De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen Baldwin in afzondering. Ontploffing in Duitsche mijn. DINSDAG 1 SEPTEMBER 1936 HAÏREEM'S dagbeïd De taak der non-interventie-commissie. Zware strijd in den Cuadarrama. Uit Hendaye verneemt Reuter, dat gister avond aan het front van Irun niets gewijzigd was. Van tijd tot tijd klonk kanonvuur, doch een belangrijke actie werd niet gevoerd. Opnieuw zijn vijf deserteurs van het vreemde lingenlegioen te Hendaye aangekomen. Zij verklaarden gedurende den nacht te hebben gemarcheerd en de Bidassoa te hebben over gezwommen. Zij zeiden verder, dat de opstan delingen goed gewapend zijn. Zij krijgen ge regeld munitie toegevoerd. De bijzondere correspondent van Havas te Seviila deelt mede, dat officieel wordt ver klaard, dat een twaalftal vliegtuigen van de regeering is neergehaald. Seviila; Huelva en Cadix zijn niet meer van de lucht uit gebom bardeerd, toch zijn maatregelen genomen voor net geval dit toch zou gebeuren. De ge nerale staf van de opstandelingen deelt mede. dat tijdens het bombardement van Madrid een kazerne en de ministeries van Oorlog en Bin- nenlandsche zaken werden beschadigd. Aan het front van Toledo neemt de actie van de luchtmacht der opstandelingen toe. hetgeen een beslissende actie van de troepen van Franco in deze sector voorspelt. Bij de laatste luchtraid op Toledo werd de belang rijkste wapenfabriek, welke de regeerings- troepen van wapenen voorziet, getroffen. Gis termorgen werd vernomen, dat de luchtmacht van Burgos de officieren en cadetten in het Alcazar opnieuw van munitie en levensmid- deln heeft voorzien. Door het hevig bombar dement van Malaga verwacht men spoedig een aanval op de stad, de stad zou reeds deels vernield zijn en verstoken van ver bindingsmiddelen. zelfs van uit zee. 67 mijnwerkers te Rio Tinto, die ter dood veroordeeld zijn. zullen gefusilleerd worden, de datum is evenwel nog niet vastgesteld. ■Slechts een mijnwerker werd om zijn jeugd gespaard. De generale staf van de opstandelingen te Burgos deelt verder mee. dat de luchtmacht Naval Peral. Villa Alba, Puergerinos en het Escurial heeft gebombardeerd. Verder worden twee belangrijke overwinningen gemeld. In de provincie Avila zijn de opstandelingen 15 K.M. opgerukt en hebben Puergerinos bezet, zoodat Navel Peral van het Escurial is ge scheiden. Een andere colonne heeft Cueva Valverd en een derde heeft Desgargaderoa bezet. Het hoofdkwartier verklaart, dat de luchtmacht met succes samenwerkte met de troepen en een gemotoriseerde afdeeling van de regeeringstroepen werd op de vlucht gesla gen. Verwoede strijd in den Guadarrama. Het ministerie van oorlog deelt mede. dat de opstandelingen in den Guadarrama ver woede aanvallen hebben ondernomen, doch dat zij werden afgeslagen en vervolgd door de regeeringsgetrouwe strijdkrachten. De op standelingen hebben 165 man op het slag veld achtergelaten. 35 man zijn gevangen ge nomen en 15 mitrailleurs zijn buitgemaakt. Het kwartier der Marokkaansche troepen werd vernield. Aan het communiqué wordt nog toegevoegd, dat de opstandelingen bij een aanval der regeeringstroepen aan het front in Estramadura een nederlaag hebben geleden. De opstandelingen werden voorts terugge slagen aan het front in Guipuazcoa, terwijl ook in Asturië een colonne werd teruggedron gen welke Oviedo probeerde te ontzetten. Spionnagecentrale te Lissabon. Uit Salamanca wordt aan Reuter gemeld, dat een spionnagecentrale van de Spaansche regeering te Lissabon is gevestigd, welke een groote rol speelt in der. burgeroorlog De op standelingen trachten thans een contra- spionnage op te richten, aangezien alle be langrijke plannen van de opstandelingen m ongelooflijk korten tijd in Madrid bekend blijken te zijn. Verder wordt vernomen, dat een geheim genootschap is gevormd tot wraak op de lei dende personen te Madrid, bestaande uit jeugdige fascisten. Zij zweren Madrid in te ne men en alle leiders van linksche partijen te dooden. als zij uit Spanje vluchten. Zij zullen hun man volgen naar ieder deel van de wereld waaTheen hij gaat en elk risico loopen om de executie ten uitvoer te brengen. Naar verluidt staat Azana. Largo, Caballero, Idaiecio Prieto en Giralare boven aan de lijst van „publieke vijanden". Geen bemiddelingspogingen der ambassadeurs te Hendaye. Naa r het Londensche Reuter-bureau of ficieel verneemt, gelooft de Britsche re geering niet, dat de te Hendaye verblijvende ambassadeurs in den burgeroorlog in Spanje trachten te bemiddelen. Bij de Britsche regeering, zoo meent men te weten, is niets bekend van eenigerlei stap in die richting van de zijde der ambassadeurs. Aan den anderen kant verneemt Reuter niet-officieel, dat het mogelijk is. dat som mige ambassadeurs streven naar een politiek van bemiddeling tusschen de regeering en de nationalisten, doch deze pogingen zouden geheel informeel zijn. De Britsche regeering bezit geenerlei ge gevens ten aanzien van het gerucht, dat gedelegeerden der Spaansche regeering en der nationalisten een bezoek hebben gebracht aan de buitenlandsche ambassadeurs te Hendaye Non-intervcntiecommissie zal te Londen zetelen. Uit Londen wordt verder nog medegedeeld dat behalve Frankrijk en Engeland, de vol gende landen zich bereid verklaarden, zitting te nemen in de landencommissie, die te Lon-. den zal zetelen en waarvan het doel is, maat regelen te bestudeeren ten aanzien van de non-interventie in Spanje: Italië, Noorwegen* Albanië, Oostenrijk. Polen, Bulgarije. Dene marken. België, Turkije, en Letland. De ver tegenwoordigers van alle landen, die het embargo op wapens toepassen zullen na tuurlijk in de commissie zitting nemen. Men meent te weten dat Frankrijk. Rusland er toe tracht te bewegen, in de commissie zit ting te nemen, De commissie zal in hoofdzaak de volgende taak hebben: 1. Uitwisseling van inlichtingen inzake de maatregelen, welke voor de ten uitvoer leg ging van het niet-inmengingsverdrag zijn genomen. 2. de gedaohtenwisseling over alle verdere vraagstukken welke zouden voortvloeien uit de ontwikkeling der aangelegenheid, o.m. over de vraag of op de beide strijdende partijen een beroep zal worden gedaan den oorlog ,,op meer humane basis" te voeren. Engeland Werkloozen willen naar Londen optrekken. In de door de werkloosheid in het bijzon der getroffen mijndistricten van Zuid-Wales wordt op het oogenblik een z.g.n. honger- marsch naar Londen op touw gezet, welke ten uitvoer zal worden gelegd, op den dag der heropening van het Engelsche parlement. Tegelijkertijd zullen dan werkloozenstoeten uit andere deelen van het land naar de hoofdstad optrekken. Volgens de ..Daily Worker" is Zaterdag te Cardiff een desbetreffend besluit genomen. Rusland. Ozersky werd niet terug geroepen. Een correspondent van de „Daily Herald" heeft telefonisch gesproken met den op het oogenblik te Moskou vertoevenden leider dei- Sovjet-Russische handelsdelegatie in En geland. Ozersky. die zijn verwondering uit drukte over de „ongewone belangstelling", die men voor zijn vertrek naar Rusland had getoond. Er is. zeide hij niets ongewoons in. dat ik naar Moskou ben gegaan. Het is vol komen natuurlijk, eens naar huis te willen gaan. Ik begrijp niet, waarom men zich zoo druk over mij zou maken. Toen hem verteld werd. dat met stellig heid gemeld werd, dat hij naar Moskou te ruggeroepen was, en vervangen zou worden, antwoordde Ozersky: Het antwoord is. dat ik morgenochtend 'Maandag! terugvlieg. Ik ga eerst naar Berlijn, en vandaar vlieg ik naar Londen. U zult mij waarschijnlijk Woensdag te Londen zien. China. Massa-executievan bandieten. Door een massa-executie van 61 bandieten is een eind gekomen aan de terreur, welke langer dan een jaar in de provincie Sjan- toeng heeft geduurd. De bandieten werden door een vuurpoloton allen tegelijk doodge schoten. Tot de bende behoorde ook een vrouw, die levenslange gevangenisstraf kreeg (A. N*P) Duiitsclhlandl. Economische besprekingen met Frankrijk op til? Dr Schacht is na. van zijn bezoek aan Frankrijk te Berlijn te. zijn teruggekeerd, on middellijk doorgereisd naar Bayreuth, om aan Hitier rapport uit te brengen van zijn te Parijs gevoerde besprekingen met de le den van de Fransche regeering en Labeyrie, aldus het A.N.P. Men meent te weten, dat dr. Schacht opti mistisch is gestemd wat betreft de vooruit zichten van de Duitsch-Fransche handelsbe trekkingen. Men verwacht echter geen on- middelijke verbetering in deze betrekkin gen, doch de handelskringen zijn er over ver heugd, dat dr. Schacht bij zijn jongste be zoek aan Parijs den weg heeft gebaand voor het verbeteren en uitbreiden dezer betrek kingen. Men vermoedt, dat te Parijs het voorstel is geopperd van een informeele ontmoeting tusschen de leiders van het Duitsche minis terie van economische zaken en het Fran sche ministerie van handel. Deze ontmoeting zou dan worden voorbereid door een ver dere gedachtenwisseling langs de gewone di plomatieke wegen. Fratilkraijlk. Overdreven be ichten over de jongste zwendelaf faire. Ten aanzien van de oplichtingsaffaire Kroch werd gistermiddag op het paleis van justitie medegedeeld, dat het genoemde bedrag van honderden millioenen overdreven is. Toch is de Fransche staat door hem be nadeeld voor een millioen franc. Het bezoek van generaal Rydz Smigly. Generaal Rydz-Smigly de inspecteur-gene raal van het Poolsche leger heeft gisteren een bezoek gebracht aan het hotel Matig- non. waar hij een onderhoud heeft gehad met minister-president Blum. Verder had hij een onderhoud met den chef van het Pool sche, generaal Colson den minister van bui tenlandsche zaken, Delbos, en den minister van oorlog, Daladier. De Fransche minister van luchtvaart heeft met generaal Rydz Smigly een bezoek ge bracht aan de luchtvaartbasis te Reims, waar verschillende typen militaire vliegtuigen zijn ondergebracht. Vervolgens werd een bezoek ;ebracht aan de nachtvluchtcentrale, welke van de meest moderne toestellen is voorzien Noorwegen. Het geval-Trotski. De nota. die het Sovjet-gezantschap aan de Noorsche regeering heeft overhandigd, in zake het verblijf van Trotzkd heeft, vol gens het DN.B. te Oslo grote ongerustheid gewekt. Algemeen staat men op 't standpunt dat de regeering daardoor in een onaange name positie is geplaatst. Het antwoord der regeering aan het Sovjet-gezantschap zal gistermiddag worden overhandigd. De beide uit Noorwegen uitgewezen secre tarissen van Trotski, de Franschman Fran- kel en de Tsjecho-Slowaak Wolf, zijn Zondag onder streng politiegeleide te Kopenhagen aangekomen. De bladen vermoeden, dat zij op een scheepsgelegenheid wachten om ver der te reizen. Reuter bericht nog, dat in overeenstem ming met het door het kabinet genomen be sluit de minister van jusdtie verordend heeft dat Trotski en zijn vrouw geïsoleerd zullen worden. Trotski zal nog slechts bezoek kun nen ontvangen na goedkeuring voor ieder afzonderlijk geval van het paspoortenbureau. Hij zal niet mogen telefoneeren en zijn post en telegrammen zullen gecontroleerd wor den. Amerika. Roosevelt wil een internatio nale stabilisatieconferentie bijeenroepen. President Roosevelt, zal. naar het A. N. P. uit Washington verneemt, indien hij herkozen wordt, het initiatief nemen om in 1937 een internationale valuta stabilisatie conferentie bijeen te roepen, met als voornaamste doel. de stabilisatie der valuta's, die uitvoerig besproken is bij het jongste bezoek van den gouverneur der bank van Engeland, Montague Nor man aan Amerika. In Wales heeft Engeland 's premier zich sinds verscheidene weken teruggetrokken. LONDEN, 29 Augustus. (Van onzen correspondent) Augustus met zijn schokkende gebeurte nissen in vele deelen van Europa, is dit jaar een ongeschikte vacantiemaand voor mi nisters. Zij kunnen niet rustig rusten. Zij be korten hun ontspanning op het platteland of in het buitenland. Eden komt naar Lon den. Lord Halifax daagt nu en dan op. Sir John Simon moet van zich laten hooren. Sir Samuel Hoare is al op een dienstreis gegaan naar gebied, dat deel of aanleiding is van internationale spanning. Er zijn bijeenkom sten van de internationale commissies uit het Kabinet. Maar één man. en de belangrijkste, houdt zioh stil in de afzondering van de heuvels van Wales. Baldwin is de eenige premier in Europa, die niet aanwezig is in deze dagen, die vragen om dringende beslissingen in deli cate Europeesche kwesties. Misschien is hij wel op zijn post. De telefoon en de telegraaf hebben er voor gezorgd dat post en plaats hier elkaar niet noodzakelijkerwijs behoeven te dekken. De indruk is echter, dat Baldwin niet op zijn post is, omdat hij niet in Londen is, zelfs niet zoo nu en dan in Londen komt. Hij vertoont zich niet. Hi.i vertoonde zich zelfs niet, toen er dezer dagen een feestelijke ge beurtenis was in zijn familie. Een van zijn zoons trad in het huwelijk. Op de foto's van de gebeurtenis zagen wij het vertrouwde ge zicht van mevrouw Baldwin en van andere Baldwinnen, maar de pater familias schitter de door afwezigheid. Hij bleef in zijn schuilplaats in het oude vorstendom. Den dag na het huwelijk was er een vergadering van de genoemde kabinets commissie, waar een gedragslijn moest worden bepaald in het Spaansch conflict, waar ge sproken moest worden over voorstellen voor hervorming van den Volkenbond. Baldwin had blijkbaar geoordeeld dat het aan zijn geedeputeerden kon worden overgelaten. Zoo pas is het Engelsch-Egyptisch verdrag onder teekend. Er zijn handteekeningen onder gezet van vele Britsche ministers, maar die van den Premier was er niet bij, want hij was niet in de Locarno-zaal van het Foreign Office om te teekenen. Baldwin is al drie weken stil, zoo stil als een muis. Men gaat zich afvragen of hij ongesteld is. Den dag voor het begin van zijn vacantie hield hij een rede voor de oud-soldaten uit Canada, die naar Vimy waren geweest. Het was een mooie en indrukwekkende rede en Baldwin leek puik in orde. Men zal dan ook wel niet naar redenen van gezondheid behoe ven te zoeken om een verklaring te kunnen vinden voor zijn stilzwijgen. Misschien peinst de kluizenaar over de beste methode om zijn diehards, die de laatste maanden nog al opstandig zijn geweest, de les te lezen in de aanstaande partij-vergadering in October. In het verleden heeft hij zich een meester getoond in zulk een taak. Mr. Bald win is geen gewone Conservatief. Zijn politie ke samenstelling is voor een niet gering deel liberaal, tot verdriet en ergernis van zijn meest rechtsche volgelingen. Op het oogenblik is hij gast in een huis van een liberaal Welshman. Straks verlengt hij zijn vacantie in een land huis van Lord Lothian, een liberaal staats man. Misschien zoekt hij er inspiratie om de voor nemens van de diehards in zijn kamp, die op zijn ontslag aansturen, te verijdelen. Rumoer om een postzegel. De Britsche kunstenaars in het geweer. LONDEN 31 Augustus. (Van onzen correspondent). De nieuwe Engelsche postzegel, die zoo juist in drie waarden is versohenen, is geen staal van decoratieve kunst. Het is duidelijk, dat de heeren, die voor de uitgifte verant woordelijk zijn, geen oogenblik aan kunst hebben gedacht. Als men in het uiterlijk van dezen zegel een ontwerp wil zien dan is het er een in den allereenvoudigsten vorm. Hel hoofd van den Koning is een jong hoofd van den Prins van Wales, in profiel. De beeltenis is een trouwe weergave van een foto, maar de hals is afgewerkt op de tra- ditioneele manier van een hoofd in een re- liefbeeld. In den linker bovenhoek is de waar de aangegeven. l'/ó D. In den rechterboven hoek staat de koningskroon. De onderkant bevat nagenoeg over de gansche breedte het woord „Postage". Dat is alles. Men ziet geen symbolische krullen, dolfijnen, leeuwen of lauwertakken. De omstredep zegel. De postzegel is in zijn uitvoering zoo pri mitief, dat kenners van postzegelhistorie er een treffende overeenstemming van uiterlijk in moeten herkennen met de eerste post zegels die in Engeland, bijna een eeuw ge leden, werden uitgegeven. Een verwarrende merkwaardigheid is, dat het woord „Revenue" (inkomsten) ontbreekt Er is in Engeland nooit onderscheid geweest tusschen post- en plak- of belastingzegels. De postzegels is altijd tevens een plabzegel geweest. Vandaar dat zoowel het woord „Postage" als het woord „Revenue" er op ge drukt stond. Men vraagt zich nu af, of hier verandering in zal komen nu het laatst aan gehaalde woord op de nieuwe uitgifte ont breekt. Afgescheiden van deze kwestie laat de duidelijkheid van den nieuwen postzegel niets te wenschen over; en dat is altijd een verdienste. In het buitenland en zelfs in Engeland wordt niet altijd opgemerkt, dat Engelsche postzegels den naam van hun land niet dragen. Men zeigt hier, dat dit komt omdat Engeland het eerste land was dat postzegels invoerde. Deskundigen betwijfelen het. Frankrijk en Griekenland schijnen ook aanspraak te maken op le primeur. Maar dat maakt de verklaring van de afwezigheid van „Engeland" of „Great Britain" op Engelsche postzegels niet minder aanneme lijk. Men zal niets hebben geweten van hetgeen andere landen op dit gebied pres teerden of hadden gepresteerd. Het is gelukkig, dat de Postmaster General heeft doen weten, dat hij er nog niet zeker van was, dat deze nieuwe uitgifte bestendigd zou worden. De autoriteiten hier zijn wat postzegels betreft vaak gedwongen geworden uitgiften in te trekken onder den dwang van een geschokte openbare meening. Over de jongste uitgifte heeft de openbare meening zioh nog niet uitgesproken. Maar eenige kunstenaars zijn er hevig tegen uitgevaren. De nieuwe .postzegel schijnt echter in zijn uiterlijk krachtig te betoogen dat 't oordeel van kunstenaars hier niet wordt gevraagd. Een der kunstenaars heeft gezegd: Van het standpunt var. den kunstenaar beschouwd kan ik mij niets ergers voorstellen dan den nieuwen postzegel. Voorheen wei-den post zegels dor kunstenaars ontworpen. Het feit, dat geen kunstenaarsdiensten werden ge vraagd, duidt op geringschatting van den kunstenaar. Misschien is dit het begin van een nieuw tijdperk, waarin voor kunstenaars geen plaats meer is bij het ontwerpen van postzegels. Een ontstellende uitlating was die van den vermaarden Ierschen portretschilder Sir John Lavery, een Royal Academician. Hij vond de foto een goed idee en hij meent blijkbaar dat het nageslacht, indien het een voorstelling- wil hebben van het uiterlijk van Koning Ed ward VIH, in oude postzegelalbums zal gaan kijken. Want hij redeneerde, dat een teeke- ning alleen „de meening" van den kunstenaar was over het uiterlijk van zijn model ter wijl een foto „gelijkenis" gaf. Een andere Royal Academician, Henry Rushbury, vindt het ontwerp volstrekt onwaardig. A. K. VAN R. Twintig dooden geborgen Het D.N.B. meldt uit Bochum, 31 Augustus: In de mijn „Vereinigte President", toebehoorende aan de Bergbau A. G. Lotharingen, heeft hedenmiddag een mijngasontploffing plaats gehad op de negende verdie ping. In de officieele lezing over het ongeluk wordt meegedeeld, dat de mijngasontplof fing tot nu toe 20 dooden heeft geëischt. Drie arbeiders worden nog vermist. Men vreest, dat ook zij om het leven zijn gekomen. Twintig mijnwerkers werden gewond, van wie intusschen drie aan hun wonden zijn bezweken. Men verwacht niet, dat nog meer slachtoffers te betreuren zullen zijn. De mijndirectie heeft een onderzoek inge steld naar de oorzaken van het ongeluk, doch dit heeft, daar de bergingswerkzaamheden nog niet geëindigd zijn, nog geen uitsluitsel gegeven. Piloot achter het stuur gestorven. Passagiers slaagden er in het toestel te doen landen. De „Times" meldt uit Johannesburg: Slechts enkele oogenblikken na den start van het vliegveld Germiston is de piloot van een vliegtuig. Dr. G. C. Dalton, die twee pas- sagirs met zich mee de lucht in had geno men. achter den stuurknuppel tengevolge van een hartverlamming overleden. De pas sagiers waren de heer S. Kruger, die slechts enkele uren vliegervaring had opgedaan en een jonge vrouw, mej. N. Attwell, die haar eersten tocht maakte. Het toestel bleef zonder bestuurd te wor den door vliegen en de passagiers slaagden er vooreerst niet in het lijk uit den stuur stoel te verwijderen. Het vliegtuig draaide en keerde ongeveer een half uur lang hulpe loos door de lucht, tot de heer Kruger er eindelijk kans toe zag de beschikking te krij gen over den stuurknuppel en een z.g. „Pan- nekoek-landing" te maken. Wel sloeg de ma chine daarbij over den kop, maar de heer Kruger bleef ongedeerd en mej. Attwell kwam er met een gebroken arm af. (A. N. P.) PKUERAMMA WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I 1875 M. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Alle reuzen waren dus verdwenen en ook van den toovenaar had Thijs geen last meer. Maar, bedacht hij zich, die toovenaar zou nog wel eens terug kunnen komen om zijn gevaarlijk werk voort te zetten. Neen, met die reuzenmakerij moet het eens en vooral afgeloopen zijn. Lang denkt Thijs over dit vraagstuk na en dan, ineens, schiet hem een idee te binnen. Hij pakt de kom met toovermodder beet en sleept die met zich mee. Met dat zware vrachtje verlaat hij de grot. Zoo volgt hij den weg, die hem weer uit het gebergte zal brengen naar de dichtstbijzijnde bewoonde streek VARA-uitzending-, 8.Gram. platen. 9.30 Keukenpraatje. 10. Morgenwijding VPRO. 10.15 „De Bohemians". Radiotooneel. Causerie over de intern, vre descampagne, 12.— Gram. platen. 12,30 VARA- orkest. 1,151,45 Gram. platen. 2.Kniples. 2.30 Voor de Vrouw.- 3.Orgelspel. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 „Orvitropia" en gram. pla ten. 6.30 RVU „De methode Coué" causerie. 7. Sportuitzending. 7.10 „De Roodborstjes". 7.40 „Sociale aardrijkskunde, haar gebied en haar beteekenis", causerie. 8.Herh. SOS-Ber. Nieuwsber. ANP. VARA-Varia. 8.15 „Leert de Planliederen" m.m.v. solisten. 8.30 Gram. pl. 9.— VARA-Groot-orkest. 9.45 Radio-tooneel. 10.Nieuwsber. ANP., 10.05 Orgelspel. 10.20 Gram. platen. 10.30 „De Flierefluiters" en so list. 11,12.— Gram. platen. HILVERSUM n, 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.—12.— Ensemble v. d. Horst. 12,15 Vervolg concert. 1,15 Gram. platen. 2.Orgelspel. 3.Chr. Lectuur. 3.30 3.45 Gram. platen. 4.Zang en gram. platen. 5.Kinderuurtje. 6.— Gram. platen. 6.30 Af gestaan. 7. —Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Land- zbouwhalfuurtje. 7.45 Reportage. 8.— Berich ten A.N.P. 8.15 Uitzending van het 6de Chr. Geheel onthouderscongres. 9.15 Gram. platen., 9.30 Orgelconcert. Om 10.Berichten A.N.P. 10.30—11,30 Gram. platen. Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.— „Thinking back" causerie. 11.20 F. Lio nel Johns en zijn orkest, 12.20 Orgelspel. 12,50 Gram. platen. 1,20 Het BBC-Empire-orkest, 2,20 Geiger en zijn orkest. 3.05 Piano-recital. 3,35 Het Sheltenham Sted. Harmonie-orkest. 4 20 Vesper. 5.10 Gram. platen. 5.35 Dansmu ziek. 6.206.45 Berichten. 6.50 Variété-pro gramma. 7,50 Dansmuziek. 8.20 Het BBC-sym- phonie-orkest en solisten. 10.Berichten. 10.30 Het Bridgewater-kwintet. m.m.v. so liste. 11,25 Sportreportage. 11,3512,20 Dans muziek. RADIO PARIS 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. pl. 11,20 Kamerorkest. 2,50 Symphonie-concert. 4.20 Gram. pl.. 5.50 Kamerorkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Radio tooneel. 11,0512,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 6.50 en 12.20 Orkest concert, 2,35 Gram. pla ten. 4.50 Keulsche Symphonieorkest. 6.50 Gram. platen. 8.35 Uitzending van de HJ. 9.05 Omroeporkest. 10.50 Omroepklein orkest.. BRUSSEL 322 M' 12.20 Max Alexys' orkest. 1,30 Salon-orkest. 1,502,20 Gram. platen. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gram. platen. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Symphonie-concert. 10.3011,20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Salon-orkest en zang. 1,30 Max Alexys' orkest. 5.25 Salon-or kest. 6.35 Cabaret. 8.20 Symphonie-concert. 9.05 Gram. platen. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Ilja Livschakoff's orkest. 9.05 Uitzen ding van de HJ. 9.35 Kwintet-concert. 10.20 Berichten. 10.50 Cembalo-recital. 11.05 Scheeps weerbericht. 11,20—12,20 Uit Saarbrücken: Omroepkleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6