11 m Feesten in Haarlem's omgeving. ^touw scUtiifl. SITTERS a KAR DINSDAG 1 SEPTEMBER 1936 HAARIE M'S DAGBLAD Overal was vreugde. (Vervolg van pag. 6.) Prijzen Bloemencorso. Riewielen: 1ste prijs Gerda Boegschoten, 2de prijs Ewin Bollmann, 3de prijs Rietje van Hol land, 4de prijs Marie Revalk, 5de prijs Adolf Davidson. 6de prijs Mare Bollmann. Autopeds: 1ste prijs Jopie Scholte, 2de prijs Ina Nusink, 3de prijs Piet Glasz, 4de prijs John Adolf Davidson. Poppenwagens: 1ste prijs Marietje Heining, 2de prijs Emmie Schoemaker, 3de prijs Jenny Siezenga. Afdeeling Diversen en groepen: 1ste prijs Els Bos, Erna Domhoff, Jette Geysendorffer, Ina Roelofsz, Hansje ten Hoopen, Carla Schulte, Ellen Schulte. Maarten van der Werff, Dickie van der Werff, Hasja Roelofsz, Erica Herz, Coot je Bosman, Rietje Bosman, Pietje Meyer, Trudi Domhoff, Mijntje Domhoff, Hanne Geysendorffer, Henk Bos. Eco de Graaf, Willy Boonacker, Job Göbel, Jantje Domhoff, Lotte Prinsen Geerlings, Flip Bos, Gerard Bos man, Cockie Vroom, Gootje Vroom, Paula Woud. Atie Backer, 2de prijs Paul Grotz, 3de prijs Robert Schmidt, 3de prijs Dikkie Ba- rendsen, 4de prijs Titia Blankevoort, 4de prijs Henk Boot, Siepje Hendrikse, Theo Schultz van Haegen, 5de prijs Renata Meyer. Te Vogelenzang. De geheele bevolking van het landelijk ge deelte van Bloemendaal heeft met de feesten in Vogelenzang meegeleefd. Het begon met een muzikale ommegang van de schoolkinderen met versierde fietsen auto peds enz., waarbij de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" uit Bennebroek haar mede werking verleende. Op het fraaie landgoed van Jhr. Barnaart, waai- het volgende jaar de duizenden padvin ders hun jamboree zullen houden, hadden de kinderspelen plaats om aardige prijsjes, die werden uitgereikt door pastoor B. N. Terra. Om twee uur begon het ringrijden op versierde fietsen, waar 29 deelnemenden om de prijzen vochten. Een aardig nummer was het hooi- slaan waarbij met elkaar met hooikussens be vocht op een balk, en waarbij hartelijk werd gelachen*". Van 68 volgde een voetbalwedstrijd, waar voor veel belangstelling bestond en wel tusschen V. V. S. en B. S. M. Een filmvoorstelling op het feestterrein vormde een waardig slot voor dit eenvoudige, maar gezellig feest. Dit jaar was in Vogelenzang een eere comité bestaande uit mevr. H. Barnaart, Jhr. P. N. Quarles van Ufford, Mr. L. J. van Tou lon van der Koog en H. Meiesz, dat van zijn belangstelling deed blijken. Uitslagen wedstrijden: Ringrijden: 1. R. Mantel, 2. T. Dedding, 3. G. Meyer, 4. J. Wedde, 5. J. v. d. Meer, 6. N. Boelhouwer. Hooislaan: 1. J. de Vries, 2. T. v. Kessel, 3. T. Kroon, 4. N. Buschman. Te Heemstede. Om 2 uur werd begonnen met de kano- wedstrijden in de van Merlenvaart. Rijen dik stonden de toeschouwers langs de van Merlen vaart. De start en finish was nabij de Molen- brug met een keerpunt bij de Torenlaan. Vooral in de beslissende races was er mooie strijd te zien; ook al besliste niet altijd het goede paddelen, doch vaak uithoudingsvermo gen, temeer daar enkelen zoowel in éénper soons als koppelkano's uitkwamen. De uitslag van deze wedstrijden was als volgt: Eenpersoons touringkano's: 1. W. A. v. Om meren, 2. G. Dalhuizen, 3. A. Vrijer, 4. Peter Paridon, 5. A. Deelen. Tweepersoon's kano's: 1. G. Rooyakkers Goossens, 2. v. TongerenDalhuizen, 3. Peper Dijkstra, 4. KeuneJ. Balfourt. Racekano's: 1. J. Balfourt, 2. G. Rooyakkers. Meisj estouringkano's1. Mej. v. d. Hoef, 2. Mej. B. Samson. Na deze interessante wedstrijden werd be gonnen met de volksspelen, die bestonden uit touwtrekken voor jongens en mannen, behen digheidswedstrijden op de fiets voor jongens en mannen en gecostumeerd ringsteken voor meisjes. Voor het touwtrekken waren 6 ploegen van 5 man ingeschreven. Dat hier een felle strijd ontstond, laat zich indenken. Tenslotte bleek de ploeg P. H. v. d. Berg, Piet Gryniaus. Jan v. d. Linden, Nic. Kersten en Jan v. Norden de sterkste. De behendigheidswedstrijd bestond uit eerst een groot hemd aantrekken even verder een aardappel op een lepel leggen en meenemen, dan over een wipplank en tenslotte zig-zag tusschen paaltjes doorrijden. De behendigste bleek Jan Zorge te zijn, daar na volgde Piet Hekker, G. Rooijakkers, A. Post en Nic. Kersten. Voor gecostumeerd ringrijden hadden zich 10 meisjes aangemeld. Er waren heel aardige costuums. Voor de mooiste costuums kende de jury de prijzen als volgt toe: 1 en 2 Mej. v. d. Hoef en B. Samson als clowns, 3. Ina Verbeek als rid der, 4. Stien v. Iperen als Zeeuwsche, 5. Clara Peters als lakei. Voor ringsteken werden de prijzen als volgt gewonnen; 1. Mej. Stien Smit, 2. Mej. v. d. Hoef. 3. mej. J. Krabbendam, 4. Stien v. Ipe ren, 5. Tinie Smit. Na afloop werden de prijzen, welke meestal bestonden uit luxe voorwerpen in het Verver- schingshuis uuitgereikt door den voorzitter van „Koninginnedag", den heer Lefebvre. De feesten werden opgeluisterd door muziek van „Excelsior". Tegen 6 uur waren de Volksspelen afgeloopen en trok een deel van het publiek naar het kermisje op Valkenburg, waar al spoedig een feeststemming heerschte. In den avond werd het feest voortgezet. Het was een goede gedachte van „Koningin nedag" om een iets vroeger concert te geven dan het gewone concert op het Raadhuisplein. Dit deed de belangstellenden zich in 2 groepen verdeelen en omdat na dit concert op den toren van de Dreefschool, ook een lampion optocht van kinderen zou gehouden worden, was de belangstelling naar de Dreef stellig het grootst. Van de werkelijk goede muziek is maar wei nig genoten, omdat het „zitje" wat te hoog was. Wel klonk het goed doch de afstand van enkele honderden meters was te groot. Intus- schen werd op de speelplaats der school de lampionoptocht voorbereid. Deze is een groot succes gewerden. Voorafgegaan door de Har monie „Eensgezindheid" trok de stoet door de straten. Om 8 uur begon op het verlichte Raadhuis plein het concert van ,St. Michaël" onder leiding van den heer Hofmeester, terwijl ook het Heemsteedsch Gemengd Koor „H.OV." onder leiding van den heer Arisz eenige num mers ten gehoore bracht. Ook hier was een groote menigte, die vol belangstelling der ver schillende nummers aahoorde. De dag werd besloten met een groot vuur werk, op het voor deze gelegenheid bij uitstek geschikte groote weiland in Groenendaal. Meer dan een half uur hebben de duizenden genoten van het „spel van vuur" in talrijk vele kleuren, de geweldige kanonnaden, en de vele echo's daarvan. Er waren prachtige sterren regens, vazen waaruit gekleurde ballen scho ten, zonnen met vonkenregens fonteinen, een waterval van magnesiumvuur en tenslotte een stuk „Leve de Koningin" geflankeerd met von- kenspel en een geweldige kanonnade. Spon taan werd door de aanwezigen bij dit laatste stuk het Wilhelmus gezongen. Na afloop van het vuurwerk, trokken de meesten huiswaarts, een klein percentje gaf nog eenige levendigheid in de cafés, hoewel deze, evenals de standhouders op het kermisje, zeker geen goede zaken hebben gemaakt. Om even 12 uur heerschte vrijwel de gewone nachtelijke stilte. Op het Fred, van Eedenplein hadden de bewoners een eigen Koninginnedag georga niseerd. Des morgens om 8 uur werd in tegen woordigheid van alle kinderen en het meeren- deel der bewoners onder het zingen van het „Wilhelmus" de vlag op het midden van het plein geheschen. Des middags hadden op het plein kinder spelen plaats. Om half 3 was er een optocht van versierde fietsen en autopeds waarvan de jeugd zeer veel werk had gemaakt. Daarna volgde ringsteken op de fiets, auto pedwedstrijden, zakloopen, blokjesrapen en eierloopen, waarna tenslotte om 5 uur door alle 34 der deelnemende kinderen een ballon werd opgelaten, ook weer onder het zingen van va- derlandsche liederen. De ballons hadden allen een nummer en een kaartje met het verzoek aan de kinderen dit kaartje terug te zenden. Vol spanning wacht de jeugd nu af welke bal lon het verste komt. Des avonds was het van Eedenplein in feest dos. Een mooie lampion verlichting bood een sprookjesachtigen aanblik. Tegen 9 uur werd er op het plein een vuur werk •ifgestoken, waarvan de commissie alle eer had. Door jongelui, bewoners van Zandvaartkade en Jacob van Campenstraat is een clubje ge vormd van kanohouders zich noemende „Ka noclub de Zandvaart". Deze club had het plan geopperd op Konin ginnedag eens extra voor den dag te komen. Bij de ouderen werden gelden ingezameld voor verlichting, zelf versierden de jongens hun kano's en toen het donker werd was de Zandvaart tusschen Zandvaartbrug en IJzeren brug als in een sprookjesland herschapen. Het water was aan beide zijden rijkelijk met lampions versierd en vetpotjes brandden on der de fraaie plantenbarders. En op het water de rijkelijk met bloemen en lampions versierde ranke bootjes. Het was een feeëriek schouwspel, dat door vele honderden nieuwsgierigen gadegeslagen werd. Voor versiering en verlichting der kano's was een prijsvraag uitgeschreven. De jury bestaande uit mevr. Hoving, en de heeren P. J. van Dort en A. J. Arnold kende de prijzen als volgt toe: Meisjes: le prijs Ansje Voorneveld, 2e pr. Annie Schippers, 3e pr. Truus Pronk. Jongens: le pr. J. Couenberg, 2e pr. Henk v. Tongeren. Te Zandvoort. Maandag begon het Koninginnefeest te half negen, toen de deelnemertjes aan den zandbouw wedstrijd zich verzamelden bij school D. De gebruikelijke aubade bleef dit jaar achterwege. Na de opstelling van den stoet begaf men zich naar het Tramplein, voorafgegaan door de Zandvoortsche Muziek kapel. Te negen uur werd aldaar een begin gemaakt met het zingen van een vijftal volks liederen, waarbij als novum het orkest John van Brück de begeleiding speelde, teneinde den kinderzang beter tot zijn recht te doen komen. Achtereenvolgens werd onder leiding van den heer E. Dees ten gehoore gebracht: Wilt heden nu treden, Neerlands volkslied, Mijn Nederland, Naar Zee en tot slot zong men twee coupletten van het Wilhelmus. Met de Zandvoortsche Muziekkapel voorop trok de kinderschaar naai- het terrein op het. strand, waar de zandbouwwedstrijd onmid dellijk na aankomst begon. Deze arbeid, waar bij een groote ijver aan den dag werd gelegd, werd door een groot aantal toeschouwers ge volgd. Te half twaalf was de wedstrijd ten einde en kwamen de kinderen tezamen in Ons Huis. Des middags werden op het tweede voetbal veld van de vereeniging „Zandvoort" atle tiekwedstrijden gehouden, waaraan eveneens een groot aantal kinderen deelnam. Van deze wedstrijden kunnen we den uitslag melden, welke luidt als volgt: Meisjes. Eierenwedloop 6 en 7 jaar: 1" E. Paap, 2 E. Koper, 3 M. Drommel, 4 W. Spren gen 5 D. van Noordt. Autoped wedstrijd 40 meter, 6 en 7 jaar; 1 L. Jousfera, 2 J. Keesman, 3 W. Dees, 5 H. Miehels, 6 H. Dalman en 7 L. Cazander. Blokjesrapen 60 m., 8 en 9 jaar: 1 H. Duivenboden, 2 M. Heiden, 3 D. Meint- ser, 4 II. de Boer, 5 H. Paap, 6 A. Schaap en 7 M. Bos. Hardloopen met touwtje springen 50 m. 8 en 9 jaar: 1 Treintje Paap, 2 M. d'Hondt. 3 T. Berkhout en 4 M. van der Wolde. Blokjes rapen 60 m. 10 jaar: l L. Cazander, 2 B. Hak kenberg. Hardloopen met touwtje springen 10 jaar: 1 Guda ten Haaft, 2 A. Versteege, 3 Corry Bol. Vérwerpen tennisbal 1012 jaar: 1 M. Gertenbach, 2 I. van der Meij, 3 Annie Dees, 4 Sientje Groen, 5 Jeanne Koning, 6 Stientje Dees. Hardloopen 60 m. 10—12 jaar: 1 J. de Munnick, 2 A. Molenaar, 3 T. van Dijk, 4 M. Heidoorn, 5 B. van Campen, 6 M. Gerritsen. Hardloopen waarbij een bal over een lijng eworpen moest worden, 12—14 jaar: 1 Annie Piers, 2 Engeltje Paap, 3 Tineke Drommel, 4 N. Aarts, 5 M. Slikker, 6 M. Thomas. Jongens. Hinderniswedloop 50 m. 6 en 7 jaar; 1 Evert Bol, 2 Chris Langeveld, 3 Jaap Schuiten. Autopedrace 40 m. 6 en' 7 jaar: 1 II. Spijer, 2 P. Keur, 3 Tonny Visser. 4 Gert Luttmann, 5 Hennie van Ekeren, 6 D. Togar- rassy, 7 Nico Schaap, 8 H. Scherder. Hard loopen 60 m. 8 en 9 jaar: 1 Mario Lange weg, 2 C-erard Leven, 3 Jan Water. Zakloopen 25 m. 8 tot 10 jaar; 1 Jan Sebregts, 2 M. Spijer, 3 Theo Schouten, 4 F. Ahrents. 5 Engel Bol. Hinderniswedloop 10 tot 12 jaar: 1 H- Duiven- boden, 2 G. Piers, 3 E. Sterk. 4 H. Zwemmer. 5 Jan Schelvis, 6 P. Zegwaard, 7 Toon Paap. 8 J. van der Werff, 9 Bert Paap, 10 Siem van der Geer, 11 Gerard Bol, 12 H. Ahrendt, 13 E. Tieman. Touwtrekken 10 tot 12 jaar: 1 D. Tump, 2 Jan Zwemmer, 3 Arie Kcomen, 4 L. Rietbergen, 5 L. Scherder. Hardloopen 80 m. 13 en 14 jaar: 1 An toon Schuiten, 2 At tie Lodder. De prijsuitdeeling zal plaats hebben Zater dag a.s. te 3 uur in „Ons Huis". Des avonds werd een lampionoptocht ge houden te negen uur, waarmee de feestelijk heden waren afgeloopen. Te Hillegom. De seizoendrukte van het bloembollenbe- drijf maakt, dat hier van een viering van den Koninginnedag niet veel terecht komt. De Radio-Centrale heeft des morgens van den toren der Ned Herv Kerk door middel van sterke luidsprekers van 8—9 uur een pas send concert uitgezonden, dat overal goed hoorbaar was en dat des middags tusschen 12 en 1 uur herhaald werd. De kinderen der Juliana- en Bijbelschool hielden in den morgen hun tradioneelen tocht door het dorp, waarop een tractatie in de scholen volgde. De Chr. Oranjevereeniging in het kerkge bouw der Ned. Herv. Gemeente hield een drukbezochte bijeenkomst, waar Ds. Fokke- ma uit Amsterdam de gedachtenisrede hield, welke afgewisseld werd door orgelspel van den heer S. P. Visser, die ook den heer Ko ning (Trompet) begeleidde. De Radio-Cen trale zond van 8 tot 9 uur op verschillende punten in de gemeente nog een concert van vroolijke muziek uit. Te Vijfhuizen. De inwoners van Vijfhuizen en omgeving hebben Maandag den verjaardag van de Ko ningin op waardige wijze gevierd. Het weder liet zich telkens wel dreigend aanzien, ,doch heeft zich den geheelen dag best gehouden, hetgeen vooral voor de kinderen, die reeds dagen te voren met geestdriftig verlangen naar het feest hadden uitgezien, een voor recht was. Nadat de kinderen van de verschillende scholen zich op het terrein van de openbare school hadden opgesteld en de opening van het feest had plaats gehad, werd een optocht door het dorp gehouden, die veler belangstel ling trok. Daarna ging het naar het feestter rein van den heer Geherels aan den Spiering weg en werden de kinderspelen gehouden, waarbij het aan gezelligheid en groote be langstelling niet ontbrak. Te ongeveer 2 uur begonnen volksspelen. Ringsteken fi;etsrijden; bal werpen; tonste- ken; autoped wedstrijd; hoepelwedstrijd en schietwedstrijd. Ook deze spelen hadden een vlot en aangenaam verloop en hebben den bezoekers genotvolle uren verschaft. 's Avonds was er een lampion-optocht, die een fantastischen aanblik opleverde en waar bij de prettige stemming, die er den gehee len dag had geheerscht, niet verloren ging. Voor dé niet-beschadigde lampions, die na afloop van den optocht werden ingeleverd, werden nummers uitgereikt, die recht gaven op deelneming aan een verloting. Het Oranje-comité en verder alen die op eenigerlei wijze aan het welslagen van dit Koninginnefeest hebben medegewerkt, kun nen daarop met groote voldoening terugzien. Te Santpoort. Ditmaal werd niet begonnen met den tradi- tioneelen optocht, doch waren direct de kin derspelen, die gedeeltelijk door burgemeester en mevrouw Kwint werden bijgewoond, op het feestterrein gelegen tusschen Hoofd straat en Rijksweg aan de beurt, Wat deden ze, de kleinen, maar ook de ouderen, weer hun best om in het bezit van een der aardige prijzen te komen!! Wedloop met hindernissen jongens 13, 14 en 15 jaar: le pr. Reinier Sintenie; 2. Nico Hoogzand; 3. Roelf Smit; 4. Jan Handgraaf; 5. Arie Meinders; 6. Cor v. d. Veld. Sleuteltrekken op de fiets meisjes 13, 14 en 15 jaar: le pr. Rie v. d. Putten; 2. Leni Wigchert; 3. Sina Nijsssen; 4. Marie Molen kamp. Na den middag trok de jeugd in optocht door het dorp. Een aantal deelnemers had voor versiering zorg gedragen. Het meest trok de aandacht een wagen met elfjes getrokken door een heks. Na dezen optocht waren op het feestterrein de volksspelen aan de beurt. Van deze waren het vooral het tonnetje-rijden voor dames en heeren, die in het teeken van belangstelling stonden. De volgende successen werden ge boekt: In Groenendaal te Heemstede werden behendigheidswedstrijden op de fiets gehouden. Ringsteken (dames) 1. mevr. Meijer; 2. mej. Langeland, 3. mej. Sambeek. Idem (heeren)1. C. Böhm, 2. A. Maar schalk, 3. Jan Post. Tonnetje-rijden (dames en heeren) 1. Gretha Ouderdijk; 2. Jo Böhm; 3. K. Neder- lof: 4. Piet Nijssen. Ezelvechten (heeren): 1. M. Smit; 2. B. Vrenegoor; 3. A. Maarschalk. Slaagden deze middagfeesten goed, ook het avondprogramma liep naar wensch. De lam pion-optocht trok natuurlijk veel bekijks en terecht, want hij leverde, nu ook hiervoor het weer medewerkte, een aardig gezicht op. Een buitengewoon geslaagd nummer van het avondprogramma was het optreden van de turnvereeniging „Santpoort", welke hier mee veel eer inlegde. Tot besluit van dezen geslaagden dag wer den eenige film afgedraaid. Koninginnefeest bij bet Oranjeplein. Twee jeugdige organisatrices. Hinderniswedloop bij de kinderfeesten te Bloemendaal. Als het zoo tegen Koninginnedag loopt, dan wordt er nog al eens een beroep op de beurs gedaan, door allerlei vereenigingen die in stadswijken een feestelijke viering van dien dag organiseeren. Maar dat twee jonge meisjes zoo'n heele buurt-organisatie op touw zetten, dat zal toch wel minder voorkomen. Toen er dan ook bij mij werd gebeld door 'n blondje en 'n bru nette, keek ik een beetje sceptisch, aarzelde even, maar bezweek voor vier lieve oogen. Die aarzeling zullen de andere buurtenaars niet hebben gehad, want zij wonen langer hier en kennen deze ondernemende jonge dames dus al van eenige vorige feesten, en hoe! Eerlijk gezegd was ik het „buurtfeest" al heelemaal vergeten en toen ik gisterenmor gen naar buiten keek en vroolijke guirlandes zich van boom tot boom zag winden, terwijl de meisjes als hinden heen en weer renden, onvermoeid en met een geweldig entrain, toen glimlachte ik verheugd en dacht „leuk gedaan hoor! 't Valt me bar mee!" Maar dat was nog maar een eerste begin en dat er wat broeide in de omgeving van het Oranjeplein en de Bosch en Hovenstraat, dat kon je aan alles merken. Belangstellende moeders en vaders kwamen van tijd tot tijd een kijkje nemen kinderen deden onrustig en geheimzinnig en kort na den middag, toen de oranje lampions avondpret voorspelden, bereikte de spanning het hoogtepunt. De kin deren schenen spoorloos verdwenen te zijn en later zou ik pas merken, dat ze zich aan het kleeden waren voor de „cliou"; stoelen ver schenen op een straathoek, een tafeltje werd aangedragen en ik wreef m'n oogen uit! de twee niet te vermoeien meiskes veegden de straat! Hier stond iets belangrijks te ge beuren, dat stond vast! En jawel hoor! Tegen half vijf kwamen de kleuters uit alle huizen te voorschijn, alsof het middernacht twaalf uur had geslagen in sprookjesland. Twee sneeuwwitte konijntjes knabbelden ondeugend op een bos wortels, drie Javaansche meisjes (nogal blank uit gevallen) klaagden over den kouden wind die geniepig over het plein blies; drie jeugdige trommelaars stelden zich op achter een hoogst ernstig jongmensch dat eer» wappe rende vlag waardig torste; een sneeuwblank klein poezélig meisje bereed een oranje autoped; een jongetje had van zijn fiets een roomwitte zwaan gemaakt die met statige hals voortschoof; een ander jongmensch had zich met zwart verrukkelijk toegetakeld en meende in een hoogen hoed de finishing touch te hebben gevonden, terwijl hij werkelijk ver dienstelijk het Wilhelmus speelde op een speelgoed-harmonica. Het is niet doenlijk al die pakjes te noemen het waren er zeven en vijftig maar ieder kind was zooals wij vrouwen graag zeggen „om te zoenen", van de struische Drentsche boerin af tot het rood- wit-blauwe kleuterpaartje toe. Hollend en dravend, overal tegelijkertijd bezig, alles or denend en regelend liepen de twee organisa- tricetjes links en rechts, toch nog tijd vin dend voor een vriendelijk woord, al zeurden de kleintjes wel eens wat veel aan hun hoofd en al vroeg iedereen aldoor alles tegelijker tijd. Drie dames waren inmiddels geinstalleerd op de stoelen aan den straathoek en vormden daar een ernstige jury die voor een bijna on mogelijke taak werd gesteld, want wie moest als prijswinnaar worden aangewezen, waar alles even snoezig was? Het zal wel heel wat hoofdbrekens hebben gekost, voor de dames het eens waren. 's Avonds om zeven uur begon de pret op nieuw. Alle kinderen, nu met nog een aan tal vermeerderd, dat 's middags niet gecos tumeerd was geweest, traden aan voor de vedstrijöen. De buurt daverde van kinderge joel en bij de Olympiade kan de spanning tijdens de wedstrijden haast niet grooter zijn reweest. En weer waren het die beide meisjes die ie touwtjes in handen hielden, wier oogen allés zagen en die opgeruimd en vroolijk 'edere vermoeidheid wegjoegen tot 's avonds h bed. Met stomme bewondering heb ik naar die twee gekeken: meisjes van misschien een iaar of zeventien, die een organisatie-talent aan den dag legden, waar men alle achting voor dient te hebben. Er mogen gisteren grootschere feesten op gezet zijn in de stad, beter geslaagde en vreugdevollere voor alle deelnemenden en toeschouwers, zeker niet. Hulde aan het tweetal! HELEN DE BALBIAN VERSTER. Dingen, waar een maf nooit achter korr Waarom een vrouw breien kan naar een ii gewikkeld telpatroon, maar geen trein ka opzoeken in een spoorboekje. Waarom vrouwenlogica zoo hemeLsbreec verschilt van mannenlogica. Hoe het mogelijk is. dat de vrouw, die moei- lijkt loopt, twee en een half uur achtereen op de been blijft tijdens een opgewekt uitver koop-gevecht in een modewinkel. Wat een vrouw bedoelt als zij zegt, dat zij het zóó niet bedoeld heeft. Waarom een permanent wave permanent heet. Hoe het komt dat vrouwen nooit geld te kort komen voor dingen waarmede zij andere vrouwen de oogen willen uitsteken. Hoe het komt dat een vrouw het meeste te beweren heeft, als zij zegt met stomheid ge slagen te zijn. Hel verschil tusschen de mode van gisteren en die van vandaag. Het nut van de slanke lijn. Waarom een vrouw een spijker inslaat met den achterkant van een haarborstel en een kurk van een flesch peutert met een nagel schaartje, als er een hamer en een kurketrek- ker onder haar bereik liggen. Waarom een muis reuze-griezelig is en een eekhoorntje reuzeschattig. Waarom twee vrouwen die dezelfde jurk aan hebben, dit elkaar kwalijk nemen. Hoe een vrouw het klaarspeelt, om altijd a'.les precies haarfijn te weten van de over buren. Wat het haar schelen kan. Of een vrouw het echt meent, als zij zegt: ik hou van je. Waarom vrouwen altijd klagen dat zij onbe grepen en woedend zijn op den man, die have raadselachtigheid doorgrondt. De wijze waarop een vrouw een budget klop pend weet te maken. Waarom vrouwen de dingen zóó doen en niet anders De voor-de-hand-liggende beweegredenen van zijn eigen vrouw. Hoe vrouwen er altijd in slagen haar dwaaste impulsen aannemelijk te doen klin ken enne hoe het komt dat de man er toch al tijd weer invliegt! AMY GROSKAMP—TEN HAVE. p[IW® ^pggpligCHEL| CHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. MedJ MAKKT EIKICUUN AM STERDAM SC HE VEEMARKT. Maandag 31 Augustus 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 430 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwaliteit 5864 et., 2e kwaliteit 48— 57 ct.. 3e kwaliteit 4247 ct. per K.G. slacht- gewicht. 110 melk- en kalf koeien per stuk f 170 f 225. 100 vette kalveren: 2e kwaliteit 4752 ct., 3e kwaliteit 4046 ct. per K.G levend ge wicht. 83 nuchtere kalveren per stuk f 7f 11 138 schapen per stuk f 19—f 27 Lammeren per stuk f 13f 17 502 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 48—48 ct., per K.G. slachtgewicht. Zware varkens 4748 ct idem. Vette varkens 4647 ct. idem. Overzicht. Runderen: Matigen aanvoer, handel zeer stug, aan het eind der markt nauwelijks prijshoudend. Melkkoeien: ruime aanvoer, handel traag, prijzen iets hooger. Vette kalveren: Ruime aanvoer v'ugge handel, oploopende prijzen. Nuchtere kalveren: Behoorlijke voer, vlugge handel, goed prijshoudend. Schapen: Ruime aanvoer, handel gedrukt en hooge prijzen Varkens: Ruime aanvoer, handel gedrukt en nauwelijks prijshoudend. Paarden: Wegens zeer geringen aanvoer geen noteering.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11