HULMAN De viering van Koninginnedag. .WEERBERICHT MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 HAAR L E M'S DAGEEÏC 2 Feestelijkheden te Haarlem en omgeving. De aubade hedenmorgen op de Groote Markt te Haarlem. (Vervolg van pag. 1.) De clou van den morgen was de groo te opmarsch der ruiters, die 's mid dags zouden deelnemen aan het hip pisch feest in Den Hout. Onder leiding van den wachtmeester der huzaren A. de Munnik stelden de ruiters, leden van de Kon. Ned. Rijvereeniging en een afdeeling van de Haarlemsche Burgerwacht, zich op aan de Pavil joenslaan. Vandaar trokken zij naar de Groote Markt, waar gedefileerd werd voor het stadhuis. De ruiters stelden zich voor het front van ons mooie raadhuis op. Op 't bordes sloeg het gemeentebestuur het schouwspel gade. Burgemeester C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom compli menteerde den leider en het comité waarna de stoet verder trok door de stad. Op het uitgangspunt aan de Paviljoenslaan werd de optocht ont bonden. De kranige ruiters trokken overal op hun tocht groote belangstelling en de bewondering was algemeen. Het ruiterfeest van vanmiddag belooft dan ook een groot succes te worden. Intusschen ging de feestviering door. Het fanfarecorps Kunstgenot maakte een muzika- len ommegang door verschillende straten van de binnenstad. De schakel tusschen de ochtend- en de mid dagfeesten vormde het carillonconcert van den Bavotoren. Statig klonken de vaderland- sche liederen gespeeld door den beiaardier H. W. Hofmeester, over de Groote Markt. Het eerste gedeelte van den feestdag is reeds goed geslaagd en ongetwijfeld zal de feest vreugde eerst vanmiddag en vanavond het hoogtepunt bereiken. Het is alleen te hopen, dat het weer, dat tegen den middag al zeer dreigend werd, zich goed houdt, want een miezerige regen kan nog veel bederven. Laten wij echter optimistisch blijven en de verwach ting uitspreken, dat het Oranjezonnetje spoe dig weer door de wolken zal breken om het feest meer luister bij te zettenè Bioscoopvoorstellingen voor de kinderen. In drie bioscopen en in den Stadsschouw burg hebben de kinderen, die bij de aubade hadden gezongen, genoten van film en lcin- dertooneel. In den Stadsschouwburg was Her man Smits gekomen om de enthousiaste Ko- ninginnedagvierders bezig te houden. Hij en zijn gezelschap voerden het bekende kinder- tooneelstukje „Piet de Leugenaar" op. Na tuurlijk amuseerden de toeschouwers zich kostelijk. In de bioscopen was de stemming niet min der goed. In de groote Concertzaal waren ruim twaalfhonderd kinderen tezamen, in het Rembrandt Theater en in de Frans Hals bioscoop eveneens honderden. De hoofdfilm, die rouleerde, was „Emil als Detective', een Duitsche film. vervaardigd naar een Duitsch jongensboek. Zooals altijd bij kindervoorstel lingen was de spanning in critieke oogenblik- ken als het ware voelbaar en het gelach in de komische momenten daverend. Li de bijpro gramma's was de Oranjefilm opgenomen, ter wijl ook een teekenfilm „Song of the birds" werd vertoond, evenals een komisch filmpje van een kleinen jongen en een nog kleiner ne germeisje, types voor een „gang" van Hal Roach, bij een voorwereldlijk tankstation, en andere korte films. Het aantrekkelijke van de voorstellingen was de spontane reactie van het onverwende publiek, dat van het eene gejuich in het ande re verviel. Toen de voorstellingen omstreeks half twaalf waren afgeloopen was de stemming onder de kinderen, die natuurlijk verder een vrijen mid dag in het vooruitzicht hadden, dan ook op perbest. Te Spaarndam. Het feest is om 9 uur begonnen met den rondgang van schoolkinderen door het dorp. Na den "rondgang werden versnaperingen verstrekt en daarna had de aubade aan het gemeentebestuur plaats. Na afloop van de aubade te Haarlem kwamen de burgemees ter. de heer C. Maarschalk en mevrouw. De kinderspelen zijn intusschen begonnen, om 11.15 uur. Te Bloemendaal. Hedenomorgen om 10 uur werden de feeste lijkheden op het fraai gelegen terrein aan de Zomerzorgerlaan onder groote belangstelling geopend. Bij de officieele opening was de eerste spreker wethouder G. Prinseberg, loco burgemeester, die de volgende rede uitsprak: Wij zijn weer samengekomen om den ver jaardag van onze Koningin te herdenken. On willekeurig gaan mijn gedachten terug naar het kroningsjaar 1898, toen op de schouders van onze achttienjarige prinses de taak ge legd werd om niet alleen ons kleine Nederland te besturen, maar ook de zooveel grootere Overzeesche gewesten. Was deze taak reeds zwaar in rustige tijden, zwaarder drukte zij in moeilijke perioden. Herinneren wij ons slechts de oorlogsjaren 19141918, toen een groot deel van Europa, in vlammen stond en toen Nederland zijn neu traliteit wist te bewaren en de oorlogsgruwe len buiten onze grenzen bleven. Het kronings jaar ligt reeds 38 jaar achter ons en de ver eering. welke wij aan onze jeugdige vorstin toedroegen, heeft zich omgezet in een hechte genegenheid. Onze bede op dezen dag is. dat aan onze Koningin nog vele en gelukkige ja ren beschoren mogen zijn en zij nog lang als de goede en wijze landsvrouwe van Nederland moge regeeren. Hierop werd het Wilhelmus gezongen. Mr. F. J. D. Theijse, voorzitter van het Cen traal Comité, hield hierop een rede, waarbij hij vooral dank bracht aan de feestcommissie die er in geslaagd is. om met geringere in komsten toch een mooi feest te organiseeren. Spreker eindigde met „Leve de Koningin, leve Bloemendaal, leve de feestcommissie!" Een rondgang over het terrein gaf ons de overtuiging dat er dit jaar voor „elck wat wils" is. De kinderen, die niet in beslag worden ge nomen door de spelen kunnen zich amuseeren met de poppenkast, de sprekende hond, den musiealen clown, den goochelaar, een man op de waschlijn, den draaimolen, den zweef molen, enz. En voor de ouderen is er de man met den denderenden motor op den steilen wand. de machinale man, enz. In de morgenuren was het echt gezellig op het terrein, dat met wapperende vlaggen een fleurig aanzien bood. Te Aerdenhout. De feestelijkheden zijn geopend met een bloemencorso, dat opgesteld werd aan de Vondellaan en een goed verloop had. Er waren veel inzendingen, vooral van jeugdige deel nemers. Vier groepen: rijwielen, autopeds, bokken wagens en diversen, toonden prachtige staal tjes van versierkunst. De belangstelling was groot. Bijzondere vermelding verdient bij groep diversen: „De Vier Jaargetijden". Het werkloozencorps zorgde voor muziek. Te Heemstede. Zoo tusschen 89 uur trokken de kinderen in totaal een 2000, getooid met oranje naar hun respectievelijke scholen, om dan in op tocht naar het speelterrein in Groen endaal te gaan, waar als gebruikelijk „Koninginne dag" begon met de gebruikelijke kinderspe len. De verschillende muziekcorpsen waren weer bereid gevonden, een feestelijk cachet te geven aan dezen tocht en vroolijk klon ken de marschen, die ook weer honderden nieuwsgierigen naar buiten lokten, die mee optrokken naar Groenendaal. De verschillende groepen van den R.-K. Volkszang der diverse R.-K. scholen, onder leiding van den bekenden volkszangleider, den heer Jac. de Jong zetten den feestdag in met verschillende volks- en andere liederen en oogstte daarmede vee lapplaus. Na dezen zang verspreidden de kinderen zich in kleine groepjes om onder leiding van onderwijzeressen, onderwijzers en helpers aan de gebruikelijke spelen dee lte nemen. Onder de velen die de jeugd in haar be drijvigheid gadesloegen merkte wij o.m, op burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn, wet houder Dr. E. A. M. Droog en den gemeente secretaris den heer N. Vos, die vol belangstel ling de kinderen in actie zagen. Lr twee groote tenten waren rappe dames handen in de weer om de kinderen van ver snaperingen te voorzien. Een combinatie van „St. Michael" en „Eens gezindheid" luisterde de spelen op. Tegen 12 uur waren de kinderfeesten af geloopen en trokken zij voorloopig huis waarts om hun gewonnen prijzen naar huis te brengen, of zij bestormden den draaimo len of zweefmolen. inmiddels zorgen strijkjes in de café's voor vroolijkheid In den Haag. Overal in Dear Haag waren kleurige wim pels en vlaggen uitgestoken. Velen maakten De Bilt voorspelt t Meest matigen Noordwestelijken wind. Afwisselende bewolking. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 770.1 m.M. te Valencia. Laagste 740.8 m.M. te Stockholm. Afkoeling en regen. De depressie heeft zich, sterk in diepte toe nemend, van IJsland naar de Oostzee ver plaatst en breidde zich vooral over Duitsch- land uit, terwijl de hooge drukking zich naar het Zuidwesten terugtrok. In Zwedexr 1* zeer zware regen gevallen. Hernösand meldt 74 m.M. Geheel Zuid-Scan- dinavië heeft stormachtige Noordwestelijke winden. Ook in Noord- en Midden-Zweden is de wind krachtig en valt hier en daar regen bij onge veer normale temperatuur. In Zuid-Duitschland en Zwitserland is de lucht betrokken en valt eenige regen. De Brit- sche eilanden hebben nog afwisselende bewol king met plaatselijk regenbuitjes en afkoeling in het Noorden. Frankrijk heeft in het Zuid- Oosten nog warm weer, maar overigens zwaar bewolkte lucht met weinig regen. Door het aanhouden van de Noordweste lijke strooming is hier te lande verdere afkoeling te wachten, waarbij waar schijnlijk ook eenige regen zal vallen. BAROMETERSTAND Vorige stand 772 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: achteruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Maandag v.m. 2.38 uur; n.m. 15.06 uur. Dinsdag v.m. 3.24 uur; n.m. 15.50 uur. in den loop van den dag gebruik van de gelegenheid tot het teekenen van het feli- citatieregister ten Paleize Noordeinde. De gemeente heeft op de Lange Voorhout lampions opgehangen. Op het Alexander- sveld wordt hedenmiddag een springcon cours voor onderofficieren en korporaals der huzaren gehouden. Op het Malieveld is vanochtend een groote parade afgenomen. Bij de autoriteiten bevonden zich oa. Dr. H. Colijn, de voorzitter van de Eerste Kamer Mr. baron De Vos van Steenwijk. burgemees ter We Monchy en verschillende hoogwaar ter De Monchy en verschillende hooge mi litaire autoriteiten. De parade werd geïnspecteerd door den gouverneur der residentie, luit.-generaal Jhr. W. Röell. Te Amsterdam. AMSTERDAM, 31 Augustus, 't Is al vroeg in den morgen druk in de bevlagde straten van de hoofdstad. Duizenden zijn naar de binnenstad gekomen ter viering van den ver jaardag van onze landsvrouwe. Van alle offi cieele gebouwen wappert de driekleur en ook vele particuliere woningen en kantoorgebou wen hebben het feestelijke dundoek uitgesto ken. Van de beugels van de tramwagens wap peren de vaantjesde stad is al in den prillen ochtend, die een mooien dag belooft, in feeststemming. In de Kalverstraat en op den Dam is het een gestaag af en aan loopen van met oranjestrikjes getooide feestgangers, zij hebben geluisterd naar de koraalmuziek van het Amsterdamsche politie muziekgezel schap, waarmede op den Dam. voor de sta tige schepping van Van Campen, de feeste lijkheden zijn geopend. tegelijkertijd werd koraalmuziek ten gehoore gebracht op het peristylium van den Stads schouwburg. Een feestdag bij uitnemendheid werd het ook voor de Amsterdamsche school jeugd, kinderfeesten waren georganiseerd door den Amsterdamschen Oranje Jeugdbond. Op den Dam en de verscheidende pleinen werden muziekuitvoeringen gegeven, en mu zikale marschen door de stad gemaakt. Des middags togen honderden naar de oude Evan gelische Luthersche en de Nieuwe Kerk waar kerkmuziek ten gehoore werd gebracht. Des namiddags van 23 bespeelde de caril- loneur, de heer J. Vincent het carillon op het Koninklijk paleis in samenwerking met het harmonieorkest „Soli Deo Gloria", onder lei ding van den heer H. M. Boekelè Het concert, dat door honderden werd aangehoord, werd door de radio uitgezonden. De zwemdemonstraties door de Amsterdam sche Vrijwillige Brigade tot redding van drenkelingen, die gegeven werden in den Am- stel bij de Berlagebrug waren een groot suc ces. Tegen twee uur werd het stadion het mid delpunt van de feestelijkheden. Duizenden trokken naar de Olympische kampplaats om hier het gevarieerde programma te bewon deren. HAARLEM S TOONEEL. Naar wij vernemen heeft Haarlem's Too- neel in studie genomen „De weg naar het Geluk" („The way to happiness"), door A. A. Milne. De hoofdrollen worden vervuld door de dames L. Tijsseling en N. Siebol en de heeren J. Eggink, J. Siebol en H. v. d. Horst De openingsvoorstelling zal waarschijnlijk plaats vinden op 1 October a.s. in den Stads schouwburg aan het Wilsonsplein. 1A4T/M KtKICüTEN Naar verzoening tusschen Staat en KatholiU— Kerk in Duitschland? Herderlijk schrijven in natio- naal-socialistische kringen gunstig ontvangen. Heeft Mussolini den Führer een wenk gegeven? ReuterA. N. P. meldt uit Berlijn, dat het herderlijke schrijven van de Duitsche bis schoppen, dat op de bijeenkomst van Fulda is opgesteld in nationaal socialistische krin gen een goeden indruk heeft gemaakt. Hierin werd o.m. gezegd, „De kerk vereenigt zich met het nationaal socialisme in den strijd tegen het wereld-bolsjewisme. Zij roept de zegen van den hemel af over het werk van den Fuehrer en verklaart haar geestelijke krach ten in dienst te stellen van de nationale ge meenschap". In tegenstelling met hetgeen de laatste ja ren heeft plaats gehad, publiceert de Natio- nal-Zeitung te Essen, een orgaan van Goering, jroote uittreksels uit het schrijven en legt den nadruk op karakteristieke passages. Dit is het beste bewijs, dat de houding van de nationaal-socïalisten ten aanzien van de katholieke kerk is gewijzigd. Deze periode volgt op een tijdperk van politieken strijd en zelfs vervolging. Het is een gevolg van het feit, dat Hitier den invloed onderging van zekere raad gevers, die er op wezen, dat de godsdienstige onlusten de inwendige kracht verzwakten en schadelijk waren voor het moreel van het Duitsche volk Om den katholieke bisschoppen het bewijs van zijn welwillendheid te geven, heeft Hitier het schrijven van de bisschoppen gunstig ont vangen. Tijdens de Olympische Spelen kreeg de pers opdracht zich te onthouden van het schrijven over de zedenprocessen tegen ka tholieke geestelijken en dezer dagen besloot de regeering zelfs een aantal „schandaalpro cessen" niet te doen plaats hebben, zelfs zou den ook deviezen-processen worden gestaakt. Ook gelooft men, dat deze maatregelen ge paard zullen gaan aan een amnestie, welke zich ook zal uitstrekken tot het vergoeden van de boeten en confiscaties in de deviezen- processen tegen geestelijken. Ook redenen van buitenlandsch politieken aard zouden oorzaak zijn van deze gewijzigde houding ten aan zien van het katholicisme. Naar men verzekert heeft Mussolini den aan dacht van den Fuehrer erop geves tigd, dat het officieele katholicisme funest is en Hitier zou reeds verzeke ringen hebben gegeven in deze rich ting voor het afsluiten van het Duitsch-Oostenrijksche accoord van 11 Juli. Ook de anti-bolsjewistische verklaringen van het Vaticaan ten aanzien van Spanje hebben te Berlijn een diepen indruk gemaakt. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 1 September 1936 's avonds van 8.15—9.15 uur, door den heer George Robert. Programma. 1 Marche solennelle A. Mailly. 2. Andante moderato F. Bridge. 3. 2de Sonate F. Borowski. Allegro. Andante. Allegro con spirito., 4. Méditation G. Dupont. 5. Cantabile E. Bossi. 6 Pièce héroïque C. Franck. VERBETERING NOORDZEEKANAAL. De hoofd-ingendeur-directeur van den rijks waterstaat te Haarlem heeft Vrijdag aanbe steed de uitvoering van de grond-, over-, verdedigïngs- en verdere werken tusschen de kilometer-raaien 15.900 en 19.085 van het Noordzeekanaal, behoorende tot de werken voor de verbetering van dit kanaal. De hoogste inschrijver was J. de Vries te Heemstede voor f 342.800, de laagste G. Hul sebosch te Bloemendaal voor f 228.255. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De opening van het nieuwe vliegveld Ypenburg te Rijswijk. Het moment, waarop na de openingsplechtigheid onder de tonen van het Wilhelmus de vlag wordt geheschen. De onvoorzichtigen. Vrijdagmiddag was de zee aan het Bloemen - daalsche strand weer eens buitengewoon ge vaarlijk. De wind was vrij sterk Oost "en het tij af gaand. Het oppervlaktewater wordt dan dooi den Oostenwind zeewaarts geblazen, terwijl eb (vallend water) den trek naar zee sterk verhoogt. Een zestal Amsterdamsche meisjes, naar schatting van ongeveer 18-jarigen leeftijd, toefden ver in zee en een goed lid der Bloe- mendaalsche brigade vond het gewenscht de meisjes te gaan waarschuwen voor het gevaar dat haar bedreigde; hij zwom naar haar toe en gaf den goeden, welgemeenden raad zich dichter naar het veilige strand te begeven, vóór er een ongeluk gebeurde. Het domme antwoord dat gegeven werd luidde: „wij kun nen misschien beter zwemmen dan jij; wij hebben jou raad niet noodig". Is het niet treurig dat een gegronde, goed bedoelde waarschuwing met dergelijke woor- 1en wordt beloond? Het aantal slachtoffers der zee is dit sei- oen buitengewoon groot. Wanneer wordt het publiek eens wijzer? Mo gelijk komt dit schrijven niet onder de oogen van de bedoelde meisjes, maar deze woorden bunnen toch voor anderen een waarschuwing zijn. Het door ons bedoelde lid is óók vader en begaf zich vrijwillig in gevaar om anderen te waarschuwen. A. J. MEIJERINK Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. De Eerste Lichte Engelsche Stroomlijnwagera FIRMA M. GATSONIDES ZANDVOORTSCHE LAAN 4 - HEEMSTEDE TELEFOON 26534 (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen aan het plotiebureau Smede- straat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Ceintuurs en handschoenen, Politiebureau Smedestraat 9, Autoped, Haasbeek, Brouwers vaart 146, Armband, Braai, Schermerstraat 25, Bril, Meusing, Rollandslaan 41, Hond, Hirschmans, Brouwersstraat 40, Damesjasje, Van Tongeren. Bloemfonteinstraat 4; Porte- monnaie met 25 ct„ Van Munster, Madoera- straat 23, Portemonnaie met 39 cent, Schuit huis, Wateringstraat 11, Rijwielbelastingmerk Jansen, Hoogerwoerdstraat 40; idem, Bosen, Pijntorenstraat 5, idem, Politiebureau Sme destraat 9; Rozenkransen, Van der Zande, N. Tuindorplaan 28; Klapstoeltje. Wesseling Bisschop Ottostraat 5; Wagenzeiltje. Kobe Lange Raamstraat 11. PROGRAMMA DER HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 1 SEPT. Programma 1. Hilversum II (Huizen). Programma 2. Hilversum I. Programma 3. 8.Keulen. Concert o.l.v. Hermann Hagestadt. 8.20 idem Kalenderblatt Tijdsein, Weerverwachting, Waterstandber., 8.30 idem, Gymnastiek voor de vrouw. 8.45 Diversen. 10.05 Keulen. Tijdsein. Nieuwsbe richten. Waterstandberichten. 10.20 idem. „Die letzte Garbe", vroolijke oogstgebruiken 10.50 idem. „Kindergarten". 11.20 Parijs Radio Symphonieconcert o.l.v. Raoul Labis, 12.20 Brussel Vlaamsch, Gramofoonmuziek. 12.50 idem. Weerbericht. 12.51 idem Dansmuziek o.l.v. Stan Brenders. 1.20 idem Gesproken dagblad van het N.I.R. 1.30 Salonorkest o.l.v. Walter Eeron. 1.50 idem Gramofoonmuziek. 2.20 Keulen. Mededeelingen, 2.35 idem Aller lei von zwei bis drei, 3.20 Droitwich. Het Norris Stanley Sextet. 4.05 idem Het .Forum Theaterorkest o.l.v. Philip Martell, 4.50 idem Gramofoonmuziek. 5.15 Brussel Vlaamsch, Mededeelingen, 5.20 idem Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 6.05 idem Kinderuur. 6.50 Parijs Radio. Symphonieconcert o.l.v. M. Cloes. 7.50 Diversen. 8.20 Brussel Fransch, Symphonieconcert o.l.v. Joseph Ryelandt. 9.20 Keulen. „Der Funkspeigel", vroolijk progx-am- ma. 10.20 Boedapest. Zigeunermuziek door 24 Zigeunerjongetjes. 10.50 Berlijn. Populaire en Volksmuziek. Pi-ogramma 4: 8.Brussel Vlaamsch. Gym nastiekles. 8.20 idem. Tijdsein. Gramofoon muziek. 8.30 idem. Ki-oniek van de dag. 8.40 idem Gramofoonplaten. 8.45 idem. Gespro ken Dagblad van het N.I.R. 9.idem Gra mofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. Korte Godsdienstoefening. 10.50 idem. Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 Het B. B. C.- Welsh Orkest o.l.v. Idris -Lewis. 11,20 Droit wich Orgelconcert door Reginald Foort. 11.50 idem Gramofoonmuziek.. 12.35 idem Het BBC- Ox-kest van N. Ierland o.l.v. G. Brown. 1.30 Londen Regional. Gramofoonmuziek. 1.50 Droitwich. Yasha Krein met zijix Zigeuner orkest. 2.35 idem. Gramofoonmuziek. 3.20 Londen R. Het Stedelijk Ox-kest van Torquay o.l.v. E.W. Goss. 4,50 idem .Het nieuwe Engel sche Strijkkwartet. 5.35 Droitwich. Het Serge Krish Septet.. 620 Diversen. 6.50 Droitwich. Het BBC-Northern Orkest o.l.v. T. H. Mor- risson. 7.35 idem V. C. Clinton Baddeley leest uit Martin Chuzzlewitt. 7.50 idem Van „Fort Worth", Texas; Paul Whiteman. 8,20 idem. „Light Fare", 9.15 Parijs Radio. Uitzendixig uit het Théatre National de l'Opéra. 10. Londen Regional. Eddie Carx-oll met zijn Or kest. 10.40 idem. Weer en Nieuwsbex-ichten. 10.50 idem. Tijdsein van Greenwich. Sydney Kyte en Orkest. 11.35 Droitwich. Sydney Kyte en zijn Orkest. 11.50 idem. Dansmuziek (gr. platen). Programma 5. van 8.v.m. tot 7.n.m, diversen. 7.Eigen Gramofoonplatencon- cert: Klassieke muziek. 1. Ouvex*ture Egmond v. Beethoven, Concertgebouw Orkest o.l.v. Willem Mengelberg; 2. Suite Oriëntale v. Popy, Staatskapel te Berlijn; 3. Praeludium und Allegro v. Pugnangi, Edith Lorand. 4. Elegie van Massenet, Georges Boulanger. 5. Morgenstimmung v. Grieg. Symphonie-orkest der opera te Parijs; 6. Ases Tod. v. Grieg, idem; 7. Der Schwan, v. St. Saëns. Geox-ges Boulanger, 8. Hongaarsche Dansen Nos. 5 en 6 van Bax-hms, Staatskapel te Berlijn; 9. Balletmusik zu Rosamunde. Staatsopera- orkest van Berlijn. Van 8.00 tot 12.00 Diver sen. AGENDA MAANDAG 31 AUGUSTUS Stadsschouwburg: Weensche Revue: „Alles füx*s Herz". 8.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Charlie Chan in „In den grafkelder der Pharao's", 2.30, 7 exi 9.15 u. Cinema Palace: „Een Egyptische Idylle", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Singing Kid" met o.a. Al Jolson, 2.30, 7 en 915 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in ..De kleinste Rebel". 2 30. 7 en 9.15 uur. Teyler Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 1 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Weensche Revue: .Alles fürs Herz 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2