(t Falcon Jassen Philatelistendag in Haarlem. SWrcC' N.V. Haarlemsehe Prijzen vanaf f1025.- Auto Centrale ^WEERBERICHT Gr. Houtstr. 36 Het komende Tooneelseizoen ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Jubileum „Op hoop van zegels Ontvangst ten Stadhuize. De Nedei'landsehe Bond van Ver- eenigingen van Postzegelverzamelaars houdt zijn 27sten Nederlandschen Phi latelistendag ditmaal te Haarlem, ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum der Haarlemsehe Philatelisten - vereeniging „Op Hoop van Zegels". Ter gelegenheid hiervan is een jubileum- Jaarboekje verschenen, dat er typografisch uitstekend verzorgd uitziet. - Op den omslag prijkt een keurige afbeelding van de Groote Kerk, gezien van de Damstraat uit. Het fraaie gebouw is van den grond af duidelijk zicht baar, wat alleen op deze plaats mogelijk is. De meeste foto's van deze kerk worden op de Groote Markt genomen, maar daar verhin deren de boomen altijd een behoorlijk uitzicht. Het is dus een uitstekende gedachte van den opdrachtgever aan den fotograaf geweest, om de lens van de Damstraat uit te richten. Hij kan over het resultaat tevreden zijn. Vrijdagmiddag vier uur is de Philatelisten dag begonnen met een Bondsbestuurver- gadering in Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt, gevdlgd door een réunie te zes uur op dezelfde plaats. Op het Stadhuis ontvangen. Te acht uur wei-den de Philatelisten in de hal van het Stadhuis door het gemeentebe stuur ontvangen. Aanwezig waren o.a. de burgemeester, de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinne- gom: de gemeentesecretaris, Mr. Th. A. Wes- stra, en de wethouders A. G. Boes, W. Rooden- burg. W. J. B. van Liemt en M. A. Reinalda. De Burgemeester sprak de philatelisten on geveer als volgt toe: „Het is met groot genoegen, dat ik u namens het Gemeentebestuur welkom heet. Het heetf onh zeer verheugd, dat gij voor het houden van den Philatelistendag Haarlem hebt uitgekozen. Daartoe 'was dan ook al leszins aanleiding. In de eerste plaats wel wegens het zilveren jubileum van de bij uw bond aangesloten vereeni- ging „Op hoop van Zegels". Het verzamelen van postzegels neemt steeds toe. Hoe weini gen ontkomen er in hun jeugd aan de beko ring, die er uitgaat van verzamelen en hoeve- len zijn er niet, die gestadig aan blijven doorgaan of het verzamelen later weer opvat ten, een weinig spijtig over de verwaarloosde jaren. En toch, hoe ijverig iemand ook ver zamelt, men zal hem nooit hooren betitelen als een maniak. Dat duidt er toch wel op, dat het verzamelen van postzegels iets meer is dan louter een liefhebberij, dat het verzamelen, het mag dan door de meesten voor genoegen gedaan wor den, niet alleen is het bijeenbrengen van een verzameling meer of minder mooie en aan trekkelijke afbeeldingen, aardig om te zien. Als men dan ook de moeite neemt een blik te slaan in een klein gedeelte van hetgeen er op het gebied van de philatelie wordt gepubli ceerd ervaart men al spoedoig, dat het goed verzamelen eigenlijk een wetenschap is, die men met en voor zijn genoegen beoefent en die ons-nader brengt tot de geschiedenis van landen en volken. Met volle recht mag men dan ook spreken van postzegelkunde. Voor de beoefening van die wetenschap zijn Uw Bond en de daarbij aangesloten vereeni- gir.gen van groot belang. Sprekende over de aanleiding om Uw bijeenkomst in Haarlem te houden, ben iik eemgszins op het terrein van de philatelie zelf gekomen. Maar iik mag U nog wel zeggen, dat Haarlem een gelukkige keuze is, eveneens omdat deze gemeente op postzegelgebied toch ook een rol speelt. Bijna van het begin af der postzegeluitgifte zijn immers de Nederlandsche postzegels en die van de Nederlandsche koloniën te Haarlem ver vaardigd bij de firma Enschede. Bet Gemeentebestuur dat Uw komst hier met vreugde heeft gezien hoopt, dat Uw ver blijf hier zoodanig mag zijn, dat ook Gij U over die keuze zult verheugen en het vertrouwt gaarne, dat de stad zelve en hetgeen zij den bezoeker biedt, daartoe zal bijdragen. Voor het welslagen van Uw bijeenkomsten in deze dagen spreek ik naanens het Gemeentebestuur de beste wenschen uit. Het spreekt wel vanzelf, dat ik dit korte woord niet mag eindigen, zon der een hartelijken gelukwensch aan de jubi- leerende vereeniging en in het bijzonder aan den Voorzitter, den heer Robbers, die gedu rende 25 jaar een functie in de vereeniging heeft bekleed. Moge hij daaraan nog vele ja ren toevoegen." De Bondsvoorzitter, de heea- W. P. Coste- rus Pzn. te Edam, beantwoordde de rede van den burgemeester. Hij dankte het ge meentebestuur voor de welwillendheid, de congressisten ten stadhuize te ontvangen. „Het is niet de eerste maal, dat wij onze Bondsvergadering te Haarlem houden en daar het de laatste jaren gewoonte is geworden, dat wij in de plaats onzer samenkomst door het gemeentebestuur worden ontvangen, doet het den Bond groot genoegen, dat Uw gemeente bestuur deze traditie heeft willen voortzetten en ons een offioieele ontvangst heeft willen bereiden. Ik zie hierin de bevestiging, dat de beoefening onzer vreedzame liefhebberij zoo wel door 's lands als gemeentelijke autoritei ten wordt gewaardeerd. In het algemeen bie den Haarlem en omstreken zooveel fraais, schoons en wetenswaardigs, dat het een be zoek overwaard is. De handel was hier in de 17e en 18e eeuw zeer beduidend, zoodat er twee maal per week postverbindingen waren met Engeland, het Zuiden des lands, België, tot zelfs Namen en Dixxant toe, enz. Curieus is nog, dat in 1764 hier de derde postbode werd aangesteld." Uitvoerig herinnerde spreker aan de ge schiedenis van Haarlem en las een gedicht uit 1610 voor op het verkrijgen van het wapen door de stad en vervolgde: „Vierden hier Tri ton. Nereus en Charon niet hun triomfen bij de bekende roeiwedstrijden op het Spaarne? Stond Haarlem niet bekend om haar groote toewijding aan Godin Flora? Niet alleen noemde men een park naar haar, maar ik hoorde dat de schitterende bloemententoon stelling, die verleden jaar hier gehouden is, slechts gehouden werd ter viering van den 5000 sten verjaardag dezer schoone jonge dame. Een vierde zeer vereerde god met veel volgelingen was hier Mercurius. Minister Co- lijn heeft kort geleden verklaard, dat er licht punten aan den horizon zijn. Dat is de terug- keerende Mercurius. Mijnheer de Burgemees ter, mag ik zoo vrij zijn, u een advies te ge ven? Zoodra Mercurius weer in uw stad is te ruggekeerd, ziet u dan door uw wethouder als eerste ambtenaar van den Burgerlijken Stand een huwelijk te sluiten tussehen hem en Flora, HAARLEM Stationsplein, Telet. 11094. Houtplein, Telef. I4'25 (Adv. Ingez. Med.) want een getrouwd man gaat niet zoo gauw bij zijn vrouw vandaan. Ik ben dan overtuigd, dat er zeer spoedig een tijdperk van grooten bloei zal aanbreken voor de oude koop- en bloemenstad Haarlem en dat is iets, hetgeen ik u namens den Bond van harte toewensch." (Applaus) De Voorzitter van „Op hoop van zegels", de heer John Robbers voerde ook nog het woord. Ook hij dankte den burgemeester voor diens vriendelijke woorden tot de philate listen. Serenade. Na de plechtigheid ten Stadhuize werd aan de philatelisten een serenade door de „Post- harmonie" gebracht, waarna deze vereeniging een muzikale rondgang maakte. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek marcheerde het korps van de Groote Markt, Koningstraat, Anegang, Lange Veerstraat, Klokhuisplein, Riviervischmarkt, Jansstraat, Jansweg, Stationsplein, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat weer naar de Groote Markt, waar de stoet in goede orde ontbonden werd. Feestvergadering. Te negen uur werd in het gebouw „La Gaité" aan de Raaks, dat zich door zijn gezellige aankleeding en fraaie verlichting daartoe zoo uitstekend leent, de feestvergadering ge opend door den voorzitter der jubileumcom missie, den heer P. de Jong, die een harte lijk welkomstwoord sprak, speciaal tot de af gevaardigden van zustervereenigingen uit binnen- en buitenland. De buitenlandsche gasten sprak hij in de Fransche taal op har telijke wijze toe. Spreker verheugde zich over de groote opkomst en wendde zich vervol gens tot den voorzitter der jubileerende ver eeniging, den heer Robbers,, die tot de op richters behoort; die alle functies in het be stuur bekleed heeft, totdat hij tenslotte op den voorzittersstoel terecht is gekomen. De heer De Jong wenschte hem van harte ge luk en bood hem onder applaus der aanwe zigen namens de vereeniging een fraai bloem stuk aan. De heer De Jong hoopte tenslotte, dat de aanwezigen een aangenamen avond zouden hebben. Hierop boden de afgevaardigden van eenige zustervereenigingen bloemen aan, wat ook met bloemenhulde gepaard ging. De sprekers werden beantwoord door den heer Robbers. Er heersehte een allergenoeglijkste stem ming. mede dank zij het zeer verdienstelijk spelende strijkje onder leiding van den heer P. Kreeft. De aanwezigen werden verder aangenaam bezig gehouden door een beschaafd cabaret gezelschap terwijl van de gelegenheid tot dansen een ruim gebruik gemaakt werd. De Bondsvergadering. Hedenmorgen negen uur .kwamen de Phila telisten weer in - Café-Restauraryt Brinkmann.' bijeen voor hét houden van eeri" Kapittelver gadering. Te half tien werd de 27ste Nederlandsche Philatelistendag in hetzelfde gebouw geopend De vergadering werd o.a. bijgewoond door ir. M. H. Damme, directeur-generaal der Posterijen, en door den directeur van het Haarlemsehe Postkantoor, den heer J. H. T. Pfaff. De Bondsvoorzitter, de heer W. P. Costerus, hield een uitvoerige openingsrede. Hij sprak een welkomstwoord, speciaal tot de heeren Damme en Pfaff, waarna bij de vereeniging „Op hoop van zegels" met haar zilveren jubileum gelukwenschte. Hij prees het goéde werk dezer vereeniging. Dit jubileum was echter niet de eenige reden om naar Haar lem te komen, zei spreker, maar ook omdat hier Laurens Jansz. Coster, die de boekdruk kunst heeft uitgevonden, geboren werd. De heer Costerus bracht dank aan de N.V. Gra fische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen voor het inrichten van de tentoonstelling. Hij memoreerde de vele werkzaamheden der vereeniging in het afgeloopen jaar en bracht hulde aan de N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen voor het uitgeven van het boekje: „Hoe worden postzegels ge maakt?", welk boekje vooral ook voor de be ginnende verzamelaars van veel nut is ge bleken. Hij herdacht ook het overlijden van twee verdienstelijke Philatelisten n.ï. Dr. Goldberg, secretaris der F. I, P. en J. D. Tres- ling, directeur van het Postmuseum. Hun verscheiden noemde hij voor de internatio nale philatelie een groot verlies. Op zijn ver zoek namen de aanwezigen staande een oogenblik van stilte in acht. Tenslotte sprak hij de hoop uit dat de voorgestelde regle mentswijzigingen zouden worden goedge keurd, opdat ook' vereeniginigen, die geen rechtspersoonlijkheid bezitten, als lid kun nen toetreden. De voorzitter reikte vervolgens de Waller- medaille uit aan den heer Leon de Raay uit Watergraafsmeer voor diens groote verdien sten voor de philatelie (Applaus). De jaarverslagen van den secretaris, den penningmeester en de begrootingen werden onder dankzegging goedgekeurd. De vereeniging „De Globe" te Arnhem, die het volgend jaar veertig jaar bestaat, had ver-zocht, den 28en Nederlandschen Philatelistendag aldaar te willen houden. De bedoeling is, er een tentoonstelling te orga- niseeren. Dit verzoek werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Dame door auto gegrepen. Vrijdagmorgen werd eén 73-jarige dame in de Zijlstraat door een auto aangereden en gewond. De dame liep aanvankelijk op het trottoir. Zij begaf zich echter midden op den rijweg, daar ter hoogte van perceel 4 het voetpad werd versperd, daar men er kleedjes aan het kloppen was. Een auto, die met groote snelheid van de Zijlvest de Zijlstraat indraaide, kon niet meer voorkomen, dat de rechter portierknop de bejaarde voetgangster aan de linkerarm raak te. De gevolgen van deze schijnbaar zoo gerin ge aanrijding waren echter zeer ernstig. De knop drong zoo diep in den arm, dat een smid er met een ijzerzaag aan te pas moest komen. De ongevallendienst -en een dokter hebben de gewonde toen behandeld, waarna een zie kenauto haar naar de Mariastichting heeft gebracht. De remmen van de auto bleken in orde te zijn, doch de politie heeft tegen den be stuurder proces-verbaal opgemaakt. De Bilt ooor&pelts Matigen, tijdelijk wellicht krachtigen, Zuidwestelijken tot Westelijken of Noordwestelijken wind. Meest zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen. Waar schijnlijk regenbuien. Aanvankelijk iets kouder. Nog geen verandering van beteekenis. Langzaam verplaatste de depressie zich Oostwaarts, in diepte toenemende. Haar kern ligt nu met barometerstanden onder 745 mM. over Schotland. Secundairen strekken zich naar IJsland, naar de Noorsche Zee, naar Denemarken en naar ons land en Noord- Frankrijk uit, Het weer is in dit geheele ge bied slecht, meest zwaar bewolkt of betrok ken hemel, terwijl tal van plaatsen regen melden. Ook waaien in de Zuidelijken en Zuid-Westelij ken sector van de depressie, krachtige Zuid-Westen tot Noord-Westen winden. In het Westen en Zuid-Westen van ons waarnemingsgebied neemt de hoogedruk wat toe, evenals over de Noordelijke IJszee. Over Scandinavië heeft de hoooge drukking echter in beteekenis verloren, doch is over Zweden en Midden-Noorwegen het weer her steld. Toch is over Zweden en midden-Noorwegen het weer nog vrij goed, plaatselijk steeg er de temperatuur zelfs. In bijna het geheele ove rige gebid werd het kouder. Ten onzent mag nog geen verande- dering van beteekenis in den heer- schenden weerstoestand worden ver wacht. BAROMETERSTAND Hoogste 766.3 m.M. te Jan Mayen. Laagste 743.8 m.M. te Aberdeen. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: achteruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. 765 m.M. 755 m.M. h'eefl U de prachtige nieuwe reeds gezien? Wij hebben alle soorten in voorraad (Adv. Ingez. Med:) In den tijd van de oude Koninklijke Ver eeniging „Het Nederlandsch Tooneel" was de Amsterdamsche Stadsschouwburg in Juni en Juli gesloten en werden de poorten op 1 Augustus geopend. Dat was dan de officieele opening van het tooneelseizoen. Rotterdam wachtte tot het laatst van Augustus, wanneer het nieuwe Kermisstuk meestal een voor stelling a grand spectacle met veel show en bombariewerd gegeven, dat dan de Sep' tembermaand werd doorgespeeld. Ook in Am sterdam waren de programma's in September nog lang na de afschaffing van de kermis op de kermis ingesteld en begon het eigenlijke tooneelseizoen dus pas in October. Dit is nu alles anders geworden. De Amster damsche Stadsschouwburg blijft ook gedu rende de zomermaanden geopend al' geeft men er dan nu plaats aan de revue en begin September vangt het nieuwe seizoen aan. Van der Lugt heeft in Den Haag zijn eerste nieuwe première van Chantage reeds gegeven - Rotterdam geldt op tooneelge- bied in het geheel niet meer mee en Za terdag geeft de Amsterdamsche Tooneelver- eeniging, het officieele gezelschap van de. hoofdstad haar eerste voorstelling van Saint Joanne. En dan kunnen wij dus zeg gen dat het nieuwe tooneelseizoen weer be- g-onnen is. "Wat het ons brengen zal? Het is moeilijk te voorspellen, maa-r erg hoopvol ziet het er voor de gezelschappen met de steeds verder gaande verbrokkeling van ons tooneel en de hierdoor ontstane moordende concur rentie niet uit. „Wij hebben tal van knappe acteurs en actrices, maar wij hebben geen gezelschappen", zei mij onlangs een onzer be kendste tooneelspeelsters, die helaas „en retraite" is. Deze uitspraak zal misschien wat vreemd klinken, waar ons kleine land over stroomd is met tooneelgezelschappen, maar zij bedoelde natuurlijk ensembles die cultureel van belang zijn en op hechten financieelen grondslag staan. Het is niet te ontkennen, dat onze beste ge zelschappen door de steeds verder gaande verbrokkeling, artistiek aldoor zwakker en zwakker worden. De Amsterdamsche Tooneel- vereeniging, die wij toch zeker wel het eerste Nederlandsche gezelschap mogen noemen, heeft ongetwijfeld geleden door het uittreden eerst van Cruys Voorbergh en nu dit jaar van Ben Royaards, Carpentier Alting en Georgette Hagedooiux. Het is waar, dat nieuwe krachten o.a. Oscar Tourniaire en Dick van Veen zijn toegetreden, maar zij kunnen de oude leden toch ixx het ensemble niet geheel vervangen. Het Rotterdamsch-Hofstad Too neel heeft in den loop der jaren heel wat goe de spelers ik denk o.a. aan Gimberg en Elsensolm vei'loren en is in zijn samenstel ling lang niet meer zoo sterk als vroeger.. Het Masker zal het in het komende seizoen zonder Gimberg moeten stellen en het eenige gezel schap, dat eerder versterkt dan verzwakt in September terugkeei't, is het Centraal Tooneel onder Laseur. Behalye de oude gezelschappen, die in het vorige seizoen de schouwburgen in de provin cie bespeelden, zullen wij ook nog twee nieu we troepen zien en wel de Nederlandsche Too- neelgroep, die voor haar domicilie Deventer heeft uitgekozen en een nieuwe tooneeltroep onder Jan Musch en Jaap van der Poll. Het provinciegezelschap van Deventer telt onder zijn leden eenigen der beste jonge krachten, zooals 'Cruys' Voorbergh, Ben Royaards en Georgette Hagedoorn en het is daarom wel jammer, dat de pachter vair onzen Stads schouwburg in zijn abonnementsvoorstellingen ook niet aan dit nieuwe ensemble een plaats heeft ingeruimd. Waarschijnlijk heeft de groote populariteit, die Jan Musch nog altijd in Haarlem geniet, hem er toe gebracht, dit gezelschap te prefereer en boven dat van de jongex-en, die met hun repertoire nog hun plaats in de nieuwe ensembles moeten ver overen. Goed geteld, is ons land thans 16 zegge en schrijve zestien tooxxeelgezelschappen rijk ïxl. De Amsterdamsche Tooneelvereeni- gïng, het Rotterdamsch Hofstad Tooneel, Cen traal Tooneel, Het Masker, Het Hollandsch Tooneel, het gezelschap Saalborn, Het Nieu we Schouwtooneel, De Vereenigde Schouw spelers, De Nederlandsche Tooneelgroep, de Vereenigde Haagsche Spelers, het gezelschap Jan Musch, het ensemble van mevrouw De Boer-vaxx Rijk, het gezelschap Ruys, De Jonge Spelers, het gezelschap Bouber en het blij- spel-ensémble van Van Kerckhoven en Van Praag. Wanneer het niet zoo droevig was, zou het om te lachen zijn. Wat ons tooneel dan ook in de eerste plaats noodi-g heeft, is „orde ning". Met opheffing van minsten-s 10 van deze gezelschappen zouden de acteurs en actrices ik bedoel natuurlijk de ware too- neelspelers en niet de vele krukken, die in de laatste jaren op het tooneel zijn los gela ten in de eerste plaats gebaat zij-n. Maar van die ordening is voorloopig nog geen sprake en wij zullen dus maar moeten af wachten, wat die 16 gezelschappen ons te bieden hebben. Laten wij hopen, dat het pu bliek belangstelling zal toonexx voor wat de beste gezelschappen aan werkelijk goede kunst zullen brengen- en er dus op natuur- lije wijze de selectie zal komen, die voor het tooneel zoo hoogst n-oodig is. Voor Haarlem is de verdwijning van den Janssehouw-burg in het komend seizoen van belang. Niet zoo zeer voor het beroepstoo- xxeel, dat in de laatste jaren nog maar heel zelden op den Jansweg optrad, maar des te meer voor de dilettanten, die voor het oude schouwburgje nog altijd een bepaalde voor keur toonden. Bijna alle dilettanten-gezel schappen zullen nu in de toekomst op het Wilsonsplein spelen en het is wel zeker, dat hierdoor voor den pachter van onzen Stads schouwburg betere tijden zullen aanbreken. Of alle dilettanten zich in den Stads schouwburg ook „thuis" zullen voelen, zal de toekomst moeten leeren. Waarschijnlijk zullen velen nog wel eens naar het knusse, oude schouwburgje aan den Jansweg met zijn voortreffelijke accoustiek terug verlan gen. Aan het dilettanten-tooneel zal dus iix den Stadsschouwburg in het komende seizoen een veel grootere plaats worden gegeven. Wanneer de belangstelling voor het beroeps- tooneel zoo groot was, dat het publiek storm liep aan de cassa bij de vrije voorstellingen, zouden wij het betreuren, maar nu dit aller minst het geval is, behoeven wij er geen traan over te laten. Het zal het beroeps- tooneel niet schaden, wanneer er wat min der gespeeld wordt. Misschien groeit de be langstelling voor de dramatische kun-st bij een beperking van het aantal voorstellingen, althans, wanneer, wat er gegeven wordt, ook werkelijk goed is. De pachter van den Stads schouwburg heeft allicht thans meer ge legenheid tot selectie in de keuze van gezel schappen en stukken exx hierdoor alleen za! op den duur de belangstelling voor het too neel bij het publiek weer kunnen worden op gewekt. Want ten slotte zijn het de slechte opvoeringenvan slechte stukken, die het goede publiek uit den schouwburg drijven. J. B. SCHUIL. Postzegeltentoonstelling bij de firma Enschedé. Ter gelegenheid van het Philatelis- tencongres. dat dezer dagen te Haar lem gehouden wordt, is bij de firma Joh. Enschedé en Zonen een tentoon stelling van postzegels ingericht, die vooral voor postzegelverzamelaars zeer interessant is en die dus bij de congressisten zeer in den smaak zal vallen. De tentoonstelling heeft als onderwerp de zegels, die voor Luxemburg uitgegeven zijn en die alle van 1882 af door de firma Enschedé zijn verzorgd. De philatelisten, die zich op dit land gespecialiseerd hebbexx kunnen dus na gaan of hun verzameling compleet is. De wel dadigheidszegels, die sinds 1926 in Luxemburg zijn uitgegeven, zijn eveneens geëxposeerd. De verschillende portretzegels, die in den. loop der jaren van de regeerende groother togen en groothertoginnen zijn uitgegeven, zijn alle tentoongesteld, benevens de latere uitgaven, die een landschap of een industrie uitbeelden. De étappes, waarin zoo'n zegel ont staat, zijn stap voor stap te volgen, van het portret, waarnaar de ontwerp-teekening ge maakt werd, tot aan de uitgegeven zegel toe, De bezoeker van deze tentoonstelling krijgt tevens een duidelijk beeld van de wijze, waar op de postzegels vervaardigd worden. Kr be staan vier methodes hiexwoor, nl. de boek druk, de offsetdruk, de rotogravure en de plaatdruk. Bij het drukken van onze tegen woordige zegels wordt voor de hoogere waar den het plaatdruk-systeem en voor de lagere waarden de rotogravure toegepast. Boek- en offsetdruk wordt bij de vervaardiging van de Nederlandsche postzegels niet xneer gebruikt. Oxigetwijfeld zullèxi de philatelistexi genie- texx van het vele interessante, dat deze ten toonstelling hun biedt. Zij zullen merkwaar digheden ontdekken, die den leek ontgaan en zij zullen versteld staan vaxx de geperfection- neerde werkmethode van oxxze Nederlandsche „postzegelfabrlek", de firma Enschedé. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. AFD. ZANDVOORT v. d. NED. PROT. BOND, Zandv. Kring „Godsd. Leven", Gebouw Brug straat 15. V.m. 10.30 uur: Ds. D. J. Kalma. HOTEL FUNCKLER KRUISSTRAAT 10 HAARLEM. Groote en kleine zalexi beschikbaar voor VER GADERINGEN, DINERS; FESTIVITEITEN. Gewone consumptie-prijzen. PLATS DU JOUR f 1— LUNCH EN DINER, vanaf ,1.50 LOGIES met uitgebreid ontbijt v.a. 3.— (Adv. Ingez. Med.) AGENDA De muziekvereeniging „De Postharxxxonie" brengt aan de Philatelisten een serenade voor het Haarlemsehe stadhuis. ZATERDAG 5 SEPTEMBER Palace-Filmae 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „De Kleinste Rebel", geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Allotria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vrouwof secre taresse", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De wandelende dood" 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van li—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 6 SEPTEMBER Stadsschouwburg; Ver. Rot terd.-Hof stad - tooneel met „Boefje", 8.15 uur. Bakenessergx-acht 13: Rozekruisersgenoot- sclxap, Openbare Voordracht. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 7 Palaee-Filmac 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Ixxspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsx-ooster op gemaakt. Van Zaterdag 5 Sept. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 11 Sept. zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend: I. Koster, apotheek „Bosch en Vaart". Bosch exx Vaartstraat 26. Tel. 13290. H. Cohen, firma H. Remmers en Zn.. Kruis straat 6. Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2