DONDERDAG 27 AUGUSTUS T93S HAAREEM'S DAGREÏD 9 Veranderingen in voetbalMeer wetenschappelijke trai ning De meening van Mr. Rous De Schotsehe competitie Engeland begint Zaterdag a.s.De kansen der clubs Her leving van Cardiff City Zal H. F. C. het eerste klasseschap heroveren?; E. D. O. en Bloemendaal de gevaarlijkste con currenten Het succes van D. W. R.Een korte innings. Er zijn tegenwoordig veel voetballiefhebbers, die beweren, dat het spel saai wordt en de wedstrijden eentonig zijn. Zij klagen, dat er niets nieuws onder de zon is en dat men jaar in, jaar uit dezelfde clubs met dezelfde spe lers tegen elkaar in het veld ziet komen. Van een Nederlandsch standpunt beschouwd moet men inderdaad toegeven, dat er weinig varia tie in de wedstrijdprogramma's en de opstel ling der elftallen is, maar dit is een gevolg van twee omstandigheden, in de eerste plaats, doordat het meerendeel onzer amateurclubs gedurende een aantal jaren op een beperkt aantal spelers is aangewezen, n.l. dat gedeelte van haar actieve leden, die geschikt zijn om in het eerste elftal uit te komen; in de tweede plaats, doordat de kleine competities en de geringe kans op promotie elk jaar een herha ling van reeds meermalen gespeelde ontmoe tingen in de hand werken, waarbij het gemis aan merkbaren technischen vooruitgang de zen wedstrijden steeds hetzelfde beeld geeft. Weliswaar zijn er ook vereenigipgen, die door verschillende omstandigheden in de ge legenheid zijn, op gezette tijden nieuwe krachten in hun elftal op te nemen, doch bij amateursclubs stuit men dan tenslotte op de moeilijkheid, dat spelers, die reeds lang lid van zulk een club zijn en derhalve oudere rechten kunnen doen gelden, er niets voor voelen, hun plaats af te staan aan anderen, dien 't er alleen maar om te doen is in 'n eerste elftal van een bekende vereeniging uit te komen. In Engeland kent men in de beroepsvoetbal organisaties deze moeilijkheden natuurlijk niet. Het is het bestuur der prof.-clubs (alle naamlooze vennootschappen) er slechts om te doen een zoo sterk mogelijk team in het veld te brengen, dat de mensehen in duizend tallen naar de wedstrijden trekt. Het is dan ook niets ongewoons, dat het eerste elftal van een League-club in den tijd van vier a vijf seizoenen bijna volkomen vernieuwd wordt; dat eischt nu eenmaal de concurrentie en de noodzaak van winstbejag. Doch afgezien daarvan, zijn er in de En- gelsche voetbalwereld gedurig veranderin gen op te merken, die deels hun oorsprong vinden in een.vereenvoudiging der spelregels anderzijds door tactische nieuwigheden wor den veroorzaakt. Men streeft in de laatste tien jaar steeds naar meer snelheid, naar produc tiever aanvalslinies, opdat het publiek meer goals kan toejuichen en de vereenvoudigde buitenspelregel is destijds een gevolg geweest van dat streven. Of het spel er daardoor mooier op geworden is, moet ernstig worden betwijfeld; de volmaakte techniek van vroeger heeft noodzakelijk onder het scherp verhoog de tempo moeten lijden. Er gaan, zooals wij eenigen tijd geleden reeds meldden,-in. Engeland steeds meer .-stem men. op voor een terugkeer naar den ouden, buitenspelregel,-. ..waardoor het evenwicht tus- schen aanval en verdediging zou worden her steld, het systeem van den stopper-spil zou kunnen vervallen en de techniek van weleer haar eereplaats boven de tactische handig heidjes zou terugkrijgen. Bovendien zoekt men naar middelen om het wedstrijdpeil te verhoo- gen en niemand minder dan de secretaris van de F. A., de ook in ons land welbekende scheidsrechter Rous, heeft het initiatief daar toe genomen. Afgaande op zijn ervaring van voetbal in Engeland en op het vasteland, is Mr. Rous van meening, dat de fundamenteele fout in de wijze van training is gelegen. Deze is er hoofdzakelijk op gebaseerd om de spelers in een zoo goed mogelijk physieke conditie te brengen en de F. A. secretaris dringt er thans op aan, dat men hun tevens zal leeren denken. Met andere woorden: de traming moet een psychologischen grondslag .hebben. Vele voor aanstaande clubmanagers zijn het roerend met Mr. Rous eens, want hun grootste bezwaar is steeds, dat de spelers als automaten te werk gaan. Het voortdurende hardloopen, sprinten en touwtje-springen, dat de profs, dag na dag' en maand na maand moeten verrichten, moet met andere oefeningen worden aangevuld. Een door Mr. Rous uitgewerkt plan is reeds door Arsenal aan de practijk getoetst en een des kundige van het Carnegie Physical Training College heeft de spelers onder handen geno men. Juist door de afwisseling ha de oefenin gen wordt er veel intensiever getraind dan onder de oude methode. Mr. Rous wijst er in dit verband op, dat deze wijze van training op het vasteland de laat ste jaren vrij algemeen gebruikelijk is gewor den en inderdaad is dat bij het Nederlandsch elftal ook 't geval. Hij noemt al svoorbeeld van den daarmede verkregen vooruitgang de snelle opkomst van het Chineesche voetbal, dat in de match tegen de Engelsche amateurs te Berlijn op hem een goeden indruk maakte. De Chineezen demonstreerden een behoorlijke technische bekwaamheid; zij toonden een bal volgens de regelen der kunst te kunnen stop pen en het leder in de open ruimte vóór een teamgenoot te kunnen plaatsen. Wanneer zij er slechts ha konden slagen, wat meer élan en vastberadenheid in hun spel te leggen, zouden het, altijd volgens Mr. Rous, ideale voetbal lers zijn. Deze deskundige heeft voorts nog een plan, dat voorloopig wel tot de vrome wenschen zal blijven behooren, nl. de instelling van eeia „leerstoel" voor voetbal, verbonden aaia het hoofdkwartier van de Football Association, in denzelfden geest als het „Huis der Duitsche Sport" ha het Olympische Stadion te Berlijn. In Schotland is het voetbalseizoen reeds weder enkele weken aan den gang en ouder gewoonte heeft Glasgow Rangers met 7 pun ten uit 4 matches de leiding. Men kan de sterkte van Glasgow Rangers en Glasgow Celtic ten opzichte van de overige clubs ha de Schotsehe eerste klasse het beste vergelijken met het overwicht van Velocitas en Be Quick in de Noordelijke af deeling van den K.N.V.B. Men is daar in Schotland ïaiet erg over te spre ken maar zoolang beide bovengenoemde clubs door hun groote recettes in staat worden ge steld het beste spelersmateriaal aan te koopen. zal er vodr de minder goed gesitueerde clubs wel weinig aan te doen zijn. Zaterdag a.s. neemt ook de Engelsche com petitie weer een aanvang en natuurlijk ziet men met belangstelling de verrrichtingen der pas gepromoveerde clubs en die der uitblin kers van het vorige seizoen tegemoet. De kam pioen Sunderland begint met "een bezoek aan Sheffield Wednesday: terwijl de bekerhoud ster Arsenal op eigen veld tegen Everton speelt. Het gepromoveerde Charlton Athletic jaat naar Grimsby eia haar partner in het succes van het vorige jaar. Manchester United ontvangt Wolverhampton. In den regel zijn alle managers voor den aanvang van het- seizoen optimistisch gestemd ten opzichte van de kansen van hun team, doch ditmaal zijn de opinies meer verdeeld. Het gedegradeerde Aston Villa b.v. heeft, na den grooten uitverkoop van de inderhaast aan geworven „sterren", groote moeite een eenigs- zins evenwichtige ploeg in het veld te brengen. De nieuwe manager, Jimmy Hogan, die jaren lang het Oostenrijksche elftal heeft getraind, zal dan ook een zware taak hebben om zijn club de verloren plaats in de hoogste afdee- ling te doen heroveren. Eerder zal dit aan Blackpool gelukken, dat met linksbuiten Cook (vroeger Bolton) en halfback Hill (ex-Arsenal) in de gelederen, een zeer sterk elftal op de been kan brengen. Wat de eerste klassers betreft, heeft Sun derland een nieuwen middenvoor aangeschaft, te weten Wyllie van de Schotsehe club Motherwell, die iia de oefenwedstrijden een uitstekenden vorm liet zien. In tegenstelling met het in ons land gebruikelijke, spelen de Engelsche prof.-clubs hun oefenmatches on derling, dat wil zeggen, uit de beschikbare spelers worden twee teams geformeerd, de waarschijnlijken tegen de mogelijken. Manchester City staat voor de moeilijkheid, de kern van oudere sterren met jonge spelers te moeten aanvullen waardoor de combinatie niet wil vlotten. Clubs, die een dergelijke „nieuwbouw" moeten doorvoeren, maken in den regel enkele zwakke seizoenen door. voor dat de ploeg volkomen op elkaar is ingesteld en geen experimenten meer noodig zijn. New castle United, dat eenige jaren geleden degra deerde, heeft het elftal grondig herzien en verjongd en met haar twee«uitstekende nieuwe vleugelspelei's Coyde en Trevelling, alsmede doelman Tophen, zal de club ongetwijfeld een goeden gooi naar promotie doen. Evenals Aston Villa sukkelt ook Wolverhampton met de juiste opstelling van het elftal en in dat geval ziet het er voor de Wolves bedenkelijk uit. Men verheugt zich in Engelsche voetbal kringen over de herleving van Cardiff City, dat. iaa in de jaren na den oorlog de eerste klasse te hebben bereikt en den beker te heb ben gewonnen, (waardoor deze trofee voor de eerste maai naar Wales ging) omstreeks 1928 haar kracht verloor, naar de derde divisie degradeerde en sindsdien, mede door de crisis en als gevolg daarvan de kleine recettes, geen rol van beteekenis speelde. Er _is echter veel belangstelling voor voetbal in Cardiff, ondanks de zware concurrentie van het rugby en nu de tijden weer verbeterd zijn, kan de City op 50.000 toeschouwers bij haar thuismatches rekenen. Tenslotte mag niet onvermeld blijven, dat de veteraan Hughie Gallagher in de trial- matches van. Derby County nog steeds de oude bleek té zijn en met „Daily" Duncan en Napier (eveneeaas Schotsehe internationals) keurige aanvallen op touw zette. Door de degradatie van H.F.C. is het aantal eerste klassers in ons district verminderd en het getal tweede klassers grooter geworden, want de Kennemers namen de plaats van Kinheim in. Alle districtgenooten zijn in één afdeeling samengebracht en men zal zich ongetwijfeld met belangstelling afvragen, of het H.F.C. wederom zal gelukken, gelijk de Good-Old" dat reeds driemaal na haar be staan volbracht, om in één jaar tijds de ver loren plaats in de hoogste klasse te heroveren. Het wil ons voorkomen, dat de blauw-witten deia zwaarsten tegenstand van hun stadge- aaooten te duchten zullen hebben. B.F.C. (Bus- sum), de Spartaan en A.F.C. (Amsterdam), H.R-C. (Den Helder) en Alcmaria Victrix kunnen, met uitzondering van de club van Charles Lungen, zoowel in uit- als thuiswed strijden worden overwonnen. Resteeren Bloe mendaal, E.D.O. en de Kennemers. Laatstge noemde vereeniging zal ongetwijfeld eenigen tijd noodig hebben om iaa het nieuwe milieu te acclimatiseeren, waarbij het feit, dat en kele veteranen door jongere krachten moeten worden vervangen, een groote rol zal spelen. Het komt er dus slechts op aan, wat Bloemen daal, E.D.O. en 't Gooi zullen doen. Over 't Gooi valt moeilijk te oordeelen, doch we gelooven niet, dat deze club veel roet in het eten zal gooien. Wat Bloemendaal aan allround techiaische capaciteiten te kort schiet, wordt ruimschoots vergoed door het voortreffelijk tactische spel van Charlie de Bock en Hein Beyk. waarbij Leemhuis zich uitstekend aanpast. Daaren tegen zal E.D.O. haar tactiek, vooral in de middenlinie, terdege moeten herzien om haar technisch vaak zeer goed spelende ploeg ge vaarlijk voor de ernstigste concurrenten te doen zijn. Wil H.F.C. zich voor de promotie-wedstrij- den kwalificeer en, daia zal de club over flinke halfbacks moeten beschikken, terwijl het uit houdingsvermogen en de vechtlust tot het uiterste dienen te worden opgevoerd. We ver moeden, dat H.F.C., E.D.O. en Bloemendaal in het komende seizoen in deze afdeeling de hoofdrol zullen spelen, met A.F.C. en mogelijk 't Gooi als gevaarlijke outsiders. De Haarlemsche zwem- en waterpoloclub „De Waterratten" (D.W.R.) heeft wel een zeer succesvol seizoen achter zich. De competitie werd ongeslagen als kampioen beëindigd en van de vier voor toelating tot de eerste klasse te spelen promotie-wedstrij den zijn er op het moment drie gespeeld en evenveel gewonnen, zoodat D. W. R. practisch zeker van promotie is. Tegen de eerste klas sers L. Z. C. en Zwemlust werd met resp. 41 en 21 gewonnen, terwijl de tweede klasse kampioen Star met 71 werd ingemaakt. Naast de goede prestaties van het geheele ze vental dient de energieke leiding van voor- i zitter van Leersum te worden vermeld, die zijn jongens steeds tot geregeld trainen aan spoorde. waarvan een goede techniek en een groot uithoudingsvermogen het succesvolle re sultaat zijn. Met deze ploeg zal D. W. R. ook in de eerste klasse geen slecht figuur slaan I Thans moet nog één uitwedstrijd tegen het sterke S. V. H. te Schiebroek worden gespeeld. We betreuren het wel eens, wanneer onze Haarlemsche cricketclubs met de bat minder goede resultaten bereiken en 't ware te wen schen. dat Rood en Wit of Haarlem in het vol gende seizoen weer eens voor een kampioen schap zou zorgdragen. Toch zijn er nog altijd elftallen... zelfs in Engeland, die lager scores maken en daardoor minder kans op een over winning hebben daaa onze stadgenooteaa. In een onlangs voor de Mid-Lancashire League gespeelden wedstrijd scoorde Black burn Y. M. C. A. geen enkele run, zoodat het geheele elftal in een kwartier tijd voor een to taal van 0 aan den kant zat. Dit is een record voor League-cricket.De tegenpartij maakte wel iswaar slechts 25 runs, doch haar bowlers had den fraaie cyiers, want Slater veroverde in 3Va over 6 wickets, terwijl zijn clubgenoot De- war in 3 overs drie wickets nam, beiden voor geen enkele run. Dat is nog eens bowlen! WATERPOLO. D. W. R. eerste-klasser. „De Star" met 71 geslagen. BOKSEN Boksmatch BelgiëNederland Zoowel professionals als amateurs. Door een sprekende overwinning op „De Star" hebben de Waterratten hoewel nog een wedstrijd tegen S.V.M. moet worden gespeeld, reeds de eerste klasse bereikt. Wanneer de scheidsrechter onder groote publieke belangstelling beginnen laat, gaan de Waterratten als volgt te water: J. H. v. d. Booren, D. v. Viersen, Th. v. Koningsbrugge, J. Seubring, F. Veenstra, J. Kollerie, N. de Vries, De eerste aanvallen zijn voor de Waterrat ten en de Utrechtsehe doelverdediger moet direct handelend optreden. Al spoedig heeft Kollerie succes (10). De Star-voorhoede probeert door veel zwemmen verwarring in de Haarlemsche achterhoede te stichten doch zonder succes. Bij een goed opgezetten aan val van D.W.R. vergroot Kollerie met een goed schot den voorsprong (20). Aan den ande ren kant schiet Minnes over. Toch is het deze speler die van een misverstand gebruik weet te maken om te doelpunten (21). Niet ont moedigd vallen de Waterratten opnieuw aan en met een keurigen omhaal doelpunt Kollerie (31) waarna het rust is. Ook na de rust zijn de gastheeren het meest in den aanval en het is De Vries die scoort (41). Eenige snelle aanvallen van De Star loopen op niets uit. Wanneer v. Konings brugge goed naar Kollerie plaatst, vergroot deze den voorsprong opnieuw (6—1. Aan den anderen kant ontsnapt het doel ternauwer nood aan een doorboring en wanneer Van Viersen zich vrij maakt en op het juist mo ment naar De Vries plaatst is het 6—1. Steeds weer komen De Waterratten voor het Utrecht sehe doel en de keeper kan slechts met moeite eenige schoten van Veenstra en De Vries stop pen en dan is het Kollerie die opnieuw doel punt (71) waaimee tevens het einde komt. DE „KIKVORSCHEN" WINNEN TE BARMEN. Het Nederlandsche „Kikvorschen"-zevental heeft Dinsdag een 82 overwinning behaald op het team van de Schwimmsportfreunde Barmen, nadat de rust met een 31 voor sprong voor de onzen was ingegaan. HAARLEM—HET IJ. Vrijdagavond speelt het eerste zevental van Haarlem haar laatste competitiewed strijd tegen de afdeelingskampioen Het IJ uit Amsterdam. De wedstrijd wordt géspeeld ha Stoop's Openluchtbad en begint om half acht. Haarlem speelt met één invaller in de vol gende opstelling: Th. Hölsken, A. Strang. W. Hölsken, G. Captein, H, Bannink, F.,v. Helsdingen, J. v. Hemsbergen PAARDENSPORT. DRAVERIJEN TE ZAANDAM. Op 2 September 1936 houdt de Zaandamsche Harddraverij Vereeniging een internationale harddraverij om het kampioenschap van Noord-Holland. POSTDUIVEN. „DE REISDUIF". Uitslag Roosendaal op 23 dezer; afstand 97 K.M. Los 8 uur. C. v. 't Ende 1 16 19, Th. Balm 2 3 13 18 22 36 37; J. Th. Bakker 4 5 15 32 34; N. Wezen beek 6 10 39; H. Everts 7 23; H. J. Hand- grfcaf 8 12; J. J. v. Staveren 9; C. Alders 11 14, 25 31; C. Th. Verdonk 17 21 26 40; G. H. Brendel 20; J. J. de Bie 24 33; H. Bouwens 27 30; J. Plas 28 J. Broekhof 29;. P. A. Blom- maert 38 „GEVLEUGELDE GRIENDEN" HEEMSTEDE. Uitslag wedvlucht Roosendaal, afstand 95 K.M. Los 8 uur. 1 A. Even. 2 5 10 N. Winkel, 3 4 11 J. G. v. d. Meer. 6 7 9 23 A. v. Zadel, 8 16 J. Otte, 12 L. J. Kramer, 13 A. Verdoiaschot Jr., 14 18 22 G. v. Santen, 15 C. Kramer, 17 26 P. van Egmond, 19 25 C. Visser. 20 C. v. d. Erf, 21 J. Groenland, 25 W. Kuipers, 24 A. G. Hen driks. Ie getoonde duif 9 uur. 23 min. 24 sec. Laatste prijswinnaar 9 uur 41 min. 45 sec. Uitslag wedvlucht Noyon, afstand 322 K.M Los 9 uur 20 min. 1 9 18 I. J. v. d - Heuvel, 25 J. Groeialand, 3 15 W. v. Huis, 4 N. Schinkel. 6 17 J. G. v. d. Meer, 7 C. Visser, 8 P. v. Egmond, 10 12 A. van Zadel, 11 21 C. v. d. Erf. 13 Th. Blok, 14 16 G. van Santen, 19 J. Otte. Ie getoonde duif 2 uur 57 min. 56 sec, Laatste prijswinnaar 3 uur 26 min. 1 sec. H. W. S. V. „DE WANDEL TOERIST" Zondag 1.1. heeft deze vereeniging inplaats van een wandeltocht een stranddag georga niseerd voor haar leden. Er zijn oiaderlinge wedstrijden gehouden in verspringen, hink- stap-sprong en Duitsche driesprong. Hier voor waren beschikbaar gesteld een lauwer tak voor winnares en winnaar. De uitslag voor de dames was: I. Mej. E. Brandsma, 30 punten. 2. Mej. R. Okker 27, 3. mej. C. Schouten 23. 4. mevr. J. v. Nimwegen 21, 5. mej. N. Nooy 18. En voor de heeren: 1. Chr. Schouten 29 punten: 2. L. Braak man 28; 3. M. v. Bilderbeek 24; 4. A. A. F. Braakman 23; 5. J. Okker 19; 6. P. v. Meel 15 punten. Donderdag a.s. 8.05 u. trainingsmarsch. Ver trek van het clubgebouw ..Schoonzicht" Frans Halsplein. Tevens wordt Zondag a.s. deel genomen aan de bekende Jan Passtoors-marsch. Op 15 September a.s. zal in het Rubens Pa leis te Antwerpen een boksmatch België-Ne- derland voor profs en amateurs plaats vinden. Het programma is als volgt samengesteld: Profs: Weber (België) bokst tien ronden van drie minuten tegen den Nederlandschen zwaar gewicht kampioen Rienus de Boer. Kid Theo (België) bokst tien ronden van drie minuten tegen den lichtgewichtkampioen van Nederland, Robert Disch. De Vos (België) bokst tien ronden van drie minuten tegen den Rotterdammer van Loon. Amateurs: Smits (België)—v. Kempen fNe derland); Adriaensens (België)de Pauw (Nederland)Regnier (België)van Dam (Ne derland), allen over vijf "ronden van twee mi nuten. VOETBAL. HET ELSWOUT-TOl'RNOOI 30 Augustus en 6 September wordt het Els- wout tournooi op de terreinen der vereeniging D, I. O. aan de Ramplaan te Overveen gehou den. terwijl a.s. Zondag Haarlem 2R. C. H. 2, E. D. O 2—Ripperda, en T. H. B.—D. I. O. den strijd tegen elkaar zullen aanbinden om te trachten den „Elswout-beker" te bemach tigen. Deze kostbare en fraaie beker, die D. I. O. bij haar onlangs gevierd 20-jarig bestaan van haar oud-leden ten geschenke kreeg is met de andere te behalen prijzen ten toon gesteld in de etalage van het Sporthuis Haarlem aan de Groote Houtstraat. OPENING TERREIN SPAARNEVOGELS. Zoiadag 30 Augustus opent Spaarnevogels haar terrein. Voor dezen dag is „Verkade" uitgenoodigd uit Zaandam. Om 11 uur Spaar nevogels 3Verkade 3; om 1 uur Spaarne vogels 2Verkade 2 en om 2.30 uur Spaarne vogels 1Ver kade 1. CRICKET IN ENGELAND. Na een zeer spannenden strijd wonnen de Britsch-Inóiërs 192 (Merchant 76) en 199 met slechts 2 runs te Bournemouth van Hamp shire 238 en 151. Kennedy speelde nog eens voor Hampshire en nam 429. Essex 300 en 216 won van Notts 286 en 196. waardoor Middlesex thans de 3de plaats inneemt. War wick 209 en 255 won van Lancs 199 en 147 (Payne nam iaa totaal 12 v. 110). Sussex dat n.b. 439 in de 1ste innings scoorde verloor nog metinnings van Gloucester 586!. door in de 2de innings (130) op Mammond (527) te falen. Crapp verhoogde zijia score tot 168 en haalde voor het eerst de 1000 runs in een sei zoen Te Kidderminster won Somerset 401 (N.S Mitchell Innes 182 Wellard 64) en 110 van Worcester 314 en 100. Perks nam in de 2de in ning 758, Wellard en Hazell beide 543. Wellard, de zessen-specialist, scoorde 64 in 39 minuten, waarvan 54 in 10 slagen 7 x 6 en 3 x 4). In een draw eindigden: Derby 209 en 1737 tegen Northants 144 en 4116. Bake- well voerde zijn score op tot 241 not out Yorkshire 315 en 1578 werd door de klok van een derde nederlaag tegen Surrey 495 (E. R. T. Holmes 172) gered. Leicester 210 en 261—8 CM. J. Packe 118) tegen Glamorgan 225 en 128—4. De stand is thans: 1. Derby, 2. Yorkshire, 3. Middlesex, 4. Notts, 5. Surrey, 6. Essex. De stand van de Woensdag begonnen wed strijden is als volgt: Britsch-Indië 173 tegen Kent 1560. Essex 171 (Goddard 8—64) tegen Gloucester 146 (Nichols 750). Leicester '282 (Pollard 642) C. S. Dempster scoorde 137. zijn 5de century van het seizoen tegen Lan cashire 14. Middlesex 3588 tegen Worces ter. Sussex 225 tegen Yorkshire 19—0. Derby 216 (Andrews 541) tegen Somerset 413. Surrey 3519 (Gregory 101) tegen Warwick. Notts 2294 tegen Glamorgan. R. P. NORTHWAY OVERLEDEN. BAKEWELL ZWAAR GEWOND. De laatste wedstrijd van het seizoen door Northamptonshire Dinsdag te Chesterfield tegen Derbyshire gespeeld is door een tragisch voorval gevolgd geworden. Een drietal Northants-spelers. R. P. North way, Bakewell en Timms, keerde per auto huiswaarts met laatsgenoemde aan het stuur. Tengevolge van een botsing sloeg de auto over den kop met het noodlottig gevolg dat R. P. Northway op slag gedood werd en vara de beide mede-inzitten den Tinanas licht en Bakewell zwaar gewoiad werden opgenomen. Het Engelsche test-team. Ames (Kent) zal de toer naar Australië medemaken. Voor E. R. T. Holmes, de Surrey- captain, die verhinderd is mede te gaan, moet nog een 17de speler gekozen worden. ATHLETIEK. Osendarp tegen Haenni en Homberger. De Nederlandsche ploeg, die a.s. Zondag 30 Augustus op de internationale atletiekwed strijden zal uitkomen, is definitief als volgt samengesteld: 100 yards en 100 meter invitatie: Osendarp. 100 meter: Boersma en Baumgarten. 200 meter: Van Beveren. Speerwerpen: Van der Poll. 400 meter: Baumgarten. 4 x 100 meter estafette: Boersma, van Be- veren, Baumgarten en Osendarp. De leiding berust bij den heer P Korver. Op de 100 yards en 100 meter zal Osendarp o.m. uitkomen tegen Haenni (Zwitserland) Homberger (Duitschland) en Robert Paul (Frankrijk). Onder de andere bekende buitenlandsche athleten voor diverse nummers noteeren wij Dessecker (Duitschland) 800 meter Domfert (Duitschland) 3000 meter Woellke (Duitsch land). Stoeck (Duitschland) kogelstooten en speerwerpen. Winter (Frankrijk) Keiler (Frankrijk). Naar wij vernemen zal Osendarp Dinsdag 1 en Woensdag 2 September deelnemen aan de internationale atletiekwedstrijden, die op deze dagen te Goetheborg worden gehouden. Osendarp komt uit op de 100 en 200 meter. CRICKET. C. V. H. COMB.—LAREN. Ufkes wint de toss en gaat batten. Laren opent met Loggere en Bouvy Beiden spelen zich kalm in doch reeds op 15 valt het wicket van Loggere van een mislukten slag door E. Jacobs op cover point gevangen. Ingelse scoort snel eeiaige boundaries maar wordt dan keu rig door J. Jacobs achter het wicket ingere kend. v. Raalte zet dan eerst geassisterd door v. d. Bijl en daarna door K. Bosschart een goeden stand op en met de lunch zijn er 101 runs voor 5 wickets. De staart maakt het niet lang waaraan het goede werk dat de C. V. H. change bowlers verrichten niet vreemd is. Op 128 komt het einde. F. Bouvy een aoede 26, A. Loggere 10. D. In gelse 14. H. v. d. Bijl 12, J. C. v. Raalte 16. K. Bosschart 14. Bowlingcijfers C V. H.: A. Roodt 232, F. Seveke 1—21. J. de Wit 2—11. A. v. Saase 1—16 F. Vogelsaiag 118, J. Bosse 08, C. Feitz 1—2 P. v. d. Vlugt 1—7. v. Saase en Seveke openen voor C. V. H. en weten voor 't eerste wicket een aardigen stand op te zetten. Beiden bespelen den aanval van Laren met vertrouwen en scoren voorzichtig doch kansloos. Op 30 doet v. Raalte een mooie eenhandsche vang op eigen bowlen en moet v. Saase verdwijnen. De volgende batsmen verdwijnen als sneeuw voor de zon op den toch werkelijk niet moeilijken aanval. Als op 51 Seveke voor een geduldige 20 als zesde wicket down gaat verwachten allen een spoedig ein de waartoe bij 769 alle- reden bestond. Bosse en Feitz denken er echter anders over en de eerste begint het bowlen duchtig onder handen te nemen. Hij scoort eenige zeer harde boundaries. Zoo gaat de 110 op en zit er voor de Haarlemmers nog een kans in. Op 112 slaat Bosse een bal van Ufkes verkeerd en wordt keurig door dezen uitgevangen voor een schit terend gespeelde kanslooze 50 Verder scoorde v. Saase 16 en Seveke 20. Bowlingcijfers Laren: J. Ufkes 5—29, A. Loggere 0—21, H. C. v. d. Bijl 3-r-23. J. C. P. v. Raalte 216, F. Bouvy (M-10, K. Bos schart 0—6. WIELRIJDEN. R.K. W. V. „ACHILLES" OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Dinsdag hield „Achilles" haar laatste clubbaanwedstrijd van dit seizoen, welke door de vroeg invallende duisternis reeds om half negen was afgeloopen. De sprint der C-klassers, waarmede werd aangevangen, verliep als volgt: lste serie: 1. Koeiemij, 2. v. d. Ende. 2de serie: 1. D. Claassen, 2. v. Sprundel. 3de serie: 1. de Klerk, 2. G. Dernison. In de herkansing plaatste zich v. Sprundel Demi-finale: le rit: 1. Koeiemij. 2. Claassen. 2de rit: 1. de Klerk, 2. v. Sprundel. Tenslotte zegevierde Henny Koeiemij in de finale met ongeveer een lengte over De Klerk, terwijl Claassen zijn meerdere moest erkennen in Toon v. Sprundel. De uitslag van deze sprint werd dus: 1. Koeiemij, 2. de Klerk, 3. v. Sprundel, 4. Claassen. Hierna volgde een ac1 - om den Brassard tusschen Nico Kemp (uitdager) en Toon Buys (houder.i. welke tegen ieders ver wachting op fraaie wijze door Kemp werd ge wonnen. Kemp liep in 20 ronde 55 Meter op Buys in (tijd 5 min. 28.5 sec. In de Handicap-race over 20 ronde wist Geri'it v. Wees, welke van scratch vertrok, al zijn tegenstanders, welke hij van 40 tot 160 M. vóór moest geven te passeeren, behalve Cor Siebeling, welke dus winnaar werd. 2. G. v. Wees, 3. Tony Jansen, 4. Piet Jongeneelen (tijd 5 min. 35 1/5 sec.) Ook in de HanJ' ar» - o /er 10 ronden voor Buys, Gruyters en Kemp. bleek Kemp goed op dreef te zijn. door op zijn beide tegenstanders, welke hij 30 en 50 M. vóór had gegeven in te loopen en als lste te eindigen, 2. P. Gruyters (50 M. voorgift), 3. A. Buys (30 M.) In de 100-ronden-wedstrijd welke tot slot gereden werd. werd wederom Cor Siebeling winnaar. G. v. Wees. 3. T. Janssen. 4. P. Jongeneelen, 5. Koeiemij, 6. D. Groenen- Met het oog op a.s. Maandag wordt er Zondag geen wedstrijd gereden. -n de ronde van Haarlem-No,, op Konin ginnedag starten de volgende leden van Achilles: G. v. Wees, J. Rusman, A. Buys, N. Kemp, P. Jongeneelen, J.Engel, R. Balkenende, B. de Vries, A. Strijk, K. Oosterbaan, de Klerk. Schrama, C. Siebeling, A. Lichthart, D. Groe nendijk, C. v. d. Aart, W. Klomp, T. Jansen, C. de Veer, H. Koeiemij, J. van Honschoten, A. v. Sprundel, P. v. Leeuwen, Stet, P. Moison D. Claassen, C. v, Egmond, J. Koppen en Ver gas. BERLIJN—PARIJS AFGELAST. Van 21 tot en met 27 September zou voor de eerste maal een wegwedstrijd Berlijn Parijs worden gehouden. Van Fransche zijde wordt thans medegedeeld, dat op die datum geen renners van bijzondere klasse ter be schikking zullen zijn, zoodat men daar van deelneming en organisatie afziet. Men mag aannemen, dat deze wegwedstrijd welke ook voor een belangrijk deel door België zou gaan, voor goed van de baan is. H. S. V. DE KAMPIOEN. Woensdagavond had de laatste clubbaan wedstrijd op de Heemsteedsche Wielerbaan plaats. Er was voor den laatsten avondwed strijd vrij goede belangstelling. 32 renners kwamen aan de start om een drietal klasse mentwedstrijden te rijden. Begonnen werd met 75 ronden 3 klassementen. Gestart werd hierin door v. Halst, v. d. Heijden. Huig, Es- veld, D. Drost. Jansen. Valkman. Hesseïs, De Lange, Dalfse, VeenhofH. Peetoom en Schenk Valkman en de'Lange slaagden er bijna in een ronde te nemen, doch moesten hun voor sprong toch weer afstaan. D. Drost won op fraaie wijze met 7 punten. R. Hessels 2e met 4 p. 3e De Lange 3 p., 4e Valkman 2 p. 5e H. Peetoom en Schenk elk 1 p. De gebroeders Sietsma. Keizer, Bakker en T. Peetoom, ieder 30 ronden met 2 klasse menten. Uitslag 1 Bakker 5 p.. 2 L. Sietsma, 3 p.. 3e P. Peetoom 2 p., 4. J. Sietsma 2 p. Voor de 100 ronden met 4 klassementen kwamen aan de start Heijselaar. Fruitema, Scheidens. Th. Drost. Ten Boom v. d. Heijden. Schaper. Breij. Opbroek. Burger. Moerkerk, de Vos, v. Rooyen en de Best. Vermelding verdient hierin het rijden van Opbroek. welke zich bijzonder onderscheidde terwijl ook Burger en de Vos uitstekend me- dekwamen. De uitslag was: 1 de Best 14 p., 2. Opbroek 6 p.. 3. Burger 6 p., 4 Brey 6 p„ 5. Moerkerk 4 p.. 6. Schaper 2 p. Tijdens de wedstrijden werd T. Veenhof ge huldigd wegens zijn vertrek naar Zuïa- Afrika. RONDE VAN IIAARLEM-NOORD. Op 31 Augustus zullen voor dezen wedstrijd van de H. S. V. de kampioen de navolgende renners aan den start komen: v. Dijk. Rijneveld. Fruitema. Wester. Th. Drost. D. Drost. Moerkerk. Metz, Schelvis Burger. Opbroek, v. Rooyen, Heyselaar, Oudolf. v, Heyden Scheidier, Brey, Peetoom, Schaper, de Best, Dalfsen, v. d. Mark, Wit kamp. Huyboom, ten Boom. H. Peetoom, Schenk, v. Halst, de Vos. Jansen. Hesséls, Veenhof. de Goede. Esveld, Beeldman. Krom, v. d. Nes, Bakker, v. d. Heyden, Steinman, p. Petoom, G. Hessels, de Winter, Valkman, v. Noorden, Radsma, de Jong.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7