Van Vliet wereldkampioen. WATERPOLO KAATSEN WANDELSPORT PAARDENSPORT BILJARTEN KORFBAL HANDBAL MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 5 WIELRIJDEN. De KampioenLe Champion. Scherens wint den titel voor profs. Ook Van de Voort heeft mooi gereden. De voorteekenen hebben inderdaad niet bedrogen. De sprintwereldkampi oenschappen zijn geëindigd met de overwinningen van Van Vliet, den Ne- derlandschen amateur en Scherens, den Belg, den beroepssprinter. Het is ïntsusschen wel merkwaardig, dat bei de sprinters een klasse op zichzelf vor men. In de beslissende ritten won Van Vliet op overtuigende wijze van Geor- get (Frankrijk) en Scherens van Ge- rardin, eveneens Frankrijk. Dit land heeft dus wel twee mannetjes kun nen brengen, die iets in de melk te brokken hebben, maar aan de wereldkampioenen heb ben ze niet kunnen tippen, want als we nog denken aan de wijze waarop v. Vliet Georget sloeg, die als tactiek een nummer op zijn re pertoire had, waarmede hij den Woerdenaar niet om den tuin kon leiden, omdat die een enorme sprintkracht in zijn beenen had en aan de manier, waarop „Poeske" Scherens Gerar- din voor zijn rekening nam, dan hebben we slechts bewondering voor de huidige wereld kampioenen. A. van Vliet, de nieuwe wereldkampioen. Van Vliet heeft het intusschen niet zoo heel moeilijk gehad. Dat is te danken aan zijn groote snelheid. Maar het was toch wel goed, dat hij niet zulke moeilijke ritten kreeg, om dat hij er in totaal vijf had te rijden, tegen gisteren slechts een. In de eerste plaats nam hij natuurlijk den Engelschman Helps voor zijn rekening en in de kwartfinale was het Renaudin (Frankrijk), dien hij met twee leng ten klopte, waarop in de halve beslissing Col- lard het kind van de rekening werd. Bewon dering hebben we ook gehad voor den tweeden Nederlandschen amateur-sprinter, den Amers- foorter Van der Voort, die in de achtste finale den Duitscher Lorenz klopte. Indien de voorteekenen ten opzichte van Van der Voort niet bedriegen, dan wordt hij de opvolger van Van Vliet, want tenslotte heb ben we een ander mannetje noodig indien deze Woerdenaar professional wordt en dat zal heusch niet lang meer duren. Wij vernamen, dat hij het zoo gauw mogelijk voor elkaar zal trachten te brengen. Van der Voort kreeg in den kwart-eindstrijd Collard tegen zich, een mannetje van klasse, van wien men vooruit had kunnen zeggen, dat hij het tot de halve finales zou brengen. De Amersfoorter heeft zijn huid aan den Belg zoo duur mogelijk verkocht en verloor slechts met handbreedte. Als men nagaat, dat deze Belg tenslotte als derde is geëindigd, dan mag men Van der Voort met zijn optreden te Zuerich ongetwijfeld geluk wenschen. Typisch was dat men zijn kracht als sprinter zoo hoog schatte, dat de organisatie der baan hem in een handicap race, die meestal bij wereld kampioenschappen tusschen de verschillende sprintritten in wordt gehouden, scratch plaat ste, terwijl alle Japanners 150 meter voor sprong hadden. Intusschen was het teveel op een afstand van twee ronden, nog geen 700 meter. Verrassingen hebben we ook gehad. Dat Pola niet in de halve beslissingen zou komen had men niet gedacht. De pittige Fransche sprinter Georget, dezelfde, die Van Vliet later trof heeft hem eruit gereden met de tactiek, die vrijwel alle Franschen toepasten door in den bocht die men tegenkomt na het luiden van de bel naar beneden te schieten. De Ita liaan was danig kwaad maar er was niets aan te deen en de andere verrassing was, dat de Franschman Chaillot er uit werd gereden door den Amerikaan Sellinger. En Merkens, zal men vragen? Wat heeft die er van terecht gebracht? Andersen had geen kans tegen den Olympischen kampioen van eenige dagen geleden, maar toen stiet de Duit scher in de kwartfinale op Michard. die veel ouder is en ook veel geroutineerder. Merkens ondervond de fouten van zijn jeugd en moest er voor boeten. De Fransche tactiek zegevierde over den Olympischen kampioen want Michard schoot naar beneden. Wel bewees Merkens inderdaad zijn klasse maar het was te laat. Met miniem verschil kon Michard nog winnen. Het is merkwaardig trouwens, dat ook Rich ter in den hal ven eindstrijd in het bekende Fransche valletje liep. Gerardin die groote sprintkracht heeft, en lang kan sprinten, vluchtte weg en de Duitscher kwam er niet meer aan te pas, zoodat het dus geen finale Scherens—Richter werd, zooals in d'e verwach ting lag, maar een reprise van den strijd oen de Grand Prix te Parijs, in welken kamp Ge rardin ook het slachtoffer van den Belg is ge worden. Falck Hansen had het nog zoo g Scherens is veel sterker dan Gerardin. Nog twee Hollanders zijn er op den laatsten dag uitgekomen, t.w. Van Egmond en Arie van der Linden. Van laatstgenoemde is weinig te vertellen, want die verloor van Engel volgens alle regelen der kunst. Maar Van Egmond deed het beter, d.w.z. in den eersten rit toen hij den Australiër Eddy Smith tegen zich kreeg. Deze man van het vijfde werelddeel kreeg geen kans. De lange Haarlemmer kreeg daarop Gerardin in den kwart eindstrijd tegen zich. Inplaats dat Van Egmond zijn kracht beproefde op den langen sprint tegen den Franschman (daargelaten of hij dan nog kans zou hebben gehad) wachtte de Haarlemmer tot op 150 meter en begon toen in eerste positie liggend weg te loopen. Natuurlijk kreeg hij toen geen kans meer. De resultaten van vandaag waren: Amateurs: Achtste finales: le rit- 1 Chaillot (Franki'ijk), 2 Rigno (Italië). 2e rit: 1 Van Vliet (Nederland), 2 Helps (Engeland') 3e rit: 1 Pola (Italië), 2 Magnussen (Dene marken). 4e rit: 1 Sellinger (V. S.), 2 Waegelin (Zwit serland). 5e rit: 1 Collard (België), 2 Ihbe (Duitsch- land) 6e rit: 1 Georget (Frankrijk), 2 Ganz (Zwit serland). 'e rit: 1 Van der Voort (Nederland), 2 Lo renz (Duitschland) 8e rit: 1 Renaudin (Frankrijk), 2 Dissing (Denemarken). Kwartfinales: le rit: 1 Sellinger, 2 Chaillot. 2e rit: 1' Van Viet, 2 Renaudin. 3e rit: l' Georget, 2 Pola. 4e rit, 1 Collard, 2 Van der Voort. Halve eindstrijden: le rit: 1 Van der Vliet, 2 Collard 1 lengte. 2e rit: 1 Georget, 2 Sellinger drie lengten. Om de derde plaats: le rit; 1 Collard, 2 Sellinger 11/2 lengte. 2e rit; 1 Collard, 2 Sellinger 11/2 lengte. Finale le rit: 1 Van Vliet, 2 Georget ander halve lengte. 2e rit; 1 Van Vliet, 2 Georget ander halve lengte. Einduitslag: wereldkampioen Van Vliet (Nederland), 2 Georget (Frank rijk), 3 Collard (België), 4 Sellinger (V.S.). Professionals: le rit: 1 Gerardin (Frankrijk), 2 Arlet (België) 2e rit: 1 Michard (Frankrijk), 2 Dinkelkamp (Zwitserland). 3e rit: 1 Scherens (België), 2 Grundahl Han sen (Denemarken). 4e rit: 1 Richter (Duitschland'), 2 Kaufmann (Zwitserland) 5e rit: Falck Hansen (Denemarken)2 Faucheux Fran krij k Ge rit; 1 Merkens (Duitschland), 2 Meyer Andersen (Denemarken). -7e rit: 1 Van Egmond (Nederland), 2 E. Smith (Australië). 8e rit: 1 Engel (Duitschland, 2 Van der Lin den (Nederland). Kwarteindstrijden: le rit; 1 Scherens, 2 Engel. 2e rit: 1 Michard, 2 Merkens. 3e rit: 1 Gerardin, 2 Van Egmond. 4e rit: 1 Richter, 2 Falck Hansen. Halve eindstrijden: le rit: l' Scherens, 2 Michard 11/2 lengte. 2e rit: 1 Gerardin, 2 Richter 1 lengte. Om de derde plaats: le rit; 1 Richter, 2 Michard 1 lengte. 2e rit: 1 Richter, 2 Michard banddikte. Finale le rit: 1 Scherens, 2 Gerardin banddikte. 2e rit; 1 Scherens, 2 Gerardin 11/2 lengte. Eindresultaat: wereldkampioen Scherens (België), 2 Gerardin (Frankrijk)3 Richter (Duitschland), 4 Michard (Frankrijk). Als amateur rijdt Van Vliet voor den eersten keer na zijn aankomst in Nederland te Utrecht. De Woevdenaar zal hedenmiddag per vliegtuig uit Zürich vertrekken en arriveert op Schiphol ongeveer zes uur. Het laat zich aan zien, dat het hem aan belangstelling niet zal ontbreken. H. R. C. „Excelsior". Bovengenoemde vereeniging hield gisteren een tijdrace over 300 meter voor alle catego rieën en een trainingsrit over 15 K.M. Aller eerst startten de A-klassers voor de tijdrace. De uitslag hiervan was: 1 Lou Koekenbier 20 sec., 2 W. Fennis 20.2 sec., 3 B. Fennis 20.4 sec. Hierna startten de B-klassers: uitslag 1 Bos 18.2 sec., 2 J. Walgien 18.8 sec. 3. G. Jansen 19 sec. Hierna startten de C-klassers. Uitslag 1 Kruijf 19.8 sec., 2 Banken 21.6 sec., 3 de Jong 22.8 sec. Uitslag Junioren: 1 Schaap 25 sec., 2 Henk van Zinderen 25.2 sec., 3 P. de Vos 25.8 sec. Het fraaie rijden van Bos verdient vermelding. Hij maakte den snelsten tijd van den dag n.l. 18.2 sec. De rit over 15 K.M. was rijk aan demarrages en uitlooppogingen. In een felle eindspurt werd tenslotte bij de A-klasse 1 H. v. Kleef, 2 B. Fennis, overige renners uitgevallen door pech. Uitslag B-klasse 1 Harry Jansen, 2 Evers. 3 G. Jansen. Uitslag C-klasse 1 Kruyf, 2 Bou- man, 3 Bram Jansen. De volgende renners starten a.s. Woensdag in de Ronde van AssendelftLou Koekenbier. Korthals, Bram Jansen, H. v. Kleef, Evers en de Jong. „De PEDAALRIDDERS". Bovengenoemde Veteranen-vereeniging hield onder groote belangstelling haar eersten wed strijd over 30 K.M. Vooral de Nijs, Philippo en Assendelft reden een snellen wedstrijd. Na een fraaien wedstrijd was het tenslotte Jonker die fraai zegevierde. Totaal uitslag 1 G. Jonker. 2 op banddikte Kleef Sr.. 3 F. de Nijs. 4 Phillippo 5 Chr. As- sendtli't, 6 Gouwenleeuw, 7 IJsland. Na den wedstrijd reikte de heer de Nijs de prijzen uit. Op de wielerbaan te Heemstede had de ont moeting tusschen de H.S.V. De Kampioen en A.R. en T.V. Le Champion plaats. De H.S.V. De Kampioen behaalde de overwinning met 13 tegen 9 punten. De clou was wel de Ploegachtervolging. De H.S.V. De Kampioen startte n.l. zoo snel, dat- zij haar tegenstanders na eenige ronden in den rug zagen. Toen zette Le Champion extra door en voorkwam zoodoende dat zij werden gepasseerd en verloren slechts met 50 meter. Ook de koppelwedstrijd was zeer spannend, de koppels gaven elkaar niets toe. In de sprint moest C. de Best door onregel matig rijden teruggezet worden; dit nummer kam niet geheel tot zijn recht. R. Hessels won op fraaie wijze het nieuwe lingennummer en Burger den klassementwed strijd. Het verloop der diverse wedstrijden was als volgt; Sprint 3 baanronden: le serie: 1. Moeke, 2. De Best, 3. Hensen; 2e serie: 1. v. Royen, 2. De Lange, 3. Portengen3e serie: 1. Schelvis, 2. Loosekoot, 3. C. de Groot: 4e serie: 1. Schenk, 2. Schaper. 3. Mensen. Herkansing: 1. de Best, 2. Schaper, 3. de Lange, 4. Loosekoot. le Demi finale 1 Moeke, 2. Schaper, 3. Schelvis, tijd 50 sec. 2e Demifinale: 1. de Best, 2. Schenk, 3. v. Rooyen, tijd 59 sec. Finale: 1. de Best, 2. Schaper. 3. Moeke. De Best werd gedistanceerd en Schaper en Moeke reden over, waarvan de uitslag werd: I. Moeke, 2. Schaper, welke beide renners te samen een eereronde reden. Ploegachtervolging 4 K.M.: 1. De Kampioen met Th. Drost, D. Drost, Moerkerk, v. Rooyen, 2. Le Champion met Looser. Veen, Loskamp en v. Leen. tijd 5 min. 15 4/5 sec. le serie N.W.: 1. Mensen, 2. Hessels, 3. C. de Groot. 2e serie N.W.: 1. Peetoom, op 1 ronde 2. Valkman, 3. J. v. Gemen. 3e serie N.W.: 1. Schuring, 2. Bakker, 3. v. d. Heyden. Finale: 1. Hessels, 2. Mensen, 3. De Groot. Klassement 75 ronden: 1. Burger, 2. v. d. Heyden, 3. Opbroek. Koppelwedstrijd 50 K.M.: le SchaperBrey 12 p., 2e Schenk—Porlingen 12 p., 3e v. Veen v. Leen 5 p., 4e FruitemaScheidier 5 p.. 5e MoekeLoosekoot 5 p., 6e Gebr. Drost 2 p., 7e Moerkerkten Boom 2 p., 8e LoosenLoskamp 1 p. Premies werden gewonnen door J. Brey (2), Moeken en v. Veen. S. V. H.—D. W. R. (5—2) In een volslagen duisternis is het S.V.H. gelukt om de Waterratten de eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen. Voor de aanvang van de wedstrijd protes teerde S.V.H. tegen de duisternis. De eerste aanvallen zijn voor de gastheeren maar dan komt ook D.W.R. los; toch is het S.V.H. die het eerst doelpunt (10). De vreugde is echter van korten duur want na goed samenspel brengt Kollerie de par tijen op gelijken voet (11). De S.V.H.-spelers blijken op het smalle vela uitstekend thuis te zijn en er ontstaan ge vaarlijke momenten voor het Waterratten- doel. Nog voor de rust geeft de Reede, S.V.H de leiding (21). Het wordt steeds donkerder en het spel is haast niet meer te volgen. S.V.H. die deze wedstrijd moest winnen om nog een kans te hebben te promoveeren, speelt wat zij kan en met succes want (geholpen door de duis ternis) weten zij nog de eindstand op 52 te brengen Wedstrijden „Frisia". Zondag hield de kaatsclub „Frisia" op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan voor haar leden een wedstrijd. Er waren 7 parturen, na loting als volgt samengesteld. 1. P. GoingaA. Hiemstra. 2. S. BroersmaK. Samplonus. 3. J. J. van DijkK. Zwier. 4.P. PauH. C. Timmer. 5. R. HibmaW. II. Elzinga. 6. Jasper van DijkH. Walstra. 7. N. Bosnia—T. de Wal. Er werd in twee perken aangevangen, zoo dat wij allereerst partuur 12 en 34 in actie zagen. Bij 1 en 2 ontwikkelde zich direct een vinnige strijd. De stand was: 1: 426848842 =46. 2: 888486488= 62 Dan binden 3 en 4 den strijd aan, waarin de stand luidde: 3: 488888228= 56 4: 862426884 56 De strijd tuscshen 5 en 6 verliep aldus: 5: 88868688= 60 6: 66686824= 46 In de 2de omloop kwamen uit 72 35. 7 tegen 2Daar het begin voor partuur no. 7 niet zoo vlot ging, wistten Samplonius c.s. al spoedig een voorsprong te behalen van 2 eersten, Bosma c.s. konden er maar niet goed inkomen. 7: 4282888260= 48 2: 8808220888 =52 3 tegen 5 was wat eenzijdig: 3: 8888868= 54 5: 2224486= 28 Om de prijzen ging het tusschen 2 tegen 5. HibmaElzinga wisten beslag te leggen op den lste prijs. Met een toepasselijk woord, reikte de penningmeester De Wal de prijzen aan de overwinnaars uit. lste prijs R. Hibma, W. H. Elzinga. 2de prijs S. Broersma, K. Samplonius. Van de zeilwedstrijden der Haarlemsche Jachtclub. Een mooie foto van twee Regenboog jachten in den strijd. „Jan Passtoors". De marschen georganiseerd door de ver eeniging „Jan Passtoors" zijn een succes ge worden voor de vereeniging en voor de wan delaars. Voor de vereeniging wat de deelneming betreft, want er waren op beide dagen circa 900 deelnemers en voor de wandelaars, wat het weer aangaat. De organisatie was zeer goed verzorgd, mede dank zij de hulp van een groep padvinders uit Haarlem, welke op de voornaamste pun ten zorgden dat de wandelaars in de goede koers bleven. De vereeniging „Snelverband", heeft weer op de bekende wijze de voorkomende voet en andere euvels verzorgd. Vooral willen wij memoreeren dat van de Fransche deelnemers er één op de fiets van Parijs gekomen is en één Zaterdag in Bern aan atletiekwedstrijden heeft deelgenomen en Zondagmorgen per vliegtuig naar Schip hol gekomen is om daarna den 40 K.M. „Jan Passtoors"-marsch te gaan loopen. Wel een bewijs, dat de Vereen. „Jan Passtoors" groote bekendheid geniet. Allen, die deze marsch gewandeld hebben, kunnen dan ook met voldoening hierop terug zien. Luitenant Greter derde. Zaterdag werd het int. concours hippique te Aken voortgezet. In den wedstrijd om den grooten prijs van Aken. werd de Roemeensche luit. Rang op „Delphis", welk paard een zilveren medaille op de Olympische Spelen heeft gewonnen, eerste. Tweede werd de Italiaansche kapitein Con- forti op „Nereide", terwijl onze landgenoot luit'. Greter op „Ernica" de derde plaats be zette. Begin seizoen 19361937. Alles wijst er op, dat het nieuwe biljartsei zoen in aantocht is. Zoo zijn door het be stuur van den Ned. Biljartbond reeds enkele nationale kampioenschappen toegewezen, o.a. dat voor het cadre 45/2 le klasse groot-biljart aan de „Bristolclub" te Arnhem, de club van Jan Dommering; dat van het 2e klasse drie-, banden groot-biljart aan de „Arnhemsche B.C. 1932" te Arnhem. Verder is toegezegd aan de „Friesche B.C." te Leeuwarden het tournooi om den vader- landschen titel cadre 45/1 groot-biljart en aangevraagd door de jubileerende biljartclub Rembrandt") te Amsterdam het lste klasse dito driebanden, terwijl op de internationale vergadering te Bern de Nederlandsche afge vaardigden het wereldkampioenschap 45/2 op de matchtafel voor de „Groningsche B. C." te Groningen zouden aanvragen. Voorts zijn bij het Bondsbestuur reeds ver scheidene inschrijvingen ontvangen voor de a.s. Competite in de verschillende klassen, ook uit Haarlem. De deelneming van Arie Bos, H. J. Robijns. Jan Wiemers, e.a. zal een bijzonder cachet aan deze tournooien geven. SERIEWEDSTRIJDEN SPORT VEREENT. Ook de 2e dag der S.V. series is uitstekend verloopen. De organisatoren hebben voor de propaganda in Kennemerland goed werk ver richt. Gelukkig verleende het weer haar vol ledige medewerking. Het vertoonde spel was, van veel beter gehalte dan een week tevoren. Geen enkele wanklank onder de spelenden verstoorde dit zoo rijk bezette en in de punt jes uitgevoerde korfbalfestijn. Over het algemeen hadden de wedstrijden een spannend verloop en bij verschillende af- deelingen moest 't doelgemiddelde den door slag geven. Jammer was het, dat in afdeeling 3e klasse C Het Oosten verstek liet gaan. De gedetailleerde uitslagen luidden: 2de klas N. K. B. A. Ie Prijs: Kattenburg I. 2e Prijs: Oosterpark I. Kattenburg I—Volharding I 1'—0 Vesta IOosterpark I 14 Kattenburg I—Vesta I 10 Volharding I—Oosterpark I 4—1 Kattenburg IOosterpark I 00 Vesta IVolharding I 4—0 B. le Prijs: Nieuwendammerham I. 2e Prijs: Kattenburg II. Kattenburg II—Nieuwendammerham 01 D. E. D. I—S.V. A 0—2 Kattenburg HD. E. D. I 2—1 Nieuwendammerham IS.V. A 1—0 Kattenburg IIS.V. A 2—1 D. E. D. I—Nieuwendammerham 2—2 3de klasse N. K. B. A. le Prijs: Haarlem I. 2e Prijs; „District V". Haarlem IK. V. D. comb. 00 Distr. V I—Watervliet I 1—0 Haarlem I—District V I 11 K. V. D. comb—Watervliet I 0—0 Haarlem I—Watervliet I 20 District V I—K. V. D. comb. 0—0 B. le Prijs: Flora. 2e Prijs: Haarlem II. Haarlem II—Luto II 3—1 Flora IOosterpark II 3—0 Haarlem H—Flora I 04 Luto II—Oosterpark II 2—1' Haarlem II—Oosterpark II 30 Flora ILuto II 2—1 C. le Prijs: T. H. B. I. 2e Frijs; Volharding II. T. H. B. I—Avanti I 3—2 T. H. B. I—Volharding H 2—1 Volharding II—Avanti I. 22 T. H. B. Gespeeld: Op de series van S.V. behaalde het eerste een eersten prijs. Avonti I—T.H.B I 2—3. D uitslagen waren: Volharding II—T.H.B. I 1—2 Te spelen a.s. Zondag om 10 uur: T.H.B. a—Aurora I om 12 uur: T.H.B. bAurora II. De Spaarnevogels hebben nu ook hun nieuwe inrichting. Zij werd door den heer C. H. Vrugt (staande op de bank) namens den H. V. B. officieel geopend. Demonstraties op het R. C.H - terrein. (Heeren). Onder leiding van den heer J. Bakker wordt bij den demonstratiewedstrijd op het R.C.H.- terrein direct in een flink tempo gespeeld. De eerste aanvallen der Zaandammers worden door de Haarl. verdediging keurig afgeslagen. Dan komen de Haarlemmers los De Rap. '31 midvoor mist eenige opgelegde kansen, maar weldra geeft Brusse Rap. '31 de leiding (10). Even hierna scoort v. Gorcum bij een doel- scrimmage voor Haarlem (2—0). De Zaan dammers weten voor de rust v. Beek, die niet geheel vrijuit ging tweemaal te passeeren (2Na de rust is wel te zien dat Rapiditas '31 er een schepje opgegooid heeft, vooral 't binnentrio v. Gorcum—Pal—Bakker is zeer actief; weldra heeft Rap. '31 door haar mid voor weer een 43 voorsprong gekregen. Con- cordi averkleint den achterstand tot 4—3, maar weldra hebben Brusse en Pal de score weer op 6—3 gebracht. Beide partijen doelen nog eenmaal (7—4), waarna 't einde van de geslaagde demon stratie komt. Lijnden Tournooi. Turno (A'dam)Rapiditas '31 (44) Demi-finale. (Dames) De Haarlemsche dames speelden eerst met den vrij sterken wind in den rug, hetgeen een geweidia voordeel bleek, 't Geheele Rapiditas- elftaJ speelde voor rust een uitstekenden wed strijd. vooral de voorhoede speelde een zeer mooi open spel, besloten met enkele goedge- richte schoten der dames B. Tanis en R Poor ter. Beide dames brachten voor rust den stand op 0—4, waartegenover Turno een doelpunt stelde. Na de rust stelde Rep. '31 danig teleur; de stand was weldra 44. Thans moesten straf- worpen de beslissing voor de finale brengen waarbij wederom een Haarlemsche club niet gelukkig was. zoodat Turno de volgende week tegen Simson in de finale uitkomt. (Heeren) Daar Lijnden en Niloc beide hun demifinale wedstrijden wisten te winnen spelen deze cluba volgende week in de finale.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7