Alfred Sarot TH. WITKAMP Muziekonderwijzeres G. H. Onstein Vaat tVifftek MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 HAARLEM'S DAGBLAD ZANDVOORT Nederlandsche Roode Kruis. Goed geslaagde oefeningen. Dit jaar was door de Amsterdamsche Trans portcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis de badplaats Zandvoort uitgekozen voor het houden van haar jaarlijksche groote oefe ningen en volgens verklaringen van de leiders had men alhier een ideale plek ontdekt, waar de groote demonstratie op een beperkt ter rein zou kunnen worden gehouden. Met de zeer gewaardeerde en bereidwillige mede werking van de Ned. Spoorwegen kon gebruik gemaakt worden van het geheele emplacement met uitzondering natuurlijk van het station en daarenboven kreeg men de beschik king over de groote goederenloods, die later als hospitaal zou dienst doen. Reeds om twee uur begonnen de voorbereidende werk zaamheden. welke voornamelijk bestonden in het op de plaats brengen van het materiaal, waarmee straks gewerkt moest worden en niet te vergeten moesten de gewonden en andere slachtoffers, vóór het begin der oefening wor den „gedistribueerd". Dit waren er wel vijftig, die tengevolge van een beschieting allerlei kwalen en kwetsuren hadden opgeloopen. Hier voor fungeerden een groep padvinders uit Haarlem en Bloemendaal. Vroolijke jongens, die zeer gewillig maar met zich lieten doen, wat er met hen volgens de label op hun boi-st moest gedaan worden. Natuurlijk waren de helpers en helpsters niet op de hoogte van den toestand dezer patiënten en het nuttige der oefening bestond dus voor een zeer groot ge deelte, nadat men had afgelezen, wat de ge wonde mankeerde, hierin, dat men de juiste middelen aanwendde en daar werd door de heeren doktoren terdege op gelet! Een stuk duin ten Oosten van het voetbalveld der ver- eeniging Zandvoort was het operatieterrein geweest voor den vijand en zou het worden voor de transportcolonne. Kwart over drieën arriveerde de trein met de bijna 200 man Roode Kruissoldaten en ongeveer 25 zusters, die netjes in gelid aankwamen op het terrein voor de loods, halt en front maakten en daar na met hun groepscommandant wegtrokken naar het hun aangewezen oefenveld. De gas- ploeg trok onmiddellijk naar het duin terrein, waar de vijand met gasbommen had gewerkt. Gelukkig was het gebleken, dat van mos terdgas geen gebruik gemaakt was, hetgeen de oefening wel eenigszins verlichtte. Ook de omstandigheid, dat er een flinke landwind stond, vergemakkelijke het werk, daar men zich voorloopig niet behoefde te bekommeren om hen, die op de duinen lagen. In dit denk beeldige geval (want er stond geen wind en het was snikheet!) was de allereerste zorg de patiënten, die in de duinpannen waren en ten prooi geweest waren (en nog waren) aan het gas. In deze beschutte plaatsen blijft het gas lang hangen en daarom was groote voorzich tigheid geboden. Met gasmaskers gewapend trok de gasploeg naar het met roode borden, waarop het woord „gas", afgezette duin. Ach teloos werden de hoogliggenden voorbijgeloo- pen en wijdde men alle zorg aan de slachtof fers, welke nog steeds gas inademden. Kunst matige ademhaling kan bij deze patiënten niet worden toegepast, maar enkele doktoren hadden een nieuwapparaat bij zich, waarmee de patient zuurstof kreeg te slikken. Langza merhand verdween de blauwe gelaatskleur, ten teeken, dat het slachtoffer bijkwam en dan pas begon het transport, nadat door mid del van de seingroep gevlagd was om bran cards. Met het noodige materiaal kwam de transportcolonne om de gewonden te vervoe ren naar betere plaatsen. Eerst echter moest hier en daar een noodverband worden aan gelegd, beenen en armen gespalkt, de wonden voorloopig verbonden. Met spoed worden eerst 10 slachtoffers gered uit de gevaarlijke zone, waarna definitieve hulp wordt geboden. Ook waren er nog andere gewonden, waar van een deel lag op het dak van een huis, waaraan herstellingen werden verricht. Ook aan dezen moest de behulpzame hand worden gereikt, doch dit was niet zoo gemakkelijk. De transportcolonne wist echter raad. Heel ver nuftig werd van eenige palen en stukken touw een kraan in elkaar gezet, die werkt als de beste en een daarvoor bestemde brancard naar het dak kon hijschen. Nadat eenige hel pers op die manier naar boven zijn gebracht, werden ook deze gewonden behandeld volgens de regelen der kunst en dan langzaam een voor één naar den beganen grond getranspor teerd. Nog waren alle moeilijkheden niet over wonnen. De gewonden moeten over een bijna twee nieter hoog hek worden gebracht, doch ook deze moeilijkheid beteekende niets voor het Roode Kruis. Hiervoor heeft men de zooge naamde slee, welke te vergelijken is met een groote wip, eveneens van palen geconstrueerd, waarop de brancard word gelegd, naar het midden geschoven en dan kantelt de wip en wordt de brancard naar beneden gelaten en afgenomen. Ook andere vervoermiddelen werden gebruikt voor minder ernstige patiën ten. Heel handig werd bijvoorbeeld op een transportauto een stellage in elkaar gezet, welke plaats bood aan vier brancards. Twee groote vrachtwagens reden tusschen de plaats des onheils en het eerste controlepunt, een tent, waar een schifting plaats had en al naar gelang den aard werd de gewonde verder ver wezen naar de groote gastent, welke een eind- weegs verder stond of naar het lazaret. Allereerst namen we een kijkje in de gas tent, waar eenige gedienstige verpleegsters gereed stonden om de patiënten liefderijk te verzorgen. Toen gebleken was, dat ze geen last meer hadden van het gas, werden ze bui ten de tent in de schaduw gelegd om daar de longen met frissche lucht te versterken. In het noodhospitaal echter ging het weer anders. Vijftien houten bedden, welke snel wa ren opgeslagen, bevatten matrassen, die naar nafthaline roken, hoewel men zooveel moge lijk dit goedje er uit had geklopt. Hierop een tweetal nette dekens en de hagelwitte lakens en sloopen gaven alles een keurig aspect. Voor de bedden in gebruik genomen werden, werd de patient nauwkeurig ingeschreven met ver melding van aard der ziekte of wonde. Nadat eenige auto's de patiënten hadden afgeleverd kwam ook nog een oude schelpenkar, waarop een stellage met brancards, om te doen blijken dat ieder bruikbaar materiaal in dienst werd gesteld. Tegen zessen waren de meeste afdeelingen mot het hun opgedragen werk gereed; het hospitaal was vol, de loopende patiënten wa ren na behandeling, naar huis gegaan en spoedig naderde het einde dezer nuttige oefe ning. De patiënten waren in een ommezien genezen en de padvinders, die onder leiding stonden van hopman Uijlenburg. kregen het commando „inrukken". Thans werd begonnen met het opruimingswerk en ondanks het vele materiaal, dat was gebruikt, ging dit op een ongelooflijk snelle wijze. De geheele oefening stond onder leiding van majoor Dr. J. A. Feenstra, hoofdleider en commandant van de Amsterdamsche Transportcolonne. Namens het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis was aanwezig kolonel Lucardi, die zijn volle tevredenheid uitsprak over den loop der oefeningen. Verder was natuurlijk het voltallige bestuur van de afdeeling Zand voort, dat deze keer als gastheer optiad, op de plaats van 't groote gebeuren en zeer zeker zal dit bestuur veel van deze oefening hebben geleerd. De afdeeling Zandvoort bestaat pas een goed jaar en na ons werd medegedeeld, zal zeer spoedig een begin worden gemaakt met het oprichten van een plaatselijke transport colonne. Ook de oprichter dezer afdeeling, de heer G. A. M. Loogman, die als voorzitter we gens vertrek moest aftreden, gaf blijk van be langstelling. Hij is thans nog adviseur voor Zandvoort. De medisch adviseur dr. C. A. van Fraassen en deputaties van Haarlem sloegen met belangstelling de verrichtingen gade. De volledige eerste hulpploeg verbonden aan de „Hoogovens" was ook overgekomen. Voorts zagen we nog burgemeester van Alphen, Jhr. Röell, kringcommissaris van het Ned. Roode Kruis, Mr. Kessler, bestuurslid en Dr. Kinder - mann, secretaris, beiden van de afdeeling Am sterdam. GEEN POLITIEK OP STRAAT. De burgemeester van Zandvoort heeft be kend gemaakt, dat door hem tot nader order geen vergunningen zullen worden verleend tot het houden van politieke optochten en andere demonstraties van politieken aard op den openbaren weg. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, welke Zaterdag werd gehouden ten bate van den autotocht voor ouden van dagen, heeft ruim f 140.opgebracht. DE KLOK OP DEN UITZICHTTOREN. De electrische synchronklok van den uit zichttoren is Zaterdag in werking gebracht. De vier wijzerplaten zijn zeer duidelijk en van verre afstand is het nog goed te zien hce laat het is. Des avonds worden ze verlicht door middel van schijnwerpers. FIETSONGELUK. Zondagmorgen te ongeveer half twaalf raakte een zekere W. K. met zijn been tusschen de spaken van zijn fiets en kwam hierdoor te vallen. Dr. C. A. van Faassen constateerde een enkelfractuur en oordeelde overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, waarna de patient naar Haarlem werd vervoerd. De redders in actie. Een geval van roekeloosheid. De Zandvoortsche Reddingsbrigade moest Zondag tweemaal handelend optreden, bij het tweede geval was roekeloosheid' in het spel. Om drie uur des middags was een jongen tc ver in zee gegaan en had onmiddellijke hulp noodig. Tijd om <ie vlet in zee te brengen durfde men niet te riskeeren, zoodat een der leden zich direct in zee begaf teneinde den drenkeling te kunnen grijpen en onderwijl werd de vlet vlot gebracht. Door het kranige optreden van dit brigadelid kon de jongen worden gered en uit het water gehaald worden en behoefde de vlet geen dienst te doen. Ergerlijk was het omstreeks half zes, toen een inwoner in zee ging zwemmen en daarbij roekeloos ver de zee in ging, die den geheelen middag onbetrouwbaar was, zelfs voor ge oefende zwemmers. Hooge golven en vallend water brachten het gevaar mede, dat de beste zwemmer in een mui geraakte én dan onher roepelijk verloren zou zijn. Toen dan ook eenige leden der brigade een zwemmer zagen op een onverantwoordëlij ken afstand, ging de vlet met spoed in zee. Bij den zwemmer ge komen bleek 't, dat hij geen hulp noodig bad en ondertusschen naar den wal zwom. Hij mag van geluk spreken, dat geen mui op zijn weg kwam. In een ommezien had zich een groote groep nieuwsgierigen aan het strand en op den boulevard verzameld en uitte men zijn verontwaardiging over het spelen met zijn leven- KERKZANGKOOR OPGERICHT. In de parochie St.. Agatha alhier is deze maand een nieuw kerkzangkoor opgericht, hetwelk als patrones heeft gekozen St. Cae- cilia. Het bestuur is gevormd als volgt: P. van Diepen, pastoor, President; J. van der Schin kel, vice-president; J. M. H. Bluijs, secretaris; J. van Deursen, penningmeester, H. B. M. Spin hof, 1ste bibliothecaris en L. van der Meij, 2de bibliothecaris. Tot directeur is benoemd de heer C. Sie gers. Aanstaanden Zondag zal het koor voor het eerst aan den dienst medewerken. ZEEMEEUWEN. De voetbalvereeniging „Zeemeeuwen" houdt haar jaarlijksche algemeene vergadering op Maandag 7 September a.s. in Ons Huis. De agenda vermeldt o.a. jaarverslagen van se cretaris en penningmeester; bestuursverkie zing, waarbij aftreden d. van Rouwendal, J. Water, J. Keur en O. Smaalders. Laatsge- noemde stelt zich niet meer herkiesbaar. Ver der een verkiezing van een kascommissie en een enquettecommissie. BLOEMENDAAL ERNSTIG ONGEVAL. Zaterdagmorgen, ongeveer 11 uur, reed de 17-jarige W. K. uit Amsterdam met nog 2 Amsterdamsche jongens op race-fietsen op daal. In de bekende bocht- bij villa Blokland den Hooge Duin en Daalsche weg te Bloemen- was de snelheid van K. veel te groot, met het gevolg, dat hij de macht over het stuur verloor en viel, ongelukkigerwijze met zijn hoofd op een langs den weg staande paal Omwonenden snelden toe en gingen direct daarop weer weg om de politie te waar schuwen. Een dokter konden zij niet be reiken. Toen zij met doeken en ander ver bandmateriaal weer naar buiten snelden, bleek de gewonde te zijn verdwenen. Een achtergebleven kameraad vertelde, dat, ter wijl zijn vriend en hij den gewonde, die het bewustzijn had verloren eenigszins beter legden, een ongeladen kolenauto langs kwam waarvan de bestuurder en een mede-inzit tenden zeiden, dat 't maar het beste was, den jongen op den wagen te leggen en maar zoo gauw mogelijk naar een dokter te ver voeren. En dat werd gedaan. Het spreekt vanzelf dat zij dat allen met de beste be doelingen deden, maar het is toch te be treuren, dat hier vier menschen bij elkaar waren, die geen van vieren wisten, dat ver voer in zoo'n geval zeer nadeelig kan zijn. Toen dus de politie en een door deze ge waarschuwde dokter terplaatse verscheen, was er niets te doen, terwijl niemand wist waar de patiënt naar toe was gebracht. Even later kwam de kolenwagen voor liet politiebureau van Overveen rijden. De daar aanwezige politie—beambten zagen tot hun schrik, dat daarop een jongen lag. die er op het eerste gezicht zeer ernstig aan toe moest zijn.. IJldngs werd er een dokter gehaald. Toen deze verscheen, lie palles wat vlugger van stapel. De ziekenauto van Mathot was intusschen ook reeds verschenen en kort daarop werd de jongen naar het St. Joh. de Deo-ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Hij had ernstige wonden aan het hoofd bekomen. Naar wij vernemen, maakt hij het op het oogenblik vrijgoed. BENNEBROEK MISSIETENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag hield de Missie-naai- vereeniging „Tabita" een tentoonstelling in de gymnastiekzaal van de R.K. Jongensschool te Bennebroek. Er was met veel ijver door de leden ge werkt en het resultaat was, dat een mooie collectie misgewaden getoond kon worden, die alle speciaal op het dragen in de tropen be rekend waren. Deze misgewaden zijn bestemd voor de beide mede-parochianen. Pater De Boer en Pater Schrama, die binnen afzien- baren tijd naar de Missie zullen vertrekken. Natuurlijk waren in de zaal eenige attrac ties aanwezig, zooals een grabbelton, enz. De tentoonstelling werd flink bezocht, ter wijl ook over de opbrengst geen reden tot klagen bestaat. JEUGDDIENST IN DE NED. HERV. KERK. Op Zondag 6 September a.s. wordt in de Ned. Herv. Kerk tè Bennebroek een jeugd dienst gehouden. Voorganger is de benkende Amsterdamsche predikant, prof. Dr. Stengenga. HAARLEMMERMEER CHR. GEREF. GEMEENTE. De kerkeraad der Chr. Geref. Gemeente van Nieuw-Vennep heeft in de vacature voortdu rend door 't bedanken van Ds. J. P. Meijering een nieuw tweetal gemaakt bestaande uit de predikanten Ds. P. Zwier te Schiedam en Ds. C. Smits te Sliedrecht. IJMUIDEN De verordening op de heffing van een straatbelasting. Ged. Staten hebben bezwaren tegen het aanvullingsartikel. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. heeft de gemeenteraad onlangs besloten aan artikel 9 der bovengenoemde verordening toe te voegen „Bij eigendomsovergang zijn de nieuwe ver krijgers aansprakelijk voor de straatbelasting van het loopende en vorige jaar, indien en voorzoover deze niet betaald is. Deze aanslagen worden ten name van de nieuwe eigenaren ten kohiere gebracht." Ten opzichte van dit besluit deelde de voor zitter van Gedeputeered Staten B. en W. bij brief van 28 Juli j.Ir'het volgende mede: „Het met Uw neven vermelden brief inge zonden raadsbesluit geeft aan Gedeputeerde Staten aanleiding tot de opmerking, dat de daarin geregelde materie slechts het recht van verhaal van de belasting op den nieuwen ver krijger omvat, zoodat het onjuist moet worden geacht voor den nieuwen verkrijger een aan slag ten kohiere te brengen. Deze is niet de belastingplichtige, te wiens name, op grond van het op 1 Januari van het belastingjaar bestaande, uit een zakelijk recht voortvloeien de, genot, een aanslag ten kohier moet wor den gebracht, doch is slechts aan te merken als mede-schuldenaar tengevolge van de ver krijging, na het voor den belastingplicht be slissende tijdstip (1 Januari), van een zakelijk recht op een aan de belasting onderworpen perceel. Als zoodanig is hij gehouden den ten name van den vorenbedoelden belastingplich tige ten kohiere gebrachten aanslag te vol doen, nadat hem, in het daartoe leidende ge val, van het bestaan van de belastingschuld door den Ontvanger schriftelijk mededeeling zal zijn gedaan en hij zal zijn uitgenoodigd de belasting vóór een bepaalden datum te beta len. Bij niet-voldoening van de voor zijne re kening komende belastingschuld, zal tegen den nieuwen verkrijger, met machtneming onder meer van de artikelen 291 en 292 der Gemeen tewet, eene vervolging moeten worden inge steld. Met het oog op het vorenstaande verdient het aanbeveling artikel 9 van de Verordening op de heffing van straatbelasting aan te vul len met een tweede lid. luidende: „Bij overgang van het recht van den aange slagene zijn de nieuwe verkrijgers aanspra kelijk voor de belasting van het loopende en het vorige jaar, indien en voorzoover die niet betaald is. Zij kunnen, evenals de aangesla gene zelf. rechtstreeks en in hunne eigen goederen worden aangesproken." Namens Gedeputeerde Staten geef ik U in overweging de noodige wijziging te be vorderen." Bij schrijven van 1 Augustus 1936 hebben B. en W. hierop o.m. geantwoord dat zij deze meening niet deelen. Het verschil loopt over de vraag of aansla gen ten name van de nieuwe eigenaren ten kohiere kunnen worden gebracht. B. en W. willen hieromtrent opmerken, dat ten kohiere worden gebracht de namen van belasting schuldigen. Aangezien de heffingsverordening de nieuwe eigenaren naast de oude eigenaren voor de straatbelasting van het loopende en vorige jaar aansprakelijk stelt en daarmede maakt tot medeschuldenaren, zijn zij van oordeel, dat de opneming van deze bepaling wel rechtsgeldig is, een meening. die zij ook vinden verdedigd door de redactie van het nummer van 3 April j.l. onder No. 10. Bovendien heeft deze bepaling ook nog dit voor. dat voor het instelling van eene even- tueele vervolging, volstrekte zekerheid wordt verkregen. Deze betrokken eigenaar toch wordt eerst een aanslag opgelegd, hetgeen niet kan geschieden, zonder dat deze ten kohiere wordt gebracht, waardoor deze de gelegenheid krijgt alsnog een bezwaarschrift in te dienen. B. en W. willen er hier nog de aandacht, op vestigen, dat de heffingsverordening op de straatbelasting der gemeente Nijmegen een soortgelijke bepaling bevat, als de nu door den Raad aangebrachte wijziging. De Raad van Beroep voor de directe belas tingen te Arnhem, die geroepen was terzake van een ingediend bezwaarschrift in Nijmegen een besluit te nemen heeft terzake o.m. het standpunt ingenomen, „dat het brengen ten kohiere ten name van den nieuwen eigenaar, waartoe genoemd tweede lid van artikel 11 mede de bevoegdheid geeft, slechts formeel is, en bovendien praktisch, daar aldus de nieuwe eigenaar de gelegenheid krijgt alsnog een be zwaarschrift in te dienen". (Zie Gem*30"te- Stem No. 4426). Ofschoon dit schrijven Gedeputeerde Sta ten tot geen andere zienswijze hebben ge bracht, stellen B. en W. voor, hen te machti gen, den voorzitter van Gedeputeerde Staten mede te deelen, dat de Raad niet bereid is, zijn eerstgenomen besluit te wijzigen. HET AANTAL VARENDE TRAWLERS. Bij een Zaterdag gehouden telling bleek, dat het aantal in de vaart zijnde trawlers 65 be droeg, waarvan 62 met een IJmuidensch en 3 met een Rotterdamsch vischmerk. MARKTPRIJZEN van Maandag 31 Aug. Tarbot per K.G. f 0.88—f 0.72 Griet per 50 K.G. f 24—f 12 Tongen per K.G. f 1.40—f 0.80 Middelschol per 50 K.G. f 16 Zetschol per 50 K.G f 19f 13 Kleine schol per 50 K.G. f 16f 3.30 Schar per 50 K.G. f 5.20—f 4.60 Tongschar per 50 K.G. f 17f 15 Rog per 20 stuks f 10 Vleet per stuk f 2f 0.85 Kleine poon per 50 K.G. f 2f 1.70 Middelschelvisch per 50 K.G. f 16.50f 12 Kleine middelschelvisch per 50 K.G f 15 f 9.—. Kleine schelvlsch per 50 K.G. f 11f 4.20 Kabeljauw per 125 K.G. f 40.50f 21 Groote gullen per 50 K.G. f 13f 5.60 Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 2.80 Wijting per 50 K.G. f 3.40—f 1 70 Makreel per 50 K.G. f 12—f 6 Heilbot per K.G f 0.92—f 0.74 Leng per stuk f 0.74f 0.55 Koolvisch per stuk f 0.70f 0.25 Versche haring per kist f 3.95f 1.75 Klein middel hake per 50 K.G. f 20.50 Kleine hake per 50 KG f 6.50f 6.10 BESOMMINGEN Trawlers: Mary IJM 189. 550 manden f 305O Utrecht IJM. 73, 1550 manden 3710 Beatrice IJM 118 85 manden 1320 Catharina Duyvis IJM 60 415 manden 2660 Ewald IJM 48 1100 manden 32o0 Irene IJM 89 345 manden 1610 IJselmond IJM 78 420 manden 2650 Eveline IJM 115 860 manden 3750 Reiger IJM 106 60 manden 1080 Flamingo IJM 42 80 manden 1300 Jenny Elsa IJM 88 45 manden 1150 Dolfijn IJM 103 45 manden 1130 Loggers RO 9 670 KW 89 f 430. KW 75 390. KW 169 f 340. KW 60 300. KW 104 420 KW 153 'f 410. KW 76 1290 KW 114 150, KW 112 380. KW 91 220. Besommingen van 10 loggers nog niet be kend. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Witte Zee. IJM. 167. Vangst: 110 manden schelvisch. 120 m. braadschelvisch, 50 m. gul 100 m. makreel. 80 m. radio, 25 m. wijting, 15 m. platvisch, 10 m. varia. Totaal 510 m., be nevens 50 stuks stijve kabeljauw. Alma. IJM. 44. Vangst; 45 m. schelvisch, 80 m. braadschelvisch, 10 m. gul, 20 m. platvisch. 110 m. makreel, 10 m. radio, 10 m. varia. Totaal 285 m., benevens 830 stuks ijskabeljauw en 50 stuks stijve kabeljauw. Derika 7. IJM. 417. Vangst: 20 m. schelvisch 45 m. braadschelvisch, 10 m. platvisch, 170 m makreel, 10 m. radio, 15 m. koolvisch, 15 m. varia. Totaal 285 m„ benevens 500 stuks ijs- kabeljauw en 300 stuks stijve kabeljauw. SANTPOORT. CONCERT „WILHELMINA". Het fanfarekorps „Wilhelmina" zal, behou dens nadere goedkeuring der gemeentelijke autoriteiten, Donderdag a.s. in de muzieknis een concert geven. Het korps zal dan o.a. ten gehoore brengen de nummers, waarmee op het concours te Krommenie op zoo'n uit stekende wijze de eerste prijs werd behaald, DRIEHUIS CONCERT. Onder leiding van den heer Oudendijk gaf de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" Zaterdag avond ter gelegenheid van de opening der winkelweek een concert, waarvoor, dank zij den fraaien zomeravond een groote belang stelling bestond. „Coli Deo Gloria" kwam goed beslagen ten ijs, zoodat na elk nummer een krachtig applaus klonk. BEVERWIJK Internationaal misdadiger gearresteerd. Heeft ook te Haarlem en te Bloemendaal ingebroken. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de gemeentepolitie geassisteerd dooi de marechaussee bij een overval ten huize van mej. W. J. C. H. aan den Velserweg, ge- arresteedr den internationaeln misdadiger K. verdacht van diefstal met braak gepleegd te Haarlem en te Bloemendaal. Zijn opsporing was ook door de Belgische politie verzocht in verband met een roofoverval te Ostende waaraan hij zich zou hebben schuldig ge maakt. K. die van Hongaarsche afkomst is, was naar het dak van de woning aan den Velserweg gevlucht, waar hij echter zonder tegenstand door de politie kon worden ge grepen. Hij was in het bezit van een auto matisch pistool, geladen met 5 scherpe pa tronen. alsmede van een paspoort dat den naam droeg R. V.. dat hij te Haarlem had ontvreemd. Het portret was van het pas poort verwijderd en daarvoor in de plaats had hij zijn eigen foto geplakt. De stem pels waren bijgeteekend. K. is dezelfde persoon die eenige jaren ge leden door de politie te Amsterdam werd ge arresteerd voor den geruchtmakenden juwee- Iendiefstal te Wassenaar. Ten huize van mej. H. waar de misdadiger ook reeds vroeger een onderkomen had ge vonden heeft de politie bij een huiszoeking bezwarend materiaal gevonden. Tegen mej. H. wordt proces-verbaal opge maakt wegens het verbergen van en het be hulpzaam zijn bij het ontkomen van K. De gearresteerde is naar het Huis van Be waring te Haarlem overgebracht. K. heeft op 2 Augustus te Haarlem inge broken bij Ir. V. aan de Middenlaan. Daarbij heeft hij behalve het paspoort ook gestolen eenige spaarbankboekjes, een album met postzegels en een winterjas. Te Bloemendaal heeft hij bij een inbraak gouden en zilveren voorwerpen gestolen. Daarna is hij met het vervalschte pas poort naar Ostende gegaan waar hij in een hotel gewoond heeft. Toen hij daar vertrok ken was bleken er vele gouden en zilveren voorwerpen vermist te worden. K heeft de inbraken en diesftallen bekend. Het nieuwe college van B. en W. De functies verdeeld. Zaterdag heeft voor de eerste maal het nieuwe college van B. en W. vergaderd. In deze bijeenkomst zijn de functies als volgt verdeeld: Burgemeester H. J. J. Scholtens. financiën en onderwijs. Wethouder N. J. Out. Sociale Zaken. Wethouder W. van Dok. Openbare Werken, Slachthuis en Llichtbedrijven. HAARLEMMERLIEDE CONCERT EENSGEZINDHEID. Eensgezindheid geeft hedenavond een con cert in haar muziektent aan de Schoolstraat ter eere van den verjaardag van de Koningin. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 29 Augustus. Overleden: 27 Augustus: P. J. J., 5 mnd., z. v. P. J. Kok. Velserstraat; 28 Augustus: E. Oomen, 73 j., L. Boogaardstraat; J. C. Jansenvan Hui zen, 65 j.. Kinderhuisvest; J. J. v. d. Kroft, 74 j., Z. B. Spaarne; J. Beets, 59 j., Harmenjans- straat. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven dat Za terdag 29 Aug. j.l. plotse ling te Ginneken (bij Breda> ls overleden onze lieve Zoon en Broeder Joannes Adrianus Raijmakers in den nog jeugdigen leeftijd van 18 jaar. Haarlem, 31 Aug. 1936. Eendjespoortstraat 23. Zijn diepbedroefde Moeder, Broers en Zusters. Uit aller naam: Wed. Th. M. RAIJ- MAKERS-DERKS. Gevestigd: professeur de fransais (diplome de Paris) - convers. - corresp. literatuur GASTHUISSINGEL 26 R. Telef. 14.110. 44 P. Kiesstraat Telef. 11615 Piano-, Orgel-, Theorielessen Spreekuur: Dinsdag 10-11, Donderdag 2-3 u. en volgens afspraak Tandarts PRAKTIJK HERVAT JAGEK GERLING- Spaarne 86. Telel. 10112 De Griffier der Arr. Rechtbank te Haarlem maakt bekend dat op het door de X.V. Industrleclc Pa pier Maatschappij „Inpamy" in lig., gevestigd te Haarlem, inge diende verzoekschrift tot ver lenging van surséance van beta ling voor den tijd van anderhalf jaar, nader is beschikt dat de schuldelschers. benevens de schuldenaar en de bewindvoerder, zijnde Mr. J. Steneker. advocaat en procureur te Amsterdam, in plaats van op Zaterdag 3 October 1936, op Zaterdag 7 November 1936. des voormiddags te 9.15 uur zullen worden opgeroepen, ten einde op dat verzoek te worden gehoord. AANK. KAPSTER GEVRAAGD voor terstond, uitst. kunnende wasschen en lnkrullen. Gewend met goed publiek om te gaan. Aanm. na 8 uur Mevrouw Gerrit sen, Zandvoortschelaan 95. H'st. GEVRAAGD: DIENSTBODE P.G., intern, v. noodh. en vast, g. k. koken, zelfst. k. werken, v. g. g. v. Liefst vóór 7 Sept. Aanm. na 8 u, Mevr. DE BEUS. Brou- versvaartpad 2, bij Ko. Zijl- weg, Overveen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3