DINSDAG I SEPTEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD Tt SPORT EN SPEL CRICKET. HermesD. V. S.Rood en Wit. Koninginnedag speelde R. en W. haar laat- sten competitiewedstrijd in Schiedam. Een draw was het resultaat wan deze buitenge woon aardige match, bijzonder aantrekkelijk, doordat, eveneens als het vorig jaar weer aan beide kanten een honderd gescoord werd. Van der Togt speelde het klaar om wederom 118 not out te scoren, waarmede hij binnen twee maal 24 uur 232 runs maakte. Ook deze cen tury was van buitengewoon goede kwaliteit. Hij sloeg ditmaal drie zessen en. 13 vieren. R. en W. verloor den toss en werd naar de wickets gestuurd. Van Baasbank en Elias openden de innings en begonnen met een stand van 31, waarna Elias door een schitte rende vang kon vertrekken. Hagenaar maak te hierna 15 punten waarna deze gebowld werd. Intusschen heeft van Baasbank zijn 50 vol gemaakt, zijn spel was niet zooals we dat wel van hem gewend zijn. De stand is in middels tot 97 v. 4 opgeloopen, wanneer Go- bets en Van der Togt samen komen. Deze weten door zeer goed batten een stand van 166 runs op te zetten. Ook Gobets blijkt meer en meer een nuttig bat te worden, ditmaal scoorde hij een goede 49, alvorens hij dioor Visser gestuimpt werd. Op een totaal van 264 v. 5 sloot Davidson bij de thee- de in nings. Dat de bowlingcijfers niet al te best waren ligt voor de hand. Engering waswel' de bestebowler. 'Voor H. D. V. S. openden Keuzèkamp éri J. Bart. Bruin en Hagenaar zijn de openings bowlers. Het bowlen werd met vertrouwen gespeeld en de runs kwamen dan ook ge-: leidelijk, eerst op 44 gaat Bart 1. b. w. Bruin, waarna Keuzekamp door Davidson gebowld wordt. Offerman en Nolet zijn dan samen. Tus- sehen deze beiden komt de groote stand Jan Offerman legt er geweldig het hout op en d'e eene boundary volgt op de andere. Ook Nolet laat goed batten zien. Samen weten ze de score tot 163 op te voeren, op welk to taal Nolet door Elias mooi in de slips gevan gen wordt. Offerman gaat intusschen met een geweldig tempo verder. Op een totaal van 180 maakt hij zijn honderd vol. .Vijftig minu ten had hij noodig. Met zijn persoonlijke score op 105 wordt hij door Bruin gebowld. De bowlers van R. en W. krijgen nu weer de overhand. De drie volgende batsmen zijn uit voor slechts enkele runs. Er moeten dan nog drie wickets vallen in een half uur, wat een te zware taak bleek voor den R. en W. aanval. Bart en Stolk speelden rustig den tijd uit; zoo dat deze laatste wedstrijd in een draw ein digde. Bruin en Van der Togt waren de beste bowlers al zijn de cijfers van Van der Togt eenigszins geflatterd. Davidson deed ook nut tig werk met den bal. Tegen dergelijk bat ten, is hij dikwijls een succesvol bowler. Rood en Wit eindigt als vijfde op de Ranglijst, wat aan het goede spel van de. beide laatste wed strijden te danken is. A. van Baasbank, bowled Engering 50, Th. B. Elias, c. Nolet b. Engering 12, P. C. Hage naar, bowl. Bart 15, W. Kramer r. out 9, A. v. d. Togt, not out 118, M. Gobets stumped Vis ser b. Offerman 49. G. Menalda v. Schouwen burg, H. 'A.-v. d. Berg, P. Meeuwenoord, Mr. F. A. Davidson, M. Bruin did riot bat, Extra's 12, totaal^'5.' Bowlingcijfers Heatnes: Engering 2—120, Of ferman 1—63, Bart 153, Keuzekamp 0—17. F. Keuzekaimp bowled Davidson 22, J. Bart 1. b. w. Bruin 10, J. Offerman bowled Bruin 105, O. Nolet c. Elias b. Davidson 33, v. d. Schouw bowled v. d. Togt 0. J. Engering c. and b- v. d. Togt, 2 W. Nolet b. v. d. Togt 4, A. Bart not out 4, M. Stolk not out 5, F. v. Boekhoven, J. Visscher did not bat, Extra's 22, Totaal 208 voor 7. Tijd'. Bowlingcijfers Rood en Wit: Hagenaar 044, Bruin 247, Davidson 2—56, Kramer 0—17, v. d. Togt 3—14. H. C. C. 2—Haarlem. Haarlem heeft zoowaar in haar laatste wed strijd nog kans gezien een punt uit het vuur te slepen tegen het sterke H. C. C. II. Hiermede is dus tevens het seizoen 1936 gesloten en kun nen de stumps weer tot het volgend jaar wor den opgeborgen. Slechts rest ons nog in Den Haag de buitengewoon interessante wedstrijd van het Nederlandsch Elftal tegen Kent. Haarlem was eerst gaan fielden, zoodat E. Neuerberg en A. Nix de innings voor H. C. C. openden op het bowlen van Maas en Aben- danon. Het feit, dat Haarlem met vele inval lers moest spelen, liet zich in den aanvang nog niet merken, want behalve dat het fielden heel goed was, deed ook de bowler van het tweede elftal Abendanon zeer nuttig werk als openingsbowler en hij was zelfs de eerste, die succes had, toen hij namelijk A. Nix voor 2 achter wicket gevangen kreeg. Kien ging spoe dig hierna l.b.w, op het bowlen van Maas en zoowaar kreeg Abendanon nu ook J. A. Schil achter het wicket gevangen, doch de Haag- sche umpire gaf not out, terwijl even later ook Maas een wicket ontging, toen Neuerberg zoo duidelijk gestumped werd, dat hij reeds wilde wegloopen, doch eveneens not out werd ge geven. Zoo stonden dus Neuerberg en Schill samen op de mat, terwijl de stand reeds 20 voor 4 had kunnen zijn. Nu echter kregen bei den wederom kans om zich in te spelen en brachten het dan ook'tot 96, alvorens Neuer berg op het bowlen van Kleefstra l.b.w. werd gegeven, hetgeen ook al weer een dubieuze beslissing was. Tot de lunch hielden deze bats man stand. Schill had toen reeds 55 runs ge scoord, Na de hervatting echter had Maas spoedig succes en deed zijn off-stump duikelen na nog 9 runs aan zijn totaal te hebben toe gevoegd, zoodat hij met een score van 64 een zeer nuttige innings had gespeeld. Ook Bouwmeester liet nog even uitstekend batten zien en toonde vooral voor Maas geen ontzag. De score werd zoodoende opgevoerd tot 202, alvorens H. de la Mar zijn eerste succes boekte en Bouwmeester van een mislukte slag door Kleefstra gevangen kreeg. Ook K. Neuerburg en Sillevis werden kort na elkaar het slacht offer van dezen bowler en op 220 voor het ver lies van 7 wickets, sloot captain Neuerburg de innings. De B'eus bleef met 76 not out. H. C. C. had over dit totaal ruim 3y2 uur gebat, zoodat Haarlem tot taak had 2 3/4 uur tijd uit te spelen of 221 runs te maken Haarlem begon met Healy en H. de la Mar, terwijl .Neuerburg en Sodderland als gewoon lijk den aanval openden. Vooral Neuerburg bleek lastig te bespelen, daar zijn meestal iets te korte ballen aan de off-side zeer snel en onregelmatig van de pitch kwamen. Het gevolg- was dan ook, dat bijna alle wickets, die hij nam, in de slips gevangen waren. De la Mar werd hiervan het eerste slachtoffer, terwijl eenigen tijd later Wessel een herhaling ten beste gaf en eveneens door Sillevis werd ge vangen. Wel hielden Voogd en Healy weer eenigen tijdstand, doch toen deze batsmen kort na elkaar waren verdwenen en ook J. de la Mar niet veel runs aan het totaal had kun nen toevoegen, zag het er met een stand van 6 voor 56 bedroevend slecht uit. Gelukkig ech ter wisten Kleefstra en Maas de colapse te stuiten. Vooral Kleefstra speelde zeer rustig en goed, niets riskeerend en alleen slechts bal len uitzoekend om op te scoren. Zoo werd de 100 opgebracht, alvorens het zevende wicket viel en tegelijk begon de kans op een draw grooter te worden, zoodat ook Abendanon hier na een zeer rustige innings speelde en langen tijd stand hield. Ook Mulder en later Hartog' steunden Kleefstra naar behooren en zoo was ten slotte, toen het to.taal 109 was, de tijd ver streken en had Haarlem nog 1 wicket in han den De wedstrijd eindigde dus in een draw. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de hieronder volgende volledige scores. Innings van H. C. C. II: Ir. E. M. Neuerburg, l.b.w., b. 'Kleefstra 28, A. Niks, c. J. Voogd, b, O. Abendanon 2, P. Kien, l.b.w., b. A. Maas 10 J. A. Schill, howled A. Maas 64 A. M. J. de Beus, not out 76, Ir. G. Bouwmeester, c. Kleef stra, b. H. de la Mar 27, K. Neuerburg, c. Kleefstra, b. H. de la Mar 2 L. Sillevis. bow led H. de la Mar O P. Niks, not out 4 O. G. Wittewaal van Stoetewegen, did not bat 0, L J. Sodderland, did not bat 0. Wides 0, Byes 3, Leg byes 1 No balls 1, totaal 220. Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Maas 28 6 78 2 0. Abendanon 10 2 32 1 Drs. B. Kleefstra 17 1 74 1 H. A. G. de la Mar 8 2 31 3 Innings van Haarlem: H. Healey, c. K. Neuerburg, b. Neuerburg 19. H. A. G. de la Mar. c, Sillevis, b. Neuerburg 0, H. A. Wessel, c. Sillevis, b. Neuerburg 7, J. Voogd, l.b w. b. 'Sodderland 8' J. J.' dé la Mar, c. Bouwmeester, b. Neuerburg .6 B. Kleefstra, not out 30, A. Maas, l.b.w., b. Sodderland 12. O. Abendanon, c. Niks, b. P. Niks 13, J. Mulder, bowled Sod derland 0, A. Hartog, l.b.w. b. Neuerburg 0 M. J. Stam, not -out 0 Wides 2, Byes 10, Leg byes 1, No balls 1, totaal 109. Bowlingcijfers: O. M. R. W. K. Neuerburg 27 8 43 5 L. Sodderland 26 10 34 3 L. Sillevis 6 2 7 0 J. Schill. 2 0 11 0 P. Niks 4 4 0 1 HAARL. CRICKETBOND—AMSTERD. CRICKETBOND. De Haarlemmers winnen den toss en gaan eerst fielden, Reeds op 4 zijn er twee Amster- damsehe wickets naar, maar dan weten De Baare en Weverink stand te houden. Op 29 moeten ook beiden verdwijnen. Weverink werd fraai achter het wicket door Poederbach (R. en W.) gevangen. Van Gemen en Schirmer nemen hierna het bowlen danig onderhanden. Laatstgenoemde wordt door Freni (R. en W.) op een vangkans leelijk gemist, hetgeen de Haarlemmers duur is te staan gekomen. Van Gemen slaat o.a. op Heimig (Haarlem) een fraaie zes aan off. Op 80 komt de schei ding als Van Gemen vertrekken moet voor een goede 30. Even later is het ook de beurt van Schirmer, als hij door Kamoen (R.C.H.) gebowled wordt voor een meer nuttige dan fraaie 35. D. de Vos scoort nu nog 18 runs en het totaal wordt dan met inbegrip van 16 extra's 128. De beste bowler -der Haarlemmers was De Lugt (Haarlem). Zijn cijfers van 520 (in 2 overs) waren volkomen verdiend. Verder Kamoen 222, Ligtenstein (R. en W.) 137, v. d. Lijke (Haarlem) 019, Heimig 2—14. Gaarne hadden wij Jac. Bosse (Bloemendaal) eens zien bowlen. De Haarlemmers scoren hierna slechts 45 runs. Alleen P. Kruyt met 10 en Jac. Bosse met 18 not out wisten de dubbele cijfers te be reiken. De anderen waren allen te bang voor een harden bowler. De bowlingcijfers waren: Van Wermesker- ken 314, Van Gemen 417, Weverink 16, De Baare 14, Schirmer 02, Disselkoen 10. Extra's 2. ROOD EN WIT-COMB.C. V. H.-COMB. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst batten. -Zij opent met Jhr. v. Tets en R. Kra mer op het bowlen van Roodt en Seveke. Beiden staan goed te spelen en op 54 eerst valt het wicket van Jhr. v. Tets voor een goede 16. Op 59 moet ook R. Kramer voor 26 runs verdwijnen. W. Yates en R. Bouri- cius zetten nu een grooten stand op. Van 2 for 59 wordt het 3 for 159, alzoo een stand van 100 runs, Als B'ourieius door Roodt ge bowled wordt, geeft v. Rossem Yates weer den noodigen steun. Met een vier bereikt Yates zijn 100. waarna, hij zich terug trekt. 5 for 202. De staart roert-zich niet en de wickets vallen dan ook regelmatig. Op 226 sluit het totaal met inbegrip van niet min der dan 24 extra's. Bouricius 28, v. Rossem Bowlingcijfers: Roodt 255, Seveke 055. Vogelsang 375. Erdtsieck nam den staart voor zijn rekening en zijn cijfers waren dan ook fraai nl. 4—19. C. V. H. faalt hierna volkomen op het goe de bowlen van G. de Vries. Het is een komen en gaan. Alleen Roodt met een vlotte 21. Vo gelsang met 20. F. Jacobs 14 en P. de Vlugt 10 wisten de dubbele cijfers te bereiken. To taal 89. G. de Vries bowlde de geheele inning's door en had als cijfers 8—29 (in 20 overs). Het andere wicket veroverde Kramer voor één run. Eén batsman ging run out. Verder J. Chapon 0—19, H. Reus 0—20, Berendsen 010. Extra's 10. Flamingo Junioren-tournooi. Zondag. Rood en WitA.C.C. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst batten. Het is een komen en gaan. Alleen de Haan wist eenigen tijd stand te houden en werd topscorer met 8 runs. Ook T. Berendsen, Meeuwenoord en Bos- schart wisten iets te scoren, zoodat het to taal met inbegrip van 8 extra's 36 werd. A.C.C. bracht niet minder dan 6 bowlers in het veld, nl. Disselkoen 211, Senechal 0—2, de Baare 3—5 (9 overs), Stallmann 35, J. Immig 15, Bosch 0—4). A.C.C. opent hierna met de Baare en Kum- men. Eerstgenoemde is reeds spoedig ver dwenen. evenals de nu inkomende Dissel koen. waarna Kummen en J. Immig het Rood en Wit-totaal zonder verder wicketver- lies weten te passeeren. Eerstgenoemde slaat o.a. Meeuwenoord voor zes. Als beiden verdwenen zijn. weten alleen Seneclaal en Leeuwe nog eenige runs aan het totaal toe te voegen. Het totaal werd 87 met inbegrip van 12 extra's. In de dubbele cijfers kwamen Kummen 28, J. Immig 11, Senechal 19 not out, Leeuwe 11 Bowlingcijfers: Berendsen 524, Meeuwen oord 436, P. Ligtenstein 02, Bouricius 17. v. Rossem 03, H. Reus 03. Rood en Wit probeerde het nog eens op de 2e innings. Het openingspaar was spoedig verdwenen, maar dan zetten Bouricius en Bosschart een nuttigen stand op. Vooral Bosschart toont geen ontzag voor de bowlers. Als zij echter uit zijn, vallen er weer een paar wickets, waarna Rood en Wit de poging opgeeft. To taal 62 for 6. Bosschart 93, Bouricius 12. Extra's 6. Bowlingcijfers A.C.C.: Disselkoen 522, Bosch 07, Senechal 06, de Baare 07, Stallmann 014. Rood en Wit verliest dus met 51 runs op de eertse innings. ROOD EN WITSPARTA. Daar Sparta van H.B.S. had vei'loren. speelde Rood en Wit tegen Sparta om den derden prijs en vierden prijs. Op fraaie wijze heeft zij Sparta overwonnen en daarmede den derden prijs veroverd. Voor de vierde maal in dit tournooi won Rood en Wit den toss en gaat eerst batten. Het openingspaar is spoedig verdwenen, maar v. Rossem en T. Berendsen weten dan stand te houden. Laatstgenoemde slaat o.a. een verre zes. Op 120 wordt van Rossem door Wepster gevan gen op het bowlen van Senn, voor een niet kanslooze, maar zeer nuttige 69. P. Ligten stein en Meeuwenoord brachten het hierna tot 140, op welk totaal P. Ligtenstein voor een goede 9 moet vertrekken. Het totaal werd tenslotte met inbegrip van 13 extra's 150. Bowlingcijfers Sparta: Wepster 337, Senn 1—35, Schil thuis 3—29, Levie 1—14, Sanders 06, L. de Bruin 116. Bij Rood en Wit kwamen nog in de dub bele cijfers, Berendsen 15, Meeuwenoord 12, terwijl van Zijl met 5 not out bleef. Bij Sparta weten alleen Schilthuis en Senn eenigen tegenstand te bieden. Als zij beiden op 54 verdwenen zijn. vallen de wickets weer regelmatig. Het totaal werd met inbegrip van 13 extra's 75. Bowlingcijfers Rood en Wit: Berendsen 335, p. Ligtenstein'25, Meeuwenoord 522 (in 17 overs). Vermelding verdienen 2 schitterende van gen van H. Reus. Rood en Wit wint dus met 75 runs op de eerste innings. Voor den eersten prijs won H.B.S. van A.C.C., zoodat A.C.C. den tweeden prijs kreeg. Kent in vorm. Het Ned. Elftal staat iets te wachten! Op 12 en 13 September zal de Kent. County Cricket Club met een zeer sterk elftal in Den Haag tegen het Nederlandsch Elftal uitko men. Kent is op het moment bezig niet een drie- daagschen wedstrijd tegen een sterk M.C.C.- team. Na twee dagen spelens is de stand: M.C.C. 96 en 252 voor 4 fEdrieh 112, Wat- kins 115); Kerit 342 voor 5 gesloten (Valen tine 100 not out).. In M.C.C.'s eerste innings nam de jonge Kent-professional Todd 4 voor 42 en be reikte voor het eei-st zijn 1000 runs en 100 wickets in een seizoen. Watt nam 430. Freeman 1 voor 13. Al deze professiona'l- bowlers komen mee naar ons land. evenals de amateurs B. H. Valentine. A. P. F. Chap man, W. H. V. Levett, F. G. H. Chalk en de openings-batsman Ashdown (professional) die in dit seizoen al 1655 runs heeft ge scoord in 54 innings (4 maal not out; gem. 32.70). Tegen M.C.C. openden Ashdown en Levett de Kent-innings. De veteraan Woolley (professional) die ook meekomt is evenals Chapman. Valen tine, Todd en Ashdown ten allen tijde nog „goed voor een hooge score". RANGLIJST EERSTE KLASSE. H. C. C. I H. C. C. II V. R. A. V. O. C. Rood en Wit Haarlem H. D. V. S. V. V. V. 12 13 13 13 14 13 13 13 s s t t 8 1 5 1 5 1 4 1 4 1 3 0 1 0 0 DAMES-CRECKET. ROOD EN WIT WINT VAN KAMPONG. Rood en Wit is er gisteren in geslaagd te Utrecht Kampong met innings te overwinnen en daardoor een, zij het geringe, kans te behouden op het kampioenschap. Kampong ging het eerst naar de wickets en begon met heel voorzichtig te spelen, zoo dat er bijna niet gescoord werd. Mej, de Groot die als derde kwam, durfde wat beter; zij speelde de innings uit en bleef met 22 not out. Mej. Moerkoert maakte 10 runs en de overige negen speelsters voegden slechts en kele punten aan de score toe. In de laatste overs deed Rood en Wit nog eenige punten cadeau door een aantal wide ballen, die 't Kampongtotaal nog op 47 brachten. Op slechts één punt na werd dit totaal door het openingspaar van Rood en Wit, de dames N. «foosjen en H. Andreas, bereikte. Op 46 verdween mej. Roosjen voor een goede 30. Mej. ten Have had ooik deen moeite met 't zachte bowlen en scoorde naar alle kanten, tot zij op 32 run out ging. Mej. Goeting bleef met een goede 21 not out, terwijl mej. Andreas op een langzame 22 run-out ging. Met een vier van mej. Roos en nog één punt van mej. Chapon werd de innings op 121 voor 5 gesloten. Ten tweeden male trok Kampong naar de wickets, maar nog voor het geheel donker was zat het elftal voor slechts 22 runs aan den kant. Mej. Roosjen nam in deze innings 7 wickets voor slechts 7 runs, driemaal door een vang aan de mat van mej. Roos. Laatst genoemde deed ook nog een vang op het bowlen van mej. L. Chapon. Bowlingscijfers Rood en Wit: le innings: M. ten Have 1 voor 5;. N. Roos jen 3 voor 7; G. de Jong 3 voor 13; L. Chapon 3 voor 10; M. v. Wamel 0 voor 1. 2e innings: G. de Jong 1 voor 1; L. Chapon 2 voor 9; N. Roosjen 7 vooï 7 Rood en Wit won dus met - innings en 52 runs en is nu één punt ten achter op A.C.C. In den laatsten competitie-wedstrijd Rood en WitA.C.C. moet dus de beslissing voor het kampioenschap vallen. LAWNTENNIS. DE I.C. NEDERLAND—I.C. ENGELAND. Maandag werd te Noordwijk de driedaagsche tennismatch van de Internationale Club van Nederland tegen die van Engeland beëindigd. Door drie overwinningen van de Nederlan ders is de eindstand geworden 103 voor de I.C. Engeland. WATERPOLO. A. V. Z. R.—H. V. G. B. (1-2) H. V. G. B. wint den wisselbeker. Ter opluistering van de Koninginnefeesten, die gisteren in Voorburg werden gehouden, speelde het volgende H.V.G.B.-zevental een polo-wedstrijd tegen de A,V;Z,R.: J. J. Glatz, R. Hagebout, L. Brunt, F. M. Hauber, W. G. Klimbie, Jos. S. Kemp, K. Bongertman. Doordat het polo-veld te groote afmetingen had, werd er van het uithoudingsvermogen der zwemmers veel gevergd. Ondanks deze handicap hebben de H.V.G.B.'ers den vollen speeltijd een groote snelheid kunnen demonstreeren, waardoor de thuisclub tegen het einde het tempo niet meer kon volgen. Al spoedig wist Hauber na een fraaie rush over het geheele veld zijn club de leiding te verschaffen. Kemp kreeg hierna een strafworp te nemen, doch het harde schot kwam tegen den onderkant van den paal en de doelman wist weg te werken. Bij een volgenden aan val moest één der Haarlemmers het water ver laten, wegens het begaan van een overtreding. De. strafworp werd door A.V.Z.R. tegen den paal geschoten, doch een oogenblik later schoot de ex-H.V.G.B.'er Schouw den bal ach ter Glatz (11). In de tweede helft was de thuisclub aan vankelijk sterker. Wederom moest de rechts achter der Haarlemmers het water verlaten. Ondanks de numerieke meerderheid konden de Voorburgers niet scoren. Integendeel H. V. G. B. nam het spel geheel in handen door het vele zwemmen. Wel dreigde voor het doel van Glatz soms gevaar, doch door tijdig over nemen, werden goals voorkomen. Kemp plaat ste het lèder zuiver bij Bongertman. die zich goed had opgesteld en deze bezorgde zijn club de overwinning. De Haarlemmers ont vingen een fraaien wisselbeker. ATHLETIEK. Maandag werden te Rotterdam op de Sintel- baan achter de voormalige Nenytohallen at letiekwedstrijden gehouden, tijdens welke de bekende wandelaar P. Engelman van Pro Patrla er in slaagde het Nederlandsch record over 2 Engelsche mijlen snelwandelen met 10.4 sec. te verbeteren en te brengen op 14 min. 17.4 sec. AUTOMOBILISME. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO GAAT DEFINITIEF DOOR IN JANUARI 1937. De K.N.A.C. meldt ons, dat thans definitief vaststaat, dat de Sterrit naar Monte Carlo doorgaat. Evenals andere jaren zal deze rit eind Januari worden gehouden. BH..I ARTEN. De N. B. B. geschorst? Vóór 15 September moet hij zich met den Duitschen Bond verzoenen. De Nederlandsche Biljartbond zal per 15 September a.s. door de U.I.F.A.B. geschorst worden, tenzij het bestuur vóór dien tijd be sloten heeft weer vriendschap te sluiten met den Duitsche Biljartbond. Deze beslissing werd op het congres van de U.I.F.A.B. te Bern ge nomen en heeft in de kringen der biljarters groote beroering gewekt. Niemand had aan iets dergelijk gedacht, teminder, omdat de agenda van de vergade ring, welke vooraf aan de leden was toege zonden, geen enkel punt in deze richting be vatte. De N.B.B. is door den korten termijn, die gesteld is, in groote moeilijkheden gebracht, temeer, daar men juist voornemens was op 17 September het 25-jarig jubileum van den bond feestelijk te herdenken. De secretaris van den N.B.B. heeft hierover aan de pers eenige mededeelingen gedaan. Op den eersten dag van het congres, zoo meldt de Telegraaf, bleek reeds dat de Fran- sche bond zeer ontstemd was door het feit dat Nederland in het afgeloopen seizoen twee internationale kampioenschappen, waarvan het de organisatie reeds op zich genomen had, wegens de bekende „Duitsch kwestie" moest annuleeren. Deze wedstrijden zijn te elfder ure door den Franschen bond georganiseerd en zij hebben volgens den heer Avé circa 25.000 francs gekost. „Wij hebben ons in deze kwestie beroepen op „force majeur" en tevens ont heffing gevraagd voor de opgelegd boete van 1000 francs. Doch dit beroep bleek vergeefsch en de N.B.B. zal wel degelijk de boete moeten voldoen. Het voorstel tot schorsing van den N.B.B. was een voorstel van den heer Avé persoonlijk. De afgevaardigden protesteerden tegen de behandeling van dit voorstel omdat het niet op de agenda stond, maar algemeen was men van meening, dat het voorstel een uitvloeisel is van de vaststelling van de Calendrier Spor- tif. Toen n.l. de Nederlandsche afgevaardigde de organisatie van het wereldkampioenschap verzocht, vroeg dr. Poensgen (Duitschland) het woord. Hij vroeg of nog steeds geen Nederlandsche afgevaardigden naar Duitschland zouden komen. Toen de heer Heybroek dit bevestigend beantwoordde, zei dr. Poensgen dat er nu ook geen Duitschers naar Nederland zouden gaan. waarna de heer Avé met zijn voorstel kwam. Nergens ontmoette onze afgevaardigde eeni gen steun en met 4 tegen 1 stemmen viel de beslissing. HET TOONEEL. Wiener Spielzeugschachtel Wij zaten gisteravond midden in Weenen. Onze Stadsschouwburg was „das Theater in Wien" geworden en de vroolijke luchthartige onbezorgdheid der Weeners was zoo waar over ons. Haarlemmers gekomen. Zoo hadden wij plotseling crisis en alle verdere narigheid ver geten en wij waren in de stemming om kennis mee te vieren, alsof het Wilsonsplein in het Volksprater was omgetooverd. Dat- hadden met hun vroolijkheid de Weeners gedaan. Een revue als „Alles fürs Herz" zou onmo gelijk uit een andere stad dan Weenen hebben kunnen komen. Het was alles zoo licht, vroo- lijk en „sprudelnd" en vooral zoo charmant als alleen de Weeners het kunnen geven. En daarbij was het van een distinctie, die aldoor bekoorde. In costuums, decors, zang, dans en niet te vergeten in geest, in alles was deze revue „Wienerisch". Het lichtblauwe voordoek, met de Stefans- kirche en het „Weltrad" van het Volksprater bracht al dadelijk de juiste sfeer. En wat voor juweeltjes van decors hebben wij verder heel den avond gezien. Die Gloriette in Schön- brunn, het monument van Johann Strauss in het Wiener Stadspark, het gezicht op Weenen bij avond, aldoor verplaatsten ze ons in de stad van Strauss. En voor die decors zongen en dansten en speelden deze Weeners met een entrain en een lichte dartelheid, dat zij ons stormenderhand veroverden. Het grootste succes was wel voor Leo Stoll enFranzJoham. de twee komieken, die elkan der zoo prachtig aanvulden en de zaal heb ben doen daveren van den lach; Leo Stoll de vlotte, geestige, gedistingeerde conferencier, Franz Joham. de meer clowneske, „volkstüm- liche" acteur met het bewegelijke masker, die van een onweerstaanbare grappigheid was. Een dolkomisch duo, zooals je maar zelden op het tooneel te zien krijgt en dat het publiek vooral in „Zwei von der Zankstelle" tranen heeft doen lachen. Maar dat Leo Stoll ook nog iets anders kan. bewees hij in het beroemde Wiener Fiakerlied, met zoon fijnen humor en innigheid gezongen, dat het tot een kabinet stukje van voordrachtskunst werd. Voortreffelijk en heerlijk „Weensch" waren ook Mizzi Siebold en Franz Wenhoda de eerste vooral in het nummer van de .Wie ner Strassensanger. En met welk een Schwung dansten niet die Wiener Donaumadels! Wat een aardig nummer was die Radetzky-Marsch en niet te vergeten de Ungarische Tanz van Brahms van de Puszta-Madels, origineel van vinding en zoo vol temperament in de uitvoe ring. In KarinskaRilber had dit Weensche ensemble een danseres, die vooral in Das Marchen vom Donaustrand verbluffende en gewaagde staaltjes van acrobatiek en dans- techniek liet zien. De heer Deinum heeft de aardige gedachte gehad om voor deze revue op Koninginnedag 100 plaatsen voor werkloozen te reserveeren. Maar ook verder was er verheugende belang stelling voor de Weeners. zóodat de-eerste op voering plaats had voor een mooi bezette zaal. Het succes was zeer groot en het is dus te verwachten, dat ook heden en morgen onze Stadsschouwburg vol zal zijn. Een revue van zoo sprudelnden geest en fijne distinctie zien wij maar zelden in Haarlem. J. B. SCHUIL. GOLF KENNEMER GOLFCLUB. Zondag werd op de banen van de Kenne- mer Golf en Country Club een greensomes vlaggenwedstrijd gespeeld, waaraan door 14 paren werd deelgenomen. Eersten werden mevrouw N. Hij mans en M. Metselaar (18). die op de 21e green ein- diecjen. Tweeden werden mevrouw de Veer en C. I. Graaf Schiinimelpenninck f20) op de 20e hole. Derden mevrouw Mayer en H. Mayer (24) op de 20e green. OM DEN VAN DER VLIET- WISSELBEKER. Maandag wend te Zandvoort een 18 holes handicap medalplay gedeeld om den Van der Vliet-Wisselbeker die gewonnen werd woor M. de Kadt f24) 70. Tweede werd H. M. Pinnell (30) 71. WANDELSPORT. H. A. V. „DE KAMPIOEN". Voor bovengenoemde vereeniging werd Vrijdag j.l. de laatste wedstrijd om het club- kampioenschap snelwandelen gehouden. De uitslag was 1. en clubkampioen 1936 A. Her ben 20- punten 2. C. v. Carnpen 16 punten; 3. R. Sclieffer 12 punten en 3 strafpunten is 9 punten; 4. G. A. Ramaker 8 punten; 5. J. v. d. Bergh 4 punten.. Uitslag B-klasse 1. en kampioen 1936 H. Medenfolik 20 punten en 2 strafpunten is 18 punten; 2. W. Beljaards 13 punten en 5 strafpunten is 8 punten; 3. J. Huyboom 12 punten en 3 strafpunten is 9 punten. 4. P. Medemblik 6 punten. 5. T. Hegman 6 punten 6. Hegman 5 punten, 7. Stuurman 9 punten en 7 strafpunten is 2 punten. Uitslag stijlloopen. Klasse A 1. en kam pioen G. A. Ramaker 20 punten 2 C. van Kampen 10 punten, 3. J. v. d.Bergh 8 pun ten. 4. A. Herben 6 punten, 5. R. Scheffer 2 punten. Uitslag B-klasse 1. en kampioen H. Me demblik 20 punten. 2. J. Huyboom 10 punten, 3. T. Hegman 9 punten; 4. H. Hegman 3 pun ten 5. W. Beljaards 2 punten. 6. J. Stuur man 2 punten. 7. H. Medemblik 1 punt. Voor het algeheel clubkampioenscV.p 1936 moes- sten G. A. Ramaker en A. Herben samen 1 K.M. overloopen. Daar A. Herben den strijd gewonnen gaf. werd G. A. Ramaker zonder strijd algeheel clubkampioen 1936. Maandag 77 September worden de prijzen feestelijk uitgereikt. SCHAKEN. NEDERLAND TE MüNCHEN OP DE 13e PLAATS. Behalve de 20ste ronde werden te Miinchen alle afgebroken partijen van de Schaak olympiade afgespeeld. Hierna kon de vol gende stand worden opgemaakt: 1. Hongarije 106 p.. 2. Polen 102. 3. Duitsch land 101, 4. Joegoslavië IOOV2 5. Tsjecho- Slowakije 99: 6. Oostenrijk 92*4; 7. Letland 91 Va8- Denemarken 88 1/2; 9. Zweden 87 1/2; 10. Estland 86: 11. Libhauen 73: 12. Finland 71; 13. Nederland 69Vb14. Roemenië 66'/S; 15 Brazilië 63: 16. Noorwegen 61; 17. Zwitser land 561/; 18. IJsland 54; 19. Italië 53Vz', 20. frankrijk 40 1/2; 21. Bulgarije 36 punten- HANDBAL. RAPIDITAS '31—AMSTERDAM. „G. V. A." zet er direct een flink tempo In en de „Rap."-verdediging moet alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen, doch spoedig scoort, G. V. A. 01. Rapiditas zocht eenigen tijd naar zijn goe de nvorm, vooral de buitenspelers zijn nog niet goed ingespeeld. Langzaam maar zeker komt Rapiditas los en na een goede aanval scoort Pal de gelijkmaker (1—1). Amsterdam zet er nu alles op om met de sterke wind mee nog voor.de rust de leiding te nemen, maar beide partijen scoren niet meer voor de rust, Rust 1—1. Na de rust is het Rapiditas die den toon aangeeft en goed gesteund door de midden- linie worden prachtige open aanvallen opge zet, de Haarlem-midvoor geeft Rapiditas dan ook spoedig de leiding (2—1). De voorhoede is er nu uitstekend in en de achterhoede van G. V. A. kan dan ook niet voorkomen, dat Brusse enn Duyft de voor sprong tot 4—1 vergrooten. Na nog eenige te genaanvallen van G. V. A. komt het einde van deze snelle wedstrijd, waardoor Rapiditas '31 in het bezit van de uitgeloofde medaille komt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3