VERTELLING Tandheelkundig Instituut SEHEEL GEBIT VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD S Gem. Bank van Leening. B. en W. stellen wijziging van het bewaarloon voor. De regeling van het bewaarloon voor goe- tieren. ingebracht in de gemeentelijke bank van leening. behoort naar de meening van B. en W.. te worden herzien. In het tarief moet voortaan tot uiting komen, zoo mee- nen B. en W„ een afzonderlijk gestelde ver goeding voor de door de bank bewezen bij zondere diensten, welke sommige goederen regelmatig vereischen. Dit is het geval ten aanzien van het motvrij houden van tapij ten en wollen dekens, het regelmatig rein houden van de bewaarplaatsen voor boven- klceding en weekpanden en van deze voor werpen zelf, het tegengaan van aanslag en bederf van gouden en zilveren panden door stoken in de daarvoor bestemde bergplaats gedurende vier dagen per week. Door het be rekenen van een billijke vergoeding voor de speciale behandeling van bedoelde voorwer pen. wordt het bewaarloon op juiste basis en in juiste verhouding berekend en derft de bank geen redelijk te vorderen inkomsten. B. en W. bieden den Raad een hiertoe strekkend ontwerp ter bekrachtiging aan. Volgens dit voorstel zal o.m. voor alle meu bilaire goederen, naaimachines, schrijfma chines. stofzuigers, muziekinstrumenten en voor andere goederen, welke met het oog op in te nemen ruimte hiermede kunnen worden gelijk gesteld, voor eiken \'i M3. in genomen ruimte, of gedeelte daarvan, per maand 15 cent moeten worden betaald en voor tapijten, wollen dekens en bovenklee- ding, per -maand of gedeelte daarvan 5 cent- Voor gouden en zilveren panden tot en met een beleensom van f 5 per maand of ge deelte daarvan 2 cent. en boven f 5 per maand of gedeelte daarvan 5 cent. AFWIJZENDE BESCHIKKING VOOR GESTELD. B. en W. stellen den Raad voor, afwijzend te beschikken op een verzoekschrift van J. Consent om verlenging van de door hem genoten uitkeering van f 562 per jaar. welke uitkeering hem bij besluit van den Raad der voormalige gemeente Schoten van 19 De cember 1924. voor het tijdvak van 21 Novem ber 1924 tot en met 5 Juli 1936 is toegekend. B. en W. vestigen er de aandacht op. dat reeds eenige door Schoten toegekende uit- keeringen na beëindiging niet zijn verlengd. Wel zijn na dien aan eenige gewezen werklie den. die on 1 Mei 1927 van Schoten en Heem stede in dienst van deze gemeente zijn over gegaan en die bij hun ontslag uit den dienst van Haarlem op 65-jarigen leeftijd geen recht op pensioen konden doen gelden, gra tificatiën van f 150. of f 300 per jaar toege kend. doch deze toekenning was een gevolg van de omstandigheid, dat bedoelde werklie den tot 1 Januari 1932. 1934 en 1935 In Haar- lemschen dienst werkzaam zijn geweest. Met hen. aan wie door Schoten voor den dienst tijd bij die gemeente een uitkeering is toe gekend. heeft Haarlem geen andere be moeienis gehad dan de uitbetaling van die uitkeering gedurende het tijdvak van 1 Mei 1927 tot het tijdstip, waarop de uitkeering verviel. A Het armlastig worden der betrokkenen, bij r.iet-verlenging van de uitkeering, achten B. en W. geen motief. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 5 SEPT. Progr. 1 Hilversum II (Huizen). Progr. 2 Hilversum I. Progr. 3. 8.00 Keulen. Concert o.l.v. Ernst Jo sef Topiz. 8.20 Keulen. „Kalenderblatt". Tijd sein. Weerverwachtixxg. Waterstandberichten. 8.30 Keulen. Gymnastiek voor de vrouw. 8.45 Diversen. 10.50 Deutschlandsender. „Kinder garten". 11.20 Parijs Radio. Gevarieerd con cert o.l.v. Jean Vuillermoz. 12.20 Brussel Vlaamsch. Gramofoonmuziek. 12.50 Brussel Vlaamsch.Weerbericht. 12.51 Brussel Vlaamsch. Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 1.20 Brussel Vlaamsch. Gesproken Dagblad van het N. I. R. 1.30 Brussel Vlaamsch. Populair concert. 1.50 Brussel Vlaamsch. Gramofoonmuziek. 2.20 Brussel Fransch. Concert door het José Schnij- ders-orkest. 2.50 Parijs Radio. Gramofoonmu ziek. 3.20 Brussel Fransch. Concert o.l.v. Paul Cason. 4.20 Keulen. „Froher Funk für Alt und Jung". 6.20 Keulen. „Gemeinwohl" o.l.v. Willy Düster. 8.05 Beromünstsr. Concert o.l.v. Fritz Rosenberger. 8.30 Keulen. Operettemuziek m. m.v, het Omroeporkest o.l.v. Leo Eysoldt. 10.20 Brussel Vlaamsch. Gesproken Dagblad van het N. I. R. 10.30 Boedapest. Zigeunermuziek door Béla Kiss. 11.05 Parijs Radio. Dansmuziek door het Robert-Orkest. 11.35 Parijs Radio. Popu lair gevarieerd concert door het Robertorkest. Progr. 4. 8.00 Brussel Vlaamsch. Gym nastiekles. 8.20 Brussel Vlaamsch. Tijdsein. Duivensportberichten. 8.30 Brussel Vlaamsch. Gramofoonmuziek. 8.40 Brussel Vlaamsch. Ge sproken Dagblad van het N. I. R. 9.00 Brussel Vlaamsch. Gramofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. Korte Godsdienstoefening. 10.50 Londen Regional. Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 Londen Regional. Orgel concert dooi" Horace Finch. 11.35 Londen Re gional. Het B. B. C. Variété-orkest o.l.v. C. Shadwell. 12.20 Londen Regional. Het Coven try Hippodromeorkest. 1.20 Droitwich. Het Commodore Grand Orkest o.l.v. H. Davidson. 2.20 Droitwich. Het B.B.C. Schotsch Orkest o.l.v. Guy Warrack. 3.05 Droitwich. T. Wood- rooffe geeft een ooggetuigeverslag van cricket. 3i20 Droitwich. Orgelconcert door Do nald Thome. 3.50 Droitwich. „The Continen tals" met Carmen del Rio. 4.20 Droitwich. Oog getuigeverslag van de cricketwedstrijden. 4.35 Londen Regional. Reginald King en zijn or kest. 5.35 Droitwich. Oscar Rabin met zijn Ro- many-orkest. 6.20 Diversen. 6.50 Droitwich. Turner Layton: ,My piano and I". 7.05 Droit wich. Concert voor cello en piano. 7.20 Droit wich. Fred Hartley en zijn Novelty Kwintet. 7.50 Droitwich. George Blake: „Brown Sails". 8.20 Londen Regional. Het B.B.C. Mannenkoor 0.1.v. Leslie Woodgate. 8.35 Londen Regional. Variété van Radiolympia. 9.50 Londen Regio nal Het Arthur Dulay Kwintet. 10.40 Londen Regional. Weer- en nieuwsberichten. 10.50 Londen Regional. Tijdsein. Bobby Hinde en zijn Orkest. Progr. 5 van 8.00 v.m. tot 7.00 n.m. Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Zang. 1. Geschichten aus dem Wienerwald, Berliner Lesher Gesang Verein. 2. Der Frilling naht mit Brausen, Emmy Bettendorf met koor. 3. Funiculi. Funicula. Bruna Dragor.i. 4. Solveigs Lied. Wiener Sangerknaben. 5. Frühlingsstim- men, Hélène Cals. 6. Ein Deutsches Requiem. Emmy Bettendorf met Koor. 7. Im Prater blüh'n wieder die Baume, Richard Tauber. 8. Standchen van Schubert, Wiener Sanger knaben. 9. II Bacio. Bruna Dragoni. 10. Ich sins: mein Lied heut' nur für dich. Jan Kie- pura 11. Wien. du Stadt meiner Triiume. Ri chard Tauber. 12. Mein Herz ruft immer nur naeh dir, Jan Kiepura. 13. La Veuve, Damia. Van 8.00 tot 12.00 Diversen. AANSCHAFFING LEERBOEKEN. Voor de met ingang van 1 September as. aan de School voor u.l.o. letter C (Parklaan) te vormen parallel-3e klasse moeten ver schillende series boeken worden aangeschaft. B. en W. stellen den Raad voor, hiervoor f 600 beschikbaar te stellen. SCHERM- EN DANSZAAL-BRASSINNE VERNIEUWD. De in Haarlem zoo bekende schernxzaal- Brassinne aan den Raamsingel 30 heeft het interieur verbeterd en gemoderniseerd en is thans gereed de gasten te ontvangen, die niet alleen scherm-, maar ook dansles kunnen krijgen. Vroeger heeft in deze zaal het dans-insti- tuur Schroder zijn lessen gegeven, maar thans heeft de eigenaar, de heer Brassinne, zelf de exploitatie ter hand genomen. Het onderricht heeft hij opgedragen aan den heer J. L. van Duin. gediplomeerd dansleeraar hier ter stede De schermlessen blijven natuurlijk onder zijn eigen leiding staan. Het dansseizoen wordt reeds a.s. Zondag ge opend. De schermers kunnen eerst 15 Sep tember terecht. De zaal heeft een belangrijke verandering ondergaan. Er is een geheel nieuwe lambrizee- ring aangebracht, benevens een wegneembaar podium, want als er niet gedanst wordt, heb ben de schermers en gymnasten de ruimte noodig. Maar het voornaamste van de nieuwe in richting is wel dc zeer practische en mooie verlichting. Groote lampen met kleurige kap pen zorgen voor de hoofdverlichting. Drie honderd kleine gloeilampjes geven de dans zaal een vroolijk aspect, terwijl ook de lamp jes. die tegen spiegels'zijn aangebracht een fantastisch licht verspreiden. Wanneer er geschermd wordt, flitsen er schijnwerpers aan, zoodat er geen misleidende lichteffecten kunnen ontstaan. De vernieuwde zaal zal in het komende sei zoen ongetwijfeld veel dans- en schermlusti- gen herbergen. OPMERKINGEN VAN LEZERS Zooals wij reeds meldden is eenige weken geleden een brievenbus geplaatst aan den Schalkwijkerweg 149, die op werkdagen wordt gelicht te ongeveer 8.30 uur en op Zaterdag bovendien te ongeveer 18 30 uur. Naar aanleiding hiervan schrijft men ons. dat de bewoners van deze buurt buitenge woon tevreden zijn met deze verbetering, Zij zijn den directeur van het postkantoor dank baar voor zijn medewerking, waardoor de ver zending van poststukken hun zeer vergemak kelijkt is. lillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllW Om een diamant. door GUUS BETLEM Jr. James Portland, vaix de juweliersfirma Portland and Craft, zuchtte diep en keek zijn compagnon somber aan. Het was me anders heel wat waard''ge weest, meende hij als we dat beroerde ding niet in huis hadden gehouden, en als ze d'r wat minder ophef van hadden ge maakt, in de kranten, 't Zijn me nogal mooie tijden, om bij al de sieraden en juweelen, die we in den winkel hebben, ook nog een dia mant te herbergen, die alléén al bijna vijf tigduizend gulden waard is. En als je dan in aanmerking neemt, dat ze je tegenwoor dig voor een honderdje grif naar de andere wereld helpen, dan Craft lachte schaterend en klopte zijn compagnon bemoedigend op den schouder. Kerel, grinnikte hij dan wanneer zul jij toch eens leeren, de wereld door een wat minder donkeren bril te bezien? Zoo zwart gallig als jij bent! Heusch, je had beter ge daan een ander vak te kiezen, juwelier is feitelijk niets voor jouje moet wel haast in één voortdurende onrust leven? Dat doé ik ook! gaf de ander toe èn, liet hij er dan op volgen misschien heb je ook wel gelijk, wat dat vak betreft, want ik geef je de verzekering, dat ik vannacht geen oog dicht doe! Nou, maar ik allebei, hoor! lachte Craft ik zou niet weten waarom niet? Die dia mant is bij ons net zoo veilig als in de beste safe van de Shortland Bank! Je weet anders heel goed, dat het systeem van onze safe verouderd is, piekerde Portland, Dat ding hebben ze binnen tien minuten open, als het handige kerels zijn. En dat zullen het! grijnsde Craft want alleen handige kerels zullen er zich aan wagen, den beroemden Clayton diamant te bemachtigenalthans trachten, dit te doen! liet hij er dan op volgen. Ik wilde, dat je wat ernstiger was, ver weet Portland. Maar kerel, ik ben doodernstig! Maar je zult toch moeten toegeven, dat dit geen zaakje is voor een beginneling. Portland, en daarom is het ook noodzakelijk, zie je, dat wij nog handiger zijn! Dat is tenslotte maar alles, waar het op neerkomt. O. ja.je bekijkt het al heel gemak kelijk! kon Portland niet nalaten te zeggen, maar misschien ben jij dan zoo'n slimme vos. want ik zie niet in. hoe we die kerels om den tuin kunnen leiden. De eenige mogelijk heid lijkt mij een safeeen prima safe! Larie! bromde Craft dat heb je ge zien bij Henderson, de vorige week. Daar hebben ze de juweelen met brandkast en al meegenomen, en den bewaker er bij. Arme kereldien zien ze heusch niet meer ver schijnen bij Scotland Yard. neem dat maar van mij aan. Dus jij wiltgeen safe? Craft knikte. Precies! gaf hij toe. Je bent gek! meende Portland heesch stapelgek! Je neemt me niet kwalijk? O, heelemaal niet! grinnikte Craft absoluut niet. zeg! Nou ja maar. dat kan je toch geen ernst zijn. Vijftigduizend gulden, Craft, vijftig- dui Jawel, beaamde deze ik weet het. ik weet het! En als ik het nog niet wist, dan zou ik het vanavond zeker voor de zooveelste maal in ontelbare kranten kunnen lezen. Vijftigduizend guldenéén diamant, en onder eigen beheer! Juist, en dien wil jii dus niet in de safe doen. vannacht? Niet achter slot? In je vest zakje. misschien? smaalde Portland. Misschien, ja! gaf Craft toe met een zonderling lachje. Maar luister, vervolgde hij dan luister goed. Ik neem aan. Port land versta je? ik neem aan. wanneer morgen de Clayton diamant is gestolen het ^pdrac vit m*n privé-bromxen te reriihiee- ren. Afgesproken? en hij stak gul-lachend z'n hand uit. Nou ja, maar.... dat is....! begon RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF '6 7 2 6 vanaf i "fc - met garantie, pïjn- vanar j [0QS trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) „NIEUW LEVEN De familiedag van de Kunstlievende leden der Geheel Onthouders Tooneel vereeniging „Nieuw Leven" op het landgoed Vogelenzang is in alle opzichten een succes geweest. Hoewel het weer zich aanvankelijk niet op .z'n mooist liet aanzien, was dit toch voor velen geen be letsel. des morgens op het Plein aanwezig te zijn. Te kwart voor tien vertrok het gezel schap per fiets naar Vogelenzang, waar het te half elf gelijk met de bus-passagiers aan kwam. Een korte boschwandeling werd gemaakt naar een duinpan, waar inmiddels de muziek het gezelschap wachtte. Hier werden gezelschapsspelen gehouden, waaraan door jong en oud werd medegedaan Na den maaltijd werd een duin- en boschwan deling door het prachtige landgoed gemaakt en toen werd het duin weder opgezocht, waar o.m. de heer Chr. Voshard eenige mooie stuk jes declameerde, wat zeer in den smaak viel. De middag werd verder doorgebracht met mu ziek en zang. Te vijf uur werd de terugtocht aanvaard. „Nieuw Leven" kan met voldoening op dezen dag terug zien; de onderlinge band tusschen de kunstlievende leden is weer versterkt. PERSONALIA. De heer P. J. Bros, te Haarlem verwierf het diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond, evenals de heeren W. C. Byl de Vroe te Heemstede en S. Geertsma te Bloemendaal. lllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiii!.iiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinm Portland, reeds half-overwonnen. Afgesproken? Neen, natuurlijk niet! snauwde de an der dan als jij dan zoo zeker bent van je zaak, vooruit dan maar. Dan vertrouw ik je die toe. ook zonder .deze borgstelling. Allright! meende Craft luchtig en stak met een nonchalant gebaar een sigaret op. Het was drie uur in den nacht, -toen een donkere gedaante omzichtig het winkelhuis naderde, waarin sedert vele jaren de juwe liersfirma Portland and Cx*aft was gevestigd. Een oogenblik stond deze gedaante stil, dan opeens met een sprong stond zij in de portiek tegenover het bewuste pand. Sta niet te slapen, Jones! klonk de bar- sche stem van inspecteur Kelling, die deel uitmaakte van de staf der geheime recher che. Op die manier zouden ze kans zien, den heelen winkel leeg te plunderen. De ander vloog in de houding. Pardon inspecteur, maar ik stond niet te Al goed, weerde de ander af nog iets geweest? Niemand in of uitgegaan? Geen sterveling. En de achterkant? Woi'dt grondig bewaakt, inspecteur. Het is niét mogelijk, 't pand van buitenaf te be tredenzelfs op het dak zit één vaxx onze mannetjes, grinnikte de politiemaxx vol daan. Right! Als er iets bijzonders mocht zijn, hoor ik het direct. Goedenavond! Goedenavond, inspecteur! Op hetzelfde oogenblik richtte Reggie Fourhand zich grommend overeind en keek met hulpeloozen blik den winkel door. Vervloekt, die safe wasleeg! Nou ja een paar vodden van dingen, maar daar kwam-ie niet voor. Daarvoor zat hij nu niet anderhalve dag ruim. bijna twee zelfs, in dien smerigen kelder opgesloten. O, nee niet daarvoor! 't Was anders een geniale in val van 'm geweest, dien hij gekregen had, zoodra hij had gelezen van den waax-devollen diamant den Clayton diamant die voor de firma Portland and Craft onderweg moest zijn. Reggie! had hij bij zichzelf overlegd nu krijg je je kansde kans van je le ven en die moet je benutten. O, natuux-lijk.... zoodra dat ding in huis is, staat de heele straat omsingeld van politiemannen, logisch! Maar, had hij zachtjes gezegd met xxadruk- kelijk betoog van z'n wijsvinger daarvóór nog niet, en daax-om moet jij zorgen, vóór dien tijd in huis te zijn. Enhij had ervoor gezorgd! Kolen had-ïe gebracht, nu twee dagen geleden goeie Wales-anthraeiet die eerlijk be steld was. En terwijl ze met z'n vieren af en aan liepen, den éénen zak na den anderen torsende was hij achtergeblevenhad hij zich schuil gehouden, twee lange dagen, tot hij zekerheid had, den diamant in huis te zullen vindenvannacht! En nu Reggie keek nog eens naar de brandkast die hij verouderd model als het was zonder veel moeite had opengekregen. Wat deksel, zouden ze dan tóch dat ding naar de bank hebben gebracht? Hij was toch goed georiënteex-d.neen. neen. be stond niet! Hiér moest-ie zijn, in dit huis. En opeens viel z'n blik op wat zaagsel bij zijn voetenZijn oogen begonnen te glin steren. toen hij zich snel op z'n knieën liet vallen, en op oordeelkundige wijze de plank geruischloos begon los te werken. Hij lachte smalend. Die hadden gedacht, slim te zijn! Pff't mocht wat! Voor ze hem. Reggie te pakken namen, moesten ze vx-oeger opstaan! Natuurlijk, de plank zat los, 't zaagsel was versch, alsjeblieft, daar ging-ie al! Met ingehouden adem liet hij z'n hand verdwijnen in het donkere gat onder den vloer en bijna had hij een juich kreet gegeven. Dan. bevend van opwinding, haalde hij een klein doosje te voorschijn, dat hij haastig opende. Hij staarde met iets als eerbied naar het voorwerp in zijn hand. 's Jonge, hoe bestond hetvijftigduizend gulden, had er in de kranten gestaanvijf tigduizend. dat diamant toch zóó'n waarde had. Onbegrijpelijk! 't Was niet grooter dan een lucifersdoosje waar het in ging. Vijftigduizend gulder Enfin, als hij er tien voor kreeg, was-ie al best tevredexx, mis schien twintig! 't Was altijd riskant, zoó'n groot stuk te koopen. Maar de hoofdzaak was Bevolkingsregister en inlichtin gen daaruit, B. en W. stellen nieuwe voorschriften voor. B. en W. schrijven o.m. aan den Raad: Bij Kon. besluit van 31 Maart 1936 zijn nieuwe voorschriften vastgesteld omtrent het aanleggen, inrichten en bijhouden van be- volkingsregistei's en het doen der daartoe vereischte opgaven. In verband hiermede ls een aanvulling noodig vaix de Heffingsverordening leges, vastgesteld bij raadsbesluit van 25 Juli 1934, in werking getreden 1 Januari 1935. Wij stellen u voor te bepalen. a. het tarief voor het verstrekken van in lichtingen of opgaven aan andere dan Rijk, provincie, gemeentebesturen. burgerlijke stand. Openbaar Ministerie of Rijksstatis tiek, alsmede aan openbare instellingen en bedrijven, te doen aanvangen bij vijf cents per inlichting of opgave en geleidelijk, bij opklimmende hoeveelheden van inlichtingen of opgaven, te vexroinderen tot vier cent "bij een abonnement van 10.000 inlichtingen; b. het voorgestelde tarief tevens te doen gelden voor inlichtingen of oogaven, be stemd voor een wetenschappelijk of philarx- tropisch doel. waarbij de beoordeeling aan B. en W. ware over te laten Van deze gelegenheid maken wii tevens gebruik om eenige wenschelijk gebleken wij zigingen en aanvullingen in de '"•effingsver- ordening aan te brengen. De' biV> oefte is nl. gebleken om naast de abonnementen per jaar van 100 nasporingen a f 30, 1000 f 60 en 10.000 a f 400. ook nog een abonnement op te nemen van 500 nasporingen a f 45 en voor elke 50 nasporingen daarboven f 8. Voorts achten wij de leges voor verorde ningen van betrekkelijk geringen omvang (belastingvex'ordeningen e.d.i te hoog. De prijs eener zoodanige verordening is thans voor elke 4 pagina's of gedeelte daarvan f 0.20. Een bedrag van f Ö.10 komt ons bil lijker voor. Ten slotte merken wij nog op. dat meer malen bewijzen van Nedei-laxxdschap wor den afgegeven voor sollicitaties in het bui tenland. De leges voor zoodanig bewijs be dragen thans ingevolge art. 1 sub I letter d der verordening f 2.50, wat te hoog moet worden genoemd. Een bedrag van f 1 ach ten wij redelijker. De leges voor bewijzen van Nederlanderschap, dienende voor buitenland- sche x-eizexx en andere doeleindexx kunnen zonder bezwaar op f 2.50 gehandliaafd blij ven. B. en W. stellen den Raad voor een en an der vast te stellen. Illlllllllll toch, hij had het, en daarvoor was-ie tenslotte hier gekoinexx. Met een zucht van voldoening stond hij op, sloot omzichtig het luikje weer, en deed de brandkast dicht, terwijl een smalend lachje zijn lippen plooide. En dat voor een juweliers zaakals-ie een blikopener had gehad, had-ie 't daarmee gedaan, vast! Dan verdween hij weer in den kelder om de gelegenheid tot terugkeer af te wachten. Toen Craft den volgenden ochtend het was acht uur aan de zaak arriveerde, vond hij Portland reeds in druk gesprek met een politiebeambte. Dus niets geweest? hoorde hij de eerste vragen. Niets mijnheer, absoluut niets! Noch voor, noch achter, noch Nochinformeerde Craft, die dich terbij was gekomen. Noch boven, meneer Craft! antwoordde de beambte, en dan lachend: Ja, tot zelfs op het dak lxebbexx we onze manxxetjes! Alsjeblieft! grinnikte Craft dus voor. achter, boven. En beneden? informeerde hij dan, na eexx vluchtigen blik langs den vloer te hebbexx geworpen. Beneden, meneer? Maar beneden is toch geen uitgang? Juist daarom! lachte Craft want als mijn oogerx me niet bedriegen, en dat doen ze niet gauw, dan geloof ik dat er vannacht tóch ingebroken is, vrind! Maar d'r is niemand gezien, meneer! ant woordde de ander totaal verbouwereerd. Daarom zei ik ook.... beneden! spx-ak Craft duister, en dan: Roep maar een paar mannetjes, en zoek het huis eens door, wil je? Ik denk, dat je voor een aardige verras sing zult staan! Tien minuten later werd Reggie Fourhand triomfantelijk weggevoerd naar het dichtsbij- zijnde politiebureau, Nou meneer! bewonderde de politieman, die was achtergebleven dat is zoogezegd krimmeneel! Een wondercompleet een wonder! Maar, d'ruit was-ie niet gekomen! liet hij er dan dreigend op volgen. Och, in dat geval was het nóg zoo erg niet geweest! vond Craft optimistisch wat jij Portland? Jeje bent gek! stamelde deze, stel je voor, dat die vent was ontkomen, stel je voor Craft.... vijftigdui Ja, ja! knikte deze afwezig. Ehmeneer! begon de politieman en hij was zichtbaar verlegen met een verzoek, dat hem op de lippen lag, ik had U 'es wil len vragen Vraag gexnxsi! moedigde Craft opgewekt aan. Ja, ziet Utoen ik vanochtend zoo voor de deur op post stond, en 't was zoo stil op straat, enneniets te doen, begrijpt U. toen heb ik 'n beetje in die étalage staan kij ken! Ziet U, ik had m'n vrouw allang 'es een aardigheidje beloofd, maar jade tijden hè de tijden? Maar nou zag ik daar zoo'n aar dig dingetje liggen voor zes vijf en zevexxtig. Craft maakte een vreemd, klokkend geluid in zijn keel. Jaèn? wilde hij weten. Dat had ik 'r nou zoo graag willen geven, ziet U? Ja. 't kan natuurlijk nooit veel wezen voor dien prijs, maar 't is voor óns menschen al een heeleboel, en als ik het dan misschien ja 't is wel érg bxnxtaal van me maar als ik 't daxx misschieix in tweeën mocht betalen nu direct drie gulden exx de volgende week Craft dook ixx de étalage. Is het dit? vroeg hij, het begeerde voorwerp in de hoogte hou dend. en toeix de ander bevestigend met het hoofd knikte, vervolgde de juwelier mistroos tig: Needat spijt me, kerel, maar... dit kunxxen we je xxiet geven voor dien prijs, is 't wel Portland? wendde hij zich daxx tot zijn compagnon. Dit moet.x-ijftigduizend gulden kosien, en dat zul jij er misschien niet voor over hebben wel? Ik zal 't trouwens nu meteen maar uit de étalage nenxen. want z'xx dienst heeft het gedaaix. en stél je voor. Port- laxxd, dat iemaxxd straks na opening vaxx de zaak het dingetje zou willen koopen voor het geprijsde bedragstél het je voor, kerel, den Clayton diamant voor zes vijf en zeven tigMaar jij krijgt een ander van me! besloot hij dan. zich tot den verbluften politie man wendend - om dat ie hiér zoo goed op- gepast hebt! Jeje bent eeix gladde vogel! steunde Portland maar ik ben toch blij, dat dat be roerde ding vandaag weer de deur uitgaat. INDIGESTIE in 5 minuten verdwenen. Lees dezen brief, geschreven door een oud-lijder aan indigestie: „De laatste twee jaar heb ik vreeselijk geleden aan indigestie. Ik heb in dien tijd verschillende middelen geprobeerd: enkele ervan waren tamelijk goed, andere geheel nutteloos. Het was echter Uw Digestif Rennie, dat mij werkelijk goede diensten bewees Ongeveer een week geleden kocht ik een klein pakje en daar ik op dat oogenblik branderige pijn had, nam ik een pastille. In precies 5 minuten was dat onaangename gevoel absoluut verdwenen. Ik was verbaasd over de snelle werking van deze pastille! Ik had mij zelf tot nu toe gelukkig geacht, wanneer ik na gebruik van een of ander middel, eenige verlichting kreeg na een paar uur." A. Mc. M. Digestif Rennie Pastilles bevatten o.a. zuur-neutra- liseerende en absorbeerende bestanddeelen. Daar juist het te veel aan maagzuur in bijna alle gevallen de oorzaak is van indigestie, zult U na gebruik van deze pastilles geen klachten meer kennen Be halve de reeds genoemde, bevatten Digestif Rennie Pastilles ook nog bestanddeelen die de overmatige gasvorming in de maag tegengaan, alsmede fermenten, die de spijsvertering krachtig bevorderen. /fTI Zij zijn zeer prettig en gemakkelijk te "5^ïS~\ nemen - Geen poeder, geen glas water, terwijl iedere pastille apart is verpakt. Digestif Rennie Pastilles zijn ver- krijgbaar bij alle apothekers en er- kende drogisten a 35 cent per pakje en t 1.05 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntree Handels Mij., Heerengr, 209, A dam. (Adv. Ingez. Med.) AVONDCURSUSSEN VOOR MANNELIJKE EN VROUWELIJKE JEUGD. Bij de behaxxdeliixg der gemeente-begroo- ting voor den dienst 1936 werd in haxxden vaxx B. en W. gesteld een voorstel van den heer P. Voogd c.s. luidende: „Ondergeteekenden stellen voor, op de begrooting voor 1936 een bedrag van twee duizend gulden uit te trekkeix voor het op bescheiden schaal nemen van een proef met gemeentelijke avondcux-sussen voor nxaxxne- lijke en vrouwelijke rijpere jeugd". B. exx W. schrijven nu aaxx den Raad, dat h. i, de fiancieele toestand der gemeente niet toelaat, genoemd bedrag beschikbaar te stel len. Het komt hun voor, dat een bijdrage van f 750 voor de maanden October t,m. Decem ber 1936 en van f 1500 voor 1937 voor een dergelijke proef voldoende kan worden ge acht, Indien ook de bexxoodigde lokalexx ver licht exx vex-warmd gratis beschikbaar wor den gesteld. Zij doen den Raad een daartoe strekkend voorstel. SYNAGOGEDIENSTEN. Nederl. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 7 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 130 uur. Avonddienst te 8.21 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middag- en Avonddienst te 7 uur. Talmoed Tox-alx: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen na den Middag- en Avond dienst. De Middag- en d.e Avonddiensten op de Weikdagen, alsmede Talmoed Torah vindexx plaats in het Gemeentegebouw, Lange Wijn gaardstraat 14. De overige diensten worden verricht ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11 SERENADE J. H. T. PFAFF. Tromgeroffel en trompetgeschal klonk gis teravond door de anders zoo rustige Vreden- hofstraat in Bosch en Vaart. Veel bewoners van deze buurt kwamen dan ook eens buiten kijken, wat er aan de hand was. Zij zagen een muziekcorps, dat kranig voortmarcheerde, de tambour-mait-re met de trommelslagers en het vaandel voorop. Een faxxtastischen indruk maakte de origineele verlichting, die de stoet voerde. Geen flambouwen, zooals gebruikelijk is. maar een electrisch lampje op de pet der muzikanten. Dit mooie corps was de Haarlemsche Post Fanfare, die onder leiding van dexx dirigent, den heer S. Ph. Vlesshxg, een serenade bracht aan den eerevoorzitter vaxx de vereeniging. den heer J. H. T. Pfaff, directeur van het post en telegraafkantoor, in verband met zijn be noeming tot officier in de Orde vaxx Oranje- Nassau. De heer Pfaff en zijn familie hoorden staande voor hun wonixxg de serexxade aan. De voorzitter van de Post Fanfare, de heer G. Kalkman trad naar voren en complimenteerde den eere-voorzitter met zijn hooge onderschei ding- waax-bïj hij den wensch uitsprak dat hij nog lang van de Haarlenxsche Post Fanfare het eere-voorzittevschap zal bekleeden. Nadat het corps op verdienstelijke wijze eenige nummers o.a. het Wilhelmus, ten ge- hoore had gebracht, marcheerde het keurig in het gelid en in de maat naar het repetitie lokaal aaxx de Leidsche Vaart, nog een besloten bijeenkomst gehouden werd. KERKCONCERT JO VINCENT EN ANTHON VAN DER HORST. Getrouw aan de tx-aditie zullen Jo Vincent en Anthon van der Horst Vrijdag 18 Sep tember a.s. te Haarlem een kerkconcert ge ven in de Bakenesserkerk, begin 8 uur FIETSTOCHT S. D. A. P. Ook een groot aantal leden vaxx de S.D.A.P., de moderne vakboxxdexx en de Vara uit Heem stede, die deel zullen nemexx aan de betoo ging voor het Plan vaxx den Arbeid op Zon dag a.s. te Amsterdam, zijn voornemexxs daar heen gezamenlijk per fiets te vertrekken. Zij zuilen om tien uur 's morgens bij de IJzereix Brug samexxkomen exx zich bij de wielrijders uit Haarlem aansluiten. DE RAMPLAAN. Gisteren is het klinkerdek van de Ramp laan gereed gekomen. P. W. van Bloemendaal hebben met man en macht de „oprit" naar de laan op den Korte Zijlweg laten zakken en zoover in orde gebracht, dat 't too°rn-dek aangebracht kan worden. Nu zullen de autobxissen wel weer hun oude roupte langs Ramplaan en door het Tuindorp hernemen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10