VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1936 HAARDE M'S DAGBIAD 11 VOETBAL. HET „ZILVEREN MOLEN" TOURNOOI VAN R. C. H. We zijn thans in de gelegenheid de samen stelling van de elftallen der deelnemers aan het R. C. H. tournooi op te geven: R. C. H. zal spelen met: Metten, Kors, Prevost, Kloos, Slot, Prevost, Hoogendoorn, v. d. Bel, Horst, Koene, Lenselink. Vermoedelijk zal in den eersten wedstrijd, tegen Z.F.C. dus, Kors, niet van de partij zijn, waardoor Slot rechtsback en van Dantsig cen- terhalf zal spelen. Enschedé: Klamst, Hagels, van Delden, Meilink, Veldkamp, Mulder, Nagels, Wiecherink, ten Duis, Gerrits, Gerritsen. Dit is hetzelfde elftal waarmede zulke fraaie successen behaald zijn in de wedstrij den om het kampioenschap van Nederland. Velox: Cabo, van Asten, Stofmeel, Swanink, Hettinga, Troost, Dam. Brouwer, v. d. Berg, Eimers, Montagne. Z. F. C.: Nog niet bekend. Alle deelnemers derhalve in hun sterkste formatie mede doordat deze wedstrijden voor de deelnemende clubs als een goede wapen schouw kunnen dienen ten aanzien van de ver richtingen in het komende seizoen, dat zooals bekend reeds op 13 Sept. a.s. zal aanvangen. Zij nog vermeld dat in de rustpauze na de eerste twee wedstrijden, dus van half-een tot half-twee, een handbaldemonstratie gegeven zal worden tusschen Rapiditas en Concordia. AJAX—CHINA 5—3. In het Olympisch stadion vond Donderdag voor 8000 toeschouwers een vriendschappe lijke wedstrijd plaats tusschen Ajax en het Olympisch elftal van China. Hoewel Ajax ten slotte vrij gemakkelijk heeft gewonnen, heb ben de Chineezen een aardig spel ontwikkeld, doch het afwerken der aanvallen en het sehie- tenn waren onvoldoende terwijl bovendien het spel te kort gehouden werd. De eindstand werd 53. TUBANTIA—E. D. O. E. D. O. speelt a.s. Zondag een vriendschap- pelijken wedstrijd in Hengelo met het volgen de elftal. Van Roon, Van der Born, K. Zandstra, Van Geemen, Van der Putten, Oomen, S. Spek, Kohier, B. Timmerman, Perukel, P. Spek. RIPPERDA I—E. D. O. 2. Voor de seriewedstrijden van D. I. O. speelt E. D. O. 2 met het volgende elftal. Stouten, P. Karpes, F. Bos, W. Koene, J. Leenaarts, Kelder, C. v. d. Schalie, Goemaat, J. Hertog, van Noort, H. de Waard. Politie Sportvereeniging „Haarlem". In de gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart; welke daarvoor welwillend beschik baar was gesteld, werden Woensdagmiddag de jaarlijksche onderlinge zwemwedstrijden van de Politie Sport Vereeniging „Haarlem" ge houden. Deze omvatten een vierkamp, welke bestond uit de nummers: 35 Meter rugslag, 35 Meter schoolslag, 35 Meter vrije slag en 30 Meter zwemmen waarvan 15 Meter met dren keling-,,-- De wedstrijden hadden het gezellige en geanimeerde verloop dat we van alle wedstrij den van de Politie Sport Vereeniging gewend zijn. Er waren echter te weinig deelnemers. Het mag werkelijk bedroevend genoemd wor den dat er van de zijde van de politieman - schappen zoo weinigen belangstelling hebben voor de zwemsport. Zij die aanwezig waren toonden zich de zeer goede uitzonderingen. De prestaties waren, voor zoover het het snelzwemmen betrof, niet van internationale klasse. Maar dat is ook niet noodig. Éenige vooruitgang in de resultaten kon, vergeleken met verleden jaar, wel worden geconstateerd. Maar wat van veel grooter waarde geacht mag worden: bij het nummer „reddend zwem men" bleken alle deelnemers over een zeer be hoorlijke techniek te beschikken.Verleden jaar kwam het voor dat enkele deelnemers hun drenkeling jongens die zich daarvoor be schikbaar stelden, en die zelf zeer behoorlijk konden zwemmen gedurende bijna de heele baan onder water hielden, terwijl een der „redders" zijn drenkeling zoo stevig om den hals vast had. dat hij bijna stikte. Dit kwam dit jaar niet voor. Allen wisten hun drenke ling behoorlijk aan den wal te brengen. En dit is een feit dat van meer waarde geacht mag worden dan een snelle tijd over de 100 Meter vrije slag. Immers, het zou kunnen voorkomen dat van een der agenten een dergelijke presta tie in ernst wordt gevraagd. In verband hiermede mag dan ook wel ver meld worden dat onlangs 7 leden der Politie Sport Vereeniging, te weten de heeren P. Beun der, C. v. d. Burg, J. Eggink, J. A. van Huis, W. Klopper, W. de Koning, H. Selderbeek er in geslaagd zijn het diploma A. van de Haarlem- sche Reddingsbrigade te behalen. Zij namen deel aan het examen van de Nederlandsche Bond tot Redding van Drenkelingen, waarvan zij reeds het practisch werk in het water, en de theorie van het waterwerk met goed gevolg aflegden, terwijl zij zich nog aan het medisch gedeelte van dit examen moeten onderwerpen. Dat deze heeren zich hiervoor met zorg heb ben getraind, bleek vanmiddag in het water. Dit moge een voorbeeld voor vele andere agenten zijn. Op alle nummers werd een felle strijd gele verd. De stemming onder de deelnemers was uitmuntend, zoodat de Politie Sport Vereeni ging op 'n zeer geslaagden middag kan terug zien. Hierbij, komt een woord van hartelijken dank toe aan het personeel van de inrich ting. in het bijzonder aan den heer Luyken, die de leiding der wedstrijden in zijn bevoegde handen had. Na afloop reikte Inspecteur A. Berentsen de prijzen uit, en sprak nog eenige woorden van opwekking aan het adres der niet-aanwezige politiemanschappen. De resultaten waren: 35 Meter rugslag: 1. Mulder 28,7 sec.; 2, Klopper 32,4 sec.: 3. Rode 32.8 sec.; 4. Jonker 34.5 sec.; 5. de Koning 36,1 sec.; 6. Selderbeek 37.8 sec. 35 Meter schoolslag: 1. Rode 29,2 sec.; 2. Klopper 30.6 sec.; 3. de Koning 32,3 sec.; 4. v. d. Mey 32,6 sec.; 5. Smit 33,3 sec.; 6. Eggink, 34.9 sec. 35 Meter vrije slag: 1. Mulder 25 sec.; 2. Klopper 25,3 sec.; 3. Eggink 26,8 sec.; 4. Rode 27,4 sec.; 5. v. d. Mey 27,5 sec.; 6. Koning 28,3 sec. 30 Meter zwemmen, waarvan 15 Meter met drenkeling: 1. Klopper 25,5 sec.; 2. de Koning 30.2 sec.: 3. Rode 30.6 sec.; 4. Eggink 30,6 sec.; 5. v. d. Mey 31,6 sec.; 6. Beunder 33.2 sec. Totaaluitslag: 1. Klopper 2977 punten: 2. Mulder 2697 punten; 3. Rode 2692 punten; 4. de Koning 2343 punten; 5. v. d. Mey 2228 pun ten; 6. Eggink 2152 punten. NOTTINGHAM. Euwe na dertien ronden op de vierde plaats. Remise met Botwinnik. Voor den aanvang van de 13de ronde deed de wedstrijdleider de mededeeling, dat in af wijking van de tot nu toe gevolgde gewoonte, de avondpartijen 'n uur langer, dus tot 11 uur zouden worden gespeeld, en dat alle partijen in deze ronde in elk geval voltooid zouden moeten worden, ook al zou daarvoor tot na middernacht moeten worden doorgespeeld. Capablanca bevreesd voor zijn nachtrust. Of Capablanca door deze mededeeling be vreesd voor zijn nachtrust is geworden, is niet zeker, maar een feit is, dat hij reeds na een kwartier spelen zijn tegenstander remise aan bood. Dit was Fine echter al te kras. Een half uur later, toen Capablanca alle stukken met uitzondering van beide torens geruild had. herhaalde hij zijn aanbod. Ditmaal had Fine niet veel keus. Er stonden voor hem te groote belangen op het spel. dan dat hij zich kon veroorloven in een eenvoudige stelling op winst te gaan spelen, en derhalve accepteerde hij het remise-aanbod. De opening was dezelfde als die van de par tij Lasker-Capablanca. nl. Tsjechische verde diging van het dame-gambiet met de ont wikkeling van den zwarten raadsheer naar b4. Het beste is over het verdere verloop maar te zwijgen Euwe-Botwinnik. De zoo belangrijke ontmoeting EuweBot winnik was een Nimzowitsch-verdediging van het dame-gambiet met den gebrüikelijken zet dc2.Euwe speelde op het behoud van zijn twee raadsheeren. Doordat hij na ruil op c3 met zijn b-pion terugkwam versterkte hij zijn centrum. Hij bracht de koningin op Bot- winnik's koningsvleugel gerichte diagonaal en speelde ook zijn damelooper op deze lijn. Ver volgens wist hij Botwinnik een geïsoleerden pion op e6 te bezorgen. Om zich van den druk welken Euwe door goed positiespel verkregen had, vrij te werken, ging de Rus door afruil van vrijwel alle stukken het spel vereenvou digen. In het eindspel van looper tegen paard offerde Botwinnik zijn zwakken e-pion om zich daardoor remise-kansen te verschaffen. Daar de pluspion, van Euwe een dubbelpion was, was het nog lang niet zeker, dat Euwe zou kunnen winnen. Daarvan was Botwinnik blijkbaar zelf ook overtuigd want in de pauze kwam hij bij Euwe in de kamer, die voor den wereldkampioen is beschikbaar gesteld, voorstellende de partij remise te houden. Waarbij zich het voor een zoo belangrijke ontmoeting eenigszins onge wone geval voordeed dat de Russische speler zijn tegenstander een remisevariant demon streerde. Euwe was hiervan niet overtuigd, maar maakte zich nu bij zijn overdreven spor tiviteit eenigszins bezorgd dat hij het remise niet had aangenomen, waar Botwinnik hem een variant getoond had. Met klem mochten zijn vrienden betoogen, dat Botwinnik ge heel vrijwillig naar hem toegekomen was en dit toch nimmer op een besluit op een aanbod in te gaan invloed kan uitoefenen. De..strijd werd voortgezet onder een groote schare toe schouwers, zoo groot zelfs, als nog niet bij een partij tijdens dit tournooi aanwezig was geweest. Bijna alle meesters, die meerendeels vrij wa ren, waren teruggekomen en vrij algemeen kon men van hem hooren: „Euwe heeft een kans". Maar het heeft niet zoo mogen zijn. Er ontstond een zeer span nende kamp, waarbij wit drie vrijpionnen op den koningsvleugel had. Deze laatste hielden Euwe volkomen in bedwang en nu was de hoop erop gevestigd, dat hij zijn pionnen be slissend naar voren zou kunnen brengen. Maar Botwinnik vond een weg om hem met zijn paard tegen te houden. De resultaten van de partijen gespeeld in de 14 de ronde waren Tartakower verliest van Aljechin. Bogoljubow verliest van Flohr. Fine remise met Capablanca. Alexander remise met Tylor. Winter verliest van Lasker. Euwe remise met Botwinnik. Vidmar remise met Thomas. De stand was Donderdagavond: Capablanca en Botwinnik ieder 9 1/2 punt, Aljechin 9 punten (uitgespeeld), Euwe, Fine en Reshevsky ieder 8 1/2 punt, Flohr 8 punten. Lasker 7 1/2 punt, Vidmar 6 punten, Bogol jubow en Tartakower ieder 5 punten, Tylor 4 1/2 punt, Alexander 3 1/2 punt, Thomas 3 punten, Winter 2 punten. GOLF ENGELAND WINT DEN LANDENPRIJS TE BADEN-BADEN. Nederland vierde. Het internationale golftournooi om den landenprijs is geëindigd met de overwinning van het Engelsche team (Thirsk en Bentley) met in totaal 562 voor Frankrijk (Carlhian en Leglise) met 566, Duitschland (Von Beckerat en Hellmers) met 574, Nederland (Schill en Calkoen) met 587, Italië met 587 en Tsjecho Slowakije met 602. Hongarije heeft opgegeven. ZWEMMEN. Zwemfeest H. P. C. Voor het zwemfeest dat de Heemsteedsche Zwem- en Poloclub a.s. Zondag geeft, bestaat groote belangstelling. Zoo zal de club van Rie Mastenbroek met vele zwemsters op verschillende banen uitko men. Ook de H.Z. en P.C. zal met eenige zwem mers deelnemen. Zoo zal b.v. de 10 maal 50 Meter vrije slag estafette heeren zeer belangrijk worden. O.a wordt hier door alle Haarlemsche vereeni- gingen "te weten Haarlem. H.V.G.B.. D.W.R., en H.P.C. aan deel genomen, zoomede U.Z.C. Op het nummer 100 Meter vrije slag heeren zal Mooi trachten wederom den wisselbeker te winnen al hoewel Sipkema het hem ge ducht lastig zal maken. Op de 5 maal 50 Meter estafette dames hebben eenige ploegen ingeschreven. Zooals reeds gemeld zullen tusschen de baannummers door, drie polo-wedstrijden worden gespeeld tusschen drie vereenigingen. Het bestuur van H.P.C. heeft er goed aan gedaan de nieuwe eerste klasser. D.W.R.. die dit jaar kampioen werd en schitterend naar de le klasse promoveerde, ook voor dit polo- tournooi uit te noodigen. Bij de Olympische Spelen werden met stopwatches tienden van seconden op genomen. Op de Radiotentoonstelling te Berlijn zal echter een toestel worden geëxposeerd, dat zelfs één tienmillioenste seconde aanwijst, een voor de wetenschap zeer belangrijke uitvindixig. HONKBAL Het programma vermeldt voor Zaterdag o.a. de volgende wedstrijden: le klasse: Ajax 1Blauw Wit 1 V.V.G.A. 1—Quick 1 2e klasse: R.C.H. 1Haarlem 2 3e klasse I.V.O.—E.D.O. 3 E.D.O. 5R.C.H. 3 Duvianen 2Schoten 2. De wedstrijd die wel de meeste belangstel ling zal trekken is ongetwijfeld de ontmoe ting R.C.H. 1Haarlem 2. R.C.H. 1 is kam pioen van HA, Haai'lem 2 kampioen van IIB. Om uit te maken wie zich kampioen van de geheele tweede klasse mag noemen worden twee wedstrijden gespeeld, de eene Zaterdag middag om drie uur op het R.CJL-terrein, de andere Zondagmorgen om half tien op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Van Nes straat. We verwachten Zaterdagmiddag een inte ressanten wedstrijd tusschen twee gelijk waardige ploegen, maar aan een voorspel ling omtrent den uitslag wagen wij ons niet. De derde klasse ontmoetingen I.V.O. E.D.O. 3, E.DO. 5R.C.H. 3 en Duvianen 2 Schoten n vangen alle om drie uur aan, resp. op het terrein van I.V.O, aan den Rijks- tsraatweg, in 't Noordersportpark en aan den Duin en Kinidbergerweg te Driehuis. Voor Zondag vermeldt het programma: Extra: BelgiëHolland. 2e klasse: Haarlem 2R.C.H. 1 Duvianen 1Shell 1 H.H.C. 2—Catchers 1 3e klasse: E.D.O. 4D.E.V. 2 Natuurlijk gaat de grootste aandacht naar .de internationale ontmoeting. Vooral omdat tot nu toe het Nederl. negental er nog niet in geslaagd is in België te winnen, rijst de vraag: zal het negental, welks samenstelling wij reeds vermeldden, er in slagen het wél te doen. Temeer omdat in de laatste ontmoe ting ook in ons land de Belgen de overwin naars bleven. Jammer is dat spelers als Wil- ders en Boscher ontbreken, en naar wij ver nemen zal ook C. Kloos niet van de partij zijn. 't Is niet ons sterkste negental, dat wij deSen keer naar België sturen. Voor het kampioenschap der tweede klasse ontmoeten R.C.H. 1 en Haarlem 2 elkander nogmaals, thans op het terrein aan de Van Nesstraat, 't Lijkt ons een zwai'e taak voor De Mon, twee wedstrijden in een en twintig- uur, R.C.H. 1 is hier in het voordeel, daar dit negental de beschikking over twee wer pers heeft. Ook nu wagen we ons maar niet aan een voorspelling. 's Morgens ontvangen De Duvianen 1 aan den Duin- en Kruidbergerweg Shell 1, des middags H.H.C. 2 aan de Van Nesstraat De Catchers 1. We verwachtén in beide geval len een overwinning voor de gastheeren. KAATSEN Zondag houdt de kaatsclub „Frisia" voor haar leden een wedstrijd op het Gem. Sport terrein aan de Kleverlaan. Prijzen luxe voor werpen. Aanvang der wedstrijd half 10. ATHLETIEK. DE 110 METER HORDEN IN 13.7 SEC. Tijdens athletiekwedstrijden te Oslo verbe terde de bekende Amerikaansche hordenloo- per Forest Towns het wereldrecord 110 Meter horden door dezen afstand af te leggen in den tijd van 13.7 sec. WIELRIJDEN. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Door bovengenoemde vereeniging werd Maandag de 10 K.M. snelwandelen om het clubkampioenschap geloopen. De uitslag der A-klasse was: 1. A. Herben 5 punten, 2. C. v. Kampen. 4 punten, 3. R. Scheffer 3 punten. 4. G. A. Ramaker 2 punten, 5. J. v. d. Bergh 1 punt. Uitslag stijlloopen: 1. G. A. Ramaker 5 punten (na onderzoek toegekend), 2. C. v. Kampen 5 punten. 3. J. v. d. Bergh 5 punten. 4. R. Scheffer 3 punten, 5. A. Herben 1 punt. De B-klassers liepen 2 K.M. De uitslag was: 1. H. Medenblik 5 punten, 2. W. Beljaards 4 punten 3 strafpunten, 3. J. Stuurman 3 pun ten 1 straf punt, 4. P. Medenblik 2 punten, 5. T. Hegman 1 punt, 6. H. Hegman 1 punt. 7. J. Huyboom 1 punt en 1 strafpunt. De uitslag stijlloopen was: 1. P. Medenblik 3 punten, 2. T. Hegman 1 punt. Vrijdag a.s. wordt de laatste wedstrijd om het clubkampioenschap verloopen. De A-klas- sers loopen dan 5 en de B-klassers 3 K.M. H. R. C. DE JONGE KAMPIOEN. De leden van „De Jonge Kampioen" die Maandag 31 Augustus deel nemen aan de ronde van Haarlem Noord, zijn: H. Vonk, Smit, Verboom, v. Koperen, Tho- ma, Veerman, J. Munk, H. Munk, Duyns. N. N. G. Bijster, Severijnse, Veen, Hoogland, C. Bijster. Knaap, Tietelaar. Al deze renners starten bij de beginne lingen. Zondagmorgen half negen bij het clubge bouw Indischestraat 26, Haarlem-Noord. Wedstrijd om den Dr. Merens- beker. Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen. Op Zondag 6 September zal in de gemeente lijke zweminrichting aan de Houtvaart. om 10 uur, aanvangen den wedstrijd om den Dr. Merens-bekei-, Het medisch gedeelte wordt vooraf gehouden. Staat bij een gewonen wed strijd snelheid op den voorgrond, hier wox'dt vooral de aandacht gewijd aan de juiste wijze van uitvoering.Gelet wordt er ook op dat de gun stigst mogelijke wijze van redden van het vermeende slachtoffer tot uiting wordt ge bracht. Alleen leden van de Technische Commissie van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen treden als juryleden op. De opdracht luidt: 100 M. schoolslagzwem- men, waarvan de laatste 25 M. een duikpop in kopgreep vervoeren; de deelnemenden gekleed volgens Bondseischen. Met hurkval (technisch juist) te water gaan, 10 M. zwemmen en een pop van den bo dem opduiken. De medische proef is ongeveer gelijk met de exameneischen, diploma A N.B.R.D. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Zaterdagmiddag a.s. wordt door de Rotter- damsche Reddingsbilgade een wedstrijd ge houden in de Wilgenpias, over een afstand van 600 M, gekleed; enkele leden der Haar lemsche bi-igade hopen deel te nemen. CRICKET. ROOD EN WIT COMB.—HAARLEM COMB. De revaixcheweds'trijd van de op 22 Juli j.l. gespeelde match op het Haarlem-terrein is door Rood en Wit met 70 runs op de eerste Innings gewonnen. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst batten. Zij opent met A. van Baasbank en W. Kramer. Reeds op 16 moet Kramer vertrekken als hij in de slips wordt gevangen op het bowlen van Abendanon. Van Baasbank staat echter schit terend te spelen en hij is den aanval dan ook geheel den baas. Hij ontvangt goeden steun van Menalda van Schouwenburg en Berend- sen. Met de lunch zijn er 114 runs voor het verlies van 5 wickets. Van Baasbank 63 not out. Na de lunch slaat van Baasbank twee verre zessen op Kleefstra, maar als hij te wild wordt, wordt hij door Buissink gestumped. Voor het laatste wicket zetten Berendsen en Paai'dekoo- per Overman een aardigen stand op. Met een single brengt Berendsen de 200 op. Op 205 wordt Paardekooper Overman door J. de la Mar gebowled. In de dubbele cijfers kwamen: Van Baasbank 85 (4 x 6, 7 x 4), Schouwen burg 14, Berendsen 25 not out, Paardekooper Overman 20. Extra's 12. Bowlingcijfers: Fortgens 367, Abendanon 2—49. De la Mar 3—43, Kleefstra 2—32. Haai'lem brengt het hierna tot 135. Van het openingspaar scoorte P. Kruyt een fraaie 34 (5 x 4), alvorens hij door Schouwenburg ge vangen wordt op het bowlen van Berendsen. Ook Kleefstra speelde een goede innings en scoorde 29 runs, alvorens hij fraai door Mr. Davidson wordt uitgevangen. Vei'der kwamen in de dubbele cijfers: Elsinger 16, Abendanon 18. Extra's 14. Rood en Wit bracht niet minder dan 8 bowlers in het veld. Van deze had Berendsen het meeste succes n.l. 523 (löVfe over), verder Meeuwenoord 027, W. Kramer 1—33, Van Rossem 012, H. Reus 26, Mi\ Davidson 113. A. van Baasbank 03, Paardekooper Overman 07. Haarl. Cricket Bond. Het programma voor Zaterdag. Aan den Schotex*weg wordt de wedstrijd Haarlem 5Rood en Wit 4 gespeeld. Daar Rood en Wit enkele spelers aan het juniores team moet afstaan is het elftal danig ver zwakt. Maar desondanks zal zij er Haarlem wel weten onder te houden. Bij Rood en Wit 3C. VH. 4 aan de Span jaardslaan heeft eerstgenoemde de bestee kansen. Tenslotte Bloemendaal—Haarlem 3 op het Kennemer Lyceum. Zal Bloemendaal aan de kampioenen morgen de tweede nederlaag toe brengen? De wedstrijd C.V.H. 3Rood en Wit 5 is uitgesteld, daar Rood en Wit geen elftal op de been kan brengen in verband met het Juniores-tournooi in den Haag. HAARLEM-COMB.—STILL GOING STRONG. Een Haarlem-comb, bestaande uit spelers, die de Oehoe-toer hebben meegemaakt, met enkele invallers, speelden hun jaarlijksche wedstrijd tegen de cricketveteranen, die on der bovengenoemde naam nog wedstrijden spelen. De Haarlemmers begonnen te batten, doch met uitzondei-ing van J. Voogd en O. Aben- danen faalden alle batsmen op het goede bowlexx van P. van der Burg ij Greimering. J. Voogd speelde een goede innings en scoor de 60 i'uns, waaronder 6 vieren. O. Aben danon speelde eveneens een goede innings en scoorde 42 runs. Met inbegi'ip van slechts 2 extra's werd het totaal 144. De bowlingcijfers luiden: P. van der Burg 562, Zuur 014, Kelder 018 en Greime ring 548. Door tijdsgebrek konden de S.G.S.'ers het Haarlem-totaal niet meer bereiken en met een score van 84 runs voor het verlies van 5 wickets was de tijd vei'streken. E. Hama kers en A. Greimering scooi'den resp. 14 en 15 runs, terwijl de uitstekend spelende L. Ingelse met 27 not. out bleef. Voor Haarlem bowlden: O. Abendanon 233 P. de Lugt 0—15, J. Voogd 1—8, A Hartog 15, J. Fortgens 0—8, B. Kleefstra 05, H. Péschar 04. HANDBAL. Concordia IIN.A.S.B. H (Heeren) 211 Dondei'dagavond speelden de reserves van Concoi'dia en N.A.S.B. tegen elkaar 'n vriend- schappelijken wedstrijd, welke door laatstge noemden gewonnen wei-d met dubbele cijfers. Gedurende den geheelen wedstrijd werd aan beide zijden vlot gespeeld. De beter schieten de en goed-combineerende N.A.S.B.-voorhoe- de-spelers wisten hun talrijke aanvallen 11 keer in doelputen om te zetten. Voor de rust was de stand 24 Zondag a.s. speelt Rapiditas I (heeren) een demonstx-atiewedstrijd tegen Concordia, Zaan dam op het terrein van R.C.H.. Aanvang half twee. De opstelling van „Rapiditas" voor dezen propagandawedstrijd is als volgt: J. v. Beek. A. Sweitzer, T Hartendorp. B. v. Leeuwen. D Bakker. J. Bakker. P. Bi-usse, G. Bakker, M. Pat. W. v. Gorcum, F. Kenniphaas. KRONIEK DER FIETSEN. In de afgeloopen week zijn te Haai'lem 10 fietsen en 16 rijwielplaatjes ontvreemd. PREDIKBEURTEN. ZEVENDE DAGS BAPTISTE GEMEENTE, lo kaal Parklaan 21. Sabbat (Zaterdag). V.m. 10 uur: Prediking. Nam. 12 uur: Bijbelbespreking. Voorgangers in beide diensten de heeren C. Westerdaal en G Veldhuyzen Jr., uit Am sterdam. (Beurtelings). /CHEEP/ TJIINCENl HOLLAND AMERIKA LIJN. Breedijk, Rott. n. New-York 25 (11.35 n.m.) 600 mijl W. v. Scilly. Narenta, Vancouver n. Rott. 26 (8.15 v.m.) 30 mijl N.W. v. Land's End. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 26 (1.32 n.m.) 130 mijl O. van Land's End. Edam, 26 v. Rott. te New-York. Boschdijk 27 v. N.-York te Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meei'kerk, 27 v. Antwerpen te Hamburg. HALCYONLIJN. Stad Amsterdam, 27 v. Vlaardingen n. Oxe- losund. Flensburg, 25 van Genua te Morphoubaai, voor Rott. Stad Haarlem, Napels n. Bourgas passs. 26 Stamboul. Maasburg, Melilla n. Rott. 28 (11 n.m.) te Hoek v. Holland verw. Stad Schiedam 26 van Bizerta n. Manchester HOLLAND AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 27 v. Rott. te Haxnbui'g. Boschfontein (thuisr. 25 v. Zanzibar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) p. 26 Dungeness. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk, 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Jaarstroom (uitr.) 26 v. Lagos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, 26 v. Amsterdam te Xante. Bennekom, Chili n. Amst. 26 (12 midd.) 660 mijl W. v. Lizard. Colombia, 25 v. Reykjavik n. Merok. Hercules, 26 v. Malta n. Patras. Irene, 26 van Danzig te Kopenhagen. Orion, 26 v. Tunis n. Alexandrië. Simon Bolivar, 25 v. Curacao n. Pto. Ca- bello. Breda, 25 v. Tocopilla n. Arica. Alkmaar, Amst. n. Chili 25 te Cristobal. Ceres, 27 v. Hamburg te Amst. Trajanus, 27 v. Amst. n. Rott. Vulcanus. 27 v. Amst. n. Rott. Triton, 27 v. Amst. n. Rott. Calypso, 27 v. Amst. n. Rott. Juno, 26 van Lipari n. Palermo. Ganymedes. 27 v. Stamboul te Bourgas. Agamemnon, Sfax n. Delfzijl 27 (12 midd.) 72 mijl Z.W. van Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 26 v. Amst. te B.-Ayres. Montferland 27 v. Amsterdam n. B.-Ayres. Zaanland (thuisr.) 26 v. Santos. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) p. 26 Teneriffe. Alpherat (thuisreis) 26 v. Rio Jan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, (uitr.) 27 te Southampton. Slamat, Rott. n. Napels p. 27 Finisterre. Kota Nopan (uitr.) 27 van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Memnon, 27 v. Yokohama te Rotterdam. Laertes. Amst. n. Java 27 v. Suez. Ben venue. Japan n. Rott. 27 v. Port Said. Phrontis. Batavia n. Amst. p. 26 Gibraltar. Peisander, 26 v. Batavia en Amst. te Londen Glenaffaric. Dairen n. Rott p. 26 Gibraltar. Hector, Japan n. Rott. 25 te Hongkong. Flintshire. Dairen n Rott. 26 v. Singapore. Eurymedon, Batavia n. Amst. p. 26 Perim. Calchas, Japan n. Rott. p. 27 Dungeness. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Chr. Huygcns, 27 v. Amst te Batavia. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 27 te Genua. Poelau Tello 26 v. Hamburg n. Bremen. Sembilan (uitr.) p. 26 Dungeness. Poelau Laut (thuisr.) 25 v. Singapore. I Salawati. 24 v. Amst. te Seattle. SILVERJAVA—PACIFIC LIJN. Tapanoeli, N.-Orleans n. Calcutta 25 te Port Natal. Silveray, Vancouver n. Bombay 25 v. Batavia

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7