De lijst der jaarlijksche onderscheidingen. H.D.* VERTELLING „WEERBERICHT 'n Barstende Hoofdpijn DINSDAG 1 SEPTEMBER 1956 HAAREEM'S DAGBEÏD 2 Aan de Zaterdag in ons blad gemelde on derscheidingen, welke door H.M. de Koningin in verband met haar 56sten verjaardag zijn verleend, kunnen wij nog de volgende toe voegen Bij K.B. Is toegekend de eeremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver aan: A. Geerlings Den Haag: J. H. H. G. Reyners, Brussel; in goud aan: I. Taillie, Groningen; H. B. Harmsen, Doetinchem: H. J. W. Damen, Utrecht: J. Haisma, Vledderveen; S. J. Ade- rna. Leeuwarden: J. van Aelewijk. Ommen; J. A. C. Keyzer, Amsterdam; in zilver aan: A. D. de Zwart, Hoofddorp; C. de Vree, Ede; S. R. Deursen, Deventer; J. Have, Enschede: E. Muntinga. Buinerveen: P. L. van Veldhoven, 's-Gravenhage; J. Wolfart, Breda; M. Kruise, Veenhuizen; A. R. J. Stee- mers; Nijmegen; H. R .Spaak. Ginneken; B. Til. H. van der Kooij, 's-Gravenhage; J. van Dongen. Schoonhoven; J. H. H. Hagmeister, 's-Gravenhage: J. Vlugt. Amsterdam; Zuster Margaretha Amsterdam; J. D. van Doorn. Fijnaart; in brons aan: P. Stoel. Wemeldlnge; W. R. Vogels, 's-Hertogenbosch; B. R. Venema, Leeuwarden; J. Poot, Maasland; in goud aan: P. van den Breemer, Soest; H. W. Kiehl. 's-Gravenhage; A. Leupe, Rot terdam: G. Asselman. Arnhem: mevr. E. Swets—Weenink. Utrecht; P. J. Neering, 's-Gravenhage; A. Veldstra. Enschede: in zilver aan: A. F. Kleyn, den Haag; O. Koorda. Amsterdam: H. I. W. Schiffeleers, Maastricht: H. M. van der Burg. Arnhem; H. Hooïjmans 's-Hertogenbosch: M. Trap. Am sterdam: F. Boermans 's-Hertogenbosch; A. Frederiks. Heteren; J. Hof. 's-Gravenhage: D. Doedens. 's-Gravenhage: H. *Rijkelijkhuizen. Dordrecht; N. F. van Zwieten. Amsterdam: G. Slijkhuizen. Amsterdam: Th. A. Lammens. Sas van Gent; M. G. Bleijenberg, Utrecht: P. Bes, Utrecht: A. H. Brands. Zwolle; H. Holties. Nieuwleusen: Th. Boerman. Ambt-Delden: J. A. Hassing, Heerlen; T. Holtrop, Amsterdam; H. J. Laveber, Amsterdam: W. van de Klok, Nijkerk: -J. H. Sebregts, Tilburg; H. A. Smit, Utrecht: G. Blok. Amsterdam: mejuffrouw M. C. Blok. Bennebroek; M. Bosch, Almelo; W. Drektraan. Hillegersberg: O. A. de Leeuw, 's- Gravenhage:. G Lubbers. Utrecht; B. Lodder, Utrecht: J. W P Bontrop. Rotterdam: E ter Steege. 's-Gra enhage; F. H. Duckers, Maas tricht: H. J. van de Loo, Tilburg: J. F. ter Haar, Amsterdam: J. H. van Tour. 's-Graven hage; P. F. Frankhuizen. Rotterdam: D. Rau- werda, Leeuwarden; F. Keun, Zwolle; J. J. Schuurman. Tolbert: mej. W. J. van Essen, Renswoude: P. J. Boekhold. Vierlingsbeek: H. J. Brinkman. Wesepe: R. J. van der Woude, Frederiksoord: J. Otten. de Wijk; mej. M. C. Schagen. Alkmaar: P. Ipenburg, 's-Graven hage; D. P. Kooij, Zaltbommel: in brons aan: D. J. la Fèber, Rotterdam; P. J. van der Linden. 's-Gravenhage: W. den Breejen, Amsterdam: J. H. A. van Hall, Am sterdam: J. de Boer, Amsterdam: H. de Wolf, Amsterdam: C. Oyen, Amsterdam; L. J. van der Mast, 's-Gravenhage; J. P. Groen, 's-Gra venhage: P. J. 't Hart, 's-Gravenhage; G. H. Groenewegen, 's-Gravenhage; J. M. Kouwen, Rotterdam; G. Kalkman, Haarlem; K. Dingel- hoff, Nijmegen; L. van Zijp, Leiden; H. A. H. Schomaker. Amsterdam; L. J. J. Tulfer, Roer mond; T. Tiesma, Leeuwarden; C. Korsten, Zeist; W. Weerts Brunssum: J. Snijders, As ten; H. Janssen; Tienray: W. H. Rensink, Werkendam; M. Sikking; Warmond; A. Hen- geveld, Elburg; W. Theil, Voorburg; J. H. Jeurissen, Posterholt; A. M. Stekelenburg, Utrecht; L. H. Fabriek, St. Johannesga; in goud aan: G. van Driessen, Groningen; G. Zaane, 's-Gravenhage; In zilver, aan: A. J. Taf fijn, Leiden; C. van Dijk, Delft; G G. Jense, Delft; W. H. Ste vens Groningen; J. P. van Hoeve Neuzen; R. van 't Hoff, Haarlem; J. Nanning, 's-Graven hage. In goud, bij bevordering, aan: W. M. van der Noordaa, Leeuwarden; F. J. Schelleman, Weert: G. Slager Tilburg. In goud, aan: S. Visser Pzn., Warder. In zilver, bij bevordering aan: C. van Beek, Dubbeldam. In zilver, aan: F. P. van Beusekom Den Haag: B. J. Willekes, Den Haag; H. Heij, Gen- dringen; P. Geertsma, Ter Apel; S. Schuuring Haarlem; I. Vogelzang, Rotterdam; H. K. de Ronde Rotterdam; P. G. M. Nijpels, Rotter dam: H. A. Uijttenbogaart Rotterdam; P. G. Sneltjes, Arnhem; M. J. Frusch. Sittard; J. Bol Groningen; P. A. van Berkum, 's-Gravenhage. A. A. Weimar, 's-Gravenhage. J. H. Tempel- mans Plat Dordrecht: J. van Lochem, Utrecht In brons, aan: G. N. Verdoold, Gouda; G. van den Boom, 's-Hertogenbosch; J. P. den Daas, Utrecht, C. E. Verbeek, Utrecht. In goud. met de zwaarden, aan: K. Twigt, C. W. M. Baans. In goud. aan: H. Steehouwer, L. van Zoest, In zilver, met de zwaarden, aan: G. C. Ze- wald. H. J. Bierman, G. Veenman, H. Vos, E. Weiland, K. Strous, J. van Hogerhuis, L. de Boer; H. van der Vegt; J. J. Louman; T. M. de Jong: D. J. Derksen. J. C. H. van Veen, K. Schenkel, B. H. van Camerijk, W. Duitscher, B. Slooten, W. Stuut. M. H. J. Bours. G. van Unen, P. J. Kuijpers W. Sè du Pree. J. v. Veen en T. de Jong.. in zilver aan: L. Lap, A. de Visser, A. Vis ser. P. Riekwel, J. van Leeuwen, S. Vrije en G. Barendse. In brons met de zwaarden, aan: P. J. Bos dijk; H. Bruinink; in brons aan: P. Hollaar. C. J. de Wilde. B. Smit, R. Schuurman. P. A. Klopper, J. Sandjer, J. H. Baijards, A. M. Heijndijk, C. B. Jaspers en P. H. Frijns. In zilver met de zwaarden, aan: C. de Leeuw, A. Hendrix, N. Buitenhuis, E. E. la Crois. In brons met de zwaarden aan: T. van der Laan. In goud. aan: C. van Kleef, 's-Gravenhage; J. H. Hoegee, Vreeswijk, K. Brinkman. Den Oever: P. Lindeblad, Amsterdam; J. de Kou- wer. Groot-Ammers; L. J. Geilenkirchen, Kerkrade; in zilver aan: M. de Gouw Middelrode, W. Walinga, Utrecht; W. de Hoop. Hattem: A. C. Geerlof. Dordrecht; M. Brand Dordrecht; A. W. Reidinsa, Terhorne; G. Vermeer. Benne- kom: A. Janssen. Lith; A. Nieuwenhoven. Utrecht: G. A. van Velzen, Zwolle; A. Tom, Rotterdam; I. van der Voorde, Wolphaarts- dijk: H. J. Roberts. Urmond; A. J. Haagmans Merkelbeek: J. M. Moonen, Heerlen; J. Vonken St.-Pietersrade. In brons aan: B. Trutmans, Goor; J. Pouw, Utrecht: A. Jansen. Aerdt: T. de Graaff, On- derdendam; D. de Witte Sr., Wemeldinge; J. van Riesen, Oldebroek; D. Zuiddam, Rotter dam; A. W. van Die, Zwijndrecht; N. In 't Veld. 's-Gravenhage; E. Borsjes, 's-Graven hage: J. J. Vroomen, Heerlen; A. F. Schaeken, Spekholzerheide. in goud aan: J. Walpoott. Arnhem; J. C. Meerdink. Winterswijk; G. M. H. Oosterholt. Schiedam; S. de Haan, Amsterdam; B. Budde- ke, Enschede; J. A. Voordenhout, Almelo; in zilver, aan; H. H. Kreiken, Doetinchem, J. P. Hoogenboezem, Rotterdam; K. C. H. Rin geling, Rottei'dam, F. Zwagerman, Zeist; J. Doornbos, Groningen; J. H. van Loo, Maas tricht; M. J. Sonneville, Maastricht; In brons, aan: J. J. Brouner, Maastricht; J. B. Keerssemeeckers; Maastricht; in goud, aan: H. Staf, Eede; A. de Vries, 's Gravenhage; in zilver, aan: W. Baks B.zn., Woudrichem; G. van den Brink, Ede; J. W. Gronouwe, Brummen; C. Cramer, Scheveningen; M G. J. Hendriks, Rijswijk (Z.-H.); P. Gijssel, We meldinge; H. Marsman, SchoonbetenH. Vro lijk, Markelo; in brons, aan:H. Leusink, Gorssel; J. M. van Uden, Dennenburg, P. M. Boender, Rhoon; J. de Vos, Zaamslag; J. F. de Bakker, Vogel waarde; P Baas, Rilland-Bath; C. Poelman Jc.z., Wemeldinge; G. Labeur. Wilhelmina- dorp; A. de Korte, Wilhelminadorp; Tj. Hof- stra, Wonseradeel; IJ. Kuipers, Engelum, R. Soer, Havelte; P. Engelen. Kessel; in goud, aan: J. B- F. de Knecht, Amsterdam S. C. Baas, Leeuwarden; G J. Alink, 's Gra venhage; in zilver, bij bevordering, aan: A. M. Brou wer, Rotterdam; mej. J. in 't Hout, Gouda: in zilver, aan: J. A. Koch, Breda; P. J. van Elswijk, Breda; A Kuijpers, "s Hertogenbosch; H. W. Spierings, 's Hertogenbosch; H. A. van Balen, 's Hertogenbosch; C. J. Verhoeven, 's Hertogenbosch; J. W. Luijsterburg, Roosen daal; G. van Someren, Druten; Adr. Peters. Druten; J. W. Hoogakker, Nijmegen; J. van Eyk, Rotterdam; A Kleingeld, Rotterdam; P. de Hooge, Rotterdam; J. C. Toren vlied. Rot terdam; mej. R. H. Rietbergen, 's Gravenhage; mej. H, C. Bleeker, 's Gravenhage; mej. S. E. Weimar, 's Gravenhage: D. H. van Willigen- burg, 's Gravenhage: A. Bode, Bolnes; J. Snel, Gouda: L. Boer. Kimpen aan de Lek; mej. K. E. Dabisch, Wassenaar; M. H. de Bruyn. Schie dam; mej. S. H. van Vulpen, Delft; B. van Oosten, Leiden; H. J. van Rigteren, Wormer- veer; K. Roos, Zaandam, J. Janssen, Den Hel der; M. Strijd. Amsterdam; F. J. van Nes, Am sterdam; M. N. Forsman, Amsterdam; mej. S. Visser, Amsterdam; mej. S. C. Mulder, Huls- hoff, Amsterdam; J. B. Willems, Amsterdam; E. Bierenbroodspot, Velsen; Jb. Molenaar, Krommenie; mej. A. Revnders, Soest; J. Lith, Breukelen-St. Pieters; H. A. van Zonneveld, Loosdrecht; C. S. Weisz, Utrecht; mej. M. J. F. Otten Utrecht; mej. G .Achterbergh, Utrecht; mej. H. Th. Jansen, Utrecht; J. C. Mailly, Leeuwarden; mej. A. Cornel, Joure; D. H. Kohrman, Gramsbergen, C. Wevers, Hen gelo (O.); L. J. Kolenbrander, Hengelo (O.); E. J. Harberink. Enschede: W. Brinks, Rijssen G. J. Tijhuis, Hellendoorn; H. ter Harmsel, Vriezenveen: H. J Naafs, Enschede; J. F. Lempersz, Enschede; G. J. Vrielink, Borne; J. Gazenbeek, Markelo: mej. A. Leutscher, Ol- dehove; mej. H. van Veend, Groningen; R. H. Elenga, Groningen; mej. C. E. H. Hermans. Maastricht; in goud, aan: H. Staf, Ede; A. de Vries. Visser, Amsterdam; mej. S. C. Mulder. Amsterdam; J. B. Willems, Amstefdam; Maastricht; K. C. Nieuwenhuizen, 's Graven hage. NUTSSPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over Augustus 1936—1935. Aantal behandelde posten 14398 v.j. 13010. Aantal inlagen 9113, v.j. 7837, Aantal terug betalingen 5285, v.j. 5173. Ingelegd f 469.796-07, v.j. f 479,654.44. Terugbetaald f 373,646.62, v.j. f 489,724,50, Meer ingelegd f 96.149,45, v.j. minder f 10.070,06.., Aantal nieuwe boekjes:: 232, v.j. 181. Aantal afbetaalde boekjes: 129, v. j. 164. Spaarbusjes op 31 Aug. 1936, in omloop: 3398. Geledigd in Augustus 1936: 256 busjes met totaal inhoud van f 4.088,97. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 Aug. 1936: 595. FEEST VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP". Ter gelegenheid van het vijf-en-dertig ja rig bestaan van het H. van Breemenfonds zal hedenavond den leden van de Kon. Lie dertafel „Zang en Vriendschap" een feest avond worden aangeboden in het Groot-Bad huis te Zandvoort. RADIO-UITZENDING. Het Haarlemsche gemengd dubbel kwartet „J. S. Bach", directeur de heer P. M. Ger- mes, verleend zijn medewerking aan een or gelconcert te geven door den heer P. v. Eg- mond voor de A.V.R.O.-microfoon, op Don derdag 3 Sept, a.s. des middags tusschen 3.15 en 4 uur. - .IIIHIIIIIUII Te veel excuus. door ANTON TSJECHOW. (Nadruk verboden). Deurwaarder Iwan Dimitrijewitsj Tsjer- wiakow zat op 'n avond in de tweede rij par terre van het theater en volgde met groote aandacht de opvoering van de Cloches de Corneville". De buitengewoon goede voor stelling gaf hem een groot genot hij ge voelde zich bijzonder „lekker". Maar eens klaps fronste hij zijn voorhoofd, zijn oogen rolden, hij hield zijn adem in, lei den too- neelkijker naast zich neer, boog het hoofd voorover en psoe! Hij nieste. Het niezen kan niemand en nergens ver boden worden. Boeren, burgers, officieren en zelfs hooggeplaatste persoonlijkhedenzij allen niezen. Tsjerwiakow verloor zijn kalmte niet maar wreef rustig zijn neus met zijn zakdoek en keek dan als welopgevoed mensch om zich heen of hij misschien iemand door zijn nie zen gestoord had. Nu werd hij echter onrus tig. Hij zag, hoe een oude heer die voor hem in de eerste rij zat, met zijn zakdoek zorg vuldig zijn kaal hoofd en nek wischte en daarbij iets bromde. Tsjerwiakow herkende in den heer generaal Birsjalow. die aan den verkeersinformatiedienst verbonden was en op het hoofdbureau daarvan werkte. ,Jk heb hem met mijn niezen bespat", speelde het door Tsjerwiakows hoofd. Hij is weliswaar mijn superieur niet, maar het is toch in ieder geval veiliger, dat ik mij bij hem verontschuldig!" Tsjerwiakow hoestte verlegen, boog zich naar hem toe en fluisterde den generaal in het oor: „Neemt u mij, alsublïeft. niet kwalijk, ge neraal. dat ik u bespat hebmaar ik kon het heusch niet helpen ,,'t Is niets.. 't is niets...." De Bilt voorspelt t Zwakken tot matigen Noordwestelijken tot Zuidwestelijken, later wellicht nog verder krimpenden wind, half tot zwaar bewolkt, of betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.9 m.M. te Akureyri. Laagste 734.2 m.M. te Helsingfors. Kleine regenkansen. De kern van de hooge drukking, welke gis teren nog ten Zuidwesten van Ierland was ge legen, heeft het veld moeten ruimen voor een Oceaandepressie, welke zich in Oostelijke richting schijnt te bewegen. Het hooge drukgebied bestaat nog uit een smallen rug van barometerstanden boven 765 in.M., met boven IJsland en Midden-Frankrijk gebieden waar de barometerstand wat hooger is. Boven het Oostzeegebied en rond de Bot- nische Golf bevindt zich nog steeds een uit gebreide depressie. De kern daarvan ligt over Zuid-Finland met luchtdrukwaarden onder 735 m.M. Aan de achterzijde van deze depres sie, waar de barometei's slechts langzaam stij gen. waaien krachtige Noordweslelijke tot Westelijke winden, welke over geheel Scan dinavië. onze omgeving, Duitschland, Polen en Centraal Europa afkoeling brachten. Ook over de Britsche eilanden en Noord- en Midden- Frankrijk werd het wat kouder bij betrekkelijk windstil weer. slechts over Zuid-Frankrijk zijn de temperaturen iets gestegen. Bij de beoordeeling van de toekomstige weersgesteldheid moet rekening worden ge houden met het naar onze omgeving doordrin gen van de depressie in het Westen. Krimpen de wind, aanvankelijk opklaring, doch later weer toenemende bewolking mogen worden verwacht. Aanvankelijk zijn de regenkansen nog klein, of het morgen aan het einde van den dag tot neerslag zal komen, laat zich moeilijk beoordeelen. Gemiddeld is niet veel temperatuurverandering te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: achteruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. THERMOMETERSTAND Hoogste heden 68 gr. F. Laagste hedennacht 61 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 3.24 uur; n.m. 15.50 uur. Woensdag v.m. 4.06 uur; n.m. 16.33 uur. DE BALLONWELSTRIJD. De terugontvangen kaarten van den ballon wedstrijd op Koninginnedag, kunnen ingele verd worden bij den voorzitter mr. A. Bos, Dahiialaan 16, Aerdenhout, tot 30 September a.s. op welken datum de uitslag van den wed strijd wordt vastgesteld. die U kwelt eri belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slecnts 52 cent per 12 stuks. Overall (Adv- Ingez. Med.) „Ik verzoek u nogmaals om verontschul diging. Ikwilde het werkelijk niet Tsjerwiakow werd verlegen, hij glimlachte eenvoudig voor zich heen. Wel keek hij naar het tooneel, maar het gaf hem niet meer het onverdeelde genot van zooeven. Gedurende de pauze naderde hij Birsjalow, draaide om hem heen en bracht eindelijk, zijn schuch terheid overwinnend, uit: ,.Ik heb u bespat, Excellentie!Vergeef het mij. Excellentie. Ik heb het niet gewild Inderdaad! ..Spreek er niet meer over!" zei de gene raal ongeduldig. „Hij is het vergeten, terwijl de ergernis duidelijk uit zijn toon op te maken is!" zei Tsjerwiakow tot zich zelf en keek daarbij argwanend naar den generaal. ..Hij laat niet eens met zich praten. Ik moet hem duidelijk maken, dat ik aan dat ongelukkige niezen 'niets kon doen, dat het een natuurlijk en menschelijk iets is; dan zal hij wel gelooven. dat ik het niet met opzet deed. En als hij het dan misschien momenteel nog niet ge looft, dan zal hij toch latr wel tot dat in zicht komen!" Thuis gekomen, vertelde Tsjerwiakow zijn vrouw het ongeval Deze scheen het gebeur de echter niet zoo tragisch op te nemen; eerst was zij wel even geschrokken, maar werd al gauw weer gerust toen zij hoorde, dat Birsjalow niet haar mans superieur was. „In ieder geval moet je den generaal een bezoek brengen en je verontschuldigen", zei ze. .Anders zou hij denken, dat je niet weet hoe je moet gedragen". .Dat is 't 'm juist! Ik heb mij verontschul digd. maar hij was erg onvriendelijk. Hij gaf mij niet eens de gelegenheid hem de toedracht uiteen te zetten „Toch moet je naar den generaal toe gaan. In de ontvangkamer zag hij vele petitio- narissen en ook den generaal zelf, die met de audiëntie reeds een begin had gemaakt. Nadat de generaal eenige supplianten te woord gestaan had. viel zijn blik op Tsjer wiakow. „Gisteravond, tijdens de tooneelvoorstel- ling", begon de deurwaarder met horten en stooten. moest ik. zooals Uwe Excellentie zich nog wel zal herinneren, eensklaps en tegen mijn wil niezen.... en heb daarbij onwille- T eraardebestelling Jhr. G. Elias. Onder buitengewoon groote belangstelling heeft Maandagmiddag op de begraafplaats Westerveld te Velsen de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van Jhr. G. Elias, in leven directeur van het No tarishuis alhier, die bij een ongeval bij het zeilen op den Kagerplas is omgekomen. Van de Haarlemsche notarissen waren aan wezig de heeren N. J. Hoeflake, J. Wildschut, G. Wolzak, D. M. Klijzing en T. C. Daey Ouwens, verder waren aanwezig, mr. A. J. L. Liesker, griffier bij het kantongerecht, Jhr. mr. A. Reigersman, subs.-griffier bij het kan tongerecht, mr. H. van Loghem de Josselin de Jong, oud-rechter in de rechtbank alhier, mr. C. Veen, rechter in de rechtbank te Utrecht; mr. L. Ali Cohen, mr. A. F. H. Schreurs, mr. A. Beets, Jhr. O. van Lennep, M. Meinesz, oud- gedelegeerde van de Javasche Bank; Herbert Cremer te Santpoort, president-commissaris der Deli-Mij.; Jhr. F. C. Flugï van Aspermont; Jhr. B. W. F. van Riemsdijk, ir. P. J. van Voorst Vader, hoofd-ingenieur bij den Rijkswater staat; ir. F. C. Dufour, directeur der Haar lemsche Machinefabriek v.h. Gebr. Figee; Dr. E. S. Frank, A. L. Strumphler, Ds. H. J. Mis- pelbloem Berger, mede namens prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga en mevr. Dr. J. v. d. Bergh van EysingaElias; E. P. de Monchy, A. Hoogveen, makelaar, Dr. A. A. G. Land e. a. Namens de hockeyclub M. H. C. waren aan wezig de heeren André de la Porte, Bouwer, N. M. Gunning en W. H. Bieman, namens de voetbalclub T. O. P. de heer J. L. Veen, voor zitter, verder waren er tal van sportvrienden, luit. W. van Hulst van den motordienst alhier enz. Twee auto's waren noodïg. om alle bloem stukken en kransen te vervoeren. In de aula heeft allereerst Dr. J. C. van Dijk, Ned. Herv. predikant te Bloemendaal, een woord gesproken. Het is goed, dat onze tijden zijn in Gods hand, zeide spr., al vragen wij waarom dit jonge leven uit een bloeiend gezin werd weg genomen. Al kunnen wij dit niet begrijpen, toch is er troost in, dat God hem gegeven heeft de schoonen dood, in het element, dat hem lief was en onder een schoonen, blauwen hemel, op een dag, waar in zijn hart opsprong van vreugd. Wij allen stelden hem in onze kringen zoo op prijs, om zijn beminnelijkheid en harte lijkheid, die niet vormelijk waren, want alles was bij hem echt. Spr. richtte zich tot de we duwe en wenschte haar God's kracht toe bij haar dubbel zware taak. De zwager van den overledene, Mr. Dr. L. A. Baron van Ittersum te Amsterdam, her dacht wat deze voor de familie was geweest. Spr. verloor in hem een van zijn beste vrien den. Hij was hulpvaardig en vriendelijk in alles, trouw en goed was hij voor ieder, die hem kende. Een oom van den overledene, de heer Brons, herdacht wat deze was voor de oudere familie leden, hoe bij feestelijkheden hij degene was. die voor alles zorgde. „Dat hij omkwam bij zijn geliefde zeilsport is moeilijk te verwerken, doch wij zullen er in berusten." Notaris Hoeflake, secretaris der Vereenïging van Notarissen alhier, sprak wegens verblijf van den voorzitter in het buitenland. Toen de ontstellende tijding van het overlij den kwam, gingen onze gedachten naar hem, die alles moest verlaten, wat hem lief was, ook zijn arbeid. Daarna gingen onze gedach ten naar de weduwe en kinderen en de fami lie, die zooveel in hem verliezen. Onze vereeniging lijdt ook een groot verlies, zeidë'spr. Nu we thans reeds de balans moe ten opmaken, kunnen wij zeggen, dat de over ledene ons steeds nader is gekomen in kennis, ijver en toewijding." Daarvoor en voor de wijze, waarop de overledene het directeurschap vervulde dankte spr. hem. „Wij verheugden ons over de goede verstandhouding, die er was met ons personeel en zoo waart ge de schakel tusschen hen en ons. Bij het publiek stondt ge in hoog aanzien." Het personeel had gevraagd, of spr, hier zijn tolk wilde zijn, om te zeggen, dat het zeldzaam dankbaar was voor alles, wat de overledene gedurenden elf jaar voor hen was geweest. De heer Carel Piek uit Dordrecht sprak na mens de zeil vrienden en memoreerde, hoe de vriendschapsbanden op het water inniger is door de beperktheid der ruimte, waarin men verkeert. En onder de vrienden was de over ledene de beste. Spr. had niet kunnen denken, toen wij Donderdag samen uit voeren, dat zijn vriend niet meer levend zou terugkeeren. De organist speelde de Litaney tan Schu bert „Ruh 'n in Frieder, alle Seelen", waarop de kist onder het spelen van het oud Neder- landsch volkslied „Wilt heden nu treden" werd uitgedragen. Bij de groeve heeft de heer Andiré de la Porte llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll keurig.... Uwe Excellentie bespat. Vergeef mij Exo „Houdt toch op met dien onzin!Wat wenscht u?" vroeg de generaal aan een vol genden verzoeker. „Hij wil niet eens met mij spreken", dacht Tsjerwiakow en werd bleek. „Dat beteekent, dat hij boos op mij isNee, dat kan ik niet over zijn kant laten gaanik zal hem de zaak duidelijker uitleggen". Toen de generaal met den laatsten bezoe ker klaar was en zich in zijn privébureau wilde terug trekken, trad Tsjerwiakow hem in den weg en mompelde: „Excellentie, als ik de vrijheid neem u las tig te vallen, is dat alleen maar omdat ik spijt heb. Het is niet met opzet gebeurd en dat verzoek ik Uwe Excellentie beleefd jvel te willen gelooven De generaal zette een zuur gezicht en zei- de: ..Meneer het schijnt wel of u er zelf om lacht!" en verdween achter de dikke por- tières. „Wat valt er dan te lachen?" vroeg Tsjer wiakow zich zelf af. „Daar valt niets te la chen! Hij is een generaal en toch kan hij het niet begrijpen! Als dat zoo is, dan zal ik mij niet meer bij hem verontschuldigen! Dan kan hij naar de maan loopen! Ik zal hem een brief schrijven, maar naar hem toe gaan doe ik niet meer". Zoo dacht Tsjerwiakow op weg naar huis. Hij peinsde en zon langen tijd. maar kon met geen mogelijkheid den brief voor elkaar krijgen. Er bleef hem dus niets anders over, dan den volgenden dag nogmaals op audiën tie te gaan, om de aangelegenheid te be spreken en op te helderen. „Ik heb mijn opwachting reeds bij Uwe Excellentie gemaakt", mompelde Tsjerwia kow, toen de generaal een vragenden blik op hem richtte, ..maar niet om te lachen, zooals het Uwe Excellentie behaagde te zeg gen. Ik verontschuldigde mij omdat ik u door mijn niezen bespat had Maar daarover te lachen kwam in de verste verte niet bij me op. Wat zou er van den eerbied dien men hooggeplaatste personen verschuldigd is. te recht komen als „Marsch, er uit!" krijschte plotseling de generaal, die van woede paars geworden was. „Wat mankeert er dan aan?" vroeg Tsjer wiakow bevend van schrik en een onmacht nabij. 't IS MAAR EEN WEET U wist niet, dat het nieuwste ERRES-RADIO- TOESTEL thans met Ultra-korte-golf ont vangst, SLECHTS ƒ115.— compleet kost? Nu U dit weet, weet TAMMER, hoe U over de Radio-distributie denkt. Bel op 14753 of 23937 en wij komen demon- streeren. (Betaling in overleg.) TAMMER, Onafhankelijk Radiohandelaar. KLEVERLAAN 176, HAARLEM, BLOEMKN- DAALSCHEWEG 119, BLOEMENDAAL. (Adv. Ingez. Med.) nog een afscheidswoord gesproken namens de Hockeyclub M. H. C„ waarna de schoonva der. mr. W. G. Del Baere, een woord van her innering heeft gesproken en voor de groote belangstelling heeft bedankt. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Zondagmorgen werd in de overdekte zwem inrichting O.Z.E.B.I. te Utrecht en des namid dags in de open inrichting „Liesbosch" aldaar het examen afgenomen ter verkrijging van het diploma C. (instructeursdiploma) van den Bond. Er waren uit Nederland 30 candidaten. Van ae Haarlemsche Reddingsbrigade namen deel mejuffrouw L. de Lugt en de heer B. Hui- bers en van de Bloemendaalsche brigade mejuffrouw M. Meylis en de heer J. Faber. De vier genoemden zijn geslaagd. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 2 SEP TEMBER. Programma 1: Hilversum II (Huizen). Programma 2: Hilversum I. Programma 3: 8.Keulen. Concert door het Walter Raatzke-orkest; 8.20 Keulen. „Kalen- öerblatt". Tijdsein. Weerverwachting. Water- standbericht; 9.30 Keulen, Gymnastiek voor de vrouw; 8.45: Diversen. 10.05 Keulen. Tijd sein. Nieuwsberichten. Waterstand berichten. 10.20 Keulen: Der junge Mozart; 10.50 Deutsch landsender. „Kindergarten". 11,20 Parijs, Ra dio. concert o.l.v. Jean Clergue. 12.20 Keulen. Concert. Verzoekprogramma. 1,20 Brussel, Vlaamsch. Gesproken Dagblad van het N.I.R. 1.30 idem. Salonorkest o.l.v. Walter Feron; 1,50 idem. Gramofoonmuziek. 2.20 Keulen. Medeöeelingen. 2.35 Keulen. .Allerlei von zweii bis drei". 2,50 Parijs Radio. Concert o.l.v. M. Tomasi. 4.20 idem. Gramofoonmuziek. 4.50 Keulen. Concert o.l.v. Henrich Knappstein. 5.50 Brussel, Fransch. Concert o.l.v. Walter Feron; 6.20 Brussel Vlaamsch. Kamermuziek door het Vlaamsch kwartet. 7.05 Keulen. Gra mofoonmuziek. 8.05 Diversen. 8.20 London Re gional. „Strictly confidential". 8.50 Keulen. „Stunde der jungen Nation". 9.05 Keulen. ..Mit Musik durch die Welt". 10.20 Brussel Vlaamsch. Gesproken Dagblad. 10.30 Brussel Fransch. Gramofoonmuziek. 11.05 Parijs Ra dio. Dansmuziek. 11,35 Parijs Radio. Populair gevarieerd concert. Programma 4. 8.Brussel Vlaamsch. Gym nastiekles. 8.20 idem. Tijdsein. Gramofoon muziek. 8.30 idem. Kroniek van den Dag. 8.40 idem. Gramofoonplaten. 8.45 idem. Gesproken Dagblad van het N.I.R., 9.— idem. Gramofoon muziek. 9.30 Diversen, 10.35 Londen Regional. Korte Godsdienst oefening. 10.50 „Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. 11.05 idem. Orgelconcert door Cecil Chadwick. 11.35 idem. Het Londensch Zigeu nerorkest. 12,35 idem. Charles Manning en zijn Orkest. 1,35 idem. Gramofoonmuziek. 2.20 idem. Het BBC-orkest o.l.v. Peter Montgomery. 3.05 idem. Dansmuziek (gram. platen). 3.35 idem. Het Stedelijk Orkest van Bournemouth. 5.05 idem. Het John Mac Arthur Kwintet. 5.35 Droitwich. Bram Martin met zijn dansor- kest. 6.20 Diversen. 6.50 Droitwich. Sandy Po well's „Road Show Company". 7.50 idem. Ben Oakly met zijn orkest. 8.20 idem. Promenade concert in Queens Hall o.l.v. Sir Henry J. Wood. 10.00 London Regional. Falkman met zijn Apachenorkest. 10.40 Weer- en Nieuws berichten. 10.50 idem. Tijdsein van Green wich. Joe Loss en zijn orkest. Programma 5: van 8.v.m. tot 7.00 nam. Diversen. 7.— Eigen Gramofoonplatencon- cert: Populaire muziek. 1. De Neurenberger Speeldoos. Pierre Palla op Orgel. 2. Anden blauen Wassern van Ha waii, symphonieorkest. 3. Aufzug der Stadt- wachie, Pierre Palla. 4. Hochzeitszug in Lilliput Dajos Bela. 5. Die Schmiede im Walde, Dajos Bela. 6. Die Parade der Zinnsoldate. Dajos Bela, 7. Pipsy. Hans Bund. 8. Die Mühle im Schwalzwald, Dajos Bela. 9. Wie Rose Hoch zeitszug, Dajos Bela. 10. Die frechen Spatzen. Xylofoon met orkest. 11. Siamesische Wac.ht- parade. Dajos Bela. 12. Zwei Guitarren, Hans Bund. 13. Nachtliche Heerschau. Symphonie Orkest. 14. Der Ritter vom Steckenpferd, Xy lofoonsolo. 15. Die kleine Patrouille. Orkest. 16. Im einem chinesischen Tempelgarten. Symphonie Orkest. 17. Polo Spiele. Dajos Bela. Van 8.— tot 12.Diversen. Bij goede ont vangst pl.m. 10 uur muziek van de ultra korte golf. SASSENHEIM CIIR. GEREF. GEMEENTE. De heer I. de Bruijne, theol. candidaat te Zwolle, heeft het beroep naar de Chr. Geref. Gem. alhier aangenomen en voor die naar Bunschoten, Nieuwpoort en Noordeloos be dankt. AGENDA Heden: DINSDAG 1 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Weensche Revue: „Alles fürs Herz". 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Charlie Chan :n „In den grafkelder der Pharao's". 2.30. 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Een Egyptische Idylle", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Singing Kid" met o.a. Al Jolson, 2.30, 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „De kleinste Rebel" 2 30. 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve "s Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 2 SEPTEMBER Remonstranten tenhuisPsychometrische séance. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Weensche Revue: „Alles fürs Herz". 8.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2