Zwarte dag voor het snelverkeer. WOENSDAG 2 SEPTEME ER 1936 H A A" R E E M'S D A G B E A D S WIELRIJDEN. Geen kans voor Nederlandsche stayers. Snoek en Alkema eindigen beiden als vijfde. Dinsdagavond zijn de twee series van de 100 K.M. achter groote motoren verreden. In de eerste rit startten involgorde: 1. Lacquehaye, 2. Loman 3. Snoek, 4. Gil- gen, 5. Geers. 6. Severgnioi. Ware Snoek dadelijk behoorlijk op tempo gekomen, dan had hij nog een goede positie kunnen houden. Nu dat niet gebeurde zag hij eerst Gilgen en daarna Severgnini over zich heen gaan. Dat was gangmaker Kaeser maar matig naar den zin. maar in de poging na 20 ronden ondernomen om Snoek weer over den Italiaan heen te brengen, raakte de Neder lander los en daarom op de laatste plaats. Onze Hollandsche Stayer Snoek maakte geen grooten indruk. Hij was veel los en moest dan alle krachten inspannen om bij te spurten. De uitslag luidde: 1. Lacquehaye 100 K.M. in 1 uur 33 min. 2 sec. 2. Lohman 1 uur 32 min. 3 sec.; 3. Severgnini 1 uur 34 min. 12 sec.; 4. Geers 1 uur 35 min. 9 sec.: 5. Snoek 1 uur 35 min. 41 2/5 sec.; 6. Gilgen. In de tweede serie wordt gestart in deze volgorde: 1. Suter, 2. Metze. 3. Ronsse, 4. Raynaud. 5. Alkema, 6. Manera. Eerst een valsche start de bel gaat op protest van Suter, omdat Vdlle, de gangmaker van Metze, die in eerste positie ging liggen daar niet hoorde. Metze nam al in de laatste bocht van de eerste ronde de leiding met Ronsse, Raynaud, Alkema, Suter en Manera achter zich. De Spanjaard Prieto was niet opgekomen. De belangstelling der kleine Hollandsche kolonie gaat uit naar Alkema, ook al omdat die den laatsten keer in Amsterdam zoo goed gereden heeft. Wiersma reed in den beginne heel tactisch, bleef achter Raynaud hangen zonder aan vallen te doen, maar na zestien ronden brengt Alkema toch wat leven in de brouwerij. Zijn aanval op Raynaud mislukte echter. Dan komt Suter plotseling los. Hij passeert Manera en gaat in denzelfden spurt over Alkema heen Zoo neemt Suter de vierde plaats. Metze laat nu even zien wat hij kan. Ville brengt hem in een zucht over verschillende tegenstanders heen Ook Ronsse wordt gelapt. Er worden snelle ronden gereden. De 20 K.M. gaan in 17 min. 43 2 5 sec., de 40 K.M. in 34 min. 53 4/5 sec. In deze sterke omgeving is Alkema niet een der besten. Wiersma rijdt tactisch, hij spaart zijn renner voor het laatste stuk. maar kan toch niet verhinde ren, dat hij een paar malen gelapt wordt. Met nog 130 ronden te rijden geeft Manera den strijd op. Metze, Ronsse en Raynaud waren in deze serie beslist de sterksten de anderen blijven bij dezen veel terug. Als er nog 50 ronden te rijden zijn, wordt Raynaud's aanval op Ronsse met succes bekroond en hij bezet thans de tweede plaats. De 80 K.M. gaan op in 1 uur, 10 min. 12 3/5 sec. Medegedeeld wordt, dat Metze's tijd over de 60 K.M. een nieuw baanrecord beteekent. Het gaat dus wel hard en het is geen won der. dat Alkema niet kan meekomen. Overigens gaat de wedstrijd als een nacht kaars uit. De uitslag luidde: 1. Metze 1 uur, 27 min. 47' sec., nieuw baanrecord. Deze 100 K.M. is dus ongeveer 6 min. sneller gereden dan de voorgaande. 2. Raynaud (Frankrijk) 1 uur 27 min. 50 sec. 3. Ronsse (België) 1 uur 28 min. 41/5 sec. 4. Suter (Zwitserland) 1 uur 28 min. 44.5 sec. 5. Alkema (Nederland) 1 uur 29 min. 16 sec. Uit deze twee races is dus gebleken, dat. Metze inderdaad de sterkste stayer is en het lijdt geen twijfel, dat hij de favoriet is en zeer waarschijnlijk den grooten titel zal veroveren. Donderdag a.s. wordt de finale van den wedstrijd achter motoren verreden. Revanche. Naar wij vernemen zullen op Dinsdag 8 September a.s. op de baan in het Olympisch Stadion te Amsterdam de revanche-wedstrij den worden gehouden van de wereldkam pioenschappen, welke momenteel te Zürich worden gehouden. Reeds zijn de amateur-sprinters Georget (Frankrijk) en Collard (België) die resp. tweede en derde werden, geëngageerd, terwijl voorts ook de Nederlandsche wereldkam pioen Arie van Vliet van de partij zal zijn. Tevens zal wereldkampioen Van Vliet dien avond officieel door de Nederlandsche Wiel- ren Unie worden gehuldigd. Verrassende nederlaag van Van Vliet. Te Utrecht verslagen door Van de Vijver. Dinsdagavond wer- den op de Stadion wielerbaan te Utrecht internationale wed strijden gehouden, waaraan eerst een huldiging van onzen wereldkampioen Arie van Vliet voorafging. Reeds dadelijk kwam het tot een verrassing toen Van Vliet in de finale van den sprint door Van der Vijver werd geklopt. In den wedstrijd achter groote moto ren om den prijs der naties werd Wals eer ste voor den Belg Seynave, terwijl Loncke den wedstrijd achter tandems won voor Piet van Kem pen. De uitslagen luidden: Sprintwedstrijd: halve finales: 1. Van Vliet, 2. Herbershof: 1. Van der Vijver. 2. Herbers- hof: Finale: 1 Van der Vijver (tijd laatste 200 meter 13 sec.)2. Van Vliet. Wedstrijd achter groote motoren om den prijs der naties: Eerste manche over 30 K.M.: 1. Wals, 2. Seynave (België) op 390 meter; 3. Sausln (Frankrijk) op 820 meter. Tweede manche over 30 K.M.: 1. Seynave, 2. Wals op 20 meter; 3. Kuester op 790 meter. Derde manche over 40 K.M.: 1 Wals, 2. Seynave. De overige renners ver achter. 1. Wals 4 pnt.; 2. Seynaeve 5 pnt.; 3. Sausin 12 pnt. A. van Vliet. Wedstrijd voor profs achter tandemgang- making: Eerste rit over 15 K.M.: 1. Loncke (België) 17 min. 46 sec.; 2. Pijnenburg; 3. Piet van Kempen. Tweede rit over 15 K.M.: 1. Piet van Kem pen in 17 min. 49.4 sec.; 2. Loncke. Pijnenburg gevallen. Totaaluitslag: 1. Loncke 3 pnt; 2. Plet van'Kempen 4 pnt. H.R.C. „DE JONGE KAMPIOEN". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wegwedstrijd voor A-, B-, C-klassers en Juniores. De A-B-klassers reden 30 K.M., de C-klassers 25 K.M. en de Juniores 15 K.M. De uitslagen luiden als volgt: A-B-klassers 30 KM.: 1. W Vonk. tijd 44 m. 45 sec., 2. Smit. 3. v. d. Putten. 4. Hoogland, 5. Veen, 6. F. Jansen. C-klassers 25 K.M. 1. Veerman, tijd 27 m. 45 sec., 2. Duyns, 3 H. Munk, 4. J. Munk, 5. Tiche laar. 6. Jansen. 7. C. Bijster. Juniores 15 K.M.: 1. K. Neeft tijd 23 m. 4 sec. 2. Weyer, 3. de Groot, 4. Kleynmijer, 5. G. v. Dijk, 6. L. Vonk. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging van postdui- venliefhebbers hield een wedvlucht op Zon dag 30 Augustus van Lier af. Afstand 136 K.M. Duiven los 10 uur. De prijzen werden behaald als volgt: A. J. v. d. Bosch 1 15; G. Dollé 3: G. Zaagsma 4 7; D. Schuurman 6 12; J. Har- denberg 6 10; R. Brakel 8 13; E. Cassee 9 11 14. Eerstgetoonde duif 12 uur 18 min. 46 sec. Laatstgetoonde duif 12 uur 23 min. 59 sec. DAMMEN. Wordt een Haarlemsche Dam- bond opgericht? Een ledenvergadering van den Districtsbond „Noord-Holland". Het bestuur van den Districtsbond „Noord- Holland" heeft de afgevaardigden der aan gesloten vereenigingen in buitengewone ver gadering bijeengeroepen op Zaterdagmiddag a.s. te 3.30 uur in „Kennemerhof" te IJmuiden Aanleiding tot deze buitengewone ledenver gadering is de door de „Het Oosterkwartier" tot de Haarlemsche vereenigingen gerichte uitnoodiging tot bijwoning eener bijeenkomst op Dinsdagavond 8 September a.s. te Haar lem ter bespreking van de plannen tot op richting van een Haarlemschen Dambond en daarmede onvermijdelijk gepaard gaande af scheiding van den Districtsbond „Noord-Hol land". Het bestuur van den Districtsbond „Noord- Holland" wil thans in bovenbedoelde buiten gewone ledenvergadering de houding van den Districtsbond „Noord-Holland" vaststellen en tevens bespreken welke houding de districts bond tegenover „Het Oosterkwartier" zal aannemen. Voorts zullen nog enkele andere belangrijke punten ter tafel worden gebracht, namelijk bespreking hoofdklasse-competitie 1936 1937 in verband met het door den Amsterdamschen Dambond bij het bestuur van den Nederl. Dambond ingediende voorstel; vaststellen van het systeem volgens hetwelk de competities van de overige klassen zullen worden ver speeld; bespreking finales jubileumwedstrij den Nederl. Dambond enz. Deze buitengewone ledenvergadering be looft dus zeer belangrijk te zullen worden. De stemming inzake de oprichting van een Haarlemschen Dambond is onder de Haar lemsche vereenigingen zeer verdeeld. De Haarlemsche Damclub de grootste der Haarlemsche clubs voelt b.v. meer voor een algeheele réorganisatie van den Districts bond „Noord-Holland" inplaats oprichting van een nieuwen bond. HAARLEMSCHE DAMCLUB. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1935/1936. De stand van den wedstrijd om het tweede klasse clubkampioenschap 1935/1936 der Haar lemsche Damclub luidt als volgt: 1. J. J. van Kesteren 29 pt., kampioen; 2. J. Balk 28 pt., 2de prijs; 3. K. Olij 26 pt., 3de prijs. Thans resteeren nog alleen drie partijen, die geen invloed op den uitslag kunnen hebben. Naar de hoofdklasse promoveerden J. J. van Kesteren, J. Balk, K. Olij en C. Kool. terwijl naar de derde klasse degradeerde G. Bakker. De stand van den wedstrijd om het derde klasse clubkampioenschap 1935/1936 luidt mo menteel als volgt: 1. J. A. Meeuwenoord 34 pt., kampioen; 2. H. G. J. Andriessen 33 pt., 2de prijs. Meeuwenoord en Andriessen promoveerden definitief naar de 1ste klasse, terwijl ook E. Stammis nog een kans op promotie behoudt. DAMVEREENIGING „D.O.S." In de Damvereeniging „D.O.S." te Haarlem werd de zomerwedstrijd voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Afd. I: C. Vrolijk wint van G. A. Ottolini; F. Mollema wint van W. Dijkhof. Afd. II: H. J. van Berk wint van K. Kol. Afd. ni: S. Vermeer remise met H. Ie Noble; E. Borger wint van H. Ie Noble. SCHAKEN. Nederland dertiende te München. Het einde van de Schaak-Olympiade. Vandaag is de Schaakolympiade te München na het spelen van de 21ste ronde en de nog hangende partijen, beëindigd. Hongarije werd eerste en won derhalve de gouden medaille, terwijl Polen de zilveren en Duitschland de bronzen medaille verwierven. De eindstand luidt dus: 1. Hongarije IIOV2. Polen 108, Duitschland 106%. Joego Slavië 104%, Tsjecho Slowakije 104, Letland 96%, Oostenrijk 95, Zweden 94. Denemarken 91 Estland 90, Lithauen 77%. Finland 75%, Nederland 71, Roemenië 68, Noorwegen 64y2, Brazilië 63, Zwitserland 61%, Italië 59, IJsland 57%, Frankrijk 43%, Bul garije 38%. De Nederlandsche spelers behaalden de volgende resultatenVan Doesburgh 3 pnt. uit 18 partijen. Prins 8 uit 19. Felderhof 5 uit 17. Schelting 4% uit 19. Hamming 7 uit 17, Muehring 8% uit 17, De Groot 10% uit 18. Cortlever 7% uit 18 en Koomen 10% uit 17. (Ólvhó^ennaam 1NSTANTIN£1 Het ka" ,e p3S komen. help» spoedig b') hooWpÜ">esp"ni mi9r"'"e irasfcEiatme Prijs 50 ctsNJL" (Adv. Ingez. MedJ Euwe in Heemstede. Lustrumviering van Heemsteeclsclien Schaakbond. Dinsdagavond hield de Heemsteedsche Schaakclub in Hotel Boekenrode haar vijfde jaarvergadering, waarmede tevens de viering van het eerste lustrum werd ingezet. Het bestuur zal op één der Zaterdagen van September een receptie houden, terwijl op den avond van dien dag een openbare bijeen komst zal volgen, waarbij de wereldkam pioen, Dr. Max Euwe aanwezig zal zijn. Dr. Max Euwe zal daarbij de be langrijkste situaties uit het Not- tingham-tournooi aan het demon stratiebord toelichten Met deze de monstratie zal de Heemsteedsche Schaakclub een primeur voor Ne derland hebben. Als jubileumuitgave heeft de H.S.C. voorts een boekje doen verschijnen van de hand van Hans Kmoch. den uit den strijd om het wereldkampioenschap bekenden schaak meester. die de geheele wedstrijdleiding bij de ontmoeting Euwe-Aljechin in handen heeft gehad. Dit boekje, waarin de theorie en de practijk van de moderne schaakpar tijen wordt behandeld en waarin een geheel nieuwe notitiemethode is toegepast, is niet in den handel, doch voor belanghebbenden bij de H.S.C. verkrijgbaar. De bekende probleemcomponist A. M. Voorting heeft aan de H.S.C. een nieuwe driezet opgedragen, die in het tijdschrift van den Kon. Ned. Schaakbond zal worden ge publiceerd. Aan de op de jaarvergadering uitgebrach te verslagen ontleenen wij nog. dat de H.S.C. die het vorige jaar met 6 groepen speelde, door de stijging van het ledental dezen win ter zijn wedstrijden houdt in negen groepen, verdeeld over 3 klassen Werd het vorige jaar met vier tientallen deelgenomen aan de com petities van den Noord-Hollandschen Schaak bond, voor dit jaar werd met vijf tientallen ingeschreven. Het bestuur werd als volgt samengesteld: de heer W. A. de Tello, voorz., de heer F. C. Kuiken, secr.; de heer W. Smink, penning meester; de heer F. van Dort, materieelcom- missaris, de heer C. Fokke, wedstrijdsecre taris. In de controlecommissie werden be noemd de heeren Steenken en Klein. CRICKET IN ENGELAND. De uitslagen van de laatste gespeelde coun- tymatches zijn als volgt. Derby 338 wint met innings van Leicester 151 en 121. Sussex 479 en 712 wint met 8 wickets van Britsch-Indië 309 en 239 (James Laugridge 747). Worces ter 319 en 179 wint van Essex 188 en 125 (Ho- worth 5—50). Gloucester 485 wint van Notts 200 en 215 (Cranfield 4—71 in 33 overs, Bar- nett 325) Yorkshire 378—8 en 250 wint van Hants 174 (Verity 3—16) en 228 (Verity 6—47). Verity nam in dezen wedstrijd zijn 200ste wicket en is de eenige bowler die in dit seizoen deze prestatie geleverd heeft). Midd lesex 260 en 280 wint van Surrey 127 en 157. In een draw eindigden Lancs 423 tegen So merset 253 en 385—7. M.C.C. 96 en 426—5 tegen Kent 352—5 en 182—5. W. H. Lerett, de Kent wicketkeeper, liet in beide innings geen enkele bye door. De eindstand is: 1. Derby. 2. Midd lesex, 3. Yorkshire, 4. Gloucester, 5. Notts, 6. Surrey. Hammond staat no. 1 batten: 405 207031759.14. Larwood bowlen: 679.1165- 1544—119—12.97. HENGELEN 'T BAARSJE. Bovengenoemd College hield op 30 Aug. j.l. een onderlinge wedstrijd op witvisch in de wateren bij de Lijnden, Des morgens om 4.30 vertrok men gezamelijk per fiets naar het terrein van den wedstrijd. De animo voor dezen wedstrijd was groot. Ie prijs A. de Jong, met de grootste, 2e pr. A. Besorje, met de meeste, 3e pr. R. Papenburg 4e pr. H. Veen. 5e pr. S. Bosman, 6e pr. G. Veen, 7e pr. B. Nicolij, 8e pr. P. Berghuis, 9e prijs P. A. Tabbers, 10e prijs C. v. d. Pol. ATHLETIEK. OSENDARP WINT DE 100 METER TE GOETEBORG. Dinsdag zijn in Goeteborg groote interna tionale atletiekwedstrijden gehouden, waar aan behalve door een aantal leden van de Amerikaansche Olympische ploeg, ook is deel genomen door onzen landgenoot Osendarp. Deze slaagde erin de 100 meter te winnen in den tijd van 10.6 sec., voor den Amerikaan Draper, die denzelfden tijd noteerde. Het ver schil was een borstbreedte. HOCKEY. NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN BRITSCH- INDIë SAMENGESTELD. Het Nederlandsch hockey-elftal dat Zon dag 6 September a.s. in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen den Olympischen kampioe Britsch Indië zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: R. de Waal (Amsterdam) en M. Westerkamp (H. D. M.) Midden: H. de Looper (Hilversum), R. van der Haar (H H. Y. C.) en A. van Lierop (Hil versum) Voor: P. Gunning (B M. H. C.) H. Schnitger (P. W.), E. van den Berg (Amsterdam) De Roos (B. M. H. C.) en Sparenberg (Hilver sum) Vele ongelukken gebeurd. Onvoorzichtigheid viert hoogtij. Dinsdag is voor het snelverkeer weer een zwarte dag geweest. Vele ongelukken zijn er gebeurd, waaron der helaas enkele met doodelij- ken afloop. De tol van het verkeer is wel weer heel zwaar geweest! Dinsdagavond omstreeks negen uur zijn op den rijksstraatweg tusschen Meppel en Staphorst twee personen auto's in volle vaart tegen elkaar ge reden, waarbij de zes inzittenden werden gewond. Vier hunner, twee echtparen uit Jelsum (Fr.) moesten in het ziekenhuis worden opgeno men. Het was zeer druk op den weg toen het ongeluk gebeurde. Eén der beide wagens, welke bestuurd werd door den heer D. J. Twijnstra en waarin verder zaten diens vrouw en het echtpaar Bonnema, allen uit Jelsum het gezelschap keerde van de ten toonstelling .Het volle profijt" uit Enschedé naar huis terug maakte zich op een ge geven moment los uit de file om de voorste auto daarvan te passeeren. Van den ande ren kant naderde toen in volle vaart een tegenligger, waarin zich het echtpaar Hart man uit Zwolle bevond. De heer Twijnstra had dezen wagen niet zien aankomen, met het gevolg, dat de voertuigen met een ge weldigen klap tegen elkaar vlogen. Van alle kanten kwamen menschen toeloopen, die er met groote moeite in slaagden de inzittenden uit de wrakstukken der vernielde wagens te bevrijden. Het bleek, dat de vier Friezen een vrij ern stige hersenschudding hadden gekregen. Zij zijn met ziekenauto's uit Zwolle en Meppel naar het Sophia-Ziekenhuis te Zwolle ver voerd. Verder had de heer Hartman een bloe dende wonde aan het hoofd en zijn vrouw een lichte heresenschudaing gekregen. Zij zijn naar hun woning overgebracht. Nederlander rijdt op een groep menschen in. Vandaag heeft zich onder de gemeente Waver een gecompliceerd, ernstig auto-on geluk voorgedaan. De heer Dehalloy, wo nende te Yvoer (België), keerde Dinsdag met zijn auto uit Brussel huiswaarts, toen hij nabij het z.g. Bois du Prussien op het gebied van Waver in aanrijding kwam met een autobus, welke uit de tegenovergestelde rich ting kwam en trachtte den wagen van den heer Dehalloy nog te passeeren. De schok was zeer hevig en de heer Dehalloy werd zwaar gewond. Vijf inzittenden van de auto bus, die van een tocht naar de Pyreneëen terugkeerde, werden licht gewond. Gendar mes waren spoedig ter plaatse en namen de noodige maatregelen voor de verzorging der gewonden en het vrijmaken van den weg. Terwijl zij hiermede bezig waren nader de in groote vaart de Nederlandsche auto van den 66-jarigen heer B wonende te Breda, die zelf zijn wagen stuurde. Hij reed op de groep in, tengevolge waarvan twee gendarmes vrij ernstig werden gewond en drie andere personen eveneens betrekkelijk zware verwondingen kregen. In allerijl moesten de gekwetsten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De heer B. verklaarde, dat hij de door de gendarmes gegeven teekens niet heeft op gemerkt en daarom is doorgereden, welke verklaring alleszins aannemelijk schijnt te zijn, aangezien na onderzoek zou zijn geble ken, dat een andere auto vóór hem uitreed, welke het hem onmogelijk maakte even- tueele teekens waar te nemen. Snijden heeft ernstige gevolgen Dinsdagmiddag heeft nabij het pompsta tion aan den Ploogenweg te Amersfoort een ernstige aanrijding plaats gehad. Uit de richting Amersfoort naderden twee perso nenauto's. De achterste wagen passeerde den eersten, doch haalde daarbij niet genoeg naar links uit, met het gevolg, dat diens rechter achternaafdop van het linker voor wiel van den gepasseerden wagen raakte. De bestuurder van deze laatste auto. zekere S. uit Apeldoorn, verloor de macht over zijn stuur, waardoor de wagen begon te slinge ren en met het achterste gedeelte tegen een boom sloeg. Vervolgens vloog de wagen naar links en sloeg over den kop. De bestuurder van de verongelukte auto kreeg een diepe hoofdwonde, terwijl de overige inzittenden, de heer V. en de 27-jarige H., beiden uit 's-Gravenhage, eveneens werden gewond. Laatstgenoemde liep een zeer diepe hoofdwonde, een hersenschudding, een nierbloeding en andere ernstige inwendige kneuzingen op. De heer V. kreeg schaafwonden aan zijn elle boog. Per ziekenauto werd de heer H. naar het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort ver voerd De bestuurder, die de aanrijding veroor zaakte, is een inwoner uit Hilversum. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De ge wonde Hagenaars waren met den Apeldoom- schen chauffeur meegereden van Amersfoort op weg naar Apeldoorn. Bejaard man gedood. Dinsdagavond om 8 uur is op den Gusto- weg bij Schiedam een bejaarde man door een ZWEMMEN. AMERIKAANSCHE ZWEMMERS NAAR AMSTERDAM. Op de internationale zwemwedstrijden, welke 20 September a.s. in het Sportfondsen- bad te msterdam zullen worden gehouden zullen de volgende Amerikaansche zwemsters en zwemmers starten. Kiefer, waarschijnlijk op de 200 M. rugslag mej. Schiller op de 100 M. schoolslag dames, Green, mej. Mansfield, en Highland. vrachtauto aangereden. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij na eenige minuten den geest gaf. Men late zich niet door een auto trekken. Te Oostburg liet een 18-jarig meisje zich door een vrachtauto trekken. Bij de uitspan ning „De Liter" gekomen, waar de asfaltweg zonder rijwielpad overgat in een klinkerweg met een rijwielpad links van den weg, liet het meisje de auto los om over te steken. Zij werd daarbij echter door een achterop rij denden vrachtauto gegrepen en oven-eden. Een dokter uit Aardenburg, die spoedig ter plaatse was. kon slechts den dood constatee- ren. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. Oude man aarzelde Dinsdagochtend werd op den Haagweg na bij de Hoornbrug te Rijswijk een oude man, die den snelverkeersweg wilde oversteken en voor een naderend motorrijtuig zoo schrok, dat hij wilde terugloopen. aangereden door een uit de tegenovergestelde richting komen de vrachtauto. Hoewel de bestuurder nog heeft getracht, door naar rechts uit te ha len, een aanrijding te voorkomen, mocht zulks niet baten. Het slachtoffer, de 80-jarige H. P. M. van A.. wonende te Rijswijk, werd getroffen en viel achterover op den vluchtheuvel Hij bleek ernstige hoofdwonden te hebben op- geloopen. Kort daarop is hij overleden. Ongelukken van motorrijders. De motorrijder De L. is op den Utrechtsche straatweg in de gemeente Jutphaas tegen twee wielrijders gereden, met het gevolg, dat hij tegen den grond sloeg. Het slachtoffer is met een zware hersenschudding naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Te Oss hadden twee jongens voor f 15 een 4-cylinder motorrijwiel gekocht. Hoewel zij de rijkunst niet meester waren, gingen zij toch rijden, met het gevolg, dat zij in een bocht tegen een ijzeren hek botsten. De be stuurder werd licht gewond, terwijl het mo torrijwiel werd vernield. Op den rijksstraatweg te Lisse, ter hoogte van caférestaurant „De Nachtegaal", geraak te de motorrijder W. uit Den Haag van den rijksweg af, kwam tusschen de onbestrate tramrails terecht en vloog over den kop. Bij onderzoek bleek hij inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen. Hij is naar een zie kenhuis in De nHaag vervoerd. De duorijder P. is er zonder letsel afge komen. Men springe niet uit een rijdenden electrischen trein. Dat is levensgevaarlijk. Dinsdag zijn vier reizigers op het Centraal Station te Amsterdam uit een rijdenden trein gesprongen; zij vielen op het perron, liepen vrij ernstige kwetsuren'op en moesten door den G. G. D. worden verbonden. Zij hadden plaats genomen in den trein, die naar IJmui den zou vertrekken, terwijl zij naar Leiden wilden. Juist toen de trein zich in beweging zette, bemerkten zij hun vergissing. Zij open den de deur van den trein en sprongen er uit, waarbij zij leelijk kwamen te vallen. In 2 uur per trein van Utrecht naar Groningen? Proeven van de Spoorwegen. Naar de Tel. verneemt zijn de Spoorwegen druk bezig met voorbereidingen om de Diesel- treinen met één treinstel te verlengen, zoo dat er dan drie inplaats van twee treinstel len in eiken trein meerijden en deze ver lengde treinen in te richten voor den dienst van Utrecht op Groningen, welke afstand dan in 2 uur tijds zou worden afgelegd. .Proeven zijn dezer dagen op het traject Ütrecht-Gro- ningen reeds genomen, waarbij een snelheid van 120 K.M. werd bereikt. Tevens wordt de mogelijkheid onderzocht in deze treinen een buffet in te richten! Vier wapensmokkelaars in arrest. Tevens belangrijke partij wapenen en munitie in beslag genomen. Drie Amsterdammers, en een Sliedrechte- naar zijn, dank zij de waakzaamheid van de marechausee te Papendrecht, gearresteerd wegens wapensmokkel. Na langdurige onder zoekingen is men op het spoor van de man nen gekomen en heeft men een aanzienlijke partij wapenen en munitie in beslag kunnen nemen nl.: 29 revolvers en 960 patronen. De smokkelaars beweerden, dat zij de wape nen uit België betrokken hadden, hetgeen echter de politie in twijfel trekt, omdat alle wapenen van Spaansch model bleken te zijn en de veronderstelling, dat de wapens van het Iberische schiereiland afkomstig zijn, wordt bovendien nog versterkt door het feit, dat de hoofdman van deze smokkelaars, de varens gezel P., op Spanje vaart. Er is niet gebleken of deze smokkelaars bende in ons land al veel wapens heeft afge leverd. Omtrent de bestemming van de wa pens verkeert men bovendien nog in het on zekere. maar wel is komen vast te staan, dat toch de hoofdbedoeling van de smokkelaars was om door hen gesmokkelde browningpisto len aan particulieren van de hand te doen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8