H IAARLEMSCHE VOETBALBOND VOETBAL OM DEN ZILVEREN MOLEN. OFFICIEELE MEDEDEELINCEN HENCELEN ZEILEN Cricket in Engeland. MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 HAARLE M'S DAGBUAT) 7 Velox wint het tournooi. R. C. H. wordt vierde. Zondag werd door R. C. H. in de Heemsteed- sche Sportparken het derde tournooi om den zilveren molen gehouden. De deelnemende elf tallen waren Enschedé, kampioen van het Oosten, Velox, de kampioen van een westelijke tweede klasse-afdeeling, de houdster van den Molen, Z.F.C. en de organiseerende vereeni- ging. Te elf uur werd aangevangen met de ont moeting R.C.H.—Z.F.C. In de beginperiode bleven de verdedigingen den aanvallen gemakkelijk de baas. R. C. H. wist na eenigen tijd de score te openen door middel van haar midvoor Horst, die een pass van Van Dantsik benutte. Hoewel Koene eenige mooie kansen schiep, wist de R.C.H.- voorhoede daarvan niet te profiteeren. Bij Z. F. C. viel inmiddels het goede spel van de rechtsbuiten op, die snel en stevig den bal op bracht, waardoor enkele gevaarlijke aanval len op het doel van- de thuisclub ontstonden. De rust brak aan met een 10-voorspron; voor R. C. H. In de tweede helft wist de linksbuiten der Zaankanters direct een corner te forceeren. waaruit een gevaarlijke situatie ontstond, die den gelijkmaker voor Z. F. C. opleverde door Balet. Een goede aanval van R. C. H.'s rechter vleugel leverde dcor buitenspel geen resul taat op. Hoogendoorn ondernam een snelle rush, zette goed voor doch wederom ging een kans door een fout teloor. Het spel van Z.F.C. werd allengs beter, het samenspel in de voorhoede vlotte beter en de achterhoede van de Racing had alle moeite zich staande te houden. Eenige fraaie voorzetten van Strikes werden onderschept. Tien minuten voor het einde kwam eindelijk succes voor de Zaan kanters, Van Marle benutte 'n goeden voor zet van zijn rechterbuurman, wel schoot Horst daarna nog eenmaal tegen den paal. doch toen het scheen dat R. C. H. toch nog gelijk zou maken scoorde Van Marle uit een goeden voorzet den den rechtsbuiten nog eens zoodat het einde kwam met een 3I-over winning voor Z. F. C. Hierna kwamen Enschedé en Velox in het strijdperk. Velox veraste in dezen wedstrijd door uit-_ stekend combinatiespel waartegen Enschedé alle zeilen moest bijzetten om zich staande te houden. Al spoedig scoorde de Utrechtsche middenvoor uit een mooie center van zijn rechtsbuiten. 1—0. De linksbuiten van En schedé komt daarna alleen voor open doel, doch schiet naast. Met een buitengewoon fraai doelpunt van den rechtsbuiten, Van Dam vergroot Velox dan haar voorsprong tot 20 waarna En schedé tracht het spel te verplaatsen, doch verder dan een off-side goal komen zij voor de rust niet, zoodat met 20 voor de Utrechte naren gedraaid wordt. Na de rust tracht Velox door een sterk ver dedigende houding haar mooien voorsprong te behouden doch Enschedé wist daarvan niet te profiteeren, ondanks dat zij met. man en macht ten aanval trok. Wel scoorde ten Duis een goed tegenpunt, hetwelk de spanning uiteraard deed stijgen, doch de Utrechtsche defensie hield stand en met 21 moesten de Oostelijke kampioenen het veld ruimen. In de rustpoos werd een aardige handbal demonstratie gegeven die door Rapiditas met 74 geWonnen werd, waarna de beidé verlie zers, Enschedé en R. C. H. weer het veld be traden. Deze wedstrijd werd dooh de Enschede ers met 3—1 gewonnen waarbij vooral het spel van de thuisclub wel de belangrijkste oor zaak was. Werd verdedigend bij R.C.H. be hoorlijk gespeeld, in de voorhoede had het weinig te beteekenen en Enschedé kwam bo vendien nog door een paar misverstanden goedkoop aan haar eerste doelpunt. De tweede helft was nauwelijks tien mmu- en oud, toen Gerrits den voorsprong vergrootte tot 2—0 terwijl een penalty wegens freekick den stand op 3—0 bracht. Invaller,Brandse,, die nu en dan aardige dingen het zien smaakte toen het genoegen uit goed werk van Hoogendoorn tegen te scoren, doch ook daar bij bleef het en met 3—1 overwon tenslotte En schedé de thuisclub. Vervolgens is een aardige wedstrijd gespeeld tusschen Velox en Z. F. C. waarbij vooral het spel van Velox weer opviel. Het samenspel was bepaald goed, soms iets te veel in de breedte, doch de Utrechtenaren hadden het eerste succes uit een goede pass van Van Dam, die door v. d. Berg benut werd. Velox bleefin de meerderheid, vergat voldoende aandacht te schenken aan de verdediging en een snelle uitval van Z. F. C. bracht zoodoende onver wacht-, zij het op fraaie wijze, den gelijkma ker Met deze 1—1-stand werd gedraaid. De tweede helft kwam Z.F.C. iets meer op zetten en een foutieve handeling van een dei- backs van Velox gaf den midvoor gelegen heid voor Z. F. C. de score op 2—1 te bren gen en toen daarna de linksbinnen nummer 3 inschoot scheen de overwinning voor Z. F o veilig. Toen eerst kwam Velox goed los. Wei kwamen aanvankelijk lat en doelpalen te hulo, doch de linksbuiten benutte eindelijk een'voorzet van rechts terwijl de linksbinnen vlak daarop uit een scrimmage gelijk maakte. Weer scheen toen Z. F. C. te zullen gaan win nen, doch Velox hield stand en het emde bracht een 3—3 geliik spel. Penalties moesten toen beslissen waarbij Velox reeds twee trappen winnaar werd. Z.F.C. miste alle dne Velox was dus nummer 1, Z. F. C. 2, En schedé 3 en R. C. H. 4. Oudergewoonte reikte de burgemeester Va.n Heemstede met een toepasselijk woord de prij zen uit R.C.H.'s voorzitter kon na een woord van dank aan de deelnemende clubs nog een enkel woord van dank tot de scheidsrechters richten. In het bijzonder in dit geval tot ju bilaris Vrugt. die in verband met dit jubileum (hij is dezer dagen vijf en twintig jaar scheidsrechter), van R.C.H. een fraai gouden vulpotlood in ontvangst kon nemen. Ruim zes uur was ook het derde tournooi om den Zilveren Molen weer achter den rug. Verrassingen in het tournooi om den Arol-beker. H. F. C. verliest met strafschoppen. Het Arolbekertournooi heeft Zondag te Am sterdam het voetbalseizoen officieus ingeluid. De eerste klassers hebben het er tegen de tweede-klassers slecht afgebracht en de over winningen van A.F.C. op H.B.S. en Zeeburgia op den bekerhouder NA.C waren volkomen verdiend. Blauw Wit heeft tegen den tweeden klasser H.F.C. meer gekregen, dan zij eigenlijk verdiende en het spreekt voor zich zelf dat de hoofdstedeüngen slechts na straf schnpnfr konden winnen van the good old. En tenslotte heeft D.W.S. het moeten afleggen tegen het Blauw Wit—H.F.C. Reeds na vijf minuten had Blauw Wit door Van Deenen en Westphal tweemaal gescoord en gezien het goed vlottende spel van de Zebra-ploeg leek het er aanvankelijk op, dat The good old een zware nederlaag zou tege moet gaan. Maar dat is wel anders uitgeko men. Want het bleek, dat de Amsterdammers hiermede tevens al hun kruit verschoten had den. H.F.C. echter niet, want het was Dorsman, die op volkomen faire wijze overigens, met den bal en Ferwerda in diens heiligdom rolde en zoodoende den achterstand van zijn club ver kleinde. Wel was Blauw Wit vooral technisch de meerdere maar zij kon dat niet in doelpunten omzetten. Na de rust gingen de H.F.C.'ers gevaarlijk aanvallen. Zij bezorgden de blauw witte ach terhoede menig benauwd oogenblik en ten slotte scoorde Drijver den gelijkmaker. Evenals Hekelaar was Ferwerda te ver uitgeloopen en had het nakijken. Dit was een verdiende be looning voor het harde werken van de Haar lemsche tweede-klassers en het publiek begon de withemden aan te vuren. Het werd een spannend partijtje, waarbij Westphal nog eens tegen den onderkant van de lat schoot. Wittebol moest toen uitvallen, maar even daarna werd het einde aangekon digd (2—2). Dat had men na het overrompelend begin van Blauw Wit niet gedacht. H.F.C. zal zoo spelende in de competitie wel een aardig woordje meespreken in de tweede klasse. De wedstrijd moest nu 2 x 7'/2 minuut ver lengd worden, terwijl die club, die het eerst zou scoren winnaar werd. Het kwam echter zoo ver niev.. Zoodoem werd het strafschoppen nemen Het kwam nu aan op 4 spelers van de 22: 2 schutters en 2 keepers. En hierin werd door Blauw Wit gezegevierd. De Lange schoot alle drie strafschoppen in. Koper schoot de eerste naast. Zoo kwam Blauw Wit in de volgende ronde. Verder luidden de uitslagen: H.B.S.A.F.C. 2—3 D.W-S.Z.A.C. 0—1 N.A.C.Zeeburgia 00* Zeeburgia wint na strafschoppen. SpartaanHaarlem (45) Van het spelen van zoo'n eerste oefen wedstrijd is nog weinig te zeggen.De eerste in drukken waren zelfs tegen de verwachting in en Spartaan had reeds binnen enkele minu ten de leiding genomen door haar midden voor met een onverwacht hard schot. De Am sterdammers toonden zich waardige tegen standers en vooral aan enthousiasme ont brak het den gastheeren niet. Toen Haarlem zich wat had ingespeeld kwam de Amster- damsche verdediging al spoedig voor veel moeilijkheden, 't Begon met den gelijkmaker van den voet van-de Winter maar ook hierna toonde de Haarlem-voorhoede wat zij waard was en Oerlemans moest er dikwijls aan te pas komen in welke periode hij tweemaal werd gepasseerd door Effern. Spartaan deed vele snelle aanvallen, maar Kammeijer c.s. hielden stand en 't bleef bij de bewerking van de bovenlat, zoodat Haarlem met de rust een 31-voorsprong had. Toen zakte het spel bij Haarlem af. Spartaan profiteerde hiervan. De eindstand werd 54 voor Haarlem.. Tubantia—E. D. O. (3—3) Een nuttige oefenwedstrijd tegen den Hen geloschen eersteklasser, die geheel volledig verscheen. E.D.O. mist eenige spelers, maar geeft uit stekend partij. De verre treinreis is voor E.D.O geen beletsel om direct.,goed aan té vallen. Kohier benut een fraaie center van Tim mermans en Verhagen kopt keurig een afge meten voorzet van Spek Sr. in. Dan is het gedaan met het E.D.O.-overwicht. Tubantia scoort op dezelfde manier als E.D.O. twee doelpunten zoodat de stand met de rust gelijk is. In de tweede helft neemt Tubantia op zeer gelukkige wijze de leiding, als de E.D.O.-doel- man zeer slecht uittrapt. De E.D.O.-verdediging kwijt zich uitstekend van zijn plicht, zoodat de voorhoede kans krijgt zich te herstellen. Zandstra benut nog een strafschop, waardoor E.D.O. een zeer ver diend gelijk spel boekt. Zilveren Bal-tournooi. Het Tournooi om den Zilveren Bal is Zondag te Rotterdam begonnen. Verrassend was de uitslag: FEIJENOORD—LONGA 1—2 Verdere uitslagen waren: C. V. v.—V. O. C. 2—2 Be Quick—H. V. V. 3—3 D. F. C.Xerxes 32 ExcelsiorHeracles 13 SpartaH.-D. V. S. 20 V. S. V.Stormvogels. Hedenavond om 6 uur spelen V. S. V. en Stormvogels op het terrein van eerstgenoem de een vriendschappelijken wedstrijd. D. C. O. De uitslagen der nederlaagwedstrijden, in de afgeloopen week gespeeld, luiden: D.C.O. 2Kenau 2 26 D.C.O. 1—Kenau 1 6—5 D.C.O. 3Kenau 3 23 D.C.O. a-adspirantenHeemstede a adsp. 2—4 D.C.O. b-adsp.Heemstede b adsp. 82 Het eindresultaat van de gehouden neder laagwedstrijden voor de uitgenoodigde ver- eenigingen is als volgt: Droste 3 gesp. 3 gew. 0 verl. 6 punten le prijs. Heemstede 3 gesp. 2 gew. 1 verl. 4 punten, 2e prijs. Kenau 3 gesp., 2 gew. 1 verl., 4 punten, 3e prijs. Zaterdag 5 September zullen de laatste nederlaagwedstrijden voor adspiranten plaats vinden. De uitslag van den gespeelden veteranen wedstrijd tusschen D.C.O. en Heemstede werd 4—5 voor de bezoekers nadat de rust met 40 voor DC.O, was ingegaan. De K. N. V. B. vergadert. De jaarlij ksche bondsvergadering van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond. welke ditmaal weer in het Kurhaus te Scheve- ningen werd gehouden, heeft een zeer rustig verloop gehad Groote vraagstukken Kwamen niet aan de orde. Men zou interessante be sprekingen kunnen hebben verwacht bij het punt „rapport studiecommissie inzake compe titie-indeeling", doch deze aangelegenheid was zoo uitvoerig besproken in de afdeelingsverga- deringen en door de verschillende belangen verenigingen dat zich thans geen nieuwe aspecten zouden kunnen voordoen. Het stond bij voorbaat vast, dat het commissoriale rap port zou worden afgewezen. Nadat enkele sprekers over deze materie het woord hadden gevoerd, werd het rapport bij ie stemming rnpt meerderhpjd ''nn>- ergadering afgewezen. Bij een interpellatie van den heer Jac. F. SECRETARIAAT: DU VEN VOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 iilillllill iiiiiii lllllflIHllI Spreekuur. Met Ingang van Maandag 7 September a.s. zal weder regelmatig spreekuur worden gehouden op Maandagavond van 89 uur op het Bondsbureau Bondsbestuur. Vergadering van het Bondsbestuur op Woens dag 2 September a.s. des avonds te 8 uur op het Bondsbureau. Wijzigingen Secretariaat. Het Secretariaat der vereeniging Kenau wordt in den vervolge waargenomen door den heer H. J. Klein, Pladellastraat 26, Haarlem. Het secretariaat der vereeniging V. O. G. wordt in den vervolge waargenomen door den heer L. Zulderveld, Soerabayastraat 17 Haarlem. Nederlaagwedstrijden. Aan de vereeniging T.H.B. is toestemming ver leend tot het houden van nederlaagwedstrijden tegen het 2e elftal op 30 Augustus, 6 en 13 Sep tember 1936. Elftalopgaven voor September 1936. De elftalopgaven voor September 1936 worden uiterlijk Woensdag 2 September a.s. op het Bonds bureau ingewacht. Elftallen van oudere spelers. Indien vereenigingen voor de 4e klasse hebben ingeschreven met een elftal dat wordt samenge steld uit oudere spelers (z.g. veteranen-elftal) wordt verzocht per omgaande (voor Woensdag 2 September) daarvan mededeeling te doen aan het Bondsbureau, opdat die elftallen zooveel mo gelijk in een af deeling ondergebracht kunnen worden en niet behoeven te spelen tegen zeer jeugdige spelers. WIJZIGING SPELREGELS. Men neme nota, dat met ingang van heden de navolgende wijzigingen vank racht worden: Regel 7. De doelschop moet rechtstreeks bul ten het strafschopgebied worden getrapt. Het is dus niet geoorloofd, dat een speler den bal naar den doelverdediger trapt, waarna deze den bal in het spel brengt, al dan niet met behulp van de handen. Bij overtreding moet de doelschop worden over genomen. Regel 8. Wanneer de doelverdediger den bal in zijn handen vasthoudt, mag niet naar den bal worden getrapt, of een poging daartoe worden gedaan. Overtreding wordt gestraft als onbehoorlijk ge drag. Regel 10. Wordt een vrije schop genomen op minder dan 9 M. van de doellijn, dan mogen de spelers zich op de doellijn tusschen de doelpalen opstellen. Aanmelding nieuwe scheidsrechters. Voor degepen, die het voornemen hebben zich als scheidsrechter aan te melden, bestaat alsnog gelegenheid. Schriftelijke verzoeken hiertoe te richten tot den secretaris der Scheidsrechters- commissie, den heer N. J. Twisterling, Badhuis straat 24 Haarlem. Spoedige aanmelding dringend gewenscht. Aanvragen van hen, die den 35-jarigen leeftijd hebben bereikt, kunnen als regel niet in behan deling worden genomen. Leiding adspirantenwedstrijden. H.H. Scheidsrechters, die zich, zonder vergoe ding van kosten, beschikbaar willen stellen voor het leiden van adspirantenwedstrijden op Zater dagmiddag, worden verzocht daarvan spoedig mededeeling te willen doen aan het Bondsbureau. Indeeling competities. De aandacht van de vereenigingen wordt er op gevestigd, dat elftallen die na de indeeling van de competities (1 September a.s.) nog worden jpgegeven, zullen worden ingedeeld in de 4e Klasse, ook al zouden die elftallen volg as de ranglijst van het vorige seizoen in de 3e klasse kunnen uitkomen. Terrein-Commissie. Door bovengenoemde commissie zal spoedig een aanvang worden gemaakt met de keuring van de terreinen, kleed- en waschgelegenheden. alsmede het inspecteeren van de verbandtrommels. De vereenigingen worden herinnerd aan het Bestuursbesluit van 29 Juli 1927, luidende: „Wanneer het de Terrein-Commissie blijkt, dat de terreinen en het zich daarop bevindende ma teriaal, alsmede de verband trommel niet voldoen aan de eiselien zal op voorstel van de Commissie voor eiken keer geconstateeerd verzuim f 2.50 boete worden opgelegd. Indien reeds bij de eerste keuring blijkt, dat de doelen, de doel- en strafschopgebieden enz. niet aan de juiste afmetingen voldoen en de doelnet ten niet zijn uitgehangen of in verwaarloosden toestand verkeeren, zal eveneens de oplegging van de vorengenoemde boete aan het Bondsbestuuj voorgesteld worden. De vereenigingen zijn verplicht zorg te dragen, dat bij een keuring een vertegenwoordiger hunner vereeniging aanwezig is. In herinnering wordt gebracht het Bestuursbe sluit van 4 September 1931, dat voor alle compe titiewedstrijden of daarmede gelijkte stellen wed strijden, uitgezonderd de adspirantenwedstrijden, de doelen van doelnetten voorzien moeten zijn, en het Bestuursbesluit van 4 Maart 1932, dat de terreinen voor de le klasse competities op de minimum afmetingen van 101 bij 64 meter be- hooren te zijn uitgezet. De diverse afmetingen zijn als volgt: Doelen: Hoogte 2.44 meter, breedte 7.32 meter, terwijl de maximum frontbreedte van de doelpalen en van de dwarslat 12'. 2 cM. en van hout moet zijn. De doelnetten moeten ruim en gaaf zijn, be hoorlijk aan den grond, palen en dwarslatten bevestigd zijn en vóór de eventueel aanwezige doelschotten neervallen. De doelschotten be'. joren dan op pl.m. 2'/» a 3 Meter afstand achter de doelen geplaatst te zijn. Doel- en strafschopgebieden: Resp. 5'/2 en 16'/2 Meter, gemeten vanaf de binnenzijde van den doelpaal en doellijn; terwijl de binnenzijde, dus voorzijde, van de doellijn samenvalt met den voorkant van de doelpalen. Strafschoppunt: 11 Meter, gemeten van de binnen-voorzijde vani de doellijn. Middencirkel: Te trekken om het middelpunt van het spee. veld, met een straal van 9 Meter. Vlaggestokken Behooren ly2 Meter boven den grond uit te steken en van hout te zijn en mogen van boven niet in een pimt eindigen; bij elke hoekvlag een kwartcirkel met een straal van 91 cM. te trekken. Omrastering: Bij aanwezigheid van een omrastering dient die op pl.m. 4 Meter afstand van de zij- en doellijnen verwijderd te zijn en minstens de hoogte te hebben van 1 Meter. Kleedgelegenheden De kleed- en waschgelegenheden, alsmede de W.C.'s behooren steeds waterdicht en tochtvrij te zijn en in zindelijken staat te verkeeren en van heele ruiten te zijn voorzien. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat gedurende het geheele seizoen hieraan stipt de hand moet worden ge houden op straffe van een boete-oplegging en afkeuring van de terrein-inrichting. In de kleedkamers is zorg te dragen vo.ir vol doende ventilatie, licht, zitplaatsen, stevig be vestigde kapstokken en bij niet aanwezig zijn van een houten vloerbedekking, een voetenplank van minstens 40 cM. breedte langs de wanden Bovendien moet voor den scheidsrechter, als geen aparte kleedgelegenheid voor hem is gere serveerd, voldoende ruimte in de kleedkamer voor berging van zijn kleeding vrijgehouden worden en diens plaats op duidelijk zichtbare wijze wor den aangeduid. De kleedkamers moeten zoowel van binnen als van buiten tijdens den wedstrijd afgesloten kunnen worden. De waschgelegenheden dienen, wanneer deze eventueel achter de kleedgelegenheden zijn aan gebracht, tegen regen en wind beschut te zijn; terwijl steeds een behoorlijk aantal roestvrije waschbakken en leiding- of pompwater ter be schikking moet zijn. Inhoud verbandtrommel: Ingevolge art. 27 Reglement competitie-wed strijden behoort bij iederen wedstrijd een ver bandtrommel ter beschikking te zijn volgens de vastgestelde inhoud bij bestuursbesluit van 26 Maart 1925. De verbanatromme! moet minstens bevatten: 2x2 snelverbanden no en 2. 2 pakjes watten (Bruns), 3 gaaszwachtels. 6 veiligheidsspelden, 1 brief spelden, 1 knievormige roestvrije schaar, 1 groote driekante doek, 1 doosje hechtpleister 4 cM., 3 kouten eeniszins holle spalken 40 bij 9 cM.. 3 bordpapieren spalken 40 bij 9 cM. en| 1 vette wattenrol 2 M. bij 10 cM. Correspondentie betreffende de terrein- en kleedgelegenheiden steeds te richten aan den secretaris van de Terrein-Commissie J. A. van Gemerden, Stadionweg 146 huis, Amsterdam-Zuid. Royementen. Geroyeerd door DeCeO en overgenomen door den H. V. B.: M. Boon, wonende te Haarlem, Harmenjans- weg 104. R. C. Breed, wonende te Haarlem, Voorhelm straat 30rd. N. Herben, wonende te Haarlem, Van Marum- Straat 26. Overschrijvingen. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zulen slechts in behande ling worden genomen, indien belanghebbende als lid by den H.V.B. voor het Ioopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het bestuur der nieuwe ver eeniging, dat hij volgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. Aanvragen. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere ver eeniging zijn ingekomen. Bezwaren tegen inwil liging van het verzoek moeten binnen zeven dagen na heden, schriftelijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht, j No. 674 H. Wielart, wonende te Santpoort, Sla perdijk 12, van Schoten naar Brederode. No. 675 J. Wielart, wonende te Santpoort, Sla perdijk 12, van Schoten naar Brederode. i No. 676 G. Wilderom, wonende te, Velsen-N., Corverslaan 74, van Kinheim naar V.G.S, No. 677 A. J. v. Beek, wonende te Velsen-N., Melklaan 23, van V.J.B. naar V.G.S. No. 678 W. F. Stals, wonende te Velsen-N., Melk laan 91, van Kinheim naar V.G.S. No. 679 H. Slings, wonende te Velsen-N., Verl. Kruisstraat 29, van V.J.B. naar V.G.S. No. 680 E. v. d. Velde, wonende te Haarlem, Wilgenstraat 34, van R.C.H. naar Johez. No. 681 B. Post, wonende te Haarlem-N., Sirius- straat 25, van R.C.H. naar Droste. C in het bijzonder voor wat betreft den voor zitter den heer Geertsma, zeide namens het K. N. V. B.-bestuur dr. van Prooye, dat in deze zeer moeilijke zaak inderdaad fouten zijn gemaakt, maar dat hij persoonlijk ook bij een en ander bemerkte, dat met de grootst mo gelijke haast er zorg voor gedragen is dat de fouten hersteld werden. Haarlemsche Scheidsrechters- vereeniging. CLUBAVONDEN: De eerstvolgende clubavond zal gehouden worden op Dinsdag, 8 September a.s. in Café Restaurant „Suisse", Rijksstraatweg, terwijl ze vervolgens op de eerste Dinsdag van elke maand gehouden zullen worden, aanvangende 8.15 uur. BESTUURSVERGADERING. A.s. Dinsdag 1 September om half negen ten huize van den voorzitter. Zijlstraat 95 rd. enthousiast spelende Z.A.C., zoodat over het Lamey omtrent de procedure, gevoerd tegen algemeen de favorieten er mager af kwamen. leden en bestuurderen van het Zwolsche P. E. I Vrijstaande Hengel. Op Zondag 30 Augustus werd door de Vrij- stande Hengelsport-Vereenigingen van Haar lem en Omstreken het jaarlijksch Concours om de „Propeller"-wisselbeker gehouden. Gevischt werd in de Ringvaart bij de Kaag op Witvisch. De uitslag was als volgt: 1. Winnaar der wisselbeker .Morgenstond" met 175 stuks. 2. Dageraad H.N. 86 stuks. 3. De Forel 67 stuks. Held van den Dag was den heer R. v. d. Aar met 60 stuks. De prijzen werden na afloop an den wedstriid dor den voorzitter de heer Doves uitgereikt in de uitspanning .de Pro peller" te Sassenheim. De winnende ploeg bestond uit de heeren R. v. d. Aar, A. v. Dijk, J. v. Dijk, A. v. d. Pol en H. v. d. Schoot. Haarlemsche Jachtclub. Wedstrijden op N. B. Spaarne en de Mooie Hel. De Haarl. Jacht Club, die Zondag haar Na tionale Wedstrijden op het Noorder Buiten Spaarne en de Mooie Hel hield, heeft het met het weer wél getroffen. Een lichte, zij het wat vlagerige wind uit het Westen deed de wed strijden vlot verloopen. In de Regenboogklasse zoowel aLs in de jol- lenklasse is in Haarlem een opleving te con- stateeren. Bij de eerste zijn het zeilers van de H. Z. V., die zich onderscheidden. Het was jammer, dat Schmitz alleen in den middag wedstrijd uitkwam, want hij wist G. de Vries Lentsch op gedecideerde wijze te kloppen en deze laatste heeft toch dit seizoen zoowel in Sneek als op de Kaag een groot aantal suces- sen behaald De Phlip van Lioni mocht niet meedoen daar de officieele meter het schip niet had goedgekeurd, omdat de fok te klein was. In de ochtendrace der sharoies was de strijd bijzonder belangwekkend. Nauta van De Kaag zou den wisselbeker definitief winnen als hij ook dit jaar weer winnaar werd. Na een uiterst spannende race werd hij echter op 't laatste rak naar de finish door den Amster dammer Stap gepasseerd, die met slechts en kele seconden verschil wist te winnen. In de Pampusklasse waren twee van de drie inschrijvers niet opgekomen. De eenig overge blevene, de Onrust van K. Wieberdink, startte nu in de 16 M2. Handicapklasse. Hierin kwa men verder uit een Treubklasse, een 16 M2. B. M. en een tweetal Vogelbootjes. De nog jeugdige W. de Vries Lentsch, een zoon van den bekenden ex-jollenkampioen, kwam niet alleen in beide race's als eerste aan, maar wist bovendien zijn handicap er ruimschoots uit te zeilen, zoodat twee eerste prijzen zijn deel werden De uitslagen luiden: 12-voets jollen A: Ochtendrace: 1 Winde kind II. H Evers: 2 Sunny Side Up, J. Th 1 oenen Marionet R Venema Middagraoe- 1 Mikie. J Sirronsz. 2 Windekind II, H. Evers. 1 3. Henny, A. Warners. 12-voets jollen B: Ochtendrace: 1 Water baby, G. Key Jr; 2 Black Magic, W. Stouten- beek: 3 Hella, J. Gerbranda. Middagrace: 1 Hella, P. Gerbranda; 2 Windekind II, J. v. Lier, 3 Duimelot, H. Asselbergs. Sharpieklasse. Uitslag beide races: 1 All Weather, Jac F. Stap; 2 Spitsmuis, C. M. H. Nauta. Regenboogklasse: Ochtendrace: 1 Pieterke, G. de Vries Lentsch. 2 Printer, W. J. Meyer. Middagrace: 1 't Spaarne, H. Schmitz Jr., 2 Pieterke. G. de Vries Lentsch. B. M. klasse: Beide races: 1. Poesje. Adr. v. d. Lely. 16 M2. Handicap-klasse: Beide races: 1 Treub VI, W. de Vries Lentsch Jr. 2 Stuiver, R. Mees. Het cricketseizoen in Engeland loopt ten einde. Naast de laatste county-matches volgen in deze week nog enkele interessante festival- matches. De stand van de Zaterdag begonnen wedstrijden is als volgt: Op Lord's scoorde Middlesex 260. Patsy Hendren schijnt met voorliefde tegen Surrey te scoren, want ook nu werr maakte hij 104. zijn 9de century van het seizoen. Surrey faalde met 987. De ont moeting GloucesterNotts, de benefit-match van Tom Goddard, trok groote belangstelling. Notts scoorde 200 op Goddard, Hammond, Barnett en Stephens. Hardstaff en Staples behoedden Notts voor een laag totaal. Britsch- Indië 309 (S. M. Hussain 1221 tegen Sussex. Leicester 154 tegen Derby 1031. Worcester 319 tegen Essex 41—3. Lancashire 3797 (Washbrook 103) tegen Somerset. Hants 174 tegen Yorkshire 45—2. M.C.C. 96 tegen Kent 1654. Todd (Kent) haalde ip dezen wedstrijd voor de eerste maal in zijn cricketloopbaan een „doublé", 1000 runs en 100 wickets per seizoen Het Engelsche test-team. R. E. S. Wyatt heeft wegens verhindering van den Surreycaptain E. R. T. Holmes een uitnoodiging ontvangen den toer naar Austra lië mede te maken. Het Engelsche test-team is thans compleet en vertrekt in de volgende samenstelling op 12 September a.s. naar Australië: G. O Allen (captain). R. W. V. Ro bins en Sims 'Middlesex 1. K. Fames 'Essex), E S Wvatt 'Warwick). Veritv Levlarid (Yorkshire), Worthington en Copson 'Derby), Ames en Fagg (Kent). Hammond en Barnett (Gloucester), Duckworth (Lanes), Fishlock (Surrey), Hardstaff en Voce (Notts).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9