HONKBAL België—Nederland 108. SCHAKEN MOTORWIELRIJDEN ZWEMMEN ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN K. T. K. MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 HAAEEE M'S DAGBIAD 9 De handbalvereeniging Rapiditas speelde Zondag op het R. C. H.-terrein een demonstratiewedstrijd tegen ..Concordia" uit Zaandam. Het elftal van Rapiditas: eerste rij v. 1. n. r.: Schweitzer, v. Beek, Hartendorp, tweede rij: v. Leeuwen, D. Bakker, v. Breukelen, derde rij: Brussé, G. Bakker, Pal, v. Gorkum, Kennephuis. Rechts scheidsrechter en grensrechter. Goede werpers, doch fouten in het veld. Het Nederlandsche negental, dat Zondag zoo'n goede kans kreeg om to winnen bestond uit: Lammens, werper; Hunik. achtervanger; Van den Heuvel Reynders, le honk; Veenhof 2e honk: Wulfhorst. 3e honk; Pijnakker, korte stop: Har tog. Beets en Bouman verre velden. C. Kioos en Jaar Hartog waren verhinderd, voor wie Veenhof en Beets invielen. Het Belgische negental bestond uit; Van Mol, werper; Gillet, vanger; Payne le honk; De Wit 2e honk; Van den Broek 3e honk; De Maere, korte stop; Caluwé, Van Houten en Van Looy verre velden. In de zevende innings werd Van Looy vervangen door Bini. Het verloop van den wedstrijd is in het kort als volgt: Na het spelen van beide volksliederen gaan de Hollanders eerst aan slag. Hunik haalt als eerste het eerste honk al niet en Bouman gaat uit op drie slag. Van den Heuvel- krijgt als eerste vier wijd en steelt later op keurige wijze het thuishonk. Wulf horst geeft dan nog een honkslag, maar Lammens wordt door Caluwé uitgevangen. Dan krijgt Beets drie slag. Hartog haalt door een fout het eerste honk. maar Pijnakker sneuvelt ook al door drie slag. Nu begaat Gillet een fout, waardoor Hartog kan binnenkomen. Veenhof geeft wel een honkslag, maar doordat Hunik op drie slag uitgaat komt Veenhof niet thuis. Eén speler thuis en één op de honken. Van Looy slaat den bal vlak langs Van den Heuvel, die niet weifelt. Vlak er na krijgen Van Houten en De Wit elk drie slag. Met acht worpen van Lammen is deze Belgische beurt voorbij. Geen speler thuis en geen op de honken. Stand 21 voor Holland. Payne geeft een honkslag en komt door den stootslag van Gillet thuis. Gillet ging later uit op het derde honk maar de scheidsrechter gaf in. Van Looy slaat in de richting Lam mens. Die gooit van Van den Heuvel maar deze laat den bal vallen. Van Houten sneuvelt wel op deze manier. Drie spelers thuis en nog twee op de honken. Stand 43 voor België. De volgende beurt is zeer kort. Hartog, Pijn akker en Veenhof krijgen elk drie slag. Ma.«ix ook de Belgen scoren niet. De stand blijf* 3 voor België. Df** spelers thuis en één op de honken. Lfcifimens raakt hierna De Maere, maar geeft Var» Moll drie slag. Payne sneuvelt door een goeuén aangooi van Pijnakker, en ook Gillet ln'ijgt drie slag. Geen speler thuis en één op de honken. Stand 64 voor Holland. Dan gaat echter de voorsprong der Hollanders weer ver loren- Acht man komen aan slag, waarvan vier spelers thuis kwamen en één nog op de hon ken stond. Stand 87 voor België. Hierna lukt er bij de Hollandei-s niet veel meer. Wulfhorst en Lammens halen het eerste honk niet, dank zij twee keurige aangooien en Beets krijgt drie slag. Geen spelers thuis en geen op de honken. Ook de Belgische beurt is puntloos. Pijnakker doet twee keurige vangen en Bini krijgt drie slag. Stand 87 voor België. Pijnakker forceert een nul door een ren over het tweede honk, maar in zyn ijver om een dubbelspel te maken gooit hij hoog over het eerste heen. Dat kostte den Hollanders twee punten. Payne sneuvelt hierna door een aangooi van Wulfhorst. Twee spelen thuis en één op de honken. Stand 108 voor België In de stand komt geen verandering. De cijfers der innings zijn: Holland: 1-1-1-0-3-1-0-1-0 8. België 1-0-3-0-0-4-0-2-* 10. Lammens wierp elf maal drie slag, drie maal vier wijd en raakte éénmaal een speler. Van Mol wierp dertien maal drie slag, even eens drie maal drie slag en raakte ook één maal een speler. De Hollanders gaven in totaal zeven honk- slagen. de Belgen vier. Beide partijen benutten vijf vangkansen. Het aantal fouten was ech ter bij de Hollanders grooter dan bij de Belgen. Haarlem II kampioen tweede klasse. De Haarlem reserves hebben ook dit jaar weer groot succes behaald. De competitie werd beëindigd met slechts één verloren wed strijd en uit de hierop volgende wedstrijden tegen den anderen afdeelingskampioen wer den drie punten behaald, waarmee dus het kampioenschap der geheele 2e klasse verkregen werd. Nu rest nog één wedstrijd, tegen den laagst geplaatste in de eerste klasse, in dit geval Ajax. Wordt ook die wedstrijd gewonnen, dan bestaat dit jaar voor het eerst de moge lijkheid dat ook het tweede negental van Haarlem in de eerste klasse uitkomt. In de eerste ontmoeting leed R. C. H. een smadelijke nederlaag. Een uitslag 37—9 is wel een bee.tje erg voor een kampioenswedstrijd. Dit groote verschil lag aan beide partijen. Haarlem II was er na korten tijd erg goed „in" terwijl R. C. 'H. er eenige keeren nog al erg „uit" was. Zelfs Van Thïel, die ruim zeven innings voor R. C. H. wierp, was er „uit". In totaal produceerde Haarlem dan ook liefst negentien honkslagen, waartegenover R. C. H. er slechts zeven, en dan nog alle van één honk stelde. Zou dit alles alleen al aan Haarlem de over winning gebracht hebben, het werd nog erger doordat R. C. H. in het veldwerk tarijke fou ten maakte. Zonder honkslag kwam Bloemink b.v. op het derde honk te staan, Roosen idem na een éénhonkslag. Alles bijeen was dit geen spel voor een kam- pioensploeg. We weten echter ook wel dat R. C. H. beter kan. De cijfers der innings zijn: Haarlem II: 2, 2, 8. 3". 3, 3, 3, 2, 11 37. R. C. H. I: 0, 0, 1, 3, 0, 4, 0, 0, 1 9. In de tweede ontmoeting, die Zondagochtend aan de Van Nasstraat plaats vond, beet R. C. H. heel wat beter van zich af. In de eerste beurt, toen De Mon er nog niet te best in was en er fouten gemaakt werden in het veldwerk, behaalde R. C. H. al zes runs, Haarlem liep echter ook hard van stapel. Hierna viel het scoren aan R. C. H. echter weer moeilijk. De Mon had er blijkbaar geen hinder van dat hij Zaterdag ook al geworpen had en noteerde herhaaldelijk drie slag. On danks een paar goede aangooien van Kors naar het tweede en derde honk, waardoor De Mon en Roosen sneuvelden, wist Haarlem nog eenige punten uit te loopen. In de tweede helft gingen de partijen ge lijk op. Geen beurt bracht meer dan twee runs op, met uitzondering dan van de negende beurt van R. C. H. Oomen, Willemse, Kors en Meyer wisten den bal te raken, en Hunik miste een vangkans. Wel sneuvelde Oomen nog op het thuisblok, maar de beurt bracht R. C. H. toch vier runs op. Hierdoor was precies de ge lijke stand 1616 bereikt. Wel moest Haar lem nog een beurt slaan, maar aangezien drie punten uit twee wedstrijden ook voldoende was, bleef deze beurt achterwege. De cijfers der innings zijn: R. C. H. I: 6, 0, 0, 2, 1, 2, 0, 1. 4 16. Haarlem II: 5, 2. 2, 4, 0, 1, 0, 2, 16. H. H. C. II—The Catchers I (22—15) De H. H. C.-reserves hebben het Zondagmid dag niet tot een overwinning kunnen brengen. Wel wisten zij door een productieve derde in nings den stand 92 te bereiken, doch zij zijn er niet ingeslaagd dien voorsprong te bewaren. Dit vindt voornamelijk zijn oorzaak in de vierde en vijfde innings. Zelf scoorden H. H. C. in die beurten vrijwel niet, maar door goede slagen en fouten in het veldwerk van H. H. C., vloeiden de runs aan de Catchers rijkelijk toe. Zoo was na vijf beurten de stand 1312 voor de Catchers bereikt. Ook in de volgende beur ten bleven de Catchers, voornamelijk door be ter slaan de meerderen en de voorsprong werd steeds grooter. Na acht innings was de tijd verstreken, zoodat gestopt werd met den stand 2215. De cijfers der innings zijn: Catchers I: 0, 2, 0, 0, 6, 5, 4, 3, 2 22. H. H. C. II: 3, 0, 6, 2. 1. 2, 0, 1 15. Overige uitslagen. V. V. G. A. won met 2217 van Quick, R. C. H. III met 30—10 van E. D. O. V, E. D. O. IV met 19—18 van D. E. V. II en E. D. O. m met 25—11 van I. V. O. De wedstrijd AjaxBlauw Wit werd om voet balredenen uitgesteld. De Schaak-Olympiade te München. Zaterdag werd de schaakolympiade te München voortgezet met de zeventiende ron de. De uitslagen luidden voor Nederland: Italië—Nederland 3—4 met 1 hangpartij. In de achttiende ronde werd gespeeld: Nederland-Roemenië 3 Vz—2 >/2 met 2 hang partij en. De negentiende ronde: Tsjecho-Slowakije— Nederland 6V21V2. Succes voor Motorclub Van Kooten. Zondag 30 Augustus organiseerde de motor club „Zaandam", nationale behendigheids wedstrijden, welke gehouden werden op het Z. F. C.-terrein te Zaandam. De motorclub Van Kooten nam aan dit eve nement deel met 33 rijders. Voor den aanvang der wedstrijden had een invitatietocht plaats door de mooie Zaan streek, onder leiding van de M. C. Zaandam. De- wedstrijdbaan bestond uit 20 zeer listige en buitengewoon moeilijk te overwinnen hin dernissen. waarbij de rijders dikwijls poseer den als dankbare objecten van pers en film- fotografen. De held van den dag werd Jac. van Schra- venöijk, welke van 80 rijders de beste pres tatie leverde op D.K.W. en een bijna foutloos parcours maakte in 3 min. 48 sec. daarmede beslag leggende op den kostbaren zil veren molen, welke hem 's avonds werd over handigd onder enthousiast huldebetoon van alle aanwezigen in het stampvolle Thaliage- bouw. Verder won het lid J. Roosekrans in de zware klasse, een zilveren lauwerkrans en werd Geertje Verbeek winnares van een ver guld zilveren medaille voor de beste dames prestatie. De heer MulockHouwer werd eveneens met een verguld zilveren medaille beloond. Tot slot moest de heer Van Kooten onder da verend applaus de langzamerhand traditio neel geworden prijs in ontvangst nemen voor de club met het grootste aantal deelnemers, ditmaal een groote zilveren plaquette. Het was wederom een succesvolle dag voor de motorclub van Kooten, de Haarlemsche motorrijders hebben een uitstekenden indruk gemaakt in de Zaan. A.s. Zondag om 8 uur precies, vertrek van 62 deelnemers aan de plaquette sterrit naar Doetinchem. Het Zwemfeest van H. P. C. U. Z. C. wint polo-tournooi. Begunstigd door fraai zomerweer hield de Heemsteedsche Zwem- en Poloclub haar jaar lijksche zwemfeest in den zwemvijver van Groenendaal. Begonnen werd met den polowedstrijd U. Z. C. (Utrecht)Waterratten. Deze zeer vlot gespeelde ontmoeting ein digde in een 4^4 gelijk spel. Reeds direct heeft U.Z.C. succes, de Man plaatst naar Jansen, die onhoudbaar in schiet. (10). Weldra komen de Haarlemmers er beter in. Kollerie geeft na aangeven van De Vries een fraaien doorslag en onhoudbaar vliegt de bal in de goal. (11). Rust gaat in met een 11. Na de rust geeft spoedig De Vries de Waterratten de leiding. Een corner voor U.Z.C. levert niets op, in tegendeel, Kollerie krijgt den bal en de Wa terratten vergrooten hun voorsprong, tl3), Door twee fouten in de achterhoede van de Waterratten ontstaan twee doelpunten. (33). Toch is het De Vries die de Water ratten weer de leiding geeft. Voor het einde maakte v. d. Sluys van U.Z.C. dankbaar gebruik van een verwar ring. Einde 44. Hierna werd een aanvang gemaakt met de zwemnummers. Begonnen werd met de 100 M. vrijen slag dames. De eerste serie was vrij spannend. Mej. C. Kann en mej. Sevensma, beiden van H.P.C. zwommen tegen mej. Kuiper van D.W.R. en mej. Haaze van Zignea. Mej. Kann nam een kleinen voorsprong op haar clubgenoote, die weer iets voor lag op mej. Kuiper. Deze volgorde bleef gehandhaafd: zoodat mej. Kann (H.P.C.) in haar serie één werd in een tijd van 1 min. 19 2/5 sec., .2 mej. Sevensma (H.P.C. 1 min, 21 2/5 sec., 3 mej. Kuiper (D.W.R.) 1 min. 21 4/5 sec. In een volgende serie werd mej. L. v. d. Voort (A.D.Z.) eerste in 1 min. 15 4/5 sec. In het nummer 100 M. vrije slag heeren moest Mooi (H.P.C.) door een ongeval ver stek laten gaan. A. H. Sipkema van H.P.C. werd met groo- ten voorsprong eerste in 1 min. 5 sec. en kwam voor een jaar in het bezit van den fraaien wisselbeker. In de voorgaande serie leverden K. Bon- gertman van H.V.G.B. en A. ten Hacken van H.P.C. een hardnekkigen strijd. Bijna gelijk tikten zij aan. Beiden hadden 1 min. 7 1/5 sec. noodig gehad. De voorzitter-kamprech ter had echter geconstateerd dat Ten Hac ken iets eerder aan tikte zoodat hij den 2en prijs kreeg. Minder spannend was het nummer 200 M. schoolslag dames. Mej. Steenhuizen van H.P.C. slaagde er in achter mej. Klijnoot van O.D.Z. en voor mej. Eykenbroek eveneens van O.D.Z. den 2en prijs te behalen. Zij maakte den zeer goeden tijd van 3 min. 10 2/5 sec. De dames van O.D.Z. zwommen de eerste 50 meter de z.g n. „butterfly" wat hun eenig voordeel gaf. Op de 100 meter rugslag dames was mej. Nida Senff helaas niet van de partij. Nu won mej. Kint van O.D.Z terwijl een club genoote de tweede plaats behaalde. Evenals vorige jaren stond ook nu weel een nummertje op het programma voor abonnés van de inrichting Groenendaal te vens niet-leden van H.P.C. Kees v. d. Zouwe won de 25 m. vrije slag in den goeden tijd van 16 sec. Bijleveld werd met een tijd van 20 sec. tweede, terwijl F. Mulder derde werd. Ook de meisjes zwommen 25 M. B. Helle - ganger werd hier één. tweede werd C. Pe- perkorn, terwijl Kat derde werd. Hierna volgde een nummer voor H.P.C.- adspïranten. De 25 M. vrije slag jongens onder de 13 jaar won T. Kloots in 16 sec. W. Steysel werd tweede. Hierna volgde 50 M. vrije slag jongens bo ven 13 jaar. J. Lendering won hier den eer sten prijs, P. Kramer den tweeden eri L. Ver meer den derden. Bij het nummer 25 M. vrije slag werd E. Kloots één in 15 2 5 sec. Met 1/5 sec. verschil werd A. Stoker tweede. J. Koomen werd derde Hierna volgde de polowedstrijd H.P.C. U.Z.C. Bij H.P.C. viel Eldering voor Mooi in. Na Deelnemers en deelneemsters aan het zwemfeest van H. P. C„ in Groenendaal gehouden. eenige aanvallen van H.P.C. slaat Kohier den bal vlak voor Wolters. die inschiet. (01). Na een goed opgezetten aanval scoort El dering. (11), waarna spoedig de rust in treedt. Na rust valt H.P C. meteen aan, doch De man van U.Z.C. zwemt met den bal even dooi en geeft U.Z.C. de leiding. (12). Eldering wordt uit het water gezonden. Jansen voor U.Z.C. maakt dan een doelpunt. (1—3). Eldering scoort daarna onhoudbaar 23. Na vergeefsche aanvallen van H.P.C. komt het einde met een verdiende 32 overwin ning voor U.Z.C. Na dezen polo-wedstrijd werd een demon stratie schoonspringen gegeven. Een bijzondere attractie was het mede springen van den Nederlandschen kam pioen Haasman. Het publiek stelde de verrichtingen van de andere springers en springsters mej. Bouckaart 1 D.W.R.), mej. A. Neve (H.P.C.) en B. Jonker (U.Z.C.) ook zeer op prijs. Op de 5 x 50 M. vrije slag estafette dames kwamen zes ploegen aan den start. In de eerste serie kwam D.W.R. uit tegen H.P.C. I en H.P.C. D. De eerste ploeg van H.P.C. nam meteen de leiding en met eenige meters voorsprong tikte zij als één aan voor D.W.R. en H.P.C. n. De einduitsag werd: 1. O.D.Z. I, 2. O.D.Z. n, 3. H.P.C. I. Het meest spannende nummer was wel de 10 x 50 M vrije slag estafette heeren. Het werd een spannende strijd tusschen Haarlem, H.V.G.B. en H.P.C. In het begin had Haarlem de leiding bij de zesde man nam H.P.C. de leiding over, ge volgd door H.V.G.B.. waarna Haarlem zich weer op de eerste plaats werkte. Toen echter Ten Hacken voor H.P.C. in het water kwam gaf hij zijn club een voorsprong. Sipkema vergrootte den voorsprong tot eenige meters. Tot slot werd de polowedstrijd H.P.C. tegen D.W.R. gespeeld. Voor den wedstrijd werden de spelers van D.W.R. door den voorzitter van H.P.C., den heer A. J. J. Verspoor, toegesproken. Aan aanvoerder v. d. Booren werd een fraai bloemstuk aangeboden met een lint in de D.W.R.-kleuren. De ploegen waren als volgt: H.P.C.: L. Kohier. A. J. Braam. H. Leyenaar. H. Stefels, J. W. Derx, J. Kooyman, H. Eldering. D.W.R.: N. de Vries, J. Kollerie, F. Veenstra, D. van Viersen, J. Seubiing. Tb. v. Koningsbruggen, J. v. d. Booren. Meteen na het uitzwemmen scoort Kollerie (01). D.W.R. vergroot den voorsprong tot 0—2. Eldering zorgt voor een tegenpunt 12. Braam geeft Kooyman een niet te missen kans, de bal belandt dan ook in den goal (22). Met dezen stand gaat de rust in. Na het uitzweanmen plaatst Derx den bal bij Eldering, die onhoudbaar inschiet (32) en nog een doelpunt maakt. Even voor tijd ver kleint Kollerie den achterstand (43). Spoedig fluit de scheidsrechter het einde. De einduitslag van het polotournooi werd: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. U.Z.C. 2 1 1 0 3 7—6 H.P.C. 2 10 12 6—6 D.W.R. 2 0 111 7—8 Na afloop reikte de heer J. de Vries, voor zitter van den K.N.Z.B. de prijzen uit. Gedetailleerde uitslagen: 100 M. vrije slag dames: 1 L. v. Voorst (A.D.Z.) 1 min. 15 4/5 sec.; 2 A. Minkliorst (O.D.Z.) 1 min. 16 sec.; 3 G. v. d. Sande (O.D.Z.) 1 min. 17 3/5 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1 A. H. Sipkema (H.PC.) 1 min. 5 sec.; 2 A. ten Hacker (H. P. C.) 1 min. 7 1/5 sec.; 3 K. Bongertman (H.V.G.B.) 1 min. 7 1/5 sec. 100 M. rugslag dames: 1 Kint iO.D.Z.) 1 min. 21 4/5 sec.; 2 D. Kerkmeester (OD.Z.) 1 min. 24 2/5 sec.; 3 L. Oortgijzen (A.D.Z.) 1 min. 24 4/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1 J. Klijnoot (O.D.Z.) 3 min. 9 3''5 sec.: 2 M. Steenhuizen <HP.C.) 3 min. 10 2/5 sec.: 3 C. Eijkenbroek (O.D.Z.) 3 min. 12 1/5 sec. 25 M. Vrije slag jongens abonnés: 1. Kees v. d. Zouwe. 16 sec.; 2. M. Bijleveld 20 sec.; 3. F. Mulder 20.2 sec. Idem meisjes: 1. B. Helleganger 18.8 sec.; 2. C. Peperkorn 20.4 sec.; 3. T. Kat 20.6 sec.; 4. F. Kermer 21.4 sec.; 5. K Asbeek-Brusse 22 sec 25 M. vrije slag jongens adsp. H.P.C.: 1. T. Kloots, 16 sec.; 2. W. Steipel 18.4 sec. 50 M. vrije slag jongens adsp. H.P.C.: 1. J. Lendering, 33 sec.; 2. P. Kramer 35.2 sec.; 3. L. Vermeer, 36 sec. 25 M. vrije slag meisjes H.P.C.: 1. E. Kloots 15.4 sec.; 2. A. Stoker 16.2 sec.; 3 J. Koomen 16.4 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette dames: 1. O.D.Z. I, 2e min. 52.8 sec..: 2. O.D.Z. II. 2 min. 56.6 sec.; 3. H.P.C. (E. Kloots. R. Kloots. M. Sleenhuizer, C. Kann en A. Sevensma) 3 min. 0.2 sec. 10 x 50 M. vrije slag estafette heeren: 1. H.P.O. (C. Kemper, J. Lendering. Derx. Van Groningen. Philippo, Corver, Zadel. Braam, Ter Hacken en Sipkema) 5 min. 8.8 sec.: 2. H.V.G.B. 5 min. 11.4 sec.: 3 Haarlem 5 min. 13 sec.; 4. D.W.R. 5 min. 29.4 sec. Uitslagen nolowedstrijden: D.W.R.—U.Z.C. H.P.C.—U.Z.C. DW.R.-HP.C. 2—3 3—4 Zondagmiddag werden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan de wedstrijden gehouden om de athletiekkampioenschappen van den Kennemer Turnkring. De wedstrijden hadden onder leiding van den heer P. J. Wa- gemans een vlot verloop. De dameswedstrijd werd geheel beheerscht door de Bloemendaalsche Gymn. Ver. De leden R. v. Asselt en F. Berendes wisten zich zelfs ieder op 2 nummers no. 1 te plaatsen. Met buitengewoon grooten voorpsrong won de B.G.V. den vereenigingsprijs. Bij de heeren werd "deze gewonnen door Concordia. Het dezen middag sterk verzwakte Turnlust B. kon hier niet voldoende partij geven. De Concordiaan P. Spoor behaalde drie kampioenschappen, A. Schaap van Turnlust B twee. De uitslagen luiden: Dames: 100 M. hardloopen: l. F. Berendes (B.G.V.) 13 sec.: 2. L. Klinge (Gratia-Plato), B. van Twist (B.G.V.). Verspringen: 1, F. Berendes (B.G.V. 4.89 M.; 2. L. Klinge (Gratia-Plato); 3. F. Raatman (Concordia). Hoogspringen: 1. B. v. Twisk (B.G.V.) 1.37 M.- 2. F. Berendes (B.G.V.) en L. Klinge (Gratia-Plato); 3. M. Bakker (B.G.V.). Duitsche driesprong: 1. R. v. Asselt (B.G.V.) 10.07 M.; 2. B.van Twisk (B.G.V.), 3. L. Klinge Gratia-Plato). KogelstootenR. v. Asselt (B.G.V.) 9.09 M.; 2. J. Stammes (Concordia); 3. J. de Cock (B. G.V.). Speerwerpen: 1. R. Sjouwerman (Conc.) 23.81 M.; 2. M. Bakker (B.G.V.); 3. H. Duijff (Conc.). Discuswerpen: 1. J. Stammes (Conc.) 31.60 M.; 2. R. Sjouwerman (Conc.); 3. A. Mole naar (Turnlust B). Estafette 4 x 100 M. 1. B.G.V. I 55.4 sec.; 2. Turnlust B.: 3. B.G.V. II Heeren: 100 M. hardloopen: 1. A. Schaap (Turnlust B.) 11.4 sec.; 2. J. Korstanje (Olympia); 3. J. van Keulen (Turnlust B). 200 hardloopen: 1. A. Schaap (Turnlust B) 24.2 sec.: 2. P. Spoor (Conc.), 3. J. v. Keulen (Turnlust B). 400 M. hardloopen: 1. J. v. d. Bos (O.S.S.) 54.5 sec.; 2. A. v. Zomeren (Olympia); 3. A. van Zadel (B.G.V.) 1500 M. hardloopen: 1. J. Lub (Olympia) 4 min. 51.6 sec., 2. P. Dekker (idem), 3. J. van Zwieten (idem). Vèrspringen: 1. P. Spoor (Conc.) 6.36 M.; 2. G. Kleine (S.S.H.); 3. F. Warlé (B.G.V.). Hoogspringen: 1. P. Spoor (Conc.) 1.72 M.; 2. J. v. d. Bos (O.S.S.)3. R. Broeder (Conc.). Hinkstapsprong: 1. P. Spoor (Conc.) 12.43 M.; 2. G. Moen (B.G.V.); 3. H. Timmermans (Conc.). Kogelstooten: 1. W. Pronk (B.G.V.) 10.07 M.: 2. K. Leguit (Turnlust B.); 3. A. van Zadel (B.G.V.). Speerwerpen: 1. F. Warlé (B.G.V.) 45.58 M.; 2. J. Duyff (Conc.); 3. J. v. d. Bos (O. S.S.). Dicsuswerpen1. A. van Zadel (B.G.V.) 31.77 M.; 2. W. Pronk (B.G.V.); 3. J van Pagée (OS.S.) Eestafette 4 x 100 M.: 1. O.S.S. 46.9 sec.; 2. Turnlust B.; 3. Concordia. Zweedsche estafette:: 1. O.S.S. 2 min. 10.2 sec.; 2. Olympia; 3. B.G.V. H. A. V. „Haarlem" tegen district Utrecht. De Haarlemmers hebben deze prettige ont moeting met een punt verschil verloren, het geen namelijk te wijten was aan onvolledig heid. Zoo ontbraken o.a. v. d. Zee, Visser, Kaan, v. d. Booren en Spoor. Op de 800 M. debuteerde Herfst op verdien stelijke wijze. De sterke wind verhinderde op de loopnummers betere prestaties. Lamore evenwel zag kans bij de vijf nummers waaraan hij deelnam steeds tot de eersten te behooren. In verband met de komende tienkamp, is dit een verheugend verschijnsel. Tackema die naar Indië vertrekt liep heden zijn laatste wedstrijd. Zijn clubmakkers heb ben hem na afloop hartelijk uitgeleide gedaan waarbij de voorzitter der H. A. V. de verdien sten van Tackema voor de vereeniging nog even naar voren bracht. De uitslagen luiden: 100 M.: v. Geenhuizen H. 11,3 sec. Vincent U. 11.4 sec. Driessen U. 11,4 sec. 200 M.: v. Geenhuizen H. 24.1 sec. v. Lier H. 24,5 sec. Driessen U. 24.6 sec, 400 M.: Herfst H. 52.2 sec., Buhrman U. 52.9 sec., Tackema H. 53 sec. 800 M.: Herfst H. 2 m. 4.9 sec., Tackema H. 2 m. 7 sec., v. d. Graaf U. 2 m. 7.3 sec. suTJui.iSH '03S S'Qg 'ui f "n ipsv -a :'H 00SI H. 4 m. 31 sec. v. Wilsum H. 4 m. 34 sec. 3000 M.: de Lang U. 9 m. 38 4 sec., Meeuwsen U. 9 m. 38,4 sec. Paap H. 9 m. 53.8 sec. Speerwerpen: Wolthers U. 52.45 m. Jansen U. 47 23 m. Jongh U. 44.94 m. Kogelstooten: de Bruyn U. 12.07, Lamore H. 11.70 M. Grootewal U. 11.21 m. Hoogspringen l en 2 v. d. Klinkenberg H. Wiegmink U. 1.70 m. Verspringen: Lamore H. 6.44 m. Grootewal U 6.24 m. Stakman U. 6.19 m. Polshoogspringen: Lamore H. 3.40 M. Vour- dides U. 3.20 m. Wolthers U. 3.10 m. Discus: de Bruyn U. 33 96 m. Kluft H. 33.08 M. Veunnan H. 30.96 m. 4 x 100 m. estafette: Utrecht 44.6 sec., Haar lem 45 sec. 800 400 200 200 m. estafette: Haarlem 3 m. 49.3 sec. Utrecht 3 m. 53.6 sec. Utrecht 136 punten. Haarlem 135 punten. Driekringenwedstrijd. Op 20 September wordt aan de Kleverlaan een athletiekwedstrijd gehouden tusschen Noord-Holland's Zuiderkwartier, den kring Purmerend e.o. en den Kennemer Turnkring. Onze athleten te Straatsburg. STRAATSBURG. 30 Augustus (A.N.P.) Het kleine groepje Nederlandsche athleten heeft met succes deelgenomen aan de inter nationale atletiekwedstrijden, welke Zondag door de A. C. Straatsburg werden gereorgani seerd en welke wedstrijden door ongeveer vierduizend toeschouwers werd bijgewoond. IOC Meter invitatie :1. Haenni (Zwitserland) IC.5 sec., 2. Osendarp 10.6 sec. 100 yards invitatie: 1. Osendarp 9.8 sec., 2. Taenni 10 sec. 200 meter open: 1. Haenni 21.8 sec., 2. Van Beveren 22 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. Nederland 42,2 sec., 2. Badische estafetteploeg 42,4 sec., Speerwerpen 1. Stoeck (Duitschland), 64.75 meter, 2. Van der Poll 61 meter. 100 meter open: 1 Van Beveren, 10.8 sec., 2. Boersma 11 sec., 3. Cozette (Frankrijk). (Voor vervolg Sport zie vag. 7J

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8