f 2.05 Tot 1 October ■WEERBERICHT Echte WALES ANTHRACIET WITTOP KONING INGEZONDEN /TUKKEN Gevaarlijke verkeerspunten in Haarlem en omgeving. T T N S D AG 8 SEPTEMBER 1936 H A A R E E M'S DAGBLAD 2 ZUID-WESTER STORM GIERT WEER! Richt echter in Haarlem en om' geving weinig schade aan. De zomer lijkt afgedaan! We werden Maandag althais onaangenaam verrast met een krachtigen Zuid-Westen storm, die weer tot voorzichtigheid noopte. Vooral in den Hout moest men op zijn hoede wezen, want telkens werden takken van de boomen gerukt, zoodat het verblijf in de lanen allesbehalve veilig was. Toch is er in Haarlem betrekkelijk weinig schade aangericht. In het Zaanenpark woeien twee boomen om; op den Rijksstraatweg, het Staten Bol werk en Prinsen Bolwerk een. Op het Flora park woei van een ouden boom een dikke tak af. In den Hout bepaalde de schade zich al leen tot het afwaaien van takken. Op de Delftlaan moesten eenige jonge boompjes er aan gelooven. Aan de Nieuwe Gracht woei in een tuin een boom om. Ver der gingen eenige borden ondersteboven. Te Heemstede. Voor zoover hedenmorgen was na te gaan is het in Heemstede met den storm nog vrij goed afgeloopen. Maandagmiddag had een dienstbode uit de Lanckhorstiaan haar rijwiel even ge- plaats voor de étalage van een groentehan delaar aan den Binnenweg. Juist toen de tram passeerde werd het rijwiel door een rukwind omgewaaid: het kwam onder den bijwagen terecht en werd totaal vernield. Een paar booglaampen van het Raadhuis plein moesten het ontgelden. In Groenendaal woei bij het Seringendal een boom om. Overigens bepaalde de schade zich in Groenendaal tot wat afgewaaide tak ken. In talrijke tuintjes hebben de bloemen veel geleden. Op den Crayenestersingel woei een zwere boom om en kwam terecht n het hek. Op do Heemsteedsche Dreef woei de steiger van een in aanbouw zijnd perceel in, zonder ongelukken te veroorzaken. Te Zandvoort. Als steeds bood de zee Maandag weer een machtigen aanblik, vooral 's middags tus- schen vijf en zes uur, toen kwam het water tot dicht aan de duinreep, zoodat een zes tien-tal tenten van kampeerders in de Noord leelijk in de knel geraakten. Er werden eenige menschen van de gemeentebedrijven heen gezonden, om bij het opbergen de behulp zame hand te bieden. Aan het frissche en gezonde kampleven werd dus wel op een ruwe wijze een eind gemaakt. Vanmorgen zouden de laatste kampeerders vertrekken. Verder woeien langs de boulevards eenige paaHjes om. Vele fietsers werden bijv. op den hoek van het Badhuisplein en den Strandweg van hun rijwiel geslingerd. Het vrij kostbare reclame bord voor de auto-race-baan aan het Stations plein werd totaal vernield. Enkele ruiten, bijv. aan de achterzijde van Monopole werden inge drukt. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor. Met man en macht werd gewerkt om het strand zoo ver 't noodzakelijk was te ont ruimen. Een groot gedeelte van de badkoetsjes werd reeds naar boven gereden. Ook van de stoelen werd reeds een groot deel in veilig heid gebracht. Het gedeelte dat nog op het strand achterbleef, werd zoo hoog mogelijk tegen de duinen geplaatst en stevig aan elkaar gebonden om verlies te voorkomen. 20ÏO (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 8 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Palace-Filmac 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „De Kleinste Rebel", geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Allotria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Vrouwof secre taresse", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De wandelende dood" 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags Toegang vrij. WOENSDAG 9 SEPTEMBER Prinsenhof: Raadsvergadering. 1.30 uur. Palace-Filmac 11—5 uur: dodrioopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. De steunverlaging. Over de gevolgen te Haarlem. Door de besturen van de verschillende wo- ningbouwvereenigingen en stichtingen te Haarlem is een uitgebreid onderzoek inge steld omtrent de huurtoeslagen welke de bewoners tot heden ontvangen bij werkloos heid. Deze gegevens worden via de Federatie van Woningbouwvereenigingen verzameld teneinde de autoriteiten aan de hand der verzamelde gegevens te verzoeken, maatre gelen te treffen omdat, bij invoering van de intrekking der huurtoeslagen. ernstige ge volgen worden gevreesd. Wij vernemen dat het door het ge meentebestuur ingestelde onderzoek heeft uitgewezen dat door het in trekken van den huurtoeslag aan de werkloozen te Haarlem een vermin dering van steun van meer dan een ton beteekent. Naar wij vernemen werd ln de afgeloopen weken bij den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon en bij den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding in op dracht van B. en W. precies nagegaan wat de gevolgen zijn van de opdracht van den Minister om met ingang van 13 September de verslechtering in te voeren. Vooral de invoering van een nieuwen loonnorm namelijk van f 23 voor hen welke 4 jaar werkloos zijn. bracht een aparte be rekening mede daar deze loonnorm weder andere steunbedragen tengevolge hebben, welke berekend dienden te worden naar de gezinssterkte. Op Donderdag 10 September zal in de Eerste Kamer de interpellatie van den heer de La Bella over de besluiten van Minister Slingenberg om met ingang van 13 Septem ber een belangrijke verslechtering in de steunregeling in te voeren, aan de orde ko men. Op den avond van denzelfden dag wordt vanwege den Haarlemschen Bestuurders- bond een groote vergadering gehouden over deze aangekondigde verslechtering, waar de heer H. Lindeman, bestuurder van het N. V. V., als spreker zal optreden. Door den spreker zullen nadere mededeelingen ge daan worden over de plaats gevonden inter pellatie en het antwoord van Minister Slin genberg hierop. De vergadering zal plaats vinden in de Gemeentelijke Concertzaal, zij is toeganke lijk voor de leden van de bij den Haarlem schen Bestuurdersbond aangesloten organi saties. REVUE: „HOE MALLER,... HOE MOOIER". Naar wij vernemen zal binnenkort de Ne- derlandsche Revue een tournée organiseeren met de revue .,Hoe maller... hoe mooier" die ge durende het afgelo-open winterseizoen een groot succes had in het Amsterdamsche Grand Theater en waarin o.a. Louis Davids optreedt. Ook hier ter stede komt het gezelschap in de origineele bezetting en zal Louis Davids zijn bekende „Kip van Van Zanten" zin gen. ALGEMEENE NEDERL. MODE-VAKSCHOOL- VEREENIGING. Bij de examens uitgaande van de Algem. Ned. Mode-vakschool Vereeniging slaagden voor het diploma costumière, de dames C. Vlaming, T. Stinne, J. H. v. Schie. A. Boekelaar-Arends, J. L. de Zwarte, J. C. v. Delden, allen uit Haar lem en S. de Boer uit Spaarndam. Voor het diploma leerares mej. S. v. Beijeren uit Spaarndam, alle leerlingen van de mode vakschool van mevrouw de Braai, Kloppersin gel 75. Vervolgens slaagden de leerlingen der mo de-vakschool van mevr. C. Broekhuizen, Mo lenstraat 25 te Santpoort voor het diploma costumière. de dames R. Visser uit Santpoort, A. Bennink uit Velsen, en voor het diploma coupeuse, A. Druijf uit Haarlem. Provinciaal Personeel vergadert. Dezer dagen heeft te Haarlem een alge- meene vergadering van den Algemeenen Bond van Provinciaal Personeel in Nederland plaats gehad, nadat te voren bestuurs- en commis sievergaderingen waren gehouden en een sa- menspreking van het Bondsbestuur met alle bondsvertegenwoordigers in de commissies voor georganiseerd overleg omtrent personeels zaken in de verschillende provincies had plaats gevonden. De voorzitter der ontvangende Vereeniging van Provinciaal Personeel in Noord-Holland, de heer J. Horsmeier Jr., heette de aanwezigen welkom. De voorzitter van den Bond, de heer F. Kroon, bracht in zijn openingsrede in her innering de vele in 't afgeloopen jaar op het gebied der salarieering en rechtspositie van het Provinciaal Personeel ingevoerde ver slechteringen, alsmede de deswege gevoerde acties en besprekingen in de betreffende com missies en de resultaten daarvan. Spreker wekte de aanwezigen en niet-aanwezigen op om, ondanks de ondervonden teleurstellin gen, evenals in meer voorspoedige jaren, een plichtsgetrouw ambtenaar te blijven en om de als dienaar der gemeenschap te verrichten taak, ook om mede daardoor het verkrijgen eener goede gemeenschap te bevorderen, naai' den eisch te blijven vervullen, maar tevens om daarnaast het eigen persoonlijk en gezinsbe- lang en dat der mede-ambtenaren te dienen Daartoe moet o.a. de volledige steun worden gegeven aan hen, die, als leiders van bond en vereenigingen, als vertegenwoordigers ook in het G. O., wel in de eerste plaats zijn geroepen voor de bijzondere behartiging van het amb- tenaarsbelang hetwelk eveneens eon gemeen schapsbelang is te achten. Ook moet daartoe de gelegenheid, die rijkelijk geschonken wordt, om over aanhangige voorstellen van gedach ten te wisselen waardoor tevens het con tact tusschen leden en leiders verstevigd wordt worden benut. Een aangename gedachtenwisseling werd gevoerd over de Rekening 1935 en de Begroo ting voor 1937, welke evenals het jaarver slag van den secretaris in den aangeboden vorm werden vastgesteld Besloten werd tot verhooging der contributie voor de persoon lijke leden, doch om die der aangesloten Ver eenigingen voorshands ongewijzigd op de thans bestaande normen te handhaven. Voorts werd aangedrongen op verbetering van verschillende arbeidsvoorwaarden en een scherpe actie tot intrekking van de stand- plaatsaftrekregeling. waar deze is ingevoerd, bepleit. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren J. F. de Jager (Groningen) en W. K. Pie- ters (Noord-Holland), terwijl als zoodanig werd gekozen in de vacature K. Enik (Over- ijsel), die den Provincialen dienst heeft ver laten, de heer J. Greveling. De heer D. J. Wirtz hield een korte rede over het onderwerp „Tusschen 7 en 11, naar binnen en naar buiten", welke rede een pro pagandistische strekking had. De Bilt ooorspelti Aanvankelijk nog tijdelijk stormachti- gen, later krachtigen tot matigen Wes- Westelijken tot Noordwestelijken, later weer naar het Zuidwesten krimpenden wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen, nog regenbuien, aanvankelijk iets kouder. De kern van het depressiegebied ligt thans boven Denemarken en beweegt zich verder Oostwaarts. In den Zuidelijken en Zuidwestelijken sec tor van de depressie waaien nog krachtige tot stormachtige Westelijke winden, welke verge zeld gaan van zware regenbuien. Over Groot-Brittannië en Ierland stijgen de barometers flink, zoodat ten onzent een aan vankelijke ruiming van den wind te wachten is. In het Westen nadert op den Oceaan weer een nieuwe depressie, zoodat daarna weer krimpende wind te wachten is. Na aanvankelijk nog tijdelijk stormachti- gen wind, is later vermindering van de wind kracht te wachten. De kans op regenbuien blijft aanvankelijk nog vrij groot, terwijl voorts eenige afkoeling te wachten is. Behalve over onze omgeving heerscht het slechte weer ook over de Britsche eilanden, Noord-Frankrijk, Duitschland. Polen, de rand staten en Zuid-Scandinavië. Over Noord-Scandinavië ontwikkelt zich een hooge drukgebied. evenals over Zuid-Frank rijk. Het weer is in deze hoogedrukgebieden rustig met betrekkelijk weinig bewolking. BAROMETERSTAND Vorige stand 755 m.M. 750 m.M. Stand van heden Neiging: achteruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. HOOG WATER TE Z ANDVOORT: Dinsdag v.m. 8.41 uur; n.m. 21.11 uur. Strand berijdbaar van 13.3019.00 uur. Woensdag v.m. 9.51 uur: n.m. 22.30 uur. Strand berijdbaar van 14.4520.30 uur. Sluitingszitting Staten- Generaal. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de te genwoordige zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 12 September 1936, des n.m. drie uur. De minister van binnenlandsche zaken is gemachtigd, zich op dat tijdstip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, teneinde in een vereenigde vergadering der beide kamers de zitting in naam der Ko ningin te sluiten. kunt U nog profiteeren van de ZOMER- PR-ÜZEN. o.a. HAEMFM3ANSWEG 67 A TELEF. 16100. Neutraal Verbond van Werk nemers. Verklaart zich tegen herziening steunregeling. De afdeeling Haarlem van het Neutraal Verbond van Werknemers in het Bouwbedrijf heeft een motie aangenomen, waarin de af deeling, van oordeel dat een verdere ingrijpen de verlaging van het levenspeil van de werk loozen noodlottig wordt geacht en funeste ge volgen zal hebben, met klem bij de regeering aandringt, op het terugnemen van de in uit zicht gestelde verslechteringen, en verder als haar oordeel uitspreekt, dat het vraagstuk der verlaging van den huurbijslag eerst dan in bespreking kan worden gebracht wanneer een huurcommissiewet opnieuw de moge lijkheid zal openen langs wettelijken weg de huren tot het laagst mogelijke peil terug te brengen en de goedkoope woningen, in het bezit van de gemeentebesturen en woning bouwvereenigingen ter beschikking komen van de gesteunde werkloozen. Verder wordt in de motie aangedrongen .op het verhoogen van de steun percentages, ook voor de gezinnen met twee en drie kinderen, geldigverklaring van den maatregel der verstrekking van goedkoo pe margarine voor alle werkloozen en verhoo ging van den z.g. B-steun. RECTIFICATIE. Wij vermelden Maandag, dat het dans instituut dat Zondagavond geopend is, een instituut van den heer Brassinne was. Dit blijkt echter niet juist te zijn. Het instituut is van den heer Van Duin en slechts ge vestigd ten huize van het scherminstituut Brassinne. GROOTE TENTOONSTELLINGSTENT IN ELKAAR GEWAAID. Maandagmiddag omstreeks drie uur is de in opbouw zijnde tentoonstelling op het ge bied van landbouw, nijverheid en handel te Surhuisterveen. gemeente Achtkarspelen, door een plotselingen stormvlaag geteisterd. Van de twee groote tentoonstellingstenten, een van 1100 vierk. meter en een van 1600 vierk, meter, is de grootste in elkaar gewaaid In de tent bevonden zich tal van standhou ders, die bezig waren hun uitstallingen ge reed te maken. Toen het eerste gedeelte van de tent onder de kracht van den stormwind inzakte, maakten zij zich ijlinguit de voe ten, zoodat bij de tweede vlaag, welke de ge- heele tent deed bezwijken, geen persoonlijke ongevallen gebeurden. Het vallende tentzeil heeft zeer veel schade aan de stands en de uitgestalde voorwerpen aangericht. De stand houders en het tentoonstellingscomité zullen de schade, welke niet door verzekering wordt gedekt, onderling regelen. De tentoonstellingslocaliteiten zouden van nacht opnieuw worden opgebouwd, zoodat heden de standhouders de inrichting van hun stands onmiddellijk weer ter hand zou den kunnen nemen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van \ngezonden stukken, geplaatst of niet geplcCatstivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. (Adv. Ingez. Med.) Schouwburgbezoek te duur. Mijnheer de Redacteur: Hierbij verzoek ik u ruimte voor het vol gende Wanneer men de jaarverslagen nagaat van de Haarlemsche Tooneelvereenigingen, dan hebben zij in het algemeen genomen, geen van alle te klagen en het gemak waarmee zij van den Jansschouwburg naar het Wilsons- plein verhuizen zou dit nog meer kunnen be vestigen, en toch zijn er zooveel moeilijkheden waarvan men niets hoort. Het ledental in alle vereenigingen gaat achteruit. De reden hiervan is dat het te duur wordt lid te zijn. Een lidmaatschap kost bijv. 60 cent contributie per maand; daar komt bij voor twee personen plaatsbespreken 20 cent en 20 Wat ter verbetering te doen is. Tramgevaar in den Hout. De tram slingert van de Haarlemsche Dreef langs de Hertenkamp en den Kleinen Hout weg door den naar bet Haarlemmerhoutpark. streepen op den weg getrokken. Wij gelooven dat zulke strepen, vooral indien die op meer gevaarlijke punten worden aangebracht, beter de aandacht zullen trekken dan gewone waar schuwingsborden omdat die immers op zij van den weg staan. Geregeld moet er op gelet wor den, dat het heestergewas voldoende gesnoeid wordt om het uitzicht zooveel mogelijk te levorderen. Ook de wijze waarop de tram uit den Hout de Linnaeuslaan kruist is niet zonder gevaar. Naast de Manege is een particulierenweg die alleen door de tram bereden wordt zoodat de tram meteen om den hoek komt kijken en nog wel op een plaats waar dit door ter plaatse onbekenden niet verwacht wordt. Dit geldt alleen voor het verkeer naar Heemstede, van den Heemsteedschen kant is het uitzicht veel beter. Wau. uoucweg Kru Natuurlijk heeft men daarbij zooveel het na tuurschoon ontzien, maar het gevolg is, dat er nu eenige kruisingen gekomen zijn die niet zonder gevaar zijn. Allereerst op het punt naar de N.Z.H. den Kleinen Houtweg oversteekt. Vooral voor vreemdelingen die daar geen tram verwach ten levert de toestand nog al eens gevaar op. Niet zelden moeten de wagenvoerders als het bellen geen voldoende waarschuwing is ge weest, plotseling remmen met zandstrooier om een botsing te voorkomen. Natuurlijk gaat het niet op, op al de punten die moeilijkheden opleveren automatische ver- keersseinen aan te brengen. Maar een bij avond brandend transparant „Tramkruising" kost geen kapitalen, Op den dag kunnen de bestuurders van auto's en andere voertuigen op het gevaar attent gemaakt worden door een waarschuwingsbord of door eenige witte f, ae Linnaeusiaaii. Ook hier zou een waarschuwingsbord of strepen goede diensten bewijzen, alsook een bij avond brandend transparant. Vele autobe stuurders worden nu ven-ast door een tram, die zij niet hebben hooren bellen. cent garderobe. Woont men ver af: bus of tramgeld of fietsenstalling. Het slot is dan ge woonlijk, dat men niet licht naar een uitvoe ring gaat. De schouwburgen, die in den regel vrij goed bezet zijn op die speelavonden, ge ven ook niet den toestand juist weer. Want maar al te vaak vullen vrijbiljetten de zaal en dat gebeurt niet bij een maar bij alle vereenigingen uit onze stad. Dit is geen schande maar wel schijn. Het kon volgens mij beter gaan. In de eerste plaats: het bespreken van plaatsen geheel kosteloos. Ook de garderobe. De consumpties zijn.reeds tal van jaren op denzelfden prijs gehouden, terwijl men minder kan betalen. Nu heb ik ook nog gehoord dat de Directie van den Stadsschouwburg voor het plaatsbe spreken en voor garderobe 15 cent per per soon berekent, terwijl dit bij de volksvoorstel lingen vrij is. Dankend voor de plaatsruimte M. v. K. De Directie van den Stadsschouwburg deelde ons naar aanleiding van deze klacht over de kosten van bespreken en garderobe mede, dat zij door de hooge pachtkosten en de lage huur bedragen die de meeste vereenigingen haar kunnen betalen, genoodzaakt is voor bespre ken en voor garderobe 15 cents te rekenen om niet geheel met verlies te werken. (Red.) De buitenplaats Vlugthoven. Wanneer ik een bezoek breng aan Sant poort-dorp, kan ik niet nalaten een tijdje te vertoeven voor het huis Vlugthoven om te ge nieten van het prachtige ruime uitzicht, dankbaar dat dit mooie stukje Kennemer- land niet ten offer is gevallen aan de bouw woede. Nu zag ik in uw blad zeer tot mijn ver wondering een plaatje van genoemd dorps gedeelte. Grooter echter werd mijn verbazing, toen ik het daarbij behoorende bericht las. B. en W. schrijven: de bedoelde ter reinen ook als bouwterrein zijn aangegeven en dat daarop straten zijn geprojecteerd"; en als motiveering: „Het spreekt o.i. toch vanzelf, dat een groeiend dorp van bouw en karakter verandert". Is er in den loop der tijden al niet te veel moois opgeofferd. Mag en kan dit maar zoo blijven doorgaan? Is er geen Schoonheids commissie, plaatselijk of gewestelijk, die liier nog reddend kan optreden? U dankzeggend voor de verleende plaats ruimte. Uw abonné Z. 4 September 1936. 472e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 8 September 1936 Hooge Prijzen 5000.— 15378 2000.— 1080 1500.— 10229 1000.— 9462 20465 400.— 8848 18953 200.— 2916 12922 20745 100.— 293 2882 3183 10077 16697 18589 20244 Prijzen van 65.— 2 138 143 221 223 229 261 308 340 348 358 366 375 376 415 452 464 496 513 546 576 593 617 636 720 759 778 799 800 805 810 846 856 868 901 962 977 1010 1020 1037 1062 1114 1116 1129 1150 1184 1187 1233 1298 1312 1356 1367 1428 1442 1474 1530 1533 1605 1616 1629 1636 1638 1705 1720 1763 1787 1887 1914 2076 2096 2110 2134 2148 2149 2186 2195 2240 2281 2338 2406 2450 2468 2482 2491 2512 2556 2569 2598 2649 2691 2749 2769 2797 2844 2850 2855 2868 2876 2884 2891 2960 2995 3011 3059 3060 3097 9121 3147 3151 3162 3175 3182 3243 3248 3313 3353 3366 3398 3426 3434 3437 3440 3453 3515 3589 3596 3609 3626 3387' 3712 3792 3827 3892 4030 4139 4150 4160 4167 4171 4200 4295 4339 4374 4375 4381 4385 4389 4442 4484 4504 4513 4527 4536 4539 4575 4581 4586 4612 4629 4635 4642 4716 4871 4900 4913 4914 4923 4965 4981 4984 5048 5053 5063 5115 5128 5149 5167 5201 5243 5310 5313 5336 5351 5370 5373 5455 5489 5509 5513 5516 5522 5543 5569 5677 5720 5738 5773 5784 5861 5881 5905 5909 5931 5939 5964 5972 6015 6050 6061 6128 6146 6189 6213 6284 6307 6322 6348 6363 6381 6402 6413 6458 6495 6537 6570 6582 6634 6637 6675 6683 6698 6708 6750 6789 6808 6850 6851 6875 6878 6885 6898 6909 6936 6937 6939 7068 7132 7153 7160 7182 7191 7195 7201 7231 7299 7363 7409 7499 7556 7599 7611 7724 7725 7731 7798 7895 7919 7945 7948 7968 8071 8075 8093 8151 8286 8314 8355 8368 8388 8398 8489 8515 8538 8541 8673 8698 8736 8751 8853 8985 8991 9006 9018 904S 9077 9082 9090 9096 9144 9166 9207 9221 9225 9247 9360 9376 9386 9391 9446 9460 95Ö4 9505 9523 9556 9600 9632 9711 9727 9728 9743 9763 9794 9880 9930 9948 9952 9963 10033 10038 10046 10096 10220 10228 10232 10234 10347 10358 10414 10420 10450 10486 10526 10589 10592 10629 10632 10650 10670 10709 10767 10774 10776 10839 10847 10876 10890 10921 10944 11040 11050 11066 11077 11081 11114 11152 11177 11182 11226 11238 11302 11327 11371 11417 11424 11432 11455 11502 11504 11507 11527 11547 11564 11614 11625 11638 11672 11693 11699 11727 11730 11766 11792 11843 11858 11866 11907 11936 11958 11979 11999 12003 12010 12030 12032 12045 12063 12126 12160 12192 12199 12263 12292 12305 12322 12331 12332 12337 12351 12359 12371 12388 12416 12448 12487 12500 12525 12568 12570 12594 12596 12658 12672 12673 12681 12895 12965 13001 13015 13026 13077 13106 13114 13163 13168 13169 13205 13220 13238 13251 13256 13263 13307 13355 13391 13497 13515 13525 13536 13636 13638 23652 13653 13664 13686 13687 13710 13778 13800 13832 13884 13912 13940 13973 13974 14053 14070 14073 14089 14125 14171 14177 14223 14241 14270 14283 14295 14354 14372 14438 14441 14444 14455 14479 14435 14503 14512 14517 14525 14554 15461 14567 14573 14606 14634 14642 14660 14664 14694 14763 14767 14774 14810 14837 14873 14884 14885 14918 14927 14934 14939 14960 15003 15081 15120 15186 15200 15221 15222 15224 15374 15416 15425 15439 15461 15487 15523 15555 15562 15566 15630 15643 15632 15701 15729 15744 15758 15769 15794 15818 15892 15904 15925 15933 15961 16021 16067 16083 16088 16227 16238 16240 16264 16278 16298 16315 16332 16362 16382 16409 16428 16436 16487 16509 16525 16531 16533 16598 16602 1G622 1G671 16703 16740 16825 16828 16864 16885 16925 16930 16965 16974 16981 17053 17060 17139 17169 17179 17183 17202 17250 17304 17316 17393 17438 17502 17511 17529 ri552 17644 17685 17689 17696 17721 17743 17748 17779 17786 17902 17911 17936 18039 18055 18058 18072 18143 18172 18212 18268 18270 18369 18404 18415 18416 18500 18511 18527 18529 18567 18595 18649 13660 18672 18674 18700 18750 18758 18774 18804 18814 18827 18869 18879 18990 18991 19092 19021 19104 19118 19121 19154 19177 19134 19194 19197 19215 19250 19254 19303 19336 19347 19352 19390 19391 19393 19412 19486 19515 19568 19573 19590 19591 19633 19649 19652 19717 19757 19 ;78 19780 19305 19812 19814 19819 19854 19872 19891 19900 19936 19939 19970 19973 19979 19991 20002 20041 20046 20156 20178 20209 20211 20218 00224 20270 20281 20371 20372 20431 20453 20496 20541 20594 20602 20605 20615 20635 20653 20674 20766 20776 20787 20817 20832 20907 20915

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2