I De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen Televisie op de Britsche Radiotentoonstelling. MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 HAARDE M'S DAGBEAC Madrid opnieuw door de opstandelingen gebombardeerd. Verbitterd verzet in het Alcazar te Toledo. Aan het front van Irum zijn Zondag, na een betrekkelijk kalmen nacht, slechts eenige geweerschoten gelost- Om 8 uur liet een vliegtuig der opstandelingen vijf bommen vallen boven de posities der regeeringstroe- pen en boven Irum. Deze bombardementen werden later op grootere schaal voortgezet, maar groote schade werd niet aangericht, want de piloten opereerden op zeer groote hoogte. Uit Madrid wordt door de „Frente Popular" gemeld, dat de regeeringstroepen een groote overwinning hebben bevochten in de provincie Huesca. Een opstandige colonne, die pogin gen in het werk stelde op te ï-ukken naar Huesca. teneinde de geestverwanten aldaar te versterken, is krachtig door de regeerings- luchtstrijdkrachten gebombardeerd en heeft zware verliezen geleden. De colonne werd tegelijkertijd aangevallen door de militie- troepen, die de opstandelingen op de vlucht- dreven, waarbij verscheidene officieren en soldaten in handen der legale troepen vielen en voorts twee kanonnen, verscheidene mi trailleurs en een overvloedige hoeveelheid munitie moesten achterlaten. Deze overwin ning, aldus voegt hier de Frente Populair er aan toe, consolideert den opmarsch der re geeringstroepen, die voor de poorten van Huesca staan. Uit Sevilla wordt gemeld, dat de krijgsraad de doodstraf heeft geëischt tegen 67 mijn werkers van Rio Tinto, die gevangen werden genomen, toen zij naar Sevilla wilden op trekken met 14 met dynamiet beladen vracht auto's. Te Bayonne wordt vernomen dat twee vliegtuigen der opstandelingen gisteren Eibar hebben gebombardeerd op 30 K.M. van Tolosa waar zich een wapenfabriek bevindt. Onder de burgerbevolking vielen talrijke slacht offer en er werd aanzienlijke schade aange richt Opnieuw bommen op Madrid. De speciale verslaggever van de „Diario de Noticias" heeft volgens een bericht van het D.N.B. uit Lissabon aan zijn blad ge meld, dat het ministerie van Binnenlandsche Zaken te Madrid Zaterdag door nationalis tische vliegtuigen is gebombardeerd. Vijf bommen moeten daarbij doel getroffen heb ben en groote schade hebben aangericht. Door de radio-zender te Madrid wordt dit toegegeven, doch men deelt tevens mede, dat bij den aanval slechts twee personen om het leven zijn gekomen. Wanhopig verzet in het Alcazar. De correspondent van Havas heeft Zater dag een bezoek gebracht aan de provincie Toledo waar alles volstrekt rustig was. In de eerste middaguren bracht hij een bezoek aan de stad Toledo, waar hij zich reken schap kon geven van de uitwerking van het kanonvuur der legale troepen, dat de voor naamste gevel van het Alcarzar, waar nog steeds rebellen verschanst zitten, vernield heeft. Laat in den avond ontmoette hij den gouverneur der provincie Jose Vega, die hem verklaarde, dat de rebellen gebrek hadden aan levensmiddelen, daar zij niet voldoende leeftocht hebben kunnen krijgen van hun vliegtaiigen, aangezien veel neergeworpen pakken voedingsmiddelen buiten het Alcazar zijn neergeworpen. De gouverneur voegde hieraan toe, dat zich 1300 personen in het Alcazar bevinden, onder wie 300 vrouwen en kinderen, die in de kelders verblijven. Het is mogelijk, dat een aantal hunner verstikt is onde het puin, dat voortdurend neervalt tengevolge van de bombardementen. Voorts verklaarde de gouverneur, dat het mogelijk zou zijn, in enkele uren het Alcazar te ver overen, dat met 300 K.G. ontplofbare stoffen is ondermijnd, maar men tracht overgave te verkrijgen om te vermijden slachtoffers te maken, vooral, daar verscheidene personen met geweld in het Alcazar worden vastge houden. Bovendien doen zich in het Moren- paleis dagelijks gevechten tusschen de be legerde opstandelingen voor, aangezien zich onder hen een zeker gedeelte bevindt, dat zich zou willen overgeven. De gouverneur veronderstelt overigens dat de bovenste ver dieping van het Alcazar vernield is, want,- zoo zeide hij, de opstandelingen schieten steeds minder van de hooge transen. In de eerste uren van den nacht kon men duidelijk de ontploffingen hooren binnen het paleis, de explosies waren afkomstig van mijnen, die de legalen tot ontploffing brachten. De toe stand der belegerden is tragisch en wanhopig vervolgde de gouverneur en de regeerings troepen laten hun met luidsprekers weten, dat ieder oogenblik verwacht kan worden, dat zij het geheele gebouw in de lucht laten vliegen, maar dat zij nog geduld oefenen om te voorkomen, dat andere artistieke gebouwen .Trotski's verblijf in Noorwegen Oslo noch Moskou er mee ingenomen. De Sovjet-regeering heeft naar Reuter uit Moskou bericht, de Noorsche regeering ervan in kennis gesteld, dat zij het aanhoudende verblijf van Trotski in Noorwegen schadelijk achtte voor de vriendschappelijke betrek kingen tusschen de Sovjet Unie en Noorwegen. Van haar kant heeft de Noorsche regeering bij monde van den minister van justitie ver klaard. dat indien Trotski een visum kan ver krijgen voor een ander land, waardoor hij in staat wordt gesteld Noorwegen te verlaten, haar dit zeer aangenaam zou zijn. GOEBBELS IN VENETIë. De Duitsche rijksminister van propaganda, dr. Goebbels. is Zaterdagmiddag, vergezeld V" ziin vrouw oer vliegtuig- in vpnotië ann- g •"■en op uitnoodi^ng van den Italian" schen minister van propaganda, Alfieri,, ten einde de sluiting van de internationale film- Sentoonstelling (Biennale) bij te wonen. der stad worden beschadigd. De gouverneur voegde hier echter aan toe, dat de regeerings troepen thans vastbesloten zijn een einde te maken aan deze opstandshaard. Ten aanzien van den toestand in de pro vincie verklaarde hij, dat deze opperbest is. Wanneer er echter een tekort aan levens middelen mocht ontstaan, is dat te wijten aan den wensch der dorpen in de provincie de militie, die aan de andere fronten strijdt, te ravitailleeren. Het leven in de stad. zoo vervolgde hij, is minder gevaarlijk geworden, ste deelen van het Alcazar geplaatst waren sedert de mitrailleurnesten, die ln de hoog- verdwenen zijn doordat zij zijn vernield". Roemenië, Nieuwe regeering onder Tatarescoe gevormd. Tatarecoe heeft een nieuwe regeering ge- vormdè De voornaamste posten zijn als volgt ver deeld: Minister-president: Tatarescoe. Vice-minister-president.Incoeletz. Minister van Buitenlandsche Zaken: An- tonesco. Minister van Binnenlandsche Zaken: Iuca. Minister van Financiën: Cancicov. Onmiddellijk na afloop van de beëediging heeft Tatarescoe de vertegenwoordigers der pers ontvangen en een uiteenzetting gege ven van de door het zoo juist gevormde ka binet te volgen politiek. „Het kabinet in zijn nieuwe samenstelling", aldus de premier, vol gens een telegram aan de Courant, „zal zoowel wat het binnenland als het buitenland aan gaat geen wijziging in den tot dusver gevolg den koers brengen". In de eerste plaats, aldus de premier zullen wij zorg dragen voor de hand having van de binnenlandsche orde. Hierbij dient tegelijk opgemerkt, dat allen politieke organisaties de vrije hand zal worden gelaten, zoolang zij in haar ontwikkeling de door de wet gestelde grenzen niet overschrijden. De regeering zal echter alle excessen, die zich voordoen, met kracht onder drukken. Alle militaire formaties, zoowel van links als van rechts, zullen worden ontwapend. Het heengaan van Titoeloscoe. Het verdwijnen van Titoelescoe uit het mi nisterie van buitenlandsche zaken, wordt streng beoordeeld, vooial door de nationale boerenoppositie. De Dimineata schrijft o.a.: „Titoelescoe" vormde een symbool voor de samenwerking met Frankrijk en de Kleine Entente. Zijn vertrek zal aanleiding geven tot alle mogelijke interpretaties. Ook het nationalistische dagblad „Univer- sui" keurt de uitsluiting van Titoelescoe af en vraag welke oneenigheid zich wel heeft kun nen voordoen tusschen Titoelescoe en den eer sten minister. Onze bondgenooten vooral zullen vragen om welke redenen men Titoelescoe op zij heeft geschoven in een zoo opgewonden periode en aan den vooravond van de conferentie der der Kleine Entente, welker program de be studeering behelst van zeer ernstige proble men ten opzichte van den vrede en de politiek van Roemenië. Rust in de Oekraine? Het Russisch Telegraafagentschap deel mede dat de berichten in de buitenlandsche pers verschenen over onlusten in de Oekraïne tus schen de bevolking en het het Roode Leger verzonnen zijn. Deze berichten zijn absoluut onjuist. De arrestaties gaan door Hoewel te Moskou de arrestatie van Osers- ky, den leider der Sovjet-handelsdelegatie in Londen, ontkend wordt verkeert men nog in onwetendheid over zijn lot. Inmiddels duren de arrestaties van ambtenaren te Moskou en in de provincie voort. Het betreft hier volgens Reuter ambtenaren, van wie men weet, dat zij Trotskistische neigingen hebben. In Moskou duurt de „zuivering" van intellectueele kringen voort. De arrestaties treffen echter geen personen van het eerste plan. Het is niet mogelijk het aantal arrestaties te schatten. Dantzig. Vrijheidsbeperking voor ambtenaren. Uit Warschau, 29 Augustus: De senaat van Dantzig gaat vastberaden naar de geleidelijke afschaffing der constitutioneele waarborgen, meldt Reuter. Na de onderdrukking der op- positie-pers en de preventieve arrestatie van verscheidene leiders der oppositie, is thans een senaatdecreet verschenen, dat den status der ambtenaren van Dantzig wijzigt en voor hen de vrijheid en gedachte en vereeniging aan banden legt. De ambtenaren zijn krachtens dit decreet onderwerping en gehoorzaamheid verschuldigd aan den senaat der vrije stad. Alle ambtenaren, die zich hieraan niet sto ren, kunnen zonder schadevergoeding uit den dienst worden gezet. De ambtenaren kunnen met een opzeggingstermijn van een maand worden ontslagen (Reuter) Italië. Mussolini kan binnen enkele uren 8 millioen man mobiliseeren. Mussolini heeft Zondagavond te Avellino een groote redevoering uitgesproken ten over staan van de soldaten die aan de groote manoeuvres deelnemen en in tegenwoordig heid van hooge autoriteiten, zoomede in bij zijn van de leden der buitenlandsche mili taire missies. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, Haarl.-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35. met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren: Maandags. Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. Inqez. Med.) Mussolini verheerlijkte de strijdmacht van Italië en verklaarde, dat deze zoowel diende als behoeder van den vrede van Italië als van den wereldvrede. Hij zeide met name volgens Reuter „ik noodig den Italia nen uit mijn afdoende verklaring absoluut volgens den letter te nemen: Het is niet on danks den oorlog in Afrika, maar als gevolg van den oorlog in Afrika, dat alle militaire krachten van Italië doeltreffender zijn dan voor dezen oorlog. Wij kunnen steeds bin nen enkele uren en op een enkel bevel 8 millioen man mobiliseeren". Mussolini voegde hieraan toe: „Wij hopen voor zoo lang mogelijk op vrede met allen en wij zijn bereid onze dagelijksche en vol ledige bijdrage en medewerking te verleenen voor het werk van den vrede der volken". Geen plan voor een ontmoeting HitlerMussolini. Uit Rome meldt Reuter: Bevoegde kringen verklaren, dat geen enkele stap of bespreking de geruchten bevestigt, die in het buitenland de ronde doen over een ont moeting tuschen Mussolini en Hitier. Het mi nisterie van pers en propaganda bevestigt, dat geen enkel plan inzake een dergelijke ontmoe ting is overwogen. De Gordon Bennetwedstrijd. Ballons Zondagmiddag gestart. Uit Warschau: Zondagmiddag heeft op het vliegveld Mokotow in tegenwoordigheid van den president der republiek en van eenige leden der regeering, zoomede tal van leden van het diplomatieke corps de start plaats gehad van den 24sten wedstrijd om den Gor don Bennett-beker. De ballons verdwenen in Z.O. richting. De snelle Queen Mary. Uursnelheid van 30.63 mijl op haar jongsten tocht. Uit Londen, 30 Augustus. De Queen Mary is vanavond om 8 uur 12 (Britsche zomer tijd) Bishopsbrock gepasseerd. Het mailschip van de Cunard White Star line heeft beslag gelegd op het „blauwe lint" aangezien van het Ambrose-vuurschip een gemiddelde uursnelheid werd gemaakt van 30.63 mijl. KONING EDWARD NAAR TURKIJE. Te Londen wordt bevestigd, dat koning Edward zich na zijn verblijf in Griekenland naar Turkije zal begeven en waarschijnlijk Kemal Ataturk zal ontmoeten. Het bezoek was voor het vertrek van den koning vastge steld. Het zal het eerste bezoek van een koning van Engeland worden aan het Turksche staatshoofd of den Turksehen regeeringsleider. KONINGIN ASTRID HERDACHT. Zaterdag was het een jaar geleden, dat de koningin der Belgen, Astrid, den dood vond door een autoongeval nabij Küssnacht in Zwitserland. Op de plek van het ongeluk zelf is onlangs een kapel gebouwd en aldaar is Zaterdagmorgen een herdenkingsdienst ge houden in aanwezigheid van een aanzienlijke menigte, onder wie zich bevonden de consuls van België en Zwitserland, en een groot aan tal Belgen, o.a. een groote delegatie van de Belgische „Croix de Feu". Ook te Brussel en in de Belgische provincie hebben talrijke herdenkingsplechtigheden voor wijlen koningin Astrid plaats gehad. In de koninklijke grafkelder van de kerk te Laeken werd in tegenwoordigheid van den ko ning en zijn kinderen officieel eerbetoon ge bracht door de leden der regeering, het diplo matieke corps en de burgerlijke en militaire autoriteiten. Een nog te kostbare liefhebberij voor de huiskamer- De attracties van „Radiolympia' LONDEN, 29 Augustus. (Van onzen correspondent) Acht tenten, waar het binnen donker is, ontwikkelen de grootste aantrekkingskracht op de pas geopende radio-tentoonstelling van Londen. In elk der tenten is een televisie ontvanger. Drie maal per dag zijn ze in wer king. Dan kan zoowat 10 percent van de be zoekers van Radiolympia (zooals de tem toonstellingginds is gedoopt) gelegenheid krijgen even hoogsten 1 min. een blik te wer pen op de schermpjes zoowat 30 x 30 groot waarop de televisiebeelden verschij nen. Het eerste doel van allen is deze nieuwig heid te zien. De belangstelling in de acht tenten is daarom zoo overweldigend, omdat ze allen met Job's geduld en goed geluk kan worden bevredigd. Wij hebben onze kans aan anderen gegeven, omdat wij reeds enkele dagen vroeger gelegenheid hadden gehad de televisiebeelden te zien in het gebouw waar de zender is. De B.B.C. heeft met onbewuste gedienstigheid dezen zender gebouwd in de on middellijke nabijheid van onze woning. Wij hebben hen tot ontwikkeling zien komen ge lijk-op met de bloemen in ons voortuintje. Op een goeden dag zagen wij, dat een van de vier stompe torens van het Alexandra-paleis hoog op de glooiingen van den Muswell Hill in Noord-Tonden, afgeknot, was. Het zou vandalisme zijn geweest, indien zoo'n leelijk gebouw als dit paleis niet met vernieling gediend zou zijn geweest. Gelijdelijk groeide de antennemast op den afgeknotten toren tot boven de huizen der omgeving. Ook in den avond kon men zien, hoe hoog de bouw ge vorderd was want daar scheen een sterk rood licht als waarschuwing voor de vliegers van Hendon en andere Noord-Londensche vliegvelden. Twee zijden van het vierkantig onderdeel van den toren kregen drie ver diepingen hoog erkers van beton en glas utiliteitsbouw gecment tegen de dorste en meest conventioneele vormen in metselsteen. Het vervallen paleis kreeg een enkele luister rijke deur in massief koper. Het was de deur, die toegang gaf tot het televisie-kwartier van de B.B.C. en door die deur zijn wij vaak naar binnen gegaan om de tranformatie te bewonderen, die deze hoek van het verwaar loosde gebouw onderging. Daar zagen wij dat de erkers deel waren van lichte zalen in strengen schoonen stijl. In een van die zalen gaven dezer dagen artisten vorostellingen voor microfoons en electrische oogen. En wij zagen de voorstel lingen in een televisor, geplaatst in een an dere vleugel van het paleis. Wij zagen er ook het uitzicht op Londen, dat het terras van het paleis biedt. Daavoor zorgde een camera buiten, een televisie-camera, die met een kabel zoo dik als een volwassen bovenarm verbonden was aan de verbijsterend inge wikkelde electromeChanisdhe instrumenten in den gemoderniseerden toren. Beelden en ge luid op den televisor lieten weinig of niets te wenschen over. De B. B. C. heeft voor de experimen- teele uitzendingen voor Radiolympia een belangwekkend program ontworpen en het is jammer maar onvermijdelijk dat slechts eenige tienduizenden van de honderd duizenden bezoekers er eenige fragmenten van zullen kunnen zien. Het program omvat gedeelten van films, die nog niet in omloop zijn, Charles Laughton als Rembrandt en Elizabeth Bergner in „As You Like It". De technische en practisdhe moeilijkheden verbonden aan de verspreiding van verkoop bare televisie, zijn hier nu wel ten-naastebij opgelost Ernstige stoornissen, die zich hebben voor gedaan bij proefzendingen aan den voor avond van de opening van de tentoonstelling, waren niet zoozeer te wijten aan kinken in de kabels als wel aan muizen in de kabels; en zulk een mankement is gemakkelijk te verhelpen. De mogelijkheden van algemeene televisie-ontvangst zijn echter nog uiterst beperkt. Eenige fabrikanten laten televisie ontvangers zien op deze tentoonstelling, soortgenooten van die in de donkere ten ten. waar ze laten zien wat ze kunnen. Men kijkt naar de keurige kabinetten en naar het schermpje, dat zooveel belooft. Maar ze zijn er meer voor opluistering dan voor verkoop, want met uitzondering van een enkele firma, die met het nieuws voor den dag is gekomen, vertellen de heeren op de stands niet hoe veel hun prachtige televisors kosten. De uit zondering vraagt voor haar product 94-10-0 pd.st. De andere televisie-toestellen kosten zeker evenveel of meer. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTÖ.LINC. Op enkele stands ziet men toovermeubels, die zoowel televisie geven als gramofoonmu ziek en gewone ontvangst op de drie golf lengten van 7 tot 2000 M„ korte golf, gemid delde golf, lange golf. Ze brengen geluid in uit alle deelen van de wereld. De overvloed van ontvangers, waarmee men op de drie golven kan instemmen is het tweede hoofdkenmerk van Radiolympia dit jaar. Deze ontvangers zijn niet nieuw meer. Ze zijn al een half jaar of langer in de win kels te koop. Maar het is een openbaring er hier zooveel te zien. Het doet veronderstel len, dat zulke alle golven ontvangende toe stellen regel zullen worden. Ze zijn goedkoo- per dan de ontvangers voor gemiddelde en lange golven van verleden jaar. De prijzen zijn trouwens algemeen lager geworden. Maar televisie in huis blijft een vrome wensch zoolang de televisors zoo duur blij ven en slechts zeer geleidelijk in prijs afne men, zooals kan worden verwacht. De bios coop-organisaties hier voorzien reeds, dat er televisiepaleizen in de steden zullen komen, die met de bioscopen zullen gaan conc-urree- ren. Sprekende films leenen zich voortreffe lijk tot televisie-reproductie. Maar op het gebruik van televisie voor vermenigvuldiging van filmvertooningen zal de film-industrie controle kunnen uitoefenen. Toch zal men een belangwekkenden belangenstrijd tege moet kunnen zien tusschen de machten die achter televisie staan en de leiders der film industrie. Wandelen langs de stands van Radiolym pia wordt altijd eentonig voor menschen, die op geen deskundigheid aanspraak kunnen maken. Maar er is voor gezorgd, dat zij zich niet behoeven te vervelen. Er is als steeds een radio-theater, (met meer plaatsen dan die van tien schouwburgen in het West End bij elkaar genomen) waar men in levenden lijve de beroemdheden van de microphoon kan zien optreden. Dit theater wedijvert met de televisiecellen in aantrekkingskracht. Op de stands ziet men veel radiokasten van zeer modernistisch uiterlijk, vaak be schilderd in cellulose-verf van verscheiden tinten opdat men kleuren kan kiezen, die passen in het kleurenplan van woonkamers. Er zijn opzichtige kabinetten, waarvan de paneelen spiegels zijn of spiegelglas, dat de mysterieuse ingewanden van het toestel doet bewonderen. Onze aandacht werd gevraagd voor een enkel toestel, dat ons een technisch unicum leek. Het is een ontvanger van de populaire soort voor ontvangst op gemiddel de en lange golven. Maar hij werkt alleen met laagspanning-stroom. Hij kan dus zoo wel de hooge spanning van een batterij als die van den huisstroom ontberen. Twee ge wone accumulatoren, die zoowat 4 volt ma ken, verschaffen al het electrisch vermogen dat het toestel noodig heeft. A. K. VAN R. Bijna 200 Chineezen bij ontploffing gedood. SJANGHSI. 29 Augustus (Reuter-A.N.P.) Een ontploffing die gisteren heeft plaats ge had in een benzine-opslagplaats nabij Loeng- tan, in liet district Tsjoengkmg, heeft den dood tengevolge gehad van 178 arbeiders werkzaam bij den aanleg van den weg, die de provincies Szetsjoean en Hoenan met el kaar moet verbinden. RADK) f "1 PROGRAMMA De woede van den reus schijnt geen grenzen te kennen. Razend en tierend vliegt hij op Pakkijs af, die meteen de beenen neemt. „Ik krijg je wel, aardworm van een toovenaar," schreeuwt de reus en hij begint met reuzenschreden de achtervolging. De toovenaar rent de grot uit en stuift, langs Thijs heen zonder hem te zien. Verwnnderd k:'kt Thijs de twee hardloopers na. die al spoedig uit het gezicht verdwenen zijn. Niemand heeft dat tweetal ooit meer gezien en men zegt, dat ze altijd nog achter elkaar aanloop en. DINSDAG 1 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. AVRQ-uitzending. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Piano-recital. 11.Huishoude lijke wenken. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Kovacs- Lajos' orkest. 1.— Gram.pl. 1.15 Orgelspel. 1.45 Gram.pl. 2.Omroeporkest en solist. 3. Jetty Cantor's Esemble. 4.30 Kinderkoorzang 5.Kinderuurtje. 5.40 Omroeporkest. 7. Onbekend. 7.30 Gram.pl. 7.45 Inlichtingen voor studenten. 8.Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.10 Revue-programma m.m.v. 'Kovacs Lajos' orkest de AVRO-Girls en solisten. 9.50 Gram.pl. 10.Dansmuziek. 10.45 Gram.pl. 11.00 Berichten A.N.P 1110 Dans muziek. 11.3012.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.platen. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram. platen. 2.— Voor de Vrouw. 3.Gram.platen 4.— KRO-orkest en Gramplaten. 5.45 Geluk- wemschen. 6.05 Causerie „Twee eeuwen Engelsche Kunst". 6.25—7.00 KRO-melodisten 7.15 Causerie „Achter de leiding in alles". 7.35 Sportpraatje .8.Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.10 KRO-Melodisten. 9.Causerie „De internationale vredescampagne". 9.15 Sted. orkest Maastricht. 10.Gram.platen; 10.15 KRO-orkest (Om 10.30 Berichten A.N.P.) 10.50 Gram.pl. 11.KRO-Boys. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgel!spel. 11.50 Gram.platen. 12.35 BBC-Northern-Ireland orkest en solist. 1.30 Sportreportage. 1.50 Yascha Krein's zigeuner orkest. 2.35 Gram.platen. 3.20 Norris Stan ley's sextet. 4.05 Forum Theater-orkest. 4.50 Gram.platen. 5.15 Sportreportage. 5.35 Het Krish-Septet. 6.206.45 Berichten 6.50 BBC- Northern-orkest. 7.35 Voordracht. 7.50 Orkest Paul Whiteman. 8.2-0 Cabaret-programma. 9.15 Hoorspel. 10.— Berichten. 10.30 BBC- orkest en solist. 11 3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen. 11.20 Kamer orkest. 2.50 Gram.pl. 4.20 dito. 4.50 Zang- 5.50 Kamer-orkest; 8.30 Zang en cello. 9.05 Opera uitzending. 11.5012.35 Pascal-orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 2.35 Gram.pl. 4.20 Omroeporkest. 5.40 Kamermuziek. 6.50 Omroeporkest. 8.30 Vroolijk programma. 9.2010.20 Vroolijke voordrachten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Sa lon-orkest. 1.50—2.20 Gram.pl 5.20 Salon orkest 650 en 7.20 Gram.nl. 8.20 Klein-orkest 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Dans muziek. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Piano- en Klarinetrecital 6.35 Gram.pl. 6.50 Salon-orkest 8 20 Symphonieconcert. 9.35 dito. 10.30—11.15 Gram.pl. Opr-T 4vr>SF\'DER 1571 M. 8.30 Populair concert en dansmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Klarinet en piano. 11.05 Weer bericht. 11.2012.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6