Tn m AMSTERDAMSCHE BEURS BAYER 1 - DINSDAG 8 SEPTEMBER 1936 HA'ÏREE M'S DACBESD IAAT/T[MMCHÏÏN Een aanvankelijk plan van Prins Bernhard. Naar wij vernemen lag het aanvankelijk in de bedoeling dat de verloving pas omstreeks Kerstmis openbaar gemaakt zou worden. Prins Bernhard zou juist heden naar Amsterdam gekomen zijn om eenige maanden te werken op de kantoren van de Koopmansbeurs om op deze wijze Nederland en zijn bevolking te leeren kennen. Er was evenwel iets uitgelekt over het aanstaande engagement en daarom werd besloten reeds nu tot openbaarmaking over te gaan. Het plan van den Prins om nu eerst eenige maanden op de Koopmansbeurs te gaan werken is opgegeven. De verloving van Prinses Juliana. AMSTERDAM, 8 September. Geheel on verwachts, op een tijdstip dat het voor ieder een een verrassing was, is het groote nieuws gekomen van de verloving van prinses Juliana Midden in het bedrijvige zakenleven van de hoofdstad kwam de verrassing, uiteraard het eerst bekend in de krantenwijk, de omgeving van den Nieuwe- Zijds Voorburgwal, die tevens het centrum van het Amsterdamsche zakenleven is. Te kwart voor 11 vanmorgen deelden de beide omroepvereenigingen over den Hilver- sumschen en den Huizer-zender, na een plot selinge onderbreking vrijwel gelijktijdig het officieele bericht mede dat gevolgd werd door het Wilhelmus. Het zijn voornamelijk de vrouwen, en zij die toevallig op dit tijd stip thuis zijn. die het bericht zoo midden in den ochtend hooren doch als een loopend vuurtje gaat het nieuws verder, men vertelt het elkaar en degenen, die het uit de tweede of derde hand hooren, twijfelen nog aan de waarheid en informeeren overal of 't gerucht juist is. Zoo ging het ook vanmorgen in de binnenstad, toen de twijfel plotseling in zekerheid verkeerde omdat aanvankelijk aan de gevels der groote dagbladgebouwen ïven later bij enkele groote zaken en daarna wel dra bij de meeste magazijnen en winkels, cafés en hotels het rood wit blauwe of oranje- blanje-bleu dundoekgeheschen werd. Ook de openbare gebouwen beginnen te vlaggen en de bulletins verschijnen voor de ramen. In de straten van de binnenstad hangt die typische sfeer van spanning en beweging, die zoo karakteristiek is voor de hoofdstad als een groote gebeurtenis hoofden en har ten der Amsterdamsche bevolking vervult. En velen, die bijeen groepen, spreken den wensch uit, die bij allen onuitgesproken 1oe?t: dat veel geluk en zegen het jonge -r op zijn levensweg ten deel moge vallen dat onze toekomstige vorstin en haar -staande gemaal zich zullen mogen koeste ren in de zon van voorspoed, die het ge- heele Nederlandsche volk zal mogen be schijnen. De residentie in feeststemming s-GRAVENHAGE, 8 September. Onmiddel lijk nadat de redacties van de bladen op de hoogte waren gesteld van de blijde mare, dat onze Kroonprinses zich met Prins Bernhard zur Lippe-Biesterfeld verloofd had, wapperde van de diverse bureaux het rood-wit-blauw. Dit goede voorbeeld vond spoedig navolging. Bulletins en extra-edities brachten het groo te publiek in record-tijd op de hoogte van het groote nieuws. De legaties, particulieren en winkels staken de vlag uit en de H. T. M. zorg de voor de op hoogtijdagen voor het Huis van Oranje gebruikelijke mvoiseering van trams en autobussen. De collectanten voor het Koningin Emmafonds kregen lotgenooten, want verkoopers en verkoopsters van oranje- strikken verrezen als paddestoelen uit den grond. In de étalages van verschillende boekwin kels werden foto's van Prinses Juliana ge plaatst. Op het paleis Noordeinde teekenden velen de registers van felicitatie. De stadsbeiaardier, de heer J. de Zwaan, heeft hedenmiddag gedurende een half uur vaderlandsche liederen op het carillon ge speeld. De residentie verkeerde heden in feeststem ming; de verloving van Prinses Juliana welke voor een ieder geheel onverwacht kwam vormde het onderwerp van alle gesprekken. CAFés EN TAPPERIJEN TOT 1 UUR OPEN De burgemeester heeft bepaald, dat de cafés en tapperijen hedennacht tot 1 uur geopend mogen blijven. De „Sirenes" brengt leven in Caliantsoog. (Van een specialen verslaggever) De storm giert over de Noordzee. Zooals een jaar geleden bij Egmond een schip de worsteling tegen den Westerstorm heeft moeten opgeven, zoo is ook ditmaal een stoomboot op de Nederlandsche Westkust geworpen Na een verwoeden strijd heeft ten slotte de Noorsche vrachtboot „Sirenes" de vrije zee niet kunnen bereiken. In de on middellijke nabijheid van Caliantsoog werd het schip op het strand gezet Caliantsoog! Een klein dorp ligt achter een smallen rug van hooge duinen. Enkele' tientallen huizen worden door een striemen - den regen getroffen. De enkele honderden bewoners zijn uitgeloopen naar het strand, waar de „Sirenes" dicht tegen de duinen aan ligt. Om half negen in den morgen werd de eerste vuurpijl afgeschoten. ..Raak!" een lijn wordt bevestigd. En toen begon de redding van de opvarenden. De helft van de beman ning werd met de reddingsbroek aan land gehaald. Zeventien doorweekte uitgeputte mannen. De andere zeventien bleven aan boord, want er dreigde geen onmiddellijk gevaar. De ..Sirenes" ligt met den voorsteven naar het Noorden op een van de smalle golfbre kers. Een kokende zee. overdekt met vuilwit schuim, slaat er hoog tegen op en stuift er in wolken ver overheen. Er* is geen gevaar. Al zou het vlot raken moeite genoeg kosten Er is goede hoop dat het schip het strand ongehavend kan verlaten De „Sirenes" verlengt de kermisstemming. In Caliantsoog staat een klein café. En daar verdringen zich alle inwoners om het zink. Men praat, lacht, rookt en danst Ja men danst.' Want in dezen vroegen morgen, zit. on het kleine podium reeds een tweetal muzikanten, dat op tal van instrumenten een oorverdnovend misbaar maakt. De onver wachte gebeurtenis is voor het anders zoo stille dorp een welkome afleiding, die de kermis, die juist geëindigd is, verlengt. Maar er is geen vreugde bij de zeventien opvarenden, die in de achterkamer bijeen zitten. Zij kennen deze taal niet en zij ken nen deze vreugde niet. Zij weten slechts, dat het schip op de Hol- landsche kust ligt. En wie weet hoe lang het er nog liggen kan. Het kleine Caliantsoog ontvangt stroomen van bezoekers, evenals Egmond dat deed toen de „Kerkplein" er voor het vreemde lingenverkeer zorgde. Onafgebroken komen nieuwe auto's aan en brengen fotografen, verslaggevers en nieuws gierigen. De telefoons staan er niet stil. Naar alle streken van Nederland vliegen de bood schappen en het kleine hulppostkantoortje werkt onder hoogen druk. De schepelingen hebben geluk gehad, dat het zoo is afgeloopen. En Caliantsoog boft ook. Na het zomerseizoen het gestrande-boo- ten-bekijkers seizoen! Moeilijkheden tusschen de gemeente en E. D. O. Voorstel van B. en W. voor een financieele regeling. B. en W. schrijven aan den raad: Nadat de voetbalterreinen in het Noorder- Sportpark gereed gekomen waren, hebben wij aan de Haarlemsche Footballclub „E. D. O.", die als huurster van die terreinen in aan merking kwam, een ontwerp-huurovereen- komst ter beoordeeling toegezonden. In deze overeenkomst werd de huurprijs vastgesteld op f 2000 per jaar, zoolang „E.D.O." in de 2e klasse van den K.N.V.B. zou spelen, welk be drag bij promotie naar de le klasse van dien bond zou worden verhoogd tot f 2400 Na de toezending van het ontwerp der huurovereenkomst zijn met „E.D.O." lang durige onderhandelingen gevoerd. De bezwa ren van „E.D.O." kwamen voornamelijk hier op neer, dat zij het door het steeds slechter worden van haar financieelen toestand niet raadzaam achtte de terreinen voor de hier voor genoemde bedragen te huren. Daarom hebben wij tenslotte aan „E.D.O." voorgesteld deze bedragen te bepalen op resp. f 1500 en f 1900. Ook deze tegemoetkoming heeft ech ter geen resultaat gehad, zoodat op dit oogen- biik een huurovereenkomst nog niet is geslo ten. Zooals hiervoor reeds is gezegd, is de slechte financieele toestand van „E.D.O." van een en ander de voornaamste oorzaak. Een gevolg van dien toestand is echter, dat „E.D.O." een belangrijke schuld aan de gemeente heeft gekregen. „E.D.O." had namelijk inmiddels.de terreinen in het Noorder-Sportpark in gebruik genomen, waardoor de huur zoolang de nieuwe huurovereenkomst niet was gesloten werd berekend naar f 1600 per jaar, het bedrag waartegen het oude terrein aan den Middenweg aan „E.D.O." was verhuurd. Op 1 Augustus 1936 bedroeg de huurachterstand echter f 3.466,68, terwijl bovendien op dien datum een achterstand in de betaling dei- vermakelijkheidsbelasting was ontstaan ten bedrage van f 1544,63. Een totale schuld aan de gemeente derhalve van f 5011,31. Aan dezen ongewenschten toestand dient zoo spoedig mogelijk een eind te worden ge maakt en wij hebben daarom aan „E.D.O." het voorstel gedaan met haar een overeen komst aan te gaan, waarbij de gemeente van haar overneemt tegen de getaxeerde waarde van f 6000 de op de bij haar thans in gebruik zijnde terreinen aanwezige opstallen. Daarbij zou „E.D.O." dan het recht verkrijgen binnen 15 jaren na de dagteekening van deze over eenkomst te allen tijde de opstallen van de gemeente terug te koopen tegen de op dat oogenblik geldende boekwaarde. Het ligt in onze bedoeling met dit bedrag ad f 6000 te verrekenen het bedrag der schuld van „E.D.O." aan de gemeente en het eventueel restant te beschouwen als waarborgsom voor de regel matige betaling van de door „E.D.O." in de toekomst aan de gemeente verschuldigde huurgelden. Voorts hebben wij aan „E.D.O." bericht, dat wij in beginsel bereid zijn om, na het tot stand komen van vorengenoemde overeenkomst, onze medewerking te verleenen aan het sluiten van een huurovereenkomst, waarin een huurprijs wordt vastgelegd van f 2000 per jaar. Deze huur zou dan zijn sa mengesteld uit een bedrag ad f 1500 voor ter- reinhuur en een bedrag ad f 500 voor rente en afschrijving op de opstallen. Het rente percentage zou daarbij worden bepaald op 4V2. De kosten van onderhoud, te onzen gen- noegen, van het gehuurde (terrein met op stallen) zullen voor rekening van de huurster moeten komen. Het bestuur van „E.D.O." heeft ons bericht met deze regelingen accoord te kunnen gaan. B. en W. stellen den raad daarom voor te besluiten tot aankoop van genoemde opstal len voor een bedrag van f 6000 en tot verhuur aan „E.D.O." van de drie hiervoor genoemde voetbalterreinen in het Noorder Sportpark tegen een huurprijs van f 2000 per jaar en voorts onder nader door ons te stellen voor waarden. AGENDA GEMEENTERAAD De agenda voor de vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 9 September a.s. is nog aangevuld met de volgende punten: 17. Verhuur terrein aan de H. F. C. „E.D.O." 18. Onderzoek geloofsbrieven nieuw lid. Het Lunapark. De Middenstands Centrale voor Haarlem en omstreken heeft o.m. aan den Gemeenteraad geschreven: De Middenstands Centrale voor Haarlem en Omliggende Gemeenten meent u te moeten mededeelen, dat de Middenstands Centrale een Lunapark sterk afkeurt. Erkennende dat door pachtgeld en ver makelijkheids-belasting een belangrijke som in de gemeentekas vloeit, moet aan den an deren kant toch rekening gehouden worden met de herkomst van deze gelden. Geen tegenspraak meent de Centrale te ontmoeten wanneer zij poneert, dat het overgroote deel van deze gelden door Haarlemmers zal wor den opgebracht. Hierbij komt nog, dat wanneer de exploi tant een belangrijk bedrag durft te garan deeren er ook nog een flinke som daarboven zal verdiend worden. Dit geld zal met den exploitant Haarlem verlaten. Het door het publiek aan het Lunapark bestede geld, zal niet besteed worden bij den winkelier. De Centrale vreest daardoor een direct be langrijk nadeel voor den Middenstand. Dit nadeel zal niet gecompenseerd worden door leveranties van levensbehoeften en derge lijke aan de exploitanten, welke in verhou ding maar zeer gering zullen zijn. De middenstandscentrale verzoekt uwen Raad bij uwe besprekingen met deze wen- schen rekening te houden en indien mogelijk overleg te plegen met de Gemeentebesturen van de omliggende gemeenten opdat ook daar een dergelijk Lunapark niet zal ge houden worden. Wanneer U iets koopt, dan onderzoekt U en over tuigt U zich van de goe de kwaliteit. Zoudt U bij een geneesmiddel minder zorgvuldig tewerk gaan? Onderzoekt ook hier pre cies, door op het Bayer- kruis te letten, dat echt heid en goede hoedanig heid der Aspirin-tabletfen garandeert. (Adv. Ingez. Med.) FEESTELIJKHEDEN TE HAARLEM. Behoudens het concert, dat de Harmonie- Crescendo hedenavond op de Groote Markt zal geven, zal op datzelfde plein om 6 uur ge concerteerd worden door het Politiemuziek- corps. In Haarlem-Oost wordt een lampionoptocht gehouden door den Oranjebond Prinses Julia na. De stoet vertrekt om 8 uur van het Teyler- plein. De lampions zijn gratis af te halen aan het Patronaatsgebouw op het Teylerplein. De muziekvereenigingen Utile Dulci en De Spaarnebazuin zullen hieraan hun medewer king verleenen. In Haarlem-Noord zal eveneens een muzikale optocht worden gehouden. Welk muziekcorps dit zal doen is nog niet bekend. AARDAPPELMARKT. Rotterdam, 8 Sept. 1936. Brielsche Eigenheimers f 2.25f 3.50 per Hectoliter. Zeeuwsche Eigenheimers f 2f 2.25 p. Hl. Zeeuwsche Bonte f 3f 3.50 per H.L. Zeeuwsche Blauwe f 3f 3.50 per H.L. Eigenheimers Poters f 1.50f 2 Westlandsche ronde zand 34 ct. p. K.G. Vlas-aanvoer: 300 K.G. blauw, schoon f 0.50f 0.57 per Kilogram. 3000 K.G. Groningsch f 0.50f 0.55 per KG. 3600 K.G. Hollandsch Geel f 0.50—f 0.58 per K.G. Aanvoer: zeer klein. Vraag: goed. Handel: vlug. Prijzen: vast HAARLEMMERMEER DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Hedenmorgen 7 uur brak er brand uit aan den Aals1 .meerderdijk, bij Aalsmeer, in een dubbel woonhuis, bewoond door de gezinnen De Koning en Rijken. Mede door den kraeh- tigen wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat het gebouw weldra in lichter laaie stond en aan redden niet meer te denken viel. De brandweer van Hoofddorp slaagde er met de autospuit in, den brand tot het dubbele woonhuis, dat tot den grond toe afbrandde, te beperken en de aangrenzende pereeelen te behouden. De inboedel van Rijken, in wiens woning de brand ontstond, ging geheel verloren, terwijl van den inboedel van de Koning met groote moeite een belangrijk deel in veiligheid kon worden gebracht. De brand is vermoedelijk door een petro- leumvergasser ontstaan. Met uitzondering van den inboedel van De Koning, die niet ver zekerd was, wordt de schade door verzekering gedekt. HEEMSTEDE Fondsen voor ziekenhuis- verpleging. Voorwaarden voor subsidieering. B. en W. schrijven o.m. aan den Raad: In de Raadsvergadering van 20 December 1935 werd een voorstel van den heer Van Unen, tot wijziging van de voorwaarden voor subsidiëering van fondsen voor ziekenhuis- verpleging. in onze handen gesteld om ad vies. Het voorstel luidt: - le. de uitbetaling van het subsidie aan het fonds voor ziekenhuisverpleging Benne- broek e.o. zal voorloopig worden gestaakt; 2e. voor beide gesubsidieerde fondsen zal geen subsidie meer worden gegeven bij het bereiken van een reserve van f 1 per lid, met aftrek voor Heemstede van de Seminaris ten. Ten aanzien van het voorstel onder 1 merken wij op, dat de subsidievoorwaarden bij de behandeling van de gemeentebe- grooting voor 1928 zijn vastgesteld, waarbij uitdrukkelijk is bepaald, dat de rekening voor het fonds te Bennebroek e.o uitsluitend be trekking zo\j moeten hebben op de Heem- steedsche leden. Deze bperking lag voor de hand. Men wilde blijkbaar niet het risico dragen, verbonden aan de verpleging van niet-ingezetenen. Nu achteraf blijkt, dat de verzekering van de overige leden-niet-ingezetenen van Heem stede veel voordeeliger is geweest dan van de Heemsteedsch leden, mag dit o.i. geen aan leiding geven om van de bedoeling van het raadsbesluit af te wijken. Wij vinden het nog altijd een gezond systeem dat het risico dat de gemeente op zich neemt, beperkt blijft tot de verpleeg- kosten van. Heemsteedsche ingezetenen, ook al hebben de resultaten tot heden aangetoond dat de overschotten zijn ontstaan door de "•ndere leden. Ten aanzien var hei tonds voor Benne broek e.o. werd van 1928 al telken jare nagegaan welke contributies waren geïnd van Heemsteedsche ingezetenen en welke be dragen voor de ingezetenen waren betaald. De eventueele reserve voor de Heemstedena ren werd dus niet door het fonds, doch door ons vastgesteld. Daar wij nu om principieele redenen de splitsing nauwkeurig wenschen te zien ge handhaafd. vinden wij geen aanleiding om in de bestaande regeling verandering te bren gen. Ten aanzien van het onder 2 voorgestelde bestaat er o.i. evenmin aanleiding om de bestaande regeling waarbij een reserve wordt toegelaten van f 2 per lid te veranderen. Het risico dat de fondsen dragen is o.i. zóó groot dat de toegelaten reserve eerder te laag dan te hoog is en het blijft o.i. een ge meentebelang dat de fondsen in ongunstige jaren de tegenslagen kunnen opvangen. Wat betreft de seminaristen, zijn wij van oordeel, dat deze leerlingen ingezetenen zijn van onze gemeente. Mét het bestuur van het Heemsteedsche fonds meenen wij, dat het risico voor deze jongelieden niet zoo groot is. Wij vinden dan ok geen aanleiding, uitslui ting van deze leerlingen voor te stellen. Door den heer Van Unen werd nog de op merking gemaakt dat de inningskosten voor het fonds in Bennebroek e.o. die 17 pet. bedragen, (waaronder 15 pet. voor de bode), bijzonder hoog zijn te achten. Wij zijn met hem van meening, dat, daar wij de groep Heemsteedsche leden als een af zonderlijk deel van het fonds beschouwen, de inningskosten die aan den bode worden be taald, tot geen hooger bedrag in rekening mogen worden gebracht dan de vergoeding die voor de elders verzekerde Heemsteedsche ingezetenen wordt betaald. Aan de voorwaar de vermeld in artikel 1. zouden wij dan ook wenschen te zien toegevoegd een nieuwe slot zin, luidende: „In de administratieve rekening mag voor inningskosten geen hooger bedrag worden uitgetrokken dan 10 pet. der geïinde contro- butiën. B. en W. adviseeren de in den aanhef ver melde voorstellen niet aan te nemen, doch de voorwaarden te wijzigen zooals hierboven vermeld. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Kleine schol per 50 K.G. f 21f 14.50 Schar per 50 K.G. f 4.50 Makreel per 50 K.G. f 9.50 Versche haring per kist f 4f 3.30 BESOMMINGEN. Trawlers: Utrecht IJM 73 1200 manden f 3450. VERWACHTE VISCHAAXVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Henriette Jacoba IJM 190. vangst: 25 man den schelvisch. 40 manden braadschelvisch, 40 manden gul en kabeljauw. 40 manden platvisch, 20 manden wijting, 60 manden ra dio, 170 manden makreel. 5 manden varia; totaal 400 manden, benevens 60 stuks stijve kabeljauw. Clasina Luther IJM 59, vangst: 15 manden schelvisch, 25 manden braadschelvisch, 20 manden gul en kabeljauw, 20 manden plat visch, 45 manden wijting, 60 manden radio, 240 manden makreel. Totaal 425 manden en 25 stuks stijve kabeljauw. BURCERLIJKE STAND HAARLEM. 8 September. Getrouwd 8 September: W. Levin en E. F. Leuvenberg. Bevallen 4 September: J. de GraafSlomp, d -. A. BoerhorstAntonisse, z.: M. A. van BakelDingenouts, d.; 5 September: A. C. van DijkHaamans, d.; J. van Daalenv. Wijk, d.; 7 September A. H. W. v. d. HorstSmit, d.; A. H. MolenschotTilroe, d.: G. M. Hand- graafSchaaper. d.; B. BlümersDijkstra, z.; 8 September: C. M. E. JansenVoogt, d.: H. J. ErbrinkWeber, d.: Overleden 6 September: M. S. Fenenga— Kruisinga, 67 j„ Van 't Hoffstraat; 7 Septem ber: E. C„ 4 j„ d. v. K. P. van Geelen, Cremer- plein; H. Keppel, 62 j„ Karei v. Manderstraat; 8 September: M. G. van Lieshoutde Wilde, 43 j.. Pres. Steijnstraat. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1i pl.m. 1: 45 pl.m. Ijl. - pl.m. 11," STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 E 99% - - 4 pCt. Nederl. Indië 98»/* - 98% - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 21%-% 21%H 24-% Youngleening (met ver- 24* B ANK-IN STELLINGEN. Amsterd Bank 124 Handel Mpij. Cert van 1381/p Koloniale Bank 47* 46% Ned. Ind. Handelsbank 109* Rotter d Bank 116* INDUSTR. O ND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 263/8 26* v. Berkels Patent 38% Calvé Delft Cert 58* - - Ned Ford ex. 40 afst 232 236 234 Philips Gloeil. Gem.Bezit 167 168 161* - 165* 160-163 163 >17*-% - 118* TABAKKEN. Dell Batavia 183 Dell Maatschappij 244* 242* 225 223* SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% Scheepvaart Unie 52* 55* 543/8 543/a Koninkl. Paketvaart 109 Rotterdamsche Lloyd 44* Maatschappij Nederland 42 Holland—Amerika lijn 69 - PETROLEUM. 289* 298* 297*—29S 298-3/g Perlak Petr 82* 84* 82* - 83 - Shell Union 11* 113/s - 11%-% H%-%. Continental Oil ISÜf, - 18% 18* 10* 10% - - CULTUUR MAATSCH. H. V. A 283 283* 85-28S 286 2/1 Java Cultuur 118 - - - Ned Ind Suiker Unie ys - Vorstenlanden 19* - - - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern Tel and Tel. 8 7%. 23* 23%—* 23%-% Bethleh Steel Cities Service 2% Gew Steel 42* - - 2% - U. S. Steel 42% - 43%—44 4 44 43% Kennec Copper ^8y» 28%, 29 28% - Radio Corp 6* - RUBBERS. Amsterd Rubber 144* 145* 145* 14 46* 146* Dell Bat Rubber 71* Indische Rubber 102 - Kendeng Lemboe 134 133* Serbadjadi 66* - Rotterdam Tapanoeli 42* 42 Bandar Rubber 116 3/v "16 - Preanger Rubber 48* 49* Java Caoutch 90 89% Sumatra Rubber 141 40 - - AMER SPOORWEGEN. Southern Pacific 25% 26% 213/8 Wabash Railroad 1% l%-2 - Union Pacific - - Chic Wilwaukee 4% - Missouri Kansas Texas 53/> 5% 5%, 5% 5% MIJNBOUW. Alg Explor Mij 164 Redjang Lebong 200* Billiton n - - PROLONGATIE. 1* 1*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11