„WEERBERICHT HET H. VAN BREEMENFONDS. ECHTE WALES ANTHRACIET WITTOP KONING DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1936 HAAELE M'S D A G E I A D 2 Jongeman moet vermoord zijn. Deskundigen-onderzoek wijst het uit. Politie onderzoekt de zaak van het in het Merwedekanaal gevonden lijk. De doctoren Hulst en Hammes, heb ben een onderzoek ingesteld op het lijk van den 21-jarigen Utrechtschen meubelmaker m. van Hal, dat Maan dagmiddag uit het Menvedekanaal nabij Amsterdam is opgehaald, om vast te stellen of hier sprake is van een ongeluk of van een misdrijf Bij hun onderzoek is gebleken, dat het lijk verschillende messteken vertoont en dat het slachtoffer aan de gevolgen van geweldpleging is overleden. De Amsterdamsehe commissaris van politie de heer E. C. J. Staal en de inspecteur J. v. d. Berg zijn Dinsdag een groot deel van den dag in Utrecht geweest en Woensdagmorgen zijn beide heer en, thans vergezeld van den subst. oiticier van juistitie, mr. L. de Blécourt, op nieuw naar Utrecht vertrokken. Zooals men weet is daar in arrest een jongeman H. S., in wiens gezelschap van Hal Vrijdagavond nog is gezien en die wist dat van Hal geld bij zich had. Uit Utrecht deelt men ons mede. dat daar thans wordt nagegaan of het alibi, dat S heeft opgegeven na acht uur dien avond met de werkelijkheid klopt. Er zou daarin een hiaat zijn van drie uur en wel van negen uur tot middernacht. Het bedrag aan geld dat van Hal bij zich zou gehad hebben en dat onge veer f 150 zou zijn geweest is nog niet terecht. Ook is het vinden van het rijwiel van van Hal aan het Merwedekanaal bij Utrecht voor de politie nog een raadsel. Men kan niet aan nemen, dat van Hal in het Merwedekanaal bij Utrecht is verdwenen en dat zijn lijk een oaar dagen later in dat kanaal bij Amsterdam wordt gevonden. Naar wij nog vernemen is de Amsterdam sehe politie thans bezig het Merwedekanaal af te dreggen in de omgeving van de plaats waar het lijk van van Hal werd gevonden. Dat dreggen is een poging om wellicht het mes of een ander scherp voorwerp, waarmede de eventueele misdaad zou zijn geschied, te vinden. Vrouw bij ontploffing in brand geraakt. Aan de verwondingen later overleden. Echtelijk drama in het spel? Woensdagavond zijn de kleeren van mevrouw J. C. M. v. Z.—B. in haar woning aan de Delftschestraat te Rotterdam in brand gevlogen. Met hevige brandwonden overdekt is de vrouw naar het ziekenhuis aan de Coolsingel vervoerd, waar zij in den loop van den avond is overleden. Over de toedracht der feiten kan het A.N.P. de volgende bijzonderheden meae- dee'.en. Hoewel de man en de vrouw besloten had den te gaan scheiden en het proces daartoe reeds aanhangig was gemaakt, zouden zij Woensdagavond samen thuis koffiedrinken De man was naar den keuken gegaan om koffiewater op te zetten. Daar bedacht hij zich, dat hij nog eenige kleedingstukken met benzine moest wasschen, waartoe hij eenige dagen geleden een blik waschbenzine ge kocht. had, Hij stortte daarop de benzine in een emmer en deed de kleeren in een teil met water. Nadat de kleeren waren doorge spoeld, gooide hij het water weg en deed vervolgens de benzine in de teil, zoodat na verloop van eenigen tijd de keuken vol ben zinedamp hing. Toén de man wat lang wegbleef, ging de vrouw naar de keuken die in het sous-terrain was gelegen. Onöertusschen had de man zich naar den kelder begeven 0111 waschknijpers te halen terwijl hij het koffiewater op een heel flauw pitje had gezet. De vrouw, in de keuken komend heeft daarna de gaskraan geheel opengedraaid en op hetzelfde moment ont stond een hevige ontploffing, waarop de kleeren van de vrouw vlam vatten. Even later keerde de man in den keuken terug. Maai daar komende en zijn door vlammen om geven vrouw ziende, maakte hij onmiddel lijk rechtsomkeert, niet zoo vlug echter of ook zijn kleeren werden door de vlammen gegrepen. De man rende naar boven en toen de straat op, de buitendeur achter zich dichttrekkend, zoodat de vrouw er niet uit kon. De vrouw rende ondertusschen als een brandende fakkel door het hpis en pro beerde zich de kleeren van het lijf te scheu ren. Buren, die de knal van de ontploffing gehoord hadden, liepen naar beneden en zagen de wanhopige positie, waarin de vrouw verkeerde. Zij sloegen een ruit in om de vrouw hulp te bieden Met een brandbluschapparaar van een juist passeerende postauto, zijn daar na de brandende kleeren van de vrouw ge doofd. De vrouw en de man zijn toen naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht. De buren, die de huiselijke omstandig heden van het echtpaar kenden bespraken het geval druk en gaven als hun veronder stelling te kennen, dat hier sprake moest zijn van een aanslag, gepleegd door den man, waarvan de vrouw het slachtoffer geworden was. Dit gerucht drong ook tot de politie door, die daarna onder leiding van commis saris Roszbach van de afdeeling Centrum, een onderzoek heeft Ingesteld. Er zijn buren die de politie hebben medegedeeld, dat toen zij de vrouw te hulp waren gesneld, deze zou hebben gezegd: „hij heeft me van kant ge maakt". De situatie in de echtelijke woning kennende hebben de buren niet anders ge dacht. dan dat de vrouw met deze woorden haar man bedoelde. In het ziekenhuis werd de vrouw, zoo goed en zoo kwaad als het ging. verhoord, die daar op een bezwarende verklaring voor den man heeft afgelegd. Zij geloofde evenwel niet. dat er opzet in 'het spel was geweest, maar meer kon zij niet zeggen, want zij verloor het. bewustzijn en zonder bii kennis te zijn ge komen. is zij later in den avond over leden. De politie achtte voldoende termen aan wezig om den man. nadat hij in het zieken huis behandeld was. in arrest te stellen. Hij ontkende alle schuld ofschoon hij toega1' hoogst roekeloos met de benzine te hebber omgesprongen. De door de ontploffing ontstane brand heel niet veel schade veroorzaakt, Weer een schilderijen-affaire te Oosterbeek. Gedupeerde laat er zich voor de tweede maal tusschen nemen. De Oosterbeeksche politie heeft zich dezer dagen bezig gehouden met een vermoedelijke oplichtingsaffaire met schilderijen, welke verband hield met de bekende schilderijenaffaire, welke zich in 1931 te Oostei'beek afspeelde. Twee Utrechtsche kooplieden hebben in de afgeloopen maanden een Oosterbeeksch in gezetene. die ook in de vorige affaire gedu peerd werd. bewogen tot afgifte van bedra gen van 300 en 450. Een van hen speelde voor een schatrijk buitenlander, af komstig uit Belgisch Congo, wien een groote erfenis te wachten stond. Deze „kocht" van den Oosterbeekschen inge zetene verscheidene stukken antiek, terwijl deze op zijn beurt den Congolees de genoem de bedragen „leende"., wanneer deze in geld verlegenheid zat. Een aantal waardelooze schilderijen, welke ten huize van den Ooster- beeker waren neergezet speelde hierbij een rol, evenals een collectie van 149 schilderijen, welke uit de zwendelaffaire van 1931 afkom stig was. Deze collectie is dezer dagen door de politie te Rotterdam in beslag genomen, doch reeds den volgenden dag weer vrijgegeven omdat bleek, dat de beheerder der schilderijen een rechtsgeldig contract met den eigenaar over den verkoop der collectie bezat Ook de beide gearresteerde Utrechtenaren heeft men weer op vrije voeten gesteld, omdat hun relatie met den Oosterbeekschen inge zetene niet tot verder ingrijpen der politie noonte. Het eigenaardige van de geschiedenis is. dat de in 1931 gedupeerde sinds 8 a 9 maanden weer in relatie stond met den Utrechtschen koopman, die hem in 1931 zoo vlot van ander halve ton had afgeholpen. De koopman had. zoo meldt de Tel., diep be rouw van zijn daad getoond, had beterschap beloofd en was weer in genade aangenomen. Hij had zelfs opdracht gekregen te trachten koopers te vinden voor enkele waardevolle stukken. Evenals ln 1931 „de Amerikaan" werd ge vonden. om de collectie schilderijen voor eenige tonnen gouds te koopen, zoo kwam de Utrechtenaar eenigen tijd later met een soort gelijken Maecenas op de proopen. een schat rijk man afkomstig uit de Belgische Congo, wie eind September een groote erfenis te wachten stond. Deze die niemand anders was dan een 26-jarige koopman uit Utrecht en meestentijds steuntrekkend reisde in België, Duitschland en Nederland met zijn zuster een personage, dat alleen ln de ver beelding der heeren bleek te bestaan. De eerste kennismaking volgde en al aan stonds bleek de man uit de Congo de grootste belangstelling voor den inderdaad waarde- vollen. antieken inboedel te koesteren, waar van hij in minder dan geen tijd voor een be drag van 10.000 aan voorwerpen had ge kocht, te betalen als de erfenis zou zijn los gekomen Later werd geld „geleend" van den Ooster- beekenaar. die de collectie schilderijen bij zich thuis had gekregen. Bij de arrestatie der beide mannen verdedigden dezen zich met de be wering, dat zij de schilderijen aan den man uit Oosterbeek hadden verkocht, voor resp. f 300 en 450. DE TOESTAND IN HET KAPPERSBEDRIJF. 154 zaken gesneuveld. De Nederlandsche Kappersbond schrijft ons: Bij een onderzoek, ingesteld door de Neder landsche Kappersbond is komen vast te staan, dat in het tijdvak Maart-Augustus 1936, dus in een tijdvak van één half jaar, niet minder dan 154 kapperszaken hier te lande zijn op geheven. 154 kappers, waarvan ongeveer 80 pet. be hoort tot- de jongere zaken, zijn in één half jaar in den strijd om 't bestaan gesneuveld. Alleen in Amsterdam werden 35 in Den Haag 39 en in Rotterdam 25 zaken opgeheven die den strijd niet langer konden volhouden. Het aantal nieuw gevestigde zaken in het zelfde tijdvak overtreft het aantal opgehevene verre, zonder dat de nieuwelingen eenige kans van slagen hebben. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Ncord-Oostelijken tot Oostelijken wind. Helder tot half bewolkt. Droog weer. Koelen nacht. Warm overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 773.5 m.M. te Karlstadt. Laagste 757,4 m.M. te Jan May en. Warm overdag. De hooge drukking heeft zich verder over Zuid-Scandinavië en Dutischland uitgebreid en handhaaft zich nog over de Britsche eilanden. De depressie in het Noorden trok naar Noord-Scandinavië, en ver in het Wes ten ligt een diepere. De Britsche eilanden. Frankrijk, Zwitserland, ons land, Zuid-Scan dinavië en West-Duitschland hebben alle fraai weer onder invloed van de hooge drukking, al zijn de ochtendtemperaturen laag geweest door den helderen nacht, zoodat in Midden- Zweden zelfs nachtvorts voorkwam. In Noor wegen en Noord-Zweden valt regen, Zuid- Zweden en Oost-Duitschland hebben vrij koel weer met matigen tot krachtigen Noordelijken wind. In Polen valt nog regen. Voorloopig is nog fraai weer met koele nachten en warm weer overdag te wachten. BAROMETERSTAND: Vorige stand 773 m.M. Stand van heden 773 m.M. Neiging: vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr Houtstr 137. tel. 11640. THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 57 gr. F. Hoogste heden 67 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 10.39 uur; n m. 23.18 uur. Vrijdag v.m. uur; n-m. 12.06 uur. Zaterdag v.m. 0.40 uur; n.m. 13 19 uur. WIJ SPELEN HET SPEL EERLIJK d.w.z. wij behandelen onze klanten correct en coulant, wij komen onze beloften en garan ties na. Daarom koopt U bij ons veilig en goedkoop. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN GED. OUDE GRACHT 52 TELEF. 12762 tussen Postkantoor en Verwulft. (Adv. Ingez. Med.) BEGRAFENIS B. A. A. JANSEN. Gistermiddag is op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer B. A. A. Jan sen, die eenige dagen geleden tijdens een vacantiereis met de Ned. Reisvereeniging naar Zwitserland, in een zwembad te Interlaken om het leven is gekomen. Op de begraafplaats was de Ned. Reisver eeniging vertegenwoordigd door de heeren J. Panman, algemeen vorozitter en J. J. Ph. van Vliet, namens de afdeeling Haarlem. De heer T. C. R. Smit voerde het woord namens de Associatie voor Lijkbezorging, waar van de overledene uitvoerder was. Hij schetste hem als een plichtsgetrouw en moeilijk te vervangen dienaar der Associatie. De ver- eeniging lijdt door zijn verscheiden een zwaar verlies. Spr. richtte woordeii van troost tot. de weduwe, de kinderen en de familie. Namens de commissarissen sprak de heer E. W. Goedhart, die zeide dat de naam van den overledene een plaats zal behouden in de harten van hen, die hem lief waren Namens het personeel sprak tenslotte het bestuurslid der Associatie de heer A. Mars. Het overlijdensbericht van den heer Jansen heeft bij het geheele personeel groote ont roering gewekt, zoo zeide hij. Een trouw en blijmoedig kameraad is heengegaan. Het personeel zal zijn nagedachtenis steeds in eere houden. Een familielid dankte voor de belangstel ling. Niet minder dan 15 bloemstukken dekten de baar. In de Rozenstraat, waar de stoet langs trok, werden nog eenige kransen aan gehecht. De belangstelling", vooral van leden van de Reisvereeniging en van de Associatie was zeer groot. Bestaat 1 September 35 jaar. HET WEER IN HET BUITENLAND. Parijs Londen (Croydon) Berlijn Marseille Genua Weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Richting West Noordoost Noord windstilte windstilte zwak zwak zwak Temperat. in graden Celsius Alg. weerstoestand 14 12 15 19 24 Fraai, zonnig weer. Fraai weer na nevel. Fraai, zonnig weer. Fraai, zonnig weer. Fraai, zonnig weer. ZILVEREN JUBILEUM BIJ 1IET GAS BEDRIJF. Woensdag vierde de heer W. Bos zijn zilve- rei jubileum bij het Gemeentelijk Gasbedrijf. Des morgens werd hij ten stadhuize door wethouder Roodenburg hartelijk toegespro ken. Des middags werd hij gehuldigd in de Toonkamer van het Gasbedrijf, waar het ge heele personeel aanwezig was. Allereerst werd hij toegesproken door den directeur, den heer Ochtman, daarna door den heer Holswilder als chef der afdeeling inspectie, die tevens na mens de feestcommissie een klok met schoor- steenstel en een zilveren potlood aanbood. Mevr. Bos mocht een mooi bloemstuk ver sierd met de Haarlemsche kleuren in ont vangst nemen. Tot slot sprak de heer Wildschut namens collega's en de organisatie. Daarna was er ge legenheid den jubilaris persoonlijk geluk te wenschen.' Verder heeft de heer Bos nog vele blijken van belangstelling ontvangen. AERDENHOUT BOTSING TUSSCHEN AUTO EN HANDWAGEN. Woensdagmiddag ongeveer half 4 reed een met oude meubelen beladen handwagen van het Leger des Heils, getrokken door den 40- jarigen H. M. en geduwd door den 30-jarigen G. W. op den Oosterduinweg te Aerdenhout in de richting Viersprong. Van achteren na derde een vrachtauto, waarvan de bestuurder signalen gaf om te passeeren. W. beduidde den autobestuurder, dat hij voorbij kon rijden en riep tegen M., dat hij nog iets meer naar rechts moest uithalen, M. deed dit te plotse ling waardoor het reehterwiel van de hand kar tegen den trottoirband kwam en het achterdeel van den wagen te veel naar links zwenkte. Hierdoor kwam de auto in aanraking met een op den wagen liggend ledikant. Dit had weer ten gevolge, dat de geheele lading naar voren verschoof, waardoor de voor den wagen loopende M. van een ledikant een duw in den rug kreeg, M. viel en raakte bewuste loos. Dr. Dippel onderzocht hean en achtte overbrenging naar een ziekenhuis gewenscht. HEEMSTEDE De Gemeentefinanciën. Resultaten over 1935. Het tegenwoordig bestuur van het H. van Breemenionds. Zittend van links naar rechts de heeren: A. Joustra, R. Smink. J. van der Velden, C. J. Roodt. Staande van links naar rechts de heeren: N. Kruger, P. J. W. Weymer, J. Blom. Toen de heer H. van Breemen, ijverig en steeds hartelijk met de Kon. Liedertafel mede levend, lid van „Zang en Vriendschap", waar van hij in vete opzichten de steunpilaar was, in 1901 was overleden, werd al spoedig het besluit genomen een naar hem te noe men fonds op te richten, dat de taak van den heer van Breemen zou kunnen overne men Op 1 September a.s. zal nu het 35-jarig bestaan van het fonds worden gevierd in het Groot Badhuis waar ook de viering van het 5e lustrum plaats had. Meermalen is gebleken dat het Brganiseeren van feestavonden gerust aan het bestuur van het fonds kan worden overgelaten. „Niet alleen op het terrein van feestvieren", zoo schrijft de heer J. E. V. in het Maand blad van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap, „maar ook in ander opzicht heeft het van Breemenfonds zijn bestaans recht ten volle verworven; bij zoo menige ge beurtenis in het leven der Koninklijke Lieder tafel, hetzij dat er een beroep werd gedaan of wel uit eigen beweging vervulde het van Breemenfonds in den loop der jaren de plaats van hem. wiens naam het inderdaad met eere draagt. Wanneer we hier slechts even aan stippen het geschenk aan de Liedertafel bij het eeuwfeest de waardevolle matrijs van den Vereenigings-penning, dan is dat slechts een enkel feit uit de tallooze vele, die hier vermelding verdienen". Er is dus alle aanleiding voor een opge wekte feestviering op 1 September a.s. Aan de Heemsteedsche gemeenterekening over het afgeloopen dienstjaar (1935) zijn nog de navolgende bijzonderheden te ont leen en: De salarieering van het politiecorps, waar voor f 70.100 was uitgetrokken, vergde slechts een uitgave van f 57.730.64. De brandweerkosten, geraamd op f 6300 bedroegen f 5259.88. De straatverlichting kostte f 46045.94. Ge raamd was hiervoor f 50.073. De uitgaven voor het toezicht der school artsen en de schooltandartsen begroot op f 5360. beliepen een bedrag van f 4889,15. Voor het badhuis was uitgetrokken f 6500, benoodigd bleek f 6228.56. Het nadeelig saldo der zwemvijvers, begroot op f 600 bleek f 1516.82 te bedragen. Het openbaar lager onderwijs kostte f 23697,92 (raming f 25 364,56). Het open baar u.l.o. f 3849.57 (f 4322,29). Het bijzonder lager onderwijs f 55243.70 (f 64,590.07). Het bijzonder u.l.o. f 13118.36 (f 17.823.30). Het middelbaar onderwijs f 76.884.57 (f 74.950) Het hooger onderwijs f 13.692 65 (f 12.000). De ontvangen schoolgelden en retributies bedroegen: openbaar l.o. f 15.083,67 (f 15.500) openbaar u.l.o. f 8048 (f 8000). Bijzonder l.o. f 14.283.25 'f 17.000), bijzonder u.l.o. f 5315.52 (f 6500). Middelbaar onderwijs f 21 069.61 (f 23.200). Hooger onderwijs f 5388,26 (f 5100) Voor Maatschappelijk Hulpbetoon was 1100- dig f 175.612.53; geraamd was f 153.040. De toeslag op de loonen in de bloembollenbe- drijven vergde een uitgave van f 3246.24. De hondenbelasting baeht f 6232.25 op te genover een raming van f 6000. De totale netto-opbrengst der belastingen, geraamd op f 461.526.50 heeft f 503.217,79 be dragen. CONCERT OF HET RAADHUISPLEIN. Op Zaterdag 29 Augustus a.s. des namiddags van 8 tot 10 uur zal het Heemsteedsch Fan farecorps „Excelsior" een concert geven op het Raadhuisplein, onder leiding van den heer Reynier van 't Hoff. Het programma luidt als volgt: 1. El Capitan, marsch van Sousa; 2. Les Triumvirs, Ouverture. L. J. Baudonck; 3. Fête de Nuit, Fantasie-Ballet, R. Deneufbourg; 4. Vie d'Artiste, Grande Valse, Strauss. Pauze, 5. L'Entrée des Gladiateurs, Marche Triom- phale, G. Wittmann; 6. Verdiana, Potpourri, Hans Kliment; 7. La Fiancée du Korrigan, Fantasie; 8. Death or Glory, marsch, van Hall. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Postkantoor te Heemstede: pakje papieren betreffende Dordtsche Hyp. Bank; bureau van politie, handtaschje; Kwakel, Nic. Beetsplein 6, da- mestasch, C. v. d. Weiden, Bleekersvaartweg, wit konijn; Pauw, Jozef Israelsplein 17, paar peddels; Klein J. v. Goyenstraat, rijwiel; Bu reau van politie, Lipssleutel; Kerkvliet, van Merlenlaan. mantel en jurk; Hooreman, Achterweg 20, schort; v. d. Hoogen, Binnen weg. autoped; Verspoor, Voorweg 7. porte- monnaie: F. H. Gielen, Lindenlaan 29. pols bandhorloge: Ravenstein, Camplaan 33. pa- rapluie in foudraal; Bure. Rembrandtlaan 61, rijwielbelastingmerk; Poldermans. H. Dreef 215, zilveren broche; Bosch, Timor- straat 58. paar dameshandschoenen; E. v. Vessum, Eikenlaan 21, R.-K. kerkboek: Die- lewaart, Laan van Insulinde 16. portemon- naie. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. Th. Koppen en M. J. E. Werlemann. I. Gruson en M. H. Matla. P. J. Lakeman en L. A. H. Grassi. Getrouwd; J. S. Volker en W. M. Dekker. S. Bruinsma en G. C. M. Kramer. F. Ph. Groe- neveld en M. A. Guépin. H. K. Koster en J. Bloemendaal. Bevallen: K. E. Jansen—Schreurs, d.. G. W. B. MullerEngelenbergh, d., M. G, Visser Jochemus, z„ P. v. d. Wind—Mulder, z. Overleden: R. F. Bolland 72 j. SANTPOORT. FLORALIA. Gistermiddag waren de planten te bewon deren. welke door de jeugd van school F uit stekplantjes waren opgekweekt. Eenige maanden geleden waren door het personeel der school namens „Volksonderwijs" een kleine 200 plantjes uitgereikt, waarvan er 125 werden ingeleverd, een behoorlijk percen tage dus. Dat niet de volle 100 pet. terugkomt, is o.a. gelegen in het feit, dat tal van kin deren in den beginne vol animo hun stek- plantje gaan verzorgen, doch dit al vrij spoe dig aan de huisgenooten gaan overlaten met het gevolg, dat de plant heel vaak in 't ver geetboek raakt. Ook blijkt nog al eens, dat de plant op een verkeerde wijze verzorgd wordt, hoewel toch bekend mag heeten, dat een des kundig „Volksonderwijs"-bestuurslid. de heer Bruning, zich bereid verklaard heeft desge vraagd de jeugd met raad en daad te willen bijstaan. Bij het bekijken van de ingeleverde plan ten viel het ons op, dat de geraniums het over het geheel dit jaar niet zoo best gedaan had den. Er waren tenminste heel wat „magere" exemplaren onder. De kwaliteit van de fuch sia's echter was heel goed te noemen. De taak van de jury, bestaande uit de hee ren Bakker en De Jager, was ook daarom geen gemakkelijke, omdat er nog al vrij veel gelijk waardige planten waren ingeleverd. In alle drie groepen kende zij daarom nog al eens dubbele prijzen toe. Enkele planten konden, hoe mooi zij ook waren, niet voor een prijs in aanmerking komen, omdat zij verpot en in den vollen grond geplaatst waren geweest, wat het alziend oog van de jury niet ontging. Dat „Volksonderwijs" met het uitreiken der plantjes een werk van opvoedende waarde verricht, behoeft zeker geen nader betoog, Kinderen, die zoo eenige jaren met animo hun plantje verzorgen en het tot hun groote vreugde tot een groote, mooie plant zien groeien, moeten op den duur de natuur gaan. liefhebben, althans zullen er niet toe overgaan planten en bloemen moedwillig te vernielen. Bemoedigend voor „Volksonderwijs" leek het ons te kunnen constateeren, dat de belang stelling van de zij de der ouders, zoo groot was. De uitslag luidde: Fuchsia. Ie prijs R. Evelijn, le prijs Ali Bakker, 2e prijs Dora Schrama, 2e prijs Jan Bastiaan, 3e prijs Dientje Biersteker, 4e pr. Jaap Jale. Eervoll evermelding: Carl Eich- horn en Dick Lefering. Impatiens. le prijs Henk v. d. Eynde, le prijs Fré Bakker, 2e prijs Siem Wagner, 2e prijs Hetty Rutgers, 3de pr. Nan Bleeker, 4e pr. Greet Oosterwaal, 4e prijs Bram Nooteboom. Eervolle vermeldingen: Emmy van Millingen en Gerard Zuyderduin. Geraniums, le prijs Paul Dal, le prijs Siem v. d. Boogaard, 2e prijs Atie Snoek, 2e prijs Jopie Bonte. 3e prijs Cor Meyer. Eervolle ver meldingen: Martin Zuyderduin en Bert van Daal. DE KONINGINNEFEESTEN. Onder auspiciën van de Ver. „Koninginne dag" zal ook hier ter plaatse de verjaardag van H.M. de Koningin weer op feestelijke wijze worden gevierd. Om 10 uur 's morgens nemen de kinder spelen een aanvang. Dan kan de jeugd naar bedrevenheid toonen in blokjesrapen, balwer- pen, zakloopen, ringwerpen, sleuteltrekken enzoovoort. Des namiddags om 1.30 uur trekken de jon gens en meisjes met de muziek van „Soli Deo Gloria" voorop en zooveel mogelijk gestoken in feestkleeding en voorzien van vlaggen, ver sierde fietsen enz. in optocht door het dorp. Om half 3 nemen de volksspelen een aan vang. Voor de dames en heeren staan ring- r ij den per fiets en tonnetje rijden op 't pro gramma, terwijl de heeren bovendien nog kun nen deelnemen aan het ezelvechten. Des avonds wordt allereerst een groote lam pionoptocht gehouden, waarbij „Soli Deo Glo ria" opnieuw haar medewerking zal verlee- nen. Dan volgt een turndemonstratie van de turnvereenlging „Santpoort" en tenslotte volgt nog een grootsche filmvertooning. Op het feestterrein zijn diverse attracties als golf molen, schiettent, slagmachine, enz. aanwezig. ZOMERPRIJZEN o.a. a f 2.20 HARMENJANSWEG 67a TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DONDERDAG 27 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Gem. Concertzaal: Volksconcert H. O. V. Soliste J. v. d. Meent-Walter. La Gaité: 8 uur heropening. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Vakantiefilm „Lift boy 14" (Gay Deception). 2.30, 7 en 9 15 uur. Cinema Palace: „Spektakel om Jolanthe". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ginger de wildzang". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Eiken avond om acht uur." 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Beverwijk; Raadsvergadering. 7.30 uur. Zandvoort: Noorderbad: Hongaarsch nachtfeest. 84 uur. VRIJDAG 28 AUGUSTUS Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen, nieuw programma.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2