De vrije Haarlemsche Schilderschool. ZATERDAG S SEPTEMBER 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D S min „De wandelende Dood" in Cinema Palace. Een man verlaat de gevangenis. Hij heeft tien jaar straf achter den rug. doch nauwe lijks is hij in vrijheid, of opnieuw en erger nog wordt hij bedreigd. Een politieke bende heeft het op zijn leven voorzien en slaagt er in, hem te laten veroordeelen voor een moord, die hij niet gepleegd heeft. Hij sterft op den electrischen stoel. ,,A 11 Marguerite Churchill en Boris Karioff in „De wandelende dood", de film van den onschul dig geëlectrocuteerden Ellman, die tot het leven wordt teruggeroepen. Doch een geleerd man heeft den dood overwonnen. Hij krijgt toestemming van de autoriteiten, het lichaam van den onschul dig ter dood gebrachte voor zijn proefne mingen te gebruiken. Deze proefnemingen willen zeggen, dat hij den doocïe weer tot het leven wil roepenen roept. En de onschul dig gevonniste keert terug in het land der levenden. Doch het gelukt den geleerde niet, hem het geheim van het hiernamaals te ontrukken. Over het leven na den dood zwijgt ..de wandelende dood". Helaas, of misschien gelukkig, is zijn redding in strijd met de belangen van zijn oude tegenstan ders en op een nacht schieten zij hem neer, als hij wandelt op een kerkhof Men ziet het, macaber, opzettelijk, zij het met een zekere bekoring voor wie iets voor de griezelfilms voelt, voor wie de waarschijn lijkheid des dagelij kschen levens niet de voorwaarde is voor zijn waardeering. Maar in zekeren zin laat deze film niet na, den indruk te geven, dat Curtis, de re gisseur, ons zoowel als Boris Karlow, de hoofdrolspeler, iets meer verschuldigd is. Verder valt uit het programma nog te vermelden het journaal, waarin natuurlijk Spanje niet ontbreekt, een aardig teeken- filmpje, Tongue-twisters genaamd en een technicolor-film. Wat wij veelal bij kleuren- filmpjes opmerken, dat de kleuren meer diepte geven, gebeurt in dit laatste niet. Luxor Theater: „Vrouw of Secretaresse?" Al heel veel films hebben zich met den be- faamden „driehoek" beziggehouden en nog steeds blijkt het thema stof in overvloed op te leveren. Zoo ook in „Vrouwof secre taresse?", waarin Jean Harlow, Myrna Loy en Clark Gable het trio vormen. Het geval speelt zich af in de Amerikaan- sche krantenwereld, waar we kennismaken met een schranderen uitgever, die met zijn periodieken een aardig duitje verdient. De concurrentie is echter groot en Mr. Stanhope moet dan ook voortdurend op zijn qui-vive zijn, teneinde zijn suprematie te behouden. Daarin wordt hij terdege bijgestaan door zijn secretaresse, een aardige blondine, die in de zaken even goed thuis is als haar baas. En deze nauwe samenwerking nu wordt nood lottig voor Stanhope's huwelijksleven, dat altijd zeer gelukkig is geweest. Verschillende omstandigheden leiden er toe, dat de drie hoek zich geleidelijk duidelijker en dreigender begint af te teekenenSteeds nauwer om klemt het noodlot de drie menschenkinderen en de tragische gevolgen blijven niet uit. Maaral hebben donkere wolken zich boven Stanhope's huwelijksgeluk samengepakt, toch baant de zon zich tenslotte ook hier een weg en het is juist de blonde secretaresse, die alles ten goede weet te keeren. Deze handeling, die we hierboven natuur lijk in het kort en van alle intrige ontdaan hebben weergegeven, wordt door de gerouti neerde artisten, die Harlow, Loy en Gable Vrouw. of secretaresse. Lmda 'Myrna Loy) of Whitey (Jean Harlow)? Wie wint dezen strijd om het hart van Van Stanhope (Clark Gable)? zijn, in voortreffelijke combinatie uitge beeld. Hier is spanning, tempo, kleur kortom „spel" in den besten zin van het woord. Hier is geen zoetelijke sentimentali teit, maar spel van levende menschen. het veel gebruikte thema ten spijt. Een film, die bovendien vol is van fijne humoristische trek jes en met een puntige dialoog uitgerust werd. Een film, die men moet zien. omdat het inderdaad ..film" is! Stereo-film. In het voorprogramma maakt de serie stereo-opnamen een bijzondere attractie uit. Eenigen tijd geleden schreven wij reeds over de film-met-perspectief en thans zijn de Luxor-bezoekers dus in de gelegenheid deze noviteit te aanschouwen. Wij konden con- stateeren, dat het publiek het experiment in hooge mate waardeert en dat is begrijpelijk, want de stereofilm is een totaal nieuwe sen satie. De beelden schijnen zich, dank zij het procédé en den uitgereikten tweekleurigen bril, niet langer op het witte doek maar in de zaal af te spelen en de samensteller heeft er natuurlijk voor gezorgd een aantal onderwer pen te kiezen, waar het publiek ten nauwste bij betrokken wordt. Een der meest frappante beelden is ongetwijfeld dat van het meisje op den schommel. Er is verder voor gezorgd, dat men naar hartelust kan lachen en grieze len. Een première, die inslaat! In het bijprogramma is voorts het buiten- landsche journaal en een nieuw avontuur van de welbekende bengels uit Our Gang opge nomen. Willi Forst heeft van het komische ver haal van Allotria een zeldzaam grappige, vroolijke film gemaakt. Verschillende gees tige vondsten heeft hy er in verwerkt, bijv. het portret van Aimée, dat het trait d'union vormt tusschen de beginscènes met Philip en de eerste scène waarin David voorkomt. Zoo zijn er verschillende onverwachte effecten, ook in de dialoog, die de film allergenoege- lijkst maken. Heinz Ruchman, de bewegelijke spontaan-reageerende, is het tegenbeeld van Adolf Wohlbrueck. Jenny Jugo is met haar activiteit een waardig echtgenoote van Heinz terwijl Renate Mueller in deze film weer de zelfde is als in haar eerste films. Uit Java komt Philip (Adolf Wohlbrueck), die aan boord van het schip Viola (Renate Mueller) ontmoet. Een huwelijksaanzoek ligt op zijn lippen doch hij bedenkt zich op het laatste oogenblik uit vrees voor consequen ties van den huwelij kschen staat. David (Heinz Ruchmann) heeft Goliath, een race-auto en een verloving-in-het-zicht. En Aimée tHilde Hildebrandt) is verliefd op beiden, op Philip zoowel als David, die dit geen van beiden weten, hoewel ze gezworen vrienden zijn. De wijze van beminnen van Viola is als Davids vrouw voorgesteld en de consequenties daarvan maken Gaby (Jenny Jugo) jaloersch op Viola. Philip (Adolf Wohl- brück) is jaloersch op David. Hierboven de beide slachtoffers der jalouzïe. Aimée, die veel weg heeft van een spin, die muggen inspint, èn het feit dat Philip van Viola en David van Gaby (Jenny Jugo) hou den zijn oorzaak dat beiden Aimée willen kwijt zijn. Op de meest onverwachte wijze gaat hun wensch in vervulling, David verlooft zich met Gaby. Philip trekt verder de wijde wereld in. Totdat David getrouwd met Gaby van zijn huwelijksreis terugkeert, een brief van Phi lip ontvangt, waarin deze zijn bezoek aan kondigt. Viola, vriendin van Gaby, wordt voorgesteld aan Philip als David's vrouw. Dit heeft ijselijke gevolgen. Penibele tooneelen spelen zich af op en om het balcon en de verschillende kamers. Philip krijgt eenigszins vreemdsoortige gedachten omtrent het jonge echtpaar en de vriendin. Aimée weet zich nog te wreken op Philip en David, den vader van Gaby aan de haak te slaan en de beste wraak van allen neemt per slot van rekening Philip. David, door Phi lip's wraakoefening hevig verontrust, wint nog en passant den grand prix de Monaco en krijgt op het laatste nippertje zijn vrouw terug. Viola en Philip varen naar Java. Het voorprogramma geeft behalve wereld nieuws een filmpje „Gevaarlijke beroepen" te zien. CELLULOIDSNIPPERS. Max Reinhardt zal „Dantons" maken. Jack Warner, productie-leider van Warner Bros vertoeft op het oogenblik te Parijs om met Max Reinhardt en Romain Rolland, de verfilming van „Danton" te bespreken. Paul Muni is gekozen om de rol van „Tribuun 89" te vertolken. De opnamen voor „Danton" zullen ongeveer twee maanden in beslag nemen. Naar verluidt zal Michael Curtiz samen werken met Max Reinhardt aan de verfilming van ..Danton" Charles Laughton zou geënga geerd zijn voor de titel rol. Spencer Tracy voor de rol van Murat en Claude Rains voor de rol van Robespierre. In Rembrand) blijf) „De kleinste Rebel". In Rembrandt Theater moest „De kleinste Rebel" geprolongeerd worden. Na de uitvoe rige bespreking, die we de vorige week ge geven hebben, kunnen we daarmee volstaan. Fox Movietone brengt ons van Spanje naar Italië, vandaar naar Duitschland, Frankrijk, Finland, Amerika en Engeland. Een heele reis dus. Met Polygoon blijven we dichter bij huis en kunnen o.a. de feestelijkheden ter gele genheid van de koningin (van den verjaar dag) bijwonen in Amsterdam en de parade op het Malieveld in den Haag. Een filmpje De Zangles laat ons Adèle Sandrock in een nog ongekenden vorm zien n.l. als zangleerares, maar zelfs de muziek kan haar niet verzachten, zoodat ze ook hier weer de Xantippe is, die we van haar ken nen. Het slot van het voorprogramma is een geklemd filmpje „De drie Beeren" getiteld. „Rubber" heeft voor de eerste maal in Amsterdam gedraaid. Een geslaagde film uit Deli's planterslevendie spoedig in Haarlem komt. „Dat geflikflooi", zoo kwalificeert Meesters, hangende over het ,,soos"-hek, den invloed der blanke vrouw in het Deli van den tijd der hoogcon j unctuur. Wanneer men in eenigszins hoogdravende termen een nieuwe film aangekondigd ziet, heeft dit meestal Lot gevolg, dat men min of meer sceptisch gestemd raakt over de waarde van het nieuwe product. En als een „Neder- landsch film-epos" wordt geannonceerd denkt men onwillekeurig aan hevige scènes, gechargeerde tooneelen en dergelijke. Het was daarom ook een verrassing de film „Rubber" te zien, die Vrijdagmiddag de Am- sterdamsche première .beleefde en waarvoor na het einde spontaan werd geapplaudiseerd. Eenigen tijd geleden hebben wij eenige bij zonderheden over het tot stand komen van de film meegedeeld. Het mag bekend worden geacht, dat het een vrije filmbewerking is naar de overbekende roman van mevr. M. SzékèlyLulofs, dat de regie berustte bij Gerard Rutten en Johan de Meester en dat het een Tobis-film van de „Nederlandsche Filmgemeenschap" is. Dat er dus bekende krachten aan werkten was bekend, maar weinigen zullen hebben vermoed dat een film als deze het product van hun arbeid zou zijn. Meer nog dan het tooneelstuk van gelijken naam, dat een paar jaar geleden werd op gevoerd kan de film ons verplaatsen naai en in de door mevr. Székèly—Lulofs beschre ven toestanden. Dat is te danken aan het uit stekende spel van de meeste der spelenden en natuurlijk ook en voor een zeer groot deel zelfs, aan het feit, dat een speciale expe ditie de buiten-opnemingen in Deli maakte. Het drukkende van de locale sfeer versterkt het dramatisch gehalte van de film. „Rubber" heeft boven vele andere tot dus ver vervaardigde Nederlandsche films voor, dat het een serieus stuk is. En daarbij komt dat de film volkomen is geconcentreerd om de kern van „Rubber": de schakeeringen in de levens der menschen in de rubber binnen landen van Deli. Kortom „Rubber" is een film, die als het ware om inhoud en vorm in een hoogere beoordeelingsklasse moet worden aangeslagen dan de kluchten en de Jordanerie die we tot nu toe hebben gezien. Ook al omdat de film hoogere pretenties heeft. Evenals het boek bemoeit de film zich in hoofdzaak met de drie figuren John en Renee van Laer en Meesters, respectievelijk ge speeld door Frits van Dongen, Enny Meunier en Jules Verstraete. Daaromheen worden andere figuren als Annet en Joop Walendijk (Dolly Mollinger en Tonny van Otterloo) het jonge gelukkige paar en Ravinsky Spanelly behandeld, terwijl overige personen zooals mr. Stoops (Con stant van Kerckhoven) en zijn vrouw (Mien Duymaer van Twist) en Kiku San (Amsy Moina) op het derde plan staan. Jules Verstraete speelt de rol van den onbehouwen Deli-planter die slechts voor zijn werk leeft en het overige deel van zijn leven in zijn „krossi males" of de soos door brengt, de blanke vrouwen in de binnenlan den fataal voor mensch en werk acht en on danks zijn grofheid een sympathiek mensch is, meesterlijk. Frits van Dongen en Enny Meunier zijn eveneens geknipt voor hun rollen, die van den assistent van Meesters en zijn jonge voruw, die in volkomen onwetendheid van de om standigheden van haar verloofde komt om samen met hem het leven bij het brandende rookende pas-geopende oerwoud te leven Een leven, dat te zwaar en afmattend blijkt, dat een krankzinnigmakende sleur beteekent en dat leidt tot groote moeilijkheden, vooral wanneer in den tijd van den hoogconjunctuur en zijn hooge tantièmes alle remmen bij deze lang neergedrukte menschen wegvallen. Ten slotte worden John en Renée door schokken de gebeurtenissen in hun directe omgeving en door het begin van de baisse weer naar el kaar gedreven. De film eindigt dan ook althans naar den aigemeene smaak, bevredigender dan' het boek, terwijl om het happy end iets onop vallender te maken t beeld van den ontslagen Meesters zeer handig als laatste ..shot" is toe gepast. Natuurlijk heeft de film gebreken. Daar gaat het trouwens niet om. Men is er helaas beter op ingesteld fouten en gebreken te ontdekken dan goede kwaliteiten. En die bezit „Rubber" in vele opzichten. Mag de muziek dan minder geslaagd heeten, er zijn tallooze zeer mooie opnamen. Mogen sommige gegevens als bijv. de opneming van den amoklooper en het feestgewoel in de „soos" wat te lang naast elkaar zijn geg- plaatst, de beelden van het oploopen der koersen zijn zoo geweldig suggestief, dat ze een unicum zijn in de Nederlandsche film geschiedenis. Op verschillende manieren zijn contrasten bereikt van groote waarde. Er zit gang in de film en lijn. Dat is een groot ding, dat zeker applaus waard was en blijft. Binnen korten tijd zal „Rubber" ook in Haarlem draaien. Dan zal ieder voor zich zelf over de kwaliteit van deze film kunnen oor- deelen. Succes zal ze waarschijnlijk wel heb ben. MANNENKOOR „CACILIA". Voor bovengenoemd koor was het Donder dag een ware feestavond. De voornaamste reden daartoe was het feit, dat de zangers voor de eerste maal in hun geheel gerestau reerd repetitiegebouw bijeen kwamen. De voor zitter merkte in zijn openingswoord op, dat door de samenwerking van allen, bestuur en zangers, ondanks de tijdsomstandigheden, het gebouw Caecilia zoowel in als uitwendig een ware metamorphose had ondergaan. Hierna werd namens de feestcommissie me degedeeld, dat zij er in geslaagd is een feest- concert te organiseeren op 3 Januari 1937, met medewerking van solisten der Ital. Opera, welk concert de inzet zal zijn der feesten ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum. Het officieele gedeelte van dezen avond werd besloten met een warme opwekking van den heer Nico Hoogerwerf aan de leden trouw ter repetitie te komen, daar er voor het a.s. seizoen veel op het programma staat. Deze woorden werden door de leden beantwoord met een „Lang zal hij leven" daar de dirigent juist zijn, verjaardag vierde. Bij het gezellig samenzijn, dat nu volgde werden de leden onthaald op eenige .mooie lie deren, gezongen door onze kwartetten „Eupho- nia" en „Inter Nos", waarna werd besloten met het zingen van het „Caecilialied". CURSUS VOOR AUTORIJDERS EN -RIJDSTERS. In verband met eenige telefonische aan vragen, verzoekt de directeur van de am bachtsschool ons, bekend te willen maken, dat bij voldoende deelneming binnenkort wederom een cursus voor autorijders en -rijdsters geopend zal worden. Indien men dezen cursus met zeer goed ge volg doorloopt, kan men het z.g. Groot-di ploma verwerven, welk diploma wordt uit gereikt door de Centrale Commissie voor autobestuurders, o.a. bestaande uit afge vaardigden van de K.N.A.C., A.N.WB., B.B.N. enzoovoorts. SCHILDERKUNST De vrije Haarlemsche Schilderschool, die sinds eenige jaren onder de leiding staat van den schilder en graficus Jan Visser, houdt in haar lokaal aan den Kampersingel gedurende drie dagen (Zaterdag tot en met Maandag) een tentoonstelling van werk dei- leerlingen. Het geëxposeerde geeft een aangenamen indruk van werkwijze en bereiktheden van den docent. Jan Visser van Haarlem zooals hij zich ter onderscheiding van gelijknamige collega's vaak aandient is zelf een. te se rieus vakman in de eerste plaats, om niet in te zien dat men jongelui en oudere dilettan ten geen beteren dienst bewijst dan door ze de technische kanten van het werk duidelijk en beheerschbaar te maken. Wanneer er daar na nog andere, meer geestelijke en artistieke qualiteiten in den leerling aanwezig blijken, zal het zijn taak zijn die vrij tot ontwikkeling- te brengen zonder zijn eigen persoonlijkheid daarbij op te dringen en door alleen als lei der te blijven fungeeren voor zoover het de schilderkundige welstandigheid van het werk betreft. Het komt ons voor dat de heer Visser die taak volkomen in dien geest opvat en dat het geëxposeerde leerlingenwerk daarvan de sporen draagt. Er is geen extravagant gedoe bij van nog ongare genialiteit, het is eenvou dig, maar serieus opgevat studiewerk, waarbij men ïntusschen al heel gemakkelijk het be lovende van het onverschillig-latende kan on derscheiden. Er is in hoofdzaak geteekend en geschilderd stilleven te zien gegeven. Doch wie aandach tig deze werkstukken door ziet, bemerkt licht in volkomen gelijk gestelde stillevens een dui delijk verschil in natuurlijken aanleg en be gaafdheid. Niet steeds geven deze den door slag voor een latere productie, doch een aan wijzing geven ze vaak. Wij zullen ons onthouden van het noemen van namen dezer exposanten. Maar voor wie deze expositie bezoeken wil een ieder is wel kom een paar onzer indrukken gaarne bloot leggen. De jongste leerlinge van Jan Visser, een dertienjarig meisje, teekende bijvoorbeeld een stilleventje met een paar oude boeken op zoo gevoelig-fijne wijze, dat men voor haar slechts hopen kan dan zij die qualiteiten bij het ouder worden mag behouden. Een oudere, die blijkbaar geheel grafisch is aangelegd, teekende een doodskop op geheel bevredigende wijs door ook het picturale er van in wit en zwart tot uitdrukking te brengen. Zeer begaafd lijkt ons een jonge man van wien een stilleven, geplaatst op een laag houten stoeltje, geëxposeerd is. De sterk-een- voudige zuiverheid waarmee hij het materiaal hout van het stoeltje enz., karakteriseert, toont een juist begrip en een goede zelfbe- heersching. Een geaquarelleerde voorstelling met een tinnen bordje op den achtergrond is echt-schilderlijk aangevoeld en zakelijk sterk van makelij. Van een andere inzending trof ons een een voudig potloodteekeningetje van het inwen dige van een schuitje werkelijk charmee rend gedaan is dat, Dat ook naar een oogen- schijnlijk saaie gipskop een mooie, toonvolle teekening gemaakt kan worden, bewijst een ander die ook een zeer goede en complete aquarel laat zien. Schilderkunstige qualitei ten bezit ook degeen die een stilleven met een groote meloen op den voorgrond, en op een ander werk een blauwe flesclT laat zien.' Wij deden slechts een greep uit wat ons be loften scheen te bevatten. Genoeg echter om te doen zien dat Jan Visser (die van zich zelf o.a. een zeer sprekende zittende mansfiguur laat zien, die mooi behandeld is) het ook met zijn onderwijs ernstig neemt. Dat vooral graphische kunstbeoefenaars van hem on schatbaar veel kunnen opsteken zal ieder toe geven, die zijn prenten kent. J. H. DE BOIS I FP06RAMMA ZONDAG 6 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Postduivenbertuinbouw- praatje. 9-30 Postduivenber., gram.pl. 10.30 Postduivenber. 10.31 Twee eeuwen Engelsche kunst. 10.50 Cello en harp. 11.15 „Van Staat en maatschappij", causerie. 11.30 „Orvitropia". 12.00 Omroeporkest. 12.45 Gram.pl. 100 Kovacs Lajos' orkest. 1.30 Causerie over Aziatische kunst. 1.50 Gram.pl. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Reportage muziekconcours te Rotterdam. 300 Residentie-Orkest en solisten. 4.30 Gram.pl. (Om 4.45 Sportnieuws ANP.) 5.05 VARA-orkest. 5.30 Sportpraatje. 6.00 Boekbespreking. 6 30 Gram.pl. 6.45 Ned. Herv. Kerkdienst. 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.15 Residentie orkest en soliste. 915 Radio-journaal. 9.30 Omroeporkest, Kovacs Lajos' Orkest en solis ten. 11.00 Berichten ANP. 11.10—12.00 Dans muziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO. 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.50 Ned. Herv. Kerkdienst, Hierna Orgelspel. 12.15 KRO-orkest (Om 1.00 Boek bespreking, om 2.00 gram.pl.) 3.00 Gram.pl. 3.30 KRO-Melodisten. 4.00 Ziekenlof. 5.00 Geref. Kerkdienst. Hierna gewijde muziek door koren en solist. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Reli gieuze causerie. 8.10 Berichten ANP. Med-e deelingen. 8.20 De KRO-Melodisten mmv zang. 9.00 Gram.pl. 9.20 KRO-Symphonie-orkest (Om 9.50 Gram.pl.). 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto- lezing. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Troise's Mandoline-orkest mmv. solist. I.20 Het Erith British Legion-orkest mmv. solist. 2-05 Het BBC-Northern-orkest. 3.05 Het B. Crook kwintet. 3.35 J. Reynders' orkest. 4.05 Gram.pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.10 ..The church I look for", causerie. 5.30 Zangsolist en het Grinke-Trio. 6.50 Voordracht. 7.05 Het BBC-orkest mmv solist. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 Mantovani's Tipica-orkest. 9.50 Het BBC- Theater-orkest mmv. solist. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7-20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Vervolg orkestconcert. 3.05 Nat. Orkest. 4.50 Radiotooneel. 5.50 Ibos- orkest. 7.50 Operette-uitzending. 8.20 Radio tooneel. 11.05 Dansmuziek en populair con cert. KEULEN 456 M. 6.20 Haven concert. 10.50 Gram.pl. 11.50 Baeh-eantate. 12.20 Gevar. concert. 1.25 Beiersch programma. 2.20 Omroepkwintet. 4.20 Gevar. programma. 7.20 Gevar. concert. 8.20 Omroeporkest mmv. solist. 10.5012.20 Dans muziek. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gram.pl. 10.25 dito. 11.25 A. Felleman's orkest. 12 25 Gram.pl. 1.30 Salon-orkest. 2.35 Gram.pl. 3.50 Kamermuziek. 4.35 Klein-orkest. 5.35 J. Schnyders' orkest, ca. 6.50 Gram.pl. 7 20 dito. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Gram.pl. II.3512.20 Salon-orkest. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.25 A. Felleman's orkest. 11.25 Gram.pl. 12.25 Salonorkest. 1.302.05 Gram.pl. ca. 2.20 Reportage. 4.20 Gram.pl. 5.20 Reportage. 6.20 Jeugdvuur en gTam.pl. 7.35 Gram.pl. 8.20 J. Schnyders' orkest. 8-50 Viool recital. 9.35 Vervolg van 8.20. 10.30 Salon orkest. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Vroolijk programma mmv. solisten, het Omroepkoor en -klein-orkest. 10.20 Berichten. 10.40 Trio-concert. 11.05 Scheepsweerbericht. 11.20 Omroepdansorkest, vrouwen trio en man- nenkwartet. 12,201.15 Dansmuziek. 9 RADIO MOORS N.V. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Incjez. Med.) MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.platen; 9.00 Jetty Cantor's En semble; 10.00 Morgenwijding. Gram.platen; 10.30 Jetty Cantor's Ensemble; 11.00 Gram. platen; 12.00 Cantabilé-orkest en orgel; 2.00 Voordracht; 2 20 Residentie-kwartet, gram. platen en voordracht; 4.00 Piano-recital; 4.30 Muzikale causerie: 5.30 Kovacs Lajos en or gelspel; 7.00 Dansmuziek; 7.45 Causerie over de 35ste Jaarbeurs; 8.00 Berichten A.N.P.; 8.10 Gram.platen: 9.00 Omroeporkest, soliste en koor; 11.00 Berichten A.N.P.; 11.10 Gram. platen. HILVERSUM II. 301 M. NCRV-Uitzending. 8 00 Schriftlezing; 8.15 Gram.platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 Chr. Friesch halfuurtje: 12.15 Gram.platen; 12.30 Stichtsch Salon-orkest; 2.00 Voor de scholen 2.35 Gram.platen: 2.45 Wenken voor de keu ken; 3.15 Gram.platen: 4.00 Bijbellezing; 5.00 Cello en piano; 6.00 The Regent Hall Band; 6.35 Gram.platen; 7.00 Berichten. Sportuit slagen; 715 „Calvinistisch Studentenleven aan Openbare Universiteiten: 7.45 Reporta ge: 8.00 Berichten; 8.15 Gram.nlaten: 8.50 „Het. Koninkrijk Gods en het Staatsleven"; 9.20 Chr. Dameskoor en orgel. (Om 10.05 Be richten A.N.P.) 10.45 Gram.platen. Schriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.platen; 12.05 A. Orgelist en zijn orkest 12 50 Sted. Orkest Whitby: 1.35 Orgel concert; 2.20 Gram.platen; 2 50 Piano-recital, 3.20 R. Powell's kwintet; 4.05 Voordracht; 4.20 Teversal Colliery-orkest; 5.05 Viool en piano; 5.35 Balalaika-muziek: 6.20 Berich ten; 6.50 Dansmuziek; 7.35 Het Camooli-trio en solist; 8.20 Hoorspel met muziek; 9.20 Piano-recital; 10.00 Berichten; 10.30 Buiten- landsch overzicht; 1045 BBC-orkest en so list; 11.35 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8 20 Gram.pl.; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gram.platen; 4.20 Symphonieconcert; 5.50 Orkestconcert: 8.20 Zang; 9.05 Capella- kwartet; 11.05 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert; 12.20 Omroepkleinor- kest; 1.35 Nedersaks. Symphonie-orkest; 2.35 Gram.platen; 4,50 Piano-recital; 5.10 Lite- rair-muzikaal programma; 6.20 Vroolijk pro gramma; 8.30 Weekoverzicht; 9.20 Orkest- concert; 10 40 Cello, piano en voordracht; 11.20 Orkest-concert. BRUSSET 322 M. 12.20 Gram.platen; 12,50 Omroeporkest: 1.30 Salon-orkest; 1.50 Gram.platen; 5.20 Dansmuziek: 6.50 en 7.20 Gram.platen: 8.25 Salon-orkest: 9.20 Dansmuziek; 10.30 Gram. platen. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.platen: 12.50 Salon-orkest: 130 Omroeporkest: 5.20 Dansmuziek: 6.35 Piano recital; 6.55 Zang; 7.15 Cello-recital; 8.20 Braziliaansche Volksmuziek; 8.50 Radio-too- neel met muziek; 10.30 Dansmuziek, Frans Hals draait „Allotria".

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14