Thijs IJs als bestrijder der reuzen Engelsch-Egyptisch bondgenootschap. Labour en de non-interventiepolitiek. KADIfi VRIJDAG 28 AUGUSTUS '1936 HAARDE M'S D A G B U A D' Voor twintig jaar gesloten. Wederzijdsche hulpverleening in geval van oorlog. Geen wijziging in het bestuur over den Soedan. De tekst van het Engelsch-Egyptische ver drag is, naar Reuter meldt gisteren gepubli ceerd. Hieruit blijkt, dat het verdrag voor den tijd van 20 jaar is geslóten. Tusschentijdsche wijzigingsonderhandelingen kunnen op weder zij dsch verlangen na 10 jaar worden gevoerd. Iedere herziening moet een voortzetting, van het door dit.'verdrag gevestigde bondgenoot schap ten doel hebben en geen van beide partijen mag een bondgenootschap sluiten, dat strijdig is met het verdrag. Beide partijen zullen elkander raadplegen over de vreed zame regeling van geschillen met derden en ingeval een der partijen in oorlog zal raken zal de andere partij te hulp komen als bond genoot volgens de verplichtingen van het Volkenbondshandvest of het Kellogpact.' De hulp van Egypte zal bestaan in het ter be schikking stellen van havens, vliegvelden en verkeersmiddelen in Egypte, benevens in het nemen van alle administratieve en wetgevende maatregelen, die noodig zullen zijn met in begrip van den staat van beleg, effectief cen suur en faciliteiten voor het transporteeren van Britsche troepen of versterkingen. Ter bescherming van het Suezkanaal machtigt Egypte het Vereenigd Koninkrijk in de Ka naalzone landtroepen te houden tot een totaal van 10.000 man en luchtstrijdkrachten tot een totaal van 400 piloten tot aan het oogenblik, waarop het Egyptische leger in staat zal zijn de veiligheid van het Kanaal te waarborgen. Deze getallen zullen echter vergroot kunnen worden in geval van oorlogsdreiging of ge vaar voor een internationalen crisistoestand. De Egyptische regeering zal wegen aanleggen van de Kanaalzone naar Kairo en Alexandrië en zal het spoorwegverkeer in de Kanaalzone verbeteren. Wanneer de noodzakelijke werk zaamheden op voor beide partijen bevredi gende wijze gereed zullen zijn, zullen, de Britsche troepen uit Egypte naar de Kanaal zone worden teruggetrokken. De strijdkrachten in Alexandrië zullen in de huidige stellingen blijven voor een periode van hoogstens acht jaar, welke noodig is voor het bouwen van nieuwe kazernes in de ka naalzone. De Britsche luchtstrijdkrachten zullen overal mogen vliegen, waar zij dit noodig achten voor hun oefeningen en een wederkeerige behandeling zal aan Egypte worden toegekend. Landingsterreinen en lig plaatsen zullen verschaft worden. Hoewel het Britsche personeel uit het Egyptische leger zal worden teruggetrokken, zal de Egyptische regeering blijven beschikken over de raadge vingen van een Britsche militaire missie. De bewapening en uitrusting der Egyptenaren zal niet van het Engelsch model verschillen. Wat de Soedan betreft voorziet het verdrag erin, dat het bestuur zal blijven zooals het in de aceoorden van 1899 is vastgelegd. Beide par tijen houden echter het recht nieuwe over eenkomsten omtrent den Soedan af te slui ten. De kwestie van de soevereiniteit over den Soedan wordt door dit verdrag niet ge- prejudiceerd Egyptische regeeriarg verbindt zich de verantwoordelijkheid te aanvaarden voor leven en eigendommen van vreemdelin gen. Het Europeesch bureau van het open baar veligheidsdeparteonent zal verdwijnen, maar gedurende vijf jaar zal het Europeesche element in de Egyptische stedelijke politie, welke gedurende een gelijke periode onder bevel van Britsche officieren zal staan, ge handhaafd blijven. Jaarliks zal een vijfde ge deelte van de Europeesche politie opgeheven worden. Bij het aanstellen van buitenland- sche deskundigen zal over het algemeen de voorkeur worden gegeven aan Britsche on derdanen. Wat de capitulatie betreft erkent i de Britsche regeering dat deze uit den tijd is weshalve de Engèlsche regeering Egypte za1 steunen bij de besprekingen met de andere mogendheden die capitulaire rechten hebben over de opheffing van dit regiem. Voorts bepaalt het verdrag nog. dat beide partijen zich in elkanders hoofdsteden door een ambassadeur zullen doen vertegenwoor digen en dat Egypte toelating tot den Vol kenbond zal vragen, waarbij het gesteund zal worden door de Britsche regeering. Ieder geschil over de toepassing of inter pretatie van het verdrag dat niet langs di- recten weg geregeld kan worden, zal vol gens het Volkenbondshandvest worden opge lost. Japan. Hirota wil zonder prins Saionji regeeren. De „Asahi Sjimbun" deelt mede, dat minis ter-president Hirota besloten heeft niet meer den „Genro" prins Saionji te raadplegen ten einde niet de valsche voorstelling te wekken, dat deze oude staatsman zich nog in staats zaken wikkelt. Hirota wil de volle verantwoordelijkheid voor de politiek van het kabinet zelf dragen. (A.N.P.) Amerika. Minister Dern overleden. Reuter meldt uit Washington, dat de mi- nister van oorlog, George H. Dern, die reeds eenigen tijd lijdende was aan een hartkwaal, overleden is. Rusland. De militaire attaché te Londen gearresteerd? Volgens te Londen uit Moskou ontvangen berichten is de militaire attaché bij de Rus sische ambassade te Londen, generaal Putna, die zich met verlof in Rusland bevindt, in ver band met het proces tegen de Zinowjefisten gearresteerd. Er verluidt, volgens het D.N.B., dat de ter dood veroordeelde en Dinsdag ge- executeerde Dreiser verklaard heeft, dat gene raal Putna uit het verband der Trotskisten is getreden om zijn positie bij het Roode Leger ,te kunnen behouden. Hij zou intusschen zijn terroristische bedrijvigheid hebben voortgezet en ook verder contact hebben gehouden met Trotzki. Voorts melden de Engelsche bladen, dat mevr. Sokolnikof, de vrouw van den vroegeren Russisehen ambassadeur te Londen uit de communistische partij is gestooten. Ambas sadeur Sokolnikof zelf zou in verband met het Moskousche proces in arrest zijn gesteld. Duatschland. De reisovereenkomst met Oostenrijk. Het maximumbedrag voor reizen naar Oostenrijk dat principieel op 500 R.M. is vast gesteld, is voorloopig bepaald op 250 R.M., ten einde met het oog op de voorloopig nog niet in onbeperkte mate ter beschikking staande middelen het zoo veel mogelijk reizigers moge lijk te maken naar Oostenrijk te gaan. Bij uit zonderingsgevallen kan toestemming gegeven worde tot medenemen van een hooger bedrag. Hongarije. Een onderhoud Horthy Mussolini? Uit Innsbruck wordt vernomen, dat Horthy. die eenige dagen te Hinterriss op gemzen heeft gejaagd, vandaag vandaar zal vertrek ken. Eerst komt hij naar Innsbruck, vervolgens gaat hij naar Linz in Oost-Tirol langs den Grosz Glockner. Het feit, dat Horthy eerst te Linz zal verblij ven, alvorens naar Velden in Karinthië te gaan om een bezoek te brengen aan president Miklas, is aanleiding tot geruchten, dat Hor thy op Italiaansch gebied een onderhoud zal hebben met Mussolini. Dit onderhoud zou plaats hebben te Dobbiacho (Toblach), dat op een 30-tal K.M. van de Italïaansch-Oosten- rijksche grens ligt. (Reuter). r Franhrijlk. Dr. Schacht over den verleng- den diensttijd. Het Italiaansche nieuwsbureau Stefani ver neemt, dat dr. Schacht de Fransche regeering een boodschap van Hitier heeft doen toe komen, waarin o.m. gezegd wordt, dat de ver lening van den diensttijd niet het karakter draagt van een actie, waarover Frankrijk zich ongerust zou kunnen maken, maar die slechts een eenvoudig antwoord vormt op de verhooging der effectieven van het Russische leger. Italië. Buitenlandsche leening ten behoeve van Abessynië? De Staatscourant bevat de aankondiging van een uitgifte van schatkistbons in buiten landsche valuta, met een looptijd van 1, iy2, 2 en 3 jaar, welke zal worden uitgegeven op buitenlandsche markten. In zekere financieele kringen beschouwt men deze uitgifte als bedoeld om Italië kapi taal te verschaffen, dat in Abessynië zal wor den gebruikt. Strijd om Irun en San Sebastian woedt voort. Opstandelingen stuiten op zwaren tegen stand. Een speciale vertegenwoordiger van' Havas meldt d.d. 27 Aug.: Vanmiddag om vijf uur is de strijd aan het Irunfront hervat. De regeeringmitrailleurs veegden de helling van den berg Uriarte aan den Spaanschen oever van de Bidassoa, welke door rebellen bezet was, schoon. Onmiddellijk daarop begon de regeeringsartillerie de op standelingenstellingen te bombardeeren. Het vuur was goed gericht en van onzen waarne mingspost kon men zien hoe de fascisten en regulares lichtelijk terugtrokken. Vervolgens kwamen de granaten neer op den top, welke door een klein pijnboschje is bedekt. De mi litiemannen van het volksfront gingen daarop tot den tegenaanval over. Een half uur lang leek er een zekere paniek te heerschen in de rijen der opstandelingen. Eindelijk werd het weer kalm en werd de stilte nog slechts on derbroken door de granaatontploffingen, welke de actie der rebellen ernstig belemmeren. Te San Sebastian is de dag kalm verloopen: men heeft van hier belangrijke versterkingen naar Irun gezonden. Vernomen wordt, dat twee soldaten der re gulares, die aan het front van Villabona in de rijen der opstandelingen streden, met volle dige bepakking en bewapening naar San Se bastian zijn gekomen, waar zij vertelden, dat zij mishandeld waren en niet meer tegen de regeering van Madrid wilden vechten. Het waren soldaten van de jonge lichtingen, die kortgeleden door de militaire junta van Bur gos zijn opgeroepen. Nader meldt het D.N.B. uit Hendaye: Vanmiddag tegen zes uur is de bedrijvigheid der opstandelingenstrijdkrachten aan het front van Irun en San Sebastian herleefd. Zij wierpen verscheidene bommen uit. Op ver scheidene plaatsen aan het westen van Irun konden branden waargenomen worden. De regeeringstroepen hebben klaarblijkelijk een nieuw stuk zwaar geschut in stelling gebracht ten noordwesten van Irun. Het stuk vuurt vooral in de richting van Oyarzun. Om half zeven verscheen plotseling een op standelingenoorlogsschip dat de genoemde batterij, het fort Guadeloupe en Fuentarrabie onder vuur nam. Officieren ter door veroordeeld. De rechtbank te Madrid, die zitting heeft gehouden in de model-gevangenis heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen 24 officieren van het wielrijders-bataljon uit Alcala de Henares, die beschuldigd werden van deelne ming aan de militaire beweging, meldt Reuter. Uitgesproken werden zeven doodvonnissen. „Och, och had ik ook maar een lot gekocht!" zal ook Uw verzuchting zijn, wanneer Fortuna straks de schitterende prijzen gaat uitdeelen der verloting ten bate van BREDERODEDUIN (goedg. bij Min. besl. van 10 Juni '36, No. 826), indien U geen lot gekocht hebt. De prijzen voor deze verloting zijn werkelijk buitengewoon en zeker de kosten waard om een kans te maken. Neemt U eens een kijkje bij de Firma C. J. VAN DEN BROEK, Groote Houtstraat 52, waar één der Hoofdprijzen, n.l. een geheel complete Keukeninstallatie, ter waarde van 375.is geëtaleerd. Kunt U deze installatie niet plaat sen, dan koopt de Firma v. d. BROEK deze van U terug voor 80 °/o der waarde. In totaal 500 prijzen, prijs per lot 1. 20000 loten. Franco toezending van loten na overschrij ving op de postrekening der Ver. t. bestr. der Tuberc., No. 119600. (Adv. Ingez. Med.J zestien veroordeelingen tot levenslange opslui ting, terwijl een der beklaagden werd vrijge sproken. Het openbaar ministerie had vijftien terdoodveroordeelingen geëischt. De namen der terdoodveroordeelden werden niet bekend gemaakt. Vrijgesproken werd luitenant Julian Martin Perez. De militie van het volksfront. President Azana heeft een decreet uitgevaar digd volgens hetwelk de miliciens van het Volksfront tot onderofficier kunnen worden benoemd wegens dappere daden tijdens den strijd Na het einde van den burgeroorlog kun nen zij met behoud van hun rang in het leger treden. Indien zij op het slagveld bevorderd worden tot officier, dan moeten zij om in het leger te kunnen treden, een cursus volgen aan een militaire school. De gewone miliciens kun nen na den burgeroorlog in de Guar dia Civile, de Guardia de Asalto of in een ander corps treden, of zij kunnen deel uitmaken van een vrijwilligerscorps, dat in het leven zal worden geroepen. De vrijwilligers zullen gedurende den veldtocht het leger niet kunnen verlaten. Ingeval van ongehoorzaamheid zullen zij weg gezonden worden. Voor het geval zij gewond worden, geldt voor hen de gewone regeling welke bij het leger be staat. Indien zij sneuvelen zullen hun erfge namen de soldij van een strijder blijven ont vangen. Om een rang te krijgen, of toegelaten te worden tot de Guardia Civile of Guardia Asalto moeten de miliciens minstens de helft van den veldtocht hebben meegemaakt. Verder voorziet het decreet in straffen tegen het op drijven van den levensmiddelenprijs in een boete welke tot 100 maal de waarde kan bè- dragen met in beslag name en sluiting van den winkel. TROTSKI EN DE NOÖRSCHE REGEERING. Officieel wordt te Oslo medegedeeld, dat Trotski heeft verklaard, zooals men weet, dat hij de voorwaarden voor zijn verblijf in Noor wegen niet heeft overtreden. De autoriteiten betwisten dit. Zij verklaren, dat Trotski be loofde geen artikelen te schrijven over de huidige politieke geschillen. Hieruit blijkt, dat Trotski nog niet de nieuwe verklaring- heeft onderteekend, welke de regeering het noodig oordeelde hem voor te leggen. Het gerucht gaat inmiddels, dat Trotzki Noorwegen heeft verlaten, zonder zijn nieuwe bestemming te hebben onthuld. DE QUEEN MARY OP WEG NAAR EUROPA. Op den eersten dag van de thuisreis legde de Queen Mary 570 mijl af met een gemiddel den snelheid van 30.13 knoopen. NAAR HET EINDE DER STAKING VAN DE ARABIEREN? LONDEN, 27 Augustus (Reuter-A.N.P.) Naar de „Daily Telegraph" uit Jeruzalem verneemt, hebben de Arabische leiders een proclamatie uitgevaardigd, waarin stopzetting van de campagne van geweld en vernieling wordt geëischt. Men verwacht, dat de Arabi sche stakers Zondag het werk zullen hervat ten. De partij zal vandaag haar standpunt bepalen LONDEN, 26 Augustus. (Van onzen correspondent) De negatieve politiek van onzijdigheid of non-interventie, tegenover den burgeroorlog in Spanje, is, naar bekend, niet algemeen naar den zin van de Britsche Labour-organi- saties en ook niet naar dien van de radi caalste elementen onder de Liberalen. De parlementaire vacantie heeft aan Labour, als trouwens aan de andere partijen, de ge legenheid ontnomen zich over deze zaak uit te spreken. Baldwin heeft geen oor geleend aan de agitatie, die nóg al zwak was, voor het bijeenroepen van het Parlement. Een van de ministers heeft er dezer dagen op ge reageerd in afwijzenden zin, n.l. door uit te leggen, dat een bijeenroeping van de lands vergadering. geen zin had, omdat men vooraf kon uitmaken, dat ze in groote meerderheid de regeeringspolitiek van non-interventie zou steunen. Het was Sir Samuel Hoare, die dat zei. De Labour-organisaties, die vooral van de News -Chronicle telkens het verwijt moesten hooren, dat zij in deze angstwekkende dagen geen vin verroerden om de regeering te be wegen tot partijkiezen ten gunste van de wettig gekozen regeering in Spanje, zijn in dit opzicht de laatste dagen wat wakker der geworden. Hun actie kan echter moeilijk een andere dan symbolische beteekenis heb ben. De politieke verwantschap tusschen Britsch Labour en een man als Léon Blum is innig. En waar Blum tegelijk de „Urheber" en de kampioen van de non-interventie is geweest (om zeer degelijke redenen van internatio nale wenschelijkheid) daar kan Labour in Engeland er niet openlijk tegen in verzet- kómen. Labour-afgevaardigden zijn naar Parijs geweest voor de bijeenkomsten van de Vak bond-Internationale en de Socialistische In ternationale, gehouden in verband met het Spaansch conflict. En vertegenwoordigers van Labour zijn ook enkele malen op bezoek ge weest bij minister Eden. Zij hebben over die bezoeken rapport uitgebracht aan den La- bour-Raad in Londen en uit deze reportage bleek duidelijk, dat de Labourmannen-afge- vaardigden zioh tennaastenbij hadden laten overtuigen zoowel door hun politieke vrienden- in Parijs als door het Foreign Of fice hier dat de politiek van de Fransche en Britsche regeeringen, d.i. non-interventie, gelijkwaardige behandeling der strijdende partijen in Spanje en bij afleiding -dus de erkenning van de rebellen als oorlogvoeren den de beste was. De Labour-raad nam van de verslagen van zijn afgevaardigden kennis, maar vond het te gewaagd een be slissing te nemen in den blijkbaar door de afgevaardigden aanbevolen zin. In plaats daarvan heeft hij een meer verte genwoordigende vergadering van Labour-or ganisaties bijeengeroepen tegen Vrijdag a.s. Óp die vergadering zullen de algemeene en parlementaire Labourpartij en het bestuur van het Vakbondcongres vertegenwoordigd zijn. En daar zal waarschijnlijk worden uit gemaakt of Labour in Engeland zich volledig zal vereenigen met de officieele politiek. De onvoldaanheid in Labour-gelederen over de non-interventie berust op den gedachten- gang, dat non-intèx-ventie door Italië, Duitsch- ïand en Portugal niet gewaarborgd is en dat schending alleen beantwoord kan worden met een sanctie", die oorlog beteekent. Zulk een loop der dingen vindt Labour niet denkbeel dig en de oorlogsdreiging blijft dus. De oor logsdreiging, die zou ontstaan indien de Brit sche regeering overeenkomstig het interna tionaal recht aan de wettige Spaansche re geering het recht toekende zich in het bui tenland strijdmiddel-en aan te schaffen, zou zeker niet ernstiger zijn. Wij maken van dit argument slech-ts mel ding om het standpunt van Labour duidelijk te maken. Practische beteekenis heeft het niet, nu de zaak der non-interventie klaar blijkelijk goed staat en men reeds internatio naal een interventie overweegt, die niets met levering van oorlogstuig te maken heeft, maar veel met deernis voor het Spaansche volk in al zijn lagen en afscheidingen. Nu non-inter ventie in materieelen zin beklonken wordt ge acht hoopt men een stap verder te kunnen gaan met een internationaal beroep op de strijdende partijen haar gevangenen in leven te laten. Indien de wildheid en verdier- lijking van den oorlog even plaats kunnen ge ven aan wat bezinning, kunnen practische voorstellen van buiten-af wellicht een einde maken.aan het afgrijselijke bloedbad. In Lon den is men er niet zeker van, dat de tijd voor zulke voorstellen reeds is gekomen. Maar in militair opzicht in elk geval acht men het oogenblik gunstig voor een wapenstilstand, ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. daar alles er op wijst dat de strijd praktisch vastgeloopen is. De houding van Portugal blijft naar het oordeel van hen, die materieele non-inter ventie willen zien slagen, verontrustend. De regeeringen van Engeland en Frankrijk heb ben al haar grooten invloed in Lissabon aan gewend om de.regeering daar te bewegen met haar politiek samen te werken. De Portugee- sche regeering is echter geheel pro-rebel, hoofdzakelijk omdat ze vreest dat het volks front-idee naar haar gebied zal overwaaien. Berichten in de Engelsche bladen blijven melding maken van aanvoer van oorlogsmid delen voor de rebellen via de haven van Lissa bon. Portugal is daarom tot heden een bres in het non-interventie front. A, K. VAN R. Indische Marinebegrooting aangenomen. BATAVIA, 26 Augustus (Aneta) De begroo ting van het departement der marine is zon der hoofdelijke stemming aangenomen, onder aanteekening dat de heeren Thamrin, Soeroso en Wirjopranoto geacht worden te hebben tegengestemd. De stemming over de begrooting van :t de partement van oorlog heeft nog niet plaats gehad, in verband met het feit, dat de leger commandant a.s. Donderdag nog in tweeden termijn moet antwoorden. FILMNIE UWS DE INTERNATIONALE FILMKAMER GEEFT EEN ORGAAN UIT. Eerste nummer van Inter-Film verschenen De Internationale Filmkamer heeft in het Duitsch en Fransch het eerste nummer van haar orgaan „Inter-Film" uitgegeven. De president van de Internationale Film kamer prof. dr. Lehnich uit Berlijn opent de bijdragen in het nummer met een inleiding ter gelegenheid van de vierde internationale filmtentoonstelling in Venetië, waarover de president van de „Biennale", graaf Volpi een uitvoerige uiteenzetting geeft. Een interessant probleem behandelt dr. André Ruszkowski uit Warschau in een artikel over de auteursrechten van de film. Jean Chataigner, voorzitter der „Fédération Internationale de la Presse Cinématogra- phique" (Fipresci) schrijft er in over de ver houding tusschen de Internationale Film kamer en de Fédération. Tenslotte bevat het nummer een overzicht over de internationale filmtechnische pro blemen, bijv. kleurenfilm en driedimensionale films en een artikel van Fritz Bertram, den voorzitter van de „Fédération Internationale des Associations des Cinémas" over de samen stelling der bioscoopprogramma's in de Euro peesche landen. ir—-il PKÜERAMMA Tliijs heeft zijn werkje snel ten uitvoer gebracht. Zoodra hij een van de reuzen de laarzen uitgetrokken had, scheen de geweldenaar als in rook te vervliegen! Tenslotte zijn alle reuzen op één na verdwenen en juist wil Thijs naar den laatsten reus toegaan als de toovenaar weer bij zijn zinnen komt. Onmiddellijk begrijpt hij nu, dat Thijs het ge weest is, die al zijn reuzen van den aardbodem deed verdwijnen. „Laat dadelijk die laars los," schreeuwt hij en tegelijkertijd raapt hij een steen op en werpt dien in de richting van Thijs. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936. *5li VERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 E. Walis' orkest, VARA-tooneel, voordracht en gram.pl. 12.00-1.15 Gram.pl. 1.30 Sportreportage 2.30 Gram.pl. 2.45 Filmpraatje. 3.00 Viool en piano. 3.30 Causerie. 3.45 Gram.pl. 4.10 Espe- ranto-uitzending. 4.30 Concert door „De Bohe mian". 5.00 Toespraak. 5.10 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Dansmuziek. 7.30 Gram.pl. 8.00 Hrh. SOS- Berichten. 8.03 Nieuwsberichten A.N.P., VARA. Varia. 8.16 Concert door „Fantasia" en zang. 9.15 VARA-tooneel. 9.35 Orgel en zang. 9.50 Gram.pl. 10.00 Nieuwsberichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Gods. halfuurtje. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gra- mof.pl. en duivensportberichten. 1.20 De KRO- Melodisten. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Vervolg concert KRO-Melodisten. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 KRO-Orkest en Gram.pl. 6.20 Journa listiek weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.15 Cau serie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Nieuws berichten ANP en Berichten. 8.10 Overpein zing en concert. 8.30 Mondaccordeon-Ensem- ble en gram.pl. 9.15 Gram.pl. 9.30 Filmpraatje. 9.45 De KRO-Melodisten. 10.15 Gram.pl. 10.30 Nieuwsbeirchten ANP. 10.35 Concert door de KRO-Boys. 11.00—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Gram.pl. 11.35 BBC-Northern-orkest. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand or kest. 1.30 Sportreportage. 1.50 Vervolg concert. 2.20 Het BBC-Welsh-orkest. 3.20 Orgelconcert. 3.50 Concert door H.M, Grenadier Guards. 4.50 Gram.pl. 5.15 Sportreportage. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Revue-programma. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Het BBC-Militair-or- kest en zang. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Variété programma. 10.00 Berichten. 10.20 Het BBC- Symphonie-orkest. 10,50 Voordracht. 11.10 Het Leslie Bridgewater kwintet. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Piano en viool. 6.35 Gram.pl. 6.50 Pascal orkest. 8.20 Zanug en piano. 9.05 Opera-selfectie. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 10.30 Orkest- en koorcon cert. 12.20 Gevar. concert. 1.35 Koor en solis ten. 2.35 Gevar. concert. 6.20 Gevar. concert. 7.20 Gram.pl. 8.30 Volkszenderprogramma. 10.5012.20 Omroeporkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.30 Populair concert. 3.20 Orgelconcert. 3.50 P. Godwin's orkest, 4.50 Gram.pl. 6.20 Populair concert. 7.20 Gram.pl. 8.20 Dito. 9.05 Herdenking van Koningin Astrid. 9.35 Kamermuziek. 10.3012.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Populair concert. 1.30 Gram.pl. 2.20 J. Schnijder's orkest. 4.35 Gram.pl. 5.35 Dans muziek. 6.35 Omroeporkest. 8.20 Kamermuziek. 8.50 Herdenking van Koninging Astrid. 9.35 Gram.pl. 10.3012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Concert m.m.v. het Leipz. Symph. or kest, Omroepkoor en solisten. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Weerbericht. 11.20— 1.15 Omroeporkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6