsch elftal, wel eens parten kon spelen. Moeten we echter een „tip" voor een Hollandsch succes geven, dan noemen we Van Vliet, mits hij zich voor de volle honderd procent inspant en een niet tè hoog „verzet" rijdt. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB In verband met den verjaardag van de Ko ningin wordt de clubavond der Haarlemsche Damclub niet op Maandag 31 Augustus, doch op Woensdagavond 2 September gehouden. ZEILEN. DE KIELER ZEIL WEEK. Donderdag werden de wedstrijden van de Kieler zeilweek voortgezet. Onze landgenoot Den Tex werd ditmaal no. 3 bij de 12 M2. sharpies. POSTDUIVEN. DE BONTE DUIF. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorden. Afstand 163 K.M. Wind Z.W. Duiven los 9.05 uur. De prijzen werden behaald als volgt: H. J. Lomans l 5 14. p. H. Brakel 2 12 15, Gebr. v. d. Linden 3. F. M. Heerkens Thijssen 4 18. J. Doornbosch 6 10, F. van Honschoten 7, G. J. Suman 8 11 16. F. Kuyken 9; G. C. ten Bosch 13 17, J. J. Kan 19, Eerstgetoonde duif 11.4.32 Laatstgetoonde duif 11.11.44. Wedvlucht van Neufville: P. H. Brakel 16 9 12, J. J. Kan 2 5 Gebr. v. d. Linden 3 13. G. J. Suman 4, H. J. Lomans 7 8, G. C. ten Bosch 10 14, F. M. Heerkens Thijssen 11, Eerstge toonde duif 11.45.24. Laatstgetoonde duif 12.4.40 DE LUCHTBODE. Wedvlucht van Vilvoorde voor jonge vo gels. H. v. Oldenmark 1 2 13 19, C. v. d. Lee 2 4 12 15 16, J. J. Terhorst 5. G. Sprokkreeff 6 17, H. v. d. Broek 7. B. C. v. d Meer 8 9 10. A. v. Veen 11 18, A. Zegwaard 14. Werdvlucht van Neufville: H. v. Oldenmark 1 2 6, A. Zegwaard 3 15, C. C. v. d. Meer 4 7 8 9 11 13, G Sprokkreeff 5 16 17, C. v Lee 10, H. v. d. Broek 12 14. Onderlinge wedvlucht van Dordrecht voor africhting wedvlucht. De heer J. J. Lasschuit loofde daarvoor een eereprijs uit voor de drie eerstgetoonde duiven. De uitslag luidt: B. C v. d. Meer 1—12, G. Sprokkreeff 2 4 5 8 10. J. J. Terhorst 3 6 7 9 13, J. J. Lasschuit 11. De eere prijs werd gewonnen door G. Sprokkreeff. MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Het concert van 20 Augustus heeft aan twee jonge talenten de gelegenheid geboden, zich voor een groot auditorium te doen hooren. Voor Dini Bitter, die met het orkest het piano concert in G gr. t., K.V. 453 speelde was dit optreden een volstrekt debuut. Een uitvoering van een deel van genoemd concert in beperk ten kring, enkele maanden geleden, had den dirigent aanleiding gegeven haar uit te noo- digen om het geheele werk met het orkest der H.O.V. te spelen. En zij heeft de vuurproef uitstekend doorstaan. Dat het hoogste ideaal in deze Mozartvertolking nog niet verwezen lijkt werd, is te begrijpen; met name mag men verwachten dat de expressie in de cantilenes en slotwendingen aan vrijheid en verscheiden heid zal winnen. Maar de feillooze technische beheersching, de volkomen betrouwbaarheid van het geheugen, de concentratie en uiter lijke rust, die uit dit optreden bleken, waren opmerkelijk, te meer, omdat de jonge pianiste pas na het met goed gevolg afgelegde eind examen der meisjes-H.B.S., twee jaren gele den haar muziekstudies aanving, en geven daarom reden tot zeer goede verwachtingen voor haar toekomstige loopbaan. Het groote succes dat zij Donderdagavond oogstte moge voor haar een aansporing zijn om te trach ten. eenmaal een plaats onder de eersten van onze Nederlandsche klavierspeelsters in te nemen. Feillooze technische beheersching, betrouw baarheid van het geheugen, concentratie en uiterlijke rust kenmerkten ook het spel van den jongen violist Constant Moerman. Maar voor dezen 19-jarigen oud-leerling van Orl Flesch was dit optreden allerminst een debuut: hij heeft reeds vele malen in het openbaar het podium betreden, èn in recitals en als solist met orkest. Zijn repertoire omvat dan ook reeds de meeste der groote vioolconcerten. Voor ditmaal had hij het interessante, tech nisch enorm moeilijke vioolconcert van Gla- zounow gekozen, een werk, waaraan slechts virtuozen voor wie b.v. Paganini's werken geen hinderpalen meer geven, zich zonder gevaar kunnen wagen. Zijn keuze mocht gerechtvaar digd heeten: het was verbluffend met welk een gemak en zekerheid hij de reusachtige moeilijkheden, die wel in de groote cadens culmineeren, overwon. De zuiverheid zijner intonaties bleef vrijwel intact; dat hij zijn viool niet altijd boven het orkestensemble uit kon doen klinken ligt eensdeels wel aan het instrument, hoofdzakelijk echter aan de dikke orkestratie van het werk, waarin vooral de blazers vaak een compacte massa vormen, waartegen een enkele viool nauwelijks op kan tornen. De orkestpartij in de beide solo-concerten was door Marinus Adam uitstekend verzorgd. In Mozart's concert dat ook voor het orkest- meer moeilijkheden biedt, dan de argelooze hoorder misschien zou vermoeden, werd een zeer fijn samenspel tusschen orkest en piano verkregen. Glazoünow's concert verlangt door de veelvuldige tempowisselingen en rubati van de opmerkzaamheid van den dirigent en de volgzaamheid van het orkest al zeer veel. doch ook in dit werk was het samenspel hoogst bevredigend. Een woord van bij zonde ren lof komt dan ook Marinus Adam toe. De in schier volmaakte fijnheid en door zichtigheid gespeelde Figaro-Ouverture ging aan het pianoconcert vooraf; een eerste uit voering van een vrij onbekend werk van Jchan Wagenaar volgde er op. Marsch en Avondfeest bij het Schimmenspel „De Brui loft van Alladin en Bedr'el Budur" is de titel. De Marsch wekt even herinneringen aan de1 Kroningsmarsch uit Meyerbeer's „Le Prophé te"; de thema's zijn praegnant, het Trio is wat duister gekleurd. Het Avondfeest brengt een zwoele atmosfeer, die door opgewondener en hartstochtelijker phasen afgewisseld wordt en heeft een groote coloristische kracht. Een ernstige bijwijlen haast ruwre toon klinkt uit de ,Finlandia"-muziek van Sibelus, die op verzoek gespeeld werd en het slot van den avond vormde. Meerdere Finsche volks melodieën zijn daar in verwerkt met een voorkeur voor de timbres der lage blaas instrumenten Ook bij dit zomerconcert was de zaal nage noeg geheel gevuld en het heeft zoowel den jongen solisten als den dirigent Adam niet aan bijvalsbetuigingen ontbroken. Vooral na Gla- zounow waren die zeer geestdriftig en lang durig. En ook aan bloemen ontbrak het niet. K. DE JONG. J. E. A. R. VAN HELDEN OVERLEDEN. In den ouderdom van bijna 67 jaar is in het Diaconessenhuis, alhier, overleden de heer J. E. A. R. van Helden. De overledene is tientallen jaren werkzaam geweest bij de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij. Reeds in het begin- tsadium van den tramweg in Haarlem en omstreken was de heer Van Helden aan de toenmalige E.N.E.T. verbonden. Onder zijn leiding werden de lijn HaarlemZandvoort, de Ceintuurbaan en de lijn HaarlemBloe- mendaal aangelegd. Ook de kantoren en de remise aan de Leidsche Vaart werden on der zijn toezicht gebouwd. Na de fusie met. de E.S.M. werd de heer van Helden van hoofdinspecteur in algemee- nen dienst, hoofdinspecteur van Weg en Werken, welke functie hij tot zijn pensio neering. nu eenige jaren geleden, bleef ver vullen. De begrafenis zal Zaterdag om 10.30 uur plaats hebben op de Alg. Begraafplaats te Zandvoort. DANS- EN TOONEELVER. „EVERYBODY" Gisteravond hield de Dans- en Tooneelver- eeniging „Everybody" haar eerste algemeene vergadering. In zijn openingswoord bracht de voorzitter dank aan de leden en in het bijzon der aan de ouders der leden. Vervolgens werd de verdere agenda afgewerkt. De avond werd besloten met attracties en dansen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 19 v. Cristobal. Burgersdijk 20 van Rotterdam naar New- Orleans. Maasdam 19 van Rotterdam te Philadel phia. Binnendijk, New-Orleans n. Rotterdam via Londen, n. 20 Prawlepoint. Spaarndam 20 van Antwerpen te Rotter dam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisreis) 19 van Lissabon. Randfontein 20 van Hamburg naar Am sterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) 19 van Le Verdon. Maaskerk 20 van Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 18 van Madras. HALCYONLIJN. Flensburg 19 van Genua via Meliila naar Rotierdam-Vlaardingen. Stad Haarlem. 19 van Napels via Villaricos naar Velsen. Stad Zaandam 20 v. Oxelosund te Rotter dam. Stad Zwolle. Salta Caballo n. Vlaardingen, 21 (12 's middags) te Hoek van Holland verw. Stad Schiedam vertr. 22 van Genua n. Bizerta. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop 18 van Amsterdam te Callao. Stella 17 van Amsterdam te Kingston <J.> Costa Rica 18 van Kingston (J.) n. Port Limon. Agamemnon 19 van Sfax naar Delfzijl. Ajax 19 van Setubal naar Amsterdam. Baralt 15 van Curasao naar Bovenwindsche eilanden. Barneveld Chili n. Amsterdam 19 van Paita. Cottica, Paramaribo n. Amsterdam 20 van Havre 21 (ca. 12,30 n.m.) verw. Ganymedes 19 van Piraeus naar Volo. Trajanus 20 van Granton te Amsterdam. Triton 19 van Hamburg naar Amster dam. Triton 20 v. Hamburg te Amsterdam. Tiberius 20 v. Amsterdam n. Rotterdam. Deucalion 20 v. Amsterdam naar Pernis. Berenice 20 van Danzig te Kopenhagen. Orion 20 v. Faro n. Tanger. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (thuisreis) 19 (8,39 v.m.) 160 miji Z.W. van Land's End. Waterland (thuisreis) 19 van Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan de Witt (thuisreis) 19 v. Southamp ton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe 20 van Batavia te Rotterdam. Kota Gede (thuisreis) 19 te Marseille. Mod joker to (uitreis) 19 van Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Aldabi 20 van Buenos-Ayres te Rotterdam. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Melampus 20 van Bremen te Amsterdam. Glenapp, Dairen n. Rotterdam 18 van Pe- nang. Hector, Japan naar Rotterdam 18 van Kobe. Glenbeg, Dairen naar Rotterdam 19 (10.28 v.m.) 50 mijl Z.O. van Land's End. Peisander, Batavia naar Amsterdam 19 v. Havre. Peisander 20 v. Batavia te Amsterdam. City of Cardiff, Rotterdam n. Dairen 19 v. Hongkong. Heden overleed geheel onverwachts, tot onze die pe droefheid, mijn lieve Man en onze zorgzame Va der, Behuwd- en Grootvader Otto Cornells Huizinga (Oud Hoofd-Machinist Kon. Holl. Lloyd) in den ouderdom van 58 jaar. B. C. HUIZINGA PICKARD Heemstede: E. R. GMELICH MEYLING-HUIZINGA J. W. GMELICII MEYLING Haarlem: O. C. HUIZINGA Jr. JAN Haarlem, 20 Aug. 1036 Boekenrodestraat 1 De crematie zal plaats vinden op Maandag 24 Aug. a.s. te Drieliuis-Westerveld na aankomst van trein 13.14 uur. TIJDELIJK STOOMEN - VERVEN Op 2S Juli 1936 is door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem failliet verklaard: C. J. OPDAM, aannemer, Zaanen- Iaan Ha: P. J. STUT, slager, Dol rijnstraat 35 te Haarlem. In beide faillissementen is de verificatie-vergadering bepaald op 6 November 1030 0.30 uur in het Paleis van Justitie te Haarlem. Indiening dor schuldvorderingen •6ör 1 October 10 36 bij de cura- trice. Rechter-Commiss,iris Mr. A. L. M. van Berckol, De Curatricer Mr. E. A. J. SC I I10LTEM A - CONRADI Ged. Oude Gracht 63. Haarlem PRAKTIJK n ER VAT Dr. W. VAN NUSS Tandarts Tel.: 14032 (gewijzigd) BOEKENRODEvSTR.VAT 14 22 tot en met 28 Augustus AFWEZIG NET DAGMEISJE gevr.. van S5 uur. Loon f 5. m. middagk., zelfst. k. werken. Aanm. 's av. van 7S uur Jan Haringstraat 72 ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP De inschrijvingen voor onze half September aanvangende GRATIS leergangen in: ELEMENTAIRE EN ESOTERISCHE ASTROLOGIE ROZEKRUISERS-OCCULTISME zijn wederom opengesteld. Schriftelijk en mondeling aan het se ei". Hedastraat 36. Tel. 14557, en aan het Centrumgebouw Bake nessergracht 13 Dinsdags- er Vrijdagsavonds tusschen S9 u. Het vermaarde muziekkorps ,jThe Chalk-Farm-Band' bezoekt a.s. Zaterdag 22 Aug. HAARLEM Uitvoering In do Bakenesscrkerlc des 11,111. 8 uur Toegang 25 cent. Programma's verkrijgbaar bij afdeelingen Leger des Heils Meid-Huishoudster gevr. tegen 1 Sept. Br. no. 5201 bur. van dit blad KOKEN, BAKKEN, BRADEN is een genot met onze moderne GASFORNUIZEN. Zie nog enkele dagen onze speciale étalage Hypermodern fornuis, alles geëmailleerd, gegarandeerd zuinige branders 3 vlams 69. 4 vlams 75. Geheel geëmailleerde gascoinforeii. spaarbrander." 1-vlams 2-vlams vanaf ƒ5.— 7.25 Luxe comforcn, met uitschulf- baar morsblad. 2 vlams vanaf 15. •Mag. open v.m. 8-n.n Zaterdags tot 9 i een£ outstrgg actrCem Beschaafde Dame. 27 Jaar. wil aar vrijen tijd productief maken ls ASSISTENTE BIJ ARTS of a. z. Br. no. 5202 bur. van. dit blad Gevraagd een nette Slagerij Kroonenburg Rljksstraai weg 145. NETTE VERKOOPSTER gevr. voor schoenenzaak op len stand. Vakk. voorkeur. Br. met leeft, en inl. no. 5293 bur. van dit blad gevr., van 's morgens 7 tot 's av. 7 uur. loon 7. V. g. g. v. Aanm. na 7 uur Ripperdapark 31 Flink net DAGMEISJE gevr. van SS uur. Tollenslaan 2, Aerdenhout. Gevraagd een nette Leeftijd 15 jr., bij JOS. VAN OP- ZEELAND, Schoterweg 9 a 4y2 pCt. rente. Inlichtingen bij A. GROEN. Parklaan no. 23 SPECIAAL ADRES voor Dames-, Heeren-, Kinder- 24 BARTEL JORTSSTR A AT 24 Telefoon 13439 Filiaal Raadhuisstraat 12. A'dara EIGEN FABRIKAAT l.OH 1.08 0.40 0.35 2 pond Kalfsfricandeau pond Varkensfricandeau 2 pond Rosbief 2 pond Riblappen Yz pond d. Runderlappen. Biefstuk en Ossenhaas Gehakt half om per pond Ifslappen p. pond vanaf. Kalfsgehakt per pond Reuzel per pond Yz Pd. Lunchham hij vleesch 0.25 Yz pond gekookte Worst.... 0.18 Yz pond ITaagsche Leverworst 0.18 ALS EXTRA RECLAME: 2 pond Gehakt. Yz Pond gedr. Vet.. 0.75 TELEF. 15073 KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. MEISJES GEVRAAGD. Op verschillende afdeelingen kunnen eenige MEISJES ter opleiding geplaatst worden. Leeft. 14—18 j. Na korte opleiding is voor handige meisjes een flink loon te verdienen. Aanm. bij den portier vóór 6 uur nam., behalve Zaterdagsmiddags.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3